Zwembad De Hazelaar is ons zwembad' geworden Kraamcentrum de Waarden klaar voor de toekomst Roemeensen op bezoek Boskoopse doet mee aan WK zeilen voor studenten Tien mille voorbeste ondernemingsplan Boskoo Creatie Bloedafname Rode Kruis in Plantariumhal Kaartavond bij 't Zuiden Brandweer steunt collecte Zingen met koor NVvH PAGINA 29 Bezoek aan kinderopvang de Berenboot. (Foto: A. Fioole) Zwembad De Hazelaar in Hazerswoude-dorp. (Foto: archief GK) Ons zwembad Jelle ten Velden, directeur van Kraamcentrum de Waar den. traditionele tentoonstelling ’Boskoop Creatief geopend. Deze tentoonstelling is speci aal bedoeld voor Boskoopse amateur-kunstenaars. Een verklaring voor het suc ces van het zwembad is niet BOSKOOP - Leontien IJ- kema uit Boskoop is één van de deelneemsters aan de Student Yachting tot en met 3 november in Marseille (Fr.). In totaal nemen daar 25 landen aan deel, waaronder ook Ame rika, Australië en Japan. mevr. J. Verweij (tel. 217615) en mevr. L. v.d. Broek (tel. 212059) BOSKOOP - Op uitnodiging van de SOEB, de Stichting Oost-Europa Boskoop hebben drie Roemeense leerkrachten uit Osorhei onlangs een be zoek gebracht aan Boskoop. Rosie Lakatos, Nausike Fe- kete en Virach Papp logeer den een paar dagen bij de fa milie Stellingwerff en brach ten van daar uit bezoeken aan diverse basisscholen om huisvest. De fusie en de daar opvolgende organisatorische integratie van de drie instel lingen werden in 1994 voor bereid. In 1995 werd het fun dament gelegd voor een ver sterkte samenwerking met de jeugdgezondheidszorg van de beide thuiszorgorganisaties De Vierstroom in Gouda en Waardse Rading in Gorin- chem. Onderzoek werd verricht op welke punten de samenwer king van de kraamzorg met de zorg voor moeder en kind - van oudsher verzorgd door de kruisverenigingen - verbe terd kon worden. Kansen werden vooral gezien in een goede afstemming van de voorlichting, het cursuswerk, de toegang tot de diensten en producten en het gezamenlijk optreden naar de financiers. Jelle ten Velden, per 1 okto ber 1995 benoemd tot direc teur van kraamcentrum de Wat haar zo aantrekt in het zeilen? Een gulle lach breekt door. ’De zon, wind en water. Fantastisch!’ De zomer is haar seizoen, 's winters is er niet veel aan. IJszeilen heeft ze wel eens gedaan, maar ja, BOSKOOP - Het Boskoopse Rode Kruis houdt op maan dag 28 oktober weer aan bloedafnameavond van 18.30 tot 21.15 uur in het Plantari- umgebouw op het ITC. Iedere gezonde inwoner van Bo skoop in de leeftijd van 18 tot 70 jaar kan een halve liter bloed afstaan, er gaat een medische keuring aan vooraf. Na de donatie maakt het li chaam binnen betrekkelijk korte tijd weer nieuw bloed aan. Donorbloed wordt steeds belangrijker bij de bestrijding van ziekten en de fabricage van medicamenten. Het is de derde maal dat de donoravond in het Plantari- umgebouw wordt gehouden. De ruimte is uitstekend ge schikt voor alle handelingen en de nodige privacy, boven dien is er voldoende parkeer gelegenheid en de wegen op het ITC zijn nu verlicht. Voor informatie of aanmel den bij het donorcentrum: mevrouw A.M. Spaargaren, tel. 212435. BOSKOOP - Buurtvereniging ’t Zuiden organiseert vrijdag 8 november een avond kop- perklaveijassen en jokeren in Ons Jeugdhuis. De aan vangstijd is 19.30 uur, het in schrijfgeld bedraagt 10 gul den per koppel voor het kla verjassen en 5 gulden voor Al deze teams hebben zich ge plaatst tijdens kwalificatie wedstrijden in eigen land. Voor de Nederlanders was dat de ’Kieljachtenrace’ in april van dit jaar op het Ijs selmeer. Het studententeam waarvan Leontien deel uit maakte, won daar overtui gend. De 21-jarige Pabo-stu- dente is de liefde voor de zeil- sport met de paplepel ingegoten. ’Mijn ouders zei len al zolang ik me kan herin neren, steeds in een grotere boot’, vertelt ze. Zelf was ze 13 toen ze voor het eerst zelf standig het water opging en REGIO - Onlangs presenteer- I de stichting Kraamcentrum de Waarden, kantooradres Schoonhoven, het jaarverslag drijfsbureau dat sinds okto ber 1995 is gevestigd in Schoonhoven. Op hetzelfde adres zijn ook de directie en 1995 aan haar relaties. Het is de lijn- en stafdiensten ge bet eerste verslag van de stichting na de fusie van drie instellingen voor kraamzorg in de regio Gouda, Woerden en de Alblasserwaard en Vijf- heerenlanden. Boskoop be vindt zich in rayon Noord. Door deze fusie is een instel ling ontstaan die per jaar zo’n 5700 verzorgingen uitvoert bij 80 procent van alle ge boorten in het werkgebied. Dat werkgebied beslaat ruw weg het gehele groene hart van Nederland. Kraamcen trum de Waarden behoort tot de grootste instellingen voor kraamzorg in het land. Er werken ongeveer 350 kraam- verzorgenden, waarvan zo’n 10 procent op oproepbasis. Aanmeldingen, planning en inzet, contracten met de ver zekeraars, personeelsadmini stratie en verder alles wat no dig is om de juiste verzorging te bieden op de juiste tijden, worden geregeld op het be- van Eek werd uitleg gegeven over de gemeentelijke organi satie. Vol bewondering was het Roemeense drietal over de Berenboot van kinderop vang De Rietkraag. Er wer den veel foto’s gemaakt om thuis te kunnen laten zien. Met een veelheid aan nieuwe indrukken zijn de Roemeen- sen op 11 oktober weer naar Osorhei vertrokken. daar hun licht op te steken. Ook de Schoolbegeleidings dienst in Bodegraven werd bezocht. Daar Rosie Lakatos behalve onderwijzeres ook raadslid is stond ook het gemeentehuis van Boskoop op het program ma, waar wethouder A. van Leeuwen als gastvrouw opt rad. Bijgestaan door de raadsleden J. Drenth en T. WOENSDAG 23 OKTOBER 1996 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN zijn zeer betrokken bij het zwembad. Dit is zeker niet af genomen na de start in 1993. Er is in die tijd veel gebeurd en er ligt een prachtige zwemvoorziening in ons dorp, die voldoet aan alle geldende eisen. Bij het onderhouden van het zwembad proberen wij altijd een zo goedkoop mo gelijke oplossing te vinden. Als stichting moeten wij heel bewust omgaan met onze fi nanciële middelen. Deze mid delen verkrijgen wij met na me door de jaarlijkse kaart verkoop en door sponsoring. Ook het Hazerswoudse be drijfsleven heeft een groot hart voor ons zwembad’, al dus Marijke van Zanten. Het zwemmen in de open lucht is nu weer even voorbij, maar in het voorjaar van 1997 zal De Hazelaar haar poorten weer openstellen. In de tussentijd zitten de vele' bestuursleden niet stil. ’Er is werk aan de winkel. Maar dat hebben wij graag over voor deze schitterende zwem voorziening ten behoeve van de Hazerswoudse bevolking.’ Hans Démoed knapt en het bad werd voor zien van een nieuwe coating. Nu drie jaar later is de stich ting nog steeds zeer tevreden over het reilen en zeilen van de Hazelaar. Secretaris Marijke van Zan ten laat desgevraagd weten dat het zwemseizoen 1996 toch weer een succes is ge worden: ’Ondanks de slechte zomer hebben ongeveer 25.000 bezoekers een duik ge nomen in De Hazelaar. Toen het nog een gemeentelijk bad was kwamen er jaarlijks circa 12.000 mensen door de poort. Bij de evaluatie zijn wij tot de conclusie gekomen dat wij ook dit jaar een bijzonder leuk en gezellig zwemseizoen hebben gehad’, aldus Marijke van Zanten. direct aan te geven. ’Toch hebben wij de indruk dat de mensen meer het gevoel heb ben dat het ons zwembad is. De bezoekers voelen zich me deverantwoordelijk voor het zwembad. Veel mensen zijn bereid als vrijwilliger te assi steren bij de verschillende werkzaamheden in het zwembad. Door deze vrijwilli gers is het mogelijk veel din gen te doen’, aldus mevrouw van Zanten. Komende winter zal de stich ting opnieuw voorbereidin gen treffen voor het nieuwe zwemseizoen. Het bestuur werkt samen met de vele vrij willigers aan het opknappen van de kantine. Verder zal er een vergaderzaal worden ge maakt. ’Naast het regulier onderhoud aan de daken en de machinekamer zal ook het grote veld worden opgeknapt. Wij hopen zo ook voor het zwemseizoen 1997 alles weer voor elkaar te krijgen. Het enthousiasme van de mensen is nog steeds heel groot’, weet Marijke. Na de privatisering van het zwembad is het eigenlijk al leen maar beter gegaan met De Hazelaar. Door de grote betrokkenheid van vele vrij willigers werd er veel meer mogelijk dan voorheen. Toen koste het per definitie meer omdat de werkzaamheden werden verricht door be roepskrachten. Nu zijn er ve le deskundige vrijwilligers die hun vrije tijd besteden aan De Hazelaar. Hierdoor hebben de mensen het gevoel dat zij bezig zijn met iets van hen zelf. Deze grote betrok kenheid heeft ook een effect naar buiten toe gehad. Vanaf 1993 heeft zwembad De Hazelaar ook meer een re giefunctie gekregen. Veel zwemmers uit Benthuizen en Boskoop brengen regelmatig een bezoek aan het open- luchtbad. De geweldig mooie zomers van 1994 en 1995 hebben zeker een bijdrage ge leverd aan het welslagen van het zwembad. Hierdoor wer den er ook in 1996 heel veel abonnementen verkocht. Het bestuur van de stichting De Hazelaar ziet de toekomst positief in. ’Met name ouders van zwemmende kinderen personen die tussen 1 juli 1996 en 1 juli 1997 in het KvK-gebied Midden-Holland een eigen bedrijf zijn gestart of gaan starten, worden uitge nodigd hun ondernemings plan te overleggen. Deze wor den beoordeeld door een des kundige jury onder leiding van ir. Adri van Eenennaam, algemeen directeur van Gouda Vuurvast. Het beste ondernemingsplan wordt be loond met de hoofdprijs van 10.000 gulden, waarvan 5.000 gulden in contanten en 5.000 gulden in dienstverlening door ABN AMRO en .Arent- hals Chaudron. Voor poten tiële deelnemers wordt op 31 oktober vanaf 19.00 uur een grote informatieavond gehou den in het vergadercentrum van de KvK voor Midden-Hol land aan de Burg, van Reen- ensingel 101 in Gouda. Bij die gelegenheid worden initiatief- len is het spectaculairst met die hoge golven’. Maar ze is geen mens voor solo-tochten, het werken in een team vindt ze het leukst. Het aansluiting vinden bij een team levert geen proble men op binnen het studen tenwereldje. ’Vaak word je gevraagd voor een bepaalde taak aan boord, sommigen zijn echt gespecialiseerd. Ik doe momenteel de vallenbak: het heisen en strijken van zeilen. De wedstrijden tijdens de WK worden gevaren in 11 meter lange jachten. Deze ’Jeanneau One Design’ wor den beschikbaar gesteld door de organisatie. Ze zijn in Frankrijk makkelijk te hu ren, maar in Nederland zijn er slechts twee van. Het team waarvan Leontien deel uit maakt mag er daarvan één gebruiken om te trainen. Spannend REGIO - Om beginnende on dernemers in Midden-Hol land te stimuleren is de Star- terscompetitie Midden-Hol land uitgeschreven. De opsteller van het beste onder nemingsplan wordt beloond met 10.000 gulden. Om beginnende ondernemers te stimuleren hebben de Goudse vestigingen van de bank ABN AMRO en Arent- hals Chaudron Accountants en Belastingadviseurs het ini tiatief genomen tot de Star- terscompetitie Midden-Hol land. In de organisatie wer ken zij samen met de Kamer van Koophandel voor Midden- Holland en de Goudsche Cou rant. Vergelijkbare wedstrij den werden eerder gehouden in onder meer Haarlem, Lei den en Woerden en zijn daar een groot succes gebleken. De Starterscompetitie Midden- Holland houdt in, dat alle K gaans ieder weekeinde. De omschakeling v.®| het ene ty pe boot naar een ander is niet zo’n probleem. Technisch ver andert er niet zoveel, maar wel is het zaak dat de beman ning goed op elkaar inge speeld raakt en als team werkt. Behalve het zeilen doet Leontien geen specifieke training. De wedstrijden omvatten di verse korte banen, een lange afstand race en een lange af stand nachtrace met een ho gere moeilijkheidsgraad. In het Nederlandse kamp zijn de verwachtingen redelijk hoog, gezien de eerdere pres taties van het team. We kij ken er echt naar uit en het is best een beetje spannend’, be kent Leontien. Vooral nu de sponsoring rond is wordt naar de WK toegeleefd. Over de kansen van het team is ze voorzichtig maar een plaats bij de eerste vijf moet tot de mogelijkheden behoren. ’Als BOSKOOP - In de week van 27 oktober tot en met 2 november wordt lande lijk de jaarlijkse collecte door de Nederlandse Brandwonden Stichting gehouden. De stichting be staat dit jaar 25 jaar en heeft in die tijd bijgedra gen aan de oprichting van drie brandwondencentra in Nederland, daarnaast wordt veel aan voorlich ting gedaan. In Boskoop wordt de actie gesteund door de brand weer. Komende zaterdag middag staat er een brand weerauto op de markt en rijdt er een geluidsauto door het dorp om aandacht te vragen voor het werk van de Brandwonden Stichting. De stichting heeft als voornaamste doelstellingen het bevorde ren van een optimale be handeling van patiënten met ernstige verbrandin gen, preventie van brand wonden en het in stand houden van een huidbank. nemers en jury voorgesteld, en startersadviezen vers trekt. Daar ligt dan ook het reglement van deelname klaar. Tevens spreekt Philip van Roosmalen, werkzaam voor het Instituut voor het Midden- en Kleinbedrijf (IMK), onder meer over de valkuilen van het onderne men. Hij is bekend om zijn boeiende, veelal cabareteske voordrachten.Gratis toe gangskaarten voor 31 oktober zijn verkrijgbaar bij de star- tersbalie van de KvK in Gouda, de verschillende vesti gingen van ABN AMRO in Midden-Holland en bij Arent- hals Chaudron aan de Bleu- landweg 1b in Gouda. Voor meer informatie over de Starterscompetitie Midden- Holland kunt u contact opne- het jokeren. Opgeven kan bij men met mevrouw C. Jansen T ,r Zil van Arenthals Chaudron, te lefoon 0182-531922. HAZERSWOUDE - Het Ha zerswoudse openluchtzwem bad De Hazelaar was tot 1993 eigendom van de ge meente Rijnwoude (voor 1990 van de gemeente Hazerswou- de). Na de gemeentelijke her indeling was de nieuwe ge meente Rijneveld drie zwem baden rijk.- Het overdekte zwembad De Dolfijn in Ha- zerswoude-Rijndijk en de openluchtzwembaden in Ha zerswoude-dorp en Koude kerk aan den Rijn. Drie zwembaden voor een ge meente van ruim 19.000 in woners bleek financieel niet haalbaar voor de nieuwe ge meente. Te meer daar alle drie de baden een opknap beurt nodig hadden. Na een lange moeizame discussie be sloot de gemeenteraad om beide openluchtbaden af te stoten. Het overdekte zwem bad De Dolfijn werd gereno veerd, zodat het schoolzwem men in de gemeente gehand haafd kon blijven. De bewoners van Hazerswoude- dorp hebben het hier echter niet bij laten zitten. Al snel werd een Stichting BOSKOOP - Ook dit jaar zwembad De Hazelaar opge- wordt op tweede kerstdag de richt. Deze stichting heeft er voor gezorgd dat het zwem bad na korte tijd de poorten al weer kon openen. In de winter van 1993 kreeg het Op zwembad nog een face-lift. De donderdag 26 december is de machinekamer werd opge- feestelijke opening en de wer ken zijn te zien tot 24 januari 1997. De tentoonstelling staat open voor werken van verschillen de technieken: schilderijen en Waarden, werd tevens belast tekeningen, maar ook kera- met de verdere ontwikkeling miek, beeldhouwwerk en bij- van deze samenwerking. De gezamenlijke uitgave van het blad Baby-Info, hierover werd eerder in deze krant be richt, was het eerste concrete resultaat. Aan de opzet en uitvoering van gezamenlijke voorlichtingsprogramma’s wordt gewerkt. Voor het publiek, met name de doelgroep a.s. ouders en krijgbaar in de bibliotheek ouders van kinderen tot 4 jaar, worden over enkele maanden beurzen georgani seerd in Gouda en Gorin- chem. Hier zal alles te zien zijn wat er in de sfeer van de geboorte, verzorging en op voeding van het jonge kind tot 4 jaar op de markt is. Uit gebreide publieksinformatie over deze beurzen is over en kele maanden te verwachten. Al met al lijkt Kraamcentrum de Waarden met deze veran deringen en vernieuwingen klaar voor de toekomst. voorbeeld zelfgemaakte sie raden zijn welkom. Het aan tal te exposeren werken per deelnemer is afhankelijk van het aantal inschrijvingen, maar zal vermoedelijk niet meer zijn dan twee. Iedereen kan deelnemen aan ’Boskoop Creatief. Aanmel dingsformulieren zijn ver- ':en bij het secretariaat van de Stichting Boskoop Creatief, Loes Vermeer-Hoogeveen, te lefoon 215319. Inschrijven kan tot uiterlijk 2 december. BOSKOOP - Het zangkoor van de Nederlandse Vereni ging van Huisvrouwen, onder leiding van mevrouw De Bruin, treedt dinsdag 29 ok tober op in De Loods. Stuk ken uit verschillende musi cals en andere bekende liede ren worden ten gehore gebracht. Mevrouw Becqué begeleidt op piano. Na afloop is er bingo. Ook niet-leden de Student zijn welkom, zij betalen 5 gul- World Cup, van 26 oktober den entree. Aan vang 20.00 uur. Splash-klasse. Dat duurde vijf jaar. Haar prestaties re lativeert ze met: Tk was geen uitschieter, ben wel een paar keer tweede van Nederland geworden maar dat is na tuurlijk betrekkelijk.’ Daarna ging ze varen op ’al les wat los en vast zat’. Zeilen op grotere wedstrijdboten is teamwerk en een eigen boot bezit ze niet. Dat is een kost bare grap. Als lid van een zeilvereniging en als studen te zijn er echter volop moge lijkheden om het ruime sop te kiezen. Bovendien geeft ze zelf les bij een zeilschool in Zeeland. Golven - F ’3 - vewfFI - i«. -i-ï KZ i'sBsraq Kg-V” is- **r|

Weekblad voor Waddinxveen | 1996 | | pagina 29