Actief werken aan Verkeers Circulatie Plan ter goedkeuring naar de raad Gemeente bekijkt ondergrondse opslag van huisvuil 'HW71 I I I I I Andere bestemming Prof. Kohnstamm MAVO Nieuw politiebureau Een belangrijke stap op weg naar de optimalisering van de openbare orde en veiligheid is volgens het college de realisatie van het nieuwe politiedis- trictsbureau in Waddinxveen. De bouw van dit onderkomen is in september van start gegaan. Naar verwachting kan het politiebureau voor het district IJssel en Gouwe in de tweede helft van 1997 in gebruik worden genomen. De vestiging verrijst aan de Limaweg, naast het Opleidingscentrum voor het Schilders- en Stukadoorsbedrijf Reclame- en Presentatietechnieken. I I ALGEMEEN VERKEER MILIEU OPENBARE ORDE VEILIGHEID Parkeer accommodatie voor vracht- Nieuwe burge meester na 15 jaar Woningbouw op de voormalige Van Leeuwen-lokatie wagens Kijkje in de keuken tijdens gemeentedag Wijkbezoek blijft op de agenda De begrotings- I behandeling Oranjelaan Horeca-boulevard Rioleringen Dorpstraat Jip 1 Burgemeester Van der Linden. Tijdens de Gemeentedag van 1992 was het plaatselijke brandweercorps zeer actief. Een belangrijke maatregel uit de I I 1 moetings Plaatsen). In overleg met de jongeren zal worden bekeken welke plekken in de gemeente hiervoor ge- Het college streeft ernaar in 1997 een besluit te nemen over het gescheiden op halen van huisvuil voor hoogbouw in Waddinxveen. Momenteel worden de re sultaten afgewacht uit Rotterdam en Den Haag over het ondergronds opslaan van huisvuil ten behoeve van de benodigde verzamelcontainers. Mogelijk is dit ook een methode die in Waddinxveen kan worden toegepast. Dit zou het bo vengronds opslaan van huisvuil voor de hoogbouw overbodig kunnen maken. Dit komt met name het straatbeeld sterk ten goede. Het besluit omtrent de wijze waarop in de toekomst glas, textiel en papier zullen worden ingezameld, loopt parallel aan de besluitingvorming rond het huisvuil. Tussentijds verwacht de gemeente volgend jaar wel het aantal inzamelingspunten voor deze componen ten uit te breiden. Het Gemeentelijke Riolerings Plan (GRP) zal naar verwachting dit najaar door het college en de raadscommissies worden behandeld en vervolgens worden getoetst door instanties als het Hoogheemraadschap en de Provincie. Het is de bedoeling het GRP in de eerste helft van 1997 voor te leggen aan de raad. Het plan bevat onder meer een overzicht van de wijze waarop het beheer van het rioleringsstelsel door de gemeente zou kunnen worden geregeld. Ook wordt melding gemaakt van de aanleg van een rioleringsstelsel in niet-gerioleerde ge bieden in Waddinxveen en de kosten die een dergelijke uitbreiding met zich mee brengt. De nieuwe wet Milieubeheer verplicht iedere gemeente een GRP sa men te stellen. schikt zijn en zo 'ja' of dat de buurt geen overlast bezorgt. der meer: - Stimuleren van buurt- en wijk preventie en hieraan financiële steun verlenen; Daarnaast is er meer be hoefte aan huisvesting voor jonge Waddinxveners. Het college onderzoekt of be paalde gezinswoonruimtes voor dit doel kunnen wor den omgezet. Het parkeren van zware vrachtwagens van chauffeurs die in Wad dinxveen wonen, is met ingang van 1997 mogelijk op een speciaal daarvoor ingerichte parkeeraccom modatie op bedrijventer rein Coenecoop. De ge meente heeft inmiddels kenbaar gemaakt over te willen gaan naar een vol ledig parkeerverbod voor vrachtwagens binnen de bebouwde kom. De bevei ligde parkeeraccommoda tie komt voorlopig voor circa vijf jaar op een apart terrein van Transportbe drijf Van Noort, achter de vestiging van Volvo Be drijfswagens. Het gaat om 25 parkeerplaatsen. In de tussentijd kijkt de ge meente uit naar een de finitieve lokatie op bedrij venpark Coenecoop. Na het voltooien van de sanering op de hoek van de Veenkade en de Dorp straat, start in het eerste kwartaal van 1997 de bouw van een nieuw woning bouwproject op deze lokatie. Het be treft de realisatie van circa zeventig woningen in diverse prijsklassen. Naar verwachting wordt de bouw van dit project eind volgend jaar afgerond. Het college beschouwt de zorg voor het (sociale) veiligheids gevoel van de inwoners van Waddinxveen als één van de fundamentele taken van de ge meente. Toenemende inbra ken, kleine criminaliteit en van dalisme in de woon- en werk omgeving zorgen voor veel overlast bij de bevolking. In sa menwerking met de burgers, het bedrijfsleven en plaatselij ke maatschappelijke instanties wordt in 1997 actief gewerkt aan oplossingen en preventie ve maatregelen. reeks noemt het college het in overleg met de politie streven naar meer agenten op straat. Als mede het voornemen om met de politie en het buro HALT een stringenter beleid te voeren rich ting jongeren in de gemeente. Andere door B&W beoogde maatregelen in 1997 vormen on- Burgemeester C.M. van der Linden neemt vrijdag 13 december a.s., na een Waddinxveens burgemeester schap van vijftien jaar, officieel af scheid van de gemeente. Dat betekent dat Waddinxveens eerste burger als voorzitter van de raad deze maand be gint aan zijn laatste begrotingsbehan deling. Burgemeester van der Linden is ruim veertig jaar in overheidsdienst actief geweest. Na vier decennia werd hij ter gelegenheid hiervan benoemd tot Officier in de Orde van Oranje Nas sau. Voor zijn loopbaan in Waddinx veen, was Van der Linden als burge meester actief in respectievelijk de ge meenten Koudekerk aan den Rijn en Haastrecht/Stolwijk en Vlist. De naam van de nieuwe burgemeester zal deze maand bekend worden gemaakt. Het voornemen van het col lege is omstreeks 1998 over te gaan tot de oprichting van een Jongeren Informa tie Punt (JIP), een plek in de gemeente waar jongeren terecht kunnen met vragen op allerlei gebieden (school, werk, thuissituatie, etc.). Een JIP zou moeten komen in een gebouw waar jonge ren makkelijk op af stappen. Voor dit doel wordt tevens de voormalige Kohnstamm MAVO als optie genoemd. -Toenemende voorlichting op scholen ter voorkoming van ver nielingen, vandalisme en drugge bruik. De gemeente beslist in 1997 wat er met het schoolgebouw van de voormalige Prof.Kohnstamm MAVO gebeurt. Onge veer vijftien verenigingen en instanties hebben zich aangemeld voor het leeg staande gebouw, dat groot genoeg is om een flink aantal huurders in onder te bren gen. Op dit moment wordt op basis van de aanmeldingen de financiële en ruimtelijke haalbaarheid getoetst. Aan de hand van dit onderzoek moet blijken of de voormali ge MAVO een nieuwe bestemming kan krijgen. Gegadigden voor het gebouw, zijn onder meer de huidige gebruikers van De Vlieger, De Boog en de voormalige Groen van Prinstererschool. Mocht het oude schoolgebouw opnieuw in gebruik wor den genomen, dan volgt volgend jaar al lereerst een verbouwing. Het college heeft woningbouw gepland op de lokaties die mogelijk vrijkomen na de verhuizing van diverse instellingen. Het Verkeers Circulatie Plan (VCP), waarin een meerja renvisie is vastgelegd over de verkeers- en vervoersi- tuatie in Waddinxveen, zal omstreeks mei 1997 ter goedkeuring worden voorgelegd aan de gemeente raad. Dezer dagen zal het concept-VCP door het colle ge in de openbaarheid worden gebracht. De maatregelen in het VCP moeten binnen tien jaar lei den tot een betere verkeers- circulatie in en rond Waddinx veen. Daarbij is een verdeling gemaakt tussen projecten die op de korte en de lange ter mijn door de gemeente die nen te worden uitgevoerd. Een aantal maatregelen in het VCP lopen parallel aan de voorgenomen veranderingen in het centrum van Waddinx veen, het gebied rond de Passage. Een belangrijk item vormt daarnaast de geplande aanleg van de westelijke en Het college geeft prioriteit aan het doortrekken van de Rijn- landstraat naar de Kerkweg- Oost richting de Oranjelaan. Het afsluiten van de Nesse en de Zuidkade voor het auto verkeer is nog niet mogelijk in 1997. Aangezien in de eerste Op het zogeheten terrein Van Leeu wen, aan de zuidwestzijde van Wad dinxveen, is het college voornemens in 1997 te starten met woningbouw. Het plan omvat de realisatie van circa 140 woningen, waarvan het meren deel zal bestaan uit twee-onder-een- kappers. Het overige deel betreft vrij staande woningen. Fase I van het bouwplan betreft de bouw van uitslui tend twee-onder-een-kap woningen en grenst direct aan de bestaande wijk Zuidplas. Midden in de toekomstige woonwijk is een vijver gepland, met daaromheen een groenstrook. Ken merkend voor fase I is de speelse wij ze waarop de straten door de wijk kronkelen. Daardoor krijgt de buurt een uiterst bijzonder karakter. Waddinxveen houdt volgend jaar wederom een Gemeente dag. De gemeenteraad heeft in het verleden besloten een keer in de vier jaar mee aan te doen dit nationale evenement. In 1997 is het wederom zover, dat het publiek op een bijzondere wijze een kijkje in de keuken van het ambtelijk apparaat wordt gegund. Ook andere ge meentelijke diensten verlenen altijd hun medewerking aan de speciale dag. Vier jaar geleden trok bijvoorbeeld de brandweer alle registers open. Volgend jaar wordt de Gemeentedag op 20 september gehouden. Van zelfsprekend speelt de nieuwe publieksruimte van het ge meentehuis een centrale rol binnen alle activiteiten. Het col lege vraagt in de loop van 1997 een krediet aan de raad voor de kosten die de Gemeentedag met zich meebrengt. maanden van het komende jaar een uitgebreide inspraak procedure voorafgaat aan de definitieve vaststelling van het VCP en omstreeks mei een eindoordeel volgt van de gemeenteraad, kan na die periode worden gestart met de reconstructie-werkzaam- heden. Een en ander heeft tot gevolg dat pas voor het bui tenseizoen van 1998 de hore ca-boulevard gereed zal zijn. De gemeente heeft voor 1997 f. 750.000,- gereserveerd om de verkeersreconstructies die voortkomen uit het VCP me de te financieren. Het college verwacht een jaarlijkse inves tering in verband met het VCP van circa 1 miljoen gul den. Inmiddels is een aantal verkeersknelpunten bij de provincie en het rijk aange meld voor subsidie. 12 november. 13 november. 14 november. 19 november. Alle commissievergaderingen be ginnen om 19.30 uur en worden ge houden in het gemeentehuis. De raadstukken liggen ter inzage op het gemeentehuis. Voor de begrotingsbehandeling In het kader van het VCP zal worden voorgesteld om een richtingsverkeer in te stellen op de Stationsstraat. Het voornemen is de Oranjelaan in te richten als een zogehe ten 'verblijfsgebiedeen woongebied met een 30 km zone. Het college heeft al een loka- tie in gedachte waar meerdere groeperingen en instellingen een plek zouden kunnen vin den: het voormalige schoolge bouw van de Prof.Kohnstamm MAVO. Los van het beoogde multifunctionele centrum, wordt in 1997 verder gekeken naar de realisatie van een tweetal JOP's (Jongeren Ont- Het wijkbezoek keert ook in 1997 terug op de gemeentelijke agenda. Nog niet bekend is welk deel van Waddinxveen volgend jaar aan de beurt komt. Dit wordt binnenkort bekend gemaakt. Uit de vele positieve reacties op het initia tief blijkt, dat het bezoek in de wijk Zuidplas en de Bomenwijk succesvol is geweest. Het voltallige college van B&W en diverse ambtenaren waren hierbij aanwezig. Aan het einde van dag konden wijkbewoners met vragen een bezoek brengen aan het inloop spreekuur. Een groot deel van de vra gen uit de wijk konden ter plekke door de gemeentelijke delegatie worden beantwoord. Het college onderzoekt de mogelijkheid voor het ondergronds opslaan van onder meer huisvuil, glas en papier. Het straatbeeld zou er door die aanpak weleens zo uit kunnen gaan zien. noordelijke randweg om Waddinxveen. Prioriteit heeft de reconstructie van de Julia na van Stolberglaan, wat moet leiden tot onder meer een scheiding van auto- en fietsverkeer. Mede door deze maatregel zal de verkeersveiligheid toe nemen en de doorstroming van het autoverkeer op deze belangrijke route door de ge meente aanzienlijk worden bevorderd. De verwachting is dat in 1998 zal worden ge start met de eerste werk zaamheden. Waddinxveen moet een aantrekkelijke gemeente zijn voor elke leeftijdscate gorie, dus ook voor jonge ren tussen de 12 en 20 jaar. Het college van B&W kijkt daarom reikhalzend uit naar het lopende accommodatieonderzoek, waaruit moet blijken of Waddinxveen in 1997 een multifunctioneel centrum kan inrichten dat tevens plaats biedt aan jongeren. I De behandeling van de begroting I 1997 door de gemeenteraad van I Waddinxveen vindt dit jaar op 27 en 28 november a.s. plaats. In de aan- I loop daar naar toe, stadn diverse voor het publiek toegankelijke com- I missievergaderingen op de agen- I da. 1 Commissie II I Commissie III Commissie IV Commissie ABZ vuur ue ut?y iwiinyouei iaiiuci I geldt de volgende procedure: 18/11 Algemene beschouwingen I van de gemeenteraad worden I 1 schriftelijk ingediend bij het college 1 I van B&W; 22/11 Schriftelijke reactie van het college op de algemene beschou- I wingen van de raad; 27/11 Politieke beschouwingen op I hoofdlijnen door de fracties (5 minu- ten per fractie). Deze raadsverga- I dering is openbaar. Reactie van het I 1 college (en andere fracties) op I hoofdlijnen 28/11 Antwoord van de fracties op de schriftelijke reactie van het colle- I ge. Beantwoording van het colle- ge/afronding en besluitvorming. De behandeling van de begroting I 1997 op 27 november valt samen met de reguliere raadsvergadering, I aanvang 19.30 uur. De extra I raadsvergadering van 28 november 1 I begint om 13.00 uur. Beide verga- I I deringen worden in verband met de I verbouwing van het gemeentehuis gehouden in Restaurant Bibelot aan de Limastraat in Waddinxveen. - **-'

Weekblad voor Waddinxveen | 1996 | | pagina 9