Volleybalmeisjes Be Fair blijven in race om titel Be Fair-dames komen opnieuw net te kort WADDINXVEEN - Na de 3-2 nederlaag vorige week moesten de volleybaldames van Keukencentrum Wad dinxveen Be Fair afgelopen zaterdag 19 oktober na een twee uur durende strijd opnieuw het onderspit delven. Aeolus ontmoet felle tegenstand Volle winst voor derde schaakteam Eerste punten voor dames Gouwestaete Flinke overwinning voor WSE-voetbal HEMCAR ffitfffinkr imnstz-v-iae., Renault Goed toernooi Florida-jeugd Handbaltoernooi scholieren Vijf treffers van Be Fair Moeder en zoon leiden boulers Sjoelprijzen Grote winst Korbis Al a PAGINA 23 WOENSDAG 23 OKTOBER 1996 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN A-l speler Ferdy Schenk 12-6 (viermeter), Ingrid van Veen (haar eerste) 13-6, tops- 19.00 uur eveneens tegen lijs taanvoerder Keiler Keukens- Donk 1 (Gouda). Heren 2 nog een prima pass in de be nen te hebben. Hij stuurde de bal naar de gretige Erwin Pleus. De Gouderakse goaly keerde diens schot, maar kon niet beletten dat Guido Hack in de rebound de bal toch in de touwen wist te knallen. Nadat Marcel van Dijk dicht bij de derde WSE-treffer zat, doch rakelings naast schoot, gaf Gouderak nog een gevaar- stoot. Eric Stolk en Alex van den Berg kwamen met 15-12, 8-15 en 15-8 als beste uit de strijd, Sandra van Beekum en Lisette Kuypers trokken met 8-15, 15-7 en 15-6 aan het langste eind. Aan het bezoekende tiende team van Aigis (Zoetermeer) had het vijfde team een lasti ge klant. Uiteindelijk bleef men met een 5-3 nederlaag met lege handen staan. Het zesde team had tegen het vijfde team van Shuttle ’74 weinig in te brengen. Alhoe wel drie partijen pas in de derde set werden beslist leed men toch een 8-0 nederlaag. Ook het zevende team ont ving een team van Aigis. IJssel (Moordrecht) was kansloos verloren. Om dus het degradatiespook op af stand te houden moest nu in ieder geval niet verloren wor den. Door winst van Van der Heiden, Asscheman, D.J. van Offeren ep Wiersma was de remise van Ritter precies vol doende voor de volle winst ste team van de schaakver eniging Moerkapelle in de Rotterdamse Schaak Bond (RSB) ging verloren. In Rot- De dames van Be Fair kwa men eindelijk op dreef en lie pen als gevolg van een toene- WADDINXVEEN - Na de ne derlaag vorige week tegen CION moest Be Fair-voetbal zaterdag aantreden tegen hekkesluiter Schiebroek. De ter uit een ander vaatje ge tapt. Eric Stolk en Sandra van Beekum wonnen hun ge mengd dubbel met 15-8 en 15-10. Ook Hans van Grieken en Lisette Kuypers maakten in de tweede gemengd dubbel duidelijk wie er de sterkste was (15-13 en 15-4). De overwinningen in zowel de heren- als de damesdubbel een gelijkspel voor C3 op De Bermen en voor F1 tegen Oranje-Nassau. Pech voor Dl dat net verloor op eigen veld van Vitesse (3-4). Meer winst voor de allerkleinsten. Het G1 team behaalde de tweede overwinning. Er werd met 6- 14 gewonnen van Bolnes. G2 verloor met 9-26 van Gemini en misschien was er nog wel een tegengoal niet geteld. Het was de laatste kans voor G2 op het veld, maar zij verloren ook hun zesde en laatste wed strijd. me- out was geweest sloegen zij genadeloos terug. Door de steeds herhalende fouten aan de zijde van Be Fair was coach Steven Roes genood- Vier teams van Aeolus kwa men tot een overwinning. De vier andere teams leden een nederlaag. Het werd met na me een zwaar weekeinde in Ter Aar, waar maar liefst drie teams in actie kwamen buitenaanvalsters Het begin was aan beide kan ten matig. Tot de stand 6-6 ging het gelijk op. Daarna maakte Be Fair te veel indivi duele fouten, waardoor Inter- de mogelijkheid kreeg om uit te lopen en uit eindelijk de eerste setwinst met 15-9 binnen te halen. Ook in de tweede set was Be Fair nog niet voldoende op dreef. In het begin wist Be Fair nog wel een aardige ser vice- en aanvalsdruk op te bouwen, wat resulteerde in een 13-8 voorsprong. moesten Britt en uiteindelijk toch het onder spit delven met 18-16. Verhit verlieten ze de baan. Dit alles bij elkaar maakte het een zeer geslaagd toer nooi voor de Florida-jeugd dat met vijf tweede en twee eerste plaatsen naar huis ging. Een welgeslaagd week einde aan het begin van de herfstvakantie. van Gabrielle van der Loo (2x) en Heike Koglin werd toch nog een verdiende over winning behaald. De teams van Gduwestaete spelen aanstaande zaterdag weer thuiswedstrijden in overtal-situaties werden be ter benut, maar een echte doorbraak zat er niet in. In deze periode was het Remko Overdam die ervoor zorgde dat de vierde periode werd begonnen met een 6-11 ach terstand. De laatste periode was een formaliteit. PSV ver slapte niet en gaf weinig kan sen cadeau. Marc Faber scoorde in deze periode de laatste twee doelpunten en De eerste set scheen moeite loos te verlopen. Met een goe de serve wisten ze de speel sters van de tegenstander aardig uit de concentratie te en werd er verlengd tot de 18. Met nog enkele punten te driesetter de gemend gaan werd de spanning lang zaam maar zeker voelbaar. Zeker toen Maaike en Patri cia op match-point kwamen (17-16). Met nog een service WADDINXVEEN - Toos Wubben staat samen met haar zoon Stephan na 18 ge speelde wedstrijden boven aan in de najaarscompetitie van ae jeu de boulesvereni- ging Waddinxveen (Alber- dingk Thijmlaan). Zij hebben 15 wedstrijden gewonnen en een puntensaldo van +87. Op de tweede plaats staan Wiebe de Boer en Wout Ver sluis met 14 gewonnen wed strijden en +65. De derde plaats is voor Jas per de Winkel en Marco van Wageningen met 13 gewon nen wedstrijden en een pun tensaldo van +44. Rob van Dijken en F’ staan op de vierde plaats, ook der 17) waren Emiel van Box tel en Patrick van Esseveld vertegenwoordigd. Zij voch- Gouwestaeteheren, waar duidelijk wel een stij- coorster Mirjam Overdam 14- gende lijn in te zien is. 7 (wederom viermeter), Ange la Boonstoppel 15-7, nog- j1 t i i r» n A-_1_ bepaalde de eindstand op 17- 7. De herenploeg van trainer coach Anton Heiden kreeg af gelopen zaterdag een zware wedstrijd voor de kiezen; PSV strijd. Dames 2 speelde tegen uit Eindhoven kwam op be- Alkemade 1 (Roelofarends- veen). Na 0-0 in de eerste pe riode werd het 0-1 voor Al kemade en zelfs 0-2 in de der de periode. Hierna kwamen de reserves van Gouwestaete WADDINXVEEN - In de vierde competitieweek bleken de tegenstanders van Aeolus-badminton van een heel ander kaliber dan in de voorgaande week. Dit is duide lijk af te lezen aan de resultaten van de diverse teams. volleyballief- hebbers. In de ene helft van de zaal kwam het eerste he renteam van Be Fair uit te gen Sovicos, maar aan de an- WADDINXVEEN - Voor de externe competitie in de der de klasse.van de Rotterdamse Schaak Bond trad het derde team van de Waddinxveense Schaak Vereniging WSV aan tegen het eerste team van Schoonhoven. De Waddinxveners behaalden’de volle winst. Rijswijk dichter bij, mede doordat er bij Be Fair te veel der Starre kon nog gered stopfouten werden gemaakt en doordat de aanval op cru ciale punten faalde. Inter-Rijswijk maakte hier dankbaar gebruik van en kwam terug tot 13-13. Op die stand nam de lijnrechter een dubieuze beslissing in het voordeel van de gastvrouwen, die vervolgens de set met 15- 13 naar zich toetrokken. In de derde set nam Cora Bos het spelverdelen over. Zij bracht ook weer een stuk en thousiasme in de ploeg. Een goede service-serie van haar aan het begin van de set re sulteerde meteen in de een 4- met 12-15, 15-8 en 15-8 zijn team weer op gelijke hoogte. Sandra van Beekum bouwde met 11-8 en 11-8 aan een voorsprong, doch Lisette Kuypers moest met 10-11 en 9-11 de eer aan haar 'tegen standster laten. Heren 2 won met 10-8 van Van Luin-Brandenburg 2 maals Ingrid 16-7 en Angela (Bilthoven). Na de eerste pe riode stond het al 4-0 voor de gastheren. Doch Branden burg gaf zich niet zómaar ge wonnen. Het werd zelfs nog een hele spannende wed- De eerste set startte trainer coach Paul van Yperen met Wilma de Jong als spelver- deelster, Sylvia de Vries als diagonaal speelster, Jac queline van de Ruit en Antoi nette Wijker als middenaan- strijd en kregen zelfs enkele kansen op de gelijkmaker, nadat het door een eigen doelpunt 2-1 was geworden. In de tweede helft was er eerst nog een goede mogelijk heid voor de bezoekers, waar na Be Fair weer wat beter ging spelen. Na een kwartier Langzamerhand kroop Inter- in de tweede helft viel de be- slissing. Een schot van Wim van worden door de keeper van Schiebroek, maar de bal be landde voor de voeten van Re ne Minnee die op eenvoudige wijze kon scoren. Gert-Jan van Heemst en Wim van der Starre maakten er, uit een strafschop, 5-1 van. In de laatste minuut kreeg Be Fair zelfs de kans op 6-1, maar keeper Ralph Boonstoppel miste de hem ge gunde strafschop. Komende zaterdag is er geen competitiewedstrijd voor Be Fair. Er zal dan geoefend worden tegen Rohda (Bode graven). De week daarna zal 0 voorsprong, uitgespeeld moeten worden tegen het hoger geklasseerde Soccer Boys (Bleiswijk). WADDINXVEEN - De prij zen bij de Waddinxveense sjoelers (Alberdingk Thijm laan) zijn in de eerste ronde gegaan naar André van Ge- meren, Guus van Renesse, Frans Bötger, Pascal van Gils, Corry 't Hart, Bas Kop penaal, Cees van Wijk, Trudy van Dam, Marius Kersber gen, Cor van Gils, Dirk Faas, Wim Slingerland sr., Greet Brouwer, G. Loef, Ben de Ou den, Jeanette Kersbergen, David Sinnema, Yvonne Kersbergen, Dick Esveldt en Simon Supusepa. In de twee de ronde gingen de prijzen naar Cor Faay, Cor Kersber gen, Greet Brouwer, Bas Brouwer, Riet van Wijk, Jan van Beek, Mien van Renesse, Teus Visser, Ronald Meijer en Simon de Ouden. Vanavond - woensdag 23 ok tober - om half zeven is er weer sjoelen in het gebouw van de schuttersvereniging Waddinxveen aan de Alber dingk Thymlaan. centrum (Jan van Bijnenpad) dertig schakers de strijd aan. In de bovenste regionen kwa men Ellers en Smitskamp re mise overeen, zoals het goede schaakvrienden betaamt. Ook Philipse en Hennink pre fereerden een rustiek remis- eschaak boven drieste waag halzerij. Muit kon het echter niet klaren tegen Jansen, die daarmee zijn titeladspiraties een nieuwe injectie gaf. Van de Haven junior kwam tijd te kort tegen Van Oort en de jonge Loef bleek een maat je te klein voor de ervaren Van Woudenberg. Willemen klimt langszaam uit het dal door een moeizaam bevoch ten zege op Versluis. Van de Haven senior kwam beter uit de opening dan Smit, die zich echter herstel de in het middenspel: remise. Dannis pakte de punten te gen Kleinhoonte en David moest zijn meerdere erken nen in Van Bruggen die dan ook het betere van het spel had. Stouten bleek niet opge wassen tegen een fris van de lever aanvallende Stam. Van de Born gaf op tegen een ver baasde Markus, die overigens deze overwinning dik ver diende. In de lagere regionen dolf Goor het onderspit tegen Van Nieukerke. H.E. van Offeren deelde de punten met Alblas. Kardol en Ponsioen wonnen met wit hun partijen tegen respectievelijk De Kogel en Coevert. mende service-druk en het gebruik maken van de tacti sche bal bij de aanval uit tot 9-2. Inter-Rijswijk had geen ant woord op de kort geserveerde ballen en de tactisch gespeel de ballen over het blok. Be F air won deze set vrij gemak kelijk met 15-3. Ook in de vierde set (waarin Sjanet van Tol inmiddels op de libero-positie speelde bleef Be Fair het goede vol- leybalniveau vasthouden. Aan het begin ging de stand nog redelijk gelijk op. Op de stand 7-5 paste trainer-coach Paul van Yperen echter een succesvolle dubbele wissel toe. Sylvia de Vries en Wilma de Jong kwamen in het veld en Be Fair liep toen uit tot een voorsprong van 11-5. Inter- Rijswijk had opnieuw geen antwoord op de toenemende druk van Be Fair en zo ging ook deze set naar Be Fair met de cijfers 15-7. In de vijfde set, waarin het rallypoint-systeem gespeeld werd (iedere scorende bal le vert een punt op), kwam Be Fair helaas al snel op een achterstand van 6-2. De Waddinxveensen kwamen nog wel terug, maar bij de stand van 12-10 voor Inter- Rijswijk nam de scheidsrech ter een dubieuze beslissing (opnieuw in het voordeel van Inter-Rijswijk). Daarna was de set al gauw beslist in het voordeel van Inter-Rijswijk (15-11). Net als de week ervoor tegen dames 2 van ZVH-Rentokil moest Be Fair dus opnieuw genoegen nemen met slechts één punt. Komende zaterdag middag 26 oktober om half vier spelen de dames van Be Fair een thuiswedstrijd in sportzaal Groenswaard (Win gerd). hebben zich dit jaar acht scholen met veertien teams ingeschreven. ’Op grond van de ervaringen in de afgelopen jaren heeft Rowah ditmaal een aantal WADDINXVEEN - Nadat vorige week Groeneweg met 6- 0 onderuit was gegaan bij WSE-voetbal moest zondag Gouderak het ontgelden. De Waddinxveners wonnen met 4-0 en blijven met 17 punten uit 7 wedstrijden met weekeinde Gouda bovenaan in de vierde klasse E staan. 1 WADDINXVEEN - Vandaag- middag - woensdag 23 okto ber - houdt de Waddinxveen se handbalvereniging Rowah Züidplas Assurantiën haar inmiddels traditionele school- handbaltoernooi in sportzaal De Duikelaar (Zuidplaslaan). Aan het toernooi, uitgeschre ven voor de groepen 5 en ho ger van het basisonderwijs, dere kant van de zaal liet een veel jonger team van belan dere geslacht tevens een knap staaltje volleybal zien. De ’dames’ speelden hun der de wedstrijd tegen De Jodan krijgen. Maar nadat er een ti- Boys. Na de nederlaag in Ou- dewater een week eerder wa ren de meisjes vastbesloten dat ze deze wedstrijd naar zich toe zouden slepen. Het team, bestaande-uit vijf zaakt om tijdens een time-out speelsters (buitenaanvalster Linda Verhage was afwezig) en de twee invalsters Moni que Swets en Angela Hunink, wilde een spetterende wed strijd spelen. mes dubbel in de categorie ’alle leeftijden’. Hoewel dit Vier teams van Aeolus kwa- gen het derde team van Shut- nog een poulewedstrijd was, men tot een overwinning. De tie ’74 een 6-2 overwinning waren de winnaars van deze vier andere teams leden een uit het vuur te slepen. partij gelijk de winnaars van nederlaag. Het werd met na- Het team komt uit in de twee- hun onderdeel, dus het had me een zwaar weekeinde in de klasse van de districtscom- zeker het gehalte van een fi- Ter Aar, waar maar liefst petitie en wordt gevormd nale. drie teams in actie kwamen door Sandra van Beekum, Voor Florida speelden Britt tegen Shuttle ’74. Lisette Kuypers, Alex van In sportzaal De Duikelaar den Berg, Hans van Grieken, (Zuidplaslaan) speelde het Eric Stolk en Dave Straver. eerste team van Aeolus tegen In de enkelspelen hielden bei- het derde team van Conser- vatix-Velo (Wateringen). In de enkelspelen legde het bezoekende team de basis voor de uiteindelijke overwin ning door een 3-1 voorsprong te nemen. Doch het team van Aeolus gaf zich niet zomaar 1 opent om 18.00 uur tegen Kellêr Keukens-Donk 1 (Gouda). Zij wonnen afgelo pen weekend verrassend van BZ&PC. Dames 1 speelt om lijke tegenstoot. Het goedge- richtte schot spatte echter op de rechterkruising uiteen. Na 40 minuten zagen de toe schouwers de al eerder ge blesseerde Lars Smit alsnog het veld verlaten na het blok ken van de bal. Die actie werd hem funest. Voor Ferdy Schenk (A-l) betekende dit zijn debuut in WSE-1. Na de rust kwam Nils Smit in het veld voor de met een bles sure kampende John Moons. In de beginfase golfde het spel wat op en neer. De 3-0 werd ingeleid door een prima actie van Erwin Pleus, die de bal op het hoofd van Hack legde die volgens het boekje 3-0 binnenkopte. Hierna besloot Gouderak iets terug te doen. Zij zetten WSE flink onder druk. Veel aan- Be Fair moest aantreden te gen de dames van Inter-Rijs- Waddinxveners wonnen met wijk, die eenzelfde positie op 5-1 en beschikken nu als mid- de ranglijst bekleedden als de denmoter in de derde klasse Waddinxvgensen. C over 10 punten uit 7 wed- strijden. Het eerste half uur liet Be Fair zien dat het team veel beter was dan de tegen stander. Met vlotte combina ties en aggressief spel ont in Ridderkerk gewonnen. Bij Sagitta werd na een uitste kende wedstrijd ruim gewon nen (5-15). Het was inmid dels de vierde overwinning AA APIk finpllp voor Al, dat een goed seizoen n,wl ItUfJUIIC voorlopig met een derde VPrllPCt lA/PPr plaats bekroond ziet. VGIIIV3I ÏÏCCI Ook BI behaalde de volle MOERKAPELLE - Ook de winst. Het was een gemakke- tweede wedstrijd van het eer lijke overwinning (10-1) op Maassluis. Cl speelde tegen dezelfde tegenstander en had duidelijk meer moeite, maar ook hier bleven de punten in terdam werd het een 4,5-3,5 Waddinxveen (6-4). Verder nederlaag tegen Overschie 2. Een gelijk spel heeft er steeds dik in gezeten. De kansen werden echter niet benut. Gerard van Ommeren en René Ordelman waren de winnaars. Remises waren er voor Dick Bac, Ben van Gef- fen en Wim Vroegindeweij. Maarten Vroegindeweij, Jac ques de Lange en Wouter Vroegindeweij sneuvelden in de strijd. Het eerste licht puntje van dit seizoen was het gelijke spel van Moerka pelle 3 tegen het zich favoriet achtende Groothoofd 3 (Dor drecht). Na de zevende ronde bij de jeugd blijft Hugo van Elteren aan kop. Bij de senio ren leidt na zes ronden Ben van Geffen. WADDINXVEEN - Afgelopen won het eerste meisjesteam van de Wad dinxveense volleybalvereni- vallen werden met name door ging Keukencentrum Wad- Willy Beelen onderschept. Toch doken zij tot driemaal op rij gevaarlijk op voor doel man René Boekhorst die ech ter zijn doel schoon hield. Vlak voor tijd was het weder- in de race voor het kampioen-' om Martijn Sol die voor een schap. .Sportzaal Groens- goede pass zorgde. Op zijn waard (Wingerd) zat vol met aangeven kopte Hack de 4-0 enthousiaste voor WSE binnen de palen. Bij deze inzet raakten de Gouderakse sluitpost Ron Boers en Guido Hack van WSE zodanig geblesseerd dat zij beiden het veld moesten verlaten. In de eindfase moest WSE-doelman René Boekhorst nog eenmaal in ac tie komen door een goedge plaatst afstandsschot van Gouderak te stoppen. Zo bleef de eindstand 4-0. Omdat Gouda met 0-2 van Groeneweg wist te winnen moet op zondag 3 november de beslissing vallen over de eerste periodetitel. Dan spe len Gouda en WSE voor deze De vorige wedstrijd tegen De titel op het terrein van IJssel (Moordrecht) Gouda. WADDINXVEEN - Het Al jeugdteam van Korbis-korf- bal heeft afgelopen zaterdag (4,5 tegen 3,5 punt). In de onderlinge competitie bonden in het Anne Frank- Meteen vanaf de aftrap stichtte WSE gevaar voor het Gouderakse doel. Een aantal vroege kansen werden voor alsnog niet verzilverd. In de tiende minuut werd Lars Smit van WSE zodanig aangepakt dat hij voor enige tijd buiten de lijnen verzorgd en ingetaped moest worden. WADDINXVEEN - Afgelopen weekeinde speelden de waterpoloteams van Gouwesta- Ondertussen zag het publiek ete thuiswedstrijden. Dames 1 behaalde de eerste winst; zij wonnen royaal met 17-7 A-l speler Ferdy Schenk van Van Luin-Brandenburg (Bilthoven). Heren 1 kon het niet bolwerken tegen PSV langs de zijlijn warmlopen. (Eindhoven) en verloor met 8-13. Hij moest echter nog even op zijn debuut wachten omdat Lars Smit besloot verder te spelen. Voor enige tijd had WSE tien man tussen de lijnen wat hen niet belette op zoek te gaan naar de openingstreffer. Een inworp van Martijn Sol op Guido Hack was de voorberei ding voor de eerste WSE- treffer. De mee opgekomen Willy Beelen eiste de bal op en haalde van afstand uit (1- 0). Direct hierna was het weer Willy Beelen die voor gevaar zoek. In de eerste periode was veen). Na 0-0 in de eerste pe- zorgde. Na een prima actie het krachtsverschil klein, al riode werd het 0-1 voor Al- kwam hij net wat te kort en kwamen de heren in deze pe- kemade en zelfs 0-2 in de der- zag zijn inzet verwerkt wor- riode wel op een 4-2 achters- de. periode. Hierna kwamen den tot een corner. Deze le- tand. Voor Gouwestaete de reserves van Gouwestaete verde echter niets op. scoorden Cees Boonstoppel goed terug. Via doelpunten Martijn Sol bleek evenwel en Remko Overdam. In de tweede periode werden de Gouwestaeteheren over klast; het krachtsverschil was te groot. PSV liep een voudig naar een 8-3 voor- spong, alleen Remko Over- weer thuiswedstrijden dam wist in deze periode tot Gouwebad ’De Sniep’. Heren scoren te komen. De wedstrijd was na deze pe riode feitelijk gezien al ge speeld, alleen een wonder in de tweede helft van de wed strijd zou de heren terug kun nen brengen in de wedstrijd. Het spel werd in de derde pe riode langzaam beter. Vooral speelt daarna om 20.00 uur tegen AZC 4 (Alphen aan den Rijn) met oud-heren 1-speler Ronald Schens in de gelede ren. Dames 2 sluit de sessie en speelt om 20.45 uur tegen WVZ 1 (Zoetermeer). Ook hierin spelen enige oudge dienden van Gouwestaete. Zondag moet dames 1 van Gouwestaete weer aan de bak. Deze keer uit tegen De Ham in Wormerveer in zwembad ’De Watering1. Aan- uur. flink wat ’moed’ in te spre ken. Dit scheen goed te hel pen want Bde Waddinxveen sen wonnen deze set met 16- 14. Na de winst in de eerste set waren de meisjen van Jo dan Boys zo uit hun concen tratie dat Be Fair deze set door goed spel en support van het publiek wederom naar zich toe wist te trekken (15- 7). Door zoveel enthousiaste mensen wilde Be Fair een 3-0 overwinning behalen endoor een paar rallyeballen goed te benutten was deze wens een feit (15-6). wijzingingen aangebracht’, aldus organisator Hans van Stel. ’We hebben de middag nu in tweeën geknipt en daarmee lange wachttijden voorko men. Verder is scherper geke ken naar een juiste poule-in- deling. Immers, spelplezier dient op zo’n middag tot bo ven aan te staarf. Echter, heren 2 van Gouwe- waren dat Wendy de Frank- uitslag op 8-13. Wederom een staete deed ook goede zaken rijker 11-5, Mirjam Overdam teleurstellend verlies voor de tegen Van Luin-Brandenburg 12-6 (viermeter), Ingrid van Gouwestaeteheren, maar 2; zij wonnen met 10-8. Da mes 2 wist eveneens de pun ten in Waddinxveen te hou den; zij wonnen met 3-2 van Alkemade 1. De eerste punten voor dames 1 van Gouwestaete tegen Van Luin-Brandenburg zijn bin nen. Niet dat daar ook maar een moment aan getwijfeld is. Alleen was de vraag hoe groot de uitslag zou zijn. De 17-7 winst tegen Brandenburg mag een goed resultaat he ten. Dames 1 begon- overtui gend. Na 1-0 door Marion van Hooft en 2-0 door Gillian van den Berg leek Gouwestaete alle schroom van zich af te werpen en af te stevenen op een monsterscore. Doch Brandenburg gaf zich niet een, twee, drie gewonnen (2-1). Sandra Berckenkamp scoorde 3-1 en de eerste pe riode werd afgesloten met 3- 2. In de tweede periode scoor de Sandra 4-2, Astrid Coene 5-2, Mirjam Overdam 6-3 en wederom Sandra 7-3. Begin derde periode speelden de Waddinxveensen wat slordi ger, zodat Brandenburg te rugkwam tot 7-5. Maar de time-out van trai ner-coach Martin Pronk had het gewenste effect en de da mes van Gouwestaete namen een 10-5 voorsprong via doel punten van Marion van Hooft, Astrid Coene en Mir jam Overdam. In de vierde periode ’kwam met vlagen het Gouwestaete van vorig seizoen weer terug. Met snelle breaks en leuke combinaties werd het ene na het andere doelpunt gescoord. Achtereenvolgens bepaalde uiteiiylelijk de eind- vang 18.00 WADDINXVEEN - In het afgelopen weekeinde heeft de badmintonjeugd van Florida in Gouda, bij Rijnland, weer een prima prestatie neergezet met vijf tweede en twee eerste plaatsen. Dit Rijnland-toernooi is het eer ste jeugdtoernooi van het seizoen. van Braam Morris en Made- lon Gelderblom. Zij namen het op tegen Maaike van der Weij en Patricia van Daal. o_o_. _.u De eerste game van deze par ten in de finale tegen Jelmer tij was nog zonder enige Prins en Rob Aardoom van spanning naar Maaike en Pa- Onder Ons. Hoewel er goed tricia gegaan met 15-3, maar spel werd getoond, werd er de tweede en derde game toch verloren, maar met de maakte het gebrek aan span- zeer verdienstelijke cijfers ning van deze game volledig 11-15,15-9, 8-15. Ook in cate- goed. Na enige tijd in de gewonnen. In de herendubbel gorie-2 uitkomend waren Hu- tweede game stond het 13-13 go van Bergeijk en Britt van Braam Morris. Zij wonnen in een dubbel in deze klasse. Jeroen van Boxtel kwam uit in klas- se-1 (onder 19), waar hij tot de finale reikte maar in een driesetter (15-13, 4-15, 7-15) te gaan konden zij het afma ken, maar ze verloren deze. Toen namen Britt en Made- lon op de valreep het initia tief over en wonnen nog net met 17-18. In de vijf minuten pauze die daarop volgde kon iedereen een beetje op adem komen, maar na deze minu ten van rust ging de partij weer verder. Ook deze laatste game ging volledig gelijk op. Wederom moest er verlengd worden bij de 13. Vol spanning keek ie dereen naar de laatste pun ten. Na menige slagenwisse- de teams elkaar nog in even wicht. Hans van Grieken ging strijdend ten onder met stonden al snel de eerste kan- 15-5, 16-18 en 6-15. Alex van sen. Na een kwartier spelen valsters, en Annemarie de den Berg op zijn beurt bracht stond het dan ook al 2-0 door Rooy en Anneke Verwoerd als i doelpunten van René Minnee en Ehmed Saouny, béide uit voorzetten van de goed op i dreef zijnde Henk-Jan Ver- verkleinde men de achters- voorsprong, doch Lisette zijl. Na deze voorsprong ging tand tot 3-2. Kuypers moest met 10-11 en Be Fair een tempo lager en Na verlies in de damesdubbel 9-11 de eer aan haar 'tegen- een stuk gemakzuchtiger Rijswijk kwam men in het eerste ge- standster laten. spelen. Hierdoor kwam mengd dubbel opnieuw terug In de dubbelspelen werd ech- Schiebroek terug in de wed- tot 4-3. Helaas werd de twee de gemengd dubbel verloren, zodat de overwinning met 5-3 naar de tegenstander ging. Het tweede team doet het tot nu toe zeer goed in het eerste jaar in de bondscompetitie. Thuis werd ditmaal het derde team van Ommoord (Rotter dam) op een maximale 8-0 ne derlaag getracteerd. Na vier wedstrijden staan de gingen niet zonder slag of eerste twee teams van Aeolus er als volgt voor in de bonds competitie: le klasse afd. 3 - 1. DES Kortenaer Combina tie 1,2. Conservatix-Velo 3, 3. Pellikaan 2 (allen 6 punten), 7. Aeolus 1 (2 punten); le klasse afd. 7: Aeolus 2, 2. BCR ’91 6, 3. RBC Sowat 1 Ook het derde team liet er in De Duikelaar geen twijfel over bestaan wie er de sterk ste was. Het tweede team van Deo (Nootdorp) ging met 7-1 ten onder in de Waddinx veense dadendrang. Het vierde team speelde, net dis het zesde en achtste team, een uitwedstrijd in Ter Aar. Als enige team wisten zij te- dinxveen Be Fair een veel be keken wedstrijd tegen het tweede meisjesteam van Opel Jodan Boys (Gouda). Dfe Wad dinxveensen blijven daardoor schap. .Sportzaal van de bij Rijnland spelende Mark van Eijk verloor. De meeste resultaten voor Flori da werden behaald in de hoogste categorie (voor alle leeftijden). Vooral Dennis Steenland was goed op dreef. Hij kwam door uitstekend spel in drie finales terecht. Als eerste moest hij, samen met Bram Aschelman (van DKC), in de heren-dubbel uit komen tegen Michiel Kersch en Olaf Pijper. In een span nende drie-setter ging deze verloren met 15-10, 7-15, 15- 13. Als tweede speelde hij de ling en zeer aanvallend spel, heren-enkel tegen zijn dub- moesten Britt en Madelon (allen 7 punten), belpartner Bram Aschelman. Na een hevige strijd moest Dennis ook deze partij laten gaan. Zijn laatste finale was de gemend dubbel die hij sa men met teamgenote Made lon Gelderblom speelde. Zij samen wonnen overtuigend met 15-4 en 15-7. De meest zinderende partij was waarschijnlijk wel de da- pun- De jeugd van Florida kwam in veel klassen tegelijk uit. Twee dagen lang werd er door iedereen hard geknokt, maar niet iedereen kon in de finale komen. Uiteindelijk kwam toch een zeer behoor lijk aantal in de finale te recht, vooral vertegenwoor digd door de wat oudere Piet v.d. Made jeugd. In de categorie-2 (on- met 13 gewonnen wedstrij den en +73. Doordat zij verloren hebben van De Winkel en van Van Wageningen moeten zij on danks het hogere puntensal do genoegen nemen met de vierde plaats. Bij een gelijke stand telt na melijk het onderling resul taat. Corrie ’t Hart en Sonja de Voogt staan troosteloos on deraan met één gewonnen wedstrijd en een saldo van - 138. In het puntenklasse ment over dit jaar, staat Hans Cammeraat met 58 punten bovenaan. Nell en Stutterheim keukenarchitectuur Ridderhof 51 Alphen a/d Rijn Telefoon 0172 44.32.69 Linnaeus weg 6, 277] HD Boskoop, tel. 10172)21 32 68

Weekblad voor Waddinxveen | 1996 | | pagina 23