Molensteen Schoone 'V Hans is terug in Waddinxveen klein ifrk Awx yjijgn Zie ook onze advertenties elders in deze krant. KOOP NU! Gemeente en ICW samen op tiende Bedrijvenbeurs PvdA: Begroting vaag en onhelder Majoor Bosshardt spreekt in Boskoop TEXELANA NU ƒ50,- T/M ƒ200,- KORTING WOLLEN DEKBED 11 ALLES VOOR UW OPEL... Bingo *^TI_ \'Ai\Barlingen (0172) 21 51 40 KB kalkhoven Van Elswijk b.v. Aardappelen expositie in bibliotheek v NU TOT 100,- KORTING Verpleegkundige De geur van rottend hout WA RABOBANK WADDINXVEEN OPENINGSTIJDEN (vanaf 1 november 1996) JM0.00 -18.00 uur 10.00 -18.00 uur 110.00 -18.00 uur '10.00 -18.00 uur Ll^OQ - 20.30 uur F 18.00 uur I-13.00 uur SINT TIP Vrouw ernstig gewond 'ockende '*-* Arts-diploma 1 Zie pagina 2 wönii Ilse Simon 1 OPLAGE 13.925 EXEMPLAREN U VINDT ONS HIER: FOTl VIDE’ AUDI' 14.95 150.00 een tentoonstelling over de aardappel te bekij ken. middag 28 november vanaf half drie. WADDINXVEEN - De Wad- dinxveense Monique Siebert (22) is afgestudeerd als ver pleegkundige. Wij doen meer voor dezelfde premie BOSKOOP - Ouderenvereni ging Ons Belang organiseert voor het eerst een bingoavond in het nieuwe Zorgcentrum Boskoop aan de Boezemlaan. De avond wordt gehouden in de recreatiezaal en begint om 19.30 uur. Voor vervoer kunt u bellen: 214793 of 213471. WADDINXVEEN/BOSKOOP - Vandaag - woensdag 6 no vember - en donderdag 7 november wordt in het Inter national Trade Center in Boskoop-Hazerswoude (Plan- tariumgebouw) de tiende editie van de bedrijvenbeurs ’Ondernemen in Midden-Holland en Rijnland gehou den’. Uit onze Boekenhoek: de nieuwe ^'1- onder weg zoveel mogelijk is Na de twee avonden gingen de deelnemers vol lof weer naar huis met een boekje waarin de cursus werd weer gegeven met andere tips en dat werd aangeboden door verkeersschool Succes- Mimpen te Waddinxveen. loep genomen en werd alles kregen de cursisten veel tips door de monteurs uitgelegd hoe te handelen bij pech on- hoe alles werkt. Ook werd derweg. duidelijk gemaakt hoe pech te voorkomen. De tweede avond mochten de cursisten banden verwis selen. gegeven met De uitleg werd gegeven' door over de verkeersveiligheid de monteurs van autobedrijf Van Leeuwen en van Ooster- garage Nomen. Op beide dagen is de bedrij venbeurs geopend van 14.00 tot 22.00 uur. In het Plantari- umgebouw trekt de gemeente Waddinxveen in haar stand ditmaal alleen op met het de ondememerskring ’Indus trieel Contact Waddinxveen’ (ICW) om uiting te geven aan een goede samenwerking tus sen bedrijfsleven en gemeen te. Naast uiteraard de acqui sitie voor bedrijvenpark Coe- necoop onder het motto ’Teken voor Coenecoop’ richt de gemeentelijke deelname - die zich niet meer kenmerkt door een cluster - zich op de start van de aanmeldingspe riode voor de Waddinxveense Ondernemersprijs. De beurs bezoeker en ondernemers BOSKOOP - Een 21-jarige Waddinxveense is zondag avond op de Parklaan in Bo skoop bij een eenzijdig ver keersongeval ernstig gewond geraakt. Hoewel de toedracht nog niet helemaal duidelijk is houdt de politie het er op dat de Waddinxveense vanaf het Paddegat naar Boskoop reed en in een lichte bocht naar rechts van de weg is geraakt en tegen een boom botste. De brandweer moest er aan te pas komen en had bijna een uur nodig om de in het autowrak bekneld zittende vrouw te bevrijden. Het slachtoffer is met onder meer verwondingen aan het hoofd overgebracht naar het Acade misch Ziekenhuis in Leiden. De verkeersdienst van de po litie Hollands Midden stelt een nader onderzoek in naar de oorzaak en toedracht van het ongeluk. meente was enkele jaren ge leden in de gelegenheid deze troffel te kopen, die is ge bruikt bij het leggen van de eerste steen van molen De Schoone Haas aan de Zuidka- de in 1783. Op de achterzijde van de trof fel staat de volgende inscrip tie: ‘den 5den Van - Augustus 1783 - hebben Bernardus - Jakobus Schoon oud 4,5 - en Jakobus van der Haas - out 4,25 jaar den eerste Steen - Gelegt aan den Moolen Van - hunnen Neef Jan Soet te/Waddingsveen‘. De plechtigheid werd blijk baar groots aangepakt, want uit een aantekening van de secretaris van de vereniging vroeger deel uitmaakte van De Schoone Haas uit Wad dinxveen. Bij de overdracht van de grond aan Groencomposte- ring Waddinxveen BV aan de Tweede Bloksweg is vorig jaar dan ook gevraagd of die steen naar zijn oude plek in Waddinxveen kon worden te ruggebracht. Dinsdag 12 no vember wordt dat dus werke lijkheid. De molensteen zal door de burgemeester worden ont huld, in aanwezigheid van le den van het college van Bur gemeester en Wethouders en van de gemeenteraad. Ook de vereniging Historisch Genootschap Waddinxveen behoort tot de genodigden, dat veel gegevens heeft aan geleverd over de oorsprong en de geschiedenis van De Schoone Haas. zullen kunnen ontdekken dat de gemeente Waddinxveen een plaats is waar het om di verse redenen aangenaam is om te verblijven en dat het bij uitstek een uitstekende vesti gingsplaats voor bedrijven is. De gemeentelijke presentatie vindt plaats in stand 841, links achter in het Plantari- umgebouw. Een bezoek aan de gemeentelijke stand is vol gens het college van Burge meester en Wethouders meer dan de moeite waard. Op de bedrijvenbeurs zijn volgens de voorlopige deelnemerslijst ook de volgende Waddinx veense bedrijven te vinden: Cadeau Pour Vous, Ease Bv, Hooftman Autobedrijf en Me- colin BV. ZO MAK ALS i EEN SCHAAP i ooft J OP=OP stoommachines aan en redde daardoor zijn fabriek van de ondergang. De overige molens gaven in de loop van de negentiende eeuw de strijd op. In 1897 ge beurde er een ramp. De blik sem sloeg in de molen en op één schuur na verbrandde het gehele complex. Het fraaie, door molenaar Albert van Os beschreven uithang bord kon niet gered worden. Wel werd bewaard de fa brieksvlag uit 1839 (het jaar waarop neef Jacobus van der Haas volledig eigenaar werd) met daarop een geschilderde haas. Deze vlag is nu in het bezit van de Koninklijke Bi bliotheek. Burgemeester C.M. van dere Linden van Waddinxveen was tot 1983 burgemeester van Vlist. Daar was hem ter ore gekomen dat zich in'Vlist een molensteen bevond die Deze voor Waddinxveen his torische steen wordt aan de gemeente Waddinxveen ge schonken door Bunnik BV (Nieuwerbrug aan den Rijn) en Kruiswijk BV (Vlist), wel ke bedrijven onderdeel uit maken van Groencomposte- ring Waddinxveen BV (Twee de Bloksweg). De aanwezigheid van veel water in Waddinxveen bete kende de opkomst van de pa pierindustrie. In de achttien de eeuw stond meer dan een kwart van alle Nederlandse papiermolens in het Gouwe- dorp. Lompen, zeildoek, netten en touw vormden de grondstof fen voor het papier, en bij de fabricage kwam heel wat wa ter te pas. Veel molens waren oorspronkelijk gebouwd als houtzaagmolen, een indus trie die hier nooit geheel ver dreven is maar naast de pa piermakerij bleef bestaan. De bloeiende nijverheid kwam niet zomaar tot stand, in een molen werkten soms, naast een tiental volwasse- WADDINXVEEN - Volgende week dinsdag 12 november wordt aan de Gouweboulevard tegenover het pand Nesse 20a een antieke molensteen, die vroeger bij de molen De Schoone Haas aan de Zuidkade behoorde, of ficieel geplaatst door Waddinxveens burgemeester C.M. van der Linden. officieel Opel service-dealer Tel. (0172) 58 96 97 Dorpsstraat 257 WADDINXVEEN - Leonore Agnes van Barneveld (26) heeft in het Academisch Me disch Centrum (AMC) in Am sterdam haar arts-diploma gehaald. De oud-Waddinx- veense, die voorheen bij haar ouders aan de Vijverlaan woonde, ging hier naar de la gere school en daarna naar de samenwerkingsschool voor HAVO-Atheneum. De ongeveer 30 cursisten werden gesplitst in twee groepen. Eén groep begon met de praktijk en de andere groep kreeg eerst theorieles. In de Boskoopse garage werd getoond hoe kapotte lampen moeten worden ver vangen en waar ieder lampje voor dient. Vervolgens werden zekerin gen, olie, water, accu en an dere onderdelen onder de WADDINXVEEN/BOSKOOP - De cursus ’Pech aan de WN-bestuurslid Hans Ver- auto’ van de afdeling Waddinxveen van de vereniging geer van de WN-afdeling Veilig Verkeer Nederland (WN), die in samenwerking Boskoop, die bij de politie met het Waddinxveense autobedrijf Van leeuwen BV Hollands Midden werkzaam is gehouden bij Oostergarage Nomen te Boskoop, is is als beleidsmedewerker, weer een succes geworden. nam het theoretische gedeel te voor zijn rekening. Daarin Rabobank Waddinxveen WADDINXVEEN - De ze maand is in Openba re Bibliotheek Wad dinxveen (Van Meck- lenburg Schwerinlaan) j le leden van de Hervormde f Gemeente, van de Christe lijk Gereformeerde Kerk en van de Gereformeerde Kerk gezamenlijk een oriëntatie verzorgen. Zoals u al eerder kon lezen in deze krant is er een serie van vier donder dagavonden in het i Praathuis aan de Bosweg. Meedoen kan nog op 14 en 28 november. Hebt u be langstelling, neem dan even contact op met me vrouw Greet Jonkers (0172- 215852) of Gerrit Ooms (0172-215312). Een andere manier is om eens naar een kerk te ko men. Bijvoorbeeld op 10 no vember om 17.00 uur. Ieder is welkom om mee te luiste ren naar de opwekkende i woorden van majoor Bos- shardt. Wie na afloop nog vragen heeft kan deze voorleggen aan een van de medewer kers of majoor Bosshardt. Er is dan ook koffie of limo nade verkrijgbaar. stelling van feestelijke versieringen voor kerst mis. De kerstdecoreaties zijn I gemaakt door mevrouw j van Waddinxveense papierfa- brikeurs blijkt dat de eerste steenlegging gepaard ging met ‘Geschenk van ’t werk volk ieder 10 goude ducaten'. De Schoone Haas moet één der fraaiste molens van die tijd zijn geweest. Jan Soet, regerend schepen van Zuid- Waddinxveen, kocht in 1725 een papiermolen voor ƒ6.000,- maar toen deze te bouwvallig was geworden brak hij hem af. In 1783 liet hij een nieuwe bouwen op dezelfde plek, door de plaatselijke molenbouwer Lopiker. De namen van de neefjes van Soet die de eerste steen legden werden samen gevoegd en zo kreeg de molen de naam De Schoone Haas. Na de dood van Jan Soet in 1802 ging de molen enkele keren over in andere handen. Uiteindelijk werd Adrianus Wijnandus van Lange eige naar, als enige fabrikant te Waddinxveen schafte hij Met dit laatste doelde hij vooral op de enorme verho ging van de afvalstoffen heffing. De PvdA-gemeente- raadsfractie, naast drs. Aad van Holsteijn ook Bep Verme- ij en Charles Wijnen, kondig den aan dat zij veel aandacht zullen geven aan sociaal be leid, de bezuinigingen, het ge handicaptenbeleid, de lasten druk en het emancipatiebe leid. De aanwezige PvdA- leden vonden dat er een meerjarig lastendrukplan moet komen. Het verhaal van Neder lands meest gegeten knolgewas wordt ge toond aan de hand van foto’s, tekst en natuur lijk aardappels zelf. Ook wordt aandacht be steed aan de aanloop naar de december maand met een tentoon- j De Goeij die ook twee j demonstraties zal ver- I zorgen in de Openbare t Tr Bibliotheek. Hoe de de- nen, wel dertig kinderen. Van coraties te maken zijn, kan men zien op don- derdagmiddag 14 novenber en donderdag- I ’s ochtends vier tot ’s avonds half acht, óp zaterdag iets korter. Al die molens maakten trou wens een oorverdovend la waai. Vanwege het geraas en gestamp langs de Noord- en Zuidkade kon men op de Kerkweg geen fatsoenlijk ge sprek meer voeren. En op zondag moesten de wieken worden stilgezet, omdat an ders de predikant zich niet verstaanbaar kon maken. In een vitrine op de eerste verdieping van het gemeente huis van Waddinxveen ligt een zilveren troffel. De ge- MK MMOKM - MMW WADDINXVEEN - Tijdens een bijeenkomst van de afde ling Waddinxveen van de Partij van de Arbeid op woensdagavond 30 oktober in het centrum voor kunst zinnige vorming Kreater heeft fractievoorzitter drs. Aad van Holsteijn zijn eerste indrukken gegeven van de net ontvangen gemeentelijke begroting voor 1997. Hij betitelde de begrotings plannen van Burgemeester en Wethouders als vaag en onhelder. Toelichting op het beleid ontbreekt en nieuw be leid zit er niet in. ‘Het college blijft veel geld stoppen in re serves, welk beleid ermee ge voerd gaat worden wordt er niet bij gezegd. Als je goed puzzelt kom je er achter dat er soms tegenvallers mee be taald worden, die door B. en W. zelf gecreëerd zijn, zoals de voortdurend nieuwe rap porten en externe onderzoe ken', aldus de sociaal-demo- cratische fractievoorzitter. Waar enig beleid zichtbaar is blijkt dit opnieuw intern ge richt te zijn voor personeel, organisatie en automatise ring. Drs. Aad van Holsteijn was dan ook niet mals in zijn kritiek. Veel potten worden gevuld, maar niet altijd de goede en bovendien gaan ook de lasten voor de burgers fors omhoog1. BOSKOOP - Zondag 10 no vember is majoor Bos shardt te gast in de Gere formeerde kerk aan de Zij de. De bijeenkomst begint om 17.00 uur, ieder is wel kom. In ons dagelijks bestaan wordt elk mens wel eens ge confronteerd met zaken die zijn verstand te boven gaan. Niet alles is te begrij pen. Gelukkig hoeft het ook niet altijd. Soms is het al voldoende als iets aanne- melijk gemaakt kan wor- den. In zo’n geval kim je te- vreden zijn, als je gehoor in stemt en de beredenering geloofwaardig vindt. In feite komt men al heel dicht bij het geloof in de zin t van het christelijk geloof. Opgroeien met de bijbel als groot richtsnoer voor het christelijk geloof is een ma nier om ’tot geloof te ko men. Je oriënteren op het christendom is een andere methode. Momenteel kan dat in Boskoop, waar enke- Weekblad voor Waddinxveen dinxveen. (Foto: WN-afdeling Waddinxveen). VVN-cursus Bij uw enige dealer in de regio Zie ook onze folder en etalage Op diverse topmerken zonnehemels en combinaties De allernieuwste modellen in onze showroom. Verkoop van: Alisun - Hapro - Cleosun - Palm Beach - Philips Let op: 's Avonds geopend ïft uitleg aan de 'N-afdeling Wad- INBRAAKBEVEILIGING een zaak van vertrouwen TAAL IN El 1997 Regentesseplantsoen 52 (Centrum hoek Kleiweg-Kleiwegbrug) 2801 CM Gouda. Telefoon (0182) 52 99 04 TREFFERS VERZEKERINGEN Goudse Rijweg 180 2771 AV Boskoop, (0172) 21 20 80 GEOPEND ma. t/m vrij, van 10.00-21.00 uur zaterdag van 10.00-17.30 uur Rijnlandstraat 4, 2741 GZ Waddinxveen, tel. (0182) 616119, fax (0182) 61 66 38 doe-het-zelf-materialen keukens - kasten wand- en vloertegels tuinhout - sierbestrating (0182)61 25 96 Noordeinde 76a Waddinxveen I Bedrijvencentrum 'De Valk* Valkenburgerlaan 3 2771 CW Boskoop -Zit Hoofdredacteur: B.J. Woudenberg, Telefoon 0182- 61 55 94. Kantoor kanaalstraat 10, 2741 HH Waddinxveen, Postbus 372, 2740 AJ, Telefoon 0182- 63 03 32, Telefax 0182- 63 26 33. Openingstijden: Maandag t/m vrijdag van 8.30 - 17.00 uur. HUIS-AAN-HUIS In Waddinxveen, Zevenhuizen en Moerkapelle 52e JAARGANG NUMMER 2517 WOENSDAG 6 NOVEMBER 1996 1112TT- 2- VJ Slaapt u deze winter onder een origineel van Voor leuke kinderboeken kunt u ook bij ons terecht. Kantoorboekhandel Kon. Wilhelminaplein 6, Waddinxveen Tel.: (0182) 61 30 61 Fax. (0182)61 91 15 UVA. snelbrolnlngs- lampen va"»' 3 vlaken verlwur zonnehemel slechts GRATIS huidtesten pigment- analyse Arie Oudijk van het Waddinxveense deelnemers van de tweedaagse cursus 'Pech aan de auto' van de Spoorstraat 17-29 2801 BA Gouda Tel. (0182) 51 80 55 - Fax (0182) 52 29 26 groot su«es Maandag Dinsdag Woensdag Donderdag Donderdagavon< Vrijdag Zaterdag Uitsluitend voor particuliere adviesdiensten en reisbureau. Geen kasdiensten. Als vanzelfsprekend is het altijd mogelijk buiten de openings tijden een afspraak met onze adviseurs te maken. Kerkweg Oost 161 - Tel. (0182) 62 53 00 I

Weekblad voor Waddinxveen | 1996 | | pagina 1