Huldiging leden Gouwestaete Dames van Gouwestaete winnen in Barendrecht Gelijkspel voor Be Fair Zwemmers Gouwestaete tweede bij vijfkamp Waddinxveen Cl op dreef WSE-voetbal deelt punten met Woerden Volleybalsters overtroefd (3-1) TOOS deed mee aan regio dansfestival Klaverjassen Oudejaarsdag Gouwe Rijders Brons voor M. Blauwboer Dierenshow druk bezocht Aeolus uit bekerstrijd Sterke winst Moerkapelle 3 Finalewedstrijd jonge hengelaars Sjoelende ambtenaren PAGINA 27 WOENSDAG 20 NOVEMBER 1996 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WADDINXVEEN zilver ging naar Gouwestaete. I 1 F De heren van Gouwestaete hebben hun reis naar het ver re Groningen niet voor niets 1 om 18.00 uur tegen UZSC 1 uit Utrecht. Dames 1 speelt om 19.00 uur tegen PSV 1 uit Eindhoven. Heren 2 speelt om 20.00 uur tegen UZSC 2 uit Utrecht en dames 2 sluit de sessie om 20.45 uur tegen De Zijl-LGB 1 uit Leiden. en Henk van der Linde ieder lx. Door deze overwinning heeft Gouwestaete 2 zich WADDINXVEEN - Tijdens de algemene ledenvergade ring van de Waddinxveense zwem- en poloclub Gouwesta ete is een aantal leden gehul digd. vistechniek aan de 25 jonge cursisten onderwezen, maar hen ook laten zien welke die ren en planten er nog meer kwam via de tussenstanden 3-1, 5-2 en 6-4 de overwin ning geen moment in gevaar. Topscoorder was Anton Hei den met vier doelpunten. WADDINXVEEN - De volleybalsters van Keukencen trum Waddinxveen Be Fair lieten zich zaterdag over troeven door het eerste team van Leyton in Leiderdorp (3-1). 1 WADDINXVEEN boeiende Ondanks het gelijke spel zocht WSE reeds vanaf de af trap de aanval. Het meren deel van de eerste helft speel de zich af op de helft van Woerden dat slechts aan ver dedigen toekwam. Het scoren wilde WSE echter niet goed lukken. Totdat een solo-op- C. Kroon werd gehuldigd door mevrouw H. Pool van de KNZB voor zijn bewezen diensten als bestuurder bij Gouwestaete. Ook J. Verwey en mevrouw team over het tiende team van Flair uit Alphen aan den Rijn. In Zegveld was het ze vende team met 6-2 te sterk voor het eerste team van Don Quishuttle. Het achtste team vierde in sportzaal Groenswaard haar eerste overwinning in deze competitie. Met 5-3 dolf het veertiende team van Eridos uit Zoetermeer het onderspit. H. v.d. Hoek-Kloet kregen een onderscheiding. De trou we Gouwestaete-leden kre gen van voorzitter M. van Bergen een oorkonde als lid van verdienste. In Den Haag won het eerste team van het eerste team van Drop Shot. Ondanks de ster ke dames van de tegenstan der werd het 5-3. Het tweede team toog met invalster Sandra van Beekum (team 4) naar Rozenburg. Daar wacht te hen de wedstrijd tegen het eerste team van RBC Sowat, die het team van Aeolus met 6-2 naar zich toe trok. In Zoetermeer vocht het der de team een verbeten strijd i van Eridos. De einduitslag was met 5-3 in het voordeel van het team van Aeolus. In sportzaal Groenswaard kleine bad. Hiervan wist ZPB-Profus zodanig te pro fiteren dat halverwege de Door een ernstige blessure moesten de Waddinxveensen Sylvia de Vries missen. Coach Paul van Yperen kon echter wel weer, voor de eer ste maal dit seizoen, beschik ken over de routiniers Mar cella. Bos en Liesbeth van Wijngaarden. Be Fair werd in de beginfase van de wedstrijd verrast door de harde, diepe service van Leyton. De Waddinxveensen keken gelijk tegen een ach terstand aan. In tegenstelling tot Leyton maakte Be Fair veel servicefouten; Leyton profiteerde hier goed van en haalde de set met 15-6 bin nen. In de tweede set kwamen Co ra Bos en Marcella Bos in het veld. Tot 6-6 ging het gelijk op. Aan beide kanten werd er goed verdedigd. Dit resulteer de in lange rally’s, welke vaak door Leyton werden ge wonnen. Maar in een span- WADDINXVEEN - Het derle team van schaakvereniging Moerkapelle heeft de eerste winst binnengehaald in de competitie van de Rotterdam se Schaak Bond (RSB). In Waddinxveen werd het jeugdteam WSV 5 met 6-2 verslagen. De beide ’oudjes’, Adrie van der Werff en Gerrit van Meeteren, verloren hun partijen. De jeugd echter stormde naar zes overwinningen, behaald door de aankomende sterren Mark van Putten, Hugo van Elteren, Gerben Bergacker, Aart Jan van Vliet, Sander Hertog en Jan van Helden. Moerkapelle 3 heeft na drie wedstrijden drie punten en een positie in de middenmoot van de rangschikking. In de onderlinge competitie speelde de jeugd de elfde ron de. Kevin Bakker veroverde weer de derde plaats door van Pieter van Vuurde te winnen. Ron Droog ging wel erg snel mat tegen Michiel Rensen. Hugo van Elteren blijft eerste en Aart Jan van Vliet tweede. Bij de senioren werd de ne gende ronde gespeeld. Koplo per Ben van Geffen won wel een pion tegen derde man Wim Vroegindeweij maar mocht na een fout in het to renspel nog blij zijn met re mise. Tweede man Dick Bac overmeesterde Jacques de Lange. In een bekerwedstrijd heeft het eerste team van Ae- olus-badminton in sportzaal De Duikelaar (Zuidplaslaan) eervol verloren van het twee de team van Conservatrix- WADDINXVEEN - Tegen Woerden moest koploper WSE genoegen nemen met één punt (1-1). De Waddinxve- ners, die de wedstrijd zelfs even gestaakt zagen, heb ben nu 21 punten uit 9 wedstrijden. nen. Mirjam Overdam tekende uit Boonstoppel de rebound van haar eigen viermeter weliswaar 4-2 aan, doch ZPB-Profus sloot toch weer aan (4-3). Gillian van den Berg bracht de tussen stand op 5-3. Toen Mirjam Overdam bij het begin van de derde periode 6-3 liet aante kenen, leek het pleit beslecht. Echter, het team van trainer coach Martin Pronk zag in deze fase van de wedstrijd geen kans ook maar een me- WADDINXVEEN - Zaterdag speelden de dames van Gouwestaete-waterpolo in Barendrecht tegen het altijd Faber 11-3 ding in was het Woerden dat weer op gelijke hoogte wist te komen. Een goed genomen corner werd door de vrij staande Woerdense spits be heerst binnen gekopt. Niet lang na deze gelijkma ker leverde een forse overtre ding op de doorgebroken Gui do Hack voor Woerden rood op. Hierdoor ontstond een flinke opschudding waardoor thuis. Met 5-3 zegevierde het de scheidsrechter de wed strijd voor enige tijd staakte. Na de spelhervatting zagen de toeschouwers eenzelfde spelbeeld. Een zeer aanval lend WSE dat de opgelegde kansen niet wist om te zetten in doelpunten. De in goede vorm stekende Woerdense goaly hield zijn team in de wedstrijd. WSE moest genoe gen nemen met één punt. F1 tenslotte speeld euit tegen WSE F1 een prachtige derby. Tot kort voor het eindsignaal stond er een verdiende 3-3 WADDINXVEEN - Vorige stand op het bord, maar zoals week is in sportzaal Groens- zo vaak in het voetbal sloeg waard (Wingerd) een drukbe- het noodloot toe in de vorm van nog een tegendoelpunt. nepde slotfase hielden de Waddinxveense dames het hoofd koel en wonnen met 17- 16. De derde set gaf een heel an der beeld van de wedstrijd. Leyton overblufte Be Fair aan alle kanten. De Waddinx veense dames maakten te veel persoonlijke fouten en de set werd door Leyton gewon nen met 15.2 In de vierde set werden enke le bij Be Fair. Marcella Bos kwam op de buitenaanvals positie en Liesbeth van Wijn gaarden werd ingebracht als wonderen. Vrijdagavond libero. Echter, snel aanvalsspel aan Leidse zijde van de midden- aanvalsters scoorde veelvul dig. Leyton maakte minder fouten dan Be Fair en haalde ook deze set binnen met 15- 13. Met een 3-1 overwinning haalde Leyton de volle 3 pun ten binnen. WADDINXVEEN - In de af gelopen maanden heeft de hengelsportvereniging Wad dinxveen (HSW) in samen werking met de Stichting Wijkwerk De Zuidplas voor derde maal een succesvolle viscursus voor jongeren ge houden. Daarmee wordt vol gend seizoen doorgegaan. Zes begeleiders (ervaren sportvissers) hebben in acht bijeenkomsten op een boei- WADDINXVEEN - Zaterdag heeft TOOS-gymnastiek in Bleiswijk deelgenomen aan het 12e Regiodansfestival van de KNGB-regio Gouda en omstreken. Tijdens dit festival presen teerden zich de beste jazz- groepen uit Goudse streek. Ze lieten aan het 500-koppige publiek zien wat een fijne be leving jazzdans kan zijn. Vijfhonderd dansers van ze ven verenigingen showden dertig nummers zien. TOOS deed mee met 30 deelneem sters, verdeeld over twee WADDINXVEEN - De Cl-ju-groepen. Ze brachten drie van Waddinxveen- dansen. In het eerste deel van het pro gramma moest de recreatie groep van de woensdagavond onder leiding van Ariënne nummer ‘Naked* op muziek van Louise laten zien. De meiden waren heel erg zenuwachtig voor hun optreden maar lieten een mooie dans zien. In het laatste deel van het programma trad twee keer de demogroep FoKus - het visi- tekaarte van TOOS - op. Met hun dansen ‘Heimwee' op muziek van Mathilde Sant- hing en ‘Coanting Crus‘ op muziek van Ghost Train ga ven ze een demonstratie van hun kunnen. Met de dans ‘Heimwee1 zal de TOOS-demogroep FoKus op zondag 24 november ook ver tegenwoordigd zijn op de lan- Heren 1 speelde pas zondag, derde periode 6-6 op het sco- Zij moesten aantreden tegen De Walvisch 1 in Groningen en wonnen gemakkelijk met 12-4. Heren 2 speelde zater dagavond in Nijmegen tegen Aqua Novio’94. Zij wonnen het belangrijke duel met 9-4. Achtereenvolgens Dames 2 van Gouwestaete was vrij De dames van Gouwestaete behaalden bij ZPB-Profus met 12-8 de derde overwin ning van het seizoen en staan daarmee nog steeds aan de rechterkant van de competi- tiestand. Na alle wedstrijden tegen de top vier te hebben verloren en op de manier hoe is nog vele uren nagesproken. Met als hoofdonderwerp natuurlijk de scheidsrechter die zomaar zeven minuten laat doorspe len. Zaterdag staat de thuis wedstrijd tegen De Zwervers op het programma. De wed strijd tegen de huidige koplo per kan men vanaf half drie komen bekijken. Uitslagen: klasse A: 1. Cees Kuipers 1392; 2. Jan Kersbergen 1385; 3. W. Slingerland jr. 1385; klasse B: 1. Ed den Drij ver 1316; 2. Erwin Pleus 1310; 3. Trudi van Dam 1278; klasse C: 1. Sjaan Faay 1185; 2. W. Slinger land sr. 1177; 3. Dirk Faas 1147; klasse D: 1. M.C. Taktor 1052; 2. John van Beek 1048; 3. Jaap van Beek 1048; klasse E: 1. Simon Supu- sepa 1051; 2. Lisette Vos 965; 3. Henk Heidebrink 961. gekend resultaat in de zesde speelweek. Alle acht verte genwoordigende teams be- Hafid Assoulymani oog in oog haalden een overwinning, met de Woerdense sluitpost. Ook hij kreeg de bal echter niet tussen de palen. Na de rust moest WSE-doel- man Rene Boekhost al snel in actie komen. Hij behoedde zijn team voor een snelle ge lijkmaker. Na een overtre ding op aanvoerder Marcel van Dijk, die Woerden geel opleverde, werd het doel we derom te hoog gezocht. Op aangeven van Martijn Sol kopte Guido Hack over. WSE creëerde zich volop kan- uit met het derde team sen, maar de spitsen konden het doel niet vinden of von den de sterk keepende doel man van Woerden op hun weg. Geheel tegen de verhou- (Wingerd) speelde het vierde team tegen het eerste team van Unicum (Woerden). Met 6-2 bleven beide punten in ei gen huis. Het vijfde team ging op be zoek bij het eerste team van Smash ’70 in Woubrugge. Met 5-3 trok het team van Aeolus hier aan het langste eind. Ook het zesde team speelde WADDINXVEEN - Zwemclub LZ 1886 hield in Voorscho ten een jeugdvijfkamp voor provinciale topclubs. Hoe wel enige toppers ontbraken bij het Waddinxveense Gouwestaete werd er prima gepresteerd in zwembad ‘*t Wedde1. Toen de eindstand werd opgemaakt bleek al leen het Haagse DSZ het beter te hebben gedaan. Het Inge v.d. Schrier zwom met 1.19.6 een persoonlijk record op de 100 m schoolslag bij de meisjes onder 17 jaar en werd met deze tijd dik eerste. Voor de 200 m vrije slag hees Inge zich in een nieuw superbad- pak met prettige gevolgen, want ze. produceerde een tijd van 2.08.4. Goed voor goud en voor een nieuw clubrecord. Een lang gekoesterde wens van Viktor Terlaky kwam eindelijk uit op de 100 m vrije slag bij de jongens onder 15 jaar. Met een tijd van 59.8 dook Viktor voor het eerst on der de minuut op dit num mer. Als bonus mocht hij ook nog een gouden plak in ont vangst nemen. Michelle Nation toonde haar kwaliteiten als stayer bij de meisjes onder 15 jaar op de 400 m vrije slag met een nieuw persoonlijk record van 4.49.9 en een bronzen medail le. Bij de meisjes onder 13 jaar haalde Ramona Linting zil ver op de 50 m vlinderslag met een mooi persoonlijk re cord van 34.2. Voor Marcel Zijderhand was brons wegge legd op de 100 m vlinderslag bij de jongens onder 17 jaar. De tijd van Marcel (1.07.1) viel wat tegen. ging naar Joshua Makinje. Hij is 10 jaar oud en ving een totale vislengte van 87 cm. De derde prijs wordt gedeeld door Christian van Es en Jan Versteegh. Zij zijn re spectievelijk 10 en 11 jaar en vingen een totale vislengte van 65 cm. De grootste vis is gevangen door Wouter Knoop. Hij is 9 jaar en ving een vis van 20 cm (brasem). Na afloop kregen alle cursis ten een diploma uitgereikt. De viscursus is gesponsord door Faunaland Hoodie (Luifelbaan) en bouwmarkt Formido (Noordkade). naar de middenmoot! Voor komende zaterdag 23 november staan weer span nende wedstrijden op het pro gramma. De bondsteams van Gouwesatete spelen dan 12-4 verslagen. thuiswedstrijden. In Gou- Ondanks de geringe tegen- webad ’De Sniep’ speelt heren stand van de Groningers was het hele team met trainer coach Anton Heiden incluis, verre van ontevreden over het bereikte resultaat en het getoonde spel. In de eerste periode scoorden Cees Boonstoppel 1-0 en Mar cel Ribbens 2-0. In de tweede periode kwam De Walvisch terug, doch Marc Faber ver zilverde een keurig, door Marcel Ribbens, uitgelokte viermeter (3-1). Mare Mommers scoorde, via een prachtige pass van Jaco WADDINXVEEN - De Wad dinxveense autoclub De Gou we Rijders houdt in samen werking met hotel-café-res- taurant De Unie (Kerkweg-Oost) op dinsdag 31 december (Oudejaarsdag) een groot koppelklaverjas- toemooi. Dit evenement begint om 11.00 uur en om omstreeks 17.00 uur is het afgelopen. Er worden vijf partijen ge speeld. Het inschrijfgeld per koppel bedraagt ƒ40,-. Hier bij is inbegrepen een kop kof fie, een andere consumptie, een kop soep en twee brood jes. Er zijn voor het klaverjassen mooie prijzen te winnen. Tij dens het toernooi kan men lo ten kopen waarmee men waardebonnen en nuttige prijzen kan winnen. Wie belangstelling heeft kan zich bij voorkeur opgeven op de eerstvolgende kaartavond van De Gouwe Rijders op donderdagavond 28 novem ber. rebord stond. Enkele vermanende woorden van de Gouwestaete-bank waren kennelijk toch weer 15-9, 5-15 en 1-15 verloren. De einduitslag was derhalve 5-0 in het voordeel van het tweede team van Conservat rix- Velo. Daarmee is er een einde gekomen aan het be- keravontuur van het eerste team van Aeolus. In de competitie behaalden de teams van Aeolus, een on- ny die uit een voorzet van de i j-ix-.x linkerkant kon inschieten. Aan het eind van de eerste helft werd Gert-Jan van Heemst in een riante positie door een tegenstander wegge trokken. Maar de scheids rechter vond dit nog geen re den voor een strafschop, zo dat gerust werd met een 1-1 stand. In de tweede helft was het meer spannend dan goed voetbal met kansen voor bei de teams. Het was een voor zet van Wim van der Starre die foutief beoordeeld werd door een verdediger van Reeuwijk, waardoor de 2-1 voorsprong op het scorebord kwam. Reeuwijk moest nu meer risi co’s nemen en kreeg daardoor ook meer kansen, maar echt uitgespeelde kansen waren er niet. Keeper Ralph Boon stoppel kwam dan ook geen moment echt in de proble men. Be Fair kon door de ge boden ruimte naar hartelust counteren, maar de mogelijk heden werden gemist. Na negentig minuten was de stand nog steeds 2-1 in het voordeel van Be F air. Reeuw ijk bleef het nog wel proberen maar echt gevaarlijke kansen kregen ze niet. De scheids rechter liet echter maar door spelen, ondanks dat er slechts eenmaal een verzor ger in het veld was geweest. Het was in de 97e minuut dat hij een vrije trap gaf aan Reeuwijk, waaruit gelijk ge maakt werd. Er behoefde geen eens meer afgetrapt te worden. Gezien de wedstrijd was een 2-2 gelijkspel terecht, maar in en rond het water leven. Met behulp van dia’s en een microscoop is de jeugd be grip en respect bijgebracht voor de natuur. Zaterdag 16 november werd de cursus afgesloten met een up ecu Mvci- viswedstrijd. waar zeer ma- ende manier niet alleen de tig werd gevangen. De eerste prijs is gewonnen door Ré- mon Snel. Hij is 9 jaar oud en ving een totale vislengte van 88 cm. De tweede prijs zochte driedaagse dierenten toonstelling gehouden. De acht keurmeesters hadden de handen vol om op tijd alle die ren gekeurd te krijgen en de mooiste aan te wijzen. Uiteindelijk is bij de grote hoenders A. Heerkens (Gouda) met een La Fleche de winnaar geworden. Bij de dwerghoenders had G. Ver maas (Woerden) met een Ne derlandse Sabelpootkriel de hoogste prijs. Bij de sierdui- ven is de winnaar geworden C. v.d. Berg (Rotterdam) met een Duitse Modena. Onder de konijnen waren vier winnaars. Bij de grote rassen is voorzitter J. de Graaf (Reeuwijk) winnaar gewor den met een Vlaamse Reus. Bij de middenrassen is Terry Uitenbroek (Bleiswijk) win naar geworden met een Alas ka. P. van Ouden (Zwammer- dam) is winnaar geworden bij de dwerg klassen met een Ne- wijzigingen aangebracht derlandse hangoor. •r, -rs Ook waren er watervogels en cavia’s te zien. In het totaal waren er 425 dieren te be was de trekking van de grote ver loting. De hoofdprijs viel op nummer 740. De andere winnende nummers zijn 237, 565, 435, 537, 143, 826, 288, 187, 541, 975, 515. De prijzen kunnen worden afgehaald bij J. van Wijngaarden, Anna Paulow- nastraat 9, Waddinxveen. WADDINXVEEN - De vijfde ronde van de Wad dinxveense sjoelclub mocht zich in het clubge bouw van de schutters- vereniging Waddinxveen (Alberdingk Thijmlaan) in een enorme belang stelling verheugen. Een grote afvaardiging Waddinxveense ambte naren, afkomstig uit Bunnik, Ter Aar en Haastrecht, sloegen de verrichtingen gade en hanteerden ook zelf de sjoelschijven. Maike Girdhari was de meest talentvolle ambte lijke speelster. Zij won een mooie beker. Het meest aankomende ta lent is de uit Haastrecht afkomstige tafeltenniser John Jansen. De wisselvalligste speler was Henk Heidebrink. John van Essen, Lisette Vos en Henry ten Zijthoff kunnen met meer inzicht tot een hogere score ko men. De rode lantaarn wordt met ere gedragen door Nellie Visser. nioren van Waddinxveen- voetbal hebben hun eigen spelletje te pakken. Na een aantal verliespartijen te heb ben geïncasseerd, is dit team op dreef gekomen en in staat Zwijnenburg hun om wedstrijden naar zich toe te trekken. Dat gebeurde ook tegen Donk C2, dat met een 3-0 verlies terug moest naar Gouda. De heren van BI waren in de topper tegen Olympia op een achterstand gekomen, maar door geloof in eigen kunnen werd de pot met een 3-2 over winning afgesloten. De D-teams maken een moei lijke eerste seizoenshelft door. Dl moest thuis tegen CVC Reeuwijk opnieuw een flink verlies bijschrijven (1-9) en D2 moest erkennen dat WSE D2 de betere ploeg was. E2 leerde in Moerkapelle dat delijke Demogyjada in het het moeilijk is om tegenstand Haagse Congresgebouw. te bieden tegen een team dat al een halve kop groter en sterker is. Uitslag 0-15. Jim van Leeuwen gaat steeds beter draaien in zijn leeftijds groep jongens onder 11 jaar. Met een tijd van 35.3 pakte Jim het brons op de 50 m vrije slag. Buiten de puntentelling ston den er een aantal bijnum- mers op het programma. Mark Nahon was bij de heren succesvol op de 50 m school slag, 2de in 33.4, en op de 200 m wisselslag, derde in 2.25.5. Bij de estafettes werden er weer veel punten verdiend. De meisjes onder 13 jaar wonnen na een spannende strijd de 4x50 m wisselslag. Arijanne v.d. Valk, Melissa Dings, Ramona Linting en Denise de Riet tekenden voor een tijd van 2.22.6. De jongens onder 15 jaar wer den tweede op hun estafette, de 4x50 m wisselslag. Met 2.10.2 deden Martin Pet, Jos Kiens, Viktor Terlaky en Pa trick van Keulen het boven verwachting. De meisjes onder 15 jaar moesten genoegen nemen met de derde plaats op de 4x50 m vrije slag maar de tijd van 2.06.2 viel bepaald niet tegen. De ploeg bestond uit de meisjes Wendy Zirkzee, Melissa Dings, Michelle Na hon en Ilona Cramer. Cees Boonstoppel 10-3, Mare 1 en wederom Cees lastige ZPB-Profus. In het kleine zwembad ’t Keerpunt Boonstoppel 12-3, waarna De werd weliswaar een 12-8 overwinning behaald, maar wat ging dat moeizaam. Trainer Arie van der Laan startte in een 4-4-2 opstel ling, waardoor hij probeerde meer ruimte te krijgen voor de spitsen Rene Minnee en Wim van der Starre. Deze tactische ingreep werk te echter volledig verkeerd uit, want het was Reeuwijk dat de ruimte kreeg en daar van profiteerde. Uit een voor zet kon een speler van Reeuwijk ongehinderd in treden van verdediger John Mulder verwarring stichtte In het gemengd dubbel gaven in de Woerdense verdediging. Tjeerd Hillerts en Marloes Vanuit de achterste linie trok van Heteren eveneens alles. Mulder op langs de linkerzij- Doch ook deze partij ging met koppen. lijn. Zijn voorzet werd door 15-9, 5-15 en 1-15 verloren. Arie van der Laan greep in en Erwin Pleus en de verdedi- De einduitslag was derhalve wisselde Fabian Aldeguer ging van Woerden over de 5-0 in het voordeel van het voor Gert-Jan van Heemst, doellijn gewerkt wat een te- tweede team van Conservat- die als derde aanvaller werd rechte 0-1 betekende. Vlak rix- Velo. Daarmee is er een ingezet. Deze tactische om- voor rust kreeg WSE nog einde gekomen aan het be- zetting zorgde er voor dat Be twee goede mogelijkheden om keravontuur van het eerste Fair weer de greep op de wed de score op te voeren. Op aan- team van Aeolus. strijd kreeg en enkele kansen geven van Guido Hack zagen In de competitie behaalden kreeg. Het was Ehmed Saou- we Erwin Pleus de bal net over de lat liften. Wat later zette een prima pass van Michael Berhane Op de foto van links naar rechts J. Verwey, mevrouw H. v.d. Hoek-Kloet en C. Kroon. (Foto: Gouwestaete). WADDINXVEEN - Aan de indoorwedstrijd atletiek in de Haagse Houtrusthallen heb ben ook jeugdleden van de Waddinxveense sportclub Antilope meegedaan. De deelnemers konden kie zen uit de onderdelen 60m horden, 60m sprint, 200m, verspringen, kogelstoten, lange loopnummers en tech nische nummers. Marjolein Blauwboer behaalde brons. Walvisch de eindstand op 12- 4 bracht. Het tweede team van de Gou- westaete-heren behaalde een belangrijke 9-4 overwinning tegen Aqua Novio’94 te Nij- de Gouwestaete-bank megen. Beide ploegen ston- i kennelijk toch weer den met vier punten uit vijf voldoende om toch weer grip wedstrijden in de onderste re- op de wedstrijd te krijgen, gionen. scoorden In het Sportfondsenbad West Astrid Coene, Mirjam Over dam en Gillian van den Berg, alvorens ZPB-Profus de pe riode afsloot met 9-7. In de laatste periode stelden de Waddinxveensen verder Wilfred Bontje scoorde 2x en orde op zaken. Via doelpun- Marcel Ribbens, Rody Visser ten van Marion van Hooft en Angela Faber werd het 11-7. ZPB-Profus scoorde nog een keer, doch Angela Faber be- enigszins weten op te werken de aansluiting niet te ver lie- paalde de einduitslag op 12-8. zen, werd het tijd voor wéér een overwinning. Dat moest gebeuren in het kleine zwembad ’t Keerpunt gemaakt. In het Helperbad tegen ZPB-Profus. En, ja werd De Walvisch royaal met hoor, in de eerste periode leek het erop dat de dames van Gouwestaete eindelijk alle schroom van zich af hadden geworpen. Met lekker fel en snel spel werd ZPB-Profus volledig in de tang genomen, hetgeen re sulteerde in een 3-0 voor sprong. De doelpunten kwa men op naam van Astrid Coe ne, Gillian van den Berg en Sandra Berckenkamp. Een heel ander gezicht werd het in de tweede periode. In plaats van de Barendrecht- sen door hoog tempo verder te slopen trok Gouwestaete zich terug in een zöneverdediging de Jong, 4-1, alvorens De en binnen no time was het 3- Walvisch 4-2 aan liet teke- 2. nen. Marc Faber en Cees voerden de stand verder op naar 6-2. Begin derde periode vond de mooiste aanval van de wed strijd plaats. Jaco de Jong Velo (Wateringen), zwom op, passte via Cees Boonstoppel naar Niek de Leeuw die op zijn beurt de doorgezwommen Jaco de Jong bereikte. Deze bedacht zich geen mo ment en knalde bij de linker paal 7-2 in. Nadat De Wal visch op 7-3 kwam scoorde ter ruimte te creëren in het Jaco de Jong wederom (8-3). bad. Hiervan wist In de vierde periode scoorden Remko Overdam, uit een ou derwetse midvooractie 9-3, Het team uit Wateringen komt in de bondscompetitie uit in de overgangsdivisie en staat daar ongeslagen boven aan. Aeolus speelt in de eer ste klasse, één klasse lager, waar het op een vierde plaats staat. Desalniettemin bood het team van Aeolus verdien stelijk tegenstand. WADDINXVEEN - Zaterdag stond voor Be Fair-voetbal Sander Treffers, normaal ge- de streekderby tegen Reeuwijk op het programma. In sproken tweede heer, verloor de voorbereiding van dit seizoen hadden beide teams zijn herenenkel met 2-15 en elkaar in de beker al een keer ontmoet. Het werd toen 11-15. Eerste dame Linda een terechte 3-1 overwinning voor Be Fair. Maar afge- Wiegel bezorgde haar tegen- lopen zaterdag ging het een stuk minder eenvoudig. De standster een moeilijke punten werden verdeeld (2-2). avond. Met 9-12, 12-11 en 7- 11 ging deze damesenkel ech ter toch naar de tegenstand ster. Ook eerste heer Joeri Kraaij- estein ging strijdend ten on der in zijn herenenkel met 15-2, 5-15 en 8-15. Marloes van Heteren kwam in de tweede damesenkel helaas niet verder dan 5-11 en 7-11. k

Weekblad voor Waddinxveen | 1996 | | pagina 27