Laatste editie van Toma Lima Flitsen harwaW Souburgh behoudt na fusie eigen identiteit PARKETSHOP Souburgh houdt open huis Verplaatsing PTT-nrievenbus COLOPHON jR MEDISCHE DIENSTEN KERKDIENSTEN WOENSDAG 20 NOVEMBER ZIJN WIJ GESLOTEN HOODIE J en toekomst’. ZONDAG 17 NOVEMBER Gestolen Mercedes personenwagens nog zoek... f Donderdag 21 november heropenen wij weer aan de Luifelbaan (zie onze advertentie volgende week in het weekblad) NEDERLANDS ook, geïnteresseerd is, aar- IN HARWA’S De grootste sortering van Waddinxveen in: laminaat lamelparket massiefparket kurkparket (Wicanders) Kom eens langs voor een vrijblijvend advies. 10.00 uur samenkomst DDINXVEEN - Ter gele- burgh en de nieuwe tuin leid van het 30-jarig be- achter het gebouw, geven zelt toch op te bellen of een -x-o... aan wat het zorgcentrum nu keer binnen te stappen, is en in de toekomst voor Vandaar het open huis. Waddinxveen wil beteke- Het jubileum wordt komen- nen. de zaterdag 23 november Tevens is er een foto-ten- met een herdenkingsdienst toonstelling, een verkoop- sober gevierd. Wel zullen de twee tot half vijf een open stand met in eigen huis ge- bewoners en vaste bezoerks huis onder het motto ’Heden maakte felicitatiekaarten en volgende week specialiteiten -i’ -cadeau-artikelen en een pre- uit de Britse keuken, zoals sentatie van de stichting een English breakfast, een Vrienden van Souburgh. high tea en een uitgebreide Gebleken is dat velen zich dinner party in de conversa- pas realiseren hoe veelom- tiezaal voorgeschoteld krij- zig zijn. Openbare ruimten, vattend de zorgmogelijkhe- gen. zoals de hal, de conversatie- den van Souburgh zijn, als Een receptie en een perso- zaal, de eigen winkel en ook zelf aan Souburgh als toe- neelsfeest blijven achterwe- de keuken kunnen worden komstig verblijf wordt ge- ge. Het geld dat daarmee ge- bekeken. Medewerkers ge- dacht of wanneer een fami- moeid zou zijn gaat naar de ven uitgebreid informatie. lielid daar een kamer heeft aanleg van een parkachtige, Tekeningen van het te bou- betrokken. rustige tuin op het eigen ter- wen zorgcentrum naast Sou- Wie van welke leeftijd dan rein. PAGINA 9 WOENSDAG 13 NOVEMBER1996 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN I Wachttorenbe- Mercedes ALK sportwagens zijn een bijzonder opvallende verschijning in Nederland en ongetwijfeld zijn er mensen, die de Walon autotransporter met de Mercedes (sport)wagens op maandag 21 oktober in de omgeving van Gouda/Reeuwijk hebben gezien. In de nacht van zondag 20 op maandag 21 oktober jl. werd een Walon autotransporter geladen met acht splinternieuwe Mercedes personenwagens zonder kenteken, bestemd voor export, gestolen van een parkeerplaats aan de Planetenlaan in Nieuw-Lekkerland. De blauwgele Walon autotransporter kenteken VG-33-LB is op maandag 21 oktober leeg teruggevonden in de omgeving van Reeuwijk. Uitgebreid politieonderzoek naar de verblijfplaats van de gestolen wagens en de daders van deze diefstal heeft tot op dit mo ment nog niets opgeleverd. Onder de gestolen splinternieuwe Mercedes personenwa gens bevinden zich vijf sportwagens van het type SLK E20, twee stuks van het type Cl80, alle met een rechts stuur en een stuks C230 met een links stuur. Mededeling: De regeling ‘medische weekeinddienst' is uitsluitend be doeld voor dringende gevallen, waarvan de behandeling niet tot de eerstvolgende werkdag kan wachten. Arts: B. Glaser, Souburghlaan 13, tel. 618742 De Hoeksteen, Esdoornlaan: 9.30 uur ds. H. Schipaan- boord 18.30 uur ds. C.D. Zonnen- berg De politiemensen zijn be reikbaar onder telefoon nummer 0182-621666. WADDINXVEEN - Het voormalig bestuur en de direc trice van Huize Souburgh (Prins Bernhardlaan) heb ben hun zelfstandigheid bewust opgegeven. Het weige ren op te gaan in een groter zorgverband zou het voort bestaan van het nu 30-jarige Souburgh ernstig hebben bedreigd. te er al als medisch adviseur. De volgende stap bij het ont staan van een vacature in de Souburgh-keuken, was het aan stellen op vijftig procentbasis van R. Wildschut, tevens hoofd Voedselvoorziening van De Riet- hoek. Brederolaan 10, 2741 BG Waddinxveen Tel. (0182) 61 77 89 Natuurlijk voor dieren Hoge beloning Belanghebbenden stellen een hoge beloning ter beschikking voor diegene, die infor matie levert, welke leidt tot oplossing van deze diefstal. De hoge beloning wordt con form de geldende tip- en toongeld regeling in Nederland uitgekeerd. De beloning kan oplopen tot ongeveer vijf duzend gulden per teruggevonden auto. Voor informatie, die vertrouwelijk zal worden behandeld kan men contact opnemen met Walon, hr. J. Lucas, tel. (0162) 44 71 40 of ESIS International, hr. A.C. Hartman of F. Wijnbergen, tel. (010) 479 12 88 of me;,de politie in Sliedrecht, tel. (078) 630 30 00. i Aanvraag visites gedurende dezelfde uren als waarop er in het weekeinde spreekuur wordt gehouden. Buiten deze tijden is de waar nemend huisarts alleen voor zeer dringende spoedgevallen bereikbaar. Spreekuur waarnemend huisarts op zaterdag en zondag van 10.00 - 11.00 uur en van 16.00 - 17.00 uur. Voor deze spreekuren behoeven geen afspraken gemaakt te worden. Dienstdoende verloskundige: A. Voss-Becks, Peuleyen 60. tel. 616801 Bethelkerk, Bilderdijklaan: 9.30 uur ds. C.D. Zonnen- berg 17.00 uur ds. M. van Cam- pen Dienstdoende apotheek: Boskoopse Apotheek, Zijde 22, Boskoop, tel. 0172-217834 ZATERDAG 16 EN ZONDAG 17 NOVEMBER Voor de praktijk van de huisartsen Alberts, Van den Brule, Van der Linde en Vreeken (groep I) heeft dienst: Weekeinddienst dierenarts: J. Slager, Kerkweg-Oost 220, Waddinxveen, tel. 0182- 612737 (bij afwezigheid dierenarts Y.M. Klaare, Turfmarkt 94, Gouda, tel. 0182-518995 of dierenarts W.C.M. van den Heuvel, Pelmolenerf 59, Gouda, tel. 0182-511215). C. de Vos en B. de Vos-Kroeze, Prins Bernhardlaan 79, tel. 0182-610462. HERVORMDE KERK Brugkerk, Kerkweg-Oost: 9.30 uur ds. A.W. van der Plas 17.00 uur ds. H. Schipaan- boord GEREFORMEERDE GEMEENTE BOSKOOP Kerkgebouw Mendelweg 9.30 uur leesdienst 15.30 uur ds. J. Driessen DE KERK VAN JEZUS CHRISTUS VAN DE HEILIGEN DER LAATSTE DAGEN Crabethstraat, Gouda 10.30 uur Evangelie studie- klassen 11.20 uur Algemene verga dering OUD-GEREFORMEERDE GEMEENTE IN NEDERLAND Kerkgebouw Merturiusweg: 10.00 uur leesdienst 18.00 uur leesdienst BAPTISTENGEMEENTE ICHTHUS Gebouw Kreater, Kerk straat 10.00 uur G. van Engelen hoven CHRISTELIJK GEREFORMEERDE KERK BOSKOOP Kerkgebouw Nieuwstraat 79 9.30 uur ds. M.J. Oosting 17.00 uur ds. M.J. Oosting - ons hier PI I Rijnlandstraat 4, 2741 GZ Waddinxveen Jel. (0182) 61 61 19 De bezoekers kunnen dan nemen kennis van alle func ties die in Souburgh aanwe- Weekblad voor Waddinxveen kinderen. Maar de schoolredactie wilde eigenlijk het liefst toch iets bijzonders. Niet een inter view met zomaar iemand, maar iemand die echt iets bij zonders doet. Zo kwamen ze op Josiah Onemu. Zou hij die mooie beelden ma ken vanuit zijn Afrikaanse achtergrond of beïnvloed Wór den door Nederland? Zou hij wel eens heimwee hebben? Er kwamen veel vragen op bij Leanne Goddijn, Carola Bak en Berend van der Eijk. Daarom maakten ze een af spraak en gingen bij de heer Onemu op bezoek. WADDINXVEEN - PTT Post heeft de brievenbus tegen over Zuidplaslaan 184-186 (Plusmarkt Diwa) verplaatst naar Zuidplaslaan 430 (PTT- postagentschap). GEREFORMEERDE KERK (VRIJGEMAAKT) Kruiskerk, Passage 10.30 uur ds. D. Ophoff, Nieuwegein 17.00 uur ds. D. Grutter, Rijnsburg JEHOVA'S GETUIGEN Koninkrijkzaal, Burgemeester Trooststraat 10.00 uur Openbare toe spraak 11.00 uur spreking externe cliënten van de dagver- zorging en regelmatig tijdelijke opnames, bijvoorbeeld als men sen uit het ziekenhuis komen. Als het integrale plan van de provincie Zuid-Holland zijn be slag krijgt hebben wij 68 verzor- gings-, 30 verpleeghuis- en 30 ex tramurale plaatsen in het woon zorgcomplex', somt zij op. ‘Dat zijn er dus 30 meer'. Zorgcentrum Souburgh wil allen in huis houden, ook als ze meer zorg en verpleging nodig hebben. ‘Dat gebeurt nu, maar het is te weinig. Het wozoco moet er echt zo snel mogelijk komen. Stel dat één lid van een echtpaar demen terend is en de ander griep krijgt. Daar kan Souburgh me teen op inspelen'. “Wij hebben immers de logeermogelijkheid, waar de dementerende partner kan verblijven, totdat de andere weer beter is. Vanuit Souburgh kunnen wij dag en nacht bij springen in het wozoco. Of het nu om het opruimen van de gevol gen van een ongelukje of het ver strekken van medicijnen gaat'. ‘Alles wat wij intramuraal aan zorg en verpleging te bieden heb ben, gaat ook naar de senioren- in 1994 op de wereldkam- woningen in het wozoco. En de bewoners daar kunnen in onze eigen winkel boodschapjes doen, deelnemen aan alle huisactivitei- ten, sociale contacten onderhou den'. ‘Als zometeen de tuin opnieuw ingericht is, zijn er nog meer mo gelijkheden. Souburgh is er klaar voor. Het wachten is nu op de gemeente en de woningbouw vereniging. Die moeten nu echt eens knopen doorhakken'. ‘In elke klas bij ons op school zitten wel kinderen die oor spronkelijk afkomstig zijn uit een ander land. Die spreken heel goed Nederlands dus het is niet moeilijk om hun eens iets te vragen', zei één van de Eucharistieviering op zon dag om 9.30 uur en op woensdag om 19.00 uur. Ontmoetingskerk, Groens- voorde Eucharistieviering op zater dag om 19.00 uur, op zondag om 11.15 uur, op dinsdag om 9.00 uur en op donder dag om 9.00 uur. Het is de bedoeling van de Kerngroep Ontwikkelingssa menwerking Waddinxveen om Waddinxveense school kinderen vertrouwd te ma ken met doen en denken van mensen in ontwikkelingslan den. En daardoor nieuwsgierig heid te wekken naar het le ven van hun leeftijdgenoten in andere delen van de we reld; Grote problemen wor den er niet aangesneden. Vanaf 1981 tot nu hebben 81 Waddinxveense schoolkinde ren meegewerkt aan de tot standkoming van de verschil lende afleveringen. De krant is klaar en de redac tie is zeer tevreden over het resultaat. Waddinxveners kunnen een exemplaar aan vragen bij de Kerngroep Ont wikkelingssamenwerking Waddinxveen, tel. 613094 of 612807. WADDINXVEEN - Deze week - dinsdag 12 november - is na 15 jaar de laatste editie verschenen van het school blad ’Toma Lima Flitsen’ van de Kerngroep Ontwikke lingssamenwerking Waddinxveen. Sincis 1981 kregen bijna alle basisschoolleerlingen in Waddinxveen dit krantje driemaal per jaar uitgereikt. Het werd samengesteld door de redactie: leden van de Kerngroep Ontwikkelingssa menwerking Waddinxveen en-leerlingen van groep 7 en 8 van de basisschool. Klachten bezorging: Donderdag voor 17.00 uur. Kanaalstraat 10, 2741 HH Waddinxveen Telefoon 0182 - 63 03 32 huis werd opgenomen'. Blankemeijer denkt bij een gro ter aantal hulpvragende oude- reis, die steeds meer zorg behoe ven, het beleid dringend aanpas sing vereist. Vroeger reguleerde het aanbod de vraag. Die was constant. Nu wijzigt de vraag en moet je je daar flexibel op kunnen instel len. Onze stichting wil ook in Waddinxveen vraaggestuurd werken voor al die mensen die zorgbehoeftiger zijn dan in het verleden'. Mevrouw G. Fahrner-van Os, nog steeds ’zuster Truus’ voor ve len, vindt dat ouderen recht heb ben op veiligheid en continuïteit. “Wij hebben een gigantische wachtlijst', zegt zij. ‘Het woon zorgcentrum moet er nu heel snel komen, want de nood is echt schrijnend hoog*. Souburgh heeft een compleet pakket zorg in huis. ‘De Vier- stroom doet uitstekend werk. Wie oud, ziek en hulpbehoevend thuis ligt wordt tweemaal per nacht bezocht. Toch kan zo’n nacht dan heel lang duren. Hier in Souburgh is een druk op de belknop voldoende om op elk mo ment van de dag en de nacht een vertrouwd gezicht naast je bed te zien'. Truus Fahmer weet al te goed dat de ’zorgzame samenle ving’ niet werkt. De goede wil is er, maar dat is niet genoeg. Men realiseert zich evenmin dat hoog bejaarden kinderen hebben die zelf zorg nodig hebben en die bo vendien overal in het land ver spreid wonen. ‘Souburgh heeft 89 bewoners, 20 verpleeghuisplaatsen, 15 in- en Uitgave: Dagblad van Rijn en Gouwe BV, Raoul Wallenbergplein 9, Postbus 12400 AA Alphen a/d Rijn Redactie-adres: Kanaalstraat 10 Postbus 372 2741 HH Waddinxveen Telefoon: 0182 - 63 03 32 Telefax: 0182 - 63 26 33 In Toma Lima Flitsen vond de jeugdige lezer verhalen, puzzels en spelletjes rond een bepaald thema vanuit ver schillende culturen, met na me de Nederlandse, Westafri- kaanse (Torna) en Zuidameri- kaanse (Lima). Vaak werd er aangesloten op de actualiteit: in 1992 op het feit dat Columbus 500 jaar geleden Amerika ontdekte, staan van zorgcentrum Sou burgh (Prins Bernhardlaan) is er voor alle inwoners van Waddinxveen volgende week donderdagmiddag 21 november van kwart over Dat is de mening van de huidige zorgmanager mevrouw G. Fahr ner-van Os, vooorzitter mr. G.J. Blankemeijer van de Stichting Zorgcentra Midden-Holland, te vens directeur van verpleeghuis De Riethoek in Gouda, en van voormalig medisch adviseur, nu arts op de verpleegafdeling van Souburgh P. Husson. Zorgcentrum Souburgh, partner in de Zorgcentra Midden-Hol land, heeft er nu twintig ver- pleegplaatsen bij, onder verant woording van de verpleeghuis arts van De Riethoek. In de verpleegafdeling en straks het woonzorgcomplex zullen str aks ook hoogbejaarde inwoners van Waddinxveen, die veel zorg en verpleging behoeven, in hun eigen dorp een plekje kunnen vinden. Acht jaar geleden maakte P. Husson, verpleeghuisarts van De Riethoek te Gouda, voor de eer ste keer kennis met toen nog Verzorgingshuis Souburgh. Nu is hij verantwoordelijk voor de patiënten van de verpleegafde ling. Husson trad op als medisch adviseur toen Souburgh een af deling psycho-geriatrische dag- verzorging kreeg voor eigen be woners en Waddinxveners met een pg-aandoening elders. Bij de komst van een verpleegafdeling in Zorgcentrum Souburgh werd Husson behandelend arts, uit sluitend voor de verpleegafde ling. ’De bewoners van de afde ling van Souburgh hebben hun eigen huisartsen', legt hij uit. ‘De contacten tussen hen en mij zijn goed. Zij nemen ook op de ver pleegafdeling waar als ik er niet ben, want ik kom op vaste tijden in Waddinxveen'. Het Waddinxveense model werkt zo goed, dat het in brede kring de aandacht trok en in januari als één van de landelijke modellen van samenwerking wordt gepre senteerd. Dat gebeurt op een gro te bijeenkomst bij de Katholieke Universiteit van Nijmegen. Als sterkste punt in Waddinx veen noemt dokter Husson het zodanig combineren van kwali teiten, dat ook de verpleeg huispatiënten 24 uur zorggaran- tie hebben, zonder dat de elf plaatselijke artsen en de ver pleeghuisarts elkaar voor de voe ten lopen. ‘Met tien tot twintig bedden is het niet mogelijk een vaste ver pleeghuisarts aan te stellen', geeft Husson aan. ‘Lopen er ech ter op een afdeling te veel huis artsen rond, dan werkt het niet. Je moet samen een systeem ont wikkelen, waar goed in voelt. Dat is ons in Wad dinxveen gelukt'. Zorgcentrum Souburgh kan dankzij deze samenwerking bin nenkort alle zorg- en verpleging- vragende functies binnen de ge meente gaan vervullen. In het te bouwen woonzorgcomplex (senio- renwoningen met zorggarantie) zullen de huisartsen hun patiën ten blijven behandelen. ‘Ik kom graag in. Souburgh', zegt dokter Husson. ‘De mensen zijn heel open naar elkaar en naar mij. Het zorgcentrum is goed ge organiseerd en geordend. Ieder een werkt hard en men spreekt op een prettige manier over de bewoners, heeft veel voor ze over'. Op het moment dat Waddinxve- ner mr. G.J. Blankemeijer zes en een halfjaar geleden aantrad als directeur van Verpleeghuis De Rietshoek, was mevrouw G. Fahrner-van Os directrice van Souburgh. Dokter Husson werk- “In de verzorgingshuizen nam de zorgzwaarte toe en voor de ver pleeghuizen gold hetzelfde, toen ziekenhuizen moesten inkrim- pen. Bovendien komen er steeds andere categorieën bij. Beade- mingspatiënten, ook ouderen met gedragsproblemen, die vroe ger in een psychiatrisch zieken- Arts: P.J.E. van den Brule, Sterrenlaan 16, tel. 630944 Voor de praktijk van de huisartsen Glaser, Van Heel, Sie- mons, Voskamp en Wilms (groep II) heeft dienst: Rehobothsthool, Sperwer- hoek: 9.30 uur ds. M. van Campen 17.00 uur ds. A.W. van der Plas Immanuëlkerkgemeente, Prinses Beatrixlaan: 10.00 uur ds. J.C. de Moor 17.00 uur SoW-jeugddienst in Ontmoetingskerk GEREFORMEERDE KERKEN Ontmoetingskerk, Groens- voorde: 9.30 uur ds. A.A. van Hou- welingen 17.00 uur ds. P.A.C. Bon- gers (SoW-jeugddienst) RAFAEL GEMEENSCHAP WADDINXVEEN Hot Nieuwe Trefpunt, Stationsstraat EVANGELISCHE GEMEEN TE PAROUSIA GOUDA Aula Joh. Calvijn-MAVO, Winterdijk 10.00 uur ds. A.W. Davidse REMONSTRANTSE GEMEENTE (in samenwerking met de Vrijzinnige Hervormden) Kerkgebouw Zuidkade: 10.00 uur ds. G.Ch. Duin- ker, Rotterdam De redactie van Toma Lima Flitsen besloot dat de laatste aflevering speciaal moest zijn, anders dan anders. Sinds 1981 is er in Waddinx veen toch heel wat veran derd. Om iets te weten te ko men over andere culturen hoef je niet alleen meer te le zen of naar de tv te kijken. CHRISTELIJK AFGESCHEIDEN GEMEENTE Kerkgebouw Dorpstraat 9.30 uur ds. J. van Prooijen 17.00 uur ds. J. van Prooijej WOENSDAG 13 NOVEM BER 19.30 uur kand. G.A. van Ginkel ‘Daarna volgden allerlei contac- ten op managementgebied, ge- volgd door het samen voeren van de administratie. In die tijd spra- I ken we voor het eerst over ver- 1 pleeghuisbedden in Waddinx- 1 veen en daarmee over een moge- lijke fusie', aldus Blankemeijer. ‘Alle betrokkenen vonden die een logisch vervolg op een proces dat i al acht jaar aan de gang was'. 1 De fusie verliep perfect in een I sfeer van onderling vertrouwen, respect en vriendschap. “De stichting Zorgcentra Midden- Holland, met als andere partners i Zorgcentrum Vijverhof in Bode- i graven en de verpleegafdelingen I De Breeje Hendrick in Lekker- kerk, hebben een eigen logo voor i de gezamenlijke activiteiten, maar geen gemeenschappelijke 1 vlag. ‘In de stichting profiteren i de partners van de voordelen van i onze grootschaligheid; inhoude- i lijk blijft een ieder plaatselijk I herkenbaar. De Riethoek is geen i ’moederhuis’ met zusterhuizen', stelt Blankemeijer met nadruk. ‘Elk huis houdt zijn identiteit en eigenheid in het geheel. Het faci litair gedeelte doen wij zo moge- i lijk centraal'. Tussen nu en twee jaar zullen de 1 stichtingpartners een breed aan bod aan verzorging en verpleging hebben, vol- en deeltijd. Voor Souburgh betekent dit onder meer de bouw van een woonzorg complex. Dit ’wozoco’ omvat wo ningen voor senioren op het ter rein naast en met zorggarantie vanuit Souburgh. ‘Zorg dicht in de buurt. Zelfstan dig wonen, verbonden met het zorgcentrum. Er is een giganti- sche wachtlijst. Voor alle betrok kenen, de gemeente, de woning bouwvereniging en Souburgh zeer belangrijk hier samen de schouders onder te zetten'. Blankemeijer ziet binnen de stichting nog mogelijkheden tot enige uitbreiding. ‘Er kunnen nog een paar zorgcentra aanha ken, maar veel grote willen we niet worden. Alles moet te over zien blijven'. Hij verwacht dat De Riethoek zal gaan ’verdunnen’ en dat dit slin kend aantal plaatsen vervangen zal worden door bedden in de zorgcentra rondom Gouda. Voor de cliënten betekent dat meer privacy in kamers met één bed. Bovendien bevordert het de spreiding van voorzieningen in de regio. Ons werkgebied is aan de ene kant de Krimpenerwaard West, Gouda zelf en Waddinx veen en Bodegraven aan de noor delijke kant. De eenheden blij- iedereen zich ven zelfstandig bestaan, maar halen het maximale voordeel uit de schaalvergroting van hun or ganisatie'. Zorgcentrum Souburgh krijgt in dit netwerk een eigen plaats met een heel breed zorgaanbod voor patiënten in eigen huis, bezoe kers van de dagopvang-verple- ging en bewoners van de senio renwoningen op het Souburgh- ierrein. Als toekomstige speerpunten in Waddinxveen ziet hij dertig ver pleeghuisplaatsen, een verdere ontwikkeling van het kwaliteits beleid en het handhaven van een sfeer en een klimaat, waarin al len zich thuis voelen. ‘De dubbele vergrijzing: mensen worden steeds ouder en hun aan tal groeit snel, geeft problemen. Er is te weinig aangepast ge bouwd, waardoor mensen die Echte zorg nodig hadden vroeger snel in een verzorgingshuis be landden'. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN Voor aangifte van gevon den en verloren voorwer pen kan men zich in Wad dinxveen wenden tot het bureau van het politiedis trict Gouwe en IJssel aan de Mozartlaan 46 in Wad dinxveen. pioenschappen voetbal. De Kerngroep Ontwikke lingssamenwerking Wad dinxveen koos onlangs voor steun aan een nieuw project in Ethiopië. De titel van het krantje Toma Lima Flitsen dekt nu de lading niet meer, vond de redactie. Daarom verscheen dinsdag de laatste aflevering. In dit krantje (16e jaargang nr. 1) staat een interview met de Josiah Onemu. Hij is beel dend kunstenaar en woont al jaren in Waddinxveen. Veel Waddinxveense kinderen, en volwassenen, volgen boet- seerlessen bij hem. De Waddinxveense kunstenaar Josiah Onemu wordt door scholieren geïnterviewd voor het laatste nummer van de shcoolkrant Torna Lima Flitsen van de Kerngroep Ontwikke lingssamenwerking Waddinxveen. Op de foto van links naar rechts Berenavan der Eijk, Carola Bak, Leanne Goddijn en de kunstenaar Josiah Onemu. ROOMSKATHOLIEKE KERK St. Victorkerk, Zuidkade BAPTISTENGEMEENTE ALPHEN AAN DEN RIJN Triomfaterkapel, Haven- straat 10.00 uur ds. H.G. Koek- koek 18.30 uur ds. H.G. Koek koek iDINXVEEN - Ter gele- burgh en de nieuwe tuin Openingstijden Maandag t/m Vrijdag O8.3O - 17.OO uur. r tttt - 1

Weekblad voor Waddinxveen | 1996 | | pagina 9