’I Informatie psoriasis ES WHARWA IS 1' 99,- PARKETSHOP ^sintratuin Rotaryclub helpt vogels onder dak sterrenpracht y95 5*^ Woningbouw op locatie Van Leeuwen ftfloda d Domui Echtpaar wint bootreis naar Engeland Tweedaagse kerstmarkt in Remonstrantse Kerk VI OEP Ruilbeurzen Disco-avonden in Het Zuidhonk Ontmoetingsmiddag van humanisten Soos in Het Zuidhonk Autoloterij Muziekavond van Kreater Kerstzang Moerkapelle Kerstzang in Brugkerk Nintendo- titelstrijd Het Zuidhonk Krea Musica zoekt leden SWB Kerstmarkt in kerk Kaartavond Gouwe Rijders Aanrijding met letsel IBk! I WOENSDAG 11 DECEMBER 996 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 13 doorlopende - Rechtstreeks uit Italië - verbonden. Mevrouw Van Hengel heeft, De bobank Waddinxveen) Kreater repeteert BUSINESS KOSTUUMS Mevrouw Smaal is net terug gekomen van een bezoek aan Manchester en kan nu dus weer haar koffer pakken. WADDINXVEEN - Afgelopen zaterdag 9 december heeft de Waddinxveense A. van Hen- Geertje de Vries komt er vertellen over de kinderkampen. Namens het Humanistisch Verbond vertelt Waddinxvener drs. Cees Seelen over zijn werk als humanistisch uitvaart- begeleider. Om in de sfeer van de decembermaand te blijven wordt het geheel feestelijk aangekleed met een hap(je) en een drank je (ƒ3.50 pp.). Namens Humanitas belicht Waddinxvener Anne van Gent, oud-burgemeester van Zevenhuizen-Moerkapelle, het nieu we project Homestart, een wooncentrum voormensen met een (verstandelijke handicap). Iedereen is van harte welkom in de Zuidrandflat, De la Reylaan 101 te Gouda. Informtie is te verkrijgen bij Henk Kunkeler, tel. 0182-534892. Kleiweg 6 Gouda (0182) 51 92 50 GOUDA/WADDINXVEEN - Woensdagmiddag 18 decem ber van half twee tot vier uur is de Psoriasis Vereniging Den Haag en Randstad Mid den aanwezig bij het patiën tenbureau op de St. Jozef-lo- catie -in het Goudse Groene Hart Ziekenhuis. In het patiëntenservicebu reau wordt informatie gege ven over de huidaandoening en de diverse behandelings mogelijkheden. Tevens is er gelegenheid om in contact te komen met lotgenoten. Psoriasis is een ongeneeslij ke, chronische huidaandoe ning, waar ongeveer 350.000 mensen in Nederland aan lij- (WONING' Rijnlondstraat 4, 2741 GZ Waddinxveen. Tel. (0182) 61 61 19 het Waddinxveense reisbu reau deed aan de wedstrijd mee. De prijs bestaat uit een over steek naar Hull met één van de schepen van North Sea Ferries. Er wordt twee maal aan boord overnacht en bo vendien mogen de gasten ge bruik maken van een vijfgan- gen dinerbuffet, een morning tea en een Engels ontbijt. OF 14 15 f december AVIFAUNA 10e^ INT. OVERDEKTE KERSTMARKT WADDINXVEEN - Het ko mende jaar worden er weer op verschillende data postze gel-, munten- en ansichten beurzen gehouden in de Wad dinxveense Ontmoetingskerk (Groensvoorde). De beurzen zijn maandelijks te bezoeken op 18 januari, 15 februari, 15 maart, 19 april, 17 mei, 21 juni, 20 septem ber, 18 oktober, 15 november en 20 december. Voor inlichtingen en reserve ringen kan men bellen met Joke van den Berg, tel. 0182- 396440 of 0182-394835. De disco zal speciaal op deze leeftijdsgroep worden afge stemd. De avond begint om 21.00 uur en de entree be draagt ƒ5,- per persoon. De kerstmarkt is daarbij een onmisbare steun geworden. Deze dieren, waaronder veel (water)vogels, worden door de vinders ervan bij mevrouw Van Hengel ’afgeleverd’ aan gezien zij in Waddinxveen voor deze dieren hun enige steun en toeverlaat nog is. Voor deze activiteit ontvangt mevroüw Van Hengel van overheidswege geen financië le ondersteuning. In de loop van de decembertradities in de Remonstrantse Kerk. Na een aantal succesvolle jaren is nu voor een nieuwe formu le gekozen, waarbij een groot accent wordt gelegd op een sfeervolle aankleding van het interieur. De loten bieden kans op tien miljoen gulden netto. De trekking vindt plaats gedu rende de eindejaarsloterij. WADDINXVEEN - Vrijdag avond 13 december om half acht houdt de Stichting Wijk- werk De Zuidplas in wijkge- bouw Het Zuidhonk (Zuidpla slaan) een disco voor de jeugd in de leeftijd 11 tot 16 jaar. De toegangsprijs bedraagt ƒ2,50, inclusief een consump- tiebon. De jongere kinderen komen aan bod op zaterdagavond 14 december. Deze disco vangt aan om half zeven en duurt tot acht uur. De kosten be dragen ƒ2,50, inclusief een consumptiebon en een lootje voor de loterij. Daarna kunnen de ouders swingen tijdens de disco voor 30-plussers. Stichting Wijk- werk De Zuidplas heeft reeds diverse malen een 30+-disco georganiseerd en deze avon den mogen zich in een stij gende populariteit verheu gen. Het centrum voor kunst zinnige vorming verzorgt eerder op de avond van ze ven tot acht uur een ker stuitvoering in de Kruis kerk (Passage). De opbrengst van de kerst markt is zoals altijd bestemd voor het onderhoud van het kerkgebouw. Hoewel het le dental van de Remonstrantse Kerk stijgt en de belangstel- dentie aangebrachte gedenk plaat onthulde. WADDINXVEEN - Dinsdag 10 december is in het ge meentehuis een overeenkomst getekend tussen de ge meente Waddinxveen en Van Leeuwen Holding BV. ling voor de diensten toe neemt zijn de leden niet in staat de grote kosten voor het onderhoud zelf op te brengen, naast de zorg voor een dieren pension, al sedert jaren een tenminste even grote zorg op De inbreng van De Rozebottel Bloemen bij de inrichting van de kerstmarkt zal tevens een stempel drukken op het as sortiment van de kerstmarkt, waarbij vooral de creativiteit, de kunstzinnigheid en de ge zelligheid met elkaar worden gel-Sibbes aan de Henegou- werweg een nieuw gedeelte van haar dierenhuisvesting officieel in ontvangst nemen. Dit gebeurde doordat VVD- wethouder mevrouw M.C. Wientjens-van der Velden een op de nieuwe vogelresi- GOUDA/WADDINXVEEN - In de Zuidrandflat aan de De la Reylaan in Gouda houdt het Humanistisch Verbond Mid- den-Holland zondagmiddag 15 december van twee tot vijf uur een ontmoetingsmiddag. den. Kenmerkend zijn de ro de plekken die overvloedig schilferen en de patiënt veel pijn en jeuk kunnen bezor gen. Mensen met een huid ziekte stuiten vaak op een muur van onbegrip in hun omgeving. De vereniging biedt psoria- sispatiënten ook de mogelijk heid om deel te nemen aan een besloten zwemuur in het Zoetermeerse zwembad De Driesprong op vrijdagavond van 21.30 tot 22.30 uur. Voor nadere inlichtingen kan men bellen met Psoriasisver- eniging, tel. 070-3820202, op dinsdag, woensdag en vrijdag tijdens kantooruren. Architectenbureau Visser en Wijtman werd bereid gevon den om het ontwerp te maken terwijl de leerlingen van de Stichting SPB Gouwe en In dit document zijn de af spraken vastgelegd over het uitplaatsen naar het bedrij venpark Coenecoop van de verkeers- en milieuhinderlij- ke onderdelen van de bedrij ven van Van Leeuwen Hol ding BV aan de Piasweg 16 in Waddinxveen. Hiermee wordt een woning- bouwontwikkeling mogelijk gemaakt in het gebied ten noordwesten van de wijk Zuidplas 1990. WADDINXVEEN - Zon dagmiddag 15 december van twee tot vier uur wordt in wijkgebouw Het Zuidhonk (Zuidplaslaan) weer een soos gehouden voor verstandelijk gehan dicapten. Op deze middag worden er spelletjes gespeeld, mu ziek gedraaid en andere activiteiten gehouden om met elkaar een gezellige middag te hebben. zuiver wol alle maten marineblauw antracietgrijs zwart WADDINXVEEN - Nissan- dealer Auto Baas BV (Zuide lijke Rondweg)houdt voor de consument een speciale actie. Bij de aankoop van een nieu we Nissan of Quality Line oc casion geeft het Waddinx veense autobedrijf vijf Oude- jaars Superloten cadeau. Rijnstreek de houten pre-fab delen construeerden. Met behulp van door Van Stijn-Rijnwoude, De Waardt, Gerts, De Bas, Cammeraat, Houtex en Alblas tegen gerin ge vergoeding ter beschik king gestelde materialen werd een en ander door de Rotaryleden in elkaar gezet. En met als resultaat een prachtige nieuwe vogelresi- dentie aan de Henegouwer- weg. De eerste bewoners zijn inmiddels gearriveerd het geen de wenselijkheid van het geschenk nog een onder streepte. Vanuit Huil worden de prijs winnaars per bus naar Leeds gebracht, waar hen een uitge breid winkelassortiment wacht. Aan het eind van de dag volgt de terugtocht naar Nederland. Gedurende deze avond worden de successen van het afgelopen jaar gevierd. Dankzij de goede resulta ten heeft Kreater groot scheepse plannen voor meer activiteiten op aller lei terreinen in de toe komst. WADDINXVEEN - Het Waddinxveense centrum voor kunstzinnige vorming Kreater (Kerkstraat) houdt vrijdagavond 13 de cember om half negen in de grote zaal een informele kerstbijeenkomst. dat de gemeente geen ge luidswal meer hoeft aan te leggen. Met het verplaatsen van het vrachtwagenbedrijf, het Toy- ota-garagebedrijf en het brandstofverkooppunt zal het verkeersaanbod op de Pias weg aanmerkelijk minder worden. Bovendien bestaat er de mogelijkheid om de Pias weg nog verkeersluwer en - veiliger te maken. In het vrijkomende gebied zullen ongeveer 86 twee on der één-kap woningen wor den gerealiseerd. Deze wo- ningbouwontwikkeling wordt opgenomen in het nieuwe be stemmingsplan wijk Zuidplas 1990. IN HARWA’S De grootste sortering van Waddinxveen in: laminaat lamelparket massiefparket kurkparket (Wicanders) Kom eens langs voor een vrijblijvend advies. WADDINXVEEN - ’Komt allen tezamen’ is het motto van de kerstzangavond met alle Moerkapelse ko ren, die vrijdagavond 20 december om half acht zal worden gehouden in het kerkgebouw van de Gere formeerde Gemeente te Moerkapelle. De medewerkende koren zijn ouderenkoor De Avondster, de christelijke gemengde koren Asaf en Sursum Corda, jongeren koor Nethanja en jeugd koor Asarela. Er staat ook veel samen zang op het programma. De orgelbegeleiding is in handen van Peter verweij. De toegang is vrij. Er zal echter een collecte zijn ter bestrijding van de onkos ten. WADDINXVEEN - De her vormde koren De Zangvogels, het Jeugdkoor en het grote koor Vox Jubilans houden dinsdagavond 24 december om half acht de traditionele kerstzangavond in de Brug kerk (Brugweg). De drie koren worden bege leid door het Rijnmond Brass Quartet, bestaande uit vier koperblazers, en Jan Mulder op het orgel. De toegang is gratis. De onderhandelingsresulta ten over de bedrijfsuitplaat- sing van de milieubelastende activiteiten hebben tot gevolg WADDINXVEEN - In het centrum voor kunstzinnige vorming Kreater (Kerk straat) repeteert iedere maandagavond tussen acht en tien uur het algemeen ge mengd koor Krea Musica. Dit koor werd op 29 april 1991 opgericht en is inmid dels uitgegroeid tot zo’n 85 le den. Onder leiding van diri gent John Muller uit Gouda heeft het koor vlak voor de zo mer in de Ontmoetingskerk (Groensvoorde) een concert gegeven ter gelegenheid van het eerste lustrum. Het repertoire van het koor bestaat uit selecties uit be kende musicals, populaire Amerikaanse en Nederlandse songs, maar ook uit opera- fragmenten, eventueel in een bewerking van Tom Parker. Eén of tweemaal per jaar geeft het koor een concert, al of niet op uitnodiging. Wegens vertrek van enkele zangers en zangeressen kun nen bij het koor geplaatst worden bassen, tenoren en sopranen. Wie mee wil zingen is voor een eerste kennisma king van harte welkom op de wekelijkse repetitieavond. Men kan dan eens luisteren wat er zoal gezongen wordt en hoe het op zo’n avond toe gaat. Eeen speciale zangscho- ling is niet nodig om zich bij Krea Musica aan te sluiten. Het lidmaatschap kost per maand ƒ14,-, de eenmalige kosten voor de muziekmap bedraagt ƒ10,-. Nadere in lichtingen kan men eventueel telefonisch inwinnen bij H. Nieswaag, tel. 0182-613598 of K. van der Wees, tel. 0182- 618616 (iedere werkdag tus sen 18.00 en 19.00 uur). Het Waddinxveense echtpaar Leo en Els Smaal van De Akker nemen hun bootreis in ont vangst van Sharon Levyssohn in het reisbureau van de Rabobank Waddinxveen. (Foto: Ra- zich genomen voor dieren die gewond zijn geraakt, ziek zijn geworden dan wel wegens ou derdom spoedig zullen over lijden en om welke dieren niemand zich bekommert. men voor vogels. (Foto: Rotaryclub Waddinxveen). WD-wethouder Maria Wientjens-van der Velden onthult het door de Waddinxveense Rotaryclub geschonken onderko- workshop van De Rozebottel Bloemen worden exclusieve kerstartikelen verkocht, toont Gouwenaar Simon Le- velt een uitgebreide collectie thee- en koffiesoorten, laat de Waddinxveense Neel van Oosten aquarellen zien, ver koopt Unicef wenskaarten en is er een uitgebreid assorti ment chocolade verkrijgbaar. De mogelijkheden die het his torische kerkgebouw en het interieur bieden zullen beter tot hun recht komen en de sfeervolle dagen in december accentueren. A- - WADDINXVEEN - De Re monstrantse Kerk (Zuidkade) houdt vrijdag 13 en zaterdag 14 december voor de zevende maal een kerstmarkt. De op zet van de markt zal dit jaar afwijken van voorgaande ja ren. Er wordt veel aandacht ge schonken aan sfeervolle ver lichting en er is een nieuw as sortiment te verkopen pro ducten. De markt is komende vrijdag van drie tot ’s avonds tien uur en zaterdag van tien tot vier uur te bezoeken. WADDINXVEEN - De Stich ting Wijkwerk De Zuidplas houdt vrijdag 3 en zaterdag 4 januari de open Waddinx veense Nintendo-kampioen- schappen. Het deelnemersveld is ster ker bemand dan ooit. Patrick Wessels en Loek Beuker, al lebei eenmaal nationaal kam pioen, zijn aanwezig. Van de vier groepen van elk 45 per sonen die op vrijdag spelen, gaan de beste 60 spelers door naar de zaterdagmorgen. Tijdens de zaterdagmorgen- ronde vallen er weer 30 per sonen af. Uiteindelijk blijven er vier finalisten over die el kaar op zaterdagavond be strijden. Na de finale volgt de prijsuit reiking waarbij iedereen een oorkonde ontvangt. Voor de wedstrijden op de spelcompu ter kan men zich opgeven bij Cees Meiderwijk, tel. 0182- 612237, of bij Loek Beuker, tel. 0182-632024. De kosten bedragen ƒ5,- per persoon. Het wijkgebouw Het Zuid honk is gedurende deze wed strijden voor iedereen gratis toegankelijk. De open Wad dinxveense Nintendo-kam- pioenschappen worden ge sponsord door Van de Wal Speelgoed, Bastiaan Optiek en reisorganisatie HET. Het spelmateriaal wordt door Nintendo Nederland in bruikleen gegeven. WADDINXVEEN - De Wad dinxveense autoclub De Gou we Rijders houdt donderdag avond 12 december om acht uur weer een kaartavond in hotel-café-restaurant Unie (Kerkweg-Oost). Tijdens deze avond worden vier ronden gespeeld. De deelnemers hoeven geen lid te zijn van de vereniging, dus iedereen is van harte wel kom. Na het kaarten is er een prijsuitreiking met leuke prijzen. WADDINXVEEN - Het Wad dinxveense echtpaar Leo en Els Smaal (De Akker) hebben bij het reisbureau van Rabo bank Waddinxveen (Kerk weg-Oost) een Christmas Shopping Tour naar Enge land gewonnen. De wedstrijd werd georgani seerd in nauwe samenwer king met North Sea Ferries. Een groot aantal relaties van Veel vrijwilligers van de organisaties Humanitas en het Humanistisch Verbond zijn op verschillende wijze actief in Midden-Holland. Komende zondagmiddag zullen zij elkaar en iedereen die er belangstelling voor heeft het een en ander over hun werk vertellen. Om aan te sluiten bij de trends die in december door de kerstmarkten worden ge presenteerd is er dit jaar voor het eerst voor gekozen de in richting van de Remonstrant se Kerk in overleg met De Ro zebottel Bloemen (Nesse) uit te voeren. Naast een Voor de vogelhuisvesting van mevrouw A. van Hengel-Sib- bes aan deHenegouwerweg verkreeg de Rotarydub de me dewerking van diverse Waddinxveense bedrijven. (Foto: Rotarydub Waddinxveen). der tijd ontstond een schrij nend gebrek aan ruimte voor de opvang van met name de vogels hetgeen de Waddinx veense Rotaryclub ter ore kwam. Omdat ook in die club de zelf werkzaamheid steeds groter wordt werd besloten voor me vrouw Van Hengel een huis vesting voor de vogels te re aliseren. WADDINXVEEN - Zoals bericht wordt m de Remonst rantse Kerk (Zuidkade) vrijdag 13 december van 15.00- 22.00 uur en zaterdag 14 december van 10.00-17.00 uur voor de zevende maal een kerstmarkt gehouden. De kerstmarkt met een gevarieerd aantal exposanten (is één 3 stuks voor WADDINXVEEN - Een 39- jarige Waddinxveense auto mobiliste reed vanaf de Sn- iepweg de Piasweg op zonder een uit de Piasweg komende 34-jarige Waddinxveense fietser' voorrang te verlenen. Een aanrijding was het ge volg. De fietser kwam ten val en zijn been werd overreden. Hij is overgebracht naar het Goudse Groene Hart Zieken huis. Hij liep hoofdletsel en verrekte kniebanden op. S DIRETTO DI ITALIA LANA CENTO PERCENT! j Naam Adres L kuni ook bcUcn' PC/P!aats: i Telefoon: Maandag t/m vrijdag koopavond. Het huidige gunstige economische klimaat en de lage rente maken het nu extra interessant geld te lenen! Om bijvoorbeeld een prachtige reis naar Bali te maken, een garage aan het huis te bouwen of omdat nét - maar dat is natuurlijk minder leuk uw wasmachine de geest heeft gegeven. U zult versteld staan van de gunstige voorwaarden voor een persoonlijke lening, een verhoging van de hypotheek of een doorlopend krediet Daarbij geven wij - zolang de voorraad strekt een prachtige, zeer handzame GSM-telefoon cadeau (in combinatie met ccn GSM Libertel abonnement). Kunt u gelijk bellen met uw reisbureau of wasmachine-leverancier. Zuidplaslaan 19 - Waddinxveen Telefoon: (0182) 64 54 54 WVAlphcn i/d Rijn J Uit in de Randstad! Kom naar de kerstmarkt, u van 10.00 tot 17.00 uur. k Pak nude tele foon! ITALIAANSE HERENMODE U vindt L ons hief TER AAR Veldweg Kingang Kerkweg), tel. 0172-602241. HET GROENE WARENHUIS - Deze kerstster is 20 cm hoog, beschikt over gemiddeld 3 a 5 bloemen, is rood - en te koop voor een miniprijsje. i J 2 <D UC up o T

Weekblad voor Waddinxveen | 1996 | | pagina 13