WADDINXVE Sint tegen te vroege kerstsfeer 9 Zaterdag grootscheeps anti-sliosDektakel Masters Gouwestaete actief tijdens winter anti-slipspektakel 0E Spannende strijd Aeolus E E M E N T E G OFFICIËLE BEKENDMAKINGEN EN MEDEDELINGE GEMEENTELIJKE VERORDENINGEN. in december 10% KORTING WADDINXVEEN - Sint Nico- laas is druk bezig in Wad dinxveen. Hij doet van alles om de kinderen ten dienste te zijn. Van de intocht heeft niet alleen de jeugd, maar hebben ook de ouderen genoten. ‘De boot waarop de Sint aan kwam was beter dan de ande re jaren, omdat de kleintjes vanaf de kant de Sint en al z’n Pieten goed konden zien omdat die zo hoog stonden*. ‘Sinterklaas nam aan de wal de tijd om de kinderen een handje te geven. De rondtoer in de koetsen was ook een plezier om te zien en alle Pieten te horen spelen1. ‘Ik wil de winkeliersvereni ging bedanken voor hun grote inzet dit Sinterklaasfeest zo leuk te brengen en zich niet te laten wegdrukken door de vanuit het buitenland overge waaide te vroege kerstsfeer. Laten we dit echt ’Hollandse’ feest zo houden1. Een extra nummer en totaal nieuw in de zwemmerij was maquette snel- dia- De techniek van Nic Geers op de schoolslag laat te wensen over. Hij zwemt het ook niet graag, maar tijdens de 200 m wisselslag moet toch 50 m Zo schrijft ons een tevreden moeder. ‘Als moeder van twee kleine kinderen wil ik graag even kwijt dat ik, en met mij de kinderen, de intocht van Sint Nicolaas op zaterdag 16 november een geweldig feest vonden1. men en de jury vond dat hij daarop iets te veel schaarde, reden om hem op de 200 me ter wissel te diskwalificeren. Hun overige nummers, varië rend van 25 m vlinderslag tot 800 m vrijeslag gingen vlek keloos en zo werd een basis gelegd voor een hoge klasse ring aan het eind van het cir cuit in april volgend jaar. SPREEKUREN van keuringen, roodlichtopstelling, heidsmatrixopstelling, presentatie verkeersbri- gadiers, promotieteam WN en draaiorgelmuziek. est op basis van vrijwilligheid omvatten TNO auto/vracht- auto-botssimulaties (TNO zal botsingen met auto’s simule ren meteen snelheid van 50 km/u. Hiervoor zullen vanaf een hoogwerker van 10 meter hoogte auto’s los gelaten wor den), reddingsacties door dui kers van de brandweer, red dingsacties door duikers en brandweer, reddingsacties van beknellingen door gecom bineerde acties van brand weer, politie en ambulance, fietscontrole, slipverrichtin- gen met diverse voertuigen; rieningsvoertuigen, vracht auto’s en personenauto’s, brandbeheersing voor de jeugd van 6-12 jaar met blus- materiaal, computerpro grammatuur simulaties, poli tionele acties, ogentesten van verkeersdeelnemers, reactie- testen, alcoholtesten, cara- WADDINXVEEN - De teams van Aeolus-badminton kwa men in de zevende speelweek van de competitie opnieuw tot goede resultaten. Met uit zondering van het derde, ze vende en achtste team be haalden alle overige teams de volle winst. Het derde team kwam niet in actie omdat de tegenstander, het vierde team van Drop Shot (Den Haag), zich teruggetrokken heeft uit de competitie. Het zevende en achtste team ver loren helaas kansloos. In sportzaal De Duikelaar (Zuidplaslaan) ontving het eerste team het eveneens eer ste team van Backhand (Goes). Na een spannende wedstrijd werd het Zeeuwse team met lege handen naar huis gestuurd. De einduitslag was 5-3 in het voordeel van het team van Aeolus. Het tweede team was duide- lijk te sterk voor het bezoe kende eerste team van The Flying Shuttle ’57 uit Bergen op Zoom. Met 8-0 werd de wedstrijd in het voordeel van het tweede team beshst. In Koudekerk aan den Rijn boekte het vierde team een zwaar bevochten overwin ning op het eerste team van Lobby. Met 5-3 werden beide punten mee naar huis geno men. Het vijfde team had aan het derde team van Veder licht (Bodegraven) eveneens een taaie tegenstander. Met 5-3 wist het team van Aeolus echter aan de goede kant van de score te blijven. Met een 7- 1 overwinning boekte het zes de team een fraai resultaat in Leiderdorp tegen het vierde team van Spotvogels. Zowel het zevende als het achtste team kwamen helaas niet aan de bak tegen hun tegen standers. Het zevende team speelde thuis tegen het vier de team van Apollo (Roelofa- rendsveen). Het zevende team trok met 7-1 aan het kortste einde. In Nieuwkoop was het achtste team met 8-0 kansloos tegen het vijfde team van Nieuwkoop. afsluiting door de vrijwillige brandweer (16.00 uur). De afdeling Waddinxveen van Veilig Verkeer Neder land doet met veel anderen aan dit spektakel mee met een test van het gezichtsver mogen van Bastiaan Optiek (Groensvoorde). Verder voorlichting over ca ravan en veiligheid met Van Leeuwen Caravans en Cam pers (Piasweg) en voorlich ting over een veilige fiets en fietsverlichting met Twee- wielers Henk van den Bor (Zuidkade), Versluis Twee- wielers (Beethovenlaan) en Wielaard voor de fiets (Dorp straat). Gedurende deze ge hele dag zal het nieuwe ver keerscirculatieplan van Wad dinxveen kunnen worden ingezien. Dit plan zal in fe bruari de inspraak worden gebracht. De demonstraties, de vier maal 50 m wisselslag voor twee perso nen, waarbij ie der twee maal start. Nic Geers en Judith van Berkel, samen al 12 jaar boven de honderd, wonnen in de groep 100+ royaal. Ze waren met 2 min. 42 sneller dan menig koppel uit de jongere groe pen. Op dit nummer zwommen achtereenvolgens Nic Geers de rugslag, Judith van Berkel de schoolslag, Nic Geers de vlinder en Judith van Berkel tenslotte de vrijeslag. Hans en Wanda den Boer zwommen in Lelystad alleen maar de 800 m vrijeslag. Wanda in de jongste groep en haar vader in een van de oud ste groepen werden eveneens eerste zodat de Gouwestaete afvaardiging met 14 gouden medailles thuiskwam. WADDINX- VEEN/BOSKOOP - Gedurende de winterperiode kunnen de mas ters van het Wad- dinxveense Gou westaete deelne men aan het ‘Zuyderzee Master circuit1. Achtereenvolgens komen in Almere, Zwolle, Heerenveen, Lelystad en Grootebroek alle zwemslagen minimaal twee maal aan bod, waarna diver- schoolslag worden gezwom- se klassementen worden op gemaakt. Van Gouwestaete zwommen zaterdag in Almere Judith van Berkel, Nic Geers en Hans en Wanda den Boer. De eerste twee hadden op zes on derdelen ingeschreven en aangezien beiden in hun leef tijdsgroepen in Nederland op eenzame hoogte staan be haalden zij - op één uitzonde ring na - even zoveel gouden medailles. WADDINXVEEN - Zaterdag 30 november van elf tot drie uur wordt er op het terrein van Van Noort Verhuizingen en Transporten op het bedrij venpark Coenecoop een grootscheepse anti-slipde- monstratie gehouden. Dit anti-slipspektakel staat mede in het teken van het af scheid van burgemeester C.M. van der Linden. Hij wordt ontvangen om elf uur en neemt dan deel aan een anti-slipcursus van Sloter- makers Anti-Slipschool uit Zandvoort. Verder staat er een ontvangst van verkeersbrigadiers door loco-burgemeester J. Neele (PCW) op het programma (12.00 uur), een demonstratie van TNO (12.15 uur), de komst van Sinterklaas (13.00 uur), een autowrakkende monstratie (14.00 uur) en de PAGiNA 3 WOENSDAG 27 NOVEMBER 1996 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN 1 (0182) 624 624 VERGADERINGEN GROEN Binnengekomen kapaanvragen Weidezoom 21-23 Sniepweg 2 Verleende kapvergunningen BOUWZAKEN Binnengekomen bouwaanvragen/ingediende meldingen AFDELING PUBLIEKSZAKEN GESLOTEN AARD VAN HET BOUWPLAN BOUWPERCEEL RUIMTELIJKE ORDENING SOCIAAL EN CULTUREEL FONDS OPENINGSTIJDEN AFDELING PUBLIEKSZAKEN Verleende bouwvergunningen/ingestemde meldingen AARD VAN HET BOUWPLAN BOUWPERCEEL Bloemendaalseweg 8 Abr. Kroesweg 31 MHH I aankomst in Waddinxveen met bij hem Waddinxveens vertrek- i Naam: i Adres: U kuni natuurlijk ook bellen! Pak nude tele foon! 08.30 - 14.00 uur 08.30 -12.30 uur 19.00 - 20.30 uur Donderdag 5 december a.s. (Sinterklaasavond) is er geen avondopenstelling bij de afdeling Publiekszaken. Overdag zijn de balies normaal van 08.30 - 14.00 uur geopend. De agendastukken liggen op werkdagen tijdens kantooru ren in de leeskamer van het gemeentehuis ter inzage. Tijdens bovenstaande vergaderingen kunnen niet-leden gebruikmaken van het spreekrecht. Over de regels die daar bij gelden is in het gemeentehuis een brochure verkrijgbaar. Commissie lil op woensdag 4 december 1996, aanvang 19.30 uur in het Nieuwe Trefpunt, Stationsstraat 18. Schriftelijke bedenkingen kunnen gedurende de termijn van terinzagelegging van 28 november 1996 tot 26 december 1996 worden ingebracht door: - degene, die tijdig zijn zienswijze bij de gemeenteraad kenbaar heeft gemaaid; - een belanghebbende die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in Bij de vaststelling van het bestemmingsplan zijn, mede naar aanleiding van ingebrachte zienswijzen, een aantal wijzigingen aangebracht. Het bestemmingsplan, met bijbehorend raadsbesluit, ligt ter inzage in het gemeentehuis, afdeling Volkshuisvesting, Ruimte lijke Ordening en Milieu, geopend op werkdagen van 08.30 tot 12.30 uur, Raadhuisplein 1, Waddinxveen. 624 680 624 500 610 401 624 524 624 760 612 570 staat is geweest zijn zienswijze bij de gemeenteraad kenbaar te maken; - eenieder die bedenkingen heeft tegen de wijzigingen die de raad bij de vaststelling van het bestemmingsplan heeft aange bracht ten opzichte van het ontwerpbestemmingsplan. De schriftelijke bedenkingen moeten worden gericht aan Gede puteerde Staten van Zuid-Holland, Postbus 90602, 2509 LP 's- Gravenhage. Verordening procedure overleg huisvesting onderwijs gemeente Waddinxveen 1996 De gemeenteraad heeft op 29 oktober 1996 de "verordening pro cedure overleg huisvesting onderwijs gemeente Waddinxveen 1996" vastgesteld. De verordening regelt het overleg met de besturen van de scho len voor basis- en voortgezet onderwijs in Waddinxveen met betrekking tot de aanvragen voor "voorzieningen in de huisves ting", zoals van toepassing na de inwerkingtreding van de wet rondom de decentralisatie van de huisvestingsvoorzieningen per 1 januari 1997. De verordening ligt voor eenieder kosteloos ter inzage bij de balie Publieksvoorlichting van de afdeling Publiekszaken en is tegen betaling van de legeskosten aldaar verkrijgbaar. De betreffende schoolbesturen hebben ingestemd met genoem de verordening; zij hebben uiteraard ook een exemplaar van deze verordening. Opname in deze publicatie houdt uitdrukkelijk geen uitspraak in omtrent de definitieve besluitvorming. Evenmin kan in dit stadium een bezwaarschrift worden ingediend tegen een voorgenomen bouwplan. Hoek Beijerincklaan/ Zuidelijke Rondweg Piasweg 2a-4 Piasweg 2a-5 het oprichten van een logiesge bouw het oprichten van 12 woningen het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woning het oprichten van een tuinbouw kas het oprichten van een betreed- bare schakelkast het oprichten van een woonhuis het oprichten van een woonhuis Het register van verleende bouwvergunningen en meldingen waarmee is ingestemd ligt ter inzage bij de afdeling Volkshuis vesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu. Willem de Zwijgerlaan ter hoogte van de Koningin Wilhelminasingel Eenieder die meent door dit besluit in zijn of haar belang te zijn getroffen kan ingevolge de Algemene Wet Bestuursrecht binnen 6 weken na publicatie van dit besluit een gemotiveerd bezwaar schrift indienen bij het college van Burgemeester en Wethou ders. Voor informatie kunt u terecht bij ae afdeling Voorbereiding werken en Verkeer. leplaan 18 Nic. Beetslaan 13 Heemraadweg 9 Sinds enkele jaren kunt u een vergoeding uit het sociaal en cul tureel fonds aanvragen. Dit kunt u nu ook weer doen. Met ingang van dit jaar komen meer mensen voor deze vergoeding in aan merking. Het netto-inkomen mag nu (maximaal) 110% bedragen van de van toepassing zijnde bijstandsnorm, inclusief toeslagen ingevolge de Algemene bijstandswet. Tevens kan een extra ver goeding verstrekt worden voor alleenstaande ouders en perso nen boven de 50 jaar. Wat is het sociaal en cultureel fonds? In sommige gevallen kan de gemeente u een vergoeding geven voor de kosten die u gemaakt heeft voor deelname aan sociale, culturele, recreatieve en sportieve activiteiten. Wat vergoedt het fonds? Voorbeelden van kosten waarin de gemeente aan u een ver- 1 els in de gemeentelijke groen strook voor de woningen 1 conifeer en 1 ceder in de voor tuin 1 es in het openbaar groen i.v.m. ziekte 1 ceder in de tuin 1 treurberk in de zijtuin 1 wilg in de voortuin goeding kan geven zijn: - kosten van deelname aan s‘port- of hobbyclubs; - contributie van de bibliotheek, museumjaarkaart; - kosten van cusussen gegeven door Kreater. Wie kan een vergoeding aanvragen? Iedereen die: - is opgenomen in het persoonsregister van de gemeente Wad dinxveen; - in Waddinxveen woont; - 18 jaar of ouder is. Deze leeftijdsgrens geldt niet voor zelf standig wonende jongeren onder de 18 jaar. U hoeft dus niet persé een uitkering van de afdeling Sociale Zaken en Arbeid te ontvangen om een vergoeding uit het fonds aan te vragen. Of u in aanmerking komt voor een vergoeding uit het sociaal en cultureel fonds, is afhankelijk van de hoogte van uw inkomen en vermogen. Het feitelijk netto-inkomen dient gelijk te zijn aan - of minder dan 110% van de van toepassing zijnde bijstandsnorm, inclusief toe slagen, ingevolge de Algemene bijstandswet. U kunt zelf een keus maken uit meerdere mogelijkheden (in het gemeentehuis is hierover een folder verkrijgbaar) en de kosten hiervan tot bovengenoemde bedragen bij de gemeente declare ren. Zo kunt u bijvoorbeeld als u alleenstaand bent de contribu tie van de bibliotheek f 28,- voor een volwassene) en een lid maatschap van een hobbyclub (bijvoorbeeld f 120,-) geheel door de gemeente laten vergoeden. Hoe vraagt u een vergoeding aan? Voor het aanvragen van een tegemoetkoming of voor het ver krijgen van nadere informatie kunt u bij de afdeling Sociale Zaken en Arbeid een aanvraagformulier opvragen. U kunt hiervoor dagelijks tussen 09.00 en 10.00 uur bellen met de heer J. Jansen, doorkiesnummer 624569. Ook kunt u het for mulier bij de balie van de afdeling Sociale Zaken en Arbeid afha len. Loket voor Burgerlijke Stand, Burgerzaken, Reis- en Rijdo- cumenten maandag tot en met donderdag: vrijdag: dinsdag- en donderdagavond Het lOKet voor de Algemene Publieksinformatie is dagelijks geopend van 08.30 - 14.00 uur (vrijdag 12 30 uur). Daarna kunt u voor informatie terecht bij de receptie. De receptie is dagelijks geopend van 08.30 -17.00 uur (op vrijdag tol 16.30 uur). Tijdens de beide avondopenstellingen is de receptie geopend. Commissie II op woensdag 4 december 1996, aanvang 20.00 uur in het gemeentehuis. Commissie I op dinsdag 3 december 1996, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. Op de agenda o.a.: - VCP Verkeerscirculatieplan. - Lokale Agenda 21. - ISP 1997 - Rapport LVO/KPMG over samenwerking van de afdelingen Sociale Zaken in de ISP-gemeenten. - Evaluatie WVG 1995. Raadhuisplein 1 Postbus 400, 2740 AK Wega 1 t/m 12 Otto-erf 13 Bezwaren Eenieder die meent rechtstreeks in zijn/haar belang te zijn getrof fen door verlening van een bouwvergunning danwel instemming met een melding, kan gedurende een termijn van zes weken na de dag van verzending/uitreiking van de beschikking een gemo tiveerd bezwaarschrift indienen bij het college van Burgemees ter en Wethouders van Waddinxveen, Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. Informatie omtrent beschikkingen is verkrijgbaar bij de afdeling Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu (telefoonnnummer 0182-624764). Her huidige gunstige economische klimaat en de lage rente maken het nu extra interessant geld te lenen! Om bijvoorbeeld een prachtige reis naar Ball te maken, een garage aan het huis te bouwen of omdat nèt - maar dat is natuurlijk minder leuk uw wasmachine de geest heeft gegeven U zult versteld staan van dc gunstige voorwaarden voor een persoonlijke lening een verhoging van de hypotheek of een doorlopend krediet Daarbij geven wij zolang de voorraad strekt - een prachtige, zeer handzame GSM-telefoon cadeau (In combinatie met een GSM Libenel abonnement). Kunt u gelijk bellen met uw reisbureau of wasmachine leverancier. RECTIFICATIE Vastgesteld bestemmingsplan "Landelijk Gebied Oost '96" Burgemeester en Wethouders van Waddinxveen maken ter vol doening aan het bepaalde in artikel 26 van de Wet op de Ruim telijke Ordening bekend dat met ingang van 28 november 1996 gedurende vier weken voor eenieder ter inzage ligt het door de raad in zijn vergadering van 29 oktober 1996 vastgestelde bestemmingsplan "Landelijk Gebied Oost '96". PC/Piaats: Tzicfcon. Sint Nicolaas tijdens zijn i kend eerste burger C.M. van der Linden. Zuidplaslaan 19 - Waddinxveen Telefoon: (0182) 64 54 54 Ingevolge het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet maken Burgemeester en Wethouders van Waddinxveen bekend de vol gende aanvragen te hebben ontvangen: Het rooien van bovengenoemde bomen en houtopstanden heeft geen gevolgen voor aantasting van natuur-, landschap-, of dorp- schoon, als bedoeld in artikel 5.4.2 van de Algemene Plaatse lijke Verordening. Genoemde aanvragen zijn opgenomen in het Openbaar Regis ter, dat op werkdagen tussen 08.30 uur en 12.30 uur voor eenie der ter inzage ligt bij de afdeling Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu. Ingevolge het bepaalde in artikel 4.5.3c van de Algemene Plaat selijke Verordening maken Burgemeester en Wethouders van Waddinxveen bekend de volgende aanvragen te hebben ont vangen: Hoogte van de vergoeding Per persoon vergoedt de gemeente per kalenderjaar een maxi mum bedrag van - f 150,-- voor elke volwassene; - f 50,-- voor elk kind tot 12 jaar: - f 100,- voor elk kind van 12 tot 18 jaar; - f 100,-- extra voor CAI, dag-of weekblad en telefoon voor alleenstaande ouders en personen vanaf 50 jaar. OPENINGSTIJDEN Het hele gemeentehuis eike werkdag van 08.30 tot 12.30 uur. In de middaguren kunt u alleen terecht op afspraak. Openingstijden afdeling Publiekszaken zie elders in deze rubriek. Afvalstation voor afgifte (grof)vuil en K.C.A. Elke werkdag van 10.00 tot 15.00 uur en zaterdag van 09.00 tot 12.00 uur. Burgemeester en wethouders alleen na afspraak via de secretaresses. Sociaal raadsvrouw op werkdagen (behoudens de woensdagen) van 09.00 tot 12.30 uur of na telefonische afspraak. Op de agenda o.a.: - Traverse Zevenhuizen. Eindrapport variantenstudie. - Grondtransactie Albert Heijn, alsmede het aanpassen van parkeerterreinen op het Koningin Wilhelminaplein. Op de agenda o.a.: - Voorstel tot beschikbaar stellen krediet ten behoeve van voor zieningen openbare basisscholen. - Scholenschouw/aanvragen art. 74 WBO (andere voorzienin gen). - Vaststelling Verordening Kinderopvang 1997 TELEFOONNUMMERS Gemeentehuis postadres telefax Afvalstation (ophalen grofvuil) Zuidelijke Rondweg 250, Centraal Meldpunt Zorg Pr. Bemhardlaan 9, Meldpunt discriminatie Instituut Sociaal Raadslieden Meldpunt vandalisme aan openbare voorzieningen Gouwebad "De Sniep” (informatie) Overige belangrijke telefoonnummers zie pagina 5 gemeentegids

Weekblad voor Waddinxveen | 1996 | | pagina 3