Hal gemeentehuis in maart klaar Gastouderproject Martin Mans in St. Janskerk met nieuwe <d ll Informatie-avond Uitwisselingsconcert van Concordia en Sint Carolus Theoloo Bingoavond AF-centrum op avond in Boskoop Ex-bokser in Waddinxveen Lezing over Unitarërs bij remonstranten Psoriasis- avond Gouds ziekenhuis Koffie-ochtend in Zevenhuizen Vaste baan voor Melkert- medewerkster Dorpstraat: gratis naar het zwembad CD bij flessen Spaanse drank Open huis bij drukkerij Twigt op Coenecoop xxxi PAGINA 11 WOENSDAG 13 NOVEMBER 1996 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN hal voor het publiek begin maart volgend j aar geopend. Tot die tijd heeft het Wad- De nieuwe hol voor het publiek is als alles volgens plan ver loopt in maart 1997 klaar. (Foto: Sjaak Noteboom) een WADDINXVEEN van 0 tot 13 jaar van werken de of studerende ouders wor- Het gat om twee verschillen de orkesten, want Sint Caro lus is van oorsprong een fan fare en in tegenstelling tot een harmonie zitten er in een fanfare-orkest geen houtbla zers. Deze zijn bij Sint Carolus wel in opleiding. Zodra zij zover len in het orkest dan zal Sint Carolus overgaan van fanfare naar harmonie. Concordia heeft wel een har- ziek weg bij de aankoop van zes flessen Spaanse drank. drijf. Er is een eigen afwer- kingsafdeling opgestart en opslag en voorraadhouding wordt voor opdrachtgevers kunnen begeleiden naar het juiste loket, zal in de nieuwe WADDINXVEEN - Bij alle winkels van de winkeliers vereniging Dorpstraat ont vangt het publiek vanaf za terdag 16 november bij iedere 15 gulden die wordt besteed een stempel op een hiervoor bestemde kaart. Bij tien stempels is de kaart vol en bij inlevering van twee volle kaarten ontvangt men een GOUDA/WADDINXVEEN - Een medewerkster van De Vierstroom ziet haar Mel- kert-baan veranderd in een vast arbeidscontract. Voor langdürig werklozen is het lastig om een baan te vin den. Juist omdat deze men sen een tijd niet op de ar beidsmarkt actief waren, vin den veel werkgevers hen onaantrekkelijk. Speciaal voor deze groep lan- gastouders die één of meerde re kinderen opvangen. Ondanks dit grote aantal worden er door het project re gelmatig via advertenties nieuwe gastouders gevraagd. Wie er over gastouder te wor den kan het beste de komen- een aantal jaren geleden de overgang hebben gemaakt van fanfare naar harmonie. Beide verenigingen hebben leerlingen in opleiding en kinderen die de AMV-cursus (algemene muziekleer) vol gen. Ondanks het verschil in soort orkest zullen beide verenigin gen op vrijdagavond 22 no vember ook een aantal mu ziekwerken gezamenlijk ten gehore brengen. Sint Carolus en Concordia staan beide on- De inleiding is het hoofdthe ma zoals deze door de jaren heen gebruikt is gevolgd door het hoofdthema uit de eerste filmproductie en als slot het thema uit de nieuwste Star Trek film, Generations. Een moeilijk muziekwerk waar beide verenigingen hard aan hebben gewerkt. Hekking, begeleider ochtend is “Vriendschap, er De Vier- hangt een prijskaartje aan“. Het doel is elkaar te bemoedi gen en op te bouwen in het geloof. Er is kinderopvang aanwezig. WADDINXVEEN/GOUDA - Zaterdagavond 16 november om acht uur zal de Waddinxveense organist Martin Mans (Koningin Wilhelminaplein) een orgelconcert ge ven op het historische Moreau-orgel in de St. Janskerk te Gouda. De toegangsprijs bedraagt acht gulden voor volwassenen en zes gulden voor kinderen onder de 12 jaar en 65-plussers. het betekent om gastouder te zijn of te worden. De coördi natoren van het project en een ervaren gastouder laten de gast- en vraagouder alle aspecten rondom gastou- deropvang aan bod komen. In de tweede plaats kunnen aspirant-gastouders na deze WADDINXVEEN - Gulle avond de afweging maken of Bottelier Van Eeuwen aan de zij via het Gastouderproject Brederolaan geeft willen worden. Iedereen weet dat Sinter- ders werken zelfstandig en klaas beroepsmatig heel veel zijn niet in dienst van het Gastouderproject. Er is wel contact met de vaste coördi nator. WADDINXVEEN - Vrijdagavond 22 november om kwart voor acht zal in de Ontmoetingskerk (G.roensvoorde) het eerste uitwisselingsconcert worden gegeven door de Waddinxveense muziekvereniging Concordia en de fanfare Sint Carolus uit Montfoort. Het gaat om een nieuw initiatief van beide verenigingen. publiekshal gebruik worden gemaakt van het bij banken zeer populaire electronische cliënten-volgsysteem. De toegang van de publieks hal tot de overige ruimten van het gemeentehuis wordt in de nieuwe situatie bevei ligd met een pasjessysteem. Ten tijde van de oplevering van de nieuwe publiekshal wordt gestart met het op knappen van de raad- en trouwzaal. Dit neemt onge veer drie weken in beslag. De algehele verbouwing in de rest van het gemeentehuis omvat het plaatsen van nieu we lichtarmaturen, verwar- mings- en luchtelementen, het uitvoeren van schilder werk, het vervangen van da ta- en spraakbekabeling, het leggen van nieuwe vloerbe dekking en het plegen van bouwkundige aanpassingen zoals het verplaatsen van wanden. Deze werkzaamhe den duren ongeveer vijf we ken per verdieping. De aanbesteding van de ver bouwing van de publiekshal en de werkvertrekken van het gemeentehuis was vlak voor de bouwvakvakantie en is gegund aan aannemersbe drijf De Wilde. Getracht wordt de overlast voor bur gers en medewerkers zo be perkt mogelijk te houden. 22:11 ’Verlos mij van de leeuw’ en psalm 29:4 ’s Hee- ren stem verbaast natuur’. Thema’s die de organist goed liggen en hem hebben geïns pireerd tot het maken van de ze muzikale schets. Op het orgel van de St. Janskerk zul len zij goed kunnen worden geïnterpreteerd. Martin Mans heeft inmiddels acht cd’s gemaakt met eigen improvisaties. Per cd is geko zen voor een ander thema zo dat een gevarieerd assorti ment is ontstaan. De improvi satie cd’s zijn allen verkrijgbaar op het concert voor 35,-. WADDINXVEEN - Dinsdag avond 19 november om acht uur zal tijdens de gemeente- avond in de Remonstrantse Kerk (Zuidkade) een lezing worden gehouden over de po sitie van de Unitariërs in Roemenië. De Unitariërs zijn een geloofsgemeenschap in Roemenië met enige verwant schap met de remonstranten. De lezing wordt verzorgd door mevrouw Van der Schalk uit Rotterdam. Zij on derhoudt al geruime tijd con tact met de Unitariërs en tracht deze op zoveel moge lijk manieren bijstand te ver lenen in de benaderde positie waarin deze groep zich be vindt. Na de pauze zal door de Wad- dinxvener mr. T. van der Tor ren het historisch en theolo gisch aspect van de Unita riërs worden belicht. De avond is vrij toegankelijk. ZEVENHUIZEN/MOERKA- PELLE - Donderdagmorgen 14 november van half tien tot elf uur is in het Hervormd Centrum aan de Dorpstraat in Zevenhuizen bij Vrouwen bouwen aan Gods Koninkrijk’ voor de afdeling Burgerzaken een tijdelijke voorziening ge troffen in de voormalige trouw- en raadzaal. De in gang van deze ruimte bevindt zich aan de zijkant van het gebouw. De beoogde publiekshal van de gemeente komt in tegen stelling tot de oude entree op straatniveau. Daardoor wordt de toegankelijkheid sterk vergroot. De Goudse uitvoering is het slotconcert van Martin Mans in de serie ’Tour langs monu mentale orgels 1996’. Het programma bestaat uit wer ken van zijn nieuwe, tijdens het concert eveneens gepre senteerde, improvisatie-cd ’Martin Mans improviseert 8’. en 4,75 voor twee plankjes, inclusief één kopje koffie en een drankje. Bovendien is er deze keer een grote verloting. Pocahontas uit de gelijkna mige film en Y.M.C.A. Hierna gaat om kwart over acht het programma verder met het optreden van Sint Carolus. De Montfoorders zullen de avond openen met de Jewish Folksong Suite van Roland Kernen. De componist heeft hierin joodse melodieen bewerkt tot een verrassend muziekwerk voor blaasorkest. Dit wordt gevolgd door de Italienische Lustspiel Ouverture door Ted Huggens. Hierin komt de Italiaanse opera tot uiting middels pas sages die geïnspireerd zijn op de muziek van Rossini en op het bekende Italiaanse volks liedje ‘Santa Lucia“ met daar in een solo voor trompet en alt saxofoon. Van de Italiaanse sfeer wordt doorgegaan naar de Slavische muzieksfeer met Slavia door Jan van der Roost, niet geba seerd op bekende thema’s maar op een originele compo sitie in de Slavische stijl. Het gedeelte voor de pauze zal afgesloten worden met Joy of Music wat een weer spiegeling is op de jonge geest en dynamische sfeer binnen een muziekverenging. Met de concertmars Centen nial van Piet Swerts, gecom poneerd voor de 100e verjaar- BOSKOOP - De bekende theoloog, wetenschapper en schrijver prof.dr. Anne van der Meiden houdt dinsdag avond 19 november om acht uur in de kerk van de Vrijzin nige Protestantse Geloofsge meenschap aan de Burge meester Colijnstraat in Bo skoop een lezing houden over zijn laatste boek ‘Het nut van geloven'.Een interessante op- zijn dat ze mee kunnen spe tte in deze tijd waar bij bijna alles de vraag wordt gesteld wat men er wijzer van kan worden. Anne van der Mei den benadert het onderwerp monie-orkest, hoewel ook zij vanuit verschillende invals hoeken en zijn visie is zeer de moeite van het beluisteren en bespreken waard. Iedereen is van harte welkom. dag van het Koninklijk Bel gisch voetbalelftal, zal Con cordia het gedeelte na de pau ze openen gevolgd door Synf- onia Classica van Ted Huggens, een muziekwerk bestaande uit drie delen met een snel, een langzaam en weer een snel gedeelte. In rde snelle gedeeltes komt een bepaald thema een aan tal keren terug. In het lang zame gedeelte speelt de hobo een belangrijke rol. Dit wordt gevolgd door Abba Gold, een selectie van de grootste hits van de popgroep Abba. Als slot speelt Concor dia de Florentiner mars. Het gezamenlijke gedeelte wordt geopend met Concerto d’amore van Jacob de Haan, een muziekwerk met afwisse lend snel en langzame gedeel tes waarbij het publiek de ge legenheid heeft om weg te dromen. Als hoogtepunt van deze avond zullen beide orkesten Star trek through the genera tions ten gehore brengen. Dit is een selectie uit de muziek die de afgelopen jaren ge bruikt is in de series en films van Star Trek. De verbouwing van het Waddinxveense gemeentehuis (centale entree en werkruimten) is in volte cjang.^ f j, j stempels van diverse winkels hebben. Zo is de kaart lekker vlug vol. De actie duurt tot begin 1997. door schoorstenen en aan de wanden luistert om op de hoogte te blijven van het braafheidsgehalte van een gezin. Slechts weinigen we ten dat Sinterklaas, thuis in Spanje, een liefhebber is van Spaanse klassieke gitaar- klanken. Vandaar dat de Gul- le-Opper-Piet met de Gulle Bottelier Van Eeeuwin (win kelcentrum Luifelbaan) een afspraak had gemaakt om de ze favoriete klanken te verza melen op een cd. Behalve dat deze cd een genot is om naar te luisteren, bevat het boekje in diezelfde cd een schat van informatie over Spaanse dranken. Tegenwoordig is Spanje ’s-werelds grootste producent van wijn en krijgt de wijn uit dit temperament volle land, de waardering die het verdient. Gulle Bottelier Van Eeuwen geeft deze cd de gehele november- en decem bermaand gratis weg bij iede re zes flessen Spaanse drank, zoals in de Gulle Bottelier slijterijen staat aangegeven. Dit is de tijdelijke ingang aan de zijkant van het raad huis aan net Raadhuisplein. Iedereen die overweegt om via het Gastouderproject gastouder te worden wordt van harte uitgenodigd voor deze informatie-avond. Zoals velen inmiddels weten is gastouderopvang een er kende vorm van kinderop vang. Kinderen in de leeftijd de informatieavond bijwonen. Het doel van de aspirant- gastouderavond is tweeledig. den bij de gastouder thuis op- In de eerste plaats goede gevangen. voorlichting. Belangstellen- Gastouderopvang is een den worden zo volledig moge- kleinschalige- en persoonlijke lijk geïnformeerd over wat opvang in het gastgezin op tijden die de vraag- en de gastouder met elkaar afspre ken. Het opvoedingsklimaat van vertonen in grote lijnen over eenkomsten met elkaar. Het kind voelt zich veilig en vertrouwd bij de gastouder. Een gastouder woont meestal zij via het Gastouderproject Brederolaan geeft twee in de direkte omgeving. Het gastouder willen worden, maanden lang een cd met wordt door de Vanzelfsprekend is er op deze klassieke Spaanse gitaarmu- avond alle gelegenheid tot het stellen van vragen. Om misverstanden te voorko men een toevoeging: gastou- GOUDA - Dinsdagavond 19 november om acht uur houdt de Psoriasis Vereni ging Den Haag en Rand stad Midden een ledenver gadering en voorlichtings avond in het Goudse Groene Hartziekenhuis (Jozéflocatie). Op deze avond zal dr. B.R. Mooyaart een inleiding houden over psoriasis en de diverse behandelings mogelijkheden. Leden en niet-leden zijn vpn harte welkom in de Florishof (in gang Jan van Beaumont- straat). Woensdagmiddag 20 no vember van half twee tot vier uur is er de gebruike lijke inloopmiddag voor en door mensen met psoriasis in het patiëntenbureau van de Jozeflocatie. Psoriasis is een erfelijke - niet besmettelijke - chroni sche huidaandoening, die voorkomt bij meer dan 300.000 inwoners van Ne derland. De huidziekte is herkenbaar aan rode plek ken op de huid, die bedekt zijn met witte schilfers. Vaak is er sprake van jeuk en kunnen de ontstoken plekken pijnlijk zijn. Een percentage van de patiën ten heeft last van ge wrichtsontstekingen (art ritis psoriatica). De oorzaak van de aandoe- ling is tot op heden nog niet bekend. Een definitief medicijn is dan ook nog niet beschikbaar. Wel is er een scala van behande lingsmogelijkheden, die de symptomen kunnen onder drukken of zelfs voor lan gere tijd kunnen doen ver dwijnen. WADDINXVEEN - De verbouwing van de centrale en tree van het Waddinxveense gemeentehuis aan het Raadhuisplein is sinds begin vorige maand in volle ceerde minister Ad Melkert gang. Als alles volgens plan verloopt, wordt de nieuwe (Sociale Zaken en Werkgele- 1 genheid) het banenplan. Doel is om langdurig werklozen er varing op te laten doen, zodat dinxveense gemeentebestuur ze daarmee weer aan de bak kunnen komen. Zij ontvan gen hiervoor het minimum loon. Voorwaarde is wel dat de banen aanvullend moeten zijn, met andere woorden: ze mogen niet in plaats van een reguliere arbeidsplaats ko men. Binnen de thuiszorg zijn veel van deze zogenaam de Melkert-banen gecreëerd. De Vierstroom, de organisa tie voor kruiswerk en maat schappelijke dienstverlening Om het publiek optimaal te in Midden-Holland, vervulde vanaf 1995 maar liefst 43 Melkert-banen. Maandagmiddag 18 novem ber wordt voor de eerste keer het uiteindelijke doel van het plan van minister Melkert bereikt: een Melkert-mede- werker krijgt een regulier ar beidscontract aangeboden. Heleen Burger heeft gesollici teerd naar de functie van thuishulp in Ouderkerk aan den IJssel én ze is aangeno men. Burgemeester H. Bak kers zal haar het arbeidscon tract in De Drie Maenen te gast Olga Berg uit Veenen- overhandigen. daal. Het thema van deze Joke Melkert-banen De Vier stroom: ‘Ik vind de overhan diging van het arbeidscon tract echt een kroon op m’n werk. Het is al mooi om te zien hoe mensen soms op bloeien als ze via het banen plan bij ons aan de slag kun nen. Maar een vaste baan, dat gun je toch iedereen?' WADDINXVEEN - Vorige week woensdagmiddag heeft in Wadinxveen oud-Olym- pisch medaillewinnaar en voormalig bokskampioen Ar nold Vanderleyde een aantal ondernemers uit het midden- en kleinbedrijf toegesproken. Het motto van de bijeen komst bij Auto Baas aan de Zuidelijke Dwarsweg was ’Ondernemen in turbulente tijden’ en werd gehouden door de ING Bank. Naast Arnold Vanderleyde, die in 1992 voor de derde en laatste maal aan de Olympi sche Spelen in Barcelona deelnem en zondag zijn saunacentrum in Geleen door VWS-staatssecretaris Erica Terpstra geopend zag, sprak drs. F. Bijsterveld over de Eu ro en de consequenties voor de ondernemer en ging mr. J.E. Rog van KPMG Meyburg Co belastingadviseurs in op de gevolgen van de wets voorstellen van staatssecre taris dr. W. Vermeend. Daarnaast werd er een info markt gehouden met de nieuwste producten van de ING Bank en de Postbank op het gebied van betalingsver keer. Onder de titel ’Fighting fit for your success’ gaf Ar nold Vanderleyde zijn visie op het ondernemerschap en hoe men succes met een on derneming kan bereiken. WADDINXVEEN - Maan dagavond 18 november om half acht is er in het Anne Frank-centrum (Jan van Bij- der leiding van Pieter Boer. Allereerst zal bij binnen komst van de belangstellen den het opleidingsorkest C- nenpad) weer bingo voor 55- plussers met veel mooie prij zen. De deelnameprijs be draagt f3,75 voor één plankje akkoord, bestaande uit leer lingen van Sint Carolus en Concordia, twee muziekwer ken spelen: Selections from uurtarief wordt door de vraagouder rechtstreeks aan de gastouder betaald. Het Gastouderproject, dat ac tief is in Waddinxveen, Ze- venhuizen-Moerkapelle en Rijnwoude, zoekt voor vraag- ouders (zij die op vang zoe ken) een passende gastouder. Het project regelt onder an dere de zakelijke en persoon lijke afspraken bij de eerste contacten tussen gast- en vraagouder. Dit wordt een koppeling genoemd. Na het starten van de koppe ling vindt na 6 a 8 weken een evaluatie plaats. De afspra ken worden nog eens doorge nomen, eventueel bijgesteld en er wordt besproken hoe de eerste periode voor alle be trokkenen is verlopen. Het project kan desgewenst bij vakantie of ziekte van de gastouder zorgen voor een re- serve-gastouder. Daarnaast biedt het project onder meer opvoedingsondersteunende activiteiten zoals koffie-och- tenden voor gastouders en thema-avonden In Waddinxveen en omlig gende gemeenten is er een groeiende vraag naar gastou deropvang. Binnen het gehe le project zijn er ongeveer 100 Deze cd is geheel gevuld met nieuwe improvisaties over de psalmen. Óp het programma staan onder andere psalm 84, 99, 121, 65 en 146, maar ook een improvisatie over Jeruza lem 3000 jaar. Martin Mans heeft als be roepsmusicus een eigen im- provisatiestijl ontwikkeld. Een improvisatie is het uit beelden van een muziekstuk of tekst van lied en ontstaat spontaan naar aanleiding van de inhoud. Martins improvisaties op geestelijke en klassieke the ma’s getuigen van gevoel en worden zeer gewaardeerd door een groot publiek. Zijn improvisatiestijl vindt zijn oorsprong in de Romantische stijlperiode. De nieuwe improvisatie-cd is opgenomen in de Bovenkerk in Kampen op een orgel van de bekende orgelbouwer Hinsz. Er bestond al geruime tijd vraag van het publiek naar een dergelijke cd op dit orgel en aan die vraag is nu tegemoet gekomen. De inhoud is heel bijzonder en bestaat uit een muzikale schets over specifieke verzen uit de psalmen. De Waddinx veense musicus heeft diverse verzen gekozen die over de natuur gaan. Zoals psalm 65:5 ”t Gebruis der zee doet Gij bedaren’ en psalm 84:4 ’Zelfs vindt de mus een huis o, Heer’, psalm WADDINXVEEN - Vrijdag middag 15 november van vier tot zes uur houdt drukkerij Twigt op het bedrijvenpark Coenecoop in Waddinxveen gratis toegangsbewijs voor het publiek voor de voor het subtropisch Gouweb- tweede keer in vier jaar open ad ’de Sniep’. huis. Aanleiding hiervoor zijn Stempelkaarten en toegangs- nieuwe activiteiten en de bewijzen zijn bij alle Dorp- sterke uitbreiding van het be- straat-winkels te krijgen. - Volle spaarkaarten kan men ook bij elke winkel inleveren. Voor de duidelijkheid: men wordt voor kan dus op een stempelkaart, verzorgd. In de voorbereiding wordt sterk ingespeeld op de nieuwe markt voor site-ont- werp voor Internet. De vlag ’drukkerij’ dekt ei genlijk de lading bij Twigt al lang niet meer, maar pre press en drukken blijven een belangrijke plaats innemen in het dienstverleningspak- ket. En ook daar zijn de nodi ge noviteiten: digitaal kleur proeven, een grote belichter met plaatscanner en een vol automatische snelle vierkleu- WADDINXVEEN - Maandagavond 18 november van renpers op groot formaat, acht uur tot kwart voor tien houdt het Gastouderpro ject Waddinxveen en omstreken (tel. 0182-619591) weer een informatie-avond voor aspirant-gastouders in het Anne Frank-centrum aan het Jan van Bijnenpad (twee de verdieping). X Nell en Stutterheim keukenarchitectuur Ridderhof 51 Alphen a/d Rijn Telefoon 0172 44.32.69

Weekblad voor Waddinxveen | 1996 | | pagina 11