Gunstige situatie op weg naar 2000 1997 belangrijk jaar voor de Nieuwe Passage Verantwoord beleid WADDINXVE Inspraak publiek op het Waddinxveense sportbeleid Een zeer klantgericht gemeentehuis vanaf 1997 Belasting- en tariefsverhogingen Beleidsvoorlichter nieuwe spreekbuis naar de media College denkt na over Coenecoop III r /f I. lib N RUIMTELIJKE ORDENING SPORT Openingstijden Publiekszaken gemeentehuis: Hand op de knip Invloed tariefswijzigingen op persoonlijke woonlasten Correspondentieadres: Postbus 400 2740 AK Waddinxveen Bezoekadres: Raadhuisplein 1 2741 HR Waddinxveen April ’97 Ondernemersprijs BEDRIJFSLEVEN INKOMSTEN I I UITGAVEN W- Dek- Het nu volgende overzicht geeft de effecten van 5,0% (C) nvt. •riyci iciini i r i ,v/o •gebruikers 1,6% f. INKOMSTEN f. 11,20 n.v.t Afvalstoffenheffing 9% f. 37,20 37.20 f. 41,20 f Verhoging totaal 58,40 Belasting en 8,8% f 1 165? f. 667.- Marktstandplaats 5% 5% (E) 6.2% 5,0% f. o) f. 11.20 n.v.t. 1 f. 583.- 4.7 tge- >no- (treasury-ma- OQ Maandag t/m donderdag 8.30 -14.00 uur Vrijdag 8.30 -12.30 uur Dinsdag- en donderdagavond 19.00 - 20.30 uur MD) f i (C) f. f. wenst op te vangen. kan worden gemaakt van de kennis en kunde van de nieuwe functionaris. f f. Nadat het concept van de sa menwerkingsovereenkomst tussen de gemeente en de pro jectontwikkelaars MAB en Wil liam Properties door de raad is geaccepteerd, zal deze door de betrokken partijen worden ondertekend. Het ontwerp-bestemmingsplan Centrum '97 en de inspraak procedure komen vervolgens in de eerste helft van volgend jaar aan de orde. Op dit mo ment zijn de betrokken archi tecten bezig met de ontwikke ling van een voorlopig ontwerp van de Nieuwe Passage. Als dit plan is geaccepteerd, kan een definitieve versie van Hiermee zet de gemeente op nieuw een stap in de richting van toenemend klantgericht, Een impressie van de Nieuwe Passage van Waddinxveen, gezien vanaf het NS-station Centrum. open en modern (KOM) den ken. Het gemeentehuis nieu we stijl krijgt namelijk een zeer ruime en moderne publieks ruimte. De beoogde publieks hal komt in tegenstelling tot de oude entree op straatniveau. Daardoor wordt de toeganke lijkheid sterk vergroot. Om het publiek optimaal te kunnen Het gaat om de volgende tarieven: Secretarie leges (paspoorten, rijbewijzen) Het college van burgemees ter en wethouders van de ge meente Waddinxveen is po sitief gestemd over de begro ting van 1997. Tegelijkertijd waakt men voor teveel opti- begeleiden naar het juiste lo ket, zal gebruik worden ge maakt van het bij banken zeer populaire elektronische cliën- ten-volgsysteem. De toegang van de publiekshal tot de ove rige ruimten van het gemeen tehuis wordt in de nieuwe situ atie beveiligd met een pasjes systeem. Ten tijde van de In 1998 bedraagt het te ver wachten positieve saldo voor de gemeente f. 269.000,-. Het jaar daarop is een voordeel ge raamd van f. 390.000,-, waarna in het jaar 2000 een lichte da ling van het positieve resultaat wordt verwacht tot f. 246.000,-. De begroting van 1997 gaf aan vankelijk een structureel tekort aan van f.193.700,-. Aan de ene kant werd het college ge confronteerd met een aantal nadelen, zoals hogere kosten voor het onderhoud aan kunst werken, zoals tunnels, brug gen, etc. en een verhoging van de storting in het sociaal en cul tureel fonds. Aan de andere kant houdt B&W Het resterende deel van 1996 en de eerste maanden van tieve plan, dat in 1997 afkomt, dient als leidraad te fungeren voor zowel de gemeente en de Waddinxveense sportver enigingen voor het in de toe komst te voeren beleid op ge bied van sport en sportbe oefening. Volgens wethouder van Finan ciën J.A. Hielema werpt het be leid van het zittende collegebe- stuur en het goede rentmees terschap van zijn voorganger ne uitkering uit het gemeente fonds. Aangezien deze alge mene uitkering is gerelateerd aan de veranderende Rijksbe- groting, wordt ondanks de gun stige ramingen een slag om de arm gehouden. P. van Schie langzamerhand zijn vruchten af. 'De reorgani satie van het ambtelijk appa raat levert ons een behoorlijke besparing op', aldus Hielema. 'Daarnaast zijn we de afgelo pen jaren zuinig met ons geld omgesprongen en zijn in iedere begroting forse bedragen gere serveerd voor onder meer toe komstige uitgaven ten behoeve van rioleringen, het VCP en groen- en wegenonderhoud.' Dit 'deel ligt tussen het gebied Coenecoop I en het Coenecoop College en kan worden aange merkt als een langgerekte strook, die gereed kan worden gemaakt ten behoeve van het reguliere be drijfsleven. De grond is door zijn vorm niet geschikt voor de vesti ging van grote industriële bedrij ven. Behalve Coenecoop zet de ge meente Waddinxveen in samen werking met Gouda en Moor drecht in 1997 de ontwikkeling voort van het regionale bedrijven gebied Gouwepark. Deze lokatie ligt op Moordrechts grondgebied, ten westen van 't Weegje. 30,-. 34,- f, f. 30.- 51.20 Uit het actuele meerjarenper spectief over de periode 1997-2000 blijkt, dat het fi nanciële beeld van de ge meente er de komende jaren gunstiger uitziet dan stond aangegeven in de meerjaren raming van juli 1996. f.125.000,- nagement). - Het geraamde eenmalige renteresultaat over 1997 be draagt f.627.000,-. Daarvan f.543.000,- te ge bruiken voor het versneld af boeken van enkele reeds ge pleegde investeringen, waar door rente en afschrijvings kosten worden bespaard ter hoogte van f.68.700,-. 6,6% 10% 31,0% (I) GEMEENTE ling van de bedragen is uitc tndaardwoning met een ecor Verhoging 1997 in procenten van totaal heffingen 1996 1997 volgt het Sportbeleids- plan de reguliere inspraakpro cedure. Dat betekent dat clubs en burgers ook de ko mende periode volop hun me ning over het voorgestelde beleid kunnen geven. Na de in spraakronde op het eindrap port, omstreeks april, komt het plan terug in het college en zal het vervolgens worden aan geboden aan de commissie en de raad. het uitvoeren van schilder werk, het vervangen van data- en spraakbekabeling, het leg gen van nieuwe vloerbedek king en het plegen van be perkte bouwkundige aanpass ingen zoals het verplaatsen van wanden. Deze werk zaamheden duren circa vijf weken per verdieping. Het concept-Sportbeleidsplan dat uit deze samenwerking naar voren is gekomen, zal de komende maanden verder worden behandeld. Het defini- rocenten '"3 5,8% Nadat de gemeenteraad in mei 1996 het structuurontwerp van De Nieuwe Passage heeft aangenomen, volgen in 1997 een aantal belangrijke stappen op weg naar de realisatie van een nieuw kloppend hart van de gemeente. Het college tekent bij deze gun- Financien, stige ontwikkeling wel aan, dat beleid deze verbetering grotendeels is toe te schrijven aan de algeme- A= Volksgezondheid Milieu B= Ruimtelijke Ordening Volks huisvesting C= Financiering Algemene kingsmiddelen D= Algemeen Bestuur E= Openbare orde en veiligheid F= Verkeer en vervoer G- Onderwijs H= Cultuur Recreatie I Sociale Voorzieningen en Maat schappelijke Dienstverlening Toelichting. 1) Bij de oerekenii gaan van een star, mische waarde van f. 200.000.-- In 1997 reikt de gemeente op nieuw de Ondernemersprijs uit. Dit gebeurt om de twee jaar. De prijs ging in 1995 naar het Auto matiseringsbedrijf Convenient. De gemeente maakt de nieuwe winnaar medio volgend jaar be kend. Het college brengt ook in 1997 een aantal bedrijfsbezoe ken. Wie hiervoor in aanmerking wil komen, kan zich opgeven bij bedrijfscontactfunctionaris P.A.M. In overstemming met het Colle geprogramma over de periode 1994-1998 stellen B&W voor om in 1997 alle belastingen en rechten trendmatig te verhogen met 1,6%. Dit percentage wordt altijd bepaald over het jaar voorafgaand aan het jaar voor de begroting. In dit geval dus 1995, waarin de inflatie 1,6% bedroeg. Het college houdt in 1997, met inbegrip van de 1,6% inflatiecorrectie, reke ning met de volgende verhogin gen: f. 1 082? De gemeente Waddinxveen beschikt vanaf begin 1997 voor het eerst in haar bestaan over een full-time beleidsvoorlichter in de persoon van Ine Jansen. De 43-jarige Groningse start medio december in haar nieu we functie. Tot die tijd wordt de positie tijdelijk ingevuld door voorlichter ad interim Roel Mostert. Het belang van een full-time beleidsvoorlichter wordt al enige jaren door de ge- het ontwerp worden gemaakt. Fase I in het omvangrijke pro ject betreft de realisatie van winkels en woningen op de voormalige spijsfabriek en wordt eind '97, begin '98 ge start. De totale kosten voor het cen trumproject bedragen circa 54 miljoen gulden. De gemeente draagt hieraan voor 1,5 miljoen gulden bij ten behoeve van de infrastructuur. Wethouder van J.A. Hielema: 'Het werpt z'n vruchten af oplevering van de nieuwe pu bliekshal wordt gestart met het opknappen van de raad- en trouwzaal. Dit neemt circa drie weken in beslag. De algehele verbouwing in de rest van het gemeentehuis omvat het plaatsen van nieu we lichtarmaturen, verwar- mings- en luchtelementen, De gemeente Waddinx veen en een aantal betrok ken sportverenigingen werken momenteel aan het opstellen van een af gerond sportbeleid voor de lange termijn. Verhoging 1997 in procen van totaal heffingen 1996 Behalve deze maatregelen stelt het college voor een aan tal aanvullende belastingverho gingen door te voeren. Dit als gevolg van de toenemende kosten van het gemeentelijk apparaat en externe kosten, zoals de verwerking van het af val. Ook hierop wordt een infla tiecorrectie toegepast. - A= Specifieke Uitkering Rijk/Provincie B= Gemeentelijke Heffingen C- Inkomsten Grondbedrijf D - Diverse Inkomsten E= Algemene Uitkering Rijk Gemiddeld totaal van de drie heffingen in 1996 Tariefverhoging Rioolrecht f6% Tariefverhoging afvalstoffen heffing +9% Eenpersoonshuishoudens. Tariefverhoging Onroerende Zaak Belasting 199Z: I) -eigenaren f 1,6% -gebruikers f 1,6% (A) T ariefverhoging Rioolrecht +6% Tariefverhoging afvalstoffen heffing 9% Verhoging totaal Gemiddeld totaal van de drie heffingen in 1997 Rioolrechten 6% Huur binnen en buiten sportaccommodaties (m.u.v. zwembad De Sn iep) Lijkbezorging Secretarie leges (vergunningen e.d.) De uitgifte van grond op Be drijvenpark Coenecoop ver loopt gunstig. Op dit moment is het grootste deel van Coe necoop II uitgegeven, zodat het college nu over de realisa tie van Coenecoop lil na denkt. 5 0%(B) ,2'°%(F) 8'0%(D) 14,0% (H) Het geheel verbouwde Waddinxveense gemeen tehuis met de nieuwe pu blieksruimte zal naar ver wachting eind maart 1997 worden geopend. UITGAVEN meente erkend en het college misme en hanteert men in is dan ook zeer verheugd dat 1997 een sober beleid zonder met ingang van 1997 gebruik financiële uitschieters. Het komende jaar wordt een aantal belasting- en tariefver- Zelf noemt Ine Jansen, sinds hogingen aan de gemeente- 1991 voorlichtster bij de ge- raad voorgesteld, die in over- meente Groningen, haar toe- eenstemming zijn met het col- komstige functie een 'nieuwe legeprogramma over de uitdaging'in haar loopbaan. Ze periode 1994-1998. Daarnaast verhuist dit jaar nog naar Wad- wordt een aantal extra verho- dinxveen. gingen opgevoerd, waarmee B&W de uitgavenstijgingen dc tariefwijzigingen weer, zoals het college deze voor 199/voorstelt. Huurders Eigenaren Meerpersoonshuishoudens. Tariefverhoging Onroerende Zaak 1) Belasting 199/: -eigenaren 1,6% •gebn 'de hand op de knip', door bui ten de bedragen genoemd in het college programma geen extra uitgaven toe te staan in 1997. Hierdoor wordt ruimte gecreëerd voor nieuw beleid. Het college stelt de gemeente raad voor de volgende maatre gelen te treffen, waarmee de begroting van 1997 sluitend wordt gemaakt - Het verbeteren van het ren dement van uitstaande geld middelen, hetgeen een extra rentevoordeel oplevert dat wordt geraamd op 4' ij

Weekblad voor Waddinxveen | 1996 | | pagina 8