-]29 98 99 49 90 49 149 0?9 DIWA 1?9 O?9 2« ---- UW WONING WEER ALS NIEUW - Restaureren, voegen en reinigen van geveis eist meer dan vakmanschap Elke gevel vraagt om onderhoud, of het nu voegwerk, restauratie of het reinigen is, één ding is zeker, zonder behoorlijk onderhoud verliest uw kostbaar huis z'n waarde. Blokkers Voegwerken, al 30 jaar gespecialiseerd in milieu-vriendelijk reinigen voor nieuwbouw, maar ook het maatwerk dat de renovatie vereist. Blokkers verzorgt ook het uithakken en frezen van voegwerk en het impregneren van vochtdoorïatende muren zodat de gerestaureerde muur weer jaren bestand is tegen agressieve stoffen en zure regen. Blokkers Voegwerken Lopik S 0348 55 15 41 10 jaar opgeteld de beste.' 4 98 GEVELRENOVATIE EN GEVELREINIGING GEEFT MEERWAARDE AAN UW HUIS 49 Voor meer informatie: Batuwseweg 29 - Lopik ofóente tuut Iglo Kabeljauwfilet Pak a 400 gram. Van 6.99 voor F a! WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 27 NOVEMBER 1996 PAGINA 8 Eigen fabrikaat! Kipfilet 150 gram 500 gram 100 gram kilo 2 stuks 100 gram s. VLEESWAREN VERS VLEES KAAS BAKE OFF Gekookte peperham 100 gram Champignons Bak a 500 gram Donuts Pak a 5 stuks. Van 2.99 voor Verse roomkaas Perzik of ananas. Vers van het mes. 100 gram Nestlé Chocolade mousse Set 2 bekertjes a 60 gram. Van 1.69 voor Remia Sauzen Diverse smaken. Fles a 250 ml. Van 1.39 voor Kostvervuiling Zeer zware vervuiling is te herkennen aan de zwarte korst (patina-laag). De reini- Yogho Yogho Diverse smaken. Literpak. Van 1.89 voor Chateau Bassac Bordeaux Fles a 75 cl. Van 6.75 voor A Stukje grill-worst Heerlijk voor op de pizza! Gorgonzola kaas Runder rollade Ragout- broodjes Novomare Gevulde scholrolletjes met zalm Pak a 4 stuks. Van 6.95 voor 5.95. DE PLUSSEN VAN UW PLUSMARKT Offerman Magere spekreepjes Verpakt uit ons koelmeubel. Prijs per 100 gram Mijn Merk Scharreleieren Groot. Doos a 6 stuks. Van 1.99 voor die er Maar het is niet alleen het milieu dat aan Graffitti gevel Spuitbusverven wijderd met Belegen Goudse kaas Winkelcentrum 'Zuidplas" Waddinxveen Tel. (0182) 61 02 51 Fax (0182) 61 02 84 die algen en mossen afscheiden. Reiniging en pen die men moet volgen bij de verwijdering van en vilstiftinkten, worden van alle steenachtige ondergronden ver een gekoncentreerde afbijt. Voor die plaatsen waarop graffitti regel matig wordt aangebracht, is bescherming van de ondergronden met permanente of semi-permanente antigraffitti systemen te overwegen. Dit is een afdoende oplos sing om vandalen te ontmoedigen en uw woning in prima konditie te houden. Ook om gevels te beschermen tegen vorst en vorstschade moet men na de reiniging kon- serveren. Milieu ’Maar hoe zit het eigenlijk met het milieu?’, vraagt gevelschoonmaakmiddelen niet schadelijk?” Door andere, nieuwe typen bouwmaterialen in combinatie Zeer zware vervuiling is te herkennen aan de zwarte korst (patina-laag). De reini- ten mens en omgeving minder belasten wordt steeds naar onder- ging van patinalagen, bij vooral zandsteen, moet zeer voorzichtig gebeuren. Onder bedoeld dat naast het de laag bevindt zich meestal zandsteen waar geen enkele binding meer mee bestaat. Dit kan hersteld worden door voor de reiniging een steenverstevigingsprodukt toe er weer voldoende binding is ontstaan, kan gereinigd worden met een neutraal produkt, dat de ondergrond niet aantast. Alle bezitters van woningen en vastgoed, komen binnen een met het fenomeen onderhoud. In vroegere jaren was dit in hoofdzaak het schilder werk van onder andere kozijnen en deuren. Ondanks deze ontwikkelingen blijft de reiniging van gevels uitsluitend vakwerk dat uitgevoerd moet worden door specialisten. Dubbele waarde- cheques voor de Kuifje-video-aktie bij: Algen en mossen de buitenkant van uw huis ’knaagt’. De Op ondergronden die veel vocht vast kunnen houden en waar zonlicht weinig kans Naast kabeljauwfilet heeft Plusmarkt ook tal van andere lekkere diepvriesvisprodukten. Novomare Zalmfilet Pak a 250 gram. Van 7.95 voor 6.95. I j Noodzakelijk Gevelreiniging is vooral noodzakelijk om schadelijke stoffen op en in de onder- Onderhoud grond te verwijderen. Daarnaast komt er nog een voordeel bij. Wanneer een U kunt natuurlijk afwachten wat de tijd voor u in petto heeft. Maar kozijnen die er is gereinigd wordt het verweringsproces een halt toegeroepen. Wanneer een gevel nog zo goed uit leken te zien, blijken dan ineens verrot te zijn. Niet alleen buiten, wordt schoongemaakt worden gevelschades zichtbaar. Maar wat belangrijk is, is dat maar ook binnen wordt het ineens een stuk vochtiger. Behalve de irritaties die de de woning of het kantoorpand er weer fris, schoon en nieuw uitziet. Vanzelfspre- ongemakken opleveren, gaat het herstellen van gebreken ten koste van uw porte- kend komt dat de (verkoop)waarde van het pand zeer ten goede. monnee. Maar het kan ook anders: onderhoud. Dat is het sleutelwoord. U woont binnen plezierig, mits ’de schil’ van het huis goed wordt verzorgd. Let op: KOOPAVOND DONDERDAG 5 DECEMBER komt i.v.m. sinterklaasavond te vervallen. Derhalve sluiten wij DONDERDAG 5 DECEMBER om 18.00 uur! Niet alleen graffitti ontsiert menige buitenkant van huizen en kantoren, maar ook verwering. Vooral (zure) regen geeft vaak een verlopen uiterlijk aan uw huis. Het is daarom zinvol de gevel te laten renoveren of reinigen. Dit geeft uw een fris en schoon uiterlijk en zorgt tevens voor een belangrijke waardevermeer dering van uw huis. Een bijkomend voordeel is dat bepaalde (beginnende) ge breken, zoals vochtdoorslag, slecht metselwerk e.d., aan het licht komen. Quiche met kabeljauw en champignons Ingrediënten: 225 gram bloem, 175 gram boter, 2 eetlepels water, 400 gram kabeljauwfilet, 1 kleine ui, 1 bosje peterselie of dille, 1 doos champignons a 500 gram, 200 gram magere spekjes, 4 eieren, 3 deciliter crème fraiche, 50 gram geraspte kaas (jong belegen), peper en zout. Bereiding: Kneed van de boter, bloem, een snufje zout en water een soepel deeg en laat dat 30 min. rusten. Maak ondertussen de champignons schoon en snijd ze in grove stukken. Snipper ook de ui en snijd de kabeljauw in blokjes. Bak daarna de champignons, de ui en de spekjes op een hoog vuur even aan. Roer dan de kabeljauw erdoorheen en bak het geheel nog 3 a 4 min. door. Breek, terwijl dit mengsel afkoelt, de eieren in een kom en voeg de crème fraiche toe. Hak vervolgens de peterselie of dille fijn, meng die erdoor en breng het geheel op smaak met peper en zout. Rol het deeg uit en bedek er een quichevorm mee. Beleg het met de champignons en de kabeljauw en giet de eiermix eroverheen. Zet de oven op 180°C en bak de quiche ongeveer 30 min. goudbruin. Gratineer 'm daarna met de geraspte kaas. Tip: Deze hartige taart is ook koud een traktatie, dus kunt u 'm bijvoorbeeld lekker bij de lunch eten. Conimex Kroepoek 4 4 Q Diversesmaken. Zak a 60 gram u zich misschien af. ’’Zijn al die de groeiende vraag naar produk- meer aan de ontwikkeling van milieuvriendelijke produkten gedaan. Hierbij moet echter worden opgemerkt dat de bestaande produkten bij juiste toepassing geen gevaar hoeven opleveren. De praktijk is echter vaak anders. Om deze praktijk tegemoet te komen zijn er nu ge velreinigers op de markt die bijvoorbeeld niet etsen op glas of geen ernstige brand wonden meer veroorzaken. Mede door toepassing van met een steeds agressiever wordende vervuiling, is de vraag gekomen houd en conservering van de totale gevel. Hier wordt mee glas en kozijnwerk nu ook de gevels van baksteen, beton en alle andere typen bouw materialen, gereinigd en geconserveerd kunnen worden. Een noodzaak, want wa- te passen. Zodra neer u dit achterwege laat, zal de invloed van bijvoorbeeld zure regen, zoutuitslag en alg- en mosaangroei binnen enkele jaren zichtbaar zijn. De wijze van reiniging is afhankelijk van de ondergrond en de aard van de vervui ling. Een grove splitsing kan men maken in ondergronden welke zuurgevoelig zijn, paar jaar in aanraking zoals marmer en travertijn, en ondergronden die niet gevoelig zijn voor zuur, zoals baksteen. laatste paar jaar heeft een nieuw fenomeen de kop op gestoken ’graffiti’. Veel scha- krijgt, ontwikkelen zich gemakkelijk en zeer snel algen en mossen. Schadelijke ge- de aan gevels en muren wordt veroorzaakt door graffitti. Spuitbusverven en vilt- volgen worden meestal veroorzaakt door het langdurig vochtig blijven van de on huis stifttekeningen dringen op onbehandelde ondegronden vaak diep in de onder- dergrond. Deze ondergrond kan ook onherstelbaar worden vernield door de zuren grond door. Ondeskundige verwijdering van de leuzen maakt de kwaal nog erger, die algen en mossen afscheiden. Reiniging en ondergrondsanering zijn twee stap- alg- en mosaangroei. i -A3 1 4?9 495 F 11 Specialiteit van de week Betalen met PIN-code Aantrekkelijk spaarsysteem Scanningskassa's Faxservice Kopieerservice Gratis advertentiebord voor klanten Lege batterijeninname Automaat voor lege flessen/kratten Ruime parkeergelegenheid Alle boodschappen onder één dak Op zaterdag een gratis kopje koffie Gratis zelf inpakken in cadeaupapier Klantentoilet aanwezig Koopavond: donderdag- en vijdagavond t/m 21.00 uur. Maandagochtend geopend vanaf 10.30 uur. Thuisbezorgdienst: Alleen op donderdag en vrijdag. Bij een minimale besteding van 50,-, bezorgkosten 2,- HSlrAL’ KASSA' \t >\t >xi i 9?8 >VOM \HI i 2. Magere achterham voorzien van een klein randje zwarte pepers, daardoor lekker pittig van smaak. 48/96. De aanbiedingen zijn geldig t/m zaterdag 30 november. Prijswijzigingen, zetfouten en/of uitverkocht voorbehouden.

Weekblad voor Waddinxveen | 1996 | | pagina 8