Rijn en Gouwe is op zoek naar R.A. v.d. Made generaal kampioen van De Sperwer WADDINXVEEN - Waddinxvener R.A. van der Made is het afgelopen seizoen onbetwist de sterkste geweest onder de 45 leden tellende Waddinxveense postduiven vereniging De Sperwer. Ook bij het totaalklassement van de aangewezen duiven eindigde hij als eerste. Wet Waardering Onroerende I Zaken vergt geen aparte actie Titelstrijd met 82 jeugdschakers (0182) 63 24 43 /61 25 78 Zwemploeg Gouwestaete handhaaft derde plaats Volleybalsters winnen met 1-3 WADDINXVEEN BEZORGERS m/v minimumleeftijd 15 jaar Jeugddammer Henk Berghout op 1 e plaats Cees Kuipers tweede sjoeler Bram Lindhout wint cross Sterretje in uw voorruit? Kenteken graveren tegen autodiefstal moi Pi PAGINA 33 WOENSDAG 27 NOVEMBER 1996 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN SafeCars autobeveiligingen. Gratis inlichtingen (06) 022 5f 75 hun groeiende reputatie. Van WSV speelden Erik Hen- Vrijdag 29 en zaterdag 30 november a.s. op het P, van het winkelcentrum Groensvoorde van 10.00 tot 17.00 uur PIANOSTEMMEN EN -REPARATIE U kunt tevens bij ons terecht om uw kentekennummer in uw auto ruiten te laten graveren. Alle ruiten worden voorzien van het originele kentekennummer, dat maakt uw auto oninteressant voor het dieven gilde. Men zou immers eerst alle ruiten moeten vervangen om de auto i met valse gegevens verder te verhandelen. Zo niet, behoort Waddinx- veen tot de zogenaamde fictiegemeenten? Bent u bereid een actief voorlichtingsbeleid te voe ren over de mogelijkheden om tegen de WOZ-beschik- king bezwaar te maken? Bent u breid het taxatie- verslag, waarin motivatie en zogenaamde referentie- woningen zijn vastgelegd, op voorhand met de WÖZ- beschikking mee te zen den? Ook over 1995 en 1996 heb ben belastingplichtigen de mogelijkheid gehad om koste loos een taxatieverslag op te vragen ook al was hiertoe destijds nog geen wettelijke verplichting. Ook met ingang van 1997 is er geen wettelijke verplcihting een taxatieslag met de beschikking mee te Is het u bekend dat fisca le) adviseurs zonder uit zondering en vooral aan eigenaren van bedrijfs panden, aanraden binnen zes weken na ontvangst van de beschikking pro forma bezwaar aan te te kenen? Specifieke maatregelen wor den gelet op het voorgaande niet nodig geacht, mede gelet op de wettelijke gestelde ter mijn van één jaar desnoods nog met één jaar verlengd kan worden. Breedijk, 6. M. Tollenaar Zn. Fond o.a.: 1. H. Metse laar, 2. E. van Beek, 3. N. Hoogerdijk, 4. R.A. v.d. Ma de, 5. J. Verbakel, 6. M. Tolle naar Zn. Fond a.: 1. H. Metselaar, 2. M. Tollenaar Zn, 3. P. Noorlander Zn., 4. E. van Beek, 5. C.A. Bode, 6. J. Ver bakel. Generaal o.a.: 1. R.A. v.d. Ma de, 2. N. Hoogerdijk, 3. W. Breedijk, 4. H. Metselaar, 5. Davy Hofman, 6. P. Noorlan der Zn., 7. C.A. Bode. Generaal a.: 1. R.A. v.d. Ma de, 2. N. Hoogerdijk, 3. H. Metselaar, 4. P. Noorlander Zn., 5. W. Breedijk, 6. Davy Hofman, 7. C.A. Bode. Totaal oud o.a.: 1. H. Metse laar, 2. R.A. v.d. Made, 3. N. Hoogerdijk, 4. E. van Beek, 5. Davy Hofman, 6. J. Jansen Zn. Totaal oud a.: 1. H. Metse laar, 2. R.A. v.d. Made, 3. E. van Beek, 4. P. Noorlander Zn., 5. N. Hoogerdijk, 6. C.A. Bode. Kampioen oude doffer: R.A. v.d. Made. Kampioen oude duivin: N. Hoogerdijk. Kam pioen jonge duif: Joh.L. Bol. Zo’n klein sterretje kan door invloeden van buitenaf plotseling gaan doorscheuren. Het is bekend dat in de vorstperiode de kans op door scheuren aanzienlijk groter is, dan blijkt het bevroren vocht in het sterretje de schade snel te vergroten. Is een sterretje eenmaal doorgescheurd dan is vervangen van de voor ruit nog de enige oplossing. Dit brengt hoge onkosten met zich mee. U kunt dit voorkomen d.m.v. een gratis harsinjectie. Een reparatie d.m.v. een harsinjectie zorgt ervoor dat het risico van doorscheuren is weggenomen, en uw voorruit weer even sterk is als voorheen. U kunt uw voorruit geheel kosteloos laten repareren vanaf een WA extra verzekering, in dat geval betaalt u helemaal niets, geen eigen risico en uw no claim wordt niet aangetast. Welke maatregelen denkt u te nemen om de te ver wachten bezwaren tegen de beschikkingen binnen de wettelijke gestelde ter mijn af te handelen. Interesse? Bel dan in de plaats Bomenwijk (De Sniep) Prima verdiensten ƒ275,- per maand nink en Ryan den Drijver dapper mee in de grote groep en scoorden ieder 5 punten, goed voor respectievelijk de 11e en 15e plaats. Lorainne Klatt en Dion Door nenbal kwamen hier nog wat ervaring te kort om hoog mee te doen, maar behaalden toch een goed resultaat door drie partijen te winnen. Het was een drukte van be lang in de E-categorie (tot 10 jaar). In de groep met de 21 jongste spelers moest wel elf keer van jeugdleider Leo v.d. Haven achter de schaakbor den worden plaatsgenomen. Sid Visser (Noord-Scharwou) won gedegen. In zijn groep had hij aan de remise in de laatste ronde tegen Gouwe- est St.-Nicolaas/kerstidee? PIANO-ACCESSOIRES sturen. Wel bestaat met in gang van 1997 de verplich ting deze op aanvraag koste loos toe te sturen. Vanwege het feit dat nog maar een be perkt aantal waardebezwaar- schriften wordt verwacht is de verwachting ten aanzien van het aantal aan te vragen taxatieverslagen navenant. Gelet op het voorgaande en gelet op het feit dat het met de beschikking meezenden van taxatieverslagen zou lei den tot veel extra werk en kosten wordt dit door ons niet wenselijk geacht. Hanteert de gemeente Waddinxveen voor de WOZ-waardering de peil datum 1 januari 1995? WADDINXVEEN - Zaterdag 23 november werd in het Anne Frank-centrum (Jan van Bijnenpad) voor de 18e keer het Open Jeugdkampioenschap van Waddinxveen gehouden. Aan het jaarlijkse toernooi van de Waddinx- veense Schaakvereniging WSV namen 82 jeugdspelers in vier leeftijdscategoriën deel. De prijsuitreiking was in handen van voorzitter Ton Kuiper. De gemeente Waddinxveen hanteert voor de WOZ-waar dering de peildatum 1 janu ari 1994. Dit heeft te maken met het feit dat Waddinxveen per 1 januari 1995 moest overgaan van de ’ter ziele’ ge- gane oppervlaktegrondslag naar de waardegrondslag. De laatst mogelijk peildatum was in dit geval 1 januari 1994. WADDINXVEEN - Door zijn overwinning bij de Waddinx veense sjoelers is Cees Kui pers in het algemeen klasse ment opgerukt naar de twee de plaats. Eerste is nog steeds Jan Kersbergen en Wim Slingerland jr. staat nu derde. De stand ziet er als volgt uit: klasse A: 1. Jan Kersbergen 140.380, 2. Cees Kuipers 138.260, 3. Wim Slingerland jr. 137.850; klasse B: 1. Er win Pleus 127-050, 2. Trudy van Dam 126.740, 3. Peter van Leeuwen 125.540; klasse C: 1. Marius Kersbergen 116.625, 2. Wim Slingerland sr. 115.067, 3. Jan Olie 114.750; klasse D: 1. John van Beek en, 2. Jaap van Beek beiden 104.800, 3. Ce ron van Beek 104.450; klasse E: 1. Lisette Vos 96.500, 2. Ben den Ouden 96.440, 3. Henk Heidebrink 96.300. lijkheid om kosteloos een taxatieverslag op te vragen. Ook zal worden aangegeven voor welke termijn de be schikking van toepassing is (1997 tot en met 2000), en door welke instanties deze voor welke belastingen zal worden gehanteerd. Zoals hiervoor al is aangegeven zal de waarde die in de beschik king is aangegeven gelijk zijn aan de waarde die inmiddels in de aanslagen onroerende zaakbelastingen over 1995 en 1996 is gehanteerd. Zowel over 1995 als over 1996 heb ben de belastingplichtigen reeds de mogelijkheid gekre gen bezwaar te maken tegen deze vastgestelde waarde. In de bijsluiter 1995 en 1996 is aan deze aspecten overigens al ruimschoots aandacht ge schonken. Met name met be trekking tot het eerste jaar (1995) is hiervan dan ook veelvuldig gemaakt en met betrekking tot 1996 in veel mindere mate. Voor de aan slag 1997 tot en met 2000 komt volgend jaar in Wad dinxveen dus een derde mo gelijkheid om tegen diezelfde waarde bezwaar aan te teke nen. Vanwege de ’zeefwer- king‘ die van voorgaande ja- ren zal uitgaan, mag worden verwacht dat maar een be perkt gedeelte van de belas- tingplichtingen van deze laatste mogelijkheid gebruik zullen maken. est WADDINXVEEN - Jeugd- dammer Henk Berghout heeft de eerste cyclus van het rondspel bij de de Wad dinxveense damclub Excel sior succesvol afgesloten met een eerste plaats. Het tweede team lijkt in de damcompetitie Midden- Holland op weg naar een hernieuwd kampioenschap met afgetekende zege. De eerste ronde van 4 cycli heeft Henk Berghout win nend afgeloten Met een punt voorsprong op naaste concurrenten Dirk Boek hout en Bart Jan de Bas en nog een partij te spelen te gen Koen van Eijk is hij niet meer te achterhalen. Zijn enige verliespartij boekte hij tegen midden moter Marcel van Eijk. Verrassend is het optreden van Pupil Dirk Boekhout. Voortvarend en met een kwinkslag zet hij zijn par tijen en houdt dat tot het einde zijn concentratie vast. Alleen voor de oudere aspiranten Henk Berghout en Bart Jan de Bas heeft hij nog te veel ontzag. Door een onverwachts verlies te gen runner-up Jaap Cam- meraat verspeelde Bart Jan de Bas zijn koppositie, ‘maar ik kom terug met een sterke eindspurt4, zo verze kerde hij jeugdleider Gert Dankers. Jaap en zus Martine Cam- meraat bezetten met een score net boven het gemid delde een middenmoot po sitie. Maar ook zij trekken in de komende tijd nog flink van leer. Het tweede viertal van Ex celsior heeft de wedstrijd tegen Mariahoeve 2 met een roijale 7-1 overwinning afgesloten. De eerste, die daar een steentje in bij droeg was good-old Teun Twigt met een geruisloze zege. Ruud van Dijk had zijn handen vol aan dam ster Beerlink in een klas siek afspel won hij echter afgetekend. Cor Barelds had aan de heer Waasdorp een moeilijk te bestrijden tegenstander. Hij kwam zelfs theoretisch verloren te staan. Maar Waasdorp overzag dat en moest zich met remise tevreden stel len. Daniel Westmaas gaf de overwinning extra glans door ook het winnende eindspel netjes af te wer ken. naar Rick Prinsenberg ge noeg om het E-kampioen- schap te winnen. Margriet Thissen van Op Ei gen Wieken (Leiden) legde beslag op de tweede plaats. Linda Ammerlaan (Ortec- CSV) maakte handig gebruik van de misstap van Mark Klaassen (Maarssen) door in de laatste ronde van de vier de naar de derde plaats op te rukken. In een spannende wedstrijd versloeg ze nog net Bas van Breda van Inter Nos (Bo skoop). Alleen Koen Hoon- dert speelde als WSV’er in de ze groep mee. Hij deed keurig zijn best en behaalde met 5 punten de 15e plaats. Voor volgend jaar staat zeker het 19e WSV-jeugdschaak- toernooi op de agenda, maar eerst gaat de schaakjeugd van Waddinxveen nog flink oefenen op de donderdag avond van 18.45-19.45 uur in het Anne Frank-centrum (Jan van Bijnenpad). De tweede set ging daarom met 15-5 naar MVC. Zoals het team in de tweede set was geëindigd, bleef het in de der de set staan. Yvonne van Erk had de rol van spelverdelen overgeno men en Thamar Kok stond op de midden-positie. Deze set verliep duidelijk beter vobr de dames van Be Fair. Om de blokkering te versterken werd Katinka Akkerhuis in gezet voor Jolanda Claassen en dat leverde een aantal mooie punten op. Ook kwam Marjolein Ottevanger voor li bero Christa van der Staire in het veld om wat meer rust in het team te brengen en op die manier de voorsprong die was verkregen vast te hou den. Norma van Dam werd voor een aantal punten op de posi tie van Vera Nugteren gezet en zo wisten de dames van Be Fair met behulp van lange rally’s en veel doorzettings vermogen de set uiteindelijk naar zich toe te trekken (13- 15). Met de opstelling waarin het team van Be Fair geëin digd was werd begonnen aan de laatste set. Deze zou lang niet zo spannend worden als de set daarvoor. Snel aan- valsspel op het midden en eën moeilijke en diepe service zorgden al snel voor een rui me voorsprong. WADDINXVEEN - D66-gemeenteraadslid Frans Bos heeft het college van Burgemeester en Wethouders zes schriftelijke vragen gesteld over de Wet Waardering Onroerende Zaken (WOZ). Blijkebns de door B. en W. gegeven antwoorden hoeft hij zich geen zorgen te ma ken over de uitvoering van deze nieuswe wet. WADDINXVEEN - Zaterdag 23 november speelde het tweede damesteam van vol leybalvereniging Keukencen trum Waddinxveen Be Fair uit in Moordrecht tegen hèt eerste team van MVC. Zonder coach Bobbie vah Maaren, die zelf met het eer ste herenteam moest spelep, werd begonnen aan een lange en spannende wedstrijd. Mét invaller-coach Hans van Vark langs het veld wonnep de dames van Be Fair na an derhalf uur goed volleybal- spel met 1-3. Spelverdeelster Marjolein Ottevanger begon in de eer ste set met Christa van dér Starre als libero-speelster. Op het midden konden Jo landa Claassen en Katinka Akkerhuis vrij-uit spelen én ook buiten-aanvallers Norma van Dam en Vera Nugteren hadden in deze set geen moei te met de tegenstanders. De eerste set werd dan ook mak kelijk met 9-15 door Be Fair gewonnen. In de tweede set begon MVC aan een opmars. Door veel sneller te spelen en door een aantal serveer-fouten aan de kant van Be Fair, keken de dames van het tweede al snel tegen een achterstand aan. Coach Van Vark greep in en wisselde drie speelsters om het spelritme van de tegen standers te ontregelen. De harde buiten-aanvallen van Marion van Wilgen, die inde plaats was gekomen van Nor ma van Dam, konden het spel wel iets ontregelen, maar niet voldoende om de set naar zich toe te trekken. De dames van Be Fair lieten de wedstrijd niet meer uit handen glippen en wonnen ook de laatste set met 4-15. Het tweede dames-team komt met deze 1-3 overwin ning op Moordrecht op 8 pun ten uit 6 wedstrijden te staan, wat goed is voor een plaats vlak onder de top. Zaterdag 30 november speelt het team de eerste wedstrijd voor het bekerkampioen- schap van het district Gouda. Om 16.30 uur spelen zij in De Mammoet in Gouda tegen Radius 3. Twee jaar geleden is hét tweede team van Be Fair al bekerkampioen geworden. De dames hopen dat dit jaar weer te kunnen doen. WADDINXVEEN - Zaterdag 23 november hield atletiek vereniging Gouda alweer voor de 39e keer haar natio nale Goudacross. De senioren lopen daar onge veer 9 kilometer, over 5 ron den, bij de geluidswal langs de A12. Naast veel heren startten ook ongeveer 60 veteranen, onder wie twee leden van de Wad dinxveense sportclub Antilo pe, die in verschillende leef tijdscategoriën en met goed loopweer een fijne sportmid dag hadden. In de groep 50+ behaalde Fer Bonsel een mooie 5e plaats in een tijd van 36,28 minuten. Denise, in 1.13.3. Op de 200 vrij voegde Wilke met 2.20.1 daar nog een zilveren medail le aan toe. Viktor Terlaky is bezig aan een opmars naar de top. Op de 200 wissel bij de jongens onder 15 jaar zegevierde hij in de onwaarschijnlijke tijd van 2.28.5 en ook op de 50 vrij was hij iedereen de baas (27.1). Jos Kiens zat Viktor op de hielen en pakte met 27.5 het zilver. Jan Willem v.d. Hoek doet het de laatste tijd wat rustig aan maar had toch nog ge noeg in huis om een tijd van 54.7 op de 100 vrij bij de he ren neer te zetten, een tijd goed voor de tweede plaats. Mark Nahon bracht een tijd van 56.2 op de klok en werd hiermee derde. Olaf Groet dook met een tijd van 59.8 voor het eerste on der de minuut. Op de 50 m vrije slag was het brons even eens voor Mark Nahon (25.9). Bij de jongens onder 17 jaar probeerde Wouter Rams het weer eens op de 100 m school slag. Met een tijd van 1.15.4 en een bronzen plak deed Wouter het naar behoren. Denise de Riet en Denise Bouwmeester scoorden alle bei een tijd van 31.2 op de 50 vrij bij de meisjes onder 13 jaar. Hoewel overzwemmen dan een vereiste is werd er besloten elke Denise te voor zien van een bronzen medail le. De estafetteploeg op de 4x100 vrij bij de jongens on der 15 jaar was veruit de snelste van het veld. Met een tijd van 4.04.3 werkten Vik tor Terlaky, Wouter Rams, Martin Pet en Jos Kiens aan nog de derde prijs. In het Anne Frank-centrum hield de Waddinxveense Schaak Vereniging WSV voor de 18e maal het Open Jeugdschaakkampioenschap van Waddinxveen met 82 deelneemde jeugd spelers. (foto's: VKV). Waddinxveen behoort zo doende tot de zogenaamde fictiegemeenten. Dit betekent dat de wet de waardering per 1 januari 1994 gelijk stelt aan de waarde per 1 januari 1995. In tegenstelling tot de andere fictiegemeenten heeft Waddinxveen de belasting plichtigen over de jaren 1995 en 1996 direct aangeslagen op basis van actuele WÖZ- waarden omdat Waddinx veen zich bij de waardebepa ling van de onroerende zaken heeft gehouden aan de in structie waardebepaling Wet WOZ. De gemeente Waddinx veen onderscheidt zich hier mee an de andere fictiege- meenen omdat Waddinxveen voor de aanslagheffing 1995 en 1996 al beschikte over een actuele heffingsgrondslag welke door de Waarderings- kamer - een bij de wet inge steld controleorgaan - inmid dels is goedgekeurd. De vragen van het D66- raadslid en de door het colle ge gegeven antwoorden lui den als volgt: Het is niet onze ervaring dat bedrijven consequent be zwaar aantekenen. Vanwege een daling van de waarde van bedrijven ten opzichte van die van woningen en de daar mee gepaard gaande ver schuiving van de lastendruk, zullen bedrijven hier naar verwachting ook minder toe geneigd zijn. Bovendien heb ben ook bedrijven (zoals hier voor vermeld) over 1995 en 1996 reeds bezwaar tegen de zelfde waarde kunnen aante kenen, zodat de factor ’tijd’ (de periode van zes weken waarbinnen bezwaar kan worden aangetekend) over het algemeen ook geen aan leiding zal geven om op voor hand tot pro forma bezwaar over te gaan. Resumerend verwachten wij terzake niet overdreven veel bezwaar schriften. Ja, zoals de belastingplichti gen inmiddels van de ge meente Waddinxveen ge wend zijn, zal ook nu weer aan het onderwerp ’bezwaar’ ruim aandacht worden ge schonken, alsmede aan ande re elementen zoals de moge- OHSKg— LEIDEN/WADDINXVEEN - Bij LZ 1886 in Leiden werd het derde programma van de nationale zwemcompeti- tie verzwommen. Het Waddinxveense Gouwestaete deed het bijzonder goed en belandde weer op de derde plaats. Op de helft van de competitie is promotie naar de hoogste afdeling al bijna een feit om dat de voorsprong op num mer vier (zwemclub Stadska naal) onoverbrugbaar groot is. Inge v.d. Schrier won drie nummers op overtuigende wijze. De 200 wissel bij de meisjes onder 17 jaar, in 2.25.7, de 200 rug bij de da mes, in 2.24.8, en de 200 vrij bij de meisjes onder 17 jaar, in 2.13.4. De tijden op de wissel en de rug konden als nieuwe clubrecords in de annalen van Gouwestaete worden bij geschreven. Melissa Dings haalde zilver op de 200 m schoolslag bij de meisjes on der 15 jaar in de voortreffelij ke tijd van 2.51.3, een clubre- cord voor zowel meisjes onder 13 jaar als onder 15 jaar. Joost Krommenhoek snelde naar goud op de 100 vrij bij de jongens onder 13 jaar. Met 1.01.6 liet Joost de snelste tijd van het jaar in Nederland noteren in zijn leeftijdsklas se. Kim Middendorp is bijna op haar oude niveau gezien haar gouden tijd van 1.12.1 op de 100 m rugslag bij de meisjes onder 13 jaar. Sandra Berckenkamp maakte haar opwachting met een zege op de 50 m vrije slag bij de da mes (28.0), terwijl Miranda Boer met 28.2 het zilver pak te. Met een persoonlijk record van 2.34.0 was er nog een bronzen plak voor Miranda op de 200 m rugslag. Op de 100 vlinder bij de meis jes onder 15 jaar was er een felle strijd tussen Wilke v.d. Valk en Denise Bouwmees ter. Het goud was voor Wilke, in 1.13.2, en het zilver voor Om kwart over tien gaf orga nisator Wim v.d. Hoek het startsein voor een prachtige schaakdag. In de B-categorie (tot 16 jaar) hadden 7 jeugd spelers zich gemeld. In een enkelvoudige competi tie werd het jeugdig schaak- talent Mare Erwich (Wasse naar) eerste. In de tweede ronde won Marc, die bij de jeugdschaakvereniging Op Eigen Wieken in Leiden speelt, na een spannend ge vecht van Joost van Rosma len van SO’81 (Ommoord- Rotterdam). Dit bleek later de beslissing in het kampioenschap te zijn, want Mare en Joost eindig den gezamenlijk met vijf wedstrijdpunten. Het onder ling resultaat telt dan voor de eerste plaats en het kam pioenschap. Hetzelfde geval deed zich voor bij de bezetting voor de derde plaats. Hier was het Aemout Markus van Ortec- CSV (Capelle aan den IJssel), die aan het langste eind trok door Sebastiaan Snaauw (De Bongerd, Capelle aan den IJssel) van zich af te houden. WSV’er Biniam David won twee prachtige partijen en bereikte de vijfde plaats. In de C-categorie (tot 14 jaar) was de strijd voor de eerste plaats het hevigst. In de top beconcurreerden vier tot aan de tanden gewapende prijsja- gers elkaar. Taco Stouten (WSV) won van Stefan Ammerlaan en Jesse van Elteren, doch verloor van Kachun Lui. Stefan (Ortec- CSV) won van Kachun en speelde remise met Jesse, terwijl Jesse (Moerkapelle) weer won van Kachun (Bon gerd). Verwarring alom. Maar als de kruitdampen zijn opgetrokken blijkt Taco Stou ten verrassend als eerste uit de bus te komen. Hij heeft in het geweld 6 punten weten te behalen. Stefan Ammerlaan werd tweede met 5,5 punten. Jesse van Elteren kwam niet ver der dan de derde plaats nog net voor Kachun Lui. Beiden hadden vijf punten. Jesse had meer weerstandspunten. Van de overige WSV-ers be haalden Aijan Hennink en Maikel van Leeuwen 4 pun ten. Marc Hillers kwam na de zeven ronden durende C-ca- tegorie op een totaal van 3 punten. Wedstrijdleider Ger ard Torenbeek tekende 2 punten op voor Selale Orhan en Bastiaan de Jong. De grootste groep vormde de C-categorie (tot 12 jaar). Hier had westrijdleider Hans van Woudenberg zijn handen vol om 35 spelers 9 ronden lang in te delen. Ook hier zijn de krachtsver houdingen in de top van de tabel klein. Spannend werd het toen de laatste ronde ge speeld moest worden. Jelmer Sminia had aan remise ge noeg om eerste te worden als Elmar van Kordenoordt ten minste van Marcel Vlug zou winnen. Jelmer (Noord-Scharwou) moest tegen Leidenaar Ti- mon Thissen. Timon was uit geschakeld voor de eerste plaats en speelde vrijuit. Ter wijl Jelmer juist nog niet te gen de grote spanning be stand was won Timon na een hard gevecht de partij. Elmar van Kordenoordt (Bongerd) wist inderdaad van de speler van Vegtlust (Maarssen) te winnen. Toen Leon Willemen de uit slagen in het computerpro gramma invoerde, bleek na het opmaken van de eind stand dat Marcel Vlug nog net op de eerste plaats bleef met 7 punten en dat Elmar van Kordenoordt tweede werd, ook 7 punten maar 3 wp’s minder. Ongelukkige Jelmer Sminia ontving toch J. Toor werd kampioen over de vitessevluchten (tot en met 300 km), terwijl R.A. v.d. Made ook het midfond-kam- pioenschap (vluchten 300- 500 km) voor zich wist op te eisen. H. Metselaar had eveneens een sterk seizoen en vooral op de vluchten met een langere afstand was hij ongenaak baar hetgeen resulteerde in het eerste kampioenschap op de fond en het totaal over alle oude duivenvluchten. Bij de jonge duiven ging de strijd lange tijd tussen de specialisten Joh.L. Bol en W. Breedijk. Uiteindelijk was het Joh.L. Bol die met deze eer ging strijken. Ook op de navluchten was hij onge naakbaar. Deze liefhebber was ook zeer prominent aanwezig op de provinciale vluchten, getuige het eerste kampioenschap over de NPO-vluchten van Zuid-Holland. Een zeldzame prestatie, ze ker vanwege het feit dat deze nog jonge maar zeer gedreven liefhebber pas voor het twee de jaar aan deze competitie meedoet. Zaterdag 30 november houdt De Sperwer weer haar jaar lijkse kampioenenhuldiging. De kampioenschappen van de Waddinxveense postduiven vereniging zijn het afgelopen jaar verder gewonnen als volgt: Vitesse o.a.: 1. J. Toor, 2. R.A. v.d. Made, 3. N. Hoogerdijk, 4. W. Breedijk, 5. H. Metse laar, 6. Davy Hofman. Vitesse a.: 1. H. Metselaar, 2. N. Hoogerdijk, 3. J. Toor, 4. R.A. v.d Made, 5. J. Troost, 6. J. Verbakel. Jonge duiven o.a.: 1. Joh.L. Bol, 2. W. Breedijk, 3. R.A. v.d. Made, 4. Davy Hofman, 5. N. Hoogerdijk, 6. P. Noor lander Zn. Jonge duiven a.: 1. Joh.L. Bol, 2. R.A. v.d. Made, 3. N. Hoogerdijk, 4. W. Breedijk, 5. J. Verbakel, 6. P. Noorlander Zn. Midfond o.a.: 1. R.A. v.d. Ma de, 2. W. Hofman, 3. H. Met selaar, 4. Mw. de Wit, 5. E. van Beek, 6. P. Noorlander Zn. Midfond a.: 1. R.A. v.d. Made, 2. H. Metselaar, 3. E. van Beek, 4. P. Noorlander Zn., 5. Mw. E.J. de Wit, 6. W. Hof man. Navlucht o.a.: 1. Joh.L. Bol, 2. W. Breedijk, 3. R.A. v.d. Made, 4. H. Metselaar, 5. N. Hoogerdijk, 6. M. Tollenaar Zn. Navlucht a.: 1. Joh. L. Bol, 2. R.A. v.d. Made, 3. N. Hooger dijk, 4. H. Metselaar, 5. W. i

Weekblad voor Waddinxveen | 1996 | | pagina 33