SWW wil vacaturebankvoor vrijwilligers MARKT 4 ^cisteidceKitruKKi - Windlicht Allerlaatste begrotinpsraad voor Kees van der Linden HEMCAR 't Baarsje Lekker' noemt alleen Akkeroord en I c 4 Jgo u Kritiek D66 op sociaal gezicht CDA k Rommelmarkt Kiwanisdub Opel Corsa gestolen o L. Tiendeweg 10-16 - Gouda- tel. (0182)51 31 12 Laat maar waaien... De vlam die brandt in zo'n engelachtig windlicht laat zich niet zomaar doven. nisaties in Waddinxveen op geleverd. Er zat geen inhoud in. De ver gelijking met 1996 was door de toedeling van kosten niet te maken. Soms waren er gro te verschillen, maar werden ze niet verklaard. Grondbedrijf beschikbaar te stellen'. ‘Als je op een bepaalde plaats veel dure huizen neerzet ver- ‘En dan sla je een krant open en lees je op de voorpagina dat de voorzitter van WSE uit je eigen gemeente bij WVS- staatssecretaris Erica Terps- tra op bezoek geweest is om aandacht te vragen voor de benarde financiële situatie waarin veel sportclubs verke ren en dat die daar als woord voerder optrad. info lijn 0164- 235916 Groenrijk De Bosrand Prinsen Schouw 1, Alphen aan den Rijn, tel. (01 72) 47 52 99 (u vindt ons achter het BP station, Kerk en Zanen) WADDINXVEEN - De ge- meenteraadsfractie van D66 is verrast door het plotselinge ’sociale gezicht’ van het CDA in Waddinxveen. ‘Wij denken aan de bezuini gingen op sport en het cen trum voor kunstzinnige vor ming Kreater, waaraan het CDA in het recente verleden van harte heeft meegedaan en vooral op het punt open baar groen en het wijk- en buurtbeheer', aldus de demo craten. ‘Op dat laatste punt is onze fractie destijds door het CDA weggehoond en nu voert die partij dat op. Lees maar na in ons verkiezingsprogramma'. Volgens D66 is dit een voor beeld van hoe - naar de me ning van de gemeenteraads- fractie van deze partij - de christen-democraten probe ren een slag te slaan uit het politieke overleg. D66: ‘Wij voorspellen dat in de verkiezingsstrijd van 1998 mede naar voren zal komen dat het CDA het collegepro gramma halverwege de rit in sociale zin heeft bij gesteld. Dat de PvdA dit probeert is legitiem, maar het CDA moet niet plotseling gaan meehui len met de wolven in het bos’. j over de betaalbare woningen. Veel van die nieuwe woningen zijn voor de minima onbereik baar. Zij kunnen er ook met huursubsidie niet in', weet drs. Aad van Holsteijn. In Zuidplas wordt met kunst en vliegwerk nog voor dertig procent voor de doelgroep in de sociale sector gebouwd. Dat gebeurde ter gelegenheid van de ’Nationale Vrijwilli- gersdag’, een dag waarop heel Nederland alle mensen die vrijwilligerswerk doen, be dankt. Voor Waddinxveen bedankte de Stichting Waddinxveens Welzijnswerk haar vrijwilli gers. De stichting heeft hen persoonlijk of vertegenwoor digers van bepaalde activitei ten een bedankbrief gezon den. Er zijn ruim 200 brieven ver stuurd, waarin de stichting aangeeft dat zonder vrijwilli gers er nog geen kwart van het werk kan worden gedaan Meer in het algemeen vindt de PvdA dat het college veel te weinig actief en activerend is. Zie het winkelcentrum De Nieuwe Passage. Op stel en sprong moest in juli een be sluit worden genomen. Daarna is het al een halfjaar hoegenaamd stil. In de raads commissie horen de raadsle den steeds wel dat er vooruit gang geboekt wordt, maar zichtbaar is het niet. Laat staan dat Waddinxveners we ten wat er gebeurt. Ten aanzien van het subsi diebeleid ziet de PvdA ook een ongewenste ontwikke ling. Het college komt met een bepaalde vorm van subsi diëring, de budgetsubsidië- ring. Doel daarvan is meer te kij ken naar het resultaat wat met een gesubsidieerde acti viteit wordt bereikt. Dan moet je van te voren wel dui delijk vaststellen wat je wil. Dat gebeurt niet. Daardoor ontstaat er een afstand tus sen gemeentebestuur en ge subsidieerde instellingen en kunnen we als raad ons werk niet doen. De PvdA: ‘Bij contacten die we met instellingen hebben merken we steeds meer dat het college weinig belangstel ling toont: Er is geen inzicht in wat er gebeurt, men gaat maar door op de ingeslagen weg. Het is toch een absoluut dieptepunt dat het verminde ren van de bezuinigingen op sport niet bespreekbaar is. Eerst maar een nieuw plan, dan besluiten nemen*. Op de PvdA-ledenvergade- ring over volkshuisvesting hebben de sociaal-democra- ten kunnen vaststellen dat de corporaties wel zin hebben nieuwe dingen op te pakken. Het college kan dus zo aan de slag. Het verkeerscirculatieplan is Dat is natuurlijk heel prettig een andere misser. Bureau voor die groep en geeft star- Oranjewoud BV is lange tijd bezig geweest met zijn ver haal zonder dat het college daar iets aan deed. Schrifte lijke reacties en scherpe vra gen in de commissie hebben het college in beweging ge bracht. Nu ligt er eindelijk een verhaal, dat de inspraak in kan. de grondverkoop aan. De winst kun je ergens anders gebruiken om de grondkosten laag te houden. Het is beter als je een plan maakt waarin Je moet zorgen dat de je die verschillende dingen aan elkaar koppelt'. Op dat moment voel je je toch niet helemaal lekker. Er is dus nog veel te doen in 1997‘, aldus PvdA-fractievoorzitter drs. Aad van Holsteijn. WADDINXVEEN - De Stichting Waddinxveens Welzijns werk (SWW), die het aantal locale vrijwilligers schat op 6.000 en wil komen tot een vrijwilligers vacaturebank, heeft alle vrijwilligers die voor de SWW actief zijn afge lopen zaterdag 7 december in het zonnetje gezet. EXTRA OPENINGSTIJDEN: ZONDAG 15 DECEMBER 10-16.30 UUR DONDERDAG 12 EN 19 DECEMBER TOT 21.00 UUR Zo werd er in het plan bij voorbeeld gezegd dat de sportclub Antilope (Alber- dingk Thijmlaan) bij een kos tendekkend tarief meer dan drie keer zoveel zou moeten gaan betalen voor de huur van de atletiekbaan. Ook werd er gesuggereerd dat de Waddinxveense voetbalver enigingen wel bij elkaar ge schoven zouden kunnen wor den. ‘In deze vrijwilligersvacatu- rebank moeten alle vacatures voor vrijwilligerswerk in Waddinxveen zijn opgeno men. Daaruit kan dan de po tentiële vrijwilliger, met een beetje hulp, een keus maken'. Jan Korving heeft de ver wachting dat de gemeente het initiatief van de SWW se rieus zal bekijken op finan ciële haalbaarheid. Daar heeft de stichting de gemeen te al in ruime mate mee ge holpen. ‘Geen grote opgetuigde ac commodatie, nee, we doen het in eerste instantie in de kan toorruimte van de stichting aan de Kerkstraat. Die is bij iedereen bekend1. ‘Mocht dan de toeloop derma te groot zijn dat die ruimte te klein wordt, kunnen we altijd weer om de tafel gaan zitten. We willen eerst bewijzen dat een dergelijke voorziening in derdaad een functie heeft in Waddinxveen'. Met een vrijwilligersvacatu- rebank, de cursussen voor vrijwilligers en de cursussen voor senioren, denkt de Stich ting Waddinxveens Welzijns werk een belangrijke bijdrage te leveren aan de kwaliteit van het vrijwilligerswerk dat de leefbaarheid in de gemeen te en dus de Waddinxveense gemeenschap ten goede zal komen. lijk om vragen kunnen daar om hulp krijgen van een me dewerker van de Reformato rische Stichting Thuiszorg'. ‘De Vierstroom bemiddelt hierbij. Ik wil overigens bena drukken dat Vierstroom-me- dewerkers iedere cliënt met respect behandelen. En we besteden bij de scholing van ons personeel aandacht aan levensbeschouwelijke aspec ten in de hulpverlening'. ‘Zo kunnen alle cliënten reke nen op goede zorg waarbij de levensbeschouwing een eigen plaats heeft. De zorg die de Reformatorische Stichting Thuiszorg levert vormt hier op een goede aanvulling'. De heer Nijkamp, directeur Reformatorische Stichting Thuiszorg, vult aan: ‘Onze stichting beschikt sinds kort over een landelijke toelating voor kruiswerk Ik ben ver heugd over deze samenwer king met De Vierstroom'. Als iemand thuis zorg nodig heeft, stelt hij of zij het op prijs, indien die zorg verleend wordt door een hulpverlener die respect heeft voor zijn of haar levensovertuiging. Om hier in de praktijk gestal te aan te geven, sluiten de Reformatorische Stichting Thuiszorg en De Vierstroom een samenwerkingsovereen komst. Mevrouw Gho, adjunct-direc- teur thuiszorg De Vier stroom: ‘Het is belangrijk dat iedereen bij ons terecht kan voor zorg die bij hem of haar past. Inwoners uit Midden- Holland, die hier nadrukke- •4 genoemd. Voor iedere grote klus wordt door het college van Burgemeester en Wet houders een extern bureau binnengehaald. Op zich is dat natuurlijk wel handig. Is er iets moeilijks dan zoek je naar een bureau, door bijvoorbeeld geld uit het dat daar iets van af weet. Je hoeft dan de eigen ambtena ren niet bij te scholen. Is het rapport klaar en het beleid vastgesteld, dan vertrekt het dien je daar als gemeente met bureau weer. Je hebt er dan de grondverkoop aan. ook geen kosten meer aan. De PvdA-fractie is het daar niet principieel mee oneens, maar er kleven ook nadelen aan. bureaus goede producten le veren. Dat betekent dat je er als gemeente met je neus bo venop moet zitten. Daarmee voorkom je dat de bureaus in de fout gaan of met een ver haal komen datje niet wil. Dieptepunten in het afgelo pen jaar waren voor de soci- aal-democraten het sportbe- college te sputteren. Zij wilde leidsplan en het verkeerscir culatieplan. U'‘ sportbeleidsplan heeft veel winding, maar legden we na afloop van de maaltijd vol daan ons bestek in de eindpo sitie. We nuttigden welis waar een matige garnalenter rine (f17,50) en ook niet echt memorabele parelhoenbouil- lon (8,50) vooraf, vertelt ’Lekker’. ’Maar daarna nam de keuken revanche via een goede wilde eendenborst met honing en lavendelsaus (38,50), terwijl er aan de overzijde tevreden geluiden klonken boven het bord met lamskoteletjes en tuinbonen (f39,50)’. ’De prijsuitreiking vonden we niet evenwichtig. De voorge rechten zijn nogal duur voor de geboden kwaliteit, te wei nig onderling verschil ook. De hoofdgerechten daarentegen zijn weer redelijk van prijs. Misschien werkt De Bruin wel naar eenheidsprijzen toe’. ’Wat wijn betreft is ie daar al een heel eind mee gevorderd: 31 wijnen voor dezelfde prijs voor ters weer nieuwe kansen. Keerzijde is dat mensen die het niet kunnen betalen in de oudere woningen blijven zit ten. Je kunt daardoor inko- menswijken krijgen. Daar is de PvdA geen voorstander van. ‘Als veel mensen met een laag inkomen bij elkaar wonen be tekent dat dat het winkelaan bod onder druk staat. Win kels hebben het dan moeilij- ker, je krijgt dan een Ook voor de voorzieningen in de wijk kan dat negatieve ge volgen hebben. Gelukkig is de situatie in Waddinxveen nog nergens alarmerend. Maar besturen is ook vooruit zien'. GOUDA - Zaterdag 14 de cember van negen tot een uur houdt Kiwanisdub Gouda weer haar rommelmarkt in het pand Vest 13-19 te Gouda. Elke tweede zaterdag van de maand wordt deze rommel markt gehouden van geregel de en ongeregelde goederen. Er is keuze uit een veelheid van gebruiksartikelen. Kiwanis organiseert acties en evenementen, waaruit de op brengsten geheel worden be stemd voor humanitaire, so ciale en culturele doeleinden. Overtollige inboedels of spul len, die nog geschikt zijn voor hergebruik, kan men in Wad dinxveen kwijt voor het goede doel na een telefoontje met W.P. Wildeman, tel. 0186- 602965. toegezegd daar aan mee te willen werken. Daarbij zal ook worden be zien hoe de lastendruk de af- fractie is dit allemaal niet erg gelopen jaren geweest is. De succesvol gegaan. (f36,50). Menu-arrangement 85 gulden. Huiswijn f29,50. Buiten eten mogelijk. Zestien parkeerplaatsen’, besluit ’Lekker’ het bezoek aan ’Ak- keroord’. Over ”t Baarsje’ had ’Lekker’ gelezen óp ’les pages jaunes’ van het Franse dagblad Le Figaro van 22 september. Daar stond: ’Daam Scharloo m’est apparu comme les plus connaisseur et le plus chaleu- reux des restaurateurs néer- landais et francophiles’. ’Was getekend: Michel Piot. Ofwel de laatste zin van een artikel over de Sopexa-club Table a Francaise, waarbij ’t Baarsje in Waddinxveen thans is aangesloten’. ’Lekker’: ’Het verbaasde ons niet, patron Daam Scharloo (58) is een bezige bij. Zit ook op Internet, zodat u per E- mail kunt reserveren. Maar tot twee keer toe was ie ge woon in zijn intieme polder- restaurant om ons het gevoel Kort daarvoor had de Wad dinxveense gemeenteraad de begroting 1997 vastgesteld. Dat ging dit jaar op een nieu we manier. De begroting zelf zag er anders uit. Het is de bedoeling dat de raad meer gaat sturen op de resultaten, meer aandacht heeft voor wat met het beleid moet worden tiatie in de huizen aanbren gen, zodat mensen langer in de wijk blijven wonen. Met de corporaties kun je ook de leef baarheid aanpakken. Corpo raties hebben daar op basis van het rijksbeleid ook een taak in'. Het college heeft nog niet veel belangstelling voor deze ideëen getoond. Dat is niet zo verwonderlijk. Zij moeten zelf hun voornemens nog uitvoe ren. In de nota Volkshuisves ting die van de zomer door de raad is vastgesteld staat een aantal actiepunten, die dit jaar nog geregeld zouden worden. Daar is nog niets van terecht gekomen. Patron Daam Scharloo (links op de foto) van 't Baarsje met zijn kok Gerard Schalkwijk. (Archieffoto: Sjaak Noteboom). Paperwhites Scheeps- lantaarn van wat er nu wel gebeurt. De activiteiten van de SWW vinden plaats voor een groot aantal doelgroepen die door de stichting in de brief wor den genoemd: peuters, kinde ren, tieners, jongeren, vol wassenen en senioren. Om de dank van de Stichting Waddinxveens Welzijnswerk kracht bij te zetten worden alle vrijwilligers meteen uit genodigd voor een speciaal voor hen georganiseerde feestavond op zaterdag 22 fe bruari 1997. Teamleider Jan Korving van de SWW: “Vrijwilligers zijn voor heel veel organisaties in Ron en Tonneke de Bruin-Boonstoppel in hun restaurant Ak- keroord in Waddinxveen-Zuid. (Archieffoto: Fejagrafie Ton De PvdA heeft in de algeme ne beschouwingen voorge steld met de woningcorpora ties plannen te maken om te zorgen voor gemengde wij ken. Je kunt bij het opknap pen van de wijken differen- WADDINXVEEN - Met een klap sloot Waddinxveens burgemeester Kees van der Lin den op donderdagavond 28 november om zeven uur zijn veertigste en laatste begro- nanciële situatie onvoldoende in staat zijn om op een vol waardige manier aan de sa menleving deel te nemen. In rechte taal: er is verborgen armoede'. .„n^grerland. /KtpKziir oatpersootfyh, szru-iu. Ren‘>ul* WADDINXVEEN - Het ge vreesde blad ’Lekker ’97’ - ’s lands toonaangevende res taurantgids - is weer uit. Tot de beste 500 restaurants in ons land blijken opnieuw 'Ak- keroord’ van Ron en Tonneke de Bruin-Boonstoppel in Waddinxveen-Zuid) en ’t Baarsje van Daam Scharloo aan de Zwarteweg te beho ren. De Waddinxveense restau rants ’de Gouwe Dis’ (Zuidka- de) en ’Bibelot’ (Limaweg) blijven in de 19e editie van de veelgeraadpleegde restau rantgids om onnavolgbare re denen onvermeld. ’Lekker’ schrijft over ’Akker- oord’ het suprise-menu van vijf gangen (f 72,50) niet te weten te zijn gekomen. Maar verrassingen beleefde het blad wel degelijk in het ’jonge restaurant van patron-cuisi- nier Ron de Bruin (39)’. ’Zoals altijd leidde bestude ring van de kaart niet tot op- ÏL Windlicht engel “Wij hebben over dit onder werp een motie ingebracht. Met een paar veranderingen is die ook door het CDA on dertekend. Toen er voor de motie een meerderheid in de raad bleek te zijn begon het 1 11 rr 1 1 niet verplicht worden met Het geld over de brug te komen en voelde een zware politieke la- scherpe reacties van de orga- ding in de motie'. >vii- Door deze gang van zaken kwam het CDA onder druk te staan. Na enig gedebatteer en schorsingen besloot de Pv dA dat de motie zou worden aangehouden en dat het colle ge van B. en W. binnen enke le maanden met een plan komt. Een ander punt wat de PvdA onder volkshuisvesting heeft ingebracht is aandacht voor de oudere wijken. Door nieuwbouw kunnen mensen met een hoger inkomen door stromen. De PvdA wil een onderzoek naar de stille armoede in Waddinxveen. Dat is iets wat bereikt. In goed ambtelijke de politieke partijen zich aan taal: sturen op producten. moeten trekken, maar ook In het gemeentehuis heeft het college. Het college heeft men het gemeentelijk huis houdboekje moeten omzetten in een productbegroting. Naar mening van de PvdA- Thuiszorg samen met De Vierstroom GOUDA/WADDINXVEEN - De Vierstroom (kruiswerk en maatschappelijke dienstver lening in Midden-Holland) gaat een samenwerkings overeenkomst sluiten met de Reformatorische Stichting Thuiszorg. te geven dat we bij hem in de watten liggen’. ’Wat had chef-kok Gerard Schalkwijk (34) op het vuur staan? De salade met kreeft in elk geval niet, want die was veel te koud. De gerookte eendenborst met gebakken groenten was lekker als al tijd’. ’En de gekonfijte konij nenbout een openbaring: een tam konijn, door Schalkwijk getransformeerd tot gastro nomische climax, met flu weelzachte aardapelpuree, groene kool en net dat beetje mosterd om de juiste ’kleur’ aan het geheel te geven’. Voorts volgens ’Lekker’ een ’tegenvallend kaasplateau, spannend wijnarrangement. Afgezien van Scharloo zelf vonden we de zwarte brigade erg groen’. ’De prijzen zijn correct. Tegen de eredivisie aan. Menu’s 55 gulden (3) tot f98,50 (8). Vegetarisch f69,50 (4). Huiswijn f32,50. Parkeer- service’. Bennemeer) tingsraad af. Even daarvoor had bij de rondvraag iedere fractievoorzitter dit feit even herdacht. Waddinxveen van groot be lang. Denk bijvoorbeeld maar aan de scholen, sportvereni gingen, muziekverenigingen, scoutinggroepen, het kerke lijk werk, ouderenzorg, maal- tijdbezorging, politiek en na tuurlijk de SWW'. Op basis van landelijke cij fers moeten er in Waddinx veen zo’n 6.000 inwoners als vrijwilliger actief zijn. ‘Het belang van vrijwilligerswerk wordt zeker onderkend door de politiek in Waddinxveen. Deskundigheidsbevordering is volgens de gemeente van belang'. ‘Daarom is onze stichting al bezig met programma’s op te stellen, waarin vrijwilligers de noodzakelijke cursussen krijgen aangeboden. Mensen die kunnen aantonen dat ze inderdaad vrijwilligerswerk doen, mogen gratis aan die cursussen van de S.W.W. deelnemen'. Verder heeft de stichting een subsidieverzoek gereed om te komen tot een vrijwilligers- vacaturebank in Waddinx veen. ‘Zo’n voorziening is van belang om de mensen die vrij willigerswerk willen gaan doen te kunnen helpen bij het maken van een keuze. Het blijkt dat het voor deze men sen soms zoeken is naar een ingang in het vrijwilligers werk'. ZONDAG 15 DECEMBER 10.00 -17-00 uur Gezaa^60nien VaWio, n ^o/op Binnen de PvdA en andere partijen is er opnieuw aan dacht voor de armoede. ‘Het lijkt een onderwerp waarop doorstroming in winkelstrips. we als partij weer eens ons 1 ware gezicht kunnen laten zien', aldus PvdA-fractievoor zitter drs. Aad van Holsteijn. ‘In de algemene beschouwin gen hebben we aandacht voor dit thema gevraagd. Het is niet zo dat er in Waddinxveen mensen zijn die onvoldoende te eten hebben of geen dak boven het hoofd hebben. We hebben echter wel het idee dat er achter de gordijnen mensen zitten die door hun fi- sociaal-democraten zullen er naar sterven de lastendruk voor de minima en de modale inkomens die kwetsbaar zijn in toom te houden. Er wordt stevig gebouwd in Waddinxveen. De woonwijk Zuidplas breidt steeds verder Na de commissiebesprekin- uit. Lege plekken zoals langs gen is het college als een haas de Gouwe (Zuidkade en aan de slag gegaan. De frac- Noordkade) en bij het voor- ties hebben dit jaar hun alge- malige Gouwe College (Prins mene beschouwingen op pa- Bernhardlaan) worden volge- pier gezet. In de schriftelijke bouwd. beantwoording ging het colle- ‘Wij hebben echter zorg ge daar weer op in en herstel- J~ 11 de ze het gebrek aan inhoud. Dat betekende op die 28e no vember een lange zit. Alle fracties gingen weer in op de inhoud. De PvdA-fractie heeft zich in de begroting op een paar pun ten gericht. Als eerste punt werd het te veel aan externe bureaus binnen de gemeente Dat is niet veel. Op al die lege plekken komen alleen maar dure huizen. ‘Wij hebben in de algemene beschouwingen aangegeven dat we meer huizen in de so ciale sector willen. De ge meente kan dat beïnvloeden WADDINXVEEN - In de nacht van woensdag op don derdag is aan de Oostpolder- weg een auto gestolen. Het betreft een groene Opel Corsa met het kenteken HR-VH-92. In de nacht van donderdag op vrijdag werd aan de Troel- strahoeve ingebroken in een auto. Een autoruit werd inge slagen. Ontvreemd werden een portemonnee met geld. Vrijdagavond werd een auto opengebroken aan de Dreef. De buit bestond uit een auto radio. Zondagavond werd aan de Sniepweg een auto openge broken. Door middel van het demonteren van het slot van de zijdeur werd gereedschap buit gemaakt. In een woning aan de Van Mecklenburg Schwerinlaan is geprobeerd in te breken. Het cilinderslot werd ver nield, mzaar er wordt niets vermist. GRoËnÖÖrWALLEN leiden J U PAGINA 17 t.’V' KRAAMVERH -/ 4> HET RIJKE TUINLEVEN vanaf 295 1 heerlijk geurende Narcissen, j 50 voor binnen, 5 bollen voor Ty WOENSDAG 11 DECEMBER 1996 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN S' Engelen zweven in deze téT, tijd overal door 't lucht- Jia ruim... Bij GroenRijk M d v>ndt u vast een engel 4J2-Ö A die bij u past... Wss:; goud, 24 cm Linnaeusweg 6, 277] HD Boskoop, tel. 10172)21 32 68

Weekblad voor Waddinxveen | 1996 | | pagina 17