Sint Nicolaas 0.69 Oplichting lukte niet zaterdagmorgen in Waddinxveen KOOP NU! s I TJAIU'S kleding en accessoires Kom gezellig winkelen bij ons op het ’’oude dorp” Bevolking praat begin 97 mee over langverwacht verkeerscirculatieplan Medische praktijk aan de Sterrenlaan van der linde ‘V Groots anti- Gereformeerde Kadotip slipspektokel op Coenecoop predikant overleden Parket-, kurk- en laminaatvloeren Scholieren in actie voor Roemenië KERST KAARTEN 398,- ALLES VOOR UW OPEL... Fietstocht met IVN B BURGER?". Burgemeester bij diamanten bruiloft r 1945 [HEEMSKERK; Van Elswijk b.v. kalkhoven ISOCEOEBSn Zie ook onze advertenties elders in deze krant. i TJAIU'S INTERIEURVERZORGING RABOBANK WADDINXVEEN OPENINGSTIJDEN (vanaf 1 november 1996) 10.00 -18.00 uur ^0.00 -18.00 uur |0.00 -18.00 uur 10.00 -18.00 uur - 20.30 uur I-18.00 uur L 13.00 uur I Burgemeester C.M. van der Linden feliciteert het diamanten echtpaar P. van der Waal- I 1 I i OPLAGE 13.925 EXEMPLAREN FOT( VIDE’ AUDI' MEGA-COLOR Drogers Gedegen vakwerk en kwaliteit Gunstige legkasten Maandag Dinsdag Woensdag Donderdag Donderdagavond Vrijdag Zaterdag MET EIGEN FOTO Echt betaalbare kindermode Leuke kadootjes en HUIS-AAN-HUIS In Waddinxveen, Zevenhuizen en Moerkapelle 52e JAARGANG NUMMER 2518 WOENSDAG 13 NOVEMBER 1996 Dorpstraat 76 Waddinxveen Tel. (0182) 63 20 02 m r- m o -H 31 O O 31 O m m z o c 5 m Bovendien binnenkort ook kleding uit eigen atelier!!! v.a. Vraag vrijblijvend een offerte aan g^T.V.-REKLAME MEER MIELE NIEUWS! Waterman vulpen balpen Hoofdredacteur: B.J. Woudenberg, Telefoon 0182- 61 55 94. Kantoor kanaalstraat 10, 2741 HH Waddinxveen, Postbus 372, 2740 AJ, Telefoon 0182- 63 03 32, Telefax 0182- 63 26 33. Openingstijden: Maandag t/m vrijdag van 8.30 - 17.00 uur. KIJK |fotoshop| Jongebreur van de Abraham Kroesweg. (Foto. Sjaak Noteboom). Rabobank Waddinxveen Kerkweg Oost 161 - Tel. (0182) 62 53 00 1 Weekblad voor Waddinxveen Bij de feestelijke verwelko- van klein dervriend wordt vergezeld door zes zwarte werkpieten en dertien muzikale zwarte pieten. Ze delen pepernoten en kleurplaten uit. 1200 TOERE Miele WASAUTOMAAT Op deze manier hopen de be trokken zorgverleners sneller en effectiever te kunnen wer ken, en zo de patiënten een betere zorg te kunnen bieden. De in Alphen aan den Rijn wonende ds. Dirk Jan Modde raar overleed woensdag 6 no vember op 81-jarige leeftijd. Hij diende de Waddinxveense Gereformeerde Kerk van 24 augustus 1969 tot 1 februari 1980. Daarvoor was hij predi kant in Voorschoten. ETMl PAS IN IEI 1997 Gouwestraat 21 Boskoop 0172-212506 INBRAAKBEVEILIGING een zaak van vertrouwen graag tot ziens bij Kerkweg West 4, Waddinxveen tel. (0182)611056 I Dorpstraat 33. 2742 AP Waddinxveen j» Tel. (0182) 63 08 99 officieel Opel service-dealer Tel. (0172) 58 96 97 Dorpsstraat 257 V Hazerswoude-Dorp J op korte termijn wordt ge noemd de aanleg van fiets- voorzieningen op de Juliana van Stolberglaan, waardoor een scheiding ontstaat tussen deze weggebruikers en het autoverkeer. Het college van Burgemees ter en Wethouders geeft de voorkeur aan het starten met de reconstructie van de Julia na van Stolberglaan, aange zien dit een belangrijke ver keersader is, waarop diverse andere wegen in het centrum aansluiten. De planning is begin 1998 met de eerste werkzaamhe den aan deze route te begin nen. Andere prioriteiten in het verkeerscirculatieplan op korte termijn zijn: NIEUWST! TECHNOLOGISCHE AANSTURING Dorpstraat 38, Waddinxveen, (0182) 61 23 73. Zijde 3, Boskoop, (0172) 21 25 44. bij Gorinchem. Er zijn twee kleindochters en ondertus sen ook één achterkleind ochter. Op 18 mei 1984 heeft Wad- dinxveens eerste burger de bruidegom een koninklijke onderscheiding mogen uit reiken en wel de gouden ere medaille verbonden aan de de Orde van Oranje-Nassau. BOSKOOP - Een 18-jarige Boskoopse is tegen de lamp gelopen bij een poging tot op lichting. In een Goudse sport hal stal ze een portemonnee met een betaalpasje en pro beerde daarmee in een bank in Boskoop geld op te nemen. Dit lukte niet maar de Bo skoopse werd wel herkend door een baliemedewerkster die de politie waarschuwde. Korte tijd later volgde een aanhouding. De Boskoopse is na een bekentenis weer op vrije voeten gesteld. WADDINXVEEN - Sint Nicolaas wordt komende zater dagmorgen 16 november ingehaald. De door de Onder nemers Vereniging Waddinxveen (OVW) geregelde in tocht begint om kwart voor tien als de Spaanse kinder vriend per boot aan de Nesse afmeert en vaste voet op Waddinxveende bodem zet. WADDINXVEEN - Zaterdag 16 november zal de bijzon dere medische praktijk ’Sterrenlaan’ in Waddinxveen, achter de hervormde kerk De Morgenster, officieel haar deuren openen. De muzikale begeleiding tij dens de gehele intocht is in handen van de Waddinxveen se Cormula’s. Ook wordt meegewerkt door de twirl- groep ’Illusion’ (met 20 perso- Uit een onderzoek van Oran jewoud BV blijkt dat binnen tien jaar het verkeersaanbod in Nederland met 20% zal groeien. Mede door deze aan was acht het ingenieursbu reau een aantal voorgestelde verkeersmaatregelen in de gemeente Waddinxveen groot belang. REGIO - Het Instituut voor N atuurbeschermingseduca- tie (IVN) organiseert zater dag 16 november een fiets tocht door de polders van het Groene Hart met daarin inte ressante elementen als hout wallen, geriefbosjes, sloten en molens. Tijdens de tocht wordt ook aandacht besteed aan bedreigende factoren zo als woongebieden, oprukken de boomkwekerijen, de aan leg van rijkweg 11 en de HSL. Gestart wordt om 13.00 uur bij molen de ’Rode Wip’ aan de Gemeneweg. Deelname is gratis, het meenemen van een verrekijker wordt aanbe volen. Voor inlichtingen: An- ja Langerak, tel. 426990. Het langverwachte verkeers circulatieplan is een rapport waarin Oranjewoud BV het Waddinxveense gemeentebe stuur een meeij arenvisie voorlegt omtrent de verkeers- en vervoersituatie in en rond het Gouwedorp. leen honderden kinderen en hun ouders aanwezig, maar ook Waddinxveens burge meester C.M. van der Linden. Het is de laatste keer dat hij de Goedheiligman in deze functie zal kunnen begroeten. Sint Nicolaas vaart over de in luxe geschenkdoos, met gratis lederen etui van 99,00 voorf75,- In diverse kleuren leverbaar. Ook geschikt als relatie geschenk. de kantoorspecialist Waddinxveen - Dorpstraat 39 Tel. (0182) 61 22 98 L Fax (0182) 63 02 30 - Reconstructie van de Kerk- weg-Oost; - Doortrekken van de Rijn- landstraat naar de Kerkweg- Oost; - Aanpakken van de we gen rond ’de Passage’. De aanleg van een westelijke en noordelijke rondweg om Waddinxveen heen, wordt in het verkeerscirculatieplan aangemerkt als een maatre gel op lange termijn. Hier voor is namelijk een uitge breid onderzoek noodzake lijk. Belangrijk onderdeel binnen de realisatie van de westelij ke rondweg vormt de bouw van een extra brug over de Gouwe, tussen Waddinxveen en Boskoop. Deze maatregel zal onder meer moeten leiden tot een afname van de verkeersdruk te over de hefbrug over de Gouwe en de Coenecoopbrug. Voordat de gemeente in 1998 start met de reconstructie- werkzaamheden, zal het ver keerscirculatieplan begin vol gend jaar worden voorgelegd aan alle belanghebbende in Waddinxveen. derij hadden en 27 jaar wo nend in Waddinxveen, werd tijdens de receptie in restau rant Bibelot (Limaweg) har telijk gefeliciteerd door Waddinxveens burgemees ter C.M. van der Linden. Het diamanten paar heeft twee gehuwde dochters, waarvan er één in Zevenber gen woont en één in Vuren De maatregelen die in de meerjarenvisie tot uitdruk king komen, moeten binnen tien jaar leiden tot een betere verkeersdoorstroming in Waddinxveen en omgeving. Oranjewoud BV heeft in het rapport een prioriteitenlijst opgenomen van de verkeers knelpunten die op korte en op lange termijn dienen te wor den aangepakt. Als belangrijkste maatregel fysiotherapie De Laat, voor heen sinds vier jaar gevestigd aan de Schaepmanhoeve in de Zuidplas. Aan deze prak tijk zijn vier fysiotherapeuten verbonden: Etta van Mullem- Wolters, Marjan Kik-Nieu- wenhuizen, Maijan Kuipers- Spruit (tevens sportfysiothe- rapeut) en Coen de Laat (tevens manueel therapeut). Deze praktijk is maandag 11 november van start gegaan op de eerste verdieping van het pand. De fysiotherapeu ten zijn enthousiast over het feit dat zij zich nu met meer disciplines onder een dak be vinden. Zij verwachten door betere samenwerking de ge zondheid van de patiënten nog beter te kunnen bevorde ren. Ook de indeling van de be handelruimte is door de ver huizing op vooruit gegaan. Voor patiënten die moeite hebben met traplopen be staat de mogelijkheid om op de begane grond behandeld te worden. Een van de twee nieuwko mers is Margót van Kampen, bevoegd kinderfysiothera- peute. Na haar opleiding tot fysiotherapeute en de nodige jaren praktijkervaring volgde zij de vierjarige post HBO op leiding kinderfysiotherapie. Zij is volledig gespecialiseerd in het behandelen van kinde ren. De behandeling ge schiedt na verwijzing door huisarts of kinderarts. De kinderfysiotherapeute werkt nauw samen met fysiothera peut, huisartsen en psycholo ge van praktijk Sterrenlaan. Indien nodig kan de behande ling door de kinderfysiothera- peut geïntegreerd worden met behandeling door andere leden van het team. De prak tijk voor kinderfysiotherapie bevindt zich op de tweede verdieping van het pand. Eveneens op de tweede ver dieping wordt de praktijk voor eerstelijnspsychologie van Hannah Ritter gevestigd. Deze praktijk werkt al een aantal jaren vanuit Gouda samen met verschillende huisartsen in Waddinxveen. Vanaf maandag 2 december werkt de psychologe een aan tal dagdelen in Waddinxveen. Verwijzing door een huisarts is overigens geen voorwaarde voor behandeling. De eerste lijnspsycholoog richt zich op kortdurende behandelingen, gemiddeld 10 tot 12 gesprek ken. Iedereen kan bij haar te recht ongeacht leeftijd of aard van de problemen. Wanneer blijkt dat de proble matiek niet geschikt is voor kortdurende behandeling zal in overleg met patiënt en huisarts worden doorverwe zen naar een andere vorm van zorg. Door de combinatie van zo veel verschillende disciplines in één pand is Waddinxveen een uniek samenwerkings verband rijker. Hoewel alle disciplines zelfstandig zijn kunnen zi door de makkelijke bereikbaarheid snel overleg met elkaar plegen en indien nodig de behandeling van een patiënt geïntegreerd laten plaatsvinden. Spoorstraat 17-29 - 2801 BA Gouda Tel. (0182) 51 80 55 - Fax (0182) 52 29 26 WADDINXVEEN - Ing. Herbert Ticheloven van ingeni eursbureau Oranjewoud BV (Capelle aan den IJssel) heeft vorige week donderdagmiddag het door zijn be drijf opgestelde verkeerscirculatieplan (VCP) voor de gemeente Waddinxveen officieel overhandigd aan ver keerswethouder Joop Neele (PCW). WADDINXVEEN - Op een terrein bij Volvo Bedrijfswa gens en transportbedrijf A. van Noort op bedrijvenpark Coenecoop wordt zaterdag 30 november een groots an- ti-slipspektakel gehouden met medewerking van anti slipschool Rob Slotemaker. Het spektakel, dat mede is opgezet wegens het afscheid van Waddinxveens burge meester C.M. van der Lin den, is ook en vooral bedoeld voor de bevolking. Een dag lang zullen zullen zij zich op het glad gemaakte asfalt met slipdemonstraties kun nen vermaken. k NO°R WXZBiVNiX WADDINXVEEN - Maan dag 11 november stonden de heer en mevrouw P. van der Waal-Jongebreur, wonend aan de Abraham Kroesweg 2 in Waddinxveen, er bij stil dat zij 60 jaar geleden in het huwelijk zijn getreden. Het echtpaar, oorspronkelijk afkomstig uit Capelle aan den IJssel waar zij een tuin- nen) en de drumband ’Harpe Davids’ (met 30 personen). Als Sint Nicolaas is gearri veerd zal hij ruim een uur aan de Nesse tussen de kin deren kunnen vertoeven. Te gen elf uur vertrekt Sint Ni colaas met zijn zwarte pieten in een koets en een paarden tram naar het winkelcen trum Zuidplas. Daar wordt om vijf over half twaalf in de J.2 2— 1_ 1 J ’de Sniep’ vertrokken. Na een lunchpauze doet Sint Nicolaas en zijn gevolg ach tereenvolgens winkelcen trum Dorpstraat (13.30 uur), winkelcentrum Groensvoorde (14.00 uur), winkelcentrum Oranjegalerij (14.30 uur), winkelcentrum Luifelbaan (15.00 uur) en winkelcen trum ’de Passage’ (15.30 uur) aan. WADDINXVEEN - Op de Oosterbegraafplaats in Al phen aan den Rijn is maan dagmiddag 11 november na een dienst van Woord en Ge bed in de zaal ’De Schutse’ van de Maranathakerk ter aarde besteld Waddinxveens vroegere predikant van de Gereformeerde Kerk ds. D.J. Modderaar. In een winkel aan de Burg. Colijnstraat zijn zeventien koekenpannen gestolen. Een ongeveer 25-jarige man stop te ze in een tas terwijl zijn partner het personeel afleid de. Dit lukte slechts den dele maar een poging de man aan te houden is mislukt Uitsluitend voor particuliere adviesdiensten en reisbureau. Geen kasdiensten. Als vanzelfsprekend is het altijd mogelijk buiten de openings tijden een afspraak met onze adviseurs te maken. Tijdens een open huis van 11.00 tot 15.00 uur, wordt pa tiënten en andere belangstel lenden de gelegenheid gebo den kennis te maken met de verschillende vormen van zorg die vanaf dan in dit nieu we pand geboden zullen wor den. De praktijk gaat onderdak bieden aan een aantal beken de en voor Waddinxveen nog onbekende zorgverleners. Voor alle disciplines geldt het feit dat zowel particuliere- als ziekenfondspatiënten terecht kunnen. In de eerste plaats de huis artsen F.J. van den Brule en N.G. van Vliet, die zeer ver heugd zijn de inmiddels veel te krappe noodvoorzieningen te kunnen inruilen voor de luxe van de nieuwe praktijk. De samenwerking tussen de beide artsen zal verder geïn tensiveerd worden. Dokter Van Vliet zal voorlopig op maandag, dinsdag en donder dag blijven werken. Zijn werkzaamheden in de praktijk zullen zich gaande weg uitbreiden, zodat in de zomer van 1997 zijn werk zaamheden in Leiden beëin digd zullen worden. Tegen die tijd verwachten de huisartsen tot een volledige samenwerking te komen. Doordat de artsen voor el kaar kunnen waarnemen tij dens vakanties, ziekte en na scholing zal nog slechts inci denteel door andere huisartsen waargenomen hoeven worden. Een andere oude bekende in het pand is de praktijk voor In de komende weken zal het anti-slipspektakel ver der worden uitgewerkt. Het ligt in de bedoeling dat er ook volop informatie over verkeersveiligheid en ande re zaken zal worden gege ven. Medewerking is al toe gezegd van de politie en de vrijwillige brandweer. Dit gebeurt aan de hand van een aantal inspraakavonden, waar het publiek en de be trokken instanties hun me ning kunnen geven op het verkeerscirculatieplan. Het plan kwam vorige week donderdagavond en komt in december voor een globale be handeling aan de orde in de raadscommissie III. In mei 1997, na de inspraakprocedu re, volgt de inhoudelijke be handeling van het plan door de commissieleden. Die maand oordeelt ook de ge meenteraad over het plan. Het verkeerscirculatieplan zoals dat een week geleden is overhandigd aan wethouder Joop Neele, kent een lange voorgeschiedenis. Een aantal jaren geleden stelde bureau Goudappel Coffeng BV in opdracht van de gemeente een rapport sa men, waarin aan de Wad dinxveense wegen een be paalde functie werd toebe deeld (verblijfs- of doorstroomfunctie). Deze wegcategorisering heeft als uitgangspunt gediend voor het door Oranjewoud BV opgestelde verkeerscircula tieplan, dat overigens eerst een versie kende die het colle ge van B. en W. ontoereikend vond. BOSKOOP - Ongeveer 275 kinderen van vier Boskoopse basisscholen hebben stroop wafels verkocht voor het zie kenhuis in Oradea in Roe menië. De kinderen kwamen van de beide ’Brugscholen’ (de Kievitstraat en de Popu lierenhof), van de Zeven sprong en de Rehobothschool. In totaal zijn er zo’n 3000 pakjes stroopwafels verkocht waarvan de netto opbrengst voor de Stichting Oost Euro pa Boskoop (de SOEB) onge veer 3000 gulden is. Met dat geld is er een trans port mogelijk van hulpgoede- ming zijn natuurlijk niet al- ren naar het Roemeense zie kenhuis. Tijdens het bezoek aan Oradea in september hebben SOEB-leden handar beid uit de omgeving van Oradea meegenomen. Alle kinderen die hebben meege daan aan de stroofwafelactie kregen een handgeschilderd Gouwe in een 30 meter lange potlood als aandenken. boot van het Goudse zeeka- De artikelen die meegebracht dettenkorps. De Spaanse kin- richting van winkelcentrum zijn worden aanstaande za- ”>-'•> terdag 16 november te koop aangeboden in de kraam voor de RABO-bank. Daarnaast worden er oliebollen, eigen gemaakte kerstartikelen en gerepareerde en aangeklede tweedehands poppen ver kocht. Allemaal voor het goe de doel. A

Weekblad voor Waddinxveen | 1996 | | pagina 1