WADDINXVE ^sintratuin ■T95 Activiteiten Migrantenweek Fractieberaad van D66 in raadhuis Vijgenverdriet Organist Martin Mans terug uit Australië I! PLAATSELIJK AFSLANKEN? 'Yx Y DE KEUS IS AAN UI! NATIONALE OPEL TESTDAG I -o PAGINA 3 WOENSDAG 23 OKTOBER 1996 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN E E N T E M E G OFFICIËLE BEKENDMAKINGEN EN MEDEDELINGE 624757, de heer W.P. Kaandorp). AFDELING PUBLIEKSZAKEN GESLOTEN BOUWZAKEN GROEN MILIEUZAKEN COLLECTEROOSTER WONINGWET ZATERDAG 2 NOVEMBER DE OPEL DEALER. BETAALBAAR BETER OPENINGSTIJDEN AFDELING PUBLIEKSZAKEN huisvesting voor het onder wijs in Waddinxveen. Tevens zullen verschillende lopende zaken aan de orde komen. Het D66-fractieberaad staat open voor iedere belangstel lende. Tevens zijn de drie D66-raadsleden aanwezig om persoonlijk met een ieder te spreken. DAAR MOET U ALS OPEL RIJDER BIJ ZIJN! VERGADERINGEN In de eerste helft van deze maand concerteerde hij op zes schitterende orgels in de hoofdstad Perth (driemaal), Albany (tweemaal) en Arma dale (éénmaal). In 1995 ont ving musicus Martin Mans een uitnodiging van Jack Zui- dema uit Armadale in West- Australië om in daar te con certeren. Jack Zuidema, lid WADDINXVEEN - De Migrantenweek, die in de tweede volle week van november in Waddinxveen zal worden gehouden, omvat diverse activiteiten voor jong en oud. SPREEKUREN kerstmarkt’ is open De meeste kinderen komen met name op school in aanra king met klasgenoten die van oorsprong niet uit Nederland komen. Hoewel kinderen vaak nieuwsgierig zijn naar gewoontes van hun leeftijdge noten, durven zij daar lang niet altijd naar te vragen. In het kader van de Nationa le Migrantenweek van zon dag 10 tot zondag 17 novem ber zullen er diverse activitei ten worden gehouden waarbij ook scholieren de kans krij gen meer van eikaars cultuur te weten te komen. De werkgroep Samenwerken de Vrouwen van de Stichting Waddinxveens Welzijnswerk (SWW), de Eritrese Vereni ging Waddinxveen, de Stich ting Wereldwinkel Waddinx veen, de Kerngroep Ontwik kelingssamenwerking Waddinxveen en de Stichting Meander werken met elkaar samen om deze activiteiten mogelijk te maken. Woensdagmiddag 13 novem ber is er voor kinderen yan 4- 12 jaar een speciale middag in buurtcentrum De Boog (C. Huygenslaan). Van 14.00 tot 17.00 uur komen de clowns Mallie en Fifi voor een muzi kale speelmiddag. Zaterdag middag 16 november zijn de tieners aan de beurt. Op deze middag worden er vier GRATIS ”18 puntcn”-check van uw Opel talloze activiteiten en aanbiedingen autocentrunF van Vliet opelS Belt u gerust voor een gratis figuuranalyse. [111 TTTi BALANCE kookworkshops gehouden. Per workshop staan achter eenvolgens centraal Eritrea, Marokko, Nederland en Tur kije. Op iedere workshop komt iemand iets vertellen over de eigen keuken en de cultuur van het betreffende land. In de pauze zal er ook namens het asielzoekerscen trum informatie worden ge geven. De hapjes die deze middag worden gemaakt, zullen wor den verkocht tijdens de inter culturele ontmoetingsavond die ’s avonds van acht tot twaalf uur wordt gehouden voor volwassenen. WADDINXVEEN - De ge- meenteraadsfractie van D66 houdt maandagavond 28 ok tober om half acht in het ge meentehuis (Raadhuisplein) weer het maandelijkse frac tieberaad. De belangrijkste onderwer pen van deze avond zijn het informatiseringsplan en de toog en samen met organist Eddie Schoof uit Armadale een tournee organiseerde. De concerten werden gegeven op de mooiste orgels van Aus tralië in monumentale kerk gebouwen. De speeltafels van de orgels zijn - geheel in En gelse stijl - los van de orgel kas gesitueerd in een positie waarbij het publiek de orga nist in aktie kan zien. De programma’s van Martin Mans vermeldden werken uit de gehele orgelliteratuur, or kestwerken bewerkt voor or gel en improvisatie van de concertgever zelf. Met name de eigen improvisatie van Martin Mans sloegen zeer goed aan bij het Australische publiek. Aan het slot van het anderhalf uur durende pro gramma, dat door Martin Mans geheel zonder bladmu ziek werd gespeeld, klonken de nationale volksliederen van Australië en Nederland als een schitterend hoogte punt. Dit resulteerde vaak in onophoudelijk applaus en de roep ‘We want more!1 Na een vliegreis van twintig uur keerden Martin Mans en zijn vrouw Joyce terug. De Wad- dinxvener heeft al een uitno diging op zak om in 1998 weer een tournee door Austr alië te maken en een cursus improvisatie te geven aan plaatselijke organisten. WADDINXVEEN - De Waddinxveense organist Martin Mans (Koningin Wilhelmina- plein) is pas teruggekeerd van een 14-daagse concertreis door West-Australië. van de West Australian Or gan Society, bezocht destijds een concert van Martin Mans tijdens een verblijf in Neder land. De Nederlandse Austr aliër raakte zo onder de in druk van met name het im- provisatietalent van de Waddinxveense organist dat hij vergezeld van een aantal cd-producties naar Australië I Bezwaren Terinzagelegging besluiten Binnengekomen bouwaanvragen/ingediende meldingen Verleende gebruiksvergunning Beukenhof 5 AARD VAN HET BOUWPLAN BOUWPERCEEL Castor 3 Binnengekomen kapaanvragen Koningin Wilhelminasingel 35 De besluiten zijn niet gewijzigd ten opzichte van de ontwerpbesluiten. Coenecoop tegenover nr. 95 Brugweg 96a-96f diverse bomen, waaronder wilgen het oprichten van vier woningen Regulus 2 en 4, Pollux 2 en 4 1 lijsterbes (rotte stamvoet) Zuidelijke Dwarsweg 13c 3 elzen, 1 berk en 1 es Otto-erf 13 1 treurwilg berm nabij Abraham Kroesweg 24 1 treurwilg en 1 broekwilg Kievitdreef 79 Verleende kapvergunningen Nassaulaan 13 i het 'oprichten van een woonhuis Piasweg 2a-1 2 essen i het oprichten van een berging Bloemendaalseweg 8 Otto-erf 50 Terinzagelegging aanvraag en ontwerp-besluit Verleende bouwvergunningen/ingestemde meldingen Nederlandse Brandwonden Stichting AARD VAN HET BOUWPLAN BOUWPERCEEL Bekendmaking bouwplannen Noordkade 56 H. Heijermanslaan 15 Oranjelaan 34, 36 en 38 Da Costaweg 29 het oprichten van een dierenverblijf Linzenakker 23 Het register van verleende bouwvergunningen eh meldingen waarmee is in- V v*S ■■Ml HET GROENE WARENHUIS t I i het plaatsen van een dakkapel op het achtergeveldakvlak het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woning i Het ontwerp-besluit, de aanvraag en andere ter zake zijnde stukken liggen vanaf 24 oktober tot en met 21 november 1996 ter inzage bij de afdeling Volkshuisvesting Ruimtelijke, Ordening en Milieu in het gemeentehuis al hier, elke werkdag vanaf 08.30 tot 12.30 uur en op verzoek, op de maan dagavonden gedurende drie aaneengesloten uren (doorkiesnummer 624757, de heer W.P. Kaandorp).Desgewenst kan een mondelinge toelich ting worden verkregen. Ook na afloop van bovengenoemde periode kan nog inzage worden ver kregen en wel tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen het besluit op de aanvraag. Schriftelijke bedenkingen tegen de aanvraag en het ontwerp-besluit kunnen door eenieder tot 21 november 1996 bij hun college worden ingediend. Desgevraagd bestaat gedurende voomoemde termijn voor eenieder gele genheid tot een gedachtenwisseling over het ontwerp van het besluit en het mondeling inbrengen van bedenkingen daartegen (doorkiesnummer Tijdens bovenstaande vergaderingen kunnen niet-leden gebruikmaken van het spreekrecht. Over de regels die daarbij gelden is in het ge meentehuis een brochure verkrijgbaar. Burgemeester en Wethouders delen mede dat vanaf 24 oktober 1996 het ontwerp-besluit ter jnzage ligt inzake de aanvraag van: - de directie van Saida B.V. om vergunning ingevolge de Wet milieube heer voor het veranderen van de inrichting (grooth/fabrikant v. hobby-ar- tikelen) in verband met het lozen van afvalwater pp het perceel Dorp straat 136. De agendastukken liggen op werkdagen tijdens kantooruren in de lees kamer (in de tijdelijke huisvesting) van het gemeentehuis ter inzage. Op vrijdag 1 november 1996 is de afdeling Publiekszaken de gehele dag gesloten in verband met een opleiding van de medewerk(st)ers. Donderdag en vrijdag koopavond. 1. Bloemendaalseweg tussen nrs. 21 en 23: het oprichten van een brug; 2. Bloemendaalseweg 22: het plaatsen van een dakkapel op het voorge- veldakvlak. Een beroepschrift moet in tweevoud worden ingediend bij de Afdeling be stuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019,2500 EA ’s-Gra- venhage. Zij die beroep instellen kunnen bij een spoedeisend belang overeenkomstig de Algemene wet bestuurs recht een verzoek doen tot het treffen van een voorlopige voorziening. Dit verzoek moet binnen bovengenoemde termijn worden gericht aan de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Het besluit wordt de dag na afloop van de beroepstermijn van kracht, ten zij vóór deze datum beroep is ingesteld en een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening is gedaan. De burgemeester van Waddinxveen maakt bekend dat Burgemeester en Wethouders voornemens zijn om met toepassing van artikel 50, vijfde lid, van de Woningwet en gebruikmaking van de zogeheten specifieke verkla ring van geen bezwaar van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland bouw vergunningen te verlenen ten behoeve van de percelen: De beslissing op een bouwaanvraag moet worden aangehouden wanneer ter plaatse een voorbereidingsbesluit van kracht is of een bestemmingsplan plan in procedure is gebracht. Het doorbreken van de aanhouding is moge lijk wanneer het bouwplan in overeenstemming is met zowel het geldende bestemmingsplan als het toekomstige plan. Aan die voorwaarde voldoen de bovenvermelde bouwplannen. De specifieke verklaring houdt in: toe- Een besluit wordt niet van kracht voordat op dit verzoek is beslist. Van de indiener van een beroep en/of een verzoek om een voorlopige voor ziening wordt een zeker bedrag aan griffiegeld verlangd. Tot 5 december 1996 kan beroep worden ingesteld bij de Afdeling be stuursrechtspraak van de Raad van State door: degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit; - de betrokken adviseurs; - degenen die bedenkingen hebben tegen de wijzigingen die bij het verle nen van het besluit ten opzichte van het ontwerp daarvan zijn aange bracht; - belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen het ontwerp van een besluit. De besluiten met bijbehorende stukken liggen vanaf 24 oktober 1996 ge durende zes weken voor eenieder ter inzage bij de afdeling Volkshuisves ting, Ruimtelijke Ordening en Milieu in het gemeentehuis alhier, elke werk dag van 08.30 tot 12.30 uur en, op verzoek op de maandagavonden gedurende drie uren (doorkiesnummer 624757, de heer W.P. Kaandorp). Burgemeester en Wethouders delen mede dat op 15 oktober 1996, onder voorschriften ter bescherming van het milieu vergunning ingevolge de Wet milieubeheer is verleend aan: - de directie van Mulleman Meubelen B.V. inzake de aanvraag om een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning voor een meubel fabriek op het perceel Mercuriusweg 3; - de directie van Heiwerken P. van 't Wout Waddinxveen B.V. voor het veranderen van de inrichting (funderingsbedrijf) door uitbreiding hiervan met een werkplaats en magazijn op het perceel Sniepweg13/D. Alleen zij die tijdig (schriftelijk of mondeling) bedenkingen hebben ingé bracht tegen het ontwerp van een besluit kunnen later beroep instellen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, tenzij wordt aan getoond dat men redelijkerwijs niet in staat is geweest (tijdig) bedenkingen in te brengen, danwel de besluitvorming straks afwijkt van het voornemen. Indien gewenst, worden de persoonlijke gegevens van degene die een be denking indient, niet bekend gemaakt. Het verzoek daartoe moet schrifte lijk, tegelijkertijd met de bedenkingen, worden ingediend. stemming vóóraf om de aanhouding te doorbreken op voorwaarde dat tij dens het ter inzage liggen van het bouwplan geen bedenkingen worden in gediend. De bouwplannen liggen met ingang van datum 24 oktober 1996 geduren de twee weken voor eenieder ter inzage bij de afdeling Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu, tijdens werkdagen van 08.30 uur tot 12.30 uur, Raadhuisplein 1 te Waddinxveen. Gedurende deze termijn kunnen door eenieder schriftelijk bedenkingen worden ingedrend bij Burgemeester en Wethouders van Waddinxveen, Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. Opname in deze publikatie houdt uitdrukkelijk geen uitspraak in omtrent de definitieve besluitvorming. het plaatsen van een dakkapel op het achtergeveldakvlak het oprichten van vier hondenkennels, een woonhuis en een dienstencentrum annex katten verblijf het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woning het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woning het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woning alsmede het oprichten van een berging het oprichten van een opslagruimte, een stallingsruimte en een woonhuis met kantoorruimte het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een bedrijfsruimte het geheel veranderen van een schoolgebouw in een dagactiviteiten centrum het herstellen van funderings- gebreken het gedeeltelijk veranderen van een woning gestemd ligt ter inzage bij de afdeling Volkshuisvesting, Ruimtelijke Orde ning en Milieu. Ingevolge het bepaalde in artikel 4.5.3c van de Algemene Plaatselijke Ver ordening maken Burgemeester en Wethouders van Waddinxveen bekend de volgende aanvragen te hebben ontvangen: openbaar groen achter Burg. Troost- straat 64-66 Zuidelijke Rondweg (nabij spoorovergang) Bredeweg 4 Souburghlaan 23 openbaar groen tussen Heem- raadweg 33-35 27 oktober tot en met 2 november 1996 Het loket voor de Algemene Publieksinformatie is dagelijks geopend van 08.30 - 14.00 uur (vrijdag 12.30 uur). Daarna kunt u voor informa tie terecht bij de receptie. De receptie is dagelijks geopend van 08.30 - 17.00 uur (op vrijdag tot 16.30 uur). Tijdens de beide avondopenstellin gen is de receptie (of het loket voor de Algemene Publieksinformatie) geopend. Loket voor Burgerlijke Stand, Burgerzaken, Reis- en Rijdocumenten maandag tot en met donderdag08.30 -14.00 uur vrijdag 08.30 -12.30 uur dinsdag- en donderdagavond 19.00 - 20.30 uur het in gebruik hebben en houden van een bouwwerk, waarin aan meer dan tien kinderen jonger dan twaalf jaar dagverblijf zal worden verschaft 4 appelbomen en 3 kersenbomen 2 kronkelwilgen in de voortuin a i i i Op de maandagen 28 oktober en 4 november a.s. is de afdeling Pu bliekszaken gesloten vanaf 13.30 uur. Eveneens i.v.m. opleidingen van de medewerk(st)ers. Raadhuisplein 1 Postbus 400, 2740 AK TER AAR Veldweg Kingang Kerkweg), tel. 0172-602241. openbaar groen nabij Zuringveld 17-19 •r Gemeenteraad op dinsdag 29 oktober 1996, aanvang 19.30 uur in res taurant Bibelot, Limaweg 54. (0182) 624 624 624 680 624 500 610 401 624 524 624 760 612 570 Van de Ficus benjamina 'Natasja', ofwel treurvijg, wordt u beslist niet droevig. Dit boompje op een mooi gevlochten iQs:. stam verlangt een lichte plaats in de kamer. Hoogte 40 cm. Van 11,95 voor Ingevolge het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet maken Burgemees ter en Wethouders van Waddinxveen bekend de volgende aanvragen te hebben ontvangen: Het rooien van bovengenoemde bomen en houtopstanden heeft geen ge volgen voor aantasting van natuur-, landschap-, of dorpschoon, als bedoeld in artikel 5.4.2 van de Algemene Plaatselijke Verordening. Eenieder die meent door dit besluit in zijn of haar belang te zijn getroffen kan ingevolge de Algemene Wet Bestuursrecht binnen 6 weken na publika tie van dit besluit een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij het college van Burgemeester en Wethouders. Voor informatie kunt u terecht bij de afdeling Voorbereiding werken en Ver keer. Genoemde aanvragen zijn opgenomen in het Openbaar Register, dat op werkdagen tussen 08.30 uur en 12.30 uur voor eenieder ter inzage ligt bij de afdeling Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu. OPENINGSTIJDEN Het hele gemeentehuis elke werkdag van 08.30 tot 12.30 uur. In de middaguren kunt u alleen terecht op afspraak. Openingstijden afdeling Publiekszaken zie elders in deze rubriek. Afvalstation voor afgifte (grof)vuil en K.C.A.' Elke werkdag van 10.00 tot 15.00 uur en zaterdag van 09.00 tot 12.00 uur. Burgemeester en wethouders alleen na afspraak via de secretaresses. Sociaal raadsvrouw op werkdagen (behoudens de woensdagen) van 09.00 tot 12.30 uur of na telefonische afspraak. Plantsoen 9 Woerden. 0348-413646 Spanjeweg 22 Bodegraven 0172-610328 ma. t/m do. 10.00-20.00 uur Kazernestraat 7 - Gouda - (0182) 51 34 15 vr. 10 00-15.00 uur. Op de agenda o.a.: - Voorstel tot vaststelling van het IT-plan. - Voorstel tot realisering aansluiting op GemNet. - Voorstel om vaststelling van wijzigingen in de Collectieve Arbeidsvoor waardenregeling (CAR) en de Uitwerkingsovereenkomst (UWO) te dele geren aan het college van Burgemeester en Wethouders. - Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet ten behoeve van een uitplaatsing van verkeers- en milieuhinderlijke onderdelen van bedrijven van Van Leeuwen Holding, Piasweg 16, in verband met woningbouwont- wikkeling in het gebied ten noordwesten van de wijk Zuidplas '90. - Voorstel tot vaststelling van het bestemmingsplan "Landelijk Gebied Oost '96“. - Voorstel tot het nemen van een voorbereidingsbesluit voor de percelen Prins Bernhardlaan 69 en 71. - Voorstel tot het nemen van een voorbereidingsbesluit voor een gebied langs de Bredeweg. - Voorstel tot het nemen van een voorbereidingsbesluit voor het perceel Prinses Beatrixlaan 4. - Voorstel tot vaststelling van de "Verordening procedure overleg huisves ting onderwijs gemeente Waddinxveen 1996". - Voorstel tot het niet vervullen van de vacature aan werkgeverszijde van het Georganiseerd Overleg, voor-de resterende periode van de zittings duur van de gemeenteraad. - Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet ten behoeve van de aanschaf van een afzuiginstallatie voor uitlaatgassen van brandweer voertuigen. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet ten behoeve van ver vanging van een tankauto spuit van brandweervoertuigen. Een ieder die meent rechtstreeks in zijn/haar belang te zijn getroffen door verlening van een bouwvergunning danwel instemming met een melding, kan gedurende een termijn van zes weken na de dag van verzending/uitrei- king van dé beschikking een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij het college van Burgemeester en Wethouders van Waddinxveen, Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. Informatie omtrent beschikkingen is verkrijgbaar bij de afdeling Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu (telefoonnum mer 0182-624764). TELEFOONNUMMERS Gemeentehuis postadres telefax Afvalstation (ophalen grofvuil) Zuidelijke Rondweg 250, Centraal Meldpunt Zorg Pr. Bernhardlaan 9, Meldpunt discriminatie Instituut Sociaal Raadslieden Meldpunt vandalisme aan openbare voorzieningen Gouwebad "De Sniep" (informatie) Overige belangrijke telefoonnummers zie pagina 5 gemeentegids G wor-> U./M.r rtorMorn.no imotocio o •o t* 3 8 3 Q C op l c 2 o op MM MM» De Waddinxveense organist Martin Mans maakte een $u«esvolle <on<erttour door West-Australië. (Foto: Arthief Sjaak Noteboom).

Weekblad voor Waddinxveen | 1996 | | pagina 3