Henk de Bas 1 Oké-banaan niet aan te slepen weer in raad Nieuw materieel voor gladheidsbestrijding Kerstmarkt in de Remonstrantse Kerk Theaterworkshop AZC-kinderen Wijk zonder donkere en onveilige plekken sZde ginds KOMT DE Boomstoot... Sociale veiligheid optimaal gegagandeerd Sinterklaas concert van muziekschool F •f Verkoping in Boskoop Tunneltje aangereden Meubelmakers draaien goed Inbraken in huizen en bedrijven F Jl I I I 1 I I I 'The Wrong' in De Tunnel Twee dagen graveren van autokentekens Vogelexpo Zevenhuizen Jeugdruilbeurs De Paddestoel s PAGINA 21 WOENSDAG 27 NOVEMBER 1996 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Nieuw PCW-gemeenteraadslid Henk de Bas. schap onverenigbare betrek kingen vervult. nieuwe raadslid onderzocht en zal worden besloten of hij BOSKOOP - Zaterdag 30 no vember om tien uur treedt de live band ’The Wrong” op in de Boskoopse jongerensocië teit De Tunnel. De toegangs prijs bedraagt tien gulden. Er zijn maar weinig groepen landschappen. Vanuit het heelal met haar sterren en planeten beland- zien. Het graveren van auto ruiten heeft zijn nut allang bewezen. Men zou immers al le ruiten moeten vervangen om de auto verder te verhan delen en dat maakt de auto onaantrekkelijk voor diefstal. Wie door steenslag een be- Beestenbende wil via de we reld van theater en mime een impuls geven aan de levens- Er zijn 540 vogels te zien van 56 inzenders. De verschillende vereni gingen zullen onderling nog strijden voor de Rot- temerencup, die kan wor den gewonnen door de 10 beste vogels van een ver eniging. De toegang voor het be zichtigen van de vogelten- toonstelling is gratis. Vrijdag is de show geo pend van 13.00 tot 22.00 uur, zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur. Ze kunnen er flippo’s, tele- en postzegels ruilen. De toe gangsprijs is ƒ!,-. 25-jarige Waddinxveense au tomobilist reed tegen een pei ler van het tunneltje onder de Kerkweg-Oost. Bij controle bleek de man 0,7 promille alcohol in zijn bloed te hebben. De auto was total loss. De bestuurder bleef on- F t- r niet privatiseren van de glad- heidsbestrijdingdienst. Mocht blijken dat privatise ring of een andere aanpak in de toekomst voordelen biedt dan is het materiaal altijd eenvoudig mee te verkopen. De huidige bedrijfswagen, een Suzuki Super Carry, van de timmerlieden onderhouds ploeg is acht jaar oud (af- schrijftermijn is zes jaar) en is dan ook logischerwijs aan vervanging toe. Unaniem is er overeenstem ming bij het personeel en de leiding over het vervangen van deze wagen in het zelfde merk en type. De totaal kos ten benodigd voor vervanging van het nieuwe materieel be draagt afgerond ƒ61.000,-. van de verkiezing of de vast stelling van de uitslag betref fen. WADDINXVEEN - Zondag avond vond een inbraak plaats in een bedrijf aan de Abraham Kroesweg. Tussen kwart over zes en kwart voor acht werd een deur openge broken. De buit bestond uit een telefax. Eveneens zondag vond een inbraak in een woning plaats aan de Heggewinde. Door middel van het openwrikken van een raam werden sie raden ontvreemd. In de nacht van zondag op maandag omstreeks vier uur ’s nachts vond aan de Brede- weg een inbraak plaats in vrachtauto’s. Een deel van de goederen werd overgeladen in een gestolen vrachtauto. De daders zijn vermoedelijk gestoord, waarna alles werd achtergelaten. j In verband met het op 11 ok- I tober overlijden van PCW-ge meenteraadslid Kees Senne- ker heeft de voorzitter van het centraal stembureau De kerstmarkt is één van de decembertradities in de Re monstrantse Kerk. Na een aantal succesvolle jaren is nu voor een nieuwe formule ge kozen, waarbij een groot ac cent wordt gelegd op een sfeervolle aankleding van het interieur. Om aan te sluiten bij de trends die in december door de kerstmarkten worden ge presenteerd is er dit jaar voor het eerst voor gekozen de in richting van de Remonstrant se Kerk in overleg met De Ro- zebottel Bloemen (Nesse) uit te voeren. De mogelijkheden die het ge bouw en het interieur bieden zullen beter tot hun recht ko men en de sfeervolle dagen in In de gemeenteraadsvergade ring van deze week wordt for- I meel de geloofsbrief van het WADDINXVEEN/DEN HAAG - De Stichting Max Have- laar kan de Oké-banaan niet aanslepen. De vrucht van het Max Havelaar-keurmerk ligt sinds woensdag ook in Waddinxveense filialen supermarktketens. WADDINXVEEN - In de Waddinxveense gemeenteraad volgt oud-raadslid Henk de Bas het vorige maand over leden PCW-raadslid kees Senneker op. WADDINXVEEN - Voor de plaatselijke gladheidsbe strijding gaat de gemeente een nieuwe laadtranspor- teur en een bedrijfswagen kopen. De kosten hiervan worden geraammd op 61.000 gulden. De gemeenteraad is gevraagd dit geld beschikbaar te stellen. gemeente en de opdrachtge ver extra geïnvesteerd om de woningen optimaal veilig te maken. Ik heb er ook alle ver trouwen in dat we daarin goed geslaagd zijn*, aldus de directeur van Woonpartners Midden-Holland. ‘Na de oplevering zijn nu de bewoners aan zet om de wijk ook in de toekomst daadwer kelijk veilig te houden. Het onderzoeksrapport dat pas door de Nationale Wonin graad bekendgemaakt werd, geeft aan dat veel bewoners hun woonomgeving als niet- veilig ervaren. Daarin is de rol die bewoners zelf kunnen spelen, wat mij betreft, rela tief onderbelicht*. ‘Natuurlijk hebben beheer- WADDINXVEEN - De in de nieuwe ’Sterrenwijk’ van Zuidplas-Extra gebouwde 87 woningen van Woonpart ners Midden-Holland zijn voorzien van het eerste poli tiekeurmerk ’Veilig Wonen’, dat is ontwikkeld in sa menwerking met het politiekorps Hollands-Midden en met steun van de landelijke Stuurgroep Experimenten Volkshuisvesting (SEV). WADDINXVEEN - In de Remonstrantse Kerk (Zuidka- de) wordt vrijdag 13 december en zaterdag 14 decem ber voor de zevende maal een kerstmarkt gehouden. december accentueren. De inbreng van de Rozebottel Bloemen bij de inrichting van de kerstmarkt zal tevens een stempel drukken op het as sortiment van de kerstmarkt, waarbij vooral de creativiteit, de kunstzinnigheid en de ge zelligheid met elkaar worden verbonden. De opbrengst van de kerst markt is zoals altijd bestemd voor het onderhoud van het kerkgebouw. Hoewel het le dental van de Remonstrantse Kerk stijgt en de belangstel ling voor de diensten toe neemt zijn de leden niet in staat de grote kosten voor het onderhoud zelf op te brengen. De kerstmarkt is daarbij een onmisbare steun geworden. WADDINXVEEN - In de afgelopen week is er in het asie- kzoekerscentrum aan de Zuidelijke Rondweg een theaterworkshop gehouden voor 18 kinderen van 10-12 jaar. Stichting Beestenbende hield deze workshop in de recre atieruimte van het AZC. Aan het einde van de workshop is er een voorstelling gegeven waarin de kinderen lieten zien wat ze geleerd hadden. Veel verschillende dieren maskers, costuums, decors en kinderen uit verre landen waren de ingrediënten voor ZOETERMEER/WADDINX- VEEN - De werkgelegenheid bij de ongeveer duizend be drijfjes die ambachtelijke houten meubels maken groeit gestaag. Vorig jaar kwamen er honderd banen bij, dit jaar 150, waardoor er nu bijna 4.000 mensen in deze sector werken. De meubelmakers verwachten voor dit jaar een stijging van de omzet met 8 procent tot 610 miljoen. De omzetgroei was vorig jaar ook al ruim 7%. Van de 4.000 werknemers in de kleine meubelmakerijen zijn 3.000 handwerkslieden, de rest is administratief personeel. over twee maanden beschik baar als alle bewoners ook daadwerkelijk verhuisd zijn. ‘Ook in dat opzicht wordt voor woningzoekenden in Waddinxveen een hoogwaar dige volkshuisvestelijke kwa liteit bereikt*, aldus directeur Mascini. Aan het bouwplan zijn hoge eisen gesteld ten aanzien van duurzaam bouwen en het ge bruik van ecologisch verant woorde materialen. Het succes van de lekkernij heeft echter een keerzijde. Directeur N. Rozen van Soli- daridad vreest dat winkels de prijs van de banaan verhogen nu er zoveel vraag naar is. ‘Dat mag absoluut niet ge beuren, temeer omdat de vraag dan weer daalt*. Ook blijkt dat sommige winkels het fruit verpakken, waar door dat niet meer zo milieu vriendelijk is. Rozen: “Daar zullen we dus nog goede afspraken over moeten maken met de winke liers*. Naast de milieuvriendelijke vruchten uit Ghana en Ecu ador, exploiteert Max Have- laar vanaf volgend jaar maart ook biologisch geteelde bananen uit de Dominicaanse Republiek en Costa Rica. Die komen in de natuurwinkels te liggen en zijn helemaal vrij van insecticiden en pestici den. heel comform haar gedrag op het podium de wildste om schrijvingen krijgt toebe deeld. Zelf noemen ze het simpel weg *high spiritual jam rock*. esi Sfa/t ook voor KEYBOARDS I I I I brief zouden kunnen rijzen. In onderhavig geval, waarbij het de toelating betreft van een lid dat is benoemd in een 5 opengevallen plaats, strekt het onderzoek van de geloofsbrief zich niet treksel uit het persoonsregis- uit tot punten die het verloop ter (GBA) overlegd, alsmede een verklaring betreffende zijn eventuele betrekkingen. BOSKOOP - Zaterdag 30 november van negen tot vier uur zal de kerk van de Vrijzinnige Prote stantse Geloofgemeen schap aan de Burge meester Colijn straat in Boskoop diverse ideële organisaties weer in staat stellen hun artike len te verkopen. Aan deze verkoping ne men deel Unicef, Solida- riteits winkel, Amnesty International, Dierenbe scherming, Mensen in Nood, Comité Kinder postzegels, Rode Kruis, Stichting Oost-Europa, Vluchtelingenwerk en Project Medicijnen Nep al. Bezoekers kunnen koffie of thee met koek drin ken. De opbrengst hier van is bestemd voor het kinderziekenhuis Bet hesda in Boedapest, een eigen hulpproject van de Vrijzinnige Protestantse Geloofsgemeenschap. De wijk heeft door de diverse ontwerpen een afwisselend en levendig karakter. De wo ningen zijn gebouwd door aannemer De Langen en Van den Berg uit Bergambacht. Door het slechte weer in de afeelonen winter ontstond De woningen zijn zo ge bouwd, dat ze volledig vol doen aan de eisen van opti male inbraakpreventie. Ook de woonomgeving is zo inge richt, dat deze een optimale sociale veiligheid aan de be woners garandeert. Tijdens de feestelijke oplevering werd het politiekeurmerk Veilig Wonen officieel uitgereikt aan burgemeester C.M. van der Linden en directeur R.J. Mascini van Woonpartners Midden-Holland R.J. Masci ni. In reactie op de ontvangst van het eerste keurmerk be nadrukte Mascini het belang van een actieve houding van de bewoners voor hun woning en woonomgeving. ‘In dit nieuwbouwproject hebben de De Waddinxveense nieuw bouwwoningen voldoen volle dig aan de eisen van het lan delijk keurmerk Veilig Wo nen. In dit nieuwbouwproject is aan veiligheidsaspecten dan ook erg veel aandacht be steed. Zo zijn alle woningen voor zien van extra inbraakwe rend hang- en sluitwerk. In het project voldoen bovendien alle buitendeuren en kozijnen aan aanvullende kwaliteits- vereisten. Daarnaast is bij het stede- bouwkundig ontwerp van de nieuwbouwwijk en alle wo ningontwerpen extra aan dacht besteed aan inbraak preventie. Zo bevat de wijk geen donke re en onveilige plekken. Ook de openbare verlichting is qua intensiteit en omvang uitgebreid. Bovendien zijn de woningen ten opzichte van de openbare ruimten optimaal geplaatst. De extra maatregelen in de woonomgeving zijn tot stand gebracht met aanvullende steun van de gemeente Wad dinxveen. Directeur R.J. Mascini van Woonpartners Midden-Holland is over die bijdrage enthousiast. ‘De gemeente Waddinxveen heeft in dat opzicht een be langrijke pioniersrol vervuld, waarvoor wij in het bijzonder de burgemeester C.M. van der Linden bijzonder erken telijk zijn*. De nieuwbouw bestaat uit 9 verschillende woningtypen, die ontworpen zijn door het architectenbureau Stuurman Partners (Brugweg). Naast 73 koopwoningen in diverse prijsklassen zijn ook 14 huur woningen gebouwd. WADDINXVEEN - Vrijdag 29 en zaterdag 30 november van tien tot vijf uur houdt Sa- feCars een reparatie- en gra- veeractie op het parkeerter rein bij winkelcentrum Groensvoorde in Waddinx veen. Op die dag kan men er te recht om het kenteken in de autoruiten te laten graveren of voor een gratis voorruitre- paratie vanaf beperkt-casco. Met de nieuwste apparatuur wordt in enkele minuten tijd die de uitspraak goed of fout de autoruiten op een perfecte met gepaste trots op zichzelf wijze van het kenteken voor zullen betrekken. Er bestaat ook geen tweede rockgroep als The Wrong. Dit Tilburgse viertal heeft zo juist op het Epic-label haar tweede cd Tnbred* uitge bracht. Optredens worden zonder uitzondering lovend gerecen- schadiging aan de voorruit seerd, waarbij de groep ge- heeft opgelopen en WA-extra of all-risk is verzekerd kan dit geheel kostenloos laten repareren zodat doorscheu ren voorkomen wordt en de sterkte (veiligheid) van de voorruit hersteld is. als lid van de raad wordt toe gelaten. Daarbij gaan de raadsleden na of de Waddinx- vener aan de vereisten van centraal stembureau het raadlidmaatschap vol- overeenkomstig de Kieswet doet en geen met het lidmaat- een plaatsvervanger moeten benoemen. Met inachtneming van het bepaalde in Waddinxveen is WADDINXVEEN - Do centen van muziek school Gabriëla Lukas- sen geven zaterdag avond 30 november om zes uur een Sint Nico- laas-concert in de Re monstrantse Kerk (Zuidkade). In een afwisselend pro gramma zullen bekende en minder bekende Sin terklaasliedjes de revue passeren. Een groot aantal leerlingen heeft de afgelopen tijd hard gerepeteerd om het con cert te kunnen geven. Na de pauze zullen de docenten zelf Sinter klaasmuziek ten gehore brengen. De toegangsprijs be draagt 5,- per persoon. Het maximaal gezinsta- rief is 20,-. Reserveren is mogelijk op telefoonnummer 0182-633308. WADDINXVEEN - Van avond - woensdagavond 27 november - van zeven uur tot half tien is er in De Padde stoel (Lijsterbesstraat) voor de jeugd een ruilbeurs. ZEVENHUIZEN - De Ze- venhuizense vogelvereni ging ‘Zang en Kleur* houdt vrijdag 29 novem ber en zaterdag 30 no vember haar jaarlijkse tentoonstelling in dorps huis ‘Swanla* te Zeven huizen. Deze expositie vormt het hoogtepunt van een jaar vogelliefhebberij Met het tweedaagse eve nement proberen liefheb bers in wedstrijdverband te kijken wie zijn of haar vogels het beste heeft ge kweekt en verzorgd. Op deze tentoonstelling zijn allerlei vogels te zien, zoals kanaries, tropische vogels, allerlei soorten parkieten en zelfs papa gaaien. De vraag is zo groot dat het fruit op de eerste dag een marktaandeel van 7% wist te veroveren en rond drie uur ’s middags uitverkocht was. Zowel de Stichting Max Ha- velaar als de Stichting Soli- daridad die het product op de markt brengt, is blij ver heugd met de enorme vraag. De Stichting Solidaridad heeft de aanvoer van de Oké- banaan onmiddellijk ver hoogd van 7.500 dozen naar 10.000 dozen van achttien ki lo per week. Daar gaan echter drie weken overheen zodat in de week voor kerst pas meer bananen in de winkels liggen. Op korte termijn is een marktaandeel van 9 tot 10% te realiseren. De Oké-banaan wordt gele verd door kleine producen ten, die er zelf een redelijk bedrag voor krijgen. Ze hou den bij de bananenteelt veel rplcpninCT mot het milieu. Voor de gladheidsbestrijding wordt in Waddinxveen bij het laden van de strooiwagens gebruik gemaakt van een laadtransporteur (transport band). De huidige laadtransporteur dateert van 1986. De af- schrijftermijn is gesteld op tien jaar. Gezien de staat waarin de laadtransporteur zich bevindt is het zeer nood zakelijk deze te vervangen. Hierbij merkt de gemeente op dat de machine logischerwijs erg te lijden heeft gehad van het werken met zand en zout. Het halen van de afschrijfter- mijn kon dan ook alleen gere aliseerd worden door het uit voeren van extra onderhoud en reparatiewerk in de afge lopen jaren. Voor de aanschaf kon geen vergelijk gemaakt worden met andere merken en typen omdat er geen andere leve ranciers zijn. Er was alleen sprake van een veel duurder type. Ook is gekeken naar de andere wijze van werken door bijvoorbeeld het inhuren van een laadschop, maar in de af gelopen winter moest noodge dwongen hier al een aantal malen tevens gebruik van worden gemaakt waarbij de kosten (ƒ5.000,-) zeer aan zienlijk waren. Ook is er nog gekeken om ge bruik te maken van de moge lijkheden van de provincie (laden bij hun zoutopslag vanaf de Coenecoopbrug), echter verwacht mag worden dat de dienstverlening en het snel kunnen optreden bij gladheid sterk gereduceerd zal worden. Dikwijls treedt gladheid op aan het begin van de ochtend. De mensen kunnen nu direct vanaf de Noordkade met strooien beginnen (veelal voor half acht, zonder overu ren of oproep van mensen). Wanneer er eerst naar de provinciale locatie gereden moet worden met veel ver keer en meerdere wagens die gelijk moeten staan laden dan zal dit zeker een half uur extra tijd kosten. Dit lijkt uit het oogpunt van toenemende zorgplicht en allerlei mogelij ke te verwachten schade claims geen goede zaak. Wel komt er nog een onder zoek ten aanzien van al dan enige vertraging in de ge plande oplevering, maar deze kon tot aanvaardbare propor ties teruggebracht worden. De woningen zijn gebouwd in opdracht van de Maatschap Zuidplas ’90, een samenwer kingsverband van de woning bouwvereniging Waddinx veen en de Stichting Samen Sociale Woningbouw (SSW), die deel uitmaken van Woon partners Midden-Holland. De nieuwbouw heeft een hoog doorstroomrendement in Waddinxveen opgeleverd. Naast 87 huishoudens die naar de koop- en huurwonin gen verhuizen zijn in de be staande woningvoorraad 32 koopwoningen en 50 huurwo ningen direct beschikbaar ge komen voor woningzoeken den. Door de optredende verhuis- ketens zal het rendement uit eindelijk nog hoger worden. De resultaten daarvan zijn den zij in de wereld van de oceanen met zijn talrijke vis sen en vogels. Voor ze het we ten hebben de apen uit de 30 minuten durende jungle plaats gemaakt voor de kamelen uit de woestijn. Stichting Beestenbende geeft workshops speciaal bestemd voor kinderen die verblijven in asielzoekerscentra. Ook dit seizoen maakt Beestenbende een tournee langs asielzoe- de workshop van Stichting kerscentra. Beestenbende. De workshop stond in het te ken van theater, mime, bewe ging en zang. De kinderen uit vreugde van de vluchtelin- het AZC Waddinxveen gin- genkinderen. Het project van gen op reis door verschillende Stichting Beestenbende is tot stand gekomen met financië le hulp van het Centraal Or gaan Asielzoekers. ders, politie en gemeente een belangrijke taak om de veilig heid in en rond de woningen zo optimaal mogelijk te ga randeren. Woonpartners Midden-Holland levert daar foonkaarten, suikerzakjes voor de ruim 4.300 woningen die worden beheerd in Wad dinxveen, Zevenhuizen en Moerkapelle ook bij de be staande woningen haar bij drage in*. ‘Zo wordt het ko mende jaar ruim 13 miljoen geïnvesteerd in de woningen, waarbij het ook gaat om ver groten van de veiligheid en de WADDINXVEEN - Zondag- leefbaarheid van wijken. In middag vond op de Nesse een mijn optiek winnen kwali- eenzijdig ongeval plaats. Een teitsinvesteringen aan ge wicht als deze gedragen wor den door een actieve inzet van de direct betrokken be woners*. ‘Die inzet is noodza kelijk. We moeten, wat mij betreft, naar de situatie dat bewoners zelf ook verant woordelijkheid voelen voor de gedeerd, directe woonomgeving. Het openbaar gebied behoort im mers ook tot het domein van de bewoners*. ‘We moeten af van de situatie dat iedereen zich terugtrekt achter de vei lige muren van het eigen huis en men verwacht dat de over heid het wel oplost in de buurt*. ‘In de wijk Zuidplas ’90 is al vóór de oplevering van de woningen de bewo- nersvereniging De Sterren wacht opgericht. Dat is voor een nieuwbouwwijk heel bij zonder en ik vind dat een he le goede start voor de wijk*. Directeur Mascini overhan digde de voorzitter van de be- wonersvereniging De Ster renwacht bij de oplevering een stuk gereedschap. Met dit cadeau wordt gesymboli seerd dat er ook voor de bewo ners het nodige verwacht wordt om de wijk in de toe komst leefbaar te houden. Daar kan de Sterrenwacht een belangrijke rol bij spelen. ‘Het is voor de Zuidplas in de toekomst nodig dat de bewo ners zich verantwoordelijk voelen voor hun buurt. Is dat het geval dan zal de nieuwe wijk een leefbare wijk blijven, waarin iedereen met plezier kan wonen*, besloot directeur Mascini van Woonpartners Midden-Holland. Zo beschikken alle woningen over een hoog rendementske- tel, wat tot een laag energie verbruik zal leiden en is het gebruik van tropisch hard hout waar mogelijk achter wege gelaten. Alleen de buitendeuren zijn uitgevoerd in Merbau-hout. Dit was uit oogpunt van in braakpreventie noodzakelijk en voldoet overigens aan de uitgangspunten van duur zaam bouwen. Alle woningen beschikken over waterbesparende kra nen en douchekoppen. Ten slotte is veel aandacht be steed aan het beperken en het scheiden van niet ge bruikte rest-producten. Ook dien men bij eventuele i daartoe H.C.J. de Bas, op de geschillen te beslissen, welke lijst van de PCW (HKV, SGP, met betrekking tot de geloofs- RPF, GPV) gerangschikt als nummer 6, aangewezen. Van Henk de Bas is op 1 no- vember schriftelijk de mede deling ontvangen dat hij zijn tussentijds benoeming aanneemt. Te vens heeft hij het vereiste uit- WADDINXVEEN - In Waddinxveen is vrijdagmiddag 22 december het eerste landelijke politiekeurmerk ’Veilig Wonen’ voor nieuwbouwwoningen uitgereikt. Het keurmerk is verbonden aan de in de nieuwbouwwijk Zuidplas ’90 door het samenwerkingsverband Woon partners Midden-Holland gebouwde 87 huur- en koop woningen. Alphen aan den Rijn 4 5 •J 4 GroenRijk De Bosrand Prinsen Schouw 1Alphen aan den Rijn (u vindt ons achter het BP station, Kerk en Zanen) tel. (0172) 47 52 99 Extra openingstijden, zondag 8 en 15 december 10-16.30 uur donderdag 12 en 19 december tot 21.00 uur. HET RIJKE TUINLEVEN Daar zijn ze weer: karrenvrachten vol prachtige bomen komen van over de grens om Nederland te verzekeren van een Groen- Rijke kerst. Kerstvreugde in uw tuin-1 centrum dus, want de boom- fc stoot van GroenRijk is t, ook dit jaar weer zeer gevarieerd en van uitzonderlijk goede kwaliteit... Q

Weekblad voor Waddinxveen | 1996 | | pagina 21