WADDINXVE M E E G E N T E OFFICIËLE BEKENDMAKINGEN EN MEDEDELINGE 1 8 SPREEKUREN WOFNSDAG 18 DECEMBER 1996 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 3 (0182) 624 624 NIEUWJAARSRECEPTIE Middelburgseweg 14b BEPERKTE DIENSTVERLENING Aanpassing openingstijden afdeling Publiekszaken RUIMTELIJKE ORDENING Verzoek om vrijstelling Prins Bernhardiaan 69 en 71 Verzoek om medewerking Instituut Sociaal Raadslieden INZAMELING KERSTBOMEN Hoofdprijs portable c.d.-speler. VERGADERINGEN Op de agenda o.a.: Verleende sloopvergunning Brugweg 100 GROEN Binnengekomen kapaanvragen BOUWZAKEN Stationsstraat 47 Binnengekomen bouwaanvragen/ingediende meldingen Verleende kapvergunningen AFSTEKEN VUURWERK Oranjelaan 24 1 kastanje BOUWPERCEEL AARD VAN HET BOUWPLAN Portable c.d.-speler eerste prijs Staringlaan 14 tweede prijzen Radio-cassette-recorder 2 Walkman met radio 3 derde prijzen Henegouwerweg 13 en 14 het oprichten van twee bergingen Spelcomputer vierde prijzen Kanaalstraat 4, 6 en 8 vijfde prijzen Kado-bon van f 10,00 30 Aletta Jacobshoeve 7 De WIJZIGINGEN HUISVUILOPHAALDIENST CENTRAAL MELDPUNT ZORG 4 Verleende bouwvergunningen/ingestemde meldingen BOUWPERCEEL AARD VAN HET BOUWPLAN Brochure "Stappen zonder drempels" Nesse 12 en 14 De politie zal streng optreden tegen overtredingen. Staringlaan 5a MILIEUZAKEN Terinzagelegging aanvraag en ontwerpbesluit het oprichten van vier woningen Noordkade 109 OPENINGSTIJDEN AFDELING PUBLIEKSZAKEN Bezwaren GLADHEIDSBESTRIJDING Specifieke verklaring van geen bezwaar j 08.30 - 14.00 uur 08.30 - 12.30 uur 19.00 - 20.30 uur Op grond van artikel 2.7.3, eerste lid van de A.P.V. is het verbo den vuurwerk te bezigen op een door Burgemeester en Wet houders in het belang van voorkoming van gevaar, schade of overlast aangewezen plaats. Op grond van bepalingen in het "Vuurwerkbesluit Wet milieugevaarlijke stoffen" is het verboden vuurwerk tot ontbran ding te brengen op een ander tijdstip dan tussen 31 december 10.00 uur en 1 januari 02.00 uur (afsteekperiode). Vuurwerk mag alleen worden verkocht op 28, 30 en 31 december 1996 aan personen van 16 jaar en ouder. Het in het bezit hebben of afsteken van vuurwerk buiten genoemde perioden is een mis drijf. Dit zijn algemene bepalingen die overal in Nederland gel den. In Waddinxveen zijn daarnaast bepalingen in de Algemene Plaatselijke Verordening (A.P.V.) van kracht om overlast door het gebruik van vuurwerk te beperken of te voorkomen. Deze bepalingen blijven ook tijdens de afsteekperiode van kracht. In verband met het bovenstaande heeft het college van B. W. voor de wettelijk vastgestelde afsteekperiode: - de nabije omgeving van het Anne Frankcentrum, 't Suyt- einde en het Zorgcentrum Souburgh (voor de gehele pe riode, dus tussen 31 december 10.00 uur en 1 januari 02.00 uur); - de nabije omgeving van het dierenparkje in het Warnaar- plantsoen (eveneens voor de gehele periode); en - de winkelcentra (op 31 december tussen 10.00 en 18.00 uur) aangewezen als plaatsen waar het afsteken van vuurwerk absoluut verboden is. Het tweede lid van hetzelfde artikel verbied het afsteken van vuurwerk op of aan de weg of op een voor publiek toegankelijke plaats indien zulks gevaar, schade of overlast kan veroorzaken. De sociaal raadsvrouw, mevrouw drs. C.M.J. de Bakker, is af wezig van maandag 23 december 1996 tot en met woensdag 1 januari 1997. - Een bezwaarschrift tegen een besluit tot beëindiging van bij zondere bijstand in de woonkosten, ingevolge de Algemene- Bijstandswet, per 1 november 1996. - Een bezwaarschrift tegen een besluit tot vaststelling van huis nummers ten behoeve van een zestal nieuwe woningen op het perceel, plaatselijk bekend: Piasweg achter het Gijsberterf. De agendastukken liggen bij het secretariaat van de com missie op werkdagen tijdens kantooruren ter inzage. Burgemeester en Wethouders delen mede dat vanaf 19 decem ber 1996 het ontwerpbesluit ter inzage ligt inzake de aanvraag van: Commissie voor de bezwaar- en beroepschriften op don derdag 19 december 1996, aanvang 20.00 uur in het ge meentehuis. De vergadering van het Algemeen bestuur Bedrijvenschap regio Gouda, op donderdag 19 december 1996 in het ge meentehuis van Moordrecht, gaat niet door. - de directie van Boers Exploitatie B.V. om vergunning inge volge de Wet milieubeheer voor veranderen van de inrichting (im- en exportbedrijf van land- en tuinbouw producten c a.) door uitbreiding van de overslag van bloemen en planten op het perceel Bredeweg 22. Op donderdag 2 januari 1997 zijn de balies overdag geopend van 08.30 tot 12.00 uur (in plaats van 14.00 uur), 's Avonds is er wel een normale avondopenstelling. Schriftelijke bedenkingen tegen de aanvraag en het ontwerpbe sluit kunnen door eenieder tot 16 januari 1997 bij hun college worden ingediend. Op dinsdag 24 (kerstavond) en dinsdag 31 december (oude jaarsavond) a.s. is er geen avondopenstelling bij de afdeling Pu bliekszaken. Op 24 december zijn de balies overdag normaal geopend van 08.30 - 14.00 uur; op 31 december zijn de balies geopend van 08.30 tot 12.00 uur. De bijeenkomst wordt gehouden op donderdag 2 januari 1997 van 17.00 tot 19.00 uur. TELEFOONNUMMERS Gemeentehuis postadres telefax Afvalstation (ophalen grofvuil) Zuidelijke Rondweg 250, Centraal Meldpunt Zorg Pr. Bernhardiaan 9, Meldpunt discriminatie Instituut Sociaal Raadslieden Meldpunt vandalisme aan openbare voorzieningen Gouwebad "De Sniep” (informatie) Overige belangrijke telefoonnummers zie pagina 5 gemeentegids In verband met de verbouwing van het gemeentehuis vindt in 1997 de traditionele nieuwjaarsreceptie plaats in het Anne Frankcentrum, Jan van Bijnenpad 1 te Waddinxveen. 624 680 624 500 610 401 624 524 624 760 612 570 Zonnesingel (ter hoogte van Zonnehof) Opname in deze publicatie houdt uitdrukkelijk geen uitspraak in omtrent de definitieve besluitvorming. Evenmin kan in dit stadi um een bezwaarschrift worden ingediend tegen een voorgeno men bouwplan. hoek Beijerincklaan/ Zuidelijke Rondweg Regulus 2 en 4, Pollux 2 en 4 Eenieder die meent rechtstreeks in zijn/haar belang te zijn ge troffen door verlening van een bouwvergunning danwel instem ming met een melding, kan gedurende een termijn van zes we ken na de dag van verzending/uitreiking van de beschikking een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij het college van Burge meester en Wethouders van Waddinxveen, Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. Informatie omtrent beschikkingen is verkrijg baar bij de afdeling Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu (telefoonnummer 0182-624764). In verband hiermede ligt het verzoek om vrijstelling met de daar bij behorende stukken, waaronder bouw- en situatietekeningen, ter inzage met ingang van 19 december 1996 tot 3 januari 1997, voor eenieder tijdens werkdagen van 08.30 uur tot 12.30 uur bij de afdeling Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Mi lieu, Raadhuisplein 1 te Waddinxveen. De burgemeester van Waddinxveen maakt bekend dat Burge meester en Wethouders voornemens zijn om met toepassing Gedurende deze termijn kunnen tegen het voornemen om vrij stelling te verlenen door eenieder schriftelijk bedenkingen wor den ingediend bij Burgemeester en Wethouders van Waddinx- veen, Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. Burgemeester en Wethouders hebben het voornemen de ge vraagde vrijstelling te verlenen, met het oog hierop bij Gedepu teerde Staten van Zuid-Holland de vooraf benodigde verklarin gen van geen bezwaar aan te vragen en na ontvangst van die verklaringen en de gevraagde bouwvergunning te verlenen. Dit verzoek kan slechts worden ingewilligd na het verlenen van vrijstelling als bedoeld in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelij ke Ordening, aangezien het bouwplan in strijd is met het ter plaatse geldende bestemmingsplan ’’Oranjewijk 75", en voorts na ontvangst van verklaringen van geen bezwaar van Gedepu teerde Staten van Zuid-Holland als bedoeld in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en in artikel 50, lid 5, van de Woningwet. De burgemeester van Waddinxveen maakt bekend dat een aan vraag om afgifte van een bouwvergunning is ingediend voor Alleen zij die tijdig (schriftelijk of mondeling) bedenkingen heb ben ingebracht tegen het ontwerp van een besluit kunnen later beroep instellen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, tenzij wordt aangetoond dat men redelijkerwijs niet in staat is geweest (tijdig) bedenkingen in te brengen, dan wel de besluitvorming straks afwijkt van het voornemen. Indien gewenst, worden de persoonlijke gegevens van degene die een bedenking indient, niet bekend gemaakt. Het verzoek daartoe moet schriftelijk, tegelijkertijd met de bedenkingen, wor den ingediend. het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een horecaruimte het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woning het oprichten van een betreedbare schakelkast het gedeeltelijk veranderen van een kantoorruimte in een woon ruimte het opheffen van funderingsge- breken het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woning het oprichten van een transfor - matorstation het gedeeltelijk veranderen van een kantoorgebouw het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van twee balkons. Op grond van de gemeentelijke afvalstoffenverordening mag het huisvuil uitsluitend op de ophaaldag aan de reinigingsdienst worden aangeboden. Daarnaast wordt u dringend verzocht om geen groene of grijze container aan te bieden wanneer deze niet aan de beurt zijn. Voor de duidelijkheid: op de even weken wordt de groene con tainer en op de oneven weken wordt de grijze container ge leegd. Voor de weggebruiker is de winter meestal niet de meest aan gename periode van het jaar. Sneeuw en ijzel kunnen er voor zorgen dat het op de weg gevaarlijker wordt dan gebruikelijk. Een van de taken van de gemeente Waddinxveen is het zo goed Maandag 30 en dinsdag 31 december wordt normaal het huis vuil opgehaald; Woensdag 1 januari 1997 wordt geen huisvuil opgehaald; Donderdag 2 januari wordt het huisvuil van woensdag èn don derdag opgehaald; Vrijdag 3 januari wordt weer normaal het huisvuil opgehaald. Het afvalstation aan de Zuidelijke Rondweg is op 25 en 26 de cember 1996 en op 1 januari 1997 gesloten. Op deze dagen is het dus niet mogelijk om (grof) huisvuil te brengen. Nadere informatie kan worden verkregen bij de afdeling Open bare Ruimte, onder het telefoonnummer 624500. In verband met de komende kerstdagen en nieuwjaarsdag vin den de volgende wijzigingen plaats in het rooster van de huis- vuilophaaldienst. Maandag 23 en dinsdag 24 december wordt normaal het huis vuil opgehaald; Woensdag 25 en donderdag 26 december wordt geen huisvuil opgehaald; Vrijdag 27 december wordt het huisvuil van woensdag, don derdag èn vrijdag opgehaald. In de week van 30 december 1996 tot en met 3 januari 1997 wordt het huisvuil (grijze container) als volgt opgehaald: Eenieder die meent door dit besluit in zijn of haar belang te zijn getroffen kan ingevolge de Algemene Wet Bestuursrecht binnen 6 weken na publicatie van dit besluit een gemotiveerd bezwaar schrift indienen bij het college van Burgemeester en Wethou ders. Voor informatie kunt u terecht bij de-afdeling Voorbereiding werken en Verkeer. In de week van 23 tot en met 27 december 1996 wordt het huisvuil (groene container) als volgt opgehaald: Lijsterbesstraat (gedeelte tussen Sniepweg en Eiklaan) Het bouwplan ligt met ingang van 19 december 1996 tot 3 ja nuari 1997 voor eenieder ter inzage bij de afdeling Volkshuis vesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu, tijdens werkdagen van 08.30 uur tot 12.30 uur, Raadhuisplein 1 te Waddinxveen. Gedurende deze termijn kunnen door eenieder schriftelijk be denkingen worden ingediend bij Burgemeester en Wethouders van Waddinxveen, Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. De beslissing op een bouwaanvraag moet worden aangehou den wanneer ter plaatse een voorbereidingsbesluit van kracht is of een bestemmingsplan in procedure is gebracht. Het doorbre ken van de aanhouding is mogelijk wanneer het bouwplan in overeenstemming is met zowel het geldende bestemmingsplan als het toekomstige plan. Aan die voorwaarde voldoet het bo vengenoemde bouwplan. De specifieke verklaring houdt in: toe stemming vóóraf om de aanhouding te doorbreken op voor waarde dat tijdens het ter inzage liggen van het bouwplan geen bedenkingen worden ingediend. van artikel 50, vijfde lid, van de Woningwet en gebruikmaking van de zogeheten specifieke verklaring van geen bezwaar van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland bouwvergunning te ver lenen ten behoeve van het perceel 13 lijsterbessen (deze worden vervangen; bewoners reeds in gelicht) het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een bedrijfs ruimte. 1 watercypres aan de zij kant van de woning het slopen van een waren huis Bij het Centraal Meldpunt Zorg is de brochure "Stappen zonder drempels" verkrijgbaar. Dit gidsje geeft een duidelijk overzicht van de toegankelijkheid van toeristische, culturele, openbare en recreatieve voorziening en in de regio Midden-Holland voor mensen met een rolstoel of loophulpmiddelen. Daarnaast bestaat er ook de mogelijkheid de kerstboom zelf naar het gemeentelijke afvalstation te brengen aan de Zuidelijke Rondweg, nummer 250. Dit kan vanaf 27 december 1996 t/m 8 januari 1997 Het Centraal Meldpunt Zorg, Prins Bernhardiaan 9, is van maandag 23 december 1996 tot en met woensdag 1 januari 1997 gesloten. uitslag van de verloting wordt bekend gemaakt in de ge- meenterubriek in het Weekblad voor Waddinxveen van woens dag op 23 en 30 januari 1996. Nadere informatie kan worden verkregen bij de afdeling Open bare Ruimte, onder het telefoonnummer 624500. Grote partijen (meer dan 50 stuks) kunnen worden opgehaald. U kunt hiertoe telefonisch contact opnemen met de afdeling Open bare Ruimte op telefoonnummer 624500. Dit kan alleen op 6 en 7 januari 1997 van 13.00 tot 16.15 uur. 1Parkeerplaats/grasveld hoek Wingerd-Weidezoom 2. Parkeerplaats aan de Willem de Zwijgerlaan (bij A.H.) 3. Parkeerplaats Zuidplashof (voorkant) 4. Grasveld aan de Overtoom Om milieutechnische redenen worden de kerstbomen niet meer verbrand, maar gecomposteerd. De grote rookontwikkeling, die met het verbranden gepaard gaat, is een vorm van luchtveront reiniging, die niet in overéénstemming is met het gemeentelijk milieubeleid. Op woensdagmiddag 8 januari 1997 van 13.15 tot 16.15 uur worden op de volgende locaties in de gemeente Waddinxveen kerstbomen ingezameld: Een verzoek aan u: geef de gladheidsbestrijdingswagens tijdens hun werkzaamheden de ruimte, ook voor hen zijn de wegen glad. Bewoners kunnen bij de gladheidsbestrijding echter ook zelf een handje helpen door bij ijzel en sneeuwval het trottoir voor de eigen woning begaanbaar te maken en te houden. Zeker voor mensen die wat minder goed ter been zijn is het van groot be lang dat ook de stoepen schoon zijn. Bij zware ijzel en aanhou dende gladheid kunnen bewoners tegen betaling van f 2,50 tien liter zout ophalen bij de receptie van de gemeentewerf. Voor eventuele verdere informatie of als u wilt weten hoe de di verse strooiroutes er uit zien dan kunt u zich wenden tot de ba lie Publieksvoorlichting van het gemeentehuis. Namens de medewerkers van de gladheidsbestrijding hartelijk dank voor uw medewerking. Vaak wordt er preventief gestrooid. Dit is gladheidsbestrijding voordat het daadwerkelijk glad wordt onder andere ter voorko ming van opvriezing van natte weggedeelten. Op deze manier worden er veel problemen voorkomen. De doorgaande routes worden met nat zout gestrooid, de andere routes met gewoon zout. Nat zout is droogzout waar pekel is aan toegevoegd. Bij sneeuwval worden de strooiauto's voorzien van een sneeuw ploeg om zo de weg schoon te maken, direct daar achteraan wordt er gestrooid. mogelijk berijdbaar houden van doorgaande routes bij sneeuw val en ijzel. De melding van gladheid gebeurt meestal door de politie aan de dienst doende storingscoördinator of de storings- coördinator heeft de gladheid zelf al geconstateerd. Vervolgens belt hij de mensen die strooidienst hebben op en binnen 10 mi nuten zijn dan de strooiauto's op de weg. Raadhuisplein 1 Postbus 400, 2740 AK Voor dringende zaken kan contact worden opgenomen met de telefonische zorglijn van de Vierstroom, telefoonnummer (0182) 594500. Het ontwerpbesluit, de aanvraag en andere ter zake zijnde stuk ken liggen vanaf 19 december 1996 tot 16 januari 1997 ter in zage bij de afdeling Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu in het gemeentehuis alhier, elke werkdag vanaf 08.30 tot 12.30 uur en, op verzoek, op de maandagavonden gedurende drie aaneengesloten uren (tel. 624757, dhr. W.P. Kaandorp). Desgewenst kan een mondelinge toelichting worden verkregen. Ook na afloop van vorengenoemde periode kan nog inzage wor den verkregen en wel tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen het besluit op de aanvraag. Desgevraagd bestaat gedurende voornoemde termijn voor een ieder gelegenheid tot een gedachtenwisseling over het ontwerp van het besluit en het mondeling inbrengen van bedenkingen daartegen (tel. 624757, dhr. W.P. Kaandorp). Ingevolge het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet maken Burgemeester en Wethouders van Waddinxveen bekend de volgende aanvragen te hebben ontvangen: Loket voor Burgerlijke Stand, Burgerzaken, Reis- en Rijdo- cumenten maandag tot en met donderdag: vrijdag: dinsdag- en donderdagavond Het loket voor de Algemene Publieksinformatie is dagelijks geopend van 08.30 - 14.00 uur (vrijdag 12.30 uur). Daarna kunt u voor informatie terecht bij de receptie. De receptie is dagelijks geopend van 08.30 -17.00 uur (op vrijdag tot 16.30 uur). Tijdens de beide avondopenstellingen is de receptie geopend. Genoemde aanvragen zijn opgenomen in het Openbaar Regis ter, dat op werkdagen tussen 08.30 uur en 12.30 uur voor ee nieder ter inzage ligt bij de afdeling Volkshuisvesting, Ruimtelij ke Ordening en Milieu. Het register van verleende bouwvergunningen en meldingen waarmee is ingestemd ligt ter inzage bij de afdeling Volkshuis vesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu. Het rooien van bovengenoemde bomen en houtopstanden heeft geen gevolgen voor aantasting van natuur-, landschap-, of dorp- schoon, als bedoeld in artikel 5.4.2 van de Algemene Plaatselij ke Verordening. Ingevolge het bepaalde in artikel 4.5.3c van de Algemene Plaat selijke Verordening maken Burgemeester en Wethouders van Waddinxveen bekend de volgende aanvragen te hebben ont vangen: De burgemeester van Waddinxveen maakt bekend dat Burge meester en Wethouders voornemens zijn medewerking te verle nen tot het oprichten van een opslagruimte, een stallingsruimte en een woonhuis met kantoorruimte op een perceel gelegen te genover Coenecoop 95. Het verzoek om medewerking te verlenen ligt met ingang van 19 december 1996 tot 3 januari 1997, tijdens werkdagen van 08.30 tot 12.30 uur, voor eenieder ter inzage bij de afdeling Volkshuisvesting. Ruimtelijke Ordening en Milieu. Gedurende deze termijn kunnen door eenieder schriftelijk bedenkingen naar voren worden gebracht bij Burgemeester en Wethouders van Waddinxveen, Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. OPENINGSTIJDEN Het hele gemeentehuis elke werkdag van 08.30 tot 12.30 uur. In de middaguren kunt u alleen terecht op afspraak. Openingstijden afdeling Publiekszaken zie elders in deze rubriek. Afvalstation voor afgifte (grof)vuil en K.C.A. Elke werkdag van 10.00 tot 15.00 uur en zaterdag van 09.00 tot 12.00 uur. Burgemeester en wethouders alleen na afspraak via de secretaresses. Sociaal raadsvrouw op werkdagen (behoudens de woensdagen) van 09.00 tot 12.30 uur of na telefonische afspraak. Het college van Burgemeester en Wethouders nodigt de inwo ners van Waddinxveen, de vertegenwoordigers uit het vereni gingsleven en het bedrijfsleven van harte uit hierbij aanwezig te zijn. U kunt dan samen met de leden van het gemeentebestuur terugblikken, vooruitzien en elkaar over en weer het beste toe wensen voor het nieuwe jaar. Voor elke ingeleverde boöm ontvangt u een lootje en een si naasappel. Aan de verloting zijn 44 prijzen verbonden, te weten:

Weekblad voor Waddinxveen | 1996 | | pagina 3