Fl van WSE ongeslagen W. Hennink WSV's nieuwe kloploper Multicultureel feest tot slot Muziekkorpsen concerteren in Ontmoetingskerk Weekeinde met volop spanning bij Flyers Onnodige nederlaag dammers Excelsior Korbis begint met overwinning Bingo-avond Klaverjassen in De Boog Cabaretavond in Souburgh Fractieberaad van liberalen Jeugdtitels bij Florida Statiegeld voor 'Zagreb' Psychiatrie in De Open Cirkel 1 u V PAGINA 19 WOENSDAG 20 NOVEMBER 1996 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Een danspaar tijdens de slotavond van de Migrantenweek in Waddinxveen. fie is gratis. WADDL - Voor F-l MM met blessures, waardoor zij nog niet in de sterkste bezet ting hebben kunnen spelen. Nu wil dit niet zeggen, dat er meer had ingezeten tegen de kampioen Grasshoppers. Deze ploeg is niet goed genoeg om te win nen. Een score in de laatste seconde bracht een 67-68 ne- 3. Sebastaan Biesaart en Danny van Dijk namen elk strijd, toch drie punten. Dat zagen we bij WSE D-l dat op bezoek ging bij Haastrecht D-lPim Verlaan vond twee maal het net wat 0-2 bete- loonde De plaatselijke derby WSE D-2 tegen Waddinxveen D-2 werd in het voordeel van WSE beslist. Er vielen lek ker veel doelpunten. Het werd 7-2. Eindelijk weer eens winst voor WSE C-l. Bij Sportlust C-l werd een knappe 1-3 winst neergezet. Ook C-2 wist de uitwedstrijd bij Lek- kerkerk C-2 te winnen. Met een 4-5 overwinning kwa men zij terug. WSE B-l verspeelde hoofd- Jongens mini’s maakten er tegen Zoebas een spannende strijd van. Dan stond de een dan weer de ander ’n punt voor. In de derde periode nam Flyers ’n drietal punten voor sprong en bij het eindsignaal was er nog één punt over. Uitslag 33-32. Topscoorder: Sebastiaan Overdam met 12 punten. Dames 4 behaalde weer een overwinning. Nu in de uit wedstrijd tegen Punch. Hier door zijn de dames het enige nog ongeslagen team van Fly ers in deze competitie. WADDINXVEEN - De 10e ronde van de huishoudelijke competitie van de Waddinxveense Schaak Vereniging WSV in het Anne Frank-centrum (Jan van Bijnenpad) bracht niet alleen interessante partijen maar ook een nieuwe koploper, aangezien de nog ongeslagen W. Hen nink in een sterke partij tegen de eveneens nog onge slagen H. Smitskamp de overwinning naar zich toe wist te trekken. eindelijk werd het 4-1 voor het thuis spelende Be Fair. De meisjes-pupillen kwa men net iets te kort tegen de meisjes van CVC, het werd 2-0. De meisjes-junioren sprok kelden in de tweede helft de puntjes binnen. De meisjes van Berkel werden met 3-0 kerk wist met deze vrijgevig heid wel raad en incasseerde dankbaar de hem toegewor pen overwinning. Veel beter presteerde het tweede viertal in de tweede ronde. Bij DID Bergambacht werd een klinkende 7-1 zege geboekt. De drie denkspor- ters die voor Waddinxveen scoorden waren Ruud van Dijk, Jan Kramer en Gerrit van der Zijden. Alleen Cor Stolker was in een vredelie vende bui. een van de sterkste van Ne derland en Flyers had geen enkele kans. Uitslag 20-103. Topscoorder: Susan Thole- naar met 10 punten. Jongens-kadetten 2 speelde een degelijke wedstrijd, maar Voorburg was de betere ploeg. Uitslag 36-66. Tops coorder: Erik Sikkel met 9 punten. een zeer matige wedstrijd zien. Ondanks dat won WSE met 0-5. Bij WSE E-3 hield ken. Ellen van den Ent wist met zuivere schoten tot twee maal toe de korf te vinden, waarna Yvonne Visser en Mark van den Brink beide van onder de korf raak scho ten (13-13). DOS sputterde daarna nog even tegen door het benutten van een strafworp. De over winning werd alsnog door Korbis binnengehaald door doelpunten van achtereenvol gens Erwin Lesschen en Mark van den Brink (twee maal), waardoor uiteindelijk 16-14 als definitieve stand op het scorebord stond. Korbis is dit j aar ingedeeld in een klasse met tegenstanders uit hoofdzakelijk Utrecht en Noord-Holland. Na de eerste helft van de veldcompetitie, waar Korbis gedeeld eerste staat, moet Korbis ook in de zaal in de bovenste regionen mee kunnen draaien. De eerstvolgende wedstrijd speelt Korbis in en tegen Hui zen. WADDINXVEEN - Zoals aangekondigd zal vrijdag; avond 22 november om kwart voor acht in de Ontmoe- tingskerk (Groensvoorde) het eerste uitwisselingscon- cert worden gegeven door de Waddinxveense muziek vereniging Concordia en de fanfare Sint Carolus uit Montfoort. Het gaat om een nieuw initiatief van beide verenigingen. WADDINXVEEN - In de vierde ronde van de regionale damcompetitie was het eerste damachttal van Excelsi or op bezoek bij het Leids Damgenootschap. Ze leden daar een onnodige nederlaag. WADDINXVEEN - Bij Flori- da-badminton zijn in sports— mige film en Y.M.C.A. Hierna gaat om kwart over acht het programma verder met het optreden van Sint Carolus. De Montfoorders zullen de avond openen met de Jewish Folksong Suite van Roland Kernen. De componist heeft hierin joodse melodieen bewerkt tot een verrassend muziekwerk voor blaasorkest. Dit wordt gevolgd door de Italienische Lustspiel Ouverture door Ted Huggens. Hierin komt de Italiaanse opera tot uiting middels pas sages die geïnspireerd zijn op de muziek van Rossini en op het bekende Italiaanse volks liedje ‘Santa Lucia1 met daar in een solo voor trompet en alt saxofoon. Van de Italiaanse sfeer wordt doorgegaan naar de Slavische muzieksfeer met Slavia door Jan van der Roost, niet geba seerd op bekende thema’s maar op een originele compo sitie in de Slavische stijl. Het gedeelte voor de pauze zal afgesloten worden met partij winnend af te sluiten. Hij overzag een naar later bleek winnende combinatie. Dat overkwam ook Tijmen Uitslag 63-51. Tops- den Ouden jr, die op het ver keerde veld dam haalde en vervolgens zijn tegenstander niet meer van dam af kon houden. Het was nu 7-7 en al ler ogen waren gericht op Dick Dibbets. Eerst leverde hij volkomen onnodig een schijf in voor doorbraak om daarna te lang te wachten. De oude Leidse rot Heems- De Waddinxveense dammers waren wat gehandicapt door het ontbreken van Tijmen den Ouden sr, Vincent van Es en Cor Barelds. Al spoedig werden er twee nederlagen geboekt. Adriaan Blom overzag een eenvoudige combinatie En Gerrit van der Zijden dacht een winnende Bomslag uit te voeren, maar ook tot verras sing van zijn tegenstander kon dit met een winnende damcombinatie worden weer legd. Piet Swart bracht deze achterstand terug door een fraaie damcombinatie, waar na de klus eenvoudig kon worden geklaard. Teun van de Krol moest wat gokken om zijn tegenstander op het ver keerde been te krijgen. Dat lukte en een overmachts- eindspel voerde Teun be kwaam naar winst. De eerste teleurstellingen waren ver werkt en de stand weer gelijk getrokken. Hierna moest Raijmond van Es kunst en vliegwerk ver richten om de sterke Hans van Kolsfoort van het lijf te houden. Vrouwe Fortuna was in deze zeer nadelige stand aan zijn zijde. De drie resterende partijen stonden allen zeer gunstig voor de Excelsior-spelers. De eerste teleurstelling was voor Jaap van der Eist, die in een klassieke stand doorbrak naar dam maar net iets te De overige seniorenteams kwamen in de Dreef ook in actie met wisselend succes. Het tweede team van Korbis boekte een 14-10 overwin ning op de Kapellen 2 uit Ca- pelle aan de IJssel. Korbis 3 versloeg met gering verschil Nieuwerkerk 6 (11-10). Tegen Reeuwijk 3 was het vierde team van Korbis niet opgewassen. Ondanks een in haalrace na een grote ach terstand gingen de punten naar Reeuwijk (8-9). Korbis 5 had geen schijn van kans te gen het Rotterdamse Thor 3 (5-20). Ex-koploper E. Philipse bond de strijd aan met L. Ellers (5), waarbij beiden zich van een echte loopgravenstrijd be dienden. Een gelijkopgaande strijd en een stelling zo vast als een huis, waarbij in de slotfase de enige remedie was tot remise te besluiten.Curieus was dat deze actie gebeurde na de 49e zet en nog alle pionnen op het bord dienst deden (in de schaaksport dus over zuinig heid gesproken). Ook een interessante partij tussen W. Hennink (2) en H. Smitskamp (4), waarbij na een lange gelijke strijd zwart- speler H. Smitskamp in het eindspel met zijn toren voor Sinterklaas speelde, wat zijn opponent direct de winst op leverde en zodoende met E. Philipse van plaats kon wis selen. L. Willemen (10) is op de goe de weg terug door de niet ge ringe N. Dannis (8) de top tien uit te spelen. H. van Woudenberg (9) weet zich ook steviger in de top 10 te wer ken door H. van Offeren (voorlopig) naar de subtop te verwijzen. In de subtop een snelle (sa- lon)remise tussen A. Kardol en J. Stam en (een uit vorm zijnde) W. v.d. Hoek moest opnieuw een nederlaag incas seren, nu tegen J. Muit. Een knap resultaat van L. v.d. Haven, die T. Kuiper in de grote middengroep deed belanden. J. v.d. Haven wist zich zonder moeite in de mid dengroep te handhaven door C. Asscheman een puntende- ling af te dwingen. Knap werk van good old A. Versluis, die de subtop be reikte door de taaie T. Wiers ma onder de tafel te spelen. Een gelijke stand was de uit slag tussen A. v.d. Starre en H. Stouten. Eveneens een ge lijke stand tussen H.E. van Offeren en G. Torenbeek. B. Loef kon het niet bolwer ken tegen C. Alblas en door zijn overwinning op B. David wist F. Ritter (definitief) de onderste regionen van de schaakdivisie te verlaten. M. Moerland was een fractie te sterk voor D.J. van Offeren. In de kelder van de schaakdi visie wist J van Sandijk een belangrijke zege te behalen tegen J. de Bock. J. Ponsioen zakte verder weg door na een veel betere stand als nog de punten te verspelen aan C. de Kogel. Voor de RSB (Rotterdamse WADDINXVEEN - Dinsdag avond 26 november om acht uur wordt er in Huize Sou burgh (Prins Bemhardlaan) voor de afdeling Waddinx veen van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrou wen (NBVP) een culturele avond verzorgd door de caba retgroep ’Spelen d’r wijs’ van de Plattelandsvrouwen uit Moordrecht. De Moordrechters brengen een avondvullend program ma met als titel ‘Op zoek naar geluk1. Het is een voorstelling waarmee al op meer plaatsen veel succes geoogst werd. In ’Spelen d’r wijs’ wordt op zoek gegaan naar geluk en wordt met Neptunus meege gaan naar de ‘Onderwaterwe reld1. Daarna komt men in het ‘Tropisch Regenwoud' en het ‘Bloemenland1 terecht. Tot slot wordt er voor de pau ze een kijkje in ‘Glamourland1 genomen. Na de pauze gaat het over ge luk is gezondheid en vrede en wordt een kijkje gegund in ‘Sprookjesland1. Het is een programma met veel afwisse ling en veel herkenbaarheid, want ook de hedendaagse tijd met aandacht voor de geva ren van ontbossing, milieu vervuiling zal niet ontbreken. coorder: Edwin van Heinin gen met 29 punten. Heren 2 kende een slechte start tegen LUSV. Hierdoor kon de tegenstander makke- weinig voordeel had om zijn lijk bij blijven en de rust stand werd 30-30. De tweede helft liep het aanzienlijk be ter en er werd verdiend ge wonnen. coorder; Donald van Gaste ren met 14 punten. WADDINXVEEN - Vrijdag- Meisjes-kadetten 1 tobt nog avond 22 november om half negen is er weer koppelkla- verjassen in buurtcentrum De Boog (C. Huygenslaan). Het inschrijfgeld is 8,- per koppel. Het eerste kopje kof- gedoodverfde WADDINXVEEN - In wijkge- bouw Het Zuidhonk (Zuidpla- slaan) wordt zaterdagavond 23 november om acht uur weer een bingoavond gehou den. De bingo-avonden mo gen zich verheugen in een vaste groep bezoekers. Er worden acht gewone rondes gespeeld met mooie prijzen. Hierna wordt een superronde gedraaid. De gewone rondes kosten fl,- per kaartje. De superronde kost ƒ2,50. WADDINXVEEN - Zaterdag avond 16 november is in het centrum voor kunstzinnige vorming Kreater (Kerk straat) de Migrantenweek af gesloten met een multicultu reel feest. Ruim tachtig bezoekers van negen verschillende nationa liteiten hebben een avond lang kunnen genieten van muziek uit Eritrea, Koerdis- tan en Chili. Er werd ook vo- Het gaat om twee verschillen de orkesten, want Sint Caro lus is van oorsprong een fan fare en in tegenstelling tot een harmonie zitten er in een fanfare-orkest geen houtbla zers. Deze zijn bij Sint Carolus wel in opleiding. Zodra zij zover zijn dat ze mee kunnen spe len in het orkest dan zal Sint Carolus overgaan van fanfare naar harmonie. Concordia heeft wel een har- monie-orkest, hoewel ook zij een aantal jaren geleden de overgang hebben gemaakt van fanfare naar harmonie. Beide verenigingen hebben leerlingen in opleiding en kinderen die de AMV-cursus (algemene muziekleer) vol gen. Ondanks het verschil in soort orkest zullen beide verenigin gen op vrijdagavond 22 no vember ook een aantal mu ziekwerken gezamenlijk ten gehore brengen. Sint Carolus en Concordia staan beide on der leiding van Pieter Boer. Allereerst zal bij binnen komst van de belangstellen den het opleidingsorkest C- akkoord, bestaande uit leer lingen van Sint Carolus en Concordia, twee muziekwer ken spelen: Selections from Pocahontas uit de gelijkna- Schaakbond) ontmoette Mes- semaker 4 WSV 3 (7,5-0,5). Een grote nederlaag derhalve genstand gewend in deze voor de Waddinxveners, waarbij alleen J. v.d. Heiden een half punt uit het vuur wist te slepen. WADDINXVEEN - Het afgelopen weekeinde stond bij Flyers-basketbal bol van spannende wedstrijden. Da mes 1 won met twee punten verschil van Niels Stensen, terwijl dames 2 na verlenging van Leiderdorp verloor. zaal ‘De Duikelaar* (Zuidpla- slaan) weer de jaarlijkse i eugdclubkapmioenschappen in de dubbel gehouden. Met in totaal 50 zeer enthousiaste deelnemers werd er in ver schillende klassen om de titel gevochten. Er werd tijdens dit kam pioenschap in zes verschillen de klassen gespeeld. Bij de heren A werd er dit j aar geëx- pirimenteerd met een nieuwe manier van spelen. Er werd namelijk gespeeld met wisselende partners, om dat er anders door koppelvor- ming een te groot verschil zou ontstaan, wat niet ten goede zou komen aan het altijd al spannende karakter van deze kampioenschappen. Er waren in deze klasse tien deelnemers, van wie er twee debuteerden: Tim Kalkman en Marco Janssen. Na een reeks van spannende partijen stonden Jeroen van Boxtel, Emiel van Boxtel, Fedde van der Weij en Marco Janssen respectievelijk op plaats 1 tot 4. Zij stonden in de uiteindelijke finale, waarbij plaats één met plaats vier speelde en twee met drie speelden. Deze fina le werd overtuigend gewon nen door Emiel van Boxtel en Fedde van der Weij. In alle andere klassen (met uitzondering die van de mi ni’s) werd wel met vaste part ners gespeeld, behalve als er oen oneven aantal inschrij vingen waren. Bij de heren werd Ivo Walt her met diverse partners tweede. Maar zeer overtui gend waren degenen die op de eerste plaats terecht kwa men. Dat waren Luc Groene- vegen en Raymond Smits. Bij de dames A was het ver schil tussen de verschillende koppels eigenlijk ook net te groot. In deze klassen zijn maar weinig spannende par tijen gespeeld. De uitslag was volgens de verwachting. Mirjam Zaat en Esther Hof fmann werden tweede. En met een behoorlijk voor sprong werden Suzanne Both en Daniëlle van Bergeijk eer ste. In de dames B waren enkele mini’s van vorig jaar aanwe zig. Zij stonden daar zeer goed hun mannetje. Uiteinde lijk mochten Sabine v.d. Poel en Jenny Toet de tweede prijs naar huis nemen, maar de hoogste eer was er voor Rian- ne v.d. Schee en Vincencia da Silva. Bij de mini’s werd er met het zelfde systeem als bij de he ren A gespeeld. Alleen speel de de mini’s slechts tweemaal vijf minuten om de toch zeer spannende partijen niet al te lang te laten duren. In de finale werd er een mix gespeeld omdat dat, bijna bij toeval, zo uitkwam. Er werd een zeer spannende finale ge speeld, die uiteindelijk door Michelle Both en Vincent Ma thot met slechts één punt voorsprong werd gewonnen. Zij mochten de grootste van de twee prijzen naar huis sle pen. Tweede werden hier Tessa Boumans en Rick Luy- endijk. competitie en ging hierdoor een beetje geforceerd spelen. De tweede helft liep het be ter, mede dankzij de in top vorm spelende Edwin van Deze week is er de belangrij- Heiningen. Maar het was net ke RSB-wedstrijd tussen Reeuwijk 1 en het vlagge- schip van WSV, waarbij toch echt voor een overwinning ge- derlaag op de borden. Tops- zorgd moet worden om an- 1 ders niet verder in het moe ras weg te zakken, waarbij degradatie bijna niet meer te ontlopen zal zijn. Meisjes-junioren 1 won van New Stars na verlenging. Jongens-junioren 1 verloren met één punt van Springers. Jongens mini’s wonnen met één punt van Zoebas. Winst was er ook voor Heren 2. Meisjes-kadetten 1 en jon gens kadetten 2 verloren. Dames 1 speelde geen al te beste wedstrijd, maar de spanning maakte veel goed. Er stonden twee teams in het veld, die de verdediging als belangrijkste wapen hadden gekozen. Hierdoor werd er weinig gescoord, waarbij Niels Stensen het de eerste helft beter deed dan Flyers. De eerste acht minuten van de tweede helft zagen de be zoekers een goed Flyers-team en in deze periode werd een achttal punten voorsprong genomen, die beslissend ble ken voor de winst. Uitslag 50- 48. Topscoorder: Anita van Unen met 14 punten. Dames 2 moest aantreden te gen de nieuwe koploper, Lei derdorp. Er ontstond een strijd om elk punt. Geen van de teams kon een beslissende voorsprong nemen en de uit eindelijke 40-40 eindstand zou voor elk een beloning zijn geweest. Maar basketbal kent geen ge lijke spelen, dus verlenging. Hierin had Leiderdorp meer geluk en won met 45-48. Topscoorder: Astrid Frikken met 20 punten. Meisjes-junioren 1 had in New Stars een gelijkwaardi ge tegenstander. Flyers draaide de eerste helft stroef en hierdoor kon New Stars het initiatief nemen hetgeen resulteerde in een 22-26 voor sprong na de eerste helft. De tweede helft ging het langzaam beter met Flyers en via enkele bloedstollende laatste seconden konden de Waddinxveense meisjes er een verlenging uit slepen. De vorm van de tweede helft bleef bewaard, waardoor Fly ers nu de betere ploeg was en met 58-55 de winst pakte. Topscoorder: Joyce Hulst en Charlotte Lelieveld, ieder met 12 punten. Jongens-junioren 1 verloren de ongeslagen status tegen Springers in een zinderende strijd. Ook hier was de eerste helft voor de tegenstander. Flyers was nog geen echte te- WADDINXVEEN - De eer der aangekondigde statie- geldactie voor visueel ge handicapte kinderen in Zagreb (Kroatië) is deze week gestart en duurt tot en met Oudejaarsdag (dins dag 31 december). De actie werkt als volgt. Nadat men in de super markt de bon voor de inge leverde statiegeldflessen heeft ontvangen doet men deze in de bij de automaat hangende bus voor Vision of Hope’. Een folder voor meer informatie ligt daar voor iedereen gereed. Het gaat volgens de organi satoren op dit moment om de bekostiging van hulpma terialen zoals 50 braillema chines, 500 braillepapier, 12 abacus, 50 cassetterecor ders, 5 wereldbollen, 10 personenweegschalen, 50 calculators en veel ander educatief en speelmateri aal. In Nederland is vaak kwalitatief goed tweehands materiaal beschikbaar. Daarnaast zal per onder deel gekeken worden naar de minimumbehoefte. Ur gent zijn met name de braillemachines met -pa pier. Voor meer inlichtin gen kan nen bellen tel. 0182-610971. De in Wad dinxveen meewerkende de- tailisten zijn Spar (Groens voorde), Garantmarkt (Lui- felbaan) en Plusmarkt (Zuidplaslaan). Korbis begon de wedstrijd voortvarend met goed spel. De eerste doelpunten van de wedstrijd werden gescoord door Frits Visser en Mark van den Brink. Een tegendoelpunt van de gasten uit Westbroek werd doeltreffend beantwoord met doelpunten van twee Korbis- dames Yvonne Boomers en Donja van Otterloo (4-1). DOS kwam daarna beter in de wedstrijd, omdat Korbis zoals vaker dit seizoen, na een éénmaal bereikte voor sprong te rommelig ging spe len. Yvonne Boomers wist met een schot van afstand nog wel het vijfde Korbis- doelpunt te scoren, maar ver der kwamen de doelpunten vooral van de tegenstanders uit Westbroek. Na het scoren van de gelijk maker (5-5) liet DOS nog drie doelpunten aantekenen (5-8) Frits Visser en Erwin Les schen zorgden daarna voor een 'verkleining van de ach terstand door afstandsscho ten raak te schieten (7-8). Door vlak voor de rust nog tweemaal te scoren bereikte DOS opnieuw een voordelige marge van drie doelpunten. Na de rust scoorden Korbis en DOS om en om, waarbij de Korbis-doelpunten voor reke ning kwamen van Yvonne Visser en Jaco Wineke. Door het benutten van een straf worp door DOS werd Korbis geconfronteerd met een ach terstand van liefst vier doel punten (9-13). Door geconcentreerd spel wist Korbis zich toch nog weer in de wedstrijd te knok- Joy of Music wat een weer spiegeling is op de jonge geest en dynamische sfeer binnen een muziekverenging. Met de concertmars Centen nial van Piet Swerts, gecom poneerd voor de 100e verjaar dag van het Koninklijk Bel gisch voetbalelftal, zal Concordia het gedeelte na de pauze openen gevolgd door Synfonia Classica van Ted Huggens, een muziekwerk bestaande uit drie delen met een snel, een langzaam en weer een snel gedeelte. In de snelle gedeeltes komt een bepaald thema een aan tal keren terug. In het lang zame gedeelte speelt de hobo een belangrijke rol. Dit wordt gevolgd door Abba Gold, een selectie van de grootste hits van de popgroep Abba. Als slot speelt Concor dia de Florentiner mars. Het gezamenlijke gedeelte wordt geopend met Concerto d’amore van Jacob de Haan, een muziekwerk met afwisse lend snel en langzame gedeel tes waarbij het publiek de ge legenheid heeft om weg te dromen. Als hoogtepunt van deze avond zullen beide orkesten Star trek through the genera tions ten gehore brengen. Dit is een selectie uit de muziek die de afgelopen jaren ge bruikt is in de series en films van Star Trek. De inleiding is het hoofdthe ma zoals deze door de jaren heen gebruikt is gevolgd door het hoofdthema uit de eerste filmproductie en als slot het thema uit de nieuwste Star Trek film, Generations. Een moeilijk muziekwerk waar beide verenigingen hard aan hebben gewerkt. WADDINXVEEN - Maan- dagavond 25 november om half negen houdt de VVD-af- deling Waddinxveen in het café Royal (Koningin Wilhel- minaplein) weer haar groot fractieberaad en politiek café. Veel geïnteresseerden komen zo even binnen stappen om onder het genot van een drankje met de plaatselijke WD-bestuurders van ge dachten te wisselen over al lerlei plaatselijke zaken. In een gemoedelijke sfeer wordt gesproken over de plaatselij ke politiek waarbij ook vaak de landelijke zaken wordt aangeroerd. De plaatselijke bestuurders kunnen daar wat mee. Veelal komen ande re aspecten aan het licht of zijn er opvattingen die vanuit een ander gezichtspunt stof tot discussie geeft. In een ge moedelijke en ongedwongen sfeer wordt daar makkelijker over gepraat. Ook de inwoners die nog nooit bij een dergelijke bij eenkomst zijn geweest wor den natuurlijk van harte uit genodigd maandagavond langs te komen in café Royal. lop gedanst. Verder konden de bezoekers genieten van -exotische drankjes en hapjes. Voor de kinderen van de feestgangers was er kinderopvang gere geld. Het feest werd georganiseerd door een grote groep vrijwilli gers van verschillende natio naliteiten, ondersteund door de Stichting Waddinxveens Welzijnswerk (SWW). WADDINXVEEN - De maan- delijke avond van de her vormde ontmoetingskring De Open Cirkel in De Schaaps kooi (Nesse) staat woensdag avond 27 november om half negen in het teken van infor matie over het Gereformeerd Psychiatrisch Ziekenhuis (GPZ). Op deze avond komt een me dewerkster van de Stichting vrienden van het GPZ vertel len over het werk in dit zie kenhuis. Met dit programma wil de stichting het werk on der de aandacht brengen. In het GPZ worden mensen, met psychiatrische proble men gerespecteerd op basis van hun levensbeschouwelij ke achtergrond. In de toege paste therapieën wordt altijd uitgegaan van het oorspron kelijke doel van God met de mens. Door de instelling van een Commissie Pastoraat wordt ook aan de pastorale kant van het werk aandacht be steed. In principe is het GPZ toegankelijk voor iedereen die psychiatrische hulp zoekt en voor de gereformeerde identiteit kiest. hestelde zich goed in de geworden team Fl van WSE- punten bij Be Fair B-l. voetbal. (Foto: Di<kie Sterk). Slecht uitverdedigen werd ONA E-3. Arnold Scholten jSfi» (4) en Martin Borsboöm (2) goede tweede helft zien. Uit- kere Be Fair F-5 meegeven, vonden wel het net, zodat de Uitslag 0-7. winst met 6-0 bij WSE bleef. Ook E-4 kwam met de volle E-l deed het prima tegen winst terug van_Floreant E- Bodegraven E-l. Er werd vo lop gescoord. Het werd 6-1. E-l ging op bezoek bij Bode- twee treffers voor hun reke- graven E-2. Zij heten daar ning wat genoeg was voor een 2-4 overwinning. E-5 moest in Floreant E-6 de meerdere erkennen. Het verslagen. Wouter Wijdekop de 0 tegen werd 9-3. Geen beste wed- WADDINXVEEN - Korbis-korfbal heeft in de eerste wedstrijd van de zaalcompetitie in de derde klasse een overwinning behaald op DOS uit het Utrechtse West broek. In een spannende wedstrijd met een zeer wisse lend scoreverloop trokken de Waddinxveners in de slotfase de zege naar zich toe met 16-14. van WSE-voetbal was het te gen Waddinxveen F-l een ware kampioenswedstrijd. Het gespannen WSE, dat met 30 punten uit 10 wed strijden al een flink gat had geslagen, kon op eigen com plex al vroeg najaarskam- pioen worden. Waddinxveen F-l bood ech ter goed tegenstand waar door het tot aan het eindsig naal spannend bleef. WSE F-l liet zich het kampioens- feestje echter niet ontne men. Zij wonnen met 4-3 de wedstrijd. Met 33 punten uit 11 wedstrijden, 125 doel punten voor en 11 tegen zijn zij niet meer te passeren. F-2 gaf de eerste helft weg tegen Soccer Boys F-4 maar Het onaeslaaen kamaioen zakelijk in de eerste helft de tweede helft. Toch konden zij niet meer langszij komen. Het werd 2-3. F-3 moest de punten aan het fysiek ster- =3

Weekblad voor Waddinxveen | 1996 | | pagina 19