in de Ontmoetingskerk Die Rhijnse Sanghers' en 'The Jaffo Gate Quartet1 Huurdersvereniging bestaat nu één jaar Drie Hyundai's voor Van 't Wout Boelhuis in La Baraque Regels voor fietsverlichting B. Jansen aan kop bij schakers WSV Volksdansavond voor senioren KNLTB start uniek school- tennisproject Jeugddienst Gespreksgroep De Vierstroom Gratis controle fietsverlichting PAGINA 11 WOENSDAG 30 OKTOBER 1996 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Het 'Jaffo Gate Quartet' met Stanley Faria (eerste tenor), Eric Suyderhoud (tweede tenor), Gerson Neslo (bariton en leider) en Winston Mac Donald (bas). Wiersma. Namens Jan van der Linden tennissport. ZATERDAG 2 NOVEMBER een als aan v.d. Haven en B. Loef. In het middengedeelte hiel- kerke elkaar in evenwicht en good old A. Versluis was te sterk voor J. Markus. Verder lichtsterkte van het uitge zonden licht geen wijzigin gen vertoond (knipperen). zijn voor de bij de choreograf- riën behorende muziekstij len. DAAR MOET U ALS OPEL RIJDER BIJ ZIJN! NATIONALE OPEL TESTDAG hun stoel met hun swingende en harmonische muziek. kende ‘We shall overcome'. De vocalgroep ‘The Jaffo Gate Kavellijsten worden aan de zaal verkocht a ƒ3,- waarvoor La Baraque als sponsor een gratis kop koffie verstrekt. De muzikale medewerking wordt verleend door de zanggroep Choice (Berkel en Rodenrijs) en organist Ike Zintel. ZEVENHUIZEN - Zondag avond 3 november óm ze ven uur is er weer een jeugddienst in de Her vormde Kerk van Zeven huizen. Het thema van de dienst luidt ’Gods Woord is volmaakt’. De heer Wulffraat zal met de kerkgangers nadenken over dit thema. van drie gulden per persoon - bestemd is voor ouderen kun nen ook mensen jonger dan 50 jaar de avond bijwonen, gezien het bijzondere karak ter. In het AF-centrum treedt op de folkloristische dansgroep ’Paloina’ (Amsterdam). Deze amateurgroep brengt op pro fessioneel niveau zang, mu ziek en dans uit Bulgarije, Hongarije, Israël, Polen en Turkije. ‘Die Rhijnse Sanghers' be staat al weer zo’n 37 jaar en telt op dit moment 65 leden. Deze zangers komen niet al leen uit Bodegraven, maar ook uit Waddinxveen en wij de omgeving. Jaarlijks geven zij een con cert, waarvoor veel belang stelling bestaat. Medewer kenden daarbij waren onder andere Marie Cecile Moer dijk, Berdien Stenberg, The deep River Quartet, Gebroe ders Brouwer, Vicky Brown, van J.S. Bach, ‘Die Himmel rühmen' van L. von Beetho ven en het Abschied vom Walde van Mendelssohn. De populaire werken zijn on der andere Cent milli chans ons en ‘Perhabs love‘ van De HWZM is thans actief be zig om de zogenaamde ’witte vlekken’, dat wil zeggen ge bieden zonder een functione rende bewonerscommissie, weg te werken middels het oprichten van nieuwe bewo nerscommissies. Belangstel lenden hiervoor kunnen con tact opnemen met de Stich ting HWZM, Postbus 267, 2740 AG Waddinxveen. Het dagelijks bestuur be staat op dit moment uit Hu go Slootjes (voorzitter), Har ry van Maanen (secretaris), Wim Verboom (tweede se cretaris) en Ignaat Eijpe (penningmeester). Drie Hyundi-bedrüfswagens (type Maxivan) van Jan van der Linden BV voor funderings- en vijzeltechnieken Bresser-Van 't Wout Waddinxveen. voor het grootste deel authen- vijzeltechnieken WADDINXVEEN/ZEVENHUIZEN/MOERKAPELLE - De huurdersbelangenorganisatie Waddinxveen, Zevenhui- zen-Moerkapelle (HWZM) bestaat één jaar. Donderdag avond 7 november om acht uur vindt er mede met het oog hierop in het Het Nieuwe Trefpunt (Stationsstraat) een speciale huurdersbijeenkomst plaats. WADDINXVEEN - Spanning aan de top van de huishou delijke competitie van de Waddinxveense Schaakver eniging WSV, waarbij de grote jongens zich meer en meer gaan roeren en langzaam aan de bovenste drie plaatsen weten te bezetten. Zo ook na de 8e ronde, waarbij koploper L. Ellers zijn koppositie moest af staan aan B. Jansen. H. 'van Woudenberg. In de subtop wordt L. v.d. Ha ven op verlies gezet door een sterk spelende W. v.d. Hoek en N. Dannis klom flink om hoog door T. van Bruggen te een groot aantal instrumen ten zoals frula, kaval, davul en tapan, die kenmerkend Hyundai-bedrijfswagens (ty pe Maxivan) officieel afgele verd aan funderings- en vij zeltechnieken Bresser-Van ’t Wout Waddinxveen BV. tiek of zorgvuldig naar origi neel model nagemaakt. Dansgroep Polaina heeft on geveer 35 medewerkers: dan sers, muzikanten, technici en staf. De orkestleden bespelen WADDINXVEEN - Hyundai- dealer Jan van der Linden BV (Coenecoop) heeft drie op het oog een veel slechtere bordpositie leek te hebben, maar uiteindelijk een ver diende remise wist te beha len. Voor beide spelers geldt zijn nederlaag tegen trouwens, dat ze nog ongesla gen zijn deze kompetitie. J. van Oort (6) komt te kort te gen E. Philipse (4), die met zijn overwinning de tweede plaats weet te bemachtigen. W. Hennink is te sterk voor H. van Offeren, die de top 10 uitduikelt en een ling was weggelegd voor de partij tussen L. Willemen en LED is de afkorting voor Light Emitting Diode. De lichtintensiviteit ervan is zeer hoog, wat de zichtbaar heid zeker ten goede komt. LED-verlichting in de kop lamp is toegestaan mits de lichtopbrengst geen veran deringen (dus niet knippe- vanwege de veelzijdigheid van de auto. De auto’s zijn materiaalwagen, bouwkeet en vrachtwagen inéén', aldus P. van ’t Wout jr. WADDINXVEEN/GOUDA - Stichting De Vierstroom (kruiswerk en maatschappe lijke dienstverlening in Mid- den-Holland) begint maan dag 4 november in Gouda weer met een gespreksgroep ’sociale vaardigheden’. Deze gespreksgroep is vooral bedoeld voor mensen die het gevoel hebben, dat er makke lijk over hen heen gelopen wordt, vaak twijfelen aan de juistheid van hun beslissin gen of - uit angst voor een af wijzende reactie - elke keer overstag gaan. Tijdens acht bijeenkomtsen zal er geoefend worden met onder meer de thema’s beter luisteren naar jezelf, nee dur ven zeggen en voor je mening dinxveen de verkoopadressen M. Mos, Tollenslaan 126, tel. 0182-614882; boekhandel Burger, Dorpstraat en boek handel Cazimier-Bruna, Pas sage 53. In een lang gevecht tegen F. Ritter moet J. van Sandijk na een afgeslagen remiseaanbod in een hektische eindstrijd zich tenslotte gewonnen ge ven en L. Coevert blijft hek- puntende- kesluiter door tegen de op één s na laaggeplaatste speler A. Bos zijn partij te verliezen. De opvallende bedrijfswa gens zijn door het schadebe- drijf van Jan van der Linden BV in eigen beheer in de gele bedrijfskleur gespoten. Bresser-Van ’t Wout is een uitbreiding van het Waddinx veense bedrijf Van ’t Wout heiwerken en opereert sinds te wonen in de Ontmoetings kerk. Naast het jaarlijkse concert is het koor een graag geziene gast in diverse ker ken. Hun agenda is gevuld met optredens tijdens kerk diensten, welke gegeven wor den in de driehoek Utrecht- Den Haag-Haarlem. Het koor heeft inmiddels bij veel ker ken een vaste plaats ingeno men. Dirigent is Simons Stel ling. Hij is al vanaf 1980 aan het koor verbonden. De vaste begeleider van het koor is Saskia van Doorn-Pis- on, die ook dit concert zal be geleiden en een solo zal geven op de piano (het eerste deel uit de Waldstein sonate van Ludwig von Beethoven). Tij dens dit concert wordt het Vorig jaar kreeg het kwartet koor ook begeleid op het orgel de bezoekers gemakkelijk uit door Gijsbert Kok, die zal so leren met de Toccata in S-mi- neur. Het programma omvat Voor het concert zijn in Wad geestelijke werken, zoals ‘Spirit of the living God', psalm 42 en Heer wees mijn Gids, maar ook klassieke werken, zoals het bekende ‘Jesu bleibet meine Freude' ten die zijn geïntegreerd in de wettelijke verplichte re flector aan de bagagedra ger, geldt volgens de wetge ving een minimale hoogte van 35 cm en een maximale hoogte van 90 cm boven het wegdek. Het achterlicht mag voor zien zijn van een schake ling die ervoor zorgt dat tij dens de stilstand licht wordt uitgestraald, mits de staat onder meer uit: Het instandhouden en het treffen van voorzieningen aan woongelegenheden. De samenstelling, het kwa liteitsniveau en de prijs van het pakket van diensten dat de SSW aan huurders levert. Het toewijzings- en ver- huurbeleid van de SSW. De organisatie van de HWZM is opgebouwd uit be wonerscommissies, huur ders georganiseerd op com plex-, straat- of wijkniveau, met elk een vertegenwoordi ging in het algemeen be stuur. De bewonerscommis sies worden vanuit de HWZM financieel onder steund teneinde hun taken te kunnen uitvoeren. WADDINXVEEN - De Ko ninklijke Nederlandse Lawn Tennis Bond heeft, met steun van de hoofd sponsor Zilveren Kruis, een uniek schooltennispro- ject opgestart. tot de oprichting van de Stichting HWZM, hetgeen is bekrachtigd in de vorm van een samenwerkingsovereen komst met de SSW. De HWZM heeft als doel de belangen van de huurders en woningzoekenden in het werkgebied van de SSW te behartigen en wel op het ge bied van volkshuisvesting in de ruimste zin van het woord. De stichting probeert haar doel te bereiken door onder meer: Het voeren van overleg met de SSW en de gemeen ten Waddinxveen en Zeven- huizen-Moerkapelle. Het verstrekken van de be nodigde informatie aan de huurders. Het samenwerken met an dere organisaties en instel lingen werkzaam op het ge bied van volkshuisvesting. Het vergroten van de be trokkenheid van huurders bij het beheer van de woning en de woonomgeving. Het bevorderen van het tot stand komen van bewoners commissies op zowel wijk-, buurt- en complexniveau. De belangenbehartiging be- drager worden gemonteerd. Dit is niet alleen een min der kwetsbare plaats, maar wat nog belangrijker is de zichtbaarheid voor het ach- teropkomende verkeer is hierdoor aanmerkelijk ver beterd. Sinds 1 november 1979 is de rode achterreflector ver plicht. Ook deze reflector moet aan bepaalde eisen voldoen. Voor een optimale werking moet deze abso luut vochtvrij zijn. De wettelijke eisen zijn ver der hiervoor in Nederland; de reflector moet vanuit het actie betreft uitsluitend fiet- midden 20° naar rechts en 20° naar links reflecteren. eind augustus onder de nieu we naam. Het innoverende bedrijf be staat nu uit acht man perso neel en houdt zich onder an dere bezig met paalverlaging funderingsherstel en zelfs complete verplaatsingen. Zo zal Bresser-Van ’t Wout ir het eerste halfjaar van 1997 vijf woningen in Rotterdam Krooswijk 80 meter gaan ver plaatsen. Ook bij dit enorme project zullen de gele Hyun dai’s weer te zien zijn. \Jfautocentrum V van Vliet opels WADDINXVEEN/BODEGRAVEN - Vrijdagavond 8 no vember om acht uur wordt in de Ontmoetingskerk (Groensvoorde) een bijzonder concert gegeven. Het be kende mannenkoor ‘Die Rhijnse Sanghers1 (Bodegra ven) zal samen met het beroemde ‘The Jaffo Gate Quar tet' een gevarieerd programma van klassieke- en popu laire werken ten gehore brengen. De toegangsprijs ons en ‘Perhabs love' bedraagt 15 gulden (kinderen tot 15 jaar onder begelei- John Denver. Samen met ding gratis). ‘The Jaffo Gate Quartet' zul len zij een aantal negro-spiri- Riet de Hertog en Lisette Em- tuals zingen zoals het overbe- mink. Vorig jaar gaf men een concert in Bodegraven samen met ‘The Jaffo Gate Quartet' Quartet' bestaat uit Stanley - Eric Suyderhoud (tweede tenor), Gerson Neslo (bariton) en Winston Mc. Donald (bas). Zij Speciaal, niet alleen omdat de HWZM één jaar bestaat, maar ook omdat het Haagse onderzoeksbureau Gebroe ders de Gier op een wel heel ongewone wijze de resulta ten van hun onderzoek be treffende het wel en wee van de HWZM zal presenteren. De HWZM is één jaar gele den opgericht vanuit een aantal op dat moment func tionerende bewonerscom missies. Dit was een direct gevolg van een wetswijzi ging die de verzelfstandiging van woningbouwcorporaties regelt, met veel meer eigen (financiële) verantwoorde lijkheden en risico’s. Dit gold ook voor de Wad dinxveense woningbouwcor poratie SSW. Met als eerste gevolg de omzetting ervan van een vereniging in een stichting. Een essentieel onderdeel van deze wetswijziging vormde de verplichting tot het voeren van gestructu reerd overleg met de huur ders. De huurders dienden zich hiervoor wel te organiseren. Dit heeft uiteindelijk geleid sen (dus geen bromfietsen). Het blijkt volgens de organi satoren in de dagelijkse prak- Deze eis is aanmerkelijk tijk dat de gemiddelde fiets- lichter dan de internationa- verlichting nogal eens te le richtlijn. wensen overlaat. Veel fiet- Deze bepaalt namelijk dat sers zijn geneigd hun vetlich- een reflector 50° naar ting te veronachtzamen om- rechts en 50° naar links dat ze niet inzien hoezeeer moet reflecteren. hun veiligheid is gediend met Zoals bekend is het witge- goede zichtbaarheid. lakte achterspatbord of de gele reflecterende strook Met deze fietsverlichtingsac- van 30 cm sinds vorig jaar tie wordt getracht daarin wat niet meer verplicht, verbetering te brengen. Voor al voor kinderen, die nogal De waarschuwende functie eens vreemde capriolen op de hiervan is overgenomen weg uithalen, is zichtbaar- door de eerdergenoemde re- heid van levensbelang. flector. De verrassende koploper L. Ellers speelde met de witte stukken tegen B. Jansen. Een gelijkopgaand en goed ge vecht, waarbij geen sterkste zich leek aan te dienen. In de slotfase echter, wist de verslaan. Evenzo positieve zwartspeler met meer raffi- uitslagen voor J. Muit en J. nement het spel naar zich toe Smit tegen respectievelijk J. te trekken, waarbij uitdager L. Ellers, ondanks zijn goede spel, langzaam in het passief den H. Stam en A. van Nieu- werd gedrukt. Uiteindelijk kon een defini tieve doorbraak niet worden voorkomen, waarbij de trotse winstpartijen voor A. Prins, A. Kardol, D.J. van Offeren en J. v.d. Born tegen respec tievelijk B. David, M. Moer- ZEVENHUIZEN - Evenals vorige jaren houdt de Lions CLub Zevenhuizen-Moerka- pelle zaterdag 2 november een boelhuisveiling in bar- disco-eetcafé La Baraque aan de Zuidplasweg in Zevenhui zen. Ook dit jaar zal de op brengst geheel ten goede ko men aan Artsen zonder Gren zen. Zij die de veiling in afgelopen jaren hebben be zocht, weten dat dit een ge zellig gebeuren wordt waar bovendien dikwijls voor een prikje leuke voorwerpen op de kop kunnen worden getikt. Hoewel ook kleinmeubelen worden geveild, ligt het ac cent van de veiling op antiek en curiosa zoals koperen en tinnen voorwerpen, munten en schilderijen. Het klapstuk dit jaar wordt een zeer fraaie toverlantaarn uit het begin van deze eeuw. Andere inte ressante kavels zijn een oude apotheker’s weegschaal, an tiek speelgoed, een Wedg wood schaal, een Jungerhans slingerklok uit 1910 en vele andere mooie kavels. Ook dit jaar zal veilingmees ter J.H. Kroes met een grap en een grol de veilinghamer hanteren. Zowel koper als verkoper staan 10% van het gekochte en verkochte af voor het goede doel, het inschrijf geld per kavel bedraagt ƒ2,50, verdere veilingkosten zijn er niet. Zij die een kavel willen laten veilen, kunnen telefonisch opgave doen tot 28 oktober op tel.nr. 0180-633847 of 0180- 633618 of 0182-618080.Bij het aanmelden van de kavels kan men eventueel een li- mietprijs opgeven of het aan de veilingmeester overlaten de hoogst haalbare prijs af te i hameren. Uiteraard kan men de kavels ook gratis ter beschikking i stellen zodat het gehele be- drag ten goede komt aan Art sen Zonder Grenzen. De inbrengers dienen de ka vels zelf af te leveren op 2 no vember tussen 10.00 en ll’.3O uur bij La Baraque. Vanaf 12.00 uur kunnen de bezoe kers de kavels bekijken en om 13.15 uur neemt de vei ling een aanvang. De Amsterdamse groep treedt ook vaak in het buiten land op. De costuums zijn uit durven komen, goed om gaan met boosheid en conflic ten. Door zelf situaties in te bren gen en met anderen deze op nieuw ’na te spelen’, kunnen de deelnemers een nieuwe manier van 'reageren oefe nen. Het is dus een doe- groep, geen praat-groep. I)e groep deelnemers bestaat maximaal uit twaalf perso nen. De bijeenkomsten vinden plaats in Gouda op maandag van 13.30 tot 15.30 uur. De kosten van de gespreksgroep bedragen ƒ15,-. Voor meer in formatie of aanmelding kan men bellen met De Vier- stroom-Zorglijn, tel. 0182- 594500. WADDINXVEEN - In Ne derland worden de LED’jes steeds populairder. Im mers, als de batterijen niet op zijn, doen ze het bijna al tijd. En dat kan van gewone verlichting lang niet altijd gezegd worden. WADDINXVEEN - Maan dagavond 4 november om acht uur houdt de Stichting Waddinxveens Welzijnswerk (SWW) de maandelijkse cul turele avond voor senioren in het Anne Frank-centrum (Jan van Bijnenpad). Hoewel deze avond - die toe- De KNLTB leent gratis tennismateriaal uit aan de basisscholen van Neder land. Ieder voorjaar ont vangen alle basisscholen een folder ’schooltennis’ en een antwoordkaart van de Tennisbond. Met de ant woordkaart kan de school aangeven voor welke perio de zij de beschikking wenst te hebben over het pakket dat bestaat uit: 30 miniten- nisrackets, speciale oefen ballen, een instructie’beok en een videoinstructie- band. Het materiaal wordt uitgeleend voor een perio de van vier tot acht weken. Het schooltennisproject is zo samengesteld dat iedere leerkracht, ook diegene die niet bekend is met de ten nissport, na enige bestude ring, met het materiaal aan de slag kan. Het in structieboek (dat de school mag behouden) bevat 8 compleet uitgewerkte les sen. Elke les bevat een uit gebreide toelichting en ver volgens wordt uitgelegd wat de kinderen er van le ren. Het boek wordt onder steund door beelden van de videoinstructieband Het lesmateriaal is zo sa mengesteld dat de lessen eenvoudig zijn te geven in de gymnastiekzaal of op het schoolplein. De specia- el oefenballen en de kleine tennisrackets zorgen er voor dat er relatief weinig ruimte nodig is om met veel kinderen te kunnen tennissen. Via deze unieke mogelijk heid maken jaarlijks zo’n 80.000 kinderen kennis met de tennissport. Het is een belangrijke doelstel ling van de KNLTB om zo veel mogelijk kinderen kennis te laten maken met tennis. In het project is steeds duidelijk gemaakt dat het gaat om een ken nismaking binnen school verband en dat de verbin ding naar de clubs niet vanzelfsprekend hoeft te zijn. Toch merkt de KNLTB dat steeds meer scholen hun kinderen, in het kader van een zinvolle vrijetijdsbe- stedking, de weg naar de verenigingen willen wij zen. Leerlingen kunnen voor een sport immers pas echt een keuze maken als ze ook met het verenigingsleven hebben kennisgemaakt. Het is dan ook moge lijk voor de geïnteresseerde scholen om een aantal les sen of bijvoorbeeld de af sluiting van het project op de tennisclub te organise ren. Alle leerlingen die hebben deelgenomen aan het schooltennisproject en al dan niet ook nog op een tennisvereniging zijn ge weest ontvangen schooltennisdiploma blijvende herinnering hun kennismaking met de hetwelk zo succesvol was, dat Faria (eerste tenor), men dit gaarne wil herhalen. Dit jaar zal men echter niet alleen in Bodegraven een con cert geven, maar wil men het worden begeleid door een ei- publiek in Waddinxveen en gen trio, bestaande uit bas, omgeving graag in de gele- slagwerken en piano. genheid stellen dit concert bij De vocalgroep is opgericht in 1983 en geniet grote popula riteit in Nederland en omlig gende landen. Sommige ken ners noemen deze groep de Europese voortzetting van het roemruchte ‘Golden Gate Quartet'. ‘The Jaffo Gate Quartet' ontleent haar naam aan de Jaffo-Poort in Jeruza lem, die ligt tegenover de gouden poort. Zo wordt de verwijzing naar het ‘Golden Gate Quartet' ook in de naam zichtbaar. De groep zing voornamelijk negro-spiritu- als, maar ook tijdloze folks ongs van ‘The Mille Brot hers'. De teksten en vaak ver trouwde melodiën zijn voor de muziekliefhebbers een blijvende bron van genoegen. koploper dit seizoen zijn eer ste nederlaag moest onder gaan. Een vreemde, maar spannen- land. C. Alblas en j. de Bock, de partij tussen H. Smits- In de kelder van de schaakdi- kamp (2) en J. v.d. Heiden visie weet T. Kuiper zich (5), waarbij laatstgenoemde langzaam te verwijderen van de onderste regionen getuige zijn overwinning tegen H.E.- gankelijk is tegen betaling van Offeren en H. Ponsioen 1 11 blijft de kelder trouw door H. Het orkest begeleidt niet al leen de dansers, maar treedt net als de zangeres tijdens de BV overhandigde verkoper voorstellingen ook solistisch E.G. Bakker de sleutels aan op. Ze beschikken over een H.M. Bresser en P. van ’t complete eigen geluidsinstal- Wout jr. ‘De keuze is op de latie. Hyundai Maxivan gevallen’ Een goedgekeurd achter licht herkent men aan een 'NL' plus een nummer in een cirkel. Voor de montage van het achterlicht is er het een en ander gewijzigd in de nieuwe wetgeving. Daarmee mag het achter licht nu achter de bagage- ren) en niet anders dan geel WADDINXVEEN - De plaat- of wit licht uitstraalt. selijke rijwielhandelaren, de Het licht mag tegemoetko- afdeling Waddinxveen van mend verkeer niet verblin- Veilig Verkeer Nederland en den. Standlicht (het blijven de Fietsersbond enfb houden branden bij stilstand) is zaterdag 9 november van ne- toegestaan, maar ook nu gen tot vier uur een gratis mag het licht niet knippe- fietsverlichtingsactie. ren. Fietsers kunnen daarvoor Achterlichten mogen niet met hun tweewielers terecht anders dan een rood licht bij Wielaard voor de fiets uitstralen en moeten, in- (Dorpstraat), Versluis Twee- dien de fiets is voorzien van wielers (Beethovenlaan) en één achterwiel, in het mid- en bij Tweewielers Henk van den van de fiets zijn aange- den Bor (Zuidkade). bracht. Een achterlicht mag zich De reparatie is geheel gratis minimaal 25 en maximaal alleen eventuele benodigde 120 cm boven het wegdek onderdelen en materialen bevinden. Voor achterlich- zullen worden berekend. De y DE OPEL DEALER. BETAALBAAR BETER s GRATIS 18 punten’-check van uw Opel talloze activiteiten en aanbiedingen Plantsoen 9 Woerden. 0348-413646 Spanjeweg 22 Bodegraven 0172-610328

Weekblad voor Waddinxveen | 1996 | | pagina 11