WADDINXVE Pub-eetcafé in Klitteplantjes roeiersstijl Diamanten bruiloft Abraham Kroesweg Gouden echtpaar aan Mauritslaan 95 s&intratuin HEMCAR Lezing nieuwe tijdsdenken Rommelmarkt Concordia Werken op Spijkerboor Rommelmarkt Kiwanisclub Verlichtingsactie (brom)fietsen Brits theater in De Tunnel \l OFFICIËLE BEKENDMAKINGEN EN MEDEDELINGE de De organisatie van de 20e RABO/FLORA-cross te Boskoop bedankt haar SPONSORS; RABO-bank Boskoop VOLVO Hooftman - Waddinxveen Boskoopse veiling B.A. SUPER Hagen, Boskoop CJ. Houtman B.V. J.C. v/d Maas div. Boskoopse Boomkwekerijen en de vele vrijwilligers, de EHBO'ers en de ruim 750 lopers voor het succesvolle verloop van de 20e RABO/FLORA-cross Waddinxveens burgemeester C.M. van der Linden zal don derdagmorgen 14 november om elf uur zijn gelukwensen en die van het gemeentebe stuur gaan aanbieden. OPENINGSTIJDEN AFDELING PUBLIEKSZAKEN lichting van fietsen en brom fietsen en zal daarbij in prin cipe verbaliserend optreden. SPREEKUREN burg. Boelekade 67. tel. 0182- 513750. Na veel omzwervingen hangt deze boot in volle glorie in de zaak aan de Nesse. Naast een 75 jaar oude ’wherry’ en een overnaadse ’skif zijn er tientallen originele stukken Conny Jansen danst... Gro te zaal. 13 november, 20.00 uur. Conny en haar gezel schap met nieuwe choreogra fieën. André Rieu met een nieuw programma op 15 januari om 20.00 uur. De voorverkoop (kassa) start op 14 november. Telefonisch reserveren kan vanaf 15 november. Opera Nabucco, extra voor stelling op 25 november. Er Het echtpaar Dekker gaat re gelmatig naar het Anne Frank-centrum (Jan van Bij- nenpad) om leuke dingen te doen. Zij zijn nog redelijk ge zond, alleen heeft de heer Dekker een beetje last van zijn hart. Desalniettemin ho pen zij nog lang op de Maurit slaan te kunnen blijven wo nen. te bewonderen, welke allen het thema roeien hebben. Er is zowel in binnen- als in buitenland naarstig gezocht naar relikwieën uit de roei- sport. Dit heeft er toe geleid dat het interieur een sfeer uitademt van een oude Engelse roei club. Paul en Diana de Rooij heb ben met behulp van familie en vrienden er alles aan ge daan om een gezellige am biance te creëren. De openingstijden zijn van dinsdag tot en met zaterdag van 16.00 tot 01.00 uur. Het prachtige gebouw is een blikvanger van de Gouweb- oulevard geworden. Paul en Diana de Rooij zijn blij om in dit pand zowel te gaan wonen (zij zijn sinds 23 oktober ge trouwd) als te gaan werken. De horecazaak is een verras sing op zich. Niemand verwacht achter de strakke glazen deuren en het moderne uiterlijk van het ge bouw een pub-eetcafé waarin zo’n 80 jaar oude historie is terug te vinden. Paul en Diana de Rooij zijn bij het inrichten van hun pand namelijk op het thema ’roeien’ gekomen door de lig ging van het pand aan de Gouwe en door het smalle ef fect in de zaak. Bep Baelde, voormalig interi eurontwerper en decorbou wer bij Gertjan van der Loo Party-Service, is de ’stuur man’ van dit unieke interi eur. De jonge ondernemers zijn er in geslaagd via een roeiver eniging beslag te leggen op een unieke boot. Deze ’acht met stuur’, maar liefst 18.10 meter lang, was de langste boot tijdens de Olympische Spelen van 1928 in Amsterdam. Gebouwd in 1927 voor de Ca nadese ploeg heeft de boot echter geen overwinning voor de Canadezen opgeleverd. Teleurgesteld verlieten de roeiers de Spelen en lieten de boot achter. WADDINXVEEN - Volgende week maandag 11 novem ber staan de heer en mevrouw P. van der Waal-Jonge- breur, wonend aan de Abraham Kroesweg 2 in Wad dinxveen, er bij stil dat zij 60 jaar geleden in het huwe lijk zijn getreden. naast wordt ook voor de in wendige mens gezorgd. Wie nog overtollig materiaal beschikbaar heeft kan dit nog altijd afleveren, vrijdagavond tussen 19.30 en 20.30 uur in het clubgebouw. WADDINXVEEN - Volgende week donderdag 14 novem ber vieren de heer en mevrouw L.M. Dekker-de Waal, wonend aan de Mauritslaan 85 in Waddinxveen, hun 50-jarig huwelijksfeest. WADDINXVEEN - Komende vrijdag opent het jonge Waddinxveense paar Paul en Diana de Rooij hun nieu we pub-eetcafé-in-roeiersstijl ’Paddle’s’ aan de Zuidka- de in Waddinxveen. ALPHEN - Op uitnodiging van het Platform van Vrijz. Geloofsgemeenschappen houdt ds. Hans Stolp een le zing met als onderwerp ’het nieuwetijdsdenken, de derde weg in het geloof. Naast de traditionele geloofsopvattin gen staat de moderne theolo gie die veel elementen tot symbool verklaart. Beide stromingen bestrijden elkaar en houden elkaar in een houdgreep. Daarnaast komt Het gouden paar woont 25 jaar in Waddinxveen. In het begin van hun huwelijk heb ben zij op een schip gewoond, want de heer Dekker was bin nenschipper. Daarna is de bruidegom eni ge tijd kantonnier bij de Pro vinciale Waterstaat geweest, waarna hij een periode brug wachter op de Waddinxveen se hefbrug over de Gouwe was. Hij is nu 10 jaar ’thuis’. Er zijn vier kinderen, één zoon (Kees Dekker, werk zaam bij de gemeente Wad dinxveen), drie dochters en negen kleinkinderen. Het echtpaar, oorspronkelijk afkomstig uit Capelle aan den IJssel waar zij epn tuin derij hadden, woont 27 jaar in Waddinxveen. Het diamanten paar heeft twee gehuwde dochters, waarvan cr één in Zevenber gen woont en één in Vuren bij Gorinchem. Er zijn twee kleindochters en ondertussen ook één achterkleindochter. Maandag 11 november zal er in restaurant Bibelot (Lima- nu het nieuwetijdsdenken op als derde weg. Hans Stolp was pastor in het Academisch Ziekenhuis in Groningen en radiopastor van de Ikon. Hij schreef boe ken maar is vooral bekend om zijn publicaties op het ge bied van het nieuwetijdsden ken. De lezing is op 7 novem ber om 20.00 uur in activitei tencentrum ’Wielewaal’, Kwartelstraat 66 in Alphen. Entree 6 gulden. BOSKOOP - De politie gaat de hele maand november ver- BOSKOOP - Het IVN gaat scherpt controleren op de ver samen met vrijwilligers op zaterdag 9 november onder houdswerk verrichten op het Spijkerboor, de kade tussen Boskoop en Alphen, bereik baar vanaf de Compierekade. Het gaat voornamelijk om snoeiwerk. Er wordt gewerkt tussen 0.00 en 15.00 uur. Deelnemers dienen een mok, lepel en een lunchpakket mee te nemen. Voor informatie: W. Dieho(tel. 445252). C. van der Kooij (tel. 212058) of Ti neke Menken (tel. 071- 341992). Behalve voor de betrokkene zelf lever dit gevaar op voor de andere weggebruikers, met name op slecht verlichte wegen buiten de bebouwde kom. Veel (bijna)ongevallen zijn het gevolg. De politie spreekt ouders aan op hun verantwoordelijkheid jegens kinderen. Het rijden zonder licht kan resulteren in boetes van 20 tot 75 gulden. kerstmal is open GOUDA/WADDINX- VEEN - Zaterdag 9 no vember van negen tot een uur houdt de Kiwanisclub Gouda een rommelmarkt in het pand Vest 13-19 te Gouda. Elke tweede zaterdag van de maand wordt deze rommelmarkt gehouden van geregelde en ongere gelde goederen. Er is keu ze uit een veelheid van gebruiksartikelen, prulla ria, curiosa en nostalgia, variërend van grammo foonplaten tot wandmeu- bels, en van bankstellen tot race-fietsen. Tevens worden er coupons stoffen verkocht. Kiwanis houdt acties en evenementen, waaruit de opbrengsten geheel wor den bestemd voor huma nitaire, sociale en culture le doelen. Overtollige in boedels of inboedel- goederen worden opge haald, eventueel tegen betaling. Contactadres sen na 19.00 uur zijn tel. 0182-572775 of tel. 0186- 602965. BOSKOOP - De chr. muziek vereniging Concordia houdt in het clubgebouw aan de A.P. van Neslaan een rom melmarkt op zaterdag 9 no vember vanaf 9.00 uur. Er is een ruim aanbod van al lerhande artikelen, daar- Op de plek waar vroeger een bekende kolen- en brand stoffenhandel werd gedre ven, is een nieuw pand neer gezet met drie luxe apparte menten en op de begane grond een horeca-gelegen- heid. BOSKOOP - Vrijdag 8 no vember geeft Horse Bam boo Theatre een voorstelling van het programma ’Visions of Hildegard’ in jongerencen trum De Tunnel. The Horse Bamboo Theatre is een Brits gezelschap dat twee maanden lang voorstellingen geeft in Nederlandse SthoUwburtl theaters. Het programma 1 U wordt gekenschetst als fanta- Programma Goudse Schouw- sievol, met schitterende visu ele effecten, voortreffelijke mimiek, live muziek en mas kers die uitdrukkingen kun nen aannemen die in de loop van het spel veranderen. Het programma laat zich moeilijk omschrijven. Het is mengvorm van mime, toneel, veredeld poppenspel, schim menspel en muziek. Geen ca baret maar een nieuwe ma nier van expressie. Het be stuur van De Tunnel vindt het een uitdaging het Bo skoopse publiek hiermee te confronteren. Het verhaal voert terug naar de twaalfde eeuw en het le ven van Hildegard von Bin gen, een bijzondere persoon lijkheden in die tijd. Bijna achthonderd jaar zou ze on bekend blijven tot de vrou wenbeweging haar in de ja- ren tachtig aan de vergetel heid ontrukte vanwege de belangrijke bijdrage die ze le verde aan de westerse cul tuur en het westerse denken. De zaal gaat om 20.30 uur open, aanvang 21.00 uur. En tree 10 gulden of 7,50 gulden zijn nog kaarten, voor leden. Jeans 6 met ’A happening’. Grote zaal, 6 t/m 9 november, 20.00 uur. Een splinternieu we show door acht jonge ar tiesten en de swingende Je- ansband. ’Der Bettelstudent’ van Karl Millöcker, operette door het Muziektheater van Wroclaw Grote zaal, 12 no vember, 20.00 uur. Het stuk speelt zich af in 1704 tegen de achtergrond van de Poolse vrijheidsstrijd tegen de Sak sen. weg) een receptie worden ge houden van 15.00 tot 18.00 uur. Burgemeester C.M. van der Linden zal zijn gelukwen sen en die van het gemeente bestuur aanbieden in restau rant Bibelot. Op 18 mei 1984 heeft Wad dinxveens eerste burger de bruidegom een koninklijke onderscheiding mogen uitrei ken en wel de gouden ereme daille verbonden aan Oranje-Nassau. f w M PAGINA 3 WOENSDAG 6 NOVEMBER 1996 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN (0182) 624 624 Overige belangrijke telefoonnummers zie pagina 5 gemeentegids Zuidplaslaan 575 Kielkade 42 1 naaldboom in de tuin Oranjelaan 24 1 kastanje in de tuin Nic. Beetslaan 23 1 eik in de voortuin Bezwaren Verleende kapvergunningen Pr.'Margrietstraat 27 1 treurwilg achterin de tuin Mozartlaan 89 GEMEENTELIJKE VERORDENINGEN Mauritslaan 52 1 ceder in de achtertuin Dorpstraat nabij parkeerhaven WONINGWET Bouwplan BOUWZAKEN KLEDINGINZAMELING Binnengekomen bouwaanvragen/ingediende meldingen Voor deze inzamelingsactie is vergunning verleend AARD VAN HET BOUWPLAN BOUWPERCEEL het oprichten van een tuinhuisje Castor 17 het oprichten van een tuinhuisje Souburghlaan 13 Coenecoop 7 GROEN Binnengekomen kapaanvragen INSPRAAKAVOND Belanghebbenden kinderopvang Waddinxveen openbaar groen nabij Lindengaarde 42 1 berk Verleende bouwvergunningen/ingestemde meldingen AARD VAN HET BOUWPLAN BOUWPERCEEL openbaar groen nabij Weidezoom 82 1 berk Otto-erf 14 2 berken in de tuin Noordeinde 91 tarronnttonntioc mot örnono klimnn Reglement van Orde voor de vergaderingen van de raad der gemeente Waddinxveen. het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een berging 1 notenboom i.v.m. sanering grond 08.30- 14.00 uur 08.30- 12.30 uur 19.00-20.30 uur 08.30- 14.00 uur 08.30- 12.30 uur In deze verordening worden belangrijke zaken vastgelegd met betrekking tot de kwaliteit van de kinderopvang en de verhouding tussen gemeente en alle instellingen die zich bezighouden met de dagopvang van kinderen. Het gemeentebestuur wil daarover graag met u in gesprek komen. Op de agenda o.a.: - Negende wijziging van de uitkerings- en pensioenverordening wethou ders. - Wijziging van de verordening marktgelden 1992; instellen egalisatiefonds exploitatie weekmarkt. - Marktverordening Waddinxveen. - Verordening winkeltijden Waddinxveèn. - Exploitatie-opzet Brugcentrum. - Invoeren kwijtscheldingsregeling hondenbelasting en actualiseren Verordening hondenbelasting per 1 januari 1997. - Productenbegroting 1997 (het algemene financiële beleid, alsmede de beleidsvelden die tot de portefeuille van wethouder Hielema behoren). - Voorstel tot verhoging van belastingen, tarieven en rechten 1997. De agendastukken liggen op werkdagen tijdens kantooruren in de lees kamer van het gemeentehuis ter inzage. In verband met de landelijk gewijzigde regelgeving omtrent kinderopvang zal de gemeenteraad overgaan tot het opstellen van een nieuwe Verorde ning kinderopvang. 624 680 624 500 610 401 624 524 624 760 612 570 Opname in deze publicatie houdt uitdrukkelijk geen uitspraak in omtrent de definitieve besluitvorming. Evenmin kan in dit stadium een bezwaarschrift worden ingediend tegen een voorgenomen bouwplan. Het reglement ligt voor eenieder kosteloos ter inzage bij de balie publieks voorlichting van de afdeling Publiekszaken en is tegen betaling van de legeskosten aldaar verkrijgbaar. Het vorige reglement, uit 1971, vertoonde lacunes en liep achter bij de wer kelijke wijze van werken. De nu aangebrachte wijzigingen en aanvullingen zijn niet van fundamentele aard. Burgemeester en Wethouders maken bekend dat de gemeenteraad op 26 september 1996 een nieuw reglement van orde voor zijn vergaderingen heeft vastgesteld. De conceptverordening, die vanaf 11 november a.s. beschikbaar is, kunt u aanvragen op het gemeentehuis (doorkiesnummer 624697). Aan de direct betrokken instellingen zullen de stukken worden toegezonden. Het gemeentebestuur hoopt op 18 november 1996 uw reacties te vernemen en tot een vruchtbare gedachtenwisseling te komen. Hiertoe zal op maandagavond 18 november a.s. in het gemeentehuis een inspraakavond worden gehouden. Aanvang 20.30 uur. De bijeenkomst wordt voorgezeten door de portefeuillehouder kinderopvang, wethouder M.C. Wientjens-van der Velden. het plaatsen van een dakkapel op het voorgeveldakvlak het gedeeltelijk veranderen van een kantoor- annex bedrijfsgebouw De beslissing op een bouwaanvraag moet worden aangehouden wanneer ter plaatse een voorbereidingsbesluit van kracht is of een bestemmingsplan in procedure is gebracht. Het doorbreken van de aanhouding is mogelijk wanneer het bouwplan in overeenstemming is met zowel het geldende bestem mingsplan als het toekomstige plan. Aan die voorwaarde voldoet het bovengenoemde bouwplan. openbaar groen naast de skateboardbaan aan het evenemententerrein QD i n ra Eenieder die meent rechtstreeks in zijn/haar belang te zijn getroffen door verlening van een bouwvergunning danwel instemming met een melding, kan gedurende een termijn van zes weken na de dag van verzending/uitrei- king van de beschikking een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij het col lege van Burgemeester en Wethouders van Waddinxveen, Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. Informatie omtrent beschikkingen is verkrijgbaar bij de afdeling Volkshuisvesting. Ruimtelijke Ordening en Milieu (telefoonn- nummer 0182-624764). Burgemeester en Wethouders zijn voornemens om met toepassing van arti kel 50, vijfde lid. van de Woningwet en na ontvangst van de benodigde ver klaring van geen bezwaar van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland bouwvergunning te verlenen ten behoeve van het perceel Noordstaring 5-7 het oprichten van een bedrijfsruimte en een bedrijfswoning. Het register van verleende bouwvergunningen en meldingen waarmee is ingestemd ligt ter inzage bij de afdeling Volkshuisvesting, Ruimtelijke Orde ning en Milieu. groenstrook waarin 2 iepen staan Donderdag en vrijdag koopavond. Op maandag 11 november a.s. wordt een kledinginzameling gehouden door de Stichting Kinderleed. 1 berk in de voortuin en 1 lijsterbes en 1 meidoorn in de achtertuin VERGADERINGEN Commissie II op dinsdag 12 november 1996. aanvang 20.00 uur in het gemeentehuis. Raadhuisplein 1 Postbus 400, 2740 AK OPENINGSTIJDEN Het hele gemeentehuis elke werkdag van 08.30 tot 12.30 uur. In de middaguren kunt u alleen terecht op afspraak. Openingstijden afdeling Publiekszaken zie elders in deze rubriek. Afvalstation voor afgifte (grof)vuil en K.C.A. Elke werkdag van 10.00 tot 15.00 uur en zaterdag van 09.00 tot 12.00 uur. Burgemeester en wethouders alleen na afspraak via de secretaresses. Sociaal raadsvrouw op werkdagen (behoudens de woensdagen) van 09.00 tot 12.30 uur of na telefonische afspraak. Het bouwplan ligt met ingang van datum 7 november 1996 gedurende twee weken voor eenieder ter inzage bij de afdeling Volkshuisvesting, Ruim telijke Ordening en Milieu tijdens werkdagen van 08.30 uur tot 12.30 uur, Raadhuisplein 1 te Waddinxveen. Gedurende deze termijn kunnen door eenieder schriftelijk bedenkingen wor den ingediend bij Burgemeester en Wethouders van Waddinxveen. Postbus 400,2740 AK WADDINXVEEN. g Twee terracottapotjes met groene klimop (Hedera). innig verstrengeld tot een boogje. Ze staan graag op een koele en wat donkere plek in huis. Van 13,95 voor Ingevolge het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet maken Burgemees ter en Wethouders van Waddinxveen bekend de volgende aanvragen te hebben ontvangen: Loket voor Burgerlijke Stand, Burgerzaken, Reis- en Rijdocumenten maandag tot en met donderdag vrijdag Burgerzaken, Reis- en Rijdocumenten maandag tot en met donderdag vrijdag dinsdag- en donderdagavond Het loket voor de Algemene Publieksinformatie is dagelijks geopend van 08.30 14.00 uur (vrijdag 12.30 uur). Daarna kunt u voor informa tie terecht bij de receptie. De receptie is dagelijks geopend van 08.30 - 17.00 uur (op vrijdag tot 16.30 uur). Tijdens de beide avondopenstellin gen is de receptie (of het loket voor de Algemene Publieksinformatie) geopend. TELEFOONNUMMERS Gemeentehuis postadres telefax Afvalstation (ophalen grofvuil) Zuidelijke Rondweg 250. Centraal Meldpunt Zorg Pr. Bernhardlaan 9, Meldpunt discriminatie Instituut Sociaal Raadslieden Meldpunt vandalisme aan openbare voorzieningen Gouwebad "De Sniep” (informatie) Genoemde aanvragen zijn opgenomen in het Openbaar Register, dat op werkdagen tussen 08.30 uur en 12.30 uur voor eenieder ter inzage ligt bij de afdeling Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu. Ingevolge het bepaalde in artikel 4.5.3c van de Algemene Plaatselijke Ver- ordening maken Burgemeester en Wethouders van Waddinxveen bekend de volgende aanvragen te hebben ontvangen: Het rooien van bovengenoemde bomen en houtopstanden heeft geen gevol gen voor aantasting van natuur-, landschap-, of dorpschoon, als bedoeld in artikel 5.4.2 van de Algemene Plaatselijke Verordening. Eenieder die meent door dit besluit in zijn of haar belang te zijn getroffen kan ingevolge de Algemene Wet Bestuursrecht binnen 6 weken na publikatie van dit besluit een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij het college van Burgemeester en Wethouders. Voor informatie kunt u terecht bij de afdeling Voorbereiding werken en Ver keer. Tijdens bovenstaande vergaderingen kunnen niet-leden gebruik maken van het spreekrecht. Over de regels die daarbij gelden is in het gemeentehuis een brochure verkrijgbaar. TER AAR Veldweg Kingang Kerkweg). tel. 0172-602241. HET GROENE WARENHUIS - Productenbegroting 1997 en Meerjarenbegroting 1997-2000. voorzover deze betrekking hebben op het taakgebied van deze commissie. Commissie III op woensdag 13 november 1996, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. Op de agenda o.a.: - Samenwerking sociale diensten, arbeidsbureaus en bedrijfsverenigingen. - Beschikbaarstellen krediet laadtransporteur (t.b.v. gladheidsbestrijding) en een bedrijfswagen. - Groot onderhoud groen 1996-1997. - Productenbegroting 1997 en Meerjarenbegroting 1997-2000, voorzover deze betrekking hebben op het taakgebied van deze commissie. Commissie IV op woensdag 13 november 1996, aanvang 19.30 uur, eventueel voort te zetten op woensdag 14 november 1996, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. Op de agenda o.a.: - Verordening voorzieningen huisvesting onderwijs gemeente Waddinx veen 1996. - Wijziging in vertegenwoordiging van het Ouderenplatform Waddinxveen. - Wijziging Bestuurscommissie Educatie Midden-Holland. /’fe.tpbzics- u-mpessöoitfyb striwi'. Renoul’ Voord. Linnaeusweg 6, 2771 HD Boskoop, fel. [0172)21 32 68 o o c 5 ra o w E E E E

Weekblad voor Waddinxveen | 1996 | | pagina 3