en Elke ochtend... Theater show in De Tunnel Voorwaarden voor goedkope huurhuizen Volgende week Migrantenweek In Kreater leert Anke v.d. Bijl ouder en kind samen fluitspelen Zilveren penning P. van Rooijen Kookworkshops voor tieners Kleding- inzameling in Taalcursus voor vrouwen Sport7 in Gouds MultiChoisepakket Kinderdisco Het Zuidhonk Kerkdienst baptisten Klaverjassen in De Paddestoel Verkoopmiddag Welfarewerk Waddinxveen Trekking van SOOS-loterij Opbrengst collecte WADDINXVEEN - De op brengst van de in Waddinx veen gehouden nationale col lecte voor mensen met een verstandelijke handicap (NKGG) heeft ƒ8.777,30 op gebracht. Wim de Knijff in Open Griel Rijn en Gouwe Geslaagden B-diploma r i I I I I I I I I I I I I I I I I I I WOENSDAG 6 NOVEMBER 1996 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 19 en dirigente Anke van Oln het centrum voor kunstzinnige vorming Kreater (Kerkstraat) gaat de Goudse muziekdocente der Bijl volgens de Suzuki-methode ouder en kind samen leren fluitspelen. (Foto: Kreater). Wie nu kiest voor een kennismakings- abonnement, ontvangt Rijn en Gouwe vier weken vóór zeven uur in de bus. Voor deze vrijblijvende kennismaking betaalt u 13,75. cK- W Naam: Adres: Plaats: donk. Ik heb de afgelopen drie maanden geen proefabonnement gehad op Rijn en Gouwe. een plekje in de dag. ’s Ochtends of voor het naar bed gaan. El ke dag samen naar het band je luisteren. Dat is heel be langrijk*. ƒ2,50, inclusief een consump- tiebon. De jongere kinderen komen aan bod op zaterdagavond 9 Dat zijn de terreinen waar woningbouwcorporaties kun prestaties moeten leveren, huis buiten de Goudse regio moeten zoeken. WADDINXVEEN - In het An ne Frank-centrum (Jan van Bijnenpad) vond vorige week dinsdagmiddag onder grote GOUDA/WADDINXVEEN - Nog vrij onverwacht heeft de Stichting Regionale Kabelte levisie Midden-Holland (Re- kam) overeenstemming be reikt over de voorlopig gratis doorgifte van Sport7 in de Goudse streek, waaronder de Bloemendaalseweg in Wad- dinxveen. Sport7 zal als onderdeel van het MultiChoisepakket aan geboden worden. MultiChoise beschikt reeds over een drie tal kanalen op het kabeltele visienet in Midden-Holland voor haar abonnee-program- ma’s FilmNet, Hallmark en Anke van der Bijl, die vorig jaar haar eigen fluitschool Flautissimo oprichtte, geeft deze dwarsfluitlessen al in Gouda en in Bodegraven en heeft daar veel succes mee. ‘De Suzuki-methode zich op het eerst leren luiste ren en is reeds algemeen be kend in het piano- en het vi- oolonderwijs. Ik ging op zoek naar de mogelijkheden voor fluit. Deze speelse manier van lesgeven en het betrek ken van de ouder bij de muzi kale ontwikkeling van het kind sprak mij zeer aan*, ver telt Anke van der Bijl. een vingertopje namelijk zo ontwikkeld datje er een gaat- Postcode: De algemene muzikale vor ming is onderdeel van de les sen. ‘Het is heel speels alle maal*, zegt ze. ‘De kinderen leren heel gedoceerd blazen. Dat bereik ik door ze bellen te laten blazen*. ‘We doen ook spelletjes. Ik heb voor mijn lessen zelf bij voorbeeld een dominospel ge maakt. Een kind moet aan het musiceren echt plezier beleven. Daarom gaat het le ren bespelen van de fluit met De legpenning van de Goudse Kamer, verfraaid met de beeltenis van de Romeinse handelsgod Mercurius, werd ‘Ik gebruik deze methode vanaf 1991 en ben geleidelijk vaders de lessen met hun aan in de kinderleeftijd gaan kind kunnen volgen. Het ver zakken. Dit jaar kunnen vijf- volg thuis krijgt vast lutie ontketend. In Japan, jarigen al meedoen. Dan is Engelstalige landen als de Verenigde Staten, Canada en Australië, is zijn methode je mee kunt afsluiten*, heel populair. Europa volgt nu in een steeds sneller tem po. Anke van der Bijl bezocht workshops in Schotland, Ier land en Engeland en raakt overtuigd dat de Suzuki aan pak bij fluitlessen heel goed kon worden gebruikt. Zij be gon in Engeland met een vijf jaar durende opleiding, die wordt bekroond met een ei gen conservatorium diploma. ‘Ik heb nu twee diploma’s; middag 20 november in het centrum voor kunstzinnige vorming Kreater (Kerkstraat) met fluitlessen voor ou der en jong kind volgens de Suzuki-methode. Volgende week woensdagavond 13 november om half acht is er hierover een informatie-avond. WADDINXVEEN - Zaterdagmiddag 16 november van twee tot vijf uur houdt de Stichting Waddinxveens Wel zijnswerk (SWW) voor 12-16 jarigen in het centrum voor kunstzinnige vorming Kreater (Kerkstraat) een aantal gezellige kookworkshops. zeven wordt er in het cen trum voor kunstzinnige vor ming Kreater (Kerkstraat) door de Waddinxveense bap- De toegangsprijs bedraagt tistengemeente Ichtthus een ontmoetingsdienst gehouden. Deze dienst kenmerkt zich door ruime gelegenheid tot samenzang. De muzikale be- november. 1 2 J 1 1 combo. Spreker Deze disco vangt aan om half zeven en duurt tot tien uur. De kosten bedragen ƒ2,50, in clusief een consumntiebon en een lootje voor de Ijterij. WADDINXVEEN - ‘Doelgroepen betaalbaar huisvesten, bewoners hierbij betrekken, kwaliteit van het woning- bezit vergroten en binnenkort ook zorgen voor leef baarheid in wijk en buurt*. dwarsfluit. De ouder fungeert geven*. Anke van der Bijl heeft meer moeders dan va ders op haar Suzuki-fluitles- sen. ‘Móeders maken kenne lijk eerder tijd vrij*, veronder stelt zij. ‘Toch zouden ook uitgedrukt voor de wijze waarop hij zich heeft ingezet voor het bedrijf en zo de ont wikkeling van de regionale economie mede heeft bevor derd. De heer Van Rooijen, geboren op 3 januari 1950, is na zijn HBS- pleiding en het voltooi en van zijn militaire dienst- WADDINXVEEN - Vrijdag avond 8 november om acht uur is er weer klaverjassen in buurtcentrum De Paddestoel (Lijsterbesstraat). De toe gangsprijs bedraagt voor le den ƒ2,50 en vooor niet-leden ƒ3,50. ‘In Bodegraven, waar een moeder met een dochtertje van vijf haar lessen volgt, kwam een jonger zusje van twee mee en die wilde meteen met alles meedoen. Ik moest ook haar voetje op een stuk karton omtrekken. En toen ze en eveneens een fluit wilde vasthouden, heb ik Deze workshops worden ge houden in het kader van de Migrantenweek. Tieners kunnen die middag leren hoe je lekkere hapjes kunt ma ken. Er worden niet alleen Neder landse hapjes gemaakt. Voor al hapjes uit de Eritrese, Turkse en Marokkaanse keu ken komen aan bod. De be doeling van deze activiteit is dat tieners op informele wijze in contact komen mt een aan tal culturen die vertegen woordigd zijn in de Waddinx veense samenleving. Natuurlijk kunnen de deelne mers de hapjes zelf proeven. Een deel van de hapjes zal worden bewaard voor het feest op zaterdagavond dat ter afsluiting van de Migran tenweek wordt gehouden voor volwassenen, zodat ook deze groep de gelegenheid krijgt kennis te maken met de buitenlandse keuken. Tieners die geïnteresseerd zijn in de kookworkshops kunnen zich vóór zaterdag 9 november opgeven bij de Stichting Waddinxveens Wel zijnswerk, tel. 0182-631932. Het programma voor de mi grantenweek ziet er als volgt uiti woensdag 13 november van 14.00-17.00 uur muzi- geleiding ias dan ook in han den van een is L. de Jong. Na de dienst is er gelegenheid met elkaar een kopje koffie of thee te drinken. tijd op 1 november 1971 in dienst gekomen bij H.G. van den Akker als administratief medewerker. Binnen het kantoor heeft hij zijn oplei ding gekregen. Het accountants- en adminis tratiekantoor H.G. van den Akker, dat de jubilaris als een zeer gewaardeerd mede werker beschouwt, is geves tigd aan de Eendrachtsweg 32 te Zevenhuizen. Het bedrijf is gekwalificeerd als AA-kantoor en tevens lid van de Nederlandse Orde van Accountants-Administratie- consulenten. Er worden on dersteunende en uitvoerende administratieve werkzaam heden uitgevoerd voor in de Goudse regio f ’vestigde be drijven. een door de PvdA-afdeling Waddinxveen belegde bijeen komst over locale volkshuis vesting. Van den Dool gaf een beeld van de grote veranderingen in de taken van woningbouw corporaties. Ze hebben veel meer zelfstandigheid en ver antwoordelijkheid gekregen. Ze moeten nu zelf op de kapi taalmarkt langdurige lenin gen sluiten, die ze vroeger van het Rijk kregen. Ze kun nen nu zelf huizen vaststel len. Het aantal regels en het toe zicht is verminderd en er is meer vrijheid om in de regio te bouwen. Van den Dool somde drie voorwaarden op voor goedko pe huurwoningen (tot onge veer 700 gulden per maand). ‘Dan moeten er in combinatie huur- èn koopwoningen ko men, de grondprijs van de ge meente zal laag moeten zijn en dan nog is geld van de cor poratie nodig1. Tijdens de discussie kwam naar voren dat er meer senio renwoningen nodig zijn èn woningen in combinatie met zorgvoorzieningen. Dit komt nog maar traag op gang, zo werd door de aanwe zigen gesteld. Aanpasbaar bouwen, dat wil zeggen woningen voor men sen in verschillende levens omstandigheden, is volgens Van den Dool zeker nodig. Hij dacht hierbij ook aan mensen met een handicap. Zorgelijk noemde hij het dat over tien jaar zo’n 6.000 wo ningzoekende jongeren een deelnemers informatie over diverse onderwerpen. Boven dien leert men de Nederland se taal beter beheersen. Het praten en oefenen met elkaar staat voorop. De cursus wordt Kreater gegeven op donder dagochtend van 9.00 tot 11.00 uur. De kosten voor deelname bedragen f 50,- voor 23 lessen. Dit mag in twee termijnen worden be taald (bij inschrijving f 25,- en uiterlijk 1 maart 1997 de resterende 25,-). Net als al haar materiadl maakt Anke van der Bijl de eerste bandjes zelf, met Ne derlandse kinderliedjes. ‘Er zijn wel Suzuki-bandjes, maar dan moeten de kinde ren al wat verder zijn*. Alle belangstellende ouders zijn woensdagavond 13 no vember om half acht welkom op een informatie-avond in Kreater. De Suzuki-dwarsfluitlessen beginnen op woensdagmid dag 20 november en duren drie kwartier. Een cursus duurt een jaar en kost 540 gulden voor ouder met kind, inclusief de instru menten en het lesmateriaal. Anke van der Bijl kan dit cur susjaar maximaal twee cur sussen met drie tot vijf ouder- kind koppels geven. BOSKOOP - The Horse Bamboo Theatre treden met hun nieuwe show ‘Visions of Hildegard* op vrijdagavond 8 november om negen uur op in de Boskoopse jongerensocië teit De Tunnel. De toe gangsprijs bedraagt tien gulden voor niet-leden. Het Engelse gezelschap toert al diverse weken langs diverse theaters met hun nieuwe produc tie. Het gaat om een fan tasievol optreden met schitterde visuele effec ten, voortreffelijke mi miek, live-muziek en maskers die verschillen de uitdrukkingen kun nen aannemen. ‘Visions of Hildegard* is geen voorstelling die makkelijk omschreven kan worden. Het is een mengsel van mime, to neel, veredeld poppen spel, schimmen- en scha duwspel, maskers en mu ziek. Het is een geheel nieuwe manier van ex pressie. Het verhaal voert terug naar de twaalfde eeuw en het leven van Hildegard von Bingen, een van de meest bijzondere per soonlijkheden uit de Mid deleeuwen. Bijna 800 jaar lang zou zij zo goed als onbekend blijven tot dat in de jaren tachtig de vrouwenbeweging haar terug in de schijnwerpers zette vanwege de belang rijke bijdrage die ze le verde aan de westerse cultuur en het westerse denken. ZEVENHUIZEN - Het vrij willige Welfarewerk van het Nederlandse Rode Kruis in' naast financiële continuïteit, Zevenhuizen houdt woensdag 20 november in de recreatie zaal van De Zevenster (Lelie straat) een verkooptentoon stelling. De middag wordt om twee uur officieel geopend door mevrouw J.I. Schoots- Lodder, echtgenote van de burgemeester. WADDINXVEEN - Voor volgende week maandag 11 november heeft Stich ting Kinderleed toestem ming om in de gemeente Waddinxveen kleding in te zamelen. WADDINXVEEN - Vrijdag avond 8 november om half WADDINXVEEN - Zondag- acht houdt de Stichting Wijk- avond 10 november om half werk De Zuidplas in wijkge- bouw Het Zuidhonk (Zuidpla- slaan) een disco voor de jeugd in de leeftijd 11 tot 16 jaar. Shinichi Suzuki werd eind vorige eeuw geboren en heeft met zijn aanpak van het mu ziekonderwijs een ware revo- kaal spel gespeeld door de clowns Mallie en Fifi in buurtcentrum De Boog voor kinderen van 4-12 jaar; zater dag 16 november van 14.00- 17.00 uur kookworkshops in Kreater voor tieners van 12- 16 jaar, van 20.00-24.00 uur feestavond voor volwassenen met muziek van Waddinx veense muzikanten en dan sers die oorspronkelijk af komstig zijn uit Eritrea, Chili en Koerdistan. WADDINXVEEN - Wim de Knijff, welbekend van tele visieprogramma’s van de EO, zal de gastspreker zijn op de avond van de her vormde ontgmoetingskring De Open Cirkel op woens dagavond 13 november om half negen in De Schaaps kooi (Nesse). De titel van zijn inleiding is ’Hoe hou je de tv-knop in bedwang?’ Voor veel men sen is tv-kijken één van de belangrijkste bezigheden voor de avonduren. Men kan zich echter afvra gen of het wel verantwoord is om naar alles te kijken. Met name in gezinnen met opgroeiende kinderen kan dit een probleem zijn. Lang niet alle programma’s zijn geschikt voor opgroeiende kinderen. Wim de Knijff zal de bezoekers van De Open Cirkel vertellen hoe men op een verantwoorde manier met de tv-knop kan om gaan. Hij heeft een jaren lange ervaring bij de televi sie. Op deze avond moet men goed luisteren om str aks goed te kunnen kijken. Iedereen die interesse heeft in het onderwerp is van harte welkom. Woensdagmiddag 13 novem ber wordt er in buurtcentrum ’De Boog’ (C. Huijgenslaan) voor kinderen van 4-12 jaar een muzikaal spel opgevoerd door de clowns Mallie en Fifi. Verder kunnen de kinderen die middag een aantal dan sen leren uit Suriname en de Nederlandse Antillen. De toe gangsprijs bedraagt 1,- per persoon. Zaterdagmiddag 16 novem ber worden er in het centrum voor kunstzinnige vorming ’Kreater’ (Kerkstraat) kookw- orkshops gehouden voor tie ners van 12-16 jaar. De Eritrese, Turkse, Marok kaanse en Nederlandse keu ken komen aan bod. Uit elk land zal iemand iets vertellen over de eigen keuken. Er zul len verschillende hapjes wor den gemaakt en geproefd. Verder zal er iemand uit het asielzoekerscentrum iets ko men vertellen. Er kunnen natuurlijk ook vragen worden gesteld. Tie- WADDINXVEEN - Volgende week worden er in het ka der van de Migrantenweek in Waddinxveen diverse ac tiviteiten gehouden die als doel hebben op informele wijze de verschillende culturen in het Gouwedorp met belangstelling de trekking elkaar kennis te laten maken. plaats van de door de Stich ting Ouderen Onderling So ciëteit (SOOS) gehouden lote rij. De prijzen vielen op de vol gende nummers: 1. stofzuiger 2118, 2. diner voor 2 perso nen 2002, 3. horloge 2647 en 4. cadeaubonnen 647. De overige prijzen vielen op de nummers 1243, 1980, 2292, 2135, 1157, 2791, 276, 826, 485, 2577, 1375, 911, 1773, 2375, 92, 1435, 981, 882, 881, 2736, 2290, 1830, 417, 2051, 466, 190, 2788, 2202,1584, 1304 en 2077. De Stichting Kinderleed heeft als doel ouder- en dak loze kinderen te helpen. De schrijnende beelden van deze vaak zeer jonge kinderen doet iedereen beseffen dat er iets moet gebeuren. De door de stichting opge haalde kleding wordt in Oost- Europa verkocht. Het geld dat hierdoor beschikbaar komt wordt besteed aan kin dertehuizen in Oost-Europa, welke onder zeer moeilijke omstandigheden deze kinde ren opvangen. Gelet op het feit dat naar aanleiding van de vele tumul tueuze politieke veranderin gen in deze landen er nauwe lijks gerekend kan worden op locale overheidssteun, wor den de door de stichting ver leende bijdragen niet alleen als een financiële, maar voor al ook als morele ondersteu ning ervaren. Met de opbrengst wordt in al lerlei behoefte voorzien zoals kleding, speelgoed, medicij- Op deze manier ontvangen de nen, maar ook in beddegoed, keukengerei en bijdragen aan onderhoud van gebouwen. Verzocht wordt de kledingzak die dezer dagen wordt ver spreid gevuld met kleding (kinderkleding maar ook kle ding voor volwassenen), gor dijnen, beddegoed, schoeisel (bij elkaar gebonden) en an der textiel voor negen uur ’s morgens, duidelijk zichtbaar aan de stoeprand te plaatsen. Wie meer dan één zak nodig heeft kan een vuilniszak of SuperSport, een doos gebruiken. WADDINXVEEN - De bekende muziekdocente en diri- hele kleine stapjes. Met ieder gente Anke van der Bijl uit Gouda begint woensdag- stapje groeit het zelfvertrou wen en de motivatie*. Het les geven in groepjes bevalt haar goed. ‘Jong en oud luisteren naar elkaar en krijgen tevens individuele aandacht*. Dat kinderen graag willen leren ondervindt Anke van der Bijl dagelijks. Tel.: (voor controle op de bezorging) Stuur deze bon in een open envelop zonder postzegel naar: Rijn en Gouwe, Afdeling Abonnementen, Antwoordnummer 10008, 2400 VB Alphen aan den Rijn. ZEVENHUIZEN - Administratief medewerker P. van Rooijen van accountants- en administratiekantoor H.G. van den Akker in Zevenhuizen heeft vrijdagavond 1 1 november de zilveren legpenning met bijbehorende oorkonde van de Kamer van Koophandel en Fabrieken 1 voor Midden-Holland ontvangen. ners die hier aan willen deel nemen moeten zich vooraf op geven bij de Stichting Wad dinxveens Welzijnswerk (tel. 0182-631932). De kosten be dragen 2,50 per persoon. Volgende week zaterdag avond wordt de Migranten week afgesloten met een groot feest voor alle volwas sen inwoners van Waddinx veen. In ’Kreater’ zullen een aantal Waddinxveense muzi kanten en dansers uit Chili, Eritrea en Koerdistan een swingend optreden verzor gen. Er kan ook door de bezoekers worden gedanst. Bovendien zullen er hapjes, die ’s mid dags tijdens de workshops zijn bereid, worden geproefd. De toegangsprijs bedraagt 2,50 per persoon. Het programma voor de Mi grantenweek is als volgt: woensdag 13 november van 14.00-17.00 uur in buurtcen trum ’De Boog’ een middag programma voor kinderen van 4-12 jaar; zaterdag 16 no vember van 14.00-17.00 uur kookworkshops in ’Kreater’ voor tieners van 12-16 jaar, ’s avonds van 20.00-24.00 uur feestavond voor volwassenen in ’Kreater’. aldus vice-voorzitter H.G. van den Dool van Woonpart- ners Midden-Holland en voorzitter van de woning bouwvereniging SWW. Hij sprak vorige week woens- WADDINXVEEN - De Stich- dagavond 30 oktober tijdens ting Waddinxveens Welzijns werk (SWW) houdt in het centrum voor kunstzinnige vorming Kreater (Kerk straat) een cursus maat schappelijke oriëntatie voor buitenlandse vrouwen vanaf 18 jaar die enkele jaren Ne derlandse taalles hebben ge volgd en deze taal verder wil len leren kennen. Iedere les staat een bepaald thema cen traal dat de meeste vrouwen aanspreekt. Hierbij kan wor den gedacht aan onderwijs, gezondheid en voorzieningen in Waddinxveen zoals peuter speelzalen en speelbieb. Aan het begin van elke les geeft de docente enige informatie over een bepaald onderwerp. Er bestaat natuurlijk ook een mogelijkheid vragen te stel len. Vervolgens wordt er dan in kleine groepjes geoefend met de woorden die met dat onderwerp te maken hebben. WADDINXVEEN - In het Waddinxveense Gouwebad ‘de Sniep* is dinsdag 29 okto ber weer diploma gezwom men. Dit was de eerste keer in het nieuwe seizoen dat er weer voor het B-diploma is gezwommen. Er waren 39 kandidaatjes die allen zijn geslaagd. De beoor delingscommissie bestond uit W. van Minnen, R. Hoger- brugge en J. Rhijnsburger. De geslaagde kinderen zijn Kees-Jan van der Wilt, Mau rice van der Spek, Pauline van der Pool, Klaas-Wouter van Vuuren, Thomas van Houwelingen, Rozemarijn van der Wilt, Mariek van der Spek, Edmee Brinkhorst, Hans van Asch, Jarno van Klaveren, Samantha van der Kooy, Matthew van der Ende, Vera van der Reijken, Robert Mud, Jeroen den Ouden, Rick Swijnenburg, Helen Goe- mans, Maria van Vuuren, Yvonne Uenk, Carl Gast, Christel van den Hoek, Bram van Adrichem, Simone Faber, Stephanie Tak, Luca Zamnit, Hester Hoondert, Natalie No bel, Richard Kooiman, Timo van der Zwan, Melissa van Willigen, Andre Mud, Mar- tijn Goedhart, Jolien van Hoek, Liza Borst, Kirsten Romswinckel, Iris ten Barge, Jolein» Kersbergen, Kevin Klijn en Jentina, Kranen- door bestuurslid C.J. Hage- steijn uitgereikt in restau rant De Strandgaper (Strandweg). Zevenhuizenaar P. van Rooij en ontving de onderscheiding ter gelegenheid van zijn 25- jarig dienstverband. Op die manier werd de waardering uitgedrukt voor De bereikte overeenstem ming houdt in dat aan Multi Choise op dezelfde wijze een vierde kanaal door Rekam beschikbaar gesteld zal wor den. MultiChoise zal Sport7 aanbieden als toevoeging aan het huidige analoge Mulit- Choisepakket. De doorgifte van Sport7 in de vorm van een betaaltelevisie zender door MultiChoise is een primeur voor Nederland. Tot deze wijze van doorgifte kon besloten worden nadat Sport7 onlangs met Multi Choice een principe-overeen- stemming bereikt had. Spprt7 gaat daarin accoord met MultiChoise als betaalte- levisieaanbieder van Sport7. In eerste instantie was het uitgangspunt van Sport7 dat de kabelexploitant of het pro gramma tegen een algemene vergoeding zou doorgeven of zelf als abonnee televisieaan- bieder optreedt. Beide moge lijkheden werden door de deelnemers in de Rekam af gewezen. Sport7 was daarom niet te ontvangen in Gouda en omgeving. Nadat MultiChoise en Sport7 tot een definitieve overeen komst waren gekomen, werd een intentieovereenkomst voor het ter beschikking stel len van een kanaal gesloten tussen de Rekam er Multi Choise. met eentje mag je lesgeven. Nederland kent nog geen en kele fluitdocent volgens de Suzuki-methode. In Enge land zijn er nog maar twee. Fluit is wellicht in de aanloop richt, ‘iets moeilijker dan piano of viool, maar zeker zo interes sant*. Het inwijden en begeleiden van ouder en kind samen in de fluitmuziek ervaart zij als goed stond heel boeiend. ‘Ouder en kind beginnen met een kunststof haar mijn zilveren potlood ge- als leraar, speelt thuis met het kind mee en dat stimu leert enorm*. i U.z -U* 'W A f j -f:

Weekblad voor Waddinxveen | 1996 | | pagina 19