Disco's in De Paddestoel over het nieuwe verkiezings programma Driehonderd fietsers laten gratis verlichting nakijken Streek promoot Rijn Gouwe Lijn WD discussieert Kleurplaat Kerstconcert van Da Capo Soos in Het Zuidhonk Israëlavond in Goudse Oauluskerk Verkoop- expositie Rode Kruis Klaverjassen Het Zuidhonk Bijenavond kinaerboerderij Kleurplaat voor de jeugd lil PAGINA 19 Tweewielerspecialist Henk v.d. Bor met zijn zoon in zijn Ron Versluis in zijn tweewielerspeciaalzaak aan de Beetho- zaak aan de Zuidkade. venlaan. zal Na het behandelen van de re- Daar komt de stoomboot uit Spanje Tel.: I Naam: Adres: Leeftijd: Woonplaats:. sopraan Antoinette Tiemis- sen. Zij trad recentelijk op riant, tussen de 60.000 en 74.000 reizigers per dag. Tevens wordt een gelijkmati- Op initiatief van de provincie Zuid-Holland en de vervoer- Wielaard voor de fiets aan de Dorpstraat met Arie v.d. Laan. De vorige maand kwamen er op de eerste disco-avond van het seizoen, in het vernieuw de wijkgebouw meer dan tachtig bezoekers, een heel hoog aantal voor een eerste disco. Zaterdagavond 23 november wordt er voor de volwasse nen een goud van oud-disco gehouden. De organisatie van deze disco wil deze disco eens in de twee maanden or ganiseren. Op deze avond worden de allergrootste dis- qo-hits uit vervlogen tijden en van deze tijd gedraaid. Het investeren in stadsge westelijke openbaar vervoer- projecten (light-rail) wordt daarom gestimuleerd. Het belangrijk is om goede voeren den ter plekke alle repara ties gelijk uitvoeren. resultaat Kaderwetgebieden is voor de Rijn Gouwe Lijn een promi nente plaats ingeruimd. Het Beleidsplan Rijn Gouwe Lijn geeft aan dat de conclu sie gerechtvaardigd is dat het project voor wat betreft het volledige beoogde traject (van Gouda tot de kust) haalbaar is. De Bestuurlijke Regiegroep Rijn Gouwe Lijn constateert met instemming dat het pro ject opgenomen is in de Ver- De disco is ook vernieuwd. Door inzet van vele vrijwilli gers is ook de disco weer mooier geworden dan hij al was. De bezoekers wanen zich nu in’een echte disco theek, met een lichtshow die niet onderdoet voor een nor male discotheek. De muziek op deze disco- we Lijn. Een ander belangrijke over weging voor aanleg van de Rijn Gouwe Lijn is de door de WN-Waddinxveen deze ac tie volgend jaar weer herha len. De drie plaatselijke rijwiel handelaren worden bedankt voor hun gratis medewer king. Op deze middag worden er spelletjes gespeeld, muziek gedraaid en andere activitei ten gehouden om met elkaar een gezellige middag te heb ben. en Midden-Holland is een studie verricht naar de intro ductie van een light-railsys- teem op de verbindingsas Gouda - Alphen aan den Rijn - Leiden - Katwijk-Noord- wijk. dj Ed al tien jaar disc- jockey is bij de disco’s in ‘De Paddestoel*. De ze disco wordt nog be ter dan een normale disco: er komt een echt disco-decor. De leeftijd voor deze disco is wat ruimer ge worden, om ook de bezoekers die de laatste jaren geweest zijn en nu te oud zijn voor de normale maandelijkse disco de kans te geven om de disco te bezoeken. De leeftijd zal dan van 9 tot en met 16 jaar zijn. Deze extra disco is ook extra lang. keersveiligheid en woning bouw. De plaatsvervangend WD- fractievoorzitter in de Wad- dinxveense gemeenteraad, de aan de Kerkweg-West wonen de apotheker Frank van Dijk, vult aan: ‘Een actieve inbreng van onze leden en overige geïnteresseerden is de beste garantie voor een liberaal, lo caal, eigentijds èn financieel verantwoord verkiezingspro gramma1. ‘En natuurlijk moet en zal er ruimte nodig zijn voor nieuw beleid, op meerdere fronten. Maar dan wel volgens het ‘tijd voor prioriteit* principe. Die slogan van het WD-ver- kiezingsprogramma uit 1994 is anno 1996 zelfs actueler dan ooit’, meent Frank van Dijk. WADDINXVEEN - Zondag middag 17 november van twee tot vier uur wordt in wijkgebouw Het Zuidhonk (Zuidplaslaan) weer een soos gehouden voor verstandelijk gebied van de mobiliteit en gehandicapten. de bezoekers vertellen en le ren vanuit het Oude Testa ment over de 613 ge- en ver boden voor de joden en de 7 noachitische wetten die voor iedereen gelden, voor alle niet-Joden. Na de pauze zal er gelegenheid zijn om vra gen te stellen. Rabbijn Van de Kamp is geen onbekende spreker in Gouda en staat bekend om zijn dui delijkheid. Tot voor kort was hij verbonden aan de ortho doxe joodse gemeente van Rotterdam en heeft thans een reisbureau in Amsterdam een project dat, gezien de po sitieve uitkomsten van het beleidsplan en het grote re gionale draagvlak bij provin cie, regio, gemeenten en be drijfsleven, naar de mening guliere agendapunten zal de- van de streek ook hiervoor in aanmerking komt. WADDINXVEEN - Donderdagavond 14 november om acht uur houdt de WD-afdeling Waddinxveen haar na- project Rijn Gouwe Lijn is jaarsvergadering in restaurant Bibelot (Limaweg). Daarna - vanaf kwart voor negen - wordt er gediscus sieerd over het WD-verkiezingsprogramma voor de periode 1998-2002. kenningenfase van het Meer jarenprogramma Infrastruc tuur en Transport 1997-2001 (MIT). Wel willen zij er voor pleiten dat, gezien de grote vervoer- kundige samenhang, het pro ject integraal in de Verken ningenfase van het MIT wordt opgenomen. In het bij de Tweede Kamer in behandeling zijnde MIT is een knip in het project aange bracht in Leiden. Bij de ver dere uitwerking van het pro ject is naar de mening van de streek een integrale benade ring van problematiek en op lossing gewenst. Het Kabinet heeft in de nota ‘Samen werken aan bereik baarheid* aangegeven dat een laan) en Van den Bor (Zuid kade) gehouden actie voor het gratis nakijken en ma ken van de fietsverlichting is door bijna 300 fietsers ge bruik van gemaakt. Daar de VVN-afdeling Wad- BOSKOOP/WADDINXVEEN - Woensdagavond 18 decem ber om acht uur geeft de Bo- skoopse zanggroep Da Capo (bestaande) een kerstconcert in de de Waddinxveense Ontmoe- tingskerk (Groensvoorde). Da Capo staat onder leiding van Ben Kramer. Aan dit con cert zal medewerking worden verleend door de bekende ba riton Marco F treedt regelmatig op als trio met Henk Poort bekend van The Phantom of the Opera en WOENSDAG 13 NUVbMBER ,996 WEEKBLAD VOOR VvADDiNXVEEN avond wordt verzorgt door de Waddinxveense drive-in- discotheek The Flying Dutchman', met de disc-joc key dj Ed en een gast-DJ. Zij draaien onder andere de grootste hits uit de top-40, house, hiphop en nog veel meer. Ook kan de jeugd bij de dj’s verzoekjes_kwijt. Bij de ingang krijgen de jon geren een entreebewijs met daarop een lotnummer. Hiermee kunnen ze onder andere een cd-single uit de top-40 winnen. De entree prijs is 1,50. Op vrijdag 29 november wordt er een extra disco ge houden. Dit om te vieren dat Daarom wordt gezocht naar meer aantrekkelijke vormen van openbaar vervoer, die bo vendien efficiënt te exploite ren zijn. De doelstellingen van de rijksoverheid om bij de exploitatie van het open baar vervoer een kosten-dek- kingsgraad van 50% te reali seren, lijken alleen haalbaar indien nieuwe vormen van exploitatie door light-rail- concepten worden geïntrodu ceerd. De regionale overheden zijn van mening dat een kwali- teitssprong noodzakelijk is voor het realiseren van (rijks)taakstellingen op het milieu. De aanleg van de Rijn Gouwe Lijn is dan ook een be langrijke bijdrage aan het re aliseren van het SW-beleid. Ook in de nota “Netwerken: De Randstad op het goede spoor* van de gezamelijke Randstadpïovincies en de zeer belangrijk is om goede ratie was de bedrading van fietsverlichting te voeren de verlichting en de doorge- voor hun eigen veiligheid en brande lampjes. De plaatse- dat van andere weggebrui- lijke rijwielhandelaren kon- kers*, aldus de plaatselijke WN’ers. De meest voorkomende repa- Gezien dit WADDINXVEEN Vrijdagavond 15 no vember houdt wijk- en speeltuinvereniging ‘De Paddestoel* (Lijs terbesstraat) weer de maandelijkse disco- avond voor de Wad dinxveense jeugd van 9 tot en met 14 jaar. WADDINXVEEN - Woens dag 20 november van tien tot vier uur houdt de Welfare-Te- lefooncirkel Waddinxveen van het Nederlands Rode Kruis de jaarlijkse verkoop tentoonstelling in de recre atiezaal van het Anne Frank- centrum (Jan van Bijnen- pad). Verkocht worden onder meer, tafelkleden, schorten, kleedjes en talloze andere ar tikelen, die door de deelne mers zijn gemaakt. De op brengst van deze verkoop is voor het opnieuw aanschaf fen van materialen. WADDINXVEEN - In wijkge bouw Het Zuidhonk (Zuidpla slaan) is er vrijdagavond 15 november om acht uur weer vrij-klaveijassen (géén com petitie). De toegangsprijs be draagt ƒ2,50 per persoon. GOUDA/WADDINXVEEN - In de kinderboerderij aan de Bloemendaalseweg in Gouda houdt vrijdagavond 15 no vember om acht uur de im- kersvereniging afdeling Bo skoop en omstreken een avond over communicatie bij de bijen. Theo de Ronde zal een dia-lezing verzorgen over hoe bijen door middel van een ’dans’ aan de andere bijen kunnen doorgeven waar er honing te halen is. Ze vertel len elkaar bijvoorbeeld welke richting ze moeten vliegen en of het dichtbij of ver weg is. Hoe de geur is en of er veel van deze dracht aanwezig is. Voor inlichtingen kan men bellen met Michiel Ridder (tel. 0182-511930), Engbert Folies (tel. 0182-531383) of M. ter Kuile (tel. 0182- 530778). dinxveen dit jaar ook alle scholen heeft benaderd over deze actie is er ook door de scholieren zeer veel gebruik van gemaakt van deze actie. ‘Wij zien in deze actie dat de mensen toch inzien dat het GOUDA/WADDINXVEEN - Vanavond - woensdag 13 no vember - om acht uur wordt in de Goudse Pauluskerk de tweede Israëlavond gehouden van de regionale commissie ’Kerk en IGsraël’ van de clas sis Gouda van de Nerder- lands Hervormde Kerk. Tussen Israël en de christelij ke kerk bestaat een nauwe relatie. De christelijke kerk bestaat bij gratie van het jo dendom. Een grotere afhan kelijkheid is niet denkbaar. Binnen de verschillende christelijke gemeenschappen en ook de hervormde gemeen schap wordt dan ook veel ge studeerd op dé wortels van het geloof. De Hervormde Kerk classis Gouda doet dat in de vorm van open studie- avonden. Na een boeiende discussie over het onderwerp toe komstverwachting voor Is raël en de gemeente zal van avond - woensdag 13 novem ber - de tweede avond worden gehouden. Deze avond kan men van een joodse rabbijn leren hoe de jo den denken over de wet, of zo als zij zeggen de thora. Wat betekent deze voor de Joden en de joodse wet voor de volken (niet-joden). DEN HAAG/WADDINXVEEN/GOUDA - De Tweede Ka mer is dezer dagen nog weer eens nadrukkelijk de Rijn Gouwe Lijn - een light rail systeem - onder de aandacht welke betekenissen heeft gebracht. Dit in verband met de behandeling van de be groting voor 1997 van het ministerie van Verkeer en Waterstaat en het Meerjarenprogramma Infrastruc- Hoewel de avonden georgani- tuur en Transport 1997-2001. seerd worden door de Neder landse Hervormde Kerk, staan alle avonden op voor ie dereen die geïntegreerd is in regio’s Rijn-en Bollenstreek de relatie tussen Israël en de Christelijke Kerk. Deze tweede avond in een reeks van vier wordt gehou den in de Pauluskerk aan het Van Hogendorpplein in Gouda. De avond begint om acht uur en de toegang is gra tis. De bekende rabbijn Lody B. van de Kamp zal deze avond spreken over het onderwerp ject. Het project wordt vanuit ‘De Thora voor Joden en de volken*. Vanuit het joden dom bekeken zal de rabbijn Rijn Gouwe Lijn. Afgelopen zomer zijn de plannen door de provincie en de regio gepre senteerd. De Rijn Gouwe Lijn is een project waarin oplossingen ontwikkeld voor de verkeers- en vervoersproblematiek in de corridor Gouda-Alphen- Leiden-Katwijk-Noordwijk. Die problematiek bestaat in hoofdzaak uit een hoog en groeiend autogebruik, waar door de leefbaarheid en de be reikbaarheid sterk onder druk komen te staan. Ook blijkt er sprake te zijn in Amsterdam van een sterk toegenomen sa- voor joodse reizigers die het menhang van de regionale ar- vasteland van Europa bezoe- beidsmarkt in -de regio Rijn- ken. land. In de vervoerstructuur binnen de regio zal met name in de oost-west as op deze ontwikkeling moeten worden ingespeeld. De Rijn Gouwe Lijn (light- railverbinding) is gebaseerd op een flexibel openbaar ver- voerconcept. Dat wil zeggen dat de sneltrams zich makke lijk kunnen voegen naar de NS-infrastruc- tuur. Bij de planuitwerking wordt tevens een koppeling ge maakt met de plannen voor Randstadrail in de Zuidvleu- gel van de Randstad. Een vergelijkbaar flexibel light- Bakker. Hij railsysteem is onder meer 1 met succes geïntroduceerd in Karlsruhe (Duitsland). Het aantal reizigers in de Ernst Daniel Smid bekend Rijn Gouwe Lijn bedraagt, af- van de musical The Sound of hankelijk van de gekozen va- Music. Marco Bakker zal op het Waddinxveense kerstconcert te horen zijn samen met de ge belasting geconstateerd op alle trajectdelen, zowel op het oostelijke-, centrale- als wes- met de bekende tenor José telijke deel van de Rijn Gou- Careras. Aan de vleugel worden zij be geleid door Rinus Luttikhuis. Marco Bakker en Antoinette Tiemissen zullen zowel solo rijksoverheid geformuleerde als gezamenlijk met Da Capo ‘dubbel-doelstelling* (verho- een prachtig kerstprogram- ging kostendekkingsgraad en ma verzorgen. substitutie van auto naar Kaarten voor dit concert zijn openbaar vervoer), verkrijgbaar bij de Rabobank Waddinxveen (Kerkweg- Oost) en telefonisch te reser- ven bij José Versluis (tel. 0182-618852). De kaarten kosten in de voorverkopp ƒ25,- en op de avond van het concert ƒ27,50. WADDINXVEEN - Van de door afdeling Waddinxveen van de vereniging Veilig Ver keer Nederland (WN) met de drie plaatselijke rijwiel handelaren Wielaard (Dorp straat), Versluis (Beethoven- WBRISW1*»W De najaarsvergadering is donderdagavond tussen acht uur en half negen toeganke lijk voor alle VVD-leden van de afdeling Waddinxveen. Vanaf kwart voor negen ko men de liberale stellingen aan bod en is de zaal ook toe gankelijk voor liberale be langstellenden. WADDINXVEEN - Van af komende zaterdag verspreiden de zwarte pieten tijdens de intocht van Sint Nicolaas weer een kleurplaat. Deze kleurplaat, die de titel ’Daar komt de stoomboot uit Spanje’ heeft gekregen, kan door de jeugd worden ge- kleurd en tot en met za- |J terdag 30 november De inleveradressen zijn Iets Totaal (Nesse), Heemskerk (Dorp straat), Mulder (de Pas- i sage), De Bas (Luifel- baan) en Plusmarkt s (Zuidplaslaan). versnelling van de uitvoering van het Structuurschema Verkeer en Vervoer (SW) noodzakelijk is en dat de ver snelling vertaald moet wor den in een strategisch en sa menhangend pakket van maatregelen. ze liberale bijeenkomst voor al in het teken staan van het te schrijven nieuwe WD-ver- kiezingsprogramma voor de volgende raadsperiode. Fractievoorzitter Koos de Vo gel: ‘Alle WD-leden van de afdeling Waddinxveen heb ben via de nieuwsbrief (het afdelingsblad van de WD-af- deling) een tiental stellingen ontvangen. Tijdens onze mee ting staan deze stellingen centraal: we willen graag we ten of onze leden het eens of oneens met de diverse stellin gen zijn*. De in zijn derde raadsperiode verkerende Koos de Vogel vervolgt: ‘Maar, de motivatie van het eens of oneens van onze achterban en overige be langstellenden is voor ons als WD-fractie en WD-bestuur toch wel het belangrijkste. Zo krijgen we een goede indica tie van wat er zoal leeft over onderwerpen als gemeentelij ke herindeling, sociale veilig heid, recreatieve voorzienin gen, locaal milieubeleid, hoogte van gemeentelijke heffingen en tarieven, ver- Tevens participeren de 12 be trokken gemeenten, alsook vervoerbedrijven, in het pro- de regio gecoördineerd door een Bestuurlijke Regiegroep ^7 Wh .A.»-» - t'- A

Weekblad voor Waddinxveen | 1996 | | pagina 19