Muziek titanenstrijd Flyers-dames Herfst-kerstshow Europatuin Moons Zes bedrijfswagens voor Van 't Wout Mini-volleyballers Be Fair op dreef verstevigt vriendschapsband met Pelhrimov Oliebollen op de markt Spectaculair concert van Bodegraafs koor Afscheid van politiechef 1 W Waddinxveen: drie punten PAGINA 13 WOENSDAG 6 NOVEMBER 1996 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN M. MOS SR. Een beeld van de volle kinderen alleen nog de eerste bal mochten vangen, en niet wonen, wordt is nog niet bekend. Meisjes-junioren deden het meer dan goed en gaven BOB (Oud-Beyerland) geen ma afgewerkt in de sportzaal aan de Wingerd. WADDINXVEEN - Verwarring alom vorige week. Het Weekblad voor Waddinxveen meldde de verkoop van drie Hyundai-bedrijfswagens aan funderings- en vijzel- technieken Bresser-Van ’t Wout Waddinxveen BV, maar bij het bericht werd een foto geplaatst met drie Mitsubishi-bedrijfswagens voor P. van ’t Wout Heiwer ken BV. chisch componist en wordt ook wel de vader van de mo derne Tsjechische muziek genoemd en kon dan ook niet op het repertoire ont breken. week daarna, op zaterdag 16 Van een bijzonder gehalte november, wordt er weer een de, al viel eerder de klank te bewonderen dan de ritmi sche precisie. In de werken Véno en Motli- een uit-wedstrijd spelen, ba van B. Smetana gaf het waarvan er twee in Bodegra- koor blijk van een beklem mende en gepassioneerde waren de werken die bege leid werden door een violis te, al moest men daar wel even aan wennen. Het gemengde koor Zaboj is een samenvoegsel van het mannenkoor met een 25-tal dames. Zo krijgt men een ho- burgemeester C.M. van der mogeen koor met een goede Linden, die de goede verhou- stemverhouding. De dirigent Josef Skoda, bij wie de schoonheid van de sa- dingen memoreerde tussen Waddinxveen en Pelhrimov. Een Tsjechische mevrouw, menklank het hoogste doel die al weer vijfjaar in Berkel en Rodenrijs woont, vertaal de heel bekwaam zowel in het Tsjechisch als in het Ne derlands. bijzondere De vriendschapsband tussen Waddinxveen en Pelhrimov is met deze culturele uitwis seling weer extra verstevigt. strijd beter. Uitslag 43-82. Topscoorder Michael de Le- vie met 14 punten. Komen de vrijdagavond om negen uur speelt in sportzaal De Duikelaar (Zuidplaslaan) Flyers-heren 1 tegen Juven tus. Heren 4 team van Bodegra ven. Zaterdag 9 november zijn er geen thuiswedstrijden in sportzaal Groenswaard. De WADDINXVEEN - Koorliefhebbers komen de laatste jaren in Waddinxveen goed aan hun trekken. Het Bo- skoopse mannenkoor De Gouwe Sanghers liet in Waddinxveen van zich horen, het Waddinxveense mannenkoor De Gouwestem concerteerde in Gouda en deze week concerteert het Bodegraafse Die Rhijn- se Sanghers in Waddinxveen. De Bodegravers hebben kans gezien voor dit Waddinxveen se concert het vermaarde kwartet ’The Jaffo Gate Quartet’ te arrangeren. Vorig jaar traden beide en sembles ook op in een geza menlijk concert te Bodegra ven waarover de pers zeer lo vend schreef. Die Rhijnse Sanghers zingen met veel gevoel en The Jaffo Gate Quartet kreeg het pu bliek gemakkelijk uit hun stoel. Wegens dit succes wordt er niet alleen in Bodegraven een concert gegeven (dinsdag 26 november in de Gereformeer de Kerk aan de Spoorstraat), maar dit jaar ook voor het eerst in Waddinxveen. ‘De keuze is op de Hyundai! Maxivan gevallen vanwege- de veelzijdigheid van de au- Z to. De auto’s zijn materiaal- - wagen, bouwkeet en vracht- Z wagen inéén1, aldus P. van ’t - Wout jr. De opvallende bedrijfswa gens zijn door het schadebe- drijf van Jan van der Linden BV in eigen beheer in de gele bedrijfskleur gespoten. Bresser-Van ’t Wout is een uitbreiding van het Wad- dinxveense bedrijf Van ’t Wout heiwerken en opereert sinds eind augustus onder de nieuwe naam. Het innoverende bedrijf be staat nu uit acht man perso- - neel en houdt zich onder an- dere bezig met paalverla- ging, funderingsherstel en zelfs complete verplaatsin- gen. Zo zal Bresser-Van ’t Wout in het eerste halfjaar van j 1997 vijf woningen in Rotter dam Krooswijk 80 meter gaan verplaatsen Ook bij dit enorme project zullen de gele Hyundai’s weer te zien zijn. kreeg het koor grote bijval van de Tsjechische gasten. Een staand applaus was hiervoor de beloning. De instrumentale bijdrage werd geleverd door de Wad dinxveense muziekvereni ging Concordia o.l.v. Pieter Boer en met Heerte Wiers ma (fluit) en Cees Tijssen (orgel). Concordia begon met Black Jack van Johan Evenepoel en De kalief van Bagdad van Bloielieu-Mol. Vooral in het laatste stuk werden de the atrale effecten goed uitge beeld, in de Florentiner Marsch van J. Fucik barstte het orkest met volle kracht los. Heel leuk was Instant Con cert van Ron Sebregh, een potpouri van alle mogelijke melodieën, van klassiek tot populair, afgewisseld met volksliedjes. De zwart besnorde dirigent van Concordia houdt de touwtjes aardig in handen en jaagt de muzikanten op tot een soms erg massief ge heel. Als intermezzo traden op de fluitiste Heerte Wiersma en de organist Cees Tijssen. In een harmoneus samenspel brachten zij enkele klassie ke werken ten gehore, welke als zeer geslaagd genoemd kunnen worden. Hiermee hebben de Tsjechi sche gasten een indruk ge kregen over welke artistieke waarden men in Waddinx veen kan beschikken. De avond werd besloten met het gezamenlijk uitvoeren van het Nederlandse volks lied, dit op speciaal verzoek van de Tsjechen. Na het uitwisselen van ca deaus en bloemen werd de avond tegen twaalven afge sloten. De avond werd geopend door WADDINXVEEN - Aan het einde van de eerste pe riode bezit Waddinxveen- voetbal nog maar drie pun ten. Net als in een aantal eer dere duels in deze competi tie waren de geel-zwarten tegen Moordrecht zeker niet de slechtere, maar wel de minder gelukkige ploeg •(3-4). De bezoekers kwamen al na 10 minuten op voor sprong na een voorzet van rechts die door Youri Maarhuis werd ingekopt. Nog geen 10 minuten daarna wist Edwin Ou- werkerk.de ploegen werd op gelijke hoogte te bren gen door een schitterende slalom dwars door het strafschopgebied rustig af te ronden. Een ongelukkige snelle spelhervatting van keeper Dennis van Ringelenstein bracht Moordrecht weder om op voorsprong. Youri Maarhuis wist de onder schepte bal in het Wad dinxveense doel te depone ren. Patrick Kulman wist, na een schitterend steekballe- tje van de onbevangen en goed debuterende A-junior Philip Boekholt, de terech te gelijke ruststand op het score-bord te zetten. De tweede helft leverde bijna hetzelfde scorever- loop als het eerste gedeel te. Beide ploegen zochten de aanval en weer was het Moordrecht dat twee keer op voorsprong kwam. Eerst door een doelpunt van Jan-Wilem Tensen, maar daarna bracht Ri chard de Jeu de ploegen" weer op gelijke hoogte. Vervolgens was het inval ler Rens Binken dié de be zoekers, na een scrimmage in het Waddinxveense doelgebied, 5 minuten voor tijd weer liet juichen. De laatste minuten kreeg Waddinxveen nog twee goede kansen. Daardoor zouden de Waddinxveners weer een puntje kunnen pakken, maar het mocht, zoals al vaker dit seizoen is gebeurd, helaas niet luk ken. Zes auto’s dus van twee mer ken voor twee bedrijven van dezelfde stam. Met de Mitsubishi-bedrijfs wagens kunnen de werkne mers van P. van ’t Wout Hei werken BV hun eigen beno digde materialen en gereedschappen meenemen, eventueel ook nog in combi natie met een zware com pressor achter het voertuig. Namens Boonstoppel Truck service BV overhandigde be drijfsleider J.Z. Minnee de sleutels aan P. van ’t Wout jr. Bij zijn bedrijf werken 52 mensen. Het wagenpark be staat uit 18 voertuigen. De nieuwe Mitsubishi’s met open laadbaak en toebeho ren zijn opgebouwd door de firma Bikker te Boskoop, gespoten door Glasbeek BV en van reclame voorzien door De werkelijkheid is dat Hyundai-dealer Jan van der Linden BV (Coenecoop) drie Hyundai-bedrijfswagens (ty- pe Maxivan) officieel heeft afgeleverd aan funderings- en vijzettechnieken Bresser- Van ’t Wout Waddinxveen BV en dat Boonstoppel Truckservice BV (Coene coop) drie Mitsubishi Can- ter-bedrijfswagens (chassis compleet met open opbouw met toebehoren) afleverde aan P. van ’t Wout Heiwer ken BV. che) in het district Duin- en Bollenstreek Zuid. Donderdag 31 oktober namen zijn collega’s afscheid tijdens een bijeenkomst in het Bo- skoopse bureau. Dat ging met de gebruikelijke luim die ken merkend is voor de goede sfeer. Daarna volgde een af scheidsreceptie voor alle WADDINXVEEN - Zaterdag- tegen teams uit Zevenhuizen 'en Bodegraven. Daarbij wonnen ze drie sets, maar verloren ze er ook drie. Toch kon coach Christa van der Starre na afloop terugkij ken op een goed toernooi. Het was voor haar team na- in de leeftijd van 8-13 jaar melijk de eerste keer dat de deelgenomen aan de mini- volleybalcompetitie Vrijdag voor een week was de Ontmoetingskerk (Groensvoorde) plaats van ontmoeting tussen koren uit Pelhrimov en Waddinxveen, georganiseerd door de Stich ting Vriendschapsband W addinxveen-Pelhrimov. mensen die nauwe contacten hebben met de politie en Ko nings in het bijzonder. Het gemeentebestuur nam op een ander tijdstip afscheid. Konings, die ook op andere fronten in Boskoop actief is, BOSKOOP - Zaterdag 9 no vember staan de gerefor meerde ZWO-commissie en de hervormde Missionaire Commissie op de markt om oliebollen te verkopen. De op brengst is bestemd voor een aantal projecten in het kader van de campagne ’iedereen aan tafel’. Deze landelijke campagne wordt georgani seerd door ’Kerken in actie’, een samenwerkingsverband van kerkelijke organisaties voor zending, wereldiakonaat en ontwikkelingssamenwer king. De campagne is gericht op wereldwijde voedselzeker heid. In de marktkraam is in formatie over de campagne en het thema aanwezig. Voor bijna 800 miljoen men sen is een leeg of bijna leeg bord de harde werkelijkheid van elke dag. Ieder uur ster ven er wereldwijd 800 kinde ren door honger en ondervoe ding. De kerken vragen aan dacht en geld voor dit schrijnende onrecht. De op brengst van de oliebollenactie is bestemd voor kleinschalige agrarische projecten die in verschillende landen ge steund worden. Grond en wa ter zijn de basisvoorwaarden voor de productie van voed sel. In het kader van deze cam pagne zijn er in de Solidari- teitswinkel op het Kerkplein pakketjes te koop met pro ducten uit de derde wereld. Elk pakketje bevat een pak koffie, een pakje thee en een reep chocola. De producenten hiervan, veelal kleine boeren, krijgen daarvoor een eerlijke prijs. Een pakket kost nog geen tientje en een deel van de op brengst komt ten goede aan projecten in het kader van ’Iedereen aan tafel’. WADDINXVEEN/BODEGRAVEN - Het traditionele na- Z jaarsconcert van het christelijk mannenkoor Die Rhijnse Sanghers uit Bodegraven op vrijdagavond 8 november om acht uur in de Ontmoetingskerk (Groens voorde) belooft deze keer muzikaal wel bijzonder spec taculair te verlopen. Naast enkele succesnummers van vorig jaar zal een nieuw repertoire geboden worden van traditionele kerkmuziek, klassieke werken en populai re songs alsmede samen met Z het kwartet negro-spirituals. - Het kwartet zal ongetwijfeld Z weer zorgen voor een swin- - gende en harmonische afwis seling met folksongs en ande re vertrouwde melodiën. Het kwartet wordt begeleidt door een eigen trio, bestaan de uit Wilbrand Meischke, bas, Ronald Splinter, slag-Z werk en Micha de Vos, piano. In de Waddinxveense Ont- Z moetingskerk treden vrijdag avond op Die Rhijnse Sang hers uit Bodergaven en het ’The Jaffo Gate Quartet’. Euroline. Zoals bericht overhandigde' verkoper E.G. Bakker van Jan van der Linden BV de sleutels van drie Hyundai-' bedrijfswagens aan H.M. Bresser en P. van ’t Wout jr. van Bresser-van ’t Wout. bleek te zijn, heeft de leuze van het koor ’Door het lied naar het hart, door het hart naar het va derland’ op een manier gestalte gegeven. Het Canticorum lubilo klonk ons als muziek in de oren, mede door het feit dat G.F. Handel ook een geliefd com ponist is bij oratoriumkoren in Nederland. Denk maar aan de Mat- theüspassion en Messiah. Naast Smetana was er nog een werk van de Tsjechische componist, Jan Campanus- Vodnansky, het zogenaamde echokoor, beeldig uitgevoerd door het gemengd koor met een 5-tal solisten op enige af stand. A capèlla werd uitgevoerd het Napolitaanse lied Villa- nella Alla Napolitana van B. Donata. Het a capella werk staat waarschijnlijk hoog in het vaandel bij dit gemengd koor, want van de in totaal 15 werken werden er zeggen en schrijve twee uitgevoerd met piano. De pianist was in dit geval de dirigent van het mannen koor. Bijzonder gewaardeerd werd de uitvoering van O Vos Om- nes van Giovanni da Croce (het slavenkoor uit Nabucco van G. Verdi). De Waddinxveense bijdrage bestond met betrekking tot het vocale gedeelte uit een tweetal optredens van het algemeen gemengd koor Krea Musica o.l.v. John Mul der. De out-fit (voor het eerst ge zien) was bijzonder smaak vol, hoewel men toch een vrije keuze heeft gehad over de uitvoering daarvan. Het koor begon smaakvol aan Sentimental Journey en een medley van Bye bye blackbird en Sweet Sue-just you en het populaire You’ll never walk alone van R. Rodgers. Een staand optreden werd be reikt met het stoere Hertog Jan van John Muller. Hierin liet het koor zien en horen wat echt zingen is. Bravo. In het leuke Tsjechische liedje Tobacov, Tobacov, ochtend 2 november was het een drukte van jewelste in sportzaal Groenswaard (Win gerd), thuishonk van volley balvereniging Keukencen trum Waddinxveen-Be Fair. Op die dag werd door mini’s dus een goede start gemaakt in de competitie. Naast deze twee mini 3B- teams heeft Be Fair ook een mini 4-meisjes en een mini 4- jongens team. Bij mini 4- teams mag de bal niet meer gevangen worden en staan de volledig competitie-program- kinderen met vier personen in het veld. Bij alle 3B- en mini-4 teams is het overigens verplicht de bal minstens een keer over te spelen en wordt er na drie keer serveren door dezelfde persoon doorgedraaid. Het mini 4-meisjes team on der leiding van Jacqueline van der Ruit moest afgelopen in Schoonhoven spelen. Daar speelden zij één keer gelijk tegen een teaïn van De Jodan Boys en verloren ze twee wedstrijdjes van Nivoc en Dos. Het team, bestaande uit An neke Koren, Linda de Knik ker, Marjoke Bos, Carola Bak en Leanne Goddijn zal vanaf december geen mini-team meer zijn. Dan gaan de kin deren, aangevuld met andere jeugd- en minileden, een jeugdteam vormen. Dat betekent automatisch met zes kinderen in het veld staan (in plaats van met vier) en een groter veld om in te spelen. Hetzelfde zal in de cember gelden voor de jon gens 4 van Robin Koele. Ook zij worden dan een jeugd team. Overigens had dit jon- gens-team afgelopen zater dag geen competitie. Wie interesse heeft gekregen in het mini-volleybal kan al tijd voor vragen of informatie contact opnemen met Kees Swets, (tel. 0182-618803), jeugdcoördinator van Be Fair volleybal. Na de competitie van de mini’s werden er in Groenswaard slechts twee wedstrijden gespeeld. Jon gens A2 won gemakkelijk met 3-0 van Nivoc Al uit Nieuwerkerk. Heren 3 moest Hierin was Binnenland de gelukkigste. De tegenstan der nam de beide winstpun ten mee naar huis en bleef ongeslagen. Uitslag 61-66. Topscoorder Anita van Unen met 20 punten. Dames 2 moest het opne men tegen Cady ’73, de hui dige koploper. Hier was ook sprake van een spannende wedstrijd. Geen van beide ploegen kon een beslissende voorsprong nemen alhoewel Cady steeds aan de positieve kant van de score bleef. Maar langzaam kwam Fly ers naderbij en vanaf de veertiende minuut dicteer- den de Waddinxveense da- jongens gaat het elke wed- mes de strijd om uiteinde lijk met 52-48 te winnen. Topscoorder Astrid Frikken met 16 punten. Jan Konings pakt een presentje uit tijdens zijn afscheid. (Foto: A. Fioole) BOSKOOP - Groepschef Jan Konings heeft afgelopen week afscheid genomen van zijn collega’s bij de politie van het district Hollands Midden. Konings was de laatste jaren groepschef in Boskoop en ver ruilde die functie voor een aanstelling als groepschef Justitiële Politiezorg (recher- smaakvol ingericht met een grote keuze aan sfeer- I artikelen. Herfst en kerst komen samen in de presen- tatie. De kerstshow biedt vele noviteiten, waaronder een nieuwe engelenlijn. Maar in het bijzonder biedt de show grote keuze uit na tuur- en kleurlijnen die uitstekend passen bij de bestaande en nieuwe inte- j rieurtrends. Ook zeer de moeite waard zijn de demonstraties die t tijdens de show worden ge geven. Op verschillende dagen j worden zijn er demonstra ties geurschikken en het maken van kransen. Bo vendien is het mogelijk om j deel te nemen aan een cur sus geurschikken. Deze workshops worden op j een aantal avonden in no vember gehouden. Voor de kinderen is ook iets speci- aals te doen naar aanlei ding van het natuurthema. Op dit moment staat er een grote konijnen-knuffelbak. j BOSKOOP - Afgelopen i vrijdag heeft tuincentrum Europatuin Moons in Bo- skoop de ’Herfst-Kerst show 1996’ geopend. Dit jaar, waarin Europatuin Moons haar dertigjarig ju- bileum viert, is gekozen voor een show met als the- ma sfeer. i De ’Herfst-Kerst show I 1996’ is een sfeervolle com- binatie van kerst en na- I tuur. Deze nieuwe opzet j laat zien hoe het najaar on- danks zijn donkere dagen toch gezellig kan zijn en er wordt aandacht besteed I aan het gebruik van na- tuurproducten. Bladeren, bessen, creatieve bewer kingen van kruiden en droogvruchten en opge- maakte stukjes van na- I tuurproducten sieren de I herfstshow. En niet te ver- buitengewoon hoog- geten de fraaie, traditione- I le, kerstshow. De jaarlijkse show is dit I jaar weer heel anders als andere jaren maar even- eens bijzonder fraai en WADDINXVEEN - Het eer ste damesteam van Flyers- basketbal heeft na verlen ging van Binnenland verlo ren. Dames 2 won van koploper Cady '73. Verder was er weer rtion- sterzege van jongens-junio- ren, behaalden meisjes-ju nioren 1 hun eerste winst en verloren de jongens-adspi- ranten 2. De Flyers-dames en Binnenland waren aan elkaar gewaagd. Er ont stond een boeiende wed strijd. Flyers had de eerste helft en ook in het begin van de tweede helft hét betere van het spel, maar de kleine voorsprong kon niet worden vastgehouden. In de twintigste minuut kwam Binnenland twee punten voor, maar met nog vijf seconden te spelen scoorde Flyers en zo kwa men beide ploegen op 56 punten en dit betekende verlengen. schijn van kans. Zo behaal den de meisjes de eerste overwinning. Uitslag 62-30. Topscoorder Mafchien Heerkens met 20 punten. Jongens-junioren 1 had geen kind aan Leiden. Van af het begin was Flyers veel sterker en de vraag was wanneer het honderdste punt zou worden gescoord. Dit gebeurde in de achttien de minuut van de tweede helft. Uitslag 112-32. Tops coorder Freddy Hoffman met 24 punten. Jongens-adspiranten 2 speelde een leuke wedstrijd. Jumpers was wel de betere ploeg, maar bij de Flyers- Geen schonere taak voor een stichting die vriendschaps banden onderhoudt dan een culturele ontmoeting tussen koren uit Pelhrimov en Wad dinxveen. Muziek en zang is immers internationaal en blijft overigens in Boskoop brengt mensen dichter tot Wie zijn opvolger elkaar. De koren staan los van el kaar, hebben niets met el kaar te maken, maar geven elk op hun eigen manier ge voelsmatig iets weer van on ze verhouding tot de muziek. Daar staat tegenover dat elk koor zijn eigen klank heeft en eigen karakter. Zo leidde dirigent Vaclav Nouza zijn mannenkoor Za boj met rust en overwicht en gaf een uitvoering die affini- spelen tegen Voy Heren 4 uit teit en toewijding uitstraal- Ouderkerk a/d Ijssel. Ook zij wonnen, zij het iets minder gemakkelijk en met 3-1. Drie teams moesten zaterdag uit-wedstrijd spelen, ven afgewerkt werden. Heren mende en 2 verloor daar met 3-0 van vertolking. Raaphorst-VSTS Heren 2. Smetana, bekend om zijn' Heren 4 won een uurtje later Verkochte bruid, is een Tsje- In het voorgaande seizoen'meer alle. Ook dit team heeft gemakkelijk met 3-0 van het heeft Be Fair ook al drie maal een competitie-ochtend in sa menwerking met de Neder landse Volleybal Bond geor ganiseerd, maar dit was de eerste keer in het nieuwe sei zoen dat de kinderen van Be Fair thuis competitie moch ten spelen. Naast deze ochtend in Wad dinxveen, waarop de kinde ren drie wedstrijden van 25 minuten hebben gespeeld, kunnen de pupillen hun kun nen ook ongeveer één a twee keer per maand bij een ande re vereniging tonen. Zo spe len de allerkleinsten in een seizoen al snel tien ochtenden volleybal in competitiever band. Ongeveer 60 kinderen van vier verschillende verenigin gen lieten aan ouders, trai ners en belangstellenden zien wat zij tijdens de trainingen geleerd hadden. Van Be Fair deden er twee teams mee. Een mini 3B- meisjesteam en een mini 3B- mixteam. Bij mini 3B-teams staan er altijd drie kinderen in het veld. De eerste bal die over het net komt (of dat nu een service is of niet) mag altijd door 4e kinderen gevangen worden. Dit bevordert het samenspel van de kinderen, omdat zij op die manier de bal makkelij ker kunnen overspelen. Het mini 3B-meisjes team van Be Fair, bestaande uit Behnaz Assadolahi, Doris Mi chael, Uyoyo Onemu, Alice de Pater en Katinka Ros wordt getraind en begeleid door Norma van Dam (Hissa Hus sein was afwezig). Het team heeft een goede start ge maakt. De meisjes wonnen alle drie de wedstrijden. Mini 3B-mix, bestaande uit Martine Elsholz, Reinier Goddijn, Jacoline Hunink, Jermo Janmaat, Patricia Ros, Marlies Swets en Vincent Weiss, mocht het opnemen PIANOHANDEL l WADDINXVEEN St. Victorplein 2 - 2741 JN Waddinxveen - Tel.(0182)6116 97 T.E.M. EIND DECEMBER op PIANO’S EN VLEUGELS (NIEUW) 10% KORTING (GEBRUIKT) MM OMMS v t."

Weekblad voor Waddinxveen | 1996 | | pagina 13