Elke ochtend... Korbis op kop na half veldseizoen Wel spanning, geen punten Gouwestaete Volleybalsters spelen voluit Derde zege van Excelsior Barry van Bommel Kersttoernooi voor scholieren NK-kampioen HSW begint met wintercompetitie Kaartavond Gouwe Rijders Vierde plaats voor zwemmer Gouwestaete Schaakjeugd valt in prijzen Rijn en Gouwe Tweede plaats Korbis A2 Jan Kersbergen blijft eerste Klaverjassen Het Zuidhonk Rapidschaak Moerkapelle I I I I I I I I I I I I I I I I I I I PAGINA 29X WOENSDAG 30 OKTOBER WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Een beeld van het kersttoernooi van Be Fair-volleybal in de cember 1995. (Foto: Be Fair-volleybal). Wie nu kiest voor een kennismakings- abonnement, ontvangt Rijn en Gouwe vier weken vóór zeven uur in de bus. Voor deze vrijblijvende kennismaking betaalt u 13,75. jl rentoernooi, waaraan ook en- Naam: Adres: Plaats: I Dat kan bijvoorbeeld ook za terdag 2 november. Dan start de minicompetitie en laten kinderen van 8-13 jaar in wedstrijdjes zien wat zij op de trainingen geleerd hebben. Deze mini-competitie start rond 11.15 uur. Tel.: (voor controle op dc bezorging) Stuur deze bon in een open envelop zonder postzegel naar: Rijn en Gouwe, Afdeling Abonnementen, Antwoordnummer 10008, 2400 VB Alphen aan den Rijn. WADDINXVEEN - De uitsla gen van het sjoelen in het clubgebouw van de schut tersvereniging Waddinxveen (Alberdingk Thijmlaan) zijn: klasse A: 1. Jan Kersbergen 1411; 2. Kees Kuijpers 1379; 1320; 3. Bas Brouwer 1317; klasse C: 1. Jan Olie 1169; 2. Dirk Faas 1148; 3. Cor Kers bergen 1137; klasse D: 1. Si mon den Oude 1167; 2. Rien Tactor 1020; 3. Gre Brouwer 1016; klasse E: 1. Simon Su- pusepa 967; 2. Dick Esveldt 956; 3. Yvonne Kersbergen 925. twee tegendoelpunten toe te staan. Jaco Wineke (vanaf de strafworpstip) en Erwin Les- schen (afstandschot) leidden Korbis vervolgens naar 11-9. Doordat het eerste aanvals- vak moeite had de weg naar de korf te vinden kon SEV langszij komen (11-11). Ellen van den Ent wist met twee doelpunten Korbis op nieuw aan een voorsprong te helpen. Nadat SEV 13-12 had gescoord, wist Mark van den Brink met een score de eind stand te brengen op 14-12 in het voordeel van Korbis. WADDINXVEEN - In de derde ronde van de provinciale hoofdklasse van de damclub Midden-Holland kreeg het eerste damteam van het 90-jarige Waddinxveense Ex celsior bezoek van buurman Boskoop. De Waddinxve- ners behaalden rqet 11-5 een royale derde zege in suc cessie. goede veldspel wisten de he ren geen vuist te maken en bleven zij achter de feiten aan lopen. Uiteindelijk was het Cees Boonstoppel, die door twee goals de enigszins geflatteerde uitslag, terug bracht naar 6-9. De ploeg van Gouwestaete heeft wederom niet kunnen bewijzen waartoe het in staat is. Voorlopig laat de eerste overwinning nog even op zich wachten. werd een teleurstelling voor de heren van trainer-coach Anton Heiden. In de eerste periode hielden de beide ploe gen elkaar goed in evenwicht. Door doelpunten van Cees Boonstoppel (2x) en Mare Fa- bér was de stand 3-3 na de eerste periode. Vanaf dit moment bleek sco ren het belangrijkste pro bleem te zijn. De heren wis ten geen van de overtal-situ- aties te benutten. In totaal Boskoopse kant. Vader Henk van Klaveren sr. speelde zijn geliefde klassieke spelletje tegen de gelauwerde voorzit ter Piet Swart. Deze kon de klassieke banen pas heel laat in de partij ver laten, kreeg wel voordeel maar onvoldoende voor de winst. Teun Twigt stond in zijn partij tegen oud-Excelsi- orlid Piet van Gils met de rug tegen de muur, maar de 84- jarige nestor wilde niet wij ken. Door wat slordig spel van zijn tegenstander wist Teun zo waar nog een remise gaatje te vinden. De tussenstand was toen 8-4. Het wachten was nog op de verwachte winst van Raijmond van Es op Wes sel Burger. Die kwam heel moeizaam tot stand. Raij mond verzuchte: ‘Ik zag wer kelijk niets meer'. Ruud de Kooter, de Boskoop se eindspecialist, dacht tegen Adriaan Blom met één dam vier schijven in bedwang te kunnen houden. Dat lukte door de inventieve verdedi ging van Adriaan dus mooi niet. Postcode: Opvallend was de in breng van de jeugd. In het voorlopig Wasse- ment echter namen de geroutineerde schakers de leiding: Jan Blok, Ben van Geffen en Ro nald Mandersloot. Er volgen nog drie ronden. Korbis ging de wedstrijd zeer goed van start, hoewel het eerste doelpunt van de wed strijd werd gescoord door SEV. Met goed veldspel werd SEV goed onder druk gezet. Via een doorloopbal wist Frits Visser voor Korbis de score te openen (1-1). Met een vangst van overwe gend brasem en bliek bracht H. Kraan 7.590 gram aan wicht in de schaal, goed voor een eerste plaats. Dat er ook goed voorn werd gevangen bewees R. Jenner. Hij werd met 3.760 gram aan voornamelijk deze vissoort tweede. Op de derde plaats eindigde M Reichard met 2.970 gram. Voor de tweede wedstrijd ging men naar de Heimans- wetering bij Woubrugge. Hier was de vangst minder dan in de eerste wedstrijd. Good-old H. Romijn bleef alle deelne mers voor en legde met 3.230 gram aan witvis beslag op de eerste plaats. Tweede en derde werden re spectievelijk H. Kraan (2.170 sportzaal gram) en M. Reichard (2.010 gram). WADDINXVEEN - Het tweede damesteam van Keuken centrum Waddinxveen-Be Fair speelt dit seizoen op- 3. Dirkjan van Drunen 1354; nieuw in de tweede klasse van het rayon Gouda. Begin oktober begon ook voor deze volleybalsters, net als de andere volleyballende teams, de competitie. Ditmaal zal het toernooi wor den gehouden op maandag 23 december, wederom in sport zaal ’Groenswaard’ aan de Wingerd. Vorig jaar werd het kerst toernooi alweer voor de 25e maal door Be Fair georgani seerd. Om die reden werd het toernooi opgeluisterd met een spandoeken wedstrij d Dit jaar is er dan wel geen sprake van een jubileum, toch heeft de jeugdcommissie van Be Fair besloten een ex tra prijs weg te geven. Naast de bekers die natuur lijk zijn te winnen voor de beste teams uit de poules, is er een prijs bestemd voor het groepje kinderen dat de leuk ste en sportiefste ’yell’ voor hun team verzint. Daarnaast personen. WADDINXVEEN - Door een 14-12 zege op SEV (Leids- chendam) heeft Korbis-korfbal de eerste helft van het veldseizoen goed afgesloten. Samen met streekgenoot Donk kregen via Weidevogels uit Bleiswijk staat Korbis nu aan kop in de derde klasse van de districtscompetitie. sendoor 3-7 laten aanteke nen. In de vierde periode scoorde enorm veel kansen nodig heb- Ingrid van Veen 3-10, alvo- rens De Ham voor het laatst tegenscoorde (4-10). Ook Cin dy de Geus kwam tot scoren. dames goed door- en via we derom. Gillian (2x), Angela Boonstoppel en Wendy de Frankrijker werd het uitein- gelijkspel delijk 3-9. De Ham had tus- haalde na een wedstrijd bij WION de laat ste veldzege binnen (4-6). Zo wel El als F1 verloren met 4- 1. Teruggeblikt kan worden op een redelijk veldseizoen, waarin voor A2 was weggelegd. Al kan die plaats bij winst zater dag evenaren. Verder zijn zaterdag de eer ste oefenwedstrijden in de zaal reeds vastgelegd. Cl en BI spelen tegen Bolnes. Cl start zaterdagmiddag om vier uur. BI volgt een uur later. De wedstrijden worden ge speeld in sporthal ’de Dreef. Zaterdag 9 november begint welkom op iedere eerste vrij de zaalcompetitie officieel. Twee afstandschoten van re spectievelijk Donja van Ot- terloo en Frits Visser brach ten Korbis toch weer aan de goede kant van de score (8-6). Een tegentreffer van SEV werd door Jaco Wineke be antwoord met verzilveren van een strafworp (9-7). Korbis bracht zichzelf daarna Toen brak een cruciale perio de aan, waarin sterk in het voor deel van KK-Donk werd gefloten. Na Marion voorsprong te vergroten. Door vier doelpunten op rij kwamen de Gouwenaren op een 4-8 voorsprong in de der de periode. Voor Gouwestaete was het al leen aanvoerde Marc Faber die tot scoren wist te komen in deze periode. Ondanks het te spelen kreeg KK-Donk derom welke werd benut, waardoor de eindstand op 7-9 werd be paald. Zondag moesten de dames van Gouwestaete wederom aan de bak. Deze keer tegen het laag geplaatste De Ham in Wormerveer. In de eerste periode gaf De Ham goed par tij en nam uit een vigjrneter zelfs een 1-0 voorsprong. Ook Gouwestaete scoorde via Gillian van den Berg uit een viermeter (1-1). Wendy de Frankrijker scoorde 1-2, doch De Ham sloot de eerste perio de met een 2-2 gelijkspel af. In de tweede periode kwam de ploeg van teammanager Adri Berckenkamp eindelijk los. Via doelpunten van Gil lian van den Berg (2x) en Wendy de Frankrijker kwam Gouwestaete op een 2-5 voor sprong. Korbis was in deze fase van de wedstrijd duidelijk de be tere ploeg en bekroonde het overwicht met doelpunten van achtereenvolgens Jaco Wineke, Ellen van den Ent, Frits Visser, Mark van den Brink en Erwin Lesschen. Korbis zakte daarna qua spelpeil wat weg en de tegen standers uit Leidschendam leken een beter antwoord te hebben gevonden op het spel van Korbis. Voor de rust wisten de Leids- chendammers dan ook nog twee keer de weg naar de korf te vinden (6-3). Na de pauze pakte SEV de draad van voor de rust weer op door driemaal achter el kaar te scoren, zodat de stand weer in evenwicht was. Kor bis speelde slordig en sprong niet goed met de kansen om; er werden zelfs twee straf- worpen gemist. trum werd hij vervolgens over de rand geduwd. Er was nog een vader-zoon damrelatie, maar dan aan overtal-situaties. Ook KK-Donk had veel moei te met scoren, maar wist gefloten. Na Manon van vooral in de derde periode de Hooft liep ook Angela Boon- te vergroten, stoppel tegen haar derde p-tje aan en met nog bijna vier mi nuten te spelen kwam KK- Donk op een 7-8 voorsprong. Dankzij goed verdedigen en prima keeperswerk van Hel len Boering werd erger voor komen. Met nog 17 seconden we- een overtalsituatie, WADDINXVEEN - De Wad dinxveense autoclub De Gou we Rijders houdt donderdag- werd winnend afgesloten avond 31 oktober om acht uur in hotel-café-restaurant De Unie haar traditionele kaart avond. Tijdens deze avond worden vier rondes gespeeld. Kaartspelers hoeven geen lid te zijn van de vereniging, dus iedereen is van harte wel kom. Na het kaarten zal er een vinden met leuke prijzen. alle kansen om tot een hogere score te komen. In de eerste periode scoorde Wendy de Frankrijker al gauw 1-0, doch KK-Donk nam een 1-3 voorsprong, al vorens Mirjam Overdam een viermeter benutte (2-3). In de tweede periode was het alleen Gillian van den Berg die, vanaf de midvoorplaats met een achterwaartse slin gerworp, de stand weer gelijk trok (3-3). In de derde periode werd om en om gescoord. Na de 3-4 voor KK-Donk scoorde Mir- Wat een topper moest worden jam Overdam 4-4 en na de ti- me-out, het nieuwe wapen van trainer-coach Martin Pronk, scoorde zij ook 5-4. Echter, KK-Donk kwam te rug tot 5-5, doch Gouwestaete kwam nogmaals op voor sprong via Gillian van den Berg (6-5). KK-Donk sloot de periode af met 6-6. Ook in de vierde periode bleef het ongemeen spannend. KK- Donk scoorde 6-7, waarna Wendy de Frankrijker de Waddinxveensen weer langs- hebben de heren slechts 2 zij bracht (7-7). kele getalenteerde jeugdspe- doelpunten gescoord uit' 12 Iers mogen deelnemen. Ook hier werd in groepen ge schaakt en voor elke groep waren drie prijzen. De eerste prijzen gingen hier naar Rene Ordelman, Hugo van Elteren en Jesse van El- teren. Jan van Helden werd fraai tweede en Peter van Vuurde en Aart-Jan van Vliet werden in hun groepen derde. WADDINXVEEN - Het A2 jeugdteam van Korbis-korf bal is op een tweede plaats geëindigd. Op de laatste speeldag op het veld had A2 nog een verrassing in petto. Er werd met maar liefst 11-1 gewonnen van Argento, waardoor zij als tweede ein digden. Al won met 11-9 van RWA en speelt zaterdag als laatste en enige nog een competitiewed strijd op het veld. Ook BI won bij NIO (1-9). Een vierde plaats is achteraf nog zeer verdienstelijk. C2 en C3 verloren hun laat ste wedstrijden. Dl echter verjascompetitie gespeeld. 1 11 spannende Op deze avond zijn ook men sen die graag een avondje willen klaverjassen, zonder gelijk deel te moeten nemen aan een competitie, welkom. De klaverjasavonden worden redelijk veldseizoen, op elke eerste vrijdag van de de hoogste notering maand gehouden. De kosten bedragen ƒ2,50 per persoon per avond, waarvoor per speelavond een aantal prij zen beschikbaar wordt ge steld voor degenen met het hoogste aantal punten. De competiespelers strijden bovendien om de kampioens- beker, die aan het eind van het seizoen wordt uitgereikt. De vrije spelers zijn altijd dag van de maand. De tweede teams van Gouwe staete slaagden er wel in de punten in Waddinxveen te houden. Heren 2 won vrij ge makkelijk met 8-6 van AZC 4 uit Alphen aan den Rijn, ter wijl dames 2 verrassend met 3-1 van WVZ 1 uit Zoeter- meer won. Dames 1 had een zogenaamd en speelde zondag uit tegen De Ham. In zwembad de ’Watering’ te Wormerveer werd het 13-4 voor Gouwestaete. Gillian van den Berg stond op scherp en gooide er zes in! WADDINXVEEN - Vrijdag avond 1 n’ovember om acht uur wordt in wijkgebouw Het Zuidhonk (Zuidplaslaan) weer een ronde van de kla- Boskoop is altijd een taaie te genstander met gerenom- Erik van Klaveren jr., landelijk uitko mend voor het Goudse Dam- lust. Sinds het vertrek van J. Meurs en D. van Wijk is de buurman echter in de breedte verzwakt.Door een vlotte overwinning van topscoorder Vincent van Es yia een lichte combinatie en gevolgd door Teun van de Krol, die zijn te genstander Hans Koster overspeelde, prijkte er al spoedig een 4-0 voorsprong op het scorebord. Er volgde een daverende ver rassing. Met een knappe com binatie vloerde Tijmen den Ouden jr. de topscoorder van afgelopen seizoen Henk van Klaveren jr. Met een veilige 6-0 voorsprong was de buit al bijna binnen. met gering verschil te winnen Vader Tijmen den Ouden sr. werd door Erik Hoogendoom postioneel naar de bordrand Met een fraaie intikbal bracht zij de stand op 4-11. Ingrid van Veen scoorde 4-12 en Gillian van den.. Berg bracht, met haar zesde, de eindstand op 4-13. Heren 2 had eigenlijk weinig moeite met het vierde team van AZC uit Alphen aan den Rijn. In een regelmatige en soms gezapige wedstrijd was het scoreverloop steeds in het voordeel van de Waddinxve- ners (2-1, 4-1, 6-3). In de vierde periode liep Gou westaete 2 verder uit naar 8- 3 en was de wedstrijd gestre den. AZC 4, met oud-Gouwe- staete-speler Ronald Schens, kwam nog even terug en be paalde de eindstand op 8-6. Voor Gouwestaete scoorden Henk van der Linde 2x, Wilf red Bontje, Rody Visser, Mar cel Rompes, Marco Kraak, Rob van der Meer en Anton Heiden. Dames 2 van Gouwestaete won verrassend van WVZ 1 uit Zoetermeer. In de eerste periode scoorde Helen Corne lissen 1-0. In de tweede perio de benutte Erika Vlasman een viermeter (2-0). De wedstrijd bleef spannend tot ver in de vierde periode, waarin wederom Helen Cor nelissen de winst veilig stelde en 3-0 scoorde. WVZ bepaalde de eindstand op 3-1. De bondsteams van Gouwe staete spelen aanstaande weekend uitwedstrijden. Aanstaande zaterdag 2 no vember krijgt dames 1 van Gouwestaete wederom een zware dobber. Om 20.00 uur spelén zij in zwembad ’Het Ravijn’ te Nijverdal tegen Da- mixa-Ravijn. Dit is wellicht het sterkste team uit de com petitie. Heren 2 speelt om 18.15 uur in het ’5 Mei-bad’ te Leiden tegen LZ1886 3. Dames 2 speelt om 20.30 uur in het ’Kerkpolderbad’ te Delft te gen DZV 1. Heren 1 speelt pas zondag 3 november en moet helemaal naar Gronin gen. Om 16.30 uur spelen zij in het ’Helperbad’ tegen De Walvisch. De allereerste wedstrijd die op zaterdag 5 oktober in ’Groenswaard’ werd afgewerkt was voor de volleyballende dames meteen een goed begin. Tegen de uit de eerste klasse gedegradeerde dames van Dosko 1, en dus een geduchte kampioenskandidaat, werd gelijk gespeeld. De daarop volgende (uit)wedstrijd op 12 oktober tegen GreenSpan- ning dames 1 in Bleiswijk en zo had Be Fair Dames 2 na twee wedstrijden slechts één verliespunt. Zaterdag 19 oktober zou ver volgens tegen het tweede da mesteam VTSTRaaphorst Noten uit Bodegraven ge speeld worden. Helaas kwam de scheidsrechter voor deze prijsuitreiking plaats wedstrijd niet opdagen, en bleven de dames van Be Fair met 3 punten uit twee wed strijden in de middenmoot staan. Op zaterdag 26 oktober begon dames 2 zonder middenaan- valster Jolanda Claassen aan de uitwedstrijd tegen Voy 2. Met spelverdeelster Yvonne van Erk, buitenaanvalsters Vera Nugteren en Marion van Wilgen, middenaanval- sters Katinka Akkerhuis en Thamar Kok en libero Christa van der Starre begon coach Bobbie van Maaren de vierde wedstrijd van het sei zoen tegen de op dat moment bovenaan-staande dames uit Oudekerk aan den IJssel. De eerste twee sets werden na een aantal lange rally’s met duidelijke setstanden door Be Fair gewonnen. In de derde set werd spelverdeel ster Marjolein Ottevanger in gezet en kon middenaanval- ster Norma van Dam haar kunnen tonen. Ook deze laatste set werd vol overtuiging gewonnen, waar door Be Fair dames 2 vijf punten heeft uit 3 wedstrij den. Net als de andere teams speelt dames 2 van Be Fair om de week in Sportzaal ’Groenswaard’. Aanvang van de thuiswedstrijden is meest al rond half twaalf. Het eerste dames- en heren team, uitkomend in respec tievelijk de derde divisie en eerste klasse, starten vrijwel alle thuiswedstrijden om 15.30 uur. Iedereen is van harte welkom om een keer te komen kijken. met meerde spelers als Deze moeizame overwinning Hoogendoorn en Henk in de laatste veldwedstrijd voor het begin van de zaalpe- riode zorgt ervoor dat Korbis medekoploper blijft in de der de klasse van de districtscom petitie. Eind maart wordt de veldcompetitie weer hervat en mag Korbis zijn (gedeelde) eerste plaats verdedigen. Na een periode van oefenwed strijden zal Korbis op 16 no vember aantreden voor de eerste wedstrijd van de zaal competitie. WADDINXVEEN - Afgelopen weekeinde speelden de bondsteams van Gouwestaete-waterpolo wederom thuiswedstrijden. Zowel heren 1 als dames 1 verloren in het sfeervolle Gouwebad ’de Sniep’ van het Goudse Keiler Keukens-Donk. Heren 1 deed dat met 6-9 en da mes 1 met 7-9. WADDINXVEEN - De win tercompetitie van de hengel- sportvereniging Waddinx veen (HSW) is met negen deelnemers van start gegaan. De eerte wedstrijd werd ge vist in de Oude Rijn bij Bode graven. WADDINXVEEN - Voor de vijfde keer is de Wad- dinxvener Barry van Bommel er in geslaagd de nationale titel jiu-jit- su duo-system op zijn naam te zetten. En dit maal tweevoudig. Bij de duo’s mix trad hij aan met Angelique Poort (wereldkampioene da mes). Het afgelopen jaar had den Barry en Angelique al een aantal grote toer nooien op hun naam ge zet, zoals de open Rotter damse, de open Deense en de Franse kampioen schappen. klasse B: 1. Peter van Leeu wen 1322; 2. Ed den Drijver Vooraf had dames 1 van Gou westaete een ’goed gevoel’ bij de wedstrijd tegen Keiler Keukens-Donk uit Gouda. Ondanks de knappe overwin ningen van KK-Donk tot nu toe in de competitie zouden zij Donk de eerste nederlaag van het seizoen toebrengen. Het heeft er ook best lang - tot halverwege de vierde pe riode - naar uitgezien dat dit zou gebeuren. KK-Donk mag In de derde periode gingen de in d’r handen knijpen, want de 9-7 winst had evengoed andersom geweest kunnen zijn. Voor de neutrale toe schouwer zou een g de meest logische uitslag zijn geweest. Vast staat dat beide ploegen ben. Gouwestaete en KK- respectieve- lijk 15 en 13 overtal-situaties MOERKAPELLE - In Op Moer is de eerste ronde gespeeld van het open kampioenschap ra pidschaak van de schaakvereniging Moer kapelle. Er waren 25 spelers aanwezig. Na lo ting volgde indeling in groepen van vier en vijf. Men speelde tenminste drie partijen met een be denktijd van maximaal 25 minuten per speler per partij. De sfeer was goed en de strijd was hard. moet dit groepje kinderen ook nog een originele mascotte naar het toernooi meenemen. Alle basisscholen in Wad- Schaken Overdag van dinxveen krijgen in de laatste schaakverenging Messema- week van oktobef een uitno- ker 1847 (Gouda). diging voor het kersttoernooi, Het gaat hier om een senio- met daarbij een inschrijffor mulier. Wie mee wil doen kan zich dus opgeven via zijn of haar school. Het inschrijfgeld bedraagt 15,00 per team en de teams kunnen tot en met maandag 18 november opgegeven wor den bij Kees Swets (0182- 618803) of Yvonne van Erk (0182-614319). Voor meer informatie over het toernooi of over jeugdvol- leybal kan men ook altijd te recht bij eerdergenoemde WADDINXVEEN - Het was vorige week de derde maal dat Jan Willem van den Hoek van de Waddinxveense zwemclub Gouwestaete uit kwam op de open internatio nale vijf kilometer wedstrijd in de Middellandse Zee voor de kust van het Turkse Ana- lya. In 1994 werd hij derde en vo rig jaar eerste met een baan record van 58.35. Door ver traging - het vliegtuig vertrok niet om acht uur ’s avonds maar om vier uur de volgende morgen waardoor er van nachtrust weinig terecht kwam en een daaropvolgende dag waarop zijn maag van streek was - stond Jan Wil lem van den Hoek allesbehal ve fit aan de start. Desondanks bepaalde hij met nog drie koplopers het tempo van een veld van veertig ge louterde stayers. Bij een vlakke zee had de Boskoper zich nog wel een kans gege ven, maar er stond een flinke deining welke hem juist nu de macht voor een eindsprint ontnam. De Turk Hakan won in 59.42. Gouwestaete-zwemmer Jan Willem van den Hoek kwam als vierde binnen in één uur en anderhalve minuut. Ook bij de Nederlandse kampioenschappen wa ren ze onverslaanbaar. Het tweetal heeft zich geplaatst voor de WK eind november in Parijs. Bij de heren heeft Barry van Bommel een koppel gevormd met Marco Markus (tweede van Ne derland). Met Marco trad hij voor het eerst in het voetlicht. De ver wachtingen waren dan ook uiterst hoog gespan nen. Al vlug bleek dat hun trainingsarbeid vruch ten had afgeworpen. Op overtuigende wijze zet ten ze hun series neer wat veel waardering van het publiek opleverde, en hun tegenstanders tot wanhoop bracht. De finale ging uiteinde lijk tussen het koppel René van de Horst-Jo- han van de Heuvel en Barry van Bommel-Mar- co Markus. Met een ver schil van veertien pun ten wonnen Barry en Marco de finale en plaat sten zij zich ook voor de WK jiu-jitsu in Parijs. Barry van Bommel komt daar dus dubbel uit met Angelique Poort als mix- koppel en met Marco Markus als heren-kop- pel. Met het fighting system (individueel) kon Barry van Bommel dit keer niet meedoen door een peesblessure aan zijn vinger, opgelopen bij de open Zuidhollandse kampioenschappen in Den Haag waar hij overi gens wel de gouden plak -72 kg in de wacht sleep te. WADDINXVEEN - Evenals voorgaande jaren houdt de jeugdcommissie van Keukencentrum Waddinxveen-Be Fair weer een gezellig en sportief kerstvolleybaltoer- Stephan Hertog, Jan nooi voor de groepen 5 tot en met 8 van het basisonder wijs in Waddinxveen. MOERKAPELLE - In de herfstvakantie zijn veel jeugdschakers van de schaak vereniging Moerkapelle weer in actie geweest op diverse toernooien. Op het eerste toernooi in Hendrik Ido Ambacht haalde Jesse van Elteren een derde plaats. Het tweede toernooi was in Bennekom. Maar liefst 10 jeugdleden namen hieraan deel. Het totale deel nemersaantal bedroeg hier 240. De jeugdige dammers moes ten in groepen van acht, ze ven partijen schaken tegen hun leeftijdsgenoten. Stefan Rensen won de eerste beker in zijn schaakcarrière. Hij be haalde 6 uit 7. Er waren nog vier eerste prij- ’dubbel-weekend’ zen. De gelukkigen waren Hugo van Elteren, Aart-Jan van Vliet, Sander Hertog en Jesse van Elteren. De zieke Kevin Bakker wist toch nog 4 punt te halen en werd hier mee derde. De overige deelnemers had den deze keer geen prijzen, maar Pieter van Vuurde, van Helden en Michiel Rensen wisten toch nog enkele pun ten te verzamelen. Het derde toernooi waar de schaakvereniging Moerka pelle zich presenteerde, was Schaken Overdag van de Ik heb de afgelopen drie maanden geen proefabonnement gehad op Rijn en Gouwe. Bij de jeugd werd de achtste ronde gespeeld van de onderlinge com petitie. Koploper Hugo van Elteren had weinig moeite met de nog wat zieke Kevin Bakker. Runner-up Aart-Jan van Vliet bleef in de race door Pieter van der Werff te kloppen. Net als het eerste team van Korbis, staat ook het tweede team van Korbis op een ge deelde eerste plaats. Tegen medekoploper Nieu- werkerk 3 werd met ld-10 ge lijkgespeeld. Korbis 3 wist van het Barendrechtse Vites se 5. Korbis 4 en Korbis 5 wis ten hun laatste veldwedstrijd gespeeld. Met een sterk cen- echter niet te winnen tegen respectievelijk Vanonta 1 (Rozenburg) en Oranje Nas- v/eer in de problemen door sau 6 (Vlaardingen).

Weekblad voor Waddinxveen | 1996 | | pagina 29