Duister figuur WADDINXVE Medische praktijk hield open huis Vluchtelingenwerk Nederland ontvangt Coornhertprijs 1996 VOORDEUG LENEN EN AIR MILES OP DE KOOP TOE! (r Perdijk-Gouda OFFICIËLE BEKENDMAKINGEN EN MEDEDELINGE AARD VAN HET BOUWPLAN MEDEDELING VAN DERDEN Geïnteresseerd in uw Verantwoord Krediet Maximum? Dan nu bellen met: leners sneller en effectiever te kunnen werken, en zo de pa tiënten een betere zorg te kunnen bieden. 4 K 4 .fefe.-4s toegekend aan een persoon of instelling in Nederland, die zich op nationaal, regionaal of plaatselijk niveau heeft on derscheiden door een creatie ve bijdrage aan de harmonise ring van de samenleving, PARKEERVERBOD VRACHTAUTO'S GEMEENTE 2 w GOUDA/WADDINXVEEN - De Vereniging Vluchtelin genwerk Nederland krijgt de Coornhertprijs 1996 uit gereikt. Dat is voroge week dinsdag in de Goudse Schouwburg tijdens een speciale avond door de Coorn- hertstichting bekend gemaakt. Patiënten en andere belang stellenden werd volop de gele genheid geboden kennis te maken met de verschillende vormen van zorg die vanaf dan in dit nieuwe pand aan de Sterrenlaan in Zuidplas-Ex- tra geboden worden. De praktijk biedt onderdak aan een aantal bekende en voor Waddinxveen nog onbe kende zorgverleners. Voor al le disciplines geldt het feit dat zowel particuliere- als zieken fondspatiënten terecht kun nen. In de eerste plaats de huisartsen Frans van den Brule en Niek van Vliet. De samenwerking tussen de bei de artsen zal verder geïnten siveerd worden. Dokter Van Vliet zal voorlopig op maan dag, dinsdag en donderdag blijven werken. Zijn werk zaamheden in de praktijk zul len zich gaandeweg uitbrei den, zodat in de zomer van 1997 zijn werkzaamheden in Leiden beëindigd zullen wor den. Een andere oude beken de in het pand is de praktijk voor fysiotherapie De Laat, voorheen sinds vier jaar ge vestigd aan de Schaepman- r>'wve in de Zuidplas. Aan de- te. Na haar opleiding tot fysi otherapeute en de nodige ja- ren zij de vierjarige post HBO op leiding kinderfysiotherapie. Eveneens op de tweede ver dieping wordt de praktijk voor eerstelijnspsychologie van Hannah Ritter gevestigd. Deze praktijk werkt al een aantal j aren vanuit Gouda sa men met verschillende huis artsen in Waddinxveen. Van af maandag 2 december werkt de psychologe een aantal dag delen in Waddinxveen. Door de combinatie van zo veel verschillende disciplines in één pand is Waddinxveen een uniek samenwerkings verband rijker. Hoewel alle disciplines zelfstandig zijn kunnen zi door de makkelijke bereikbaarheid snel overleg met elkaar plegen en indien mers van de kampen vermin deren van spanning en ver lichting van psycho-sociale problemen, meestal ontstaan door een langdurig verblijf in opvangcentra.Het bestuur van de Coomhertstichting heeft op advies van haar be oordelingscommissie voorts besloten om een eervolle ver melding toe te kennen aan één van de andere genomineerde kandidaten, mevrouw L. Has sler, coördinator van de We- reldmuziekschool Regio Alk- maar.Deze eervolle vermel ding ontvangt zij wegens haar omvangrijke bijdragen aan de integratie van mensen met Nederlandse en niet-Neder- landse achtergrond. Zij doet dit door middel van het orga niseren van muziek- en dans- activiteiten. Het aan deze eervolle vermel ding verbonden geldbedrag van 5000,- dient te worden besteed ter stimulering van nieuwe initiatieven op dit ge bied. Indiener van dit project was het college van Burge meester en Wethouders van Alkmaar. De overige twee ge nomineerden waren de Regio- WADDINXVEEN - Afgelopen zaterdag 16 november hield de bijzondere medische praktijk ’Sterrenlaan’ in Waddinxveen, achter de hervormde kerk De Morgen ster, een drukbezocht open huis OnXe J Kerstmarkt' is open Met een Finala-Lening kom je verder! SPREEKUREN ze praktijk zijn vier fysiothe rapeuten verbonden: Etta van Mullem-Wolters, Marjan Kik- Nieuwenhuizen, Marjan Kui- pers-Spruit (tevens sportfysi- otherapeut) en Coen de Laat (tevens manueel therapeut). Een van de twee nieuwko mers is Margöt van Kampen, bevoegd kinderfysiotherapeu- nodig de behandeling van een XT r patiënt geïntegreerd laten plaatsvinden. Op deze manier praktijkervaring volgde hopen de betrokken zorgver- Lange Tiendeweg 34 2801 KJ Gpuda Tel.: 0182 - 51 90 55 Fax: 0182 - 58 02 25 Vluchtelingenwerk Neder land ontvangt de prijs uit han den van de voorzitter van de beoordelingscommissie van de Coornhertstichting, prof. H.J.L. Vonhoff. De prijs be helst een geldbedrag van 75.000,-, een oorkonde en een legpenning. De Vereniging Vluchtelingenwerk Neder land ontvangt de prijs voor het door Burgemeester en Wethouders van Leidschen- dam bij de Coomhertstichting ingediende project vanwege de belangrijke bijdrage die de ze vereniging levert aan de in tegratie van niet-Nederlan- ders in onze samenleving. De vrijwilligers, professioneel on dersteund, verzorgen een sleutelrol in het laten slagen van het inburgeringsproces van vluchtelingen, teneinde hen zo snel als mogelijk is zelfstandig te laten functione ren in Nederland. Het bedrag van de Coomhert- prijs wordt besteed aan de me definanciering van het project vakantiekampen voor kinde ren en eenoudergezinnen van vluchtelingen.Doel van het project is het bij de deelne- eerst artikel van de Neder landse Grondwet, het zoge noemde anti-discriminatie-ar- tikel. De beoordelingscommis sie van de Coomhertstichting heeft het project van de Ver eniging Vluchtelingenwerk Hardenberg. De Coorn- gekozen uit in totaal 22 aan- hertprijs wordt tweejaarlijks gedragen inzendingen. politie Brabant Zuid-Oost met zulks in samenhang met het een Jeugd Preventie Project, en het KANS-project, een pro ject voor een betere omvang en begeleiding van kansarme jeugd. Dit project werd voor gedragen door het college van Burgemeester en Wethouders van I’ ‘•r PAGINA 3 WOENSDAG 20 NOVEMBER WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN (0182) 624 624 kend de volgende aanvragen te hebben ontvangen: behandeling van de overige VERGADERINGEN Verleende kapvergunningen BOUWZAKEN Binnengekomen bouwaanvragen/ingediende meldingen BOUWPERCEEL Brugweg naast nr. 100 Tarweakker 6 Wilhelminakade 73 Henegouwerweg 26f GELUIDHINDER Verzoek hogere grenswaarde Verleende bouwvergunningeri/ingestemde meldingen AARD VAN HET BOUWPLAN BOUWPERCEEL NIEUWE FOLDERS EN BROCHURES Herbarenerf 8 Dorpstraat 68 RUIMTELIJKE ORDENING OPENINGSTIJDEN AFDELING PUBLIEKSZAKEN GROEN Binnengekomen kapaanvragen Schriftelijke bedenkingen kunnen gedurende de termijn van ter- Van links n. rechts kinderfysiotherapeute Margöt van Kam- aB&vSËSfèk Qnatinhvllum valt OD door HET GROENE WARENHUIS 7 Concept-schadevergoedingsregeling De Gouwelanden ter inzage Het loket voor de Algemene Publieksinformatie is dagelijks geopend van 08.30 - 14.00 uur (vrijdag 12.30 uur). Daarna kunt u voor informatie terecht bij de receptie. De receptie is dagelijks geopend van 08.30 -17.00 uur (op vrijdag tot 16.30 uur). Tijdens de beide avondopenstellingen is de receptie geopend. Loket voor Burgerlijke Stand, Burgerzaken, Reis- en Rijdo- cumenten maandag tot en met donderdag: vrijdag: dinsdag- en donderdagavond 08.30 -14.00 uur 08.30- 12.30 uur 19.00-20.30 uur Tijdschema van de behandeling agenda: Woensdag 27 november - Behandeling agendapunten inclusief algemene beschouwin gen. Donderdag 28 november - Voortzetting en afronding van de begrotingsbehandeling inclu- Raadhuisplein 1 Postbus 400, 2740 AK 624 680 624 500 610 401 624 524 624 760 612 570 Alle chauffeurs, die regelmatig hun vrachtauto parkeren op de daartoe aangewezen plaatsen, en zij, die incidenteel van deze parkeerplaatsen gebruikmaken, worden nadrukkelijk uitgeno digd op deze bijeenkomst aanwezig te zijn, danwel hun belan gen te laten vertegenwoordigen. Tijdens deze bijeenkomst zal ook een inventarisatie worden gehouden naar de concrete be hoefte aan een reguliere parkeerplaats. Op zaterdag 23 november wordt in het Nieuwe Trefpunt, Stationsstraat 18 (zij-ingang) alhier, aanvang 10.00 uur een informatieve bijeenkomst gehouden. Gedurende deze termijn stellen Burgemeester en Wethouders iedereen in de gelegenheid schriftelijk opmerkingen te maken met betrekking tot het ontwerp-ontheffingsverzoek. Tevens be staat de mogelijkheid mondeling te reageren tijdens eenjjp 27 november 1996 om 16.30 uur in het gemeentehuis te houden openbare zitting. Vastgesteld bestemmingsplan "Landelijk Gebied Oost '96" Burgemeester en Wethouders maken ter voldoening aan het be paalde in artikel 26 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening be kend dat met ingang van 21 november 1996 gedurende vier weken voor eenieder ter inzage ligt het door de raad in zijn ver gadering van 29 oktober 1996 vastgestelde bestemmingsplan "Landelijk Gebied Oost '96". Burgemeester en Wethouders van Waddinxveen maken be kend dat zij voornemens zijn bij Gedeputeerde Staten van Zuid- Holland een verzoek in te dienen tot het vaststellen van een ho gere grenswaarde voor twee locaties in de wijk Zuidplas '90. De vaststelling van de hogere grenswaarden is nodig in verband met het bestemmingsplan voor de wijk, waarin woningbouw mo gelijk wordt gemaakt. De Wet geluidhinder eist dat reeds nu de procedure voor vaststelling van hogere grenswaarden wordt ge volgd. Het ontwerp van het verzoek en de daarbij behorende stukken liggen met ingang van 21 november 1996 gedurende vier we ken ter inzage bij de afdeling Volkshuisvesting, Ruimtelijke Or dening en Milieu in het gemeentehuis, tijdens werkdagen van 08.30 tot 12.30 uur. Bij de vaststelling van het bestemmingsplan is, mede naar aan leiding van ingebrachte zienswijzen, een aantal wijzigingen aan gebracht. Het bestemmingsplan, met bijbehorend raadsbesluit, ligt ter in zage in het gemeentehuis, afdeling Volkshuisvesting, Ruimtelij ke Ordening en Milieu, geopend op werkdagen van 08.30 tot 12.30 uur, Raadhuisplein 1, Waddinxveen. inzagelegging van 21 november 1996 tot 19 december 1996 worden ingebracht door: - degene, die tijdig zijn zienswijze bij de gemeenteraad kenbaar heeft gemaakt; - een belanghebbende die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest zijn zienswijze bij de gemeenteraad kenbaar te maken; - eenieder die bedenkingen heeft tegen de wijzigingen die de raad bij de vaststelling van het bestemmingsplan heeft aange bracht ten opzichte van het ontwerpbestemmingsplan. De schriftelijke bedenkingen moeten worden gericht aan Gede puteerde Staten van Zuid-Holland, Postbus 90602, 2509 LP 's- Gravenhage. Opname in deze publicatie houdt uitdrukkelijk geen uitspraak in omtrent de definitieve besluitvorming. Evenmin kan in dit stadi um een bezwaarschrift worden ingediend tegen een voorgeno men bouwplan. Bezwaren Eenieder die meent rechtstreeks in zijn/haar belang te zijn ge troffen door verlening van een bouwvergunning danwel instem ming met een melding, kan gedurende een termijn van zes we ken na de dag van verzending/uitreiking van de beschikking een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij het college van Burge meester en Wethouders van Waddinxveen, Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. Informatie omtrent beschikkingen is verkrijg baar bij de afdeling Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu (telefoonnummer 0182-624764). Ingevolge het bepaalde in artikel 4.5.3c van de Algemene Plaat selijke Verordening maken Burgemeester en Wethouders be- Bredeweg 22 Coenecoop 655 Castor 17 Poolster 24 het oprichten van een opslaghal het oprichten van een kantoor gebouw met een opslagruimte het oprichten van acht woonhui zen het plaatsen van een dakkapel op het voorgeveldakvfak en een dakkapel op het achtergevel- dakvlak het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woning het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een bedrijfs gebouw. het gedeeltelijk veranderen en vergroten van een woning het gedeeltelijk veranderen van een woon- annex bedrijfsruimte in een winkel- annex bedrijfs ruimte het oprichten van een tuinhuisje het plaatsen van een dakkapel op het achtergeveldakvlak openbaar groen W. Buninglaan bij flat nabij de Staringlaan 1 berk en 1 es Het rooien van bovengenoemde bomen en houtopstanden heeft geen gevolgen voor aantasting van natuur-, landschap-, of dorp- schoon, als bedoeld in artikel 5.4.2 van de Algemene Plaatselij ke Verordening. Eenieder die meent door dit besluit in zijn of haar belang te zijn getroffen kan ingevolge de Algemene Wet Bestuursrecht binnen 6 weken na publicatie van dit besluit een gemotiveerd bezwaar schrift indienen bij het college van Burgemeester en Wethou ders. Voor informatie kunt u terecht bij de afdeling Voorbereiding werken en Verkeer. leplaan 18 Nic. Beetslaan 13 Heemraadweg 9 Het dagelijk bestuur van het waterschap De Gouwelanden maakt bekend dat tot en met vrijdag 6 december 1996 voor ie dereen ter inzage ligt het ontwerpbesluit tot vaststelling van de Schadevergoedingsregeling De Gouwelanden. Dit ontwerpbesluit voorziet in schadevergoeding door het water schap aan derden die schade lijden als gevolg van: - het door het waterschap nemen, wijzigen of intrekken van een besluit ter uitvoering van de taak van het waterschap; - het door het waterschap aanleggen, wijzigen of onderhouden van waterstaatswerken van het waterschap. In de hal van het gemeentehuis staat een brochuremolen met een assortiment gemeentelijke en algemene folders en brochu res over uiteenlopende onderwerpen. De ontwerp-schadevergoedingsregeling kan worden ingezien in het waterschapshuis, Prins Bernhardlaan 8 in Alphen aan den Rijn, op werkdagen van 09.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 16.00 uur. Het ontwerp ligt ook ter inzage bij de balie Publieks voorlichting in het gemeentehuis van Waddinxveen. Belanghebbenden kunnen tot en met 6 december 1996 hun mening over de schadever-goedingsregeling kenbaar maken aan: Het dagelijks bestuur van het waterschap De Gouwelanden, Postbus 356, 2400 AJ Alphen aan den Rijn. Nieuwe uitgaven zijn Wij Europa. Wat Nederland wil in Europa een publicatie van het Ministerie van Buitenlandse Zaken e.a. Hasj en weed. De antwoorden. een publicatie van het Voorlichtingsbureau Drugs. 1 ceder in de tuin 1 treurberk in de zijtuin 1 boom, in de tuin Op de agenda o.a.: - Voorstel met betrekking tot de toelating van een nieuw ge meenteraadslid. - Algemene beschouwingen (producten)begroting 1997. - Voorstel tot vaststelling van de productenbegroting 1997- 2000. - Voorstel tot verhoging van belastingen, tarieven en rechten voor 1997. - Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet ten be hoeve van het opstellen, produceren en verspreiden en meer leveren van extra rapporten, van een brochure over het VCP - Voorstel tot corrigeren van bijlagen bij Subsidieverordening project opheffing funderingsgebreken en woningverbetering. - Voorstel met betrekking tot groot onderhoud groen 1996- 1997. - Voorstel tot beschikbaarstelling krediet voor vervanging van materieel. - Voorstel tot vaststelling van de Regeling gevonden en verlo ren voorwerpen. - Voorstel met betrekking tot de stand van zaken uitvoering Col legeprogramma 1994-1998. - Voorstel met betrekking tot de wijziging van de bestuurscom missie Educatie Midden-Holland. - Voorstel met betrekking tot de exploitatie-opzet Brugcentrum. - Voorstel tot vaststelling IT-plan (informatie-technologie) ge meente Waddinxveen 1997-2001. - Voorstel tot het nemen van een voorbereidingsbesluit voor de percelen Prins Bernhardlaan 69 en 71 - Voorstel met betrekking tot vaststelling van het bestemmings plan Noordkade '96. - Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet in verband met de aanleg van een tijdelijke standplaats op het achterter- rein van het woonwagencentrum aan de Pater Jornaweg. - Voorstel tot het nemen van een voorbereidingsbesluit voor het perceel Zuidelijke Dwarsweg 13c. - Voorstel tot het nemen van een voorbereidingsbesluit voor een perceel gelegen tegenover Brugweg-123, 127 en 129. - Voorstel tot vaststelling van de "Verordening voorzieningen huisvesting onderwijs gemeente Waddinxveen 1996". - Voorstel tot wijziging vertegenwoordiging van het Ouderen platform. - Voorstel met betrekking tot de (9e) wijziging van de Uitkerings- en pensioenverordening wethouders. - Voorstel tot instelling van een egalisatiefonds exploitatie weekmarkt. - Voorstel tot vaststelling van de Marktverordening Waddinx veen. - Voorstel tot vaststelling van de verordening Winkeltijden Waddinxveen. - Voorstel tot invoering kwijtscheldingsregeling hondenbelas ting en actualiseren van de Verordening hondenbelasting per 01-01-1997. - Voorstel tot vaststelling van begrotingswijzigingen. Chauffeurs en/of de bedrijven waar zij werkzaam bij zijn, kunnen van hun belangstelling reeds laten blijken door zich in beginsel aan te melden voor een dergelijke parkeerplaats bij Van Noort B.V., telefoon (0182)616166. Het gemeentebestuur heeft het voornemen het parkeren van vrachtauto's op de openbare weg binnen de bebouwde kom van Waddinxveen met ingang van begin 1997 te beëindigen. Ter vervanging van de aangewezen parkeerplaatsen langs de openbare weg worden beveiligde parkeerplaatsen tegen be taling aangeboden op een terrein op bedrijvenpark Coenecoop. Deze parkeerplaatsen worden geëxploiteerd door Van Noort B.V. Informatiebijeenkomst zaterdag 23 november a.s., 10.00 uur in het Nieuwe Trefpunt. ■fe cd 13 O 8 •O np TER AAR fe Veldweg Kingang Kerkweg), tel. 0172-602241. ïsintratuin De Spatiphyllum valt op door zijn kelkvormige bloemen en kan met opvallend weinig licht toe. Hij staat graag op een warm plekje in huis. gfe. In hoge zinken vaas, van 14,95 voor 95 Maandag t/m vrijdag extra koopavonden vanaf 21 nov. t/m 23 dec. fez C/> Ingevolge het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet maken Burgemeester en Wethouders van Waddinxveen bekend de vol gende aanvragen te hebben ontvangen: Het register van verleende bouwvergunningen en meldingen waarmee is ingestemd ligt ter inzage bij de afdeling Volkshuis vesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu. pen, fysiotherapeut en manueel therapeut Coen de Laat, s van den Brulê, doktersassistente Leontine Lekx en huisarts Nick (Foto: Sjaak Noteboom). sief de vaststelling ervan en agendapunten. Commissie voor de bezwaar- en beroepschriften op don derdag 21 november 1996, aanvang 20.00 uur in het ge meentehuis. De agendastukken liggen bij het secretariaat van de com missie op werkdagen tijdens kantooruren ter inzage. Gemeenteraad op woensdag 27 november 1996, aanvang 19.30 uur, voort te zetten op donderdag 28 november 1996, aanvang 13.00 uur in restaurant Bibelot, Limaweg 54. De agendastukken liggen op werkdagen tijdens kantooru ren in de leeskamer van het gemeentehuis ter inzage. Tijdens bovenstaande vergaderingen kunnen niet-leden ge bruikmaken van het spreekrecht. Over de regels die daarbij gelden is in het gemeentehuis een brochure verkrijgbaar. OPENINGSTIJDEN Het hele gemeentehuis elke werkdag van 08.30 tot 12.30 uur. In de middaguren kunt u alleen terecht op afspraak. Openingstijden afdeling Publiekszaken zie elders in deze rubriek. Afvalstation voor afgifte (grof)vuil en K.C.A. Elke werkdag van 10.00 tot 15.00 uur en zaterdag van 09.00 tot 12.00 uur. Burgemeester en wethouders alleen na afspraak via de secretaresses. Sociaal raadsvrouw op werkdagen (behoudens de woensdagen) van 09.00 tot 12.30 uur of na telefonische afspraak. Op de agenda o.a.: - een bezwaarschrift tegen een besluit tot verlening van een bouwvergunning ten behoeve van het gedeeltelijk veranderen en het vergroten - van een woning op het perceel Brugweg 107. - een bezwaarschrift tegen een besluit tot verlening van een bouwvergunning ten behoeve van het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van twee woningen op de percelen Kuyper- hoeve 45 en 47. - een bezwaarschrift tegen een besluit tot afwijzing van een ver zoek om bijzondere bijstand in dieetkosten en fitnesskosten. TELEFOONNUMMERS Gemeentehuis postadres telefax Afvalstation (ophalen grofvuil) Zuidelijke Rondweg 250, Centraal Meldpunt Zorg Pr. Bernhardlaan 9, Meldpunt discriminatie Instituut Sociaal Raadslieden Meldpunt vandalisme aan openbare voorzieningen Gouwebad ”De Sniep” (informatie) Overige belangrijke telefoonnummers zie pagina 5 gemeentegids Genoemde aanvragen zijn opgenomen in het Openbaar Register, dat op werkdagen tussen 08.30 uur en 12.30 uur voor een-ieder ter inzage ligt bij de afdeling Volkshuisvesting, Ruim telijke Ordening en Milieu. eerste lijns psychologe Hannah Ritter, huisarts Frans van Vliet. 8 c o tu N O s CD

Weekblad voor Waddinxveen | 1996 | | pagina 3