WADDINXVE Aleid Abels exposeert in Woerden Beleggingsseminar trekt 150 mensen Handwerk- en boekenmarkt t i Inbraak in kerk aan Zuidkade pagina 3 T E N E E G M E OFFICIËLE BEKENDMAKINGEN EN MEDEDELINGE het Recht bliotheek gesloten. s 1. 2. gegeven, vonden gretig aftrek bij de bezoekers. Na de pauze was er gelegen heid voor de bezoekers om nevelt en Scholte (beiden fi nancieel adviseur bij de Ra- WADDINXVEEN/WOER- DEN - Op uitnodiging van de Kunstuitleen Woerden expo seert de Waddinxveense kun stenares Aleid Abels-de Jong van zaterdag 16 november tot begin volgend jaar schilderij en en tekeningen in de Open bare Bibliotheek in Woerden. Aleid Abels beheerst alle technieken op teken- en schil- dergebied. Zij is vanaf het be gin als lerares verbonden aan het centrum voor kunstzinni ge vorming Kreater (Kerk straat). Als docente kan zij bogen op een jarenlange erva ring. WADDINXVEEN - Zaterdag 23 november van half tien tot drie uur wordt er in de Ont- moetingskerk (Groensvoorde) weer de jaarlijkse verkoping gehouden van handwerk- en cadeau-artikelen van de gere formeerde handwerkclub. Er is weer heel wat te koop, zoals damestruien en kinder- truien met ingebreide bees ten en figuren. Verder weer om twee uur. De openingstij den van de Kunstuitleen in de bibliotheek zijn maandag avond half zeven tot half ne gen, dinsdag van twee tot vijf, woensdag van tien tot Tevens nog spaarpotten en kinderkapstokken van hout. Verder is er weer de grote tweedehandsboekenmarkt met een zeer ruime keuze in allerlei boeken waaronder tuin-, kook- en woordenboe ken en romans. Toch schuwt Aleid Abels de felle kleuren niet. De structu ren van alle soorten geblader te komen goed tot hun recht, twaalf, één tot vijf en half ze ven tot half negen en zater dag van tien tot één. Donderdag 5, dinsdag 24 en dinsdag 31 december gaat de expositie om vier uur dicht. De kerstdagen en nieuw- omdat zij de kunst verstaat lichtval en schaduwen tot in de perfectie uit te werken. Aleid Abels maakt ook por tretten van mensen in hun omgeving. De kerstdagen en De technieken die zij in haar jaarsdag is de Woerdense bi- wrek toepast zijn aquarel, kleurpotloden, pastel, rietpen en olieverf, of een combinatie ervan. De officiële opening van de WADDINX VEEN - Vo rige week dinsdag avond 5 november hield de Rabobank Waddinx- bobank Waddinxveen) en Ammerlaan als voorzitter plaats namen. Gedurende zo’n drie kwar tier maakten vele bezoekers gebruik van de kennis van dit forum om op deze manier informatie te vergaren. Na afloop van het officiële ge deelte werd, onder het genot van een hapje en een drankje dat door de Rabobank Wad dinxveen werd aangeboden, tussen de bezoekers en de fi nancieel adviseurs van de babyspulletjes, vestjes, truit jes en sokjes. Er zijn ook weer warme sokken en sjaals, pan- nelappen, kleedjes en leuke cadeaus voor Sint Nicolaas, bijvoorbeeld lucifersdozen versierd met filigraan, enve lopjes om geld kado in te ge ven en beklede mandjes. Voor kerst zijn er ook weei leuke dingen zoals kransen, kaarsen en ballen en niet te De Waddinxveense is geboeid door de stilte en de rust in de natuur. Veel van haar onder werpen zijn dicht bij huis ge kozen. In haar eigen of ander mans tuin, maar ook op idyl lische plekjes zoals Rosarium in Boskoop. Gedurende haar vakanties schildert Aleid Abels grote landschappen met een verre horizon. Zij observeert de na tuur heel nauwkeurig en haar manier van uitwerken wordt door het onderwerp zelf aangegeven. Dat leidt tot verrassende re sultaten. De ene keer is het kleurenpalet van haar werk monochroom; dicht bij elkaar liggende tinten of pastelkleu ren. vergeten de wenskaarten voor elke gelegenheid. Ook is er een breimachine te koop. SPREEKUREN In zyn slotwoord bedankte directeur Ammerlaan prof.dr. Van Duijn en de be zoekers hartelijk voor de komst en zegde de aanwezi gen toe dat volgend jaar weer een dergelijk initiatief van de Rabobank mag worden ver wacht. WADDINXVEEN - In de nacht van donderdag 7 op vrijdag 8 november werd in gebroken in een kerk aan de Zuidkade in Waddiiixveen. Een raam werd opengebro ken. Ontvreemd werden geld, jas, fles frisdrank en kaas. Rabobank flink nage praat over het blijk baar zo boeiende onderwerp van beleggen. Deze contac ten leiden uiteindelijk tot een voor de betrokkene per soonlijk financieel plan. rie te vertalen in een voor een ieder helder betoog. veen (Kerkweg-Oost) in De tips omtrent aandelen, restaurant Bibelot (Li- obligaties of beleggingsfond- maweg) het seminar ‘De sen, die tijdens dit betoog en kansen van het beleggen' passant werden voor de inwoners van Waddinxveen. Uit de overweldigende op komst (ruim 150 mensen zorgden voor een bomvolle vragen te stellen aan een fo- zaal) was af te leiden dat dit rum, waarin naast prof. Van initiatief van de Rabobank Duijn tevens de heren Hen- Waddinxveen bijzonder op prijs werd gesteld. Als gastspreker op deze avond was een specialist op het gebied van beleggingen, prof.dr. van Duijn, bereid gevonden acte de présence te geven. Prof. Van Duijn, lid van het beleidscomite van de Robeco Groep (één van de grootste beleggingsmaatschappijen in de wereld) en onder meer auteur van een wekelijkse column in het Algemeen Dagblad, maakte zijn repu tatie meer dan waar. Nadat door de directeur van de Rabobank Waddinxveen, A.J. Ammerlaan, het ope ningswoord was verricht, verzorgde de hoogleraar een vol uur lang een boeiende presentatie waarbij de aan dacht in de zaal geen mo ment verslapte. Met gebruikmaking van analytische grafieken, be trekking hebbende op diver se deelgebieden van de we reldeconomie, wist hij deze toch zo ingewikkelde mate- i WK WOENSDAG 13 NOVEMBER 1996 WEEkBlAü VOOR WADDINXVEEN (0182) 624 624 Pr. Bernhardlaan 9, BOUWZAKEN GROEN VERGADERINGEN Binnengekomen kapaanvragen MILIEUZAKEN BOUWPERCEEL AARD VAN HET BOUWPLAN Terinzagelegging ontwerpbesluit 1 berk en 1 es Verleende kapvergunningen Poolster 24 openbaar groen nabij Lindengaarde 42 1 berk openbaar groen nabij Weidezoom 82 1 berk 2 iepen staan Noordeinde 91 2 berken in de tuin Kleikade 42 Verleende bouwvergunningen/ingestemde meldingen Nic. Beetslaan 23 BOUWPERCEEL AARD VAN HET BOUWPLAN 1 eik in de voortuin Op de agenda o.a.: Kievitdreef 79 Piasweg 2a-1 het oprichten van een woonhuis Otto-erf 50 AFDELINGEN GESLOTEN Bezwaren NIEUWE FOLDERS EN BROCHURES INSPRAAKAVOND Belanghebbenden kinderopvang Waddinxveen RUIMTELIJKE ORDENING Verzoek om medewerking Voorbereidingsbesluit OPENINGSTIJDEN AFDELING PUBLIEKSZAKEN Hier met een schilderij dat zij gedurende een vakantie in Frankrijk maakte. 't I openbaar groen W. Buninglaan bij flat nabij de Staringlaan In verband met de landelijk gewijzigde regelgeving omtrent kin deropvang zal de gemeenteraad overgaan tot het opstellen van een nieuwe Verordening kinderopvang. Vrijdag 15 november 1996 is de afdeling Vastgoed, Belastingen en Bedrijfsleven en de afdeling Openbare Ruimte de gehele dag voor het publiek gesloten in verband met de verhuizing van de ze afdelingen naar de definitieve werkplekken. De agendastukken liggen één week van tevoren bij de se cretaris van het Recreatieschap Gouwebos ter inzage in het gemeentehuis van Waddinxveen. Hiertoe zal op maandagavond 18 november a.s. in het ge meentehuis een inspraakavond worden gehouden. Aanvang 20.30 uur. De bijeenkomst wordt voorgezeten door de porte feuillehouder kinderopvang, wethouder M.C. Wientjens-van der Velden. De conceptverordening, die vanaf 11 november a.s. beschik baar is, kunt u aanvragen op het gemeentehuis (doorkiesnum- mer 624697). Aan de direct betrokken instellingen zullen de stukken worden toegezonden. In deze verordening worden belangrijke zaken vastgelegd met betrekking tot de kwaliteit van de kinderopvang en de verhou ding tussen gemeente en alle instellingen die zich bezighouden met de dagopvang van kinderen. Het gemeentebestuur wil daar over graag met u in gesprek komen. Tijdens bovenstaande vergaderingen kunnen niet-leden ge bruikmaken van het spreekrecht. Over de regels die daarbij gelden is in het gemeentehuis een brochure verkrijgbaar. De agendastukken liggen op werkdagen tijdens kantoor uren in de leeskamer van het gemeentehuis ter inzage. Commissie voor Algemeen Bestuurlijke Zaken op dinsdag 19 november 1996, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. Op de agenda o.a.: Productenbegroting 1997 en Meerjarenbegroting 1997- 2000, voorzover deze betrekking hebben op het taakge bied van deze commissie. Planning deelplannen rampenbestrijding. Vaststelling regeling gevonden voorwerpen. Stand van zaken uitvoering collegeprogramma 1994-1998. Aanschaf nieuwe brandweerauto. Voorstel tot intrekking van 28 verordeningen. Raadhuisplein 1 Postbus 400, 2740 AK 624 680 624 500 610 401 624 524 624 760 612 570 Alleen zij die tijdig (schriftelijk of mondeling) bedenkingen heb ben ingebracht tegen het ontwerp van een besluit kunnen later beroep instellen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, tenzij wordt aangetoond dat men redelijkerwijs niet in staat is geweest (tijdig) bedenkingen in te brengen, dan wel de besluitvorming straks afwijkt van het voornemen. Indien gewenst, worden de persoonlijke gegevens van degene die een bedenking indient, niet bekend gemaakt. Het verzoek daartoe moet schriftelijk, tegelijkertijd met de bedenkingen, wor den ingediend. Desgevraagd bestaat gedurende voornoemde termijn voor een ieder gelegenheid tot een gedachtenwisseling over het ontwerp van het besluit en het mondeling inbrengen van bedenkingen daartegen (doorkiesnummer 24757, de heer W.P. Kaandorp). Schriftelijke bedenkingen tegen de aanvraag en het ontwerpbe sluit kunnen door eenieder tot 12 december 1996 bij hun colle ge worden ingediend. Het ontwerpbesluit, de aanvraag en andere ter zake zijnde stuk ken liggen vanaf 14 november tot 12 december 1996 ter inza ge bij de afdeling Volkshuisvesting Ruimtelijke, Ordening en Mi lieu in het gemeentehuis alhier, elke werkdag vanaf 08.30 tot 12.30 uur en op verzoek, op de maandagavonden gedurende drie aaneengesloten uren (doorkiesnummer. 24757, de heer. W.P. Kaandorp). Desgewenst kan een mondelinge toelichting worden verkregen. Ook na afloop van bovengenoemde periode kan nog inzage worden verkregen en wel tot het einde van de termijn waarbin nen beroep kan worden ingesteld tegen het besluit op de aan vraag. Burgemeester en Wethouders van Waddinxveen maken ter vol doening aan het bepaalde in artikel 22 van de Wet op de Ruim telijke Ordening bekend dat de raad in zijn vergadering van 29 oktober 1996 heeft besloten te verklaren dat een herziening wordt voorbereid voor de volgende locaties: De datum van inwerkingtreding van de besluiten is bepaald op 14 november 1996. De voorbereidingsbesluiten met bijbehoren de tekeningen liggen voor eenieder ter inzage op werkdagen tussen 08.30 en 12.30 uur bij de afdeling Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu, Raadhuisplein 1. Burgemeester en Wethouders delen mede dat vanaf 14 no vember 1996 het ontwerpbesluit ter inzage ligt inzake de aan vraag van: het gebied langs de Bredeweg; Prinses Beatrixlaan 4. de directie van Boonstoppel Verf B.V. om een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning ingevolge de Wet milieubeheer voor een verffabriek incl. verkoop ruimte op het perceel Wilhelminakade 83. Eenieder die meent rechtstreeks in zijn/haar belang te zijn ge troffen door verlening van een bouwvergunning danwel instem ming met een melding, kan gedurende een termijn van zes we ken na de dag van verzending/uitreiking van de beschikking een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij het college van Burge meester en Wethouders van Waddinxveen, Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. Informatie omtrent beschikkingen is verkrijg baar bij de afdeling Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu (telefoonnummer 0182-624764). Opname in deze publicatie houdt uitdrukkelijk geen uitspraak in omtrent de definitieve besluitvorming. Evenmin kan in dit stadium een bezwaarschrift worden ingediend tegen een voor genomen bouwplan. De burgemeester van Waddinxveen maakt bekend dat Burge meester en Wethouders voornemens zijn medewerking te verle nen aan het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woning en het oprichten van een berging op het perceel Nas- saulaan 13. Het verzoek om medewerking te verlenen ligt met ingang van 14 november 1996 gedurende twee weken, tijdens werkdagen van 08.30 tot 12.30 uur, voor eenieder ter inzage bij de afdeling Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu. Gedurende deze termijn kunnen door eenieder schriftelijk bedenkingen naar voren worden gebracht bij Burgemeester en Wethouders van Waddinxveen, Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. het gedeeltelijk veranderen en vergroten van vier woningen het gedeeltelijk veranderen en vergroten van een woning het plaatsen van een dakkapel op het achtergeveldakvlak het gedeeltelijk veranderen en ver groten van een woning Ingevolge het bepaalde in artikel 4.5.3c van de Algemene Plaat selijke Verordening maken Burgemeester en Wethouders van Waddinxveen bekend de volgende aanvragen te hebben ont vangen: openbaar groen naast de skateboardbaan aan het evenemententerrein groenstrook waarin In de hal van het gemeentehuis staat een brochuremolen met een assortiment gemeentelijke en algemene folders en brochu res over uiteenlopende onderwerpen. Een nieuwe uitgave is: Een eerste kennismaking Een publicatie van de landinrichtingscommissie Reeuwijk. Voorlichting van de herinrichting van het landelijk gebied tussen Reeuwijk en Alphen aan den Rijn. 1 naaldboom in de tuin Vaststellen financieel jaarverslag 1995. Vaststellen begroting 1997 met meerjarenraming 1997- 2001. de Akker 65 t/m 71 (oneven) Loket voor Burgerlijke Stand, Burgerzaken, Reis- en Rijdocumenten maandag tot en met donderdag: 08.30 -14.00 uur vrijdag: 08.30 - 12.30 uur dinsdag- en donderdagavond 19.00 - 20.30 uur Binnengekomen bouwaanvragen/ingediende meldingen Ipgevolge het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet maken Burgemeester en Wethouders van Waddinxveen bekend de vol gende aanvragen te hebben ontvangen: Het register van verleende bouwvergunningen en meldingen waarmee is ingestemd ligt ter inzage bij de afdeling Volkshuis vesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu. Het rooien van bovengenoemde bomen en houtopstanden heeft geen gevolgen voor aantasting van natuur-, landschap-, of dorp- schoon, als bedoeld in artikel 5.4.2 van de Algemene Plaatselij ke Verordening. Eenieder die meent door dit besluit in zijn of haar belang te zijn getroffen kan ingevolge de Algemene Wet Bestuursrecht binnen 6 weken na publicatie van dit besluit een gemotiveerd bezwaar schrift indienen bij het college van Burgemeester en Wethou ders. Voor informatie kunt u terecht bij de afdeling Voorbereiding wer ken en Verkeer. Het loket voor de Algemene Publieksinformatie is dagelijks geopend van 08.30 - 14.00 uur (vrijdag 12.30 uur). Daarna kunt u voor infor matie terecht bij de receptie. De receptie is dagelijks geopend van 08.30 -17.00 uur (op vrijdag tot 16.30 uur). Tijdens de beide avond openstellingen is de receptie geopend. Genoemde aanvragen zijn opgenomen in het Openbaar Regis ter, dat op werkdagen tussen 08.30 uur en 12.30 uur voor een ieder ter inzage ligt bij de afdeling Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu. Recreatieraad van het Recreatieschap Gouwebos op woensdag 20 november 1996, aanvang 20.00 uur in het ge meentehuis van Boskoop. Hat beleggingsseminar met forumdis<ussie van de Rabobank Waddinxveen in restaurant Bibelot trok de belangstelling van 150 Waddinxveners. Aleid Abels werkt graag in de natuur. Hier een beeld uit het Rosarium in Bo tentoonstelling in Woerden is skoop.Op de achtergrond zaterdagmiddag 16 november haar beide zoontjes. Het gemeentebestuur hoopt op 18 november 1996 uw reacties te vernemen en tot een vruchtbare gedachtenwisseling te ko men. OPENINGSTIJDEN Het hele gemeentehuis elke werkdag van 08.30 tot 12.30 uur. In de middaguren kunt u alleen terecht op afspraak. Openingstijden afdeling Publiekszaken zie elders in deze rubriek. Afvalstation voor afgifte (grof)vuil en K.C.A. Elke werkdag van 10.00 tot 15.00 uur en zaterdag van 09.00 tot 12.00 uur. Burgemeester en wethouders alleen na afspraak via de secretaresses. Sociaal raadsvrouw op werkdagen (behoudens de woensdagen) van 09.00 tot 12.30 uur of na telefonische afspraak. TELEFOONNUMMERS Gemeentehuis postadres telefax Afvalstation (ophalen grofvuil) Zuidelijke Rondweg 250, Centraal Meldpunt Zorg Pr. Bernhardlaan 9. Meldpunt discriminatie Instituut Sociaal Raadslieden Meldpunt vandalisme aan openbare voorzieningen Gouwebad "De Sniep” (informatie) Overige belangrijke telefoonnummers zie pagina 5 gemeentegids ,<èf>

Weekblad voor Waddinxveen | 1996 | | pagina 3