Elke ochtend... E HARWA ffi’ Wereldbol ^95 Politie selecteert voortaan meldingen LEIDERDORP/WADDINXVEEN - De politie Hollands Midden gaat op een nieuwe manier om met aangiftes. Meldingen worden bij binnenkomst op urgentie gese lecteerd. Aan de hand daarvan valt het besluit hoe het personeel wordt ingezet. Het personeel moet daardoor effectiever en efficiënter werken. Unieke collectie vogelspinnen op Saintratuin Gouda stapt af van spreidingsbeleid PARKETSHOP Telebankieren voor iedereen expositie in Het Nieuwe Trefpunt Provincie kapt bomen langs de Henegouwerweg Extra disco in De Paddestoel Hans Verkerk op Duitse markt Coencoop ondertekent convenant Gewonden bij botsing Soos in Het Zuidhonk Keurmerk uitgereikt Heropening Schuttelnnr Marsepein in de bibliotheek Kerststukjes leren maken Rijn en Gouwe I I I I I I I I I I I I PAGINA 17 WOtNSDAG27NOyEMBER 1996 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN In Het Nieuwe Trefpunt wordt deze week een bijzondere driedaagse vogelspinnententoonstelling van het Zoetermeerse Wie nu kiest voor een kennismakings- Rijnlandstraat 4, 2741 GZ Waddinxveen. Tel. (0182) 61 61 19 In Het Nieuwe Trefpunt wordt dez reptielenhuis Reptilion gehouden. (foto; Maarten Stolp De Telegraaf). wie nu Kiest voor een KennismaKings- abonnement, ontvangt Rijn en Gouwe vier weken vóór zeven uur in de bus. Voor deze vrijblijvende kennismaking betaalt u 13,75. IN HARWA’S gezoek onze kerst markt- PIANO’S VLEUGELS 4 HET GROENE WARENHUIS op Rijn en Gouwe. Naam: Adres: Postcode: Plaats: TER AAR - Hans Verkerk Keukens, marktleider op dit gebied in Nederland en Bel gië, start met de verkoop in de eerste vestiging van dit .o Maandag t/m vrijdag extra koopavonden. AMRO voor iedere bezoeker een gratis eenjarig teleban- kierabonnement weg te ge ven. ABN AMRO Waddinx- veen heeft een informatie- len. Daarnaast is het ook mo gelijk om effectenorders te gen een lagere provisie direct aan de beurs op te geven. Telebankieren biedt dus zo wel een tijds- als een kosten besparing voor de klant. Het bekijken van het meest recente saldo is een fluitje van een cent, evenals het ma ken van grafieken en inzich telijke analyse voor wat be treft de eigen effectenporte feuille. DEN HAAG/WADDINXVEEN - De provincie Zuid-Hol- land gaat nog dit jaar bomen kappen die een gevaar vormen voor de verkeersveiligheid op provinciale we gen. Het gaat om populieren van meer dan dertig jaar oud in onder andere de gemeenten Waddinxveen en Boskoop. Bij de C-meldingen doet de politie in eerste instantie een beroep op de zelfredzaamheid van de melder. Hierbij atten deert de meldkamer op ande re deskundige hulp, buren of familieleden. In deze geval len zal de politie zoveel moge lijk als bemiddelaar optreden en telefonische adviezen ge ven. WADDINXVEEN - Zondag middag 1 december van twee tot vier uur wordt in wijkge- bouw Het Zuidhonk (Zuidpla- slaan) weer een soos gehou den voor verstandelijk gehan dicapten. Op deze middag worden er spelletjes gespeeld, muziek gedraaid en andere activitei ten gehouden om met elkaar een gezellige middag te heb ben. Prof.dr.ir. A.A. Oldeman is daar de regenwoudexpert en hij heeft toegezegd mee te zullen werken aan de inrich ting van het regenwoud in het Reptilion. Mogelijk zullen zijn studenten daar zelfs on derzoeken gaan verrichten. Speciale belangstelling heeft de toplaag van het regen woud, het zogenaamde ‘kro- nendak'. Om dit deel van het regenwoud indringend onder de aandacht van een groot publiek te brengen werd de stichting ‘Kronendak van het Regenwoud' enkele jaren ge leden opgericht. De stichting HEC heeft goede contacten gelegd met deze stichting en er is een intentie tot samen werking. In februari vorig jaar opende Martin Gaus offi cieel het voorlopige Reptilion aan de Dorpstraat 135 in Zoe- termeer. Het gebouw betreft het voormalige zalencentrum het 'Trefpunt' van de gemeen te Zoetermeer, nu omgedoopt tot 'Reptilion'. Hier is de Door hun ouderdom kunnen de bomen bij storm takken verliezen of zelfs omwaaien. Vorig jaar zijn al op diverse plaatsen in de provincie bo men gekapt. De locaties waar dat nu gaat gebeuren zijn toen gespaard. De storm van de voorbije we ken heeft aangetoond dat ook deze bomen vervangen moe ten worden door jongere exemplaren. Dat gebeurt in het voorjaar. Het is evenwel niet op alle plekken mogelijk nieuwe bo men aan te planten. Richtlij- WADDINXVEEN - Vrijdag avond 29 november houdt de wijk- en speeltuinvereniging De Paddestoel (Lijsterbes straat) een extra disco-avond voor de Waddinxveense jeugd van 9-16 jaar. De toegangs prijs bedraagt anderhalve gulden. Op deze avond wordt er bij stil gestaan dat dj Ed al tien jaar discjockey is in De Pad destoel. Er is sprake van een echt discodecor. Speciaal voor deze gelegenheid komt er ook een spectaculaire licht- en la sershow. De leeftijd voor deze extra disco is wat ruimer genomen om ook de bezoekers die de laatste jaren geweest zijn en nu te ’oud’ zijn voor de nor male maandelijkse disco de kans te geven om de disco te bezoeken. De disco begint om 19.15 uur en duurt tot 23.00 uur. De muziek wordt verzorgd door de Waddinxveense drive-in- discotheek The Flying Dutch man met de discjockey dj en een gast-dj. Bij de ingang krijgen de jon geren een entreebewijs met daarop een lotnummer. Hier mee kan een cd-single uit de top-40 worden gewonnen. Ook zijn er mooie troostprij zen. Deze grote Amaryllisbol (bolmaat 34-36) bloeit 's winters binnen op. In 6 tot 10 weken is hij uitgegroeid tot een mooie plant met minimaal 2 stengels en 8 bloemkelken. Aktleprijs Allochtone ouders kunnen vanaf 1 januari volgend jaar zelf bepalen naar welke school hun kind gaat, ook al is dat een school met veel al lochtone kinderen. Sinds 1980 speelde herkomst een rol bij de toelating, om het ontstaan van ’zwarte en witte’ scholen te voorkomen. Het spreidingsbeleid leidt er nu toe dat allochtone leerlin gen steeds vaker naar een school buiten hun eigen wijk moeten gaan. Bovendien zijn er inmiddels zoveel kinderen van buitenlandse afkomst in Nederland geboren, dat van een algemene onderwijsach terstand geen sprake meer is. Met het spreidingsbeleid wil de Gouda voorkomen dat een school veel allochtone kinde ren zou hebben of juist alleen maar leerlingen van Neder landse afkomst. Ook was het volgens de gemeente een mo gelijkheid om anderstaligen op een verantwoorde manier op te vangen. WADDINXVEEN - De Wad dinxveense woonwijk Zuid- plas-Extra heeft van de poli tie Hollands Midden het keurmerk Veilig Wonen ge kregen.Het politiekeurmerk garandeert dat de 73 koop- en 14 huurwoningen zowel aan de binnen- als aan de buiten kant aan alle normen voldoen wat betreft inbraakpreventie en sociale veiligheid. Alle woningen zijn uitgevoerd met extra hang- en sluitwerk en met verstevigde deuren en kozijnen. Door een logische indeling van de wijk en ver beterde straatverlichting zijn er geen donkere, onveilige plekken. Bovendien staan er geen hoge en dichte struiken. Volgens de gemeente Wad dinxveen en de politie Hol lands Midden gaat het om een landelijke primeur. Het keurmerk is ontwikkeld in samenwerking met de lande lijke Stuurgroep Experimen ten Volkshuisvesting (SEV). WADDINXVEEN - In het Waddinxveense zalencentrum ’Het Nieuwe Trefpunt’ wordt donderdag, vrijdag en za terdag op initiatief van het Zoetermeerse reptielenhuis ’Reptilion’ een unieke driedaagse vogelspinnenten toonstelling gehouden. r TER AAR Veldweg Kingang Kerkweg), tel. 0172-602241. Met HomeNet is telebankie ren niet meer voorbehouden aan grote bedrijven maar ook toegankelijk voor de particu- kersgemak, toegang tot liere markt. Studenten, be leggers en rekeninggebrui- kers kunnen volop profiteren bankierders van de vele voordelen die te lebankieren biedt. Deze week houdt ABN AM RO Waddinxveen informatie dagen waarop iedereen van harte welkom is om informa tie in te winnen over teleban kieren. Vragen stellen en zelf uitpro beren behoren tot de moge- Daarom wil zij graag het tele bankieren onder de aandacht brengen waarin het gebrui- een schat van informatie en tijds winst centraal staan. Tele- hoeven niet meer naar de bank met een stapel acceptgiro’s en effec tenorders. Telebankieren is een moder ne vorm van het regelen van bankzaken vanachter de ei gen personal computer waar bij men met behulp van een modem een directe verbin ding met de eigen bank lijkheden. Tevens heeft ABN krijgt. De mogelijkheden zijn nage noeg onbeperkt. Zo kan men bijvoorbeeld al zijn over schrijvingen en periodieke een informatie- betalingsopdrachten via tele- stand ingericht waarin het bankieren makkelijk te rege- modeme telebankieren gede- monstreerd zal worden. Te vens zal de mogelijkheid ge boden worden HomeNet in de praktijk uit te proberen, zo dat iedereen kan ervaren hoe makkelijk telebankieren is. Deze nieuwe ontwikkeling past uitermate goed bij de doelstellingen van ABN AM RO die zich al jaren inzet om de dienstverlening aan haar klanten zo optimaal mogelijk te maken. met diverse takken van het bedrijfsleven, dierentuinen en ook met de Landbouw Uni- versiteit van Wageningen. De nieuwe werkwijze gaat in januari van start onder de naam Tnzet op meldingen’, zo heeft de politie vorige week dinsdag laten weten. Het is de bedoeling dat de po litiemensen meer tijd krijgen voor het uitvoeren van be- langrijkere politie-en beleids taken. Bij A-meldingen (urgente ge vallen) die binnenkomen, schakelt de meldkamer even als nu meteen de dienstdoen de politiewagen in. De min der urgente B-meldingen geeft de meldkamer vervol gens door aan de operationeel commandant op het desbe treffende districtskantoor. Die bepaalt wat er verder ge beurt. Gebleken is dat voor de B- meldingen (bijvoorbeeld ge luidsoverlast en baldadige jeugd) de surveillance-dienst vaak onnodig een oproep krijgt. Volgens Hollands Mid den kan bijvoorbeeld de con- tactmedewerker in het gebied deze minder spoedeisende ge vallen beter behandelen. Ik heb de afgelopen drie maanden geen proefabonnement gehad i on Riin pn Gnuwp WADDINXVEEN - Dinsdag middag 10 december om kwart over drie is in het Coe- necoop College (Dreef) de on dertekening van het conve nant ’De veilige school’. Enkele jaren geleden zijn de besprekingen begonnen tus sen scholen voor voortgezet onderwijs in de Goudse regio. Het doel hiervan was te ko men tot een vorm van samen werking met gemeentebestu ren en politiekorpsen. In een reeks plezierige en op bouwende besprekingen is aan deze samenwerking vorm gegeven. In de praktijk werpt deze al zijn vruchten af. Het samenwerkingsdocu- ment dat nu ter tekening voorligt, is het resultaat van een grote inzet en betrokken heid van alle partijen om voor de jeugd een veilige omgeving te creëren. Het belang van het conve nant ’De veilige school’ wordt door de vertegenwoordigers van politie en gemeenten na- drukkelijk uitgedragen. Het document wordt dan ook ondertekend door Waddinx- veens burgemeester C.M. van der Linden, Boskoops burge meester drs. J.J. Spros, dis trictschef N.J. Ooik van de politie regio Midden-Holland en voorzitter dr. L. de Jong van het bestuur van het Coe- necoop College. Om de spreiding te bereiken, kwamen er afspraken over het percentage op te nemen allochtone leerlingen: 16 pro cent voor het bijzonder onder wijs en 25 procent voor het openbaar onderwijs. Omdat het aantal allochtone leerlingen in het basisonder wijs in Gouda inmiddels is toegenomen van 4 procent in de jaren ’80 tot 16 procent nu, hebben de meeste scholen het streefpercentage bereikt. In Zoetermeer is de Stichting Herpetologisch Educatief Centrum (HEC) actief om het reptielenhuis Het 'Reptilion' te realiseren. Dit reptielenhuis, waarvan de bouw naar verwachting in de loop van het volgend jaar zal starten, wordt gevestigd op het voormalige Floriade- terrein. Het reptielenhuis zal niet uitsluitend reptielen to nen en krijgt als thema ‘De tropische dierentuin van Zoe termeer'. Er zullen allerlei exotische koudbloedige die ren worden getoond zoals reptielen, amfibieën, insek- ten en ook vogelspinnen. Ini tiatiefnemer van dit ambiti euze project is de 49-jarige Bart Laurens. Hij is reeds vanaf zijn achtste jaar actief in de wereld van aquaria en terraria. Tot nu toe hoofdza kelijk in de hobbysfeer, maar hij is serieus van plan van het Reptilion zijn broodwinning van te maken. Het Reptilion wordt een na- tuur-educatief centrum waar veel te leren valt over zowel de woestijn als over het re genwoud. Er zijn inmiddels Bibliotheek (Van Mecklen-- belangrijke contacten gelegd burg Schwerinlaan) stuurt. Vanaf één uur kunnen kinde ren van 6 tot 9 jaar figuren van marsepein komen ma ken. Gratis toegangskaartjes liggen bij het inlichtingenbu reau van de bibliotheek. GOUDA/WADDINXVEEN - De gemeente Gouda stapt af van haar spreidingsbeleid in het basisonderwijs, dat ook in Waddinxveen is nagevolgd. De grootste sortering van Waddinxveen in: laminaat lamelparket massiefparket kurkparket (Wicanders) Kom eens langs voor een vrijblijvend advies. WADDINXVEEN - Vrijdag 29 november is de officiële heropening van de vernieuw de en uitgebreide suikerwer- kenfabriek Schuttelaar BV aan de Kanaaldijk in Wad- dinxveen-Zuid. Tijdens deze openingsplech tigheid zal aan de directeur van oorspronkelijk Goudse bedrijf de Candy Kettle Club Award 1996 worden uitge reikt, een prestigieuze onder scheiding in deze sector. De vooraanstaande rol die suikerwerkenfabriek Schut telaar inneemt in de branche wordt onderstreept door een internationaal gezelschap van producenten van machi nes voor de zoetwarenindus trie in Europa, de zogenoem de European Candy Kettle Club. WADDINXVEEN - Woens dagmiddag 4 december heeft St. Nicolaas het zo druk dat hij niet zelf komt, maar wél marsepein naar de Openbare nen bepalen dat de bomen, vanwege de verkeersveilig heid, minimaal 4,5 meter van de weg moeten staan. De plekken waar de provincie aan de slag gaat zijn in Bo skoop langs de Hoogeveense- weg (N455) tussen het sport complex en Noordeinde (4 stuks) en in Waddinxveen langs de Henegouwerweg (N207) vanaf de rotonde tot de hefbrug over de Gouwe (7 stuks) en vanaf de hefbrug tot het poldergemaal van het waterschap De Gouwelanden (61 stuks). Zie ook onze advertentie verderop >n deze krant. WADDINXVEEN - Bloem- sierkunstdocent Marina v.d. Bosch gaat in het centrum voor kunstzinnige vorming Kreater (Kerkstraat, terl. 0182-614422) een korte cur sus ’kerststukjes maken’ ge ven. Op dinsdagmorgen 10 en 17 december van negen tot elf uur leert Marina v.d. Bosch haar cursisten de fijne kneep jes van haar vak als het om het maken van groene kerst versieringen gaat. De kosten van deze cursus zijn ƒ30,- per persoon, exclu sief materialen. Bij opgave voor 1 december krijgen de deelnemers 10% korting. 2 co o op NI O E 0) O .S op 1. <n c op l <n op Zuidhollandse familiebedrijf in het Duitse Essen. Aange zien alle grote en toonaange vende keukenfabrieken van Europa in Duitsland geves tigd zijn, manifesteert Hans Verkerk - waar duizend men sen werken - zich dus eigen lijk voor het eerst in het hol van de leeuw. Ook Frankrijk staat op de nominatie om er vestigingen te openen. Hans Verkerk: ‘Na zeventig goedlopende filialen in Ne derland en België zijn wij er van overtuigd ook vaste grond onder de voeten te krij- gen in Duitsland. Deze nieu we, toch wel sensationele uit breiding onderstreept ons in ternationale beleid'. ‘Uitein delijk zijn al onze klanten na- Tel.: (voor controle op de bezorging) Stuur deze bon in een open envelop zonder postzegel naar: Rijn en Gouwe, Afdeling Abonnementen, Antwoordnummer 10008, 2400 VB Alphen aan den Rijn. WADDINXVEEN - ABN AMRO Waddinxveen heeft in het eigen bankgebouw aan de Juliana van Stolberglaan een stand ingericht om het telebankieren voor ieder een toegankelijk te maken. kennis op het gebied van vo gelspinnen en de andere die ren. Bij eerdere tentoonstel lingen deden de medewerkers de ervaring op dat veel men sen met spinnenangst of zelfs een spinnenfobie naar de ex positie komen. Tijdens het bezoek raakten velen over hun angst heen. Een fobie is in het algemeen niet zo gemakkelijk te over winnen en vraagt om profes sionele begeleiding. Toch gaan veel mensen na het be zoek aan de vogelspinnen met een beter gevoel over de ze dieren weer naar huis. Naast het vergaren van geld voor het Reptilion is het dan ook zeker de bedoeling van de stichting HEC om het publiek meer bekend te maken met koudbloedige dieren en om de vogelspin, de schorpioen en bijvoorbeeld de slang, daar door in een beter daglicht te plaatsen. In de bijzondere col lectie van het Reptilion vindt men onder andere de bedreig de Mexicaanse roodpootvo- gelspin. Daarnaast de groot ste vogelspin ter wereld: de goliathvogelspin (in sprei- stand zo groot als een stoep tegel) en de beruchte zwarte weduwe (geen vogelspin, maar een behoorlijk giftige kogelspin). Er zijn bodembe- wonende spinnen en er zijn boombewonende spinnen. Ook zijn er pas uit het ei ge komen jonge vogelspinnen. Een bezoek aan deze unieke tentoonstelling is ruim schoots de moeite waard en verschaft de Waddinxveners een andere kijk op dieren die in het algemeen als griezelig, eng en gevaarlijk worden be schouwd en die men normali ter niet dagelijks onder ogen krijgt. stichting HEC begonnen met het vergaren van een collectie dieren en kan zij het publiek reeds een en ander laten zien op het gebied van reptielen, amfibieën, insekten en spin nen. Daarnaast vervult het Reptilion nu al een opvang- functie voor overtollig ge raakte, gevonden en inbe- slaggenomen reptielen. Als zodanig is het Reptilion dan ook rees in de stadsgids van Zoetermeer te vinden. De stichting HEC beschikt over een zéér uitgebreide collectie vogelspinnen waarmee zij al eerder naar buiten trad. Deze week zullen de vogelspinnen te zien in het zalencentrum ‘Het Nieuwe Trefpunt' (Sta tionsstraat). De opening van de tentoon stelling vindt plaats op don derdagmiddag om twee uur en die dag is de expositie te bezichtigen tot negen uur. Vrijdag is de vogelspinnen tentoonstelling te bezichtigen van 10.00 tot 21.00 uur en za terdag 30 november sluit hij om 17.00 uur. De toegangs prijzen bedragen ƒ5,- voor volwassenen en 3,50 voor kinderen tot 12 jaar. Voor in formatie over deze tentoon stelling kan men bellen met het Reptilion, tel. 079- 3169714. Naast vogelspinnen zullen er in Waddinxveen ook enkele bijzonder mooie slan gen, hagedissen, schorpioe nen en insekten te bewonde ren zijn. Tijdens de tentoon stelling zijn er vervellingshuiden van vogel spinnen te koop en bestaat de mogelijkheid om voor 5,- met een vogelspin of een wurgslang op de foto te gaan. De tentoonstelling wordt be geleid door vrijwilligers van het Reptilion met de nodige tuurlijk de grote winnaars. Door uitbreiding van ons ge- bied en meer filialen kan ik de keukens voor de scherpste 'i prijzen inkopen en dat mer- ken al onze klanten in bin- nen- en buiteland uiteraard in de portemonnee'. Ter gele genheid van de opening in I Duitsland heeft Hans Ver- kerk deze week al een specta culaire actie. Bij aankoop van een keuken krijgt de klant vijf keukenapparaten gratis. I WADDINXVEEN - Maan dagavond vond op de Hene gouwerweg bij de hefbrug over de Gouwe een aanrijding met gewonden plaats. Een 34-jarige Waddinxveen se automobilist reed vanaf de Kerkweg-Oost de kruising met de Henegouwerweg op. Hij maakte onterecht gebruik van èen blauw zwaailicht en negeerde daarbij het rode verkeerslicht. De bestuurder kwam daarbij in botsing met een 60-jarige Waddinxveense automobilist die vanaf de He negouwerweg linksaf de hef brug op wilde rijden. Beiden raakten gewond en zijn over gebracht naar het Goudse Groene Hart Ziekenhuis. De veroorzaker van het ongeval moest door de vrijwillige brandweer uit zijn auto wor den bevrijd en raakte gewond aan hoofd en been.

Weekblad voor Waddinxveen | 1996 | | pagina 17