Boskoops Vrouwenkoor L brengt jubileumconcert I I? 'Sl «I I I 5 tentoonstelling De Vogelvrienden Bsintrcrtuin HEMCAR Rentokil niet scherp ryidblinker COATS ll gr M Convenient richt nieuwe BV 'IntraMED' op -1 gk ah LIJ L Hotel-Rest.-Kegelbuis de Sluisffl SGP-iongeren: Heb meer oog voor elkaar dan alleen Internet i I -1 f Cj WOENSDAG 13 NOVEMBER 1996 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN het dertig jarig be de A.P. van Neslaan een jubileumconcert. ’Ac- Simon Ilse Bouma Het momenteel achttien lé den tellende vierstemmige koor, eerste en tweede sopra nen en eerste en tweede al ten, is in 1966 op spontane ’Sound the trumpet’ Henry Purcell. In de vierde set nam ZVH weer snel een voorsprong (8- 3), die Brevok toch weer te niet kon doen. In een span nende eindfase was nu ZVH goed bij de les en kon de set met 15-13 winnend afsluiten. De vijfde set gaf een Zeven- huizense ploeg -te zien, die niet scherp was. Al snel keken de gastheren tegen 2-10 achterstand aan, die met zo’n rally-point set moeilijk meer goed te maken is. Het werd dan ook uitein delijk een 7-15 set overwin ning voor TDK-Brevok. Na afloop verklaarde trainer coach Teun Buijs bewust risi co’s gelopen te hebben door met de selectie keihard te trainen en geen gas terug ge nomen te hebben voor deze wedstrijd. De trainingen van de ploeg zijn nu toch op het Europa Cup-avontuur gericht. Bo vendien worden de prijzen pas in de play-offs verdeeld. dirigente die bereid en in de gelegenheid was om op de donderdagmorgen te reperte- ren. Zij weet inmiddels heel goed Het koor heeft zo’n anderhalf jaar lang dit jubileumconcert voorbereid en hoopt dat het net zo’n succes zal worden als nog niet zo lang geleden de deelname aan het Bene fietconcert in de Beurshal of de Internationale Korendag in Den Haag. En eigenlijk hoopt men ook op veel pu bliek tijdens het concert. De toegang tot de tentoon stelling is gratis. Op donder dag- en vrijdagavond en za terdagmiddag draait het van rad van avontuur waarbij zeer vele schitterende prijzen zijn te winnen. Natuurlijk zijn er tijdens de openingsuren ervaren vogel- houders aanwezig die een ie der met raad en daad ter zij de kunnen staan. Naast in lichtingen over vogels kan men op de tentoonstelling ook terecht voor inlichtingen over De Vogelvrienden. Wie voorrang heeft is hier minder belangrijk dan wie straks de auto herstelt. I é- $2 ren er in de toenmalige on derwijzer van de Immanuël- Het lidmaatschap kost ƒ48,- per jaar voor volwassenen en voor de jeugd tot 18 jaar slechts ƒ36,-. Dit is inclusief Dit aantal is in al die jaren toch wel de gemiddelde be zetting gebleven. Een korte tijd bezat het zelfs 28 leden maar door verhuizingen en andere omstandigheden nam dit aantal toch weer geleide lijk af. Voor de begeleiding wat anders. Jonge vrouwen worden niet meer zo snel lid. Zij hebben een baan of ande re (sport)interesses. En de wat oudere generatie wordt nogal eens gevraagd voor op- maar gezien de ontwikkeling van de laatste jaren en de di verse successen die de leden reeds behaald hebben op de diverse nationale tentoon stellingen en op diverse ten toonstellingen van de speci- aalclubs zullen er ongetwij feld hoge punten gescoord worden. van 9.30 tot 1L30 uur in gebouw De Loods achter de Gerefor meerde Kerk. Voor nadere Door de medewerking van en kele bedrijven is het bestuur er in geslaagd een aantrekke lijk prijzenpakket samen te stellen. De meewerkende be drijven zijn transportbedrijf Van Noort assurantiekantoor Verwey, dierenspeciaalzaak Het Beestenspul en Verwey Recreatie (Zevenhuizen). I Door het vertrek van Klaas Rusticus moest het Vrouwen- de koor al vrij snel na de oprich ting op zoek naar een nieuwe koorleider. Die vond men uit eindelijk na lang zoeken in de uit Leiden afkomstige di- WADDINXVEEN - Convenient Automatisering in Wad- dinveen, de WAA Groep (Vereniging van Artsen Auto mobilisten) en het automatiseringshuis Raet hebben een overeenkomst gesloten die inhoudt dat Convenient de activiteiten van de WAA Groep en Raet op het ge bied van praktijkautomatisering voor fysiotherapeu- als koor.’ Daarvan is een aantal al ja renlang lid. Eén van hen is mevrouw Ine Boer, al vanaf de oprichting lid van dit zeer Dertig jaar Boskoops Vrou- algemene _Boskoops Vrou wenkoor, net als bij andere koren een periode van ups en WADDINXVEEN - De Waddinxveense vogelvereniging De Vogelvrienden houdt volgende week weer haar jaarlijkse driedaagse tentoonstelling in het clubge bouw van de duivenvereniging De Sperwer aan het Stationsplein in Waddinxveen. Z7 wenkoor. Desondanks zijn nieuwe zangeressen van har- downs. De plaatselijke afde- te welkom tijdens de weke ling van de NVvH telt zo’n lijkse repetitie op de donder- 140 leden en tegen dit aantal dagmorgen steekt het Vrouwenkoor met haar achttien leden wel wat schril af. ’Maar ja, er zijn binnen de vereniging ook nog informatie over het Boskoops Vrouwenkoor kan men zich wenden tot de secretaris, mevrouw Hanneke Hoofd man, tel. 214818. Er is ech- aan verbonden. Men moet wel lid worden van de Nederlandse Vereniging van Huisvrou wen. teerd door een voormalig lid van de populaire Engelse groep Take That. In het afgelopen weekeinde werden reeds voor beschouwingen op de uitreiking uitgezonden. MTV is te ontvan gen op het kanaal 64 in Gouda, Berkenwoude, Driebruggen, Gouderak, Haastrecht, Heken dorp, Het Beijersche, Moord recht, Oudewater, Reeuwijk, Stolwijk, Vlist en de Bloemen- daalseweg (Waddinxveen). Ook de nieuwe tentoonstel ling is een van de grotere on derlinge tentoonstellingen in de wijde Omgeving. Dit jaar zijn er maar liefst 400 inzen dingen. Voor de leden van de Wad dinxveense vereniging is de tentoonstelling het hoogte punt van het jaar. Want voor dat de tentoonstelling voor het publiek wordt geopend, worden alle vogels door 7 bondskeurmeesters beoor deeld en met punten gewaar deerd. Reno0’* GOUDA/WADDINXVEEN - De commerciële muziekzender MTV keert terug op de kabel in Midden-Holland. De Rekam - die ook beelden levert aan de bewoners van de Bloemendaal- seweg in Waddinxveen - heeft met MTV overeenstemming be reikt over de voorwaarden voor doorgifte. MTV verdween op 1 mei 1995 van het door de Stich ting Regionale Kabeltelevisie Midden-Holland (Rekam) be heerde kabeltelevisienet. Dit omdat MTV bij de vernieuwing van de overeenkomst een alge mene vergoeding voor alle ka belabonnees verlangde. De deelnemers in de Rekam, de af zonderlijke machtiginghouders in Midden-Holland, zijn princi pieel tegen zo’n algemene ver goeding. Het heffen van de ex tra vergoeding bij iedere abon nee betekent op den duur een forse tariefstijging, mede om dat ook andere programma’s een dergelijke wens uiten. MTV, die in een groot aantal landen wel een algemene ver goeding ontvangt, erkent thans de bijzondere situatie die hier geldt. De kabelstichtingen, ver enigd in de Rekam zijn non profit instellingen en streven ernaar hun product aan te bie den aan een zo groot mogelijke groep abonnees. Programma’s die een vergoeding van de abon nees verlangen, zullen daarom uitsluitend in een pluspakket doorgegeven kunnen worden. Aangezien MTV opgenomen wil worden in het basispakket, wordt het programma nu tegen de nul-optie aangeboden. MTV draagt zorg voor de noodzake lijke decodeerapparatuur waar mee het mogelijk is dat de Re kam het nieuwe digitale sig naal van MTV kan ontvangen. MTV en de Rekam hebben een definitieve overeenkomst voor de periode tot 31 december 1997 gesloten. Beiden verwach ten ook voor een periode daarna tot overeenstemming te kun nen komen. Het erkennen van het principe van de Rekam en het concrete aanbod van MTV voldeed aan de wens van de Rekam dat een nieuwe overeenkomst voor een substantiële termijn zou gel den. MTV is vrijdag 8 november weer op de kabel teruggekeerd. De abonnees van de Rekam kunnen donderdag 14 novem ber de live-uitzending van de uitreiking van de MTV-Europe Music Awards volgen. Dit pro- het door de bond toegestuur- gramma wordt mede gepresen- de maandblad Onze Vogels, een blad vol informatie over vogels en over vogels houden en kweken en met prachtige kleuren foto’s. Een uitstekende vakvrouw, want binnen de kortste keren had zij het Vrouwenkoor op een hoger niveau. Ook het re pertoire werd aangepast. De luchtige melodietjes maak ten plaats voor de wat pitti ger koorwerken van klassie ke componisten. Deze lijn wordt nog steeds voortgezet. Ofschoon het bestuur, be-, staande uit voorzitter me vrouw Truus Both, reeds twaalf jaar bestuurslid, pen ningmeester mevrouw Nolly Keizer, sinds twee jaar in het bestuur en secretaris me vrouw Hanneke Hoofdman, driejaar bestuurslid, het wat jammer vind dat er zo be trekkelijk weinig muziek voor alleen vrouwenkoren bestaat. maverkoop aan Convenient sinds enkele jaren samen bin nen VRPG (WAA, Raet Praktijkautomatisering Ge zondheidszorg) in Zeist. Eén van de activiteiten bin nen VRPG was het ontwikke len en onderhouden van de computerprogramma’s voor fysiotherapie FDS en FysIQ. Conventient bracht onder de naam Simpel-Fysio een soort gelijk systeem voor praktijk automatisering uit. Omdat in de nabije toekomst aanzienlijke uitbreiding van het computergebruik bij zo wel de fysiotherapie als bij de zorgverzekeraars te verwach ten is, zijn WAA, Raet en Convenient tot de conclusie gekomen dat bundeling van krachten noodzakelijk is om tijdig met één adequaat infor matiesysteem voor de hele beroepsgroep fysiotherapie op de markt te komen. Convenient zal de systemen FDS en FysIQ geleidelijk in tegreren in het succesvolle Simpel-Fysio concept, waar na binnen ongeveer twee jaar de introductie te verwachten is van een nieuw praktijkau- tomatiseringssyteem voor de circa 8.000 bij IntraMED aangesloten fysiotherapeu ten. Conform de fusiewetgeving zal Convenient de medewer kers van de afdeling fysiothe rapie bij VRPG bij het nieuw gevormde bedrijf IntraMED in Waddinxveen in dienst ne-» men. De leiding van Intra- ten per 1 januari 1997 zal overnemen. Convenient Automatisering heeft inmiddels onder de naam ’IntraMed’ een aparte BV opgericht, waar men de drie computerprogramma’s voor de fysiotherapie van WAA, Raet en Convenient onder één naam zal voortzet ten. De WAA Groep en Raet werkten voor de program- Hierdoor wordt voor de leden het wedstrijdelement ingé bracht. Immers, het gaat er om zo hoog mogelijk te scoren met de eigen gekweekte vo gels en misschien wel alge meen kampioen te worden en dan het voor de liefhebbers felbegeerde bondskruis te be halen. Los van de puntenwaarde ring geeft de keurmeester ook aan wat er eventueel aan de vogel nog verbeterd kan wor den. Elke deelnemer kan daaruit zijn conclusies trek ken en daarmee rekening houden in het volgende kweekseizoen. Op dit moment is de uitslag natuurlijk nog niet bekend, werkt door pianiste Tineke Becque en het accordeonor kest ’Accoord’ onder leiding van dirigent Drieks Daams. Op het programma van het Vrouwenkoor staat onder andere het ’Chantez magna- plaatselijke vereniging narelles’ van Charles Gou nod, ’La pastorella’ van Franz Schubert en het ’My dearest, my fairest’ van Hen ry Purcell. Na de pauze komt het wat lichtere werk aan bod met ondermeer het be kende ’Ja, so singt man nur in Wien’ van Johan Straus en ’Edelweiss’ van Richard Rogers. En ter afsluiting ’Sound the trumpet’ van ke vergadering bij, waar de organisatie van een koren- Wordt Internet een serieuze concurrent van de krant? In de toekomst is het wellicht niet meer nodig dat het Week blad voor Waddinxveen wordt bezorgd maar kan men via In ternet de krant lezen. In de discussie die volgde op de in leiding en de demonstratie draaide het om de vraag: wordt het nu Internet of Inter- niet? De conclusie voor Inter netgebruik binnen gezinnen bleek te zijn ’nee, mits’. Voor gezinnen is gebruik van Internet nog niet nodig. Ge zien de ontwikkelingen in het onderwijs daarentegen zullen we er in de toekomst echter niet meer omheen kunnen. Zeker in het hoger en het we tenschappelijk onderwijs wordt er nu al veel en dank baar gebruik gemaakt van de mogelijkheid om via Internet bibliotheken in het buiten land te raadplegen. Ook in het maatschappelijke zal gebruik van internet toenemen, denk aan het winkelen via Internet. De heer Eradus: ‘Mocht het tot gebruik van Internet ko men dan moeten wij de geva ren niet uit het oog verliezen. Wat te denken van alleen staanden en studenten, de drempel tot terreinen die niet de onze horen te zijn wordt dan wel erg laag. Een stuk so ciale controle bij het gebruik van internet kan dan gewenst zijn'. ‘Neem‘, zo ging hij ver der, ‘ook op z’n tijd afstand van het gebruik van dit medi um, laat het niet jouw leven beheersen, voor je het weet ben je verslaafd.* ‘Het langs elkaar heen leven - een kenmerk is van deze tijd - zal door Internet worden ver sterkt. Heb daarom liever eens wat meer oog voor elkaar dan voor het beeldscherm. Vergeet daarbij het lezen van de Bijbel niet want de infor matie die daarin is te vinden moet voor elke christen on misbaar zijn*. Het Boskoopse Vrouwenkoor, onderdeel van de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen. (Foto: A. Fioole) De openingstijden zijn don derdag 21 november van 20.00-22.00 uur, vrijdag 22 november van 14.00-22.00 uur en zaterdag 23 november van 10.00-16.00 uur. Die dag om 15.30 uur is de prijsuitrei king. De Vogelvrienden is een afde ling van de Nederlandse Bond van Vogelliefhebbers en met bijna 90 leden één van de grootste afdelingen in Zuid- Holland. Wzy wensen Henny en Peter Velthuysen veel succes met hun drogisterij-parfumerie "Groenswaard" in Waddinxveen. andere dingen te doen zoals yoga, toneel, volksdansen en kaarten’, merkt mevrouw Both op. ’Maar ook binnen de gehele ter wel één voorwaarde vereniging heeft men mo menteel met een langzaam er altijd iets te vieren! .1, Het koor staat onder leiding woonde zij eens een landelij- van dirigente Ria Bruin van ke vergadering bij, waar de der Have. Aan dit jubileum- organisatie van een koren concert wordt verder meege- dag aan de orde kwam. Bij de vraag welke afdeling een koor rijk was stak me vrouw Van Gelderen spon taan haar hand op. Dit tot grote schrik van mevrouw Trapman want binnen de was helemaal geen koor. ’Dan richten we er gewoon eentje op’, was haar simpele reactie en binnen korte tijd wist zij een twintigtal zanglustige dames om zich heen te verza melen. Het accordeonorkest coord’ kan men beluisteren in de bepaald niet gemakke- slaagde mevrouw Van Gelde lijke ’Rhapsodia Andalusia’ van Adolf Götz, delen uit ’The Phantom of the Opera’ school, Klaas Rusticus, te en de mars ’Blaze Away’ in een arrangemenet van diri gent Drieks Daams. Het ju bileumconcert in gebouw Concordia begint om 20.00 uur en de entree bedraagt slechts tien gulden. Het begin Om gezondheidsredenen moest mevrouw Massaar in 1992 de koorleiding overdra gen. Voor beide partijen was dit een verlies. Mevrouw Massaar was graag bij het Boskoops Vrouwenkoor en het koor accepteerde met ple zier de strakke hand van de dirigente. Gelukkig vond het koor een nieuwe en eveneens zeer enthousiaste koorleid- ster in de persoon van de plaatsgenote mevrouw Ria Bruin van der Have; ook een die ZVH in de eerste nog vo lop uitoefende, viel helemaal weg in deze tweede set. Hierdoor kreeg TDK kans om in hun spel te komen en met name Van Doesburg kon zijn aanvallende kwaliteiten ten toon spreiden. Met 11-15 ging deze set naar de Bredase for matie toe. De derde set gaf een gelijk op gaande strijd te zien, waarbij de aanvallen van ZVH elke keer goed werden verdedigd door Brevok. De Zevenhui- zense spelers oogden er ver moeid, waardoor de afwer king van de aanvallen min der krachtig waren. In de eindfase was de blokke ring van TDK te hecht voor de Zevenhuizense aanval en met 13-15.ging ook deze zet over in handen van TDK strikken. Er moest wel direct hard geoefend worden want datzelfde jaar moest men al deelnemen aan de NVvH Ko rendag. Deelnemen bleek voor het koor belangrijker dan het re sultaat want het kwam toen niet verder dan de laatste plaats. Maar het plezier was er niet minder om. Aan de la tere (provinciale) Korenfesti vals werd vervolgens met veel succes deelgenomen. wijze ontstaan. Mevrouw C. Nieuwe aanpak van Gelderen-Bulk, een van de latere oprichters van het Boskoops Vrouwenkoor was in die tijd secretaris van plaatselijke afdeling van de NVvH (Nederlandse Vereni ging van Huisvrouwen). Sa men met de toenmalige pre sidente mevrouw Trapman rigente mevrouw Massaar. teruglopend ledental te ma ken. Een aantal jaren gele den kende men alleen het fenomeen huisvrouw en de leden zagen het lidmaat- weet waar dit kleine koor toe schap als een leuk en ont in staat is. Bovendien maakt spannen uitje^ Nu is dat wel zij graag bij gelegenheid een overstapje van het (licht) klassieke naar het musical repertoire. Ook nu neemt men nog steeds deel aan de jaarlijkse Korendag die wordt georganiseerd door het pas-oma. Ja, dan wordt de Gewest Zuid-Holland van de keuze moeilijk. Maar deson- NVvH. De resultaten zijn danks zijn wij blij dat wij nog uitstekend te noemen, want steeds kunnen blijven zingen men keert altijd met een te vreden gevoel huiswaarts. Interesse WADDINXVEEN - Hoe moet er naar Internet ge keken worden? Een raadslid van de PCW-fractie noemde het ’een carrousel van de dui vel’ met de nodige gevaren, denkend aan sex, verslaving en ’surfen’ in de tijd van de baas. Of is een positiever oor deel mogelijk? Zo zien ortho doxe wetenschappers Internet bijvoorbeeld als hulpmiddel om theologische werken inter nationaal onder de aandacht te brengen. Beide verschillende Intemet- beoordelingen uit een zelfde reformatorische hoek geven aan hoe moeilijk een oordeel is te vellen. Aangezien het wel een belangrijk onderwerp is hebben de SGP-jongeren in Waddinxveen samen met au tomatiseringsdeskundige ir. W.J. Eradus nagedacht over Internet. Communicatie is er altijd al geweest. Je kimt er niet omheen. De heer Eradus schetste de geschiedenis van de communicatie. ‘Het is al begonnen met de schepping van man en vrouw: zij konden met elkaar van gedachten wisselen*. ‘Communicatiemid delen hebben zich in de loop van de tijd ontwikkeld van pa pyrusrollen van de Egyptena- ren via de uitvinding van de inkt, de boekdrukkunst in de middeleeuwen, de ether, de elektrische pulsen in 1729, de optische systemen van Napo leon in 1795, de morsecode tot het Arpanet in 1969. Het Ar panet is in de afgelopen jaren verder ontwikkeld tot wat nu heet internet.* Tijdens de In- temet-demonstratie bleek dat ook Waddinxveense aangele genheden op Internet zijn te vinden. Zo kan bijvoorbeeld een ’bezoek’ worden gebracht aan de makelaar. Via internet biedt de Waddinxveense ma kelaar zijn huizen aan.Tal van zaken die nu in de krant staan zouden via Internet kunnen worden gepubliceerd. Op de driedaagse tentoon stelling zullen te. zien zijn 40 kleurkanaries in 8 kleuren; 50 postuurkanaries in 7 soor ten; 100 zebravinken in 12 kleuren; 140 overige tropi sche vogels in 15 soorten; 20 grasparkieten in 6 kleuren; 30 Australische- en Aziati sche parkieten in 9 soorten en 20 tropische duiven en kwartels in 8 soorten. Er is gelegenheid om vogels te kopen tegen zeer aantrek kelijke prijzen. Misschien be tekent een bezoek aan de ten toonstelling wel de start van een nieuwe hobby, die een mens laat genieten van een stukje beschermde natuur in of rondom de woning. BOSKOOP - Ter gelegenheid van I staan geeft het Boskoops Vrouwenkoor, een onder deel van de Nederlandse Vereniging van Huisvrou wen, op vrijdag 15 november in het verenigingsge bouw van de Chr. Muziekvereniging Concordia aan ZEVENHUIZEN - De Zeven huizense volleybalvereniging Rentokil-ZVH speelde zijn derde competitie-wedstrijd in de SNS-league in de eigen sporthal Swanla tegen TDK- Brevok (Breda). Deze vrijdagavond op Sport7 verliep niet zoals men in Ze venhuizen hoopte. Na een spannende strijd wist TDK uit deze wedstrijd met 2-3 winnen af te sluiten, via de setstanden 15-2, 11-15, 13-15 en 7-15. In de eerste set bracht trai- ner-coach Teun Buijs de vol gende basis in het veld: Gijs Ronnes, Ferry van Hal, Mi- chiel van der Kuip, Martijn Dieleman, Timo Dijkgraaf en Jochem de Gruijter. ZVH hield de spelers van TDK met onder andere Pieter Nobel in de gelederen met hun service goed onder druk en liepen vlot uit naar een sterke 15-2 setwinst. De tweede set gaf een ander beeld te zien, de servicedruk Voor l-" I 1 PAGINA 23 I U;-.- - v r Hf* O w F 4,;' nc- -rSsS- Donderdag en vrijdag koopavond. 4 - Z S' j o UUWMESHMLF GLASBEEK AUTOSCHADE B.V. NOORDKADE 24 - 2741 EV WADDINXVEEN TEL 01B2-6125S8 - FAX: 0182-611219 Wij zijn er klaar voor. TER AAR Veldweg Kingang Kerkweg), tel. 0172-602241. HET GROENE WARENHUIS Hetplezier tm/tpersoosliple. service. De schuldvraag bij schade is natuurlijk belangrijk. Maar nog veel belangrijker is de vraag wie de schade herstelt. Wij, als FOCWA Garantiebedrijf, zijn daar dag en nacht op voorbereid. Doen niets anders dan schadeherstel. Zijn gespecialiseerd. En hoe. We herstellen vakkundig, veilig, en snel. Geven twee jaar garantie. Bieden vervangend vervoer aan. Zijn gebonden aan de uitspraken van de FOCWA/ANWB geschillencommissie. En leveren ongekende service. Autoschade U kunt dag en nacht bij ons terecht. r~ r- IJL’MlUdi a la Carte restaurant tot 60 personen J Bruiloften tot 180 personen Huwelijks-diners Familie-diners Verjaardagen Gourmet-avonden warm- en koud buffet v Kegel-avonden Hotel Pension k j Uw gastheren Paul La Crois Wim Broekmans. Parkeren Op loopafstand Rijnkade Al, Bodegraven Tel. (0172) 616 7 76 WTK Maandag en dinsdag gesloten ■HUUilFn’ m >u Linnaeusweg 6, 2771 HD Boskoop, lel. (0172)21 32 68 7 Deze tijm (Thymus Vulgaris) blinkt uit door z’n zilvergrijze blaadjes en heerlijke geur. Hij is niet alleen leuk om te zien, maar ook lekker om te eten. Regelmatig sproeien. In rieten mand, van 14.95 voor 95 o c Q Q C - j «u. X 1 I 1 k i I p III l j i Pi a

Weekblad voor Waddinxveen | 1996 | | pagina 23