Eerste overwinning voor waterpolo-heren Trainingskamp schaatsjeugd Degradatiespook dreigt voor WSV Derde plaats voor zwemmers Gouwestaete Periodetitel WESE-voetbal WSEF1 scoort 100e doelpunt Succesvol weekeinde Florida Voetbaljeugd Waddinxveen presteert goed Mooie overwinningen badmintonners Aeolus Clubrecord Auke Leen Klaverjassen in Zevenhuizen Koplopers standvastig Pluimveeshow in sportzaal Jan Kersbergen versterkt positie WOENSDAG 6 NOVEMBER 1996 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN maar na dit treffen moest Ae olus toch hun meerdere er op de 50 vrij met een fraai per soonlijk record van 28,9. Lon- neke Pronk werd op dit laat- jaar met een tijd van 1.24.3 ook met het brons aan de haal. De held van de dag was Martin Pet. De 15-jarige Al- phenaar verbeterde zijn tijden met tientallen seconden en werd derde op de 200 rug bij ste nummer derde met een tijd van 30.5. Op de 50 vlinder Met een 5-6 voorsprong gin gen de Gouwestaeteheren de laatste en beslissende perio- pen, wenkbrauw-blessure en keepster Hellen Boering vol komen onterecht tegen een p- en elkaar in Tjeerd en Marloes met 15-5 en 17-16, Sander en Linda verloren met 13-15 en 4-15. Het resultaat was uit eindelijk een mooie 6-2 over winning. Komende week wacht het eerste team in Den Haag de uitwedstrijd tegen het eerste team van Drop Shot. Het tweede team kreeg het eerste team van Asterix (Rot terdam) op bezoek. Ondanks het gemis van Maaike van der Weij kende het team wei nig moeite met haar tegen stander. Ellen Bos, normaal gespro- hierna de Gouwenaars flink onder druk. Pas na een kwar tier deelde Gouda een tegen stoot uit. Hun inzet spatte echter uiteen op de lat. WSE bleef echter op zoek naar de openingstreffer. Een verre uittrap van WSE-goaly Rene Boekhorst bereikte Ha- fid Assoulymani die' na een prima actie de goed meegelo pen Thijs v.d. Voort aanspeel de. Zijn inzet verdween ech ter in het zijnet. In de 22e minuut was het we derom Thijs v.d. Voort die (voorlopig?) uit de top 10 werd gekegeld. In de subtop moest J. Muit een stapje terug, waarbij N. Dannis zich bij de beste 10 wist te scharen. In het mid dengedeelte waren er over winningen voor J. Stam tegen A. Prins en A. Kardol tegen de sterk spelende (ex-jeugd- vraagd of de dames van Gou- westaete hun ambities (het behalen van de play-offs) nu al moeten bijstellen. Hier wilde hij echter nog niets van horen. Ondanks dat het wel heel moeilijk gaat worden, gaat dames 1 nog steeds voor een vierde plek. lid) B. Loef. Verder positieve uitslagen voor J. v.d. Haven en T. Kuiper tegen respectie velijk A. v.d. Starre en D.J. van Offeren. In de kelder van de schaakdivisie heeft C. Wiersma zich bij de grote middengroep gevoegd door C. de Kogel te verslaan. L. Coe- vert wordt vaster op de laat ste plaats gedrukt door te genstander J. van Sandijk, die na deze simpele overwin ning dit seizoen pas zijn tweede overwinning wist te noteren. Voor de interne competitie leed J. v.d. Heiden (5) zijn eerste nederlaag tegen L. El lers (waarbij volgens kenners van een omgekeerde uitslag sprake had moeten zijn). J. van Oort (8) boekte in een sterke partij tegen W. v.d. Hoek (6) een belangrijke ze- Voor meer inlichtingen en aanmeldingen kan men bellen naar H. Wijn, tel. 0180-631801 of naar Hotel Vos, tel. 0180-631205. ment ziet er als volgt uit: klasse A: 1. Jan Kersbergen 140.850, 2. Cees Kuypers 138.025, 3. Dick Dros 137.675; klasse B: 1. Trudy ren. Marcel Zijderhand was goed voor brons op de 100 vlinder bij de jongens onder competitiepunt heeft ge- 17 jaar. De Waddinxveners De tijd van Marcel: 1.06.3. Mi speelden in de tweede klasse chelle Nahon ging op de 100 de in. De doelpuntenmakers in de afgelopen periode wa ren Marc Faber (2x), Mare Mommers en Jeroen van Tol. In de laatste periode was het DZV dat al snel de stand op 6- 6 bracht, maar de Gouwesta- ete-heren bleven op zoek de beslissende goal, die op naam van Jaco de 1 1 _1. J- _1 J _JI op 6-7, waardoor de eerste overwinning voor de heren een feit was. Dames 2 kon niet geheel aan de verwachting voldoen. Het goede spel dat de dames de afgelopen weken hadden la ten zien was niet geheel terug te zien in de uitwedstrijd te gen DZV. Halverwege de wedstrijd hadden de dames al een achterstand opgelopen van 3-0. In de derde periode kwamen de dames sterk terug door doelpunten van Erika Vlas- man en Heike Koglin (3-2). In de laatste periode kwam DZV al vrij snel op een 4-2 voor sprong en de wedstrijd leek beslist, maar de dames gaven en WADDINXVEEN - In Gouda speelden de voetbalclubs van WSE en Gouda zondagmiddag 3 november voor de eerste periodetitel. Beide teams hadden 17 punten uit 7 wedstrijden verzameld. Door een beter doelpuntgemid- delde zouden de Waddinxveners al genoeg hebben aan een gelijkspel, maar het werd 2-4 voor WSE. Reeds in de 2e minuut van de wedstrijd werd een forse overtreding op WSE-spits Guido Hack door de goed lei dende scheidsrechter met een gele kaart bestraft. WADDINXVEEN - Alhoewel de bonds- en districtscom- petitie vanwege de herfstvakantie stil lagen kwamen er toch vier teams Aeolus-badminton in actie in sportzaal De Duikelaar (Zuidplaslaan). WADDINXVEEN - De eer ste wedstrijd van Zuider- sterloopserie zit er op. In vergelijking met vorig jaar was de ploeg van de Wad- dinxveense sportclub Anti lope behoorlijk afgeslankt. Temidden van 670 atleten verschenen vier Antilopers aan de start. Hans v.d. Hil was de rapste Antiloper door in een tijd van 55,29 minuten bij de heren-vete- ranen I over de finish te snellen. Auke Leen, samen met Wim Los deelnemer aan de zondag gehouden mara thon van Amsterdam, liet bij de veteranen II een nieuw clubrecord noteren in 56,50 minuten. Wim Los (heren-veteranen I) perste er een nieuw persoonlijk record uit in 57,58 minu ten. Erik Mookhoek ging bij de heren in 58,30 minuten, eveneens in een nieuw per soonlijk record, over de fi nish, terwijl Rob Meijer in dezelfde categorie er 1 uur 2 minuten en 58 seconden voor nodig had. De volgende loop in de Zui- dersterserie is over een af stand van 10 kilometer op zaterdag 16 november in het Kralingse bos bij het Rotterdamse PAC. De heren moesten zaterdag aantreden tegen DZV in Delft. De druk op de ploeg van trainer-coach Anton Hei den werd de laatste weken groter. Met slechts één punt uit vier wedstrijden staan de heren in de onderste regionen van de eerste klasse Bond. Ditzelfde kon gezegd worden tenslotte hielden beide partij- van DZV. De verwachtingen en elkaar in evenwicht, waren dan ook hoog gespan- Tjeerd en Marloes wonnen nen. Al in de eerste periode was duidelijk dat het krachtsverschil tussen beide sportzaal ploegen nihil was. Door doel punten van Marc Faber en Remko Overdam stonden de heren na de eerste periode op een 1-2 voorsprong. De twee de en derde periode waren een vervolg van de eerste. Beide ploegen speelden op het scherpst van de snede, dit bracht een behoorlijke dosis Goudse doel. De razendsnelle Erwin Pleus werd echter vlak voor de doel lijn onreglementair neerge legd wat WSE een strafschop opleverde. Deze werd door Willy Beelen beheerst inge schoten. In de tweede helft nam WSE nog meer afstand. Dertien minuten na rust stel de een strakke voorzet van Willy Beelen Erwin Pleus in staat om de 1-3 binnen te schieten. Ruim vijf minuten later werd de doorgebroken Erwin Pleus op de rand van het 16 meter gebied neerge haald. Marcel van Dijk zag jn Sol die ongedekt bij de middencirkel stond. Mar- tijn Sol haalde in een keer uit en zag zijn afstandsschot hoog over alles en iedereen in de doelmond verdwijnen (1- 4). Hier wist Gouda geen ant woord op. WSE stond hierna nog een aantal maal oog in oog met de Gouda-goaly, maar faalde in de afronding. Een kwartier voor tijd kreeg Gouda even een opleving. Een schot op doel verdween in de uiterste hoek en liet Re ne Boekhorst kansloos. Hier na speelde WSE de wedstrijd beheerst uit. Door deze 2-4 overwinning pakten de Waddinxveners de eerste periodetitel. Ook ne men zij nu de leiding in de vierde klasse E west 4, ge volgd door Gouda die WSE nu met 3 punten achter zich heeft gelaten. 12 en 9-15 verloor. Linda Wiegel en Marloes van Heteren brachten het team van Aeolus echter in de da- mesenkelspelen op’ een 3-1 voorsprong. Beide dames wonnen: Linda met 11-7 en 11-3, Marloes met 11-5, 8-11 en 11-6. In de heren- en damesdubbel werd de overwinning na twee spannende partijen in veilig heid gebracht. Joeri en Tjeerd Hillerts toonden zich de sterksten met 8-15, 15-10 en 15-6. Linda en Marloes trokken met 12-15, 15-6 en 15-4 aan het langste eind. In de gemengd dubbelspelen aanvaller de scheidsrechter een aantal maal een vrije trap dicht bij het WSE-doel- gebied te ontfutselen. De scheidsrechter bestrafte dit door de vrije trap aan WSE Het aanvallende WSE zette toe te kennen. Na ruim een half uur speeltijd was het Ha- fid Assoulymani die de ope ningstreffer voor WSE voor bereidde. Hij vond de gretige Erwin Pleus die beheerst af rondde. Terwijl WSE nog stond na te genieten stichtte Gouda gevaar en voorkwam een prima redding van sluit post Rene Boekhorst voorals nog erger. Toch vond Gouda in de 39e minuut het net. Na het omspelen van de WSE- verdediging schoten zij de ge lijkmaker in de touwen. Hier na hervond WSE zichzelf en dicht bij de openingstreffer trok nog eenmaal richting het zat. Na een uitgekiende pass van de sterk spelende Micha el Berhane kopte hij net naast. Ook Erwin Pleus zag zijn schot even later op de doellijn stranden. Na een reeks WSE-aanvallen op rij probeerde een Goudse de slotfase kopte invaller Do minique Riepl voor WSE de 2-1 binnen. De wedstrijd tussen de twee hekkensluiters WSE B-l en Sliedrecht B-l werd in het voordeel van Sliedrecht be slist. Met 0-3 namen zij de punten mee naar huis. Een leuk duel was te zien bij WSE C-l tegen Barendrecht C-l. Het werd 2-4 voor de gasten. Aanvallend zit het prima in elkaar bij WSE C-2, maar verdedigend laat dit team nogal eens een steekje vallen. Dit kostte hen ook dit keer weer de overwinning te gen Olympia C-4. De eind stand werd 11-8. WSE D-l kreeg gigantisch strijd. Vlak na rust zorgde veel kansen tegen Cabauw D- 1 maar benutte er slechts 4 WADDINXVEEN - Voordat er verslag van het zesde com- petitieweekeinde wordt ge- Rest zeker nog te vermelden dat twee WSV-spelers met de zwarte stukken hun partij winnend wisten af te sluiten, namelijk H. Smitskamp en W. Hennink. Voorts moest WSV 4 in de uitwedstrijd te gen HVO 2 (Vlaardingen) eveneens een nederlaag in casseren (uitslag 5,5 - 2,5), waarbij 5 remisepartijen en 3 nederlagen werden opgete- was er brons voor Denise Bouwmeester die na 34.8 aan tikte. Miranda Boer kampte met conditieverlies wegens ziekte en moest op de 100 school bij de dames genoegen Aan kop van de interne com petitie geen wijzigingen, zo dat de eerste plaats van B. Jansen met minstens met één week wordt verlengd. In regionaal verband moest echter het vlaggeschip van WSV in de tweede ronde met een tweede nederlaag genoe gen nemen (uitslag 3,5-4,5 te gen Dordrecht 2). Gezegd moet evenwel worden dat beide winnaars (ook Rot terdam 4) tot de enige kam- pioenskandidaten gerekend moeten worden, zodat van een blamage niet gesproken kan worden. Maar toch, tegen tegenstander Dordrecht 4 - afgelopen seizoen gedegra deerd - hadden de Waddinx veners meer resultaat moe ten boeken. Waddinxveens vlaggeschip, zeker niet de minste van de indeling, had beter moeten presteren. Na twee nederlagen is de stille wens van een volgend kam pioenschap dus al snel de bo dem in geslagen. Ervaring heeft er toe geleid dat de tijden van vorig jaar sterk verbeterd werden. Het record werd met maar liefst 5 minuten verpletterd door Erik Key. De dag na de Coe- necooploop vertrokken 29 jeugdleden en 6 begeleiders naar Midlaren voor het jaar lijkse schaatstrainingskamp in de herfstvakantie. Dit ge beurde inmiddels voor de vijf de maal. Om het eerste lus trum iets extra’s te geven was dit jaar een nieuw onderdeel toegevoegd aan het program ma, namelijk een echte survi val. Dit onderdeel werd enorm gewaardeerd door de jeugd, vooral het onderdeel mountainbike. Na een profesionele training door een trainer uit het ge west Friesland op de ijsbaan Thialf kwamen de kinderen moe, maar goed voorbereid op het zware seizoen terug in Waddinxveen. Dat dit alles niet voor niets is geweest blijkt uit de eerste wedstrijd van het seizoen. Bas-Jan van Leijenhorst ver pletterde het pupillenrecord. WADDINXVEEN - Over zes maanden viert de voetbalver eniging Waddinxveen (Sniep- weg) haar 75-jarig bestaan. De verschillende voorberei dingen voor dit jubileum be treffen ook en vooral de pres taties van de verschillende jeugdteams. Het goed afsluiten van dit seizoen moet de komende feestvreugde een extra spor tieve glans gaan geven. Aan de Al-junioren zal het niet liggen. Thuis werd ONA A2 met het grootste gemak opzij gezet. BI, dat het hele sei zoen al goed draait, had ook in het oefenduel tegen Zeven- hozven geen problemen (3-1). ZEVENHUIZEN - Zater dag 9 november vanaf elf uur houdt de klaverjasver- eniging Hotel Vos een kop- pelklaverjastoernooi over vijf partijen van zestien ronden volgens het NKU- regelement. Het toernooi wordt gehou den in Hotel Vos (Dorp straat). Er zijn weer veel mooie prijzen te winnen. De deelnamekosten bedra gen 10,- per koppel. Cl kreeg uiteindelijk loon naar werken. Al weken is dit elftal bezig een team te wor den. Tegen Gouderak konden met drie treffers voor en een goal tegen de eerste vruchten worden geplukt van trainen en doorzettingsvermogen. Aan de Coenecooploop heb ben 16 jeugdleden meege daan aan de 1,2 km-loop en 10 jeugdleden aan de 5 km- loop. Direct na de middag stonden de jeugdleden van De Gouwe Streek in hun schaatspakken volop mee te doen aan de warming-up. Zij vielen direct op, omdat zij al lemaal gekleed waren in de door Hoogvliet gesponsorde schaatspakken. Toen het startschot klonk stonden ze allemaal in de voorste rij. Na de start meng den de jeugdleden zich in de strijd orp de eerste plaats. Lang hebben zij het volge houden, maar het bleek dat zij in het begin te veel hooi op hun vork hadden genomen. Toch eindigde Eldert de Re delijkheid slechts een halve minuut achter de winnaar. Daarna stonden 10 jeugdle den klaar om mee te doen aan de 5 kilometer-loop. De mees ten hadden vorig jaar ook de ze afstand gelopen, maar er waren er ook bij die deze af stand voor het eerst gingen lopen. De pupillen boekten in het af gelopen weekeinde wisselen de resultaten. F1 moest tegen CVC Reeuwijk een nipte 2-1 nederlaag incasseren. F2 haalde tegen Nieuwerkerk een verdiend gelijkspel en F3 speelde uit tegen Rhoda F2 een oppermachtige wedstrijd en behaalde daardoor een dik verdiende 1-11 overwinning. WADDINXVEEN - In de onderlinge competitie werd door de jeugd bij de schaakvereniging Moerka- pelle de negende ronde ge speeld. Koploper Hugo van Elte- ren handhaafde zich. Hij versloeg vierde man San der Hertog. Aart-Jan van Vliet blijft goed volgen door zijn overwinning te gen Michiel Rensen. Kevin Bakker knokte zich weer naar de derde plaats na winst tegen Pieter van der Werff. Bij de senioren speelde men de zevende ronde. Maarten Vroegindeweij (5e) verloor twee pionnen tegen koploper Ben van Geffen. Ook de wanhoops- aanval van Maarten kon de nederlaag niet meer af wenden. Wim Vroeginde weij (4e) boekte een goede overwinning tegen de ge vaarlijke Jacques de Lan ge (3e). Dick Bac staat op de tweede plaats. heren-enkel werd gewonnen, stond het team toch met 3-1 achter na de enkels. Het ver volg was iets beter, maar toch werd én slecht een mix en de heren dubbel gewonnen, bei de in drie games. De uitslag was dus 5-3. Het tweede team moest thuis tegen DEO (Nootdorp). He laas ondervonden de Wad dinxveners niet al te veel te genstand want ze wonnen met 8-0. Florida 2 staat nu bovenaan in hun afdeling en is nog zonder enig puntver lies. Het derde team moest uit tegen het eerste team van Nieuwkoop. Florida 3 is even eens ongeslagen en is een zeer grote titelkandidaat. Nieuwkoop staat tweede op de ranglijst, omdat het twee keer gelijk speelde. Tijdens deze wedstrijd was het na de enkels 3-1 in het voordeel van Florida. Toen ook de twee daarop volgende mixen wer den gewonnen, was ook deze overwinning veilig gesteld. Helaas kon de voorsprong niet verder uitgebouwd wor den en werd de uitslag 3-5. Team 4 moest thuis tegen Ai- gis 11 (Zoetermeer). Er wer den maar liefst 5 drie-setters gespeeld, maar jammer ge noeg werden er drie van de vijf verloren waardoor de uit slag alsnog 5-3 werd. Het vijf de team speelde uit tegen Veglo. Er werd daar door Flo rida een keurige overwinning gehaald met de cijfers 2-6. Team 6 speelde thuis tegen Meerburg 3 en wist met uit stekend spel de overwinning naar zich toe te trekken. Het werd hier uiteindelijk ook 2-6 in het voordeel van Florida. kwamen terug tot 4-4. De doelpunten kwamen op naam van Heike Koglin (2x). Heren 2 verloor teleurstel lend met 9-3 van LZ 1886 3. Na een 0-2 voorsprong (2x Marco Kraak) leek heren 2 voor een stunt te zorgen, ech ter LZ kwam sterk terug en bepaalde ver der het spel. Al leen Henk van der Linde wist nog voor Gouwestaete te sco ren. De bondsteams van Gou- wesatete zijn komend week einde vrij. De week erop spe len zij uitwedstrijden. Zaterdag 16 november speelt kend. dames 1 om 18.20 uur in zwembad ’Het Keerpunt’ te Barendrecht tegen ZPB/Pro- fus 1. Heren 2 speelt die avond om 18.30 uur in ’Sportfondsen- bad West’ te Nijmegen tegen Aqua Novio’94 2. Dames 2 speelt om 19.45 uur in het ’Sportfondsenbad’ te Bussum ge, waarbij eerstgenoemde tegen B&O-Otters-Gooi 1. zich goed wist te handhaven Heren 1 speelt pas zondag 17 bij de beste 10 en de verliezer november en moet helemaal naar Groningen. Om 16.30 uur spelen zij in het ’Helper- bad’ tegen De Walvisch 1. WADDINXVEEN - Voor de vierde maal houden de pluim vee- en konijnenfokkersvereni gingen Nieuw Leven en Gouda en Omstreken deze week geza menlijk hun jaarlijkse tentoon stelling in de Groenswaard (Wingerd). Op de tentoonstelling zijn grote en dwerghoenders, eenden, sier- duiven, konijnen en cavia’s te zien. In de sportzaal zijn meer dan 400 dieren ondergebracht. De toegang is gratis. De ten- toonstellingsdagen zijn don derdag 7 november van 20.00- 22.00 uur, vrijdag 8 november spanning met zich mee. van 10.00-23.00 uur en zater dag 9 november van 10.00 tot 15.00 uur. Drie van de vier teams speel den een vervroegde wedstrijd in verband met het geplande bezoek aan een toernooi in het Belgische Brugge in janu ari 1997. Het eerste en het tweede team behaalden beide een mooie overwinning. Het ze vende team boekte een gelijk- vierde periode, waarop Ingrid spel en het achtste team leed een nederlaag. Met name de overwinning van het eerste team werd met enthousiasme begroet. Na twee gelijke spelen en twee nipte 5-3 nederlagen was de eerste overwinning dan ein delijk een feit. Tegen het eerste team van Delft zorgden zowel Joeri Kraaijestein als Sander Treffers voor een spannende opening van de wedstrijd. Joeri won zijn herenenkel met 10-15, 15-12 en 15-10, WADDINXVEEN - De jeugd van de Waddinxveense Martij schaatsvereniging De Gouwe Streek kijkt terug op een 1 actieve herfstvakantie. Er werd deelgenomen aan de Coenecooploop, er was een schaatstrainingskamp en er werd meegedaan aan de eerste schaatswedstrijden. ken uitkomend in het derde team, bleek een uitstekende vervangster. De einduitslag was dan ook 8-0 in het voor deel van het Waddinxveense team. Een taaie tegenstander vorm de het zesde team van Shut- tlewoude Zoete rwoude- Dorp) voor het zevende team. Na de enkelspelen was de stand met 2-2 nog volkomen in evenwicht. Zowel in de gemengd dubbel spelen als de heren- en da mesdubbel moest het zevende team tot tweemaal toe een achterstand wegwerken. Na acht partijen hielden beide teams het op een 4-4 gelijk spel. Het bezoekende zevende team van plaatsgenoot Flori da bleek voor het achtste team van Aeolus een maatje te groot. Alleen jeugdspeel- ster Astrid van der Laan bleef in haar damesenkel haar tegenstandster met 1- 11, 11-3 en 12-10 de baas. Met 7-1 ging de winst dan ook naar het team van Florida. WADDINXVEEN - Koploper Jan Kersbergen van de Wad dinxveense sjoelers heeft zijn overigens per ongeluk opgelo- voorsprong bij de Waddinx veense sjoelvereniging (Al- berdingk Thijmlaan) ver groot. Het algemeen klasse- tje opliep, was de strijd ge streden. In de laatste minu ten liep Damixa-Ravijn verder uit en bracht de eind stand op 10-6. Na afloop werd de teleurgestelde teamma- van Dam 126.475 (gedegra- nager Adri Berckenkamp ge- terwijl Sander met 6-15, 15- deert uit A), 2. Ed den Drijver 126.150, 3. Erwin Pleus 125.733; klasse C: 1. Marius Kersbergen 116.625 (gede- gradeert uit B), 2. Jan Olie 115.100, 3. Dirk Faas 114.067; klasse D: 1. Ceron van Beek 104.367, 2. Gre Brouwer 103.050, 3. Otto Su- pusepa 102.700; klasse E: 1. Simon Supusepa 91.300, 2. Yvonne Kersbergen 89.800, 3. Dick Esveldt 89.533. De tweede teams van Gouwe staete slaagden er niet in de punten naar Waddinxveen te brengen. Heren 2 verloor met 9-3 van LZ 1886 3 in het ’5- Mei-bad’ (Leiden). Dames 2 behaalde een 4-4 gelijkspel tegen DZV 1 in Delft. landelijk tegen Batsers (Arn- school bij de meisjes onder 15 De topper tegen Damixa-Ra- hem) voor het eerst gelijk (4- 4). Dit was niet het enige punt waarover in dat week einde gejuichd kon worden. Er vond namelijk ook een dorpsderby plaats. Florida 2 moest thuis tegen Aeolus. Beide waren nog ongeslagen, de jongens onder 15 jaar met een tijd van 2.33.1. Op de 400 vrij ging het nog be kennen in Florida, want Flo- ter want na een prachtige race rida 2 won uiteindelijk met 6- tikte hij als tweede aan in een 2. Afgelopen week moest het dik persoonlijk record van eerste team uit spelen tegen 4.41.4. Ook het brons op dit Doesburg. Hoewel de eerste nummer was voor een zwem- 1 - "mer van Gouwestaete. Viktor Terlaky scoorde hier een tijd slim genoeg lijkt te zijn. van 4.47.5. Op de 4x50 wissel Immers, op cruciale momen- estafette bij de jongens onder ten, zoals in de eerste en vier- 15 jaar ging het goud in 2.06.9 naar het kwartet Martin Pet, Wouter Rams, Viktor Terlaky en Jos Kiens. De meisjes on der 17 jaar zwommen de 4x100 vrij estafette en ook hier een zege voor Gouwestae te. Met 4.11.3 waren Michelle zodat de eindstand 4-0 werd. D-2 bewaarde de doelpunten tot de tweede helft. Sportlust D-6 verliet met lege handen het veld. Eindstand 2-8. Bij WSE E-l tegen Be Fair E- 3 had Kevin Zwinkels een aandeel in alle 6 WSE treffers. Zelf scoorde hij de openingsgoal en uit zijn 5 as sists kon WSE nog zes maal scoren. Be Fair wist eenmaal tegen te scoren zodat het 6-1 werd. Een spannend duel tussen WSE E-2 en Floreant E-2 le verde een 5-4 overwinning op voor WSE. Doelman Jeffrey Koster zorgde voor veel goede reddingen. WSE E-3 moest de punten bij Be Fair E-6 laten. Het werd 4-1. Dankzij een goede tweede helft wist WSE E-4 met 3-1 van Spirit E-6 te winnen. WSE E-5 kwam met een puntje terug van ONA E-5 door een 1-1 gelijkspel. De meisjes-junioren van WSE wonnen op eigen terrein met 5-0 van de meisjes van CKC. veense Gouwestaete uitwedstrijden. Heren 1 behaalde met 7-6 de eerste, zij het nip te, overwinning in dit seizoen. Slachtoffer was het Delftse DZV 1. Dames 1 speelde een goede wedstrijd, doch verloor wel met 10-6 van Damixa-Ravijn 1 (Nijverdal). naar vijn in Nijverdal is wederom kwam op een desillusie uitgelopen Jong. Hij bracht de eindstand voor dames 1 van Gouwestae te. De 10-6 nederlaag doet vermoeden dat Damixa-Ra vijn veel sterker is geweest, doch niets is minder waar. Het team van trainer-coach Martin Pronk heeft keihard gewerkt en tot halverwege de vierde periode aansluiting ge had (7-6) bij het scoreverloop. Toch blijkt steeds weer dat de, op papier, gelijk waardige ploeg uit Waddinxveen op de een of andere manier net niet PAGINA 29 WADDINXVEEN - Vorige week donderdag werd de 9e ronde van de interne competitie van de Waddinxveen se Schaak Vereniging WSV gespeeld. Voor de Rotter damse Schaakbond kwamen zowel het vlaggeschip als het vierde team in actie. WADDINXVEEN - Voor F-l van WSE-voetbal viel het 100e competitiedoelpunt in de thuiswedstrijd tegen Bo degraven F-l. Nadat Haben Yacob met het hoofd de 99e binnenknikte was het Henos Michael die vlak voor rust met de hak de 100e binnentikte. F-l onder vindt weinig tegenstand in de poule waardoor het scoren hen vrij gemakkelijk afgaat. F-2 zorgde voor een verras sing door koploper Floreant F-3 met 0-1 te verslaan. Een indraaiende corner van Xa- ver Massing was genoeg voor de volle winst. F-3 was Olym pia F-7 fysiek wat te sterk. Ondanks dat was er een leu ke wedstrijd te zien. Het werd 1-5. De meisjes-pupillen lieten de punten bij de meisjes van Bo degraven. Het werd 8-2. Be Fair A-l en WSE A-l speelden een zeer matige wedstrijd. Vanaf de penalty stip opende Be Fair de wed- een afstandschot voor 2-0. In Hierna kregen de dames nog vele kansen, doch alleen Gil lian van den Berg wist te pro fiteren, waarmee zij de eerste periode met een 2-2 stand kon afsluiten. In de tweede periode maakte Damixa-Ra vijn dankbaar gebruik van de vele overtalsituaties, en liep uit naar 5-2, alvorens Mirjam Overdam uit een viermeter 5- 3 kon laten aantekenen. Begin derde periode scoorde Gillian van den Berg 5-4 en Marion van Hooft sloot de pe riode af met 6-5. Inmiddels was Wendy de Frankrijker tegen haar derde p-tje opgelo pen. Tot het moment in de van Veen 7-6 scoorde, leek een gelijkspel nog zeker haal baar. Doch toen ook Astrid Coene werd uitgeschakeld door een, WADDINXVEEN - In het Gouwebad ‘De Sniep* hield het Waddinxveense Gouwestaete de tweede ronde van de landelijke zwemcompetitie in de B-afdeling. Nadat alle punten waren geteld bleken de Waddinxveners te zijn gezakt van de tweede naar de derde plaats. Deze plek geeft echter nog steeds recht op promotie naar de hoog ste afdeling. Kim Middendorp deed het weer uitstekend met haar drie ereplaatsen. Op de 50 vlinder bij de meisjes onder 13 jaar bij de meisjes onder 13 jaar was er brons werd het goud met een tijd van 32.1, terwijl op de 200 vrij met 2.19.0 het zilver werd bin nengehaald. Bij de meisjes on der 17 jaar pakte Kim Mid dendorp ook een zilveren plak nemen met zilver (1.16.6). Jan Willem v.d. Hoek zat nog vol met Turkse bacillen maar wist toch de 100 rug bij de he ren te winnen in de overigens niet al te snelle tijd van 1.02.2. Inge v.d. Schrier zwom de 400 wissel bij de dames met als gevolg een tijd van 5.16.5 en een zilveren medail le. Twintig minuten later lag WADDINXVEEN - Afgelopen zaterdag speelden de bondsteams van het Waddinx- zij al weer in het water bij de meisjes onder 17 jaar op de 200 rug. Spottend met alle theoriën won Inge dit num mer en liet met 2.27.3 tevens daan, moet eerst nog eventjes haar snelste seizoentijd note- worden vermeld dat het eer ste team van Florida-badmin- ton vorige week het eerste t heeft ge- Waddinxveners haald. Immers, op cruciale de periode, kunnen zij de wedstrijd niet naar zich toe trekken. Tegen zat ook het grote verschil in overtalsitu aties; Damixa/Ravijn kreeg zich zeker niet gewonnen er 12 en Gouwestaete slechts 6.. In de eerste periode nam Gouwestaete via Astrid Coe- Nahon, Kim Middendorp, Wil- ne een 0-1 voorsprong, ke v.d. Valk en Inge v.d. Schrier iedereen te snel af. De heren moesten op de 4x100 wissel DSZ voor laten gaan, maar de 4.14.5 van Mark v.d. Schrier, Rob Boele, Jan Wil lem v.d. Hoek en Mark Nahon viel zeker niet tegen. Bij de dames ging het op de 4x50 vrij ook tussen DSZ en Gouwestaete en ook hier wa ren de gasten uit Den Haag iets sneller. Miranda Boer, Kim Middendorp, Wilke v.d. Valk en Inge v.d. Schrier lie ten een tijd van 1.55.5 regis treren.

Weekblad voor Waddinxveen | 1996 | | pagina 29