Burgemeester onthult Hotel-restaurant 'Garden' geopend Grondsanering Alpherbrink gedenksteen raadhuis sta Daders gevlucht Diefstallen uit auto's In de flank Geen uitvoerverbod recyclebaar afval Kabeltarieven in Gouda ongewijzigd Beatrix heropent dnuis Klachten over het Gouds invalidenparkeerbeleid Plek van 'gasfabriek' blijft nog vervuild 'Coenecoop College' een 'veilige school' 'Creatief met perkamentpapier' Struik gestolen voor kerststukje Energiesubsidies aangepast Erepenning C.P. Cammeraat Scholier (15) mishandeld door vier jongens PAGINA 13 DONDERDAG 2 JANUARI 1997 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Spros, Waddinxveens vertrokken burgemeester C.M. van der Linden en districtschef N.J. Dreef in Waddinxveen is het convenant ‘De veilige school‘ ondertekend. Met de komst van ’Garden’ in vrijstellingen zullen komen. De provincie Zuid-Holland zal in een brief alle direct be trokken bedrijven en organi saties over de veranderingen informeren. seren.Na het volgen van de cursus beheersen de deelne mers de basistechnieken vol doende en kunnen ze zich eventueel in een vervolgcur sus verder bekwamen. Mate rialen behoeven niet te wor den aangeschaft. Alles is op de cursusdagen aanwezig. om kwart over acht over het fietspad tussen de Stations uit diverse onderdelen. Zo werden afgebroken en losse en scheuren gerepareerd. Het dak, de toren en de dak kapellen werden voor een GOUDA/WADDINXVEEN - Koningin Beatrix verricht vrijdag 24 januari de officiële HAZERSWOUDE-DORP/BOSKOOP Hotel-restaurant ’Garden’ heeft haar deuren geopend op het Interna tional Trade Centre op de grens van Hazerswoude- Dorp en Boskoop. De officiële opening van het complex is in maart. Dat is gebeurd in een brief aan het college van Burge meester en Wethouders van Gouda. Het schrijven is on dertekend door de Waddinx- veense mevrouw G.A.J. Pa ling, secretaris van zowel het OGM als het PGW. we leien. De beelden aan de voorgevel werden hersteld, op de toren van het stadhuis werden nieuwe pinakels aan- WADDINXVEEN - Een 39- jarige Boskoopse automobi liste keerde op het Noordein- de terwijl daar een 28-jarige Boskoopse automobilist na derde. Deze reed in de flank van de Boskoopse. De verschillende platforms voor gehandicapten in de Goudse regio worden volgens haar brief geregeld door bur gers die in het bezit zijn van een invalidenparkeerkaart benaderd met de klacht dat zij in Gouda tegenwoordig fors moeten betalen voor een invalidenparkeerplaats ’Het is onze ervaring dat in de meeste plaatsen gratis gepar keerd mag worden met een invalidenparkeerkaart. Het is voor ons dan ook onbegrij pelijk dat Gouda betaald par keren heeft ingevoerd’, aldus het Overleg Gehandicapten beleid Midden-Holland. Het OGM noemt Gouda een gezellige stad om te winke len. Niet alleen voor de inwo- De toegang van de publieks hal tot de overige ruimten van het gemeentehuis wordt in de nieuwe situatie bevei- delen natuursteen vervangen ligd met een pasjessysteem. Op het moment van de ople vering van de nieuwe pu bliekshal zal worden gestart met het opknappen van de raads- en trouwzaal. Dit kar wei neemt ongeveer drie we ken in beslag. Dat betekent dat in april het geheel voor zo’n zeven mil- verdeelt vervolgens op basis van een landelijke lijst het beschikbare geld. in de praktijk al zijn vruchten af. Rondom het Coenecoop College wordt het namelijk steeds rustiger en veiliger. In zijn toespraak, vooraf gaand aan de ondertekening van het convenant, bena drukte Coenecoop-voorzitter dr. L. de Jong dat het voor het geven van goed onderwijs noodzakelijk is, dat in een school gewerkt wordt met duidelijke regels en in een prettig leefklimaat. In het convenant zijn duide lijke afspraken gemaakt voor de afbakening van de onder linge verantwoordelijkheden en de communicatielijnen. De werking van het convenant zal over een jaar geëvalueerd worden. DEN HAAG/WADDINXVEEN Zuid-Hollandse bedrij ven mogen recyclebaar afval aanbieden aan afvalver werkers in de hele Randstad. Dat heeft het college van Ge deputeerde Staten (GS) be sloten. Tot nu toe gold een uitvoerverbod en moesten be drijven voor het aanbieden van het afval buiten de pro vincie een speciale ontheffing ontheffing worden aanvragen. Recyclebaar afval vraagd. Overigens hebben is al het afval dat voor herge- ook de provincies Utrecht en bruik in aanmerking komt, zoals papier, kunststof en metaal. Het vormt ongeveer 65% van het totale afvalaan- bod. Door het GS-besluit kun nen ondernemingen nu zelf cyclebare afvalstoffen uitvoe- beslissen waar ze in de Rand- GOUDA/WADDINXVEEN - Het Overleg Gehandicapten Midden-Holland (OGM), waarbij ook het Platform Ge handicapten Waddinxveen (PGW) is aangesloten, heeft het Goudse gemeentebestuur gewezen op knelpunten in het invalidenparkeerbeleid. GOUDA/WADDINXVEEN - De Stichting Centrale An tenne voorziening Gouda (SCAG) heeft haar begroting loop van dit jaar tot verdere 1997 aan de gemeenteraad van Gouda aangeboden. De belangrijkste punten daaruit zijn dat het programma beleid op dezelfde wijze zal worden voortgezet en dat de tarieven niet zullen stijgen. Het wetsvoorstel tot verplich te invoering van een pro grammaraad betekent dat er een onnodige laag wordt ge creëerd. Die extra laag, waar bij volgens het wetsvoorstel ook de invloed van de ge meenteraad verder vermin derd wordt, heeft in Gouda geen toegevoegde waarde. ‘Het zal de besluitvorming al leen vertragen. Bovendien zullen de abonnees op moeten ren, prikken, knippen en dor- draaien voor de kosten die aan de instelling van een pro grammaraad veronden zijn*, zo wordt in Gouda gevonden. De Tweede Kamer is door de REKAM gewezen op de nega tieve effecten van het wets voorstel, dat per 1 januari 1997 wot. is veworden. Dat alles valt te lezen in het werkprogramma bodemsane ring 1997 dat het Zuid-Hol landse college van Gedepu teerde Staten (GS) heeft vast gesteld. Het werkprogramma geeft aan welke locaties in 1997 on derzocht of gesaneerd gaan worden. ‘We kiezen met het werkprogramma voor een duidelijke voortzetting van het beleid dat in 1996 is inge zet: het accent ligt op de uit voering en minder op onder- zoek‘, aldus milieugedepu- teerde Jaap Wolf. Als de kosten meer dan tien miljoen gulden bedragen wordt een bodemsanering op projectbasis gefinancierd. GS hebben inmiddels de nieuwe provinciale prioriteitenlijst van deze omvangrijke geval len van bodemsanering naar het ministerie van Volkshuis vesting, Ruimtelijke Orde ning en Milieu gestuurd. Het ministerie van VROM Flevoland het uitvoerverbod voor recyclebaar afval opge- kapellen werden voor heven. In de provincie Noord- groot deel voorzien van nieu- Holland mogen bedrijven slechts een beperkt aantal re- WADDINXVEEN - Op de Junolaan is ’s nachts een ruit uit het rubber van een auto gesneden. De buit be stond uit een schrijfmap in cadeauverpakking. Op de Passage werd een autoruit ingeslagen. Hier werd een buzzer ont vreemd. Van een auto aan de Brederolaan werd met een tegel portierruit ver nield. Er werd een telefoon meegenomen. Op de Roosje Voshoeve werd door middel van het inslaan van een autoruit een actetas ontvreemd. Van een op de Acacias- traat geparkeerde bedrijfs auto werden de banden lekgestoken. Bij de politie werden na een nacht zeven auto-in- braken gemeld. Op de Boekweitakker, Wou- brechterf, Bonenakker (3x) en Otto-erf (2x) werden door middel van het ins laan van autoruiten en zonnedak een Shellspaar- kaart ontvreemd. Uit de andere auto’s werd niets vermist. Het Goudse programmapak ket, verzorgd door de Stich ting Regionale Kabeltelevisie Midden-Holland (REKAM) en in Waddinxveen alleen aan de Bloemendaalseweg te ontvangen, omvat thans 38 televisieprogramma’s in een basispakket en vijf abonnee- en betaalprogramma’s. In vergelijking met andere Nederlandse kabelnetten blijkt dit het meest uitgebrei de pakket te zijn. Het Goudse abonnementstarief is daarbij met ƒ10,65 inclusief btw per maand het laagste dat voor vergelijkbare netten geheven wordt. Het ligt ver onder het landelijke gemiddelde. Het uitgebreide Goudse pak ket programma’s in het basis pakket voldoet aan alle denk bare vormen die de landelijke politiek verplicht wil gaan op leggen. In november heeft OCW- staatssecretaris Aad Nuis (D66) aan de Tweede Kamer een definitief voorstel toege zonden. Hij stelt voor een ba sispakket van slechts vijftien programma’s door een - wet- WADDINXVEEN - Vanaf dinsdag 6, woensdag 7 en Cammeraat (Moerkapelle). donderdag 8 j anuari wordt bij W. de Goeij-Huisman (Tar- weakker 38) de cursus ‘Cre atief met perkamentpapier' gegeven. Er zullen kaarten, doosjes en woondecoraties uitvoeren van stort- en ver- brandingsafval vooralsnog verboden. Ook het verbod op uitvoeren van afval naar af valverwerkers buiten de Randstad blijft bestaan. De verwachting is dat op deze punten de provincies in de telijk verplichte - program maraad in te laten vullen. Dit kan voor de Goudse abon nees averechts werken. Het Goudse basispakket omvat reeds alle daarvoor in aan merking komende program ma’s. Er is op de Goudse ka bel zelfs ruimte voor nog meer programma’s. DEN HAAG/WADDINXVEEN - Dit jaar is er 40,1 miljoen gulden beschikbaar voor bodemsaneringsprojecten in Zuid-Holland. Van dit geld zal in 1997 ook een in 1998 uit te voeren plan voor grondsanering aan de Alpher brink in Waddinxveen worden opgesteld. WADDINXVEEN - Uit een tuin aan de Vondellaan is volgens de politie een Ski- mmia-struik weggenomen. Deze struiken worden ge stolen om de bessen die er aan zitten en in deze kerst tijd goed zijn te gebruiken in kerststukjes. ners van Gouda, maar zeer zeker ook voor de inwoners uit de streek. Echter, openbaar vervoer is voor mensen met een handi cap niet mogelijk. Omdat zij zich minder snel kunnen ver plaatsen en tussen door vaak moeten rusten, hebben zij meer tijd nodig dan gezonde mensen. Dit betekent dat het parkeer- geld dermate hoog kan oplo pen, dat het voor mensen met een handicap financieel een belemmering is, om in Gouda te gaan winkelen. Tevens attendeert het Over leg Gehandicaptenbeleid Midden-Holland er op dat verschillende invalidenpar keerplaatsen te smal en te ge vaarlijk zijn voor mensen met een rolstoel. Zo is er aan de Westhaven een invalidenparkeerplaats vlak langs de waterkant. ‘Dit is voor mensen die niet zo mo biel zijn of evenwichtsstoor nissen hebben heel gevaar lijk1, aldus het OGM. De ondertekening van het convenant gebeurde door de inmiddels vertokken burge meester C.M. van der Linden van Waddinxveen, burge meester drs. J.J. Spros van Boskoop, districtschef N.J. Ooik van het politiekorps Hollands Midden en voorzit ter dr. L. de Jong van het be stuur van het ’Coenecoop Col lege’. In de nieuwe overeenkomst is de samenwerking tussen schoolbestuur, gemeentebe sturen en het politiekorps ge regeld op het gebied van de bevordering en de handha ving van een veilig klimaat in en rondom de vestigingen van de samenwerkingsschool voor VBO, MAVO, HAVO en VWO. Ook belangen op het gebied van woningbouw, verkeer en vervoer, natuurontwikkeling en bedrijvigheid spelen voor taan een rol bij de urgentie- bepaling.Stadsvemieuwings- plannen kunnen bijvoorbeeld vertraging oplopen als een bodemsanering te lang op zich zou laten wachten. Door de integrale aanpak is er in vergelijking met 1995 een aantal wijzigingen in de lijst. Gedeputeerde Staten sturen de nieuwe prioriteitenlijst naar minister M. de Boer van bodemsanering niet alleen Volkshuisvesting, Ruimtelij ke Ordening en Milieu. Met de provinciale lijsten stelt het ministerie van VROM een landelijke priori teitenlijst vast en verdeelt de beschikbare financiële mid delen over de verschillende saneringslocaties in Neder- land.Het Zuid-Hollandse col lege van Gedeputeerde Sta ten zal wederom bij de minis ter aandringen op meer budget voor bodemsanering. Waddinxveens burgemeester C.M. van der Linden onthulde een gedenksteen in de muur van de publiekshal van het in renovatie zijnde gemeentehuis. Links op de foto de wethou ders. ffto: Sjaak Hotoboom). Sfeerimpressie van de uitbreiding van het gemeentehuis aan het Raadhuisplein. (Tekening: Stuurman Partners BV). GOUDA/WADDINXVEEN - Huishoudens en bedrijven in vesteren steeds meer in ener giebesparing. Op die manier worden energiebesparende producten voordeliger en wordt investeren in energie besparing nog aantrekkelij ker doordat men de kosten sneller terug verdient. Dit blijkt uit een inventarisa tie van de energiebedrijven. Daarom zijn de subsidiebe dragen met ingang van 1 ja- De eerste besprekingen over deze vorm van samenwerking zijn enkele jaren geleden be gonnen toen de noodzaak daarvoor nog niet echt aan wezig was. Langzaam aan is een weder zijds begrip tussen de instel lingen in Waddinxveen en Boskoop en het Coenecoop College gegroeid over de ge- zamelijke benadering van de jeugd in de regio. Het doel dat de deelnemers aan het overleg voortdurend voor ogen heeft gestaan, is door snelle, goed gecoördi neerde acties ongewenste ontwikkelingen te voorko men. Het slagvaardige optreden van de deelnemers in dit sa menwerkingsverband werpt kende boomkwekerijcentrum Boskoop weer een vol waardig hotel-restaurant. Het restaurant van ’Garden’ omvat een Japans Tepanya- ki-restaurant, een ’Steak-sa- loon’ (grill-restaurant in countrystijl) en het Thais- Chinese restaurant ’Lucky skoop) het ontwerp tekende. Het bouwmanagement was in handen van MNV (Gorin- chem). Hotel-restaurant ’Garden’ heeft 20 tweepersoonskamers met ligbad, toilet en telefoon, die binnenkort bovendien voorzien worden van televisie en minibar. Verder beschikt het horecabedrijf over twee luxe suites, een gezellige bar, een kinderspeelruimte (met tv, video en speelgoed). Zowel de restaurants, de hotelka mers als de diverse zalen zijn sfeervol aangekleed. De ’Steak-saloon’ is dagelijks geopend van 12.00 uur tot 23.00 uur. Het Japanse Tepa- nyaki-restaurant en het Thais-Chinese restaurant ’Lucky Garden’ zijn geopend van 17.00 uur tot 23.00 uur. Rond de feestdagen heeft ho tel-restaurant ’Garden’ spe ciale kerst- en nieuwj aarsar rangementen in Oosterse stad het afval aanbieden. Dat scheelt tijd en geld voor de Zuid-Hollandse bedrijven periode van september 1995 cliëntenvolgsysteem. èn de provincie: door het be- tot december 1996. De nood- sluit zullen naar schatting zakelijke restauratie bestond zo’n vijftig procent minder aange- De erepenning is aan de Moerkapellenaar toegekend in verband met de beëindi ging van zijn plaatselijke werkzaamheden voor de Bouw- en Houtbond. Gedu- worden gemaakt op de cursus rende 37 jaar heeft hij zich in- Garden’. Naast de drie res- die acht weken duurt. De gezet voor de bond en bonds- taurants beschikt het com- technieken die worden aan- leden. plex ook over een hotel, een geleerd zijn speciaal gericht Daarnaast heeft de heer partyruimte en een conferen- op het bewerken van perka- Cammeraat van 1974 tot tiezaal voor honderd perso- mentpapier (in de volksmond 1984 deel uitgemaakt van de nen. ook wel pergamano ge- gemeenteraad van de voor- Zowel van de zijde van parti- noemd), zoals verven, cisele- malige gemeente Moerkapel- culieren als van de kant van het bedrijfsleven is er al veel belangstelling voor hotel ’Garden’ getoond. Directeur van het nieuwe ho tel-restaurant is H. Man uit Numansdorp. Unidek Bouw BV (Gemert) was verant woordelijk voor de bouw van het pand, waarvoor architec tenbureau Gelderblom fRn- gezet voor de bond en bonds leden. Daarnaast heeft de heer Cammeraat van 1974 tot 1984 deel uitgemaakt van de gemeenteraad van de voor malige gemeente Moerkapel le en was hij 20 jaar lid van de woonruimte-adviescom- missie van die gemeente. De onderscheiden Moerka pellenaar is iemand die zich niet alleen voor de bond heeft ingezet. Hij heeft zich ook voor de plaatselijke gemeen schap verdienstelijk ge maakt. WADDINXVEEN - De inmid dels vertrokken burgemees ter Kees van der Linden heeft in aanwezigheid van het tota le gemeentepersoneel een ge denksteen onthuld voor de uitbreiding van het grondig in renovatie zijnde Waddinx- veense gemeentehuis (Raad huisplein). Van dit deel van het gemeen tehuis, waar de afdeling pu- bliekszaken wordt gehuis vest, is nu reeds de fundering zichtbaar. Als alles volgens plan verloopt, kan de nieuwe publieksruimte begin maart van dit jaar in gebruik wor den genomen. De uitbreiding van het ge meentehuis maakt deel uit van een reeks renovaties in het totale gebouw, die tot dusver geheel op schema lig gen. De verbouwing omvat het plaatsen van nieuwe lichtar- maturen, verwarmings- en luchtelementen, het uitvoe ren van schilderwerk, het vervangen van data- en spraakbekabeling, het leggen van nieuwe vloerbedekking en het plegen van bouwkun dige aanpassingen zoals het verplaatsen van wanden. De beoogde publiekshal in het gemeentehuis komt - in tegenstelling tot de oude en tree - op straatniveau. Daar door wordt de toegankelijk heid sterk vergroot. Om het publiek optimaal te kunnen begeleiden naar het heropening van het gerestau- juiste loket, zal in de nieuwe reerde Goudse stadhuis. publiekshal gebruik worden Het stadhuis, gebouwd in gemaakt van het bij banken 1450, is gerestaureerd in de zeer populaire elektronische DEN HAAG/WADDINXVEEN - De grondsanering op de plek van de voormalige gasfabriek aan de Kromme Es se in Waddinxveen blijft bij het provinciebestuur de zelfde prioriteit houden. Het vervuilde gebied, waarin nog 15 miljoen gulden opruimkosten gestoken moet worden, staat onveranderd op de 26e plaats. WADDINXVEEN - Bij een poging tot een nachte lijke woninginbraak aan de Sperwerhoek zijn de daders toen ze de achter deur aan het forceren wa ren door de buren ge stoord. Ook is er een po ging tot woninginbraak gemeld aan het Herbare nerf. Tevergeefs werd ge tracht het slot van een zij deur te forceren. ren naar andere provincies. Binnen de Randstad blijft het gebracht en ook het mecha niek in de klokkestoel werd joen gulden gerenoveerde en gemaakt, waardoor de klok deels vernieuwde en uitge- Gabriël weer kan luiden. breide gemeentehuis officieel De restauratie werd voor 3,2 gereed is. miljoen gulden uitgevoerd. Daarvan werd 2 miljoen gul den door het rijk als subsidie bijgedragen. Door de inwo ners van Gouda en het be drijfsleven was 120.000 gul den ter beschikking gesteld. MOERKAPELLE - Burge meester L.M. Schoots van Ze- venhuizen-Moerkapelle heeft heeft het internationaal be de erepenning van de ge meente uitgereikt aan C.P. Ooik. (Foto: Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN/BOSKOOP - In het gebouw van het ’Coenecoop College’ aan de nuari gemiddeld met zo’n tien WADDINXVEEN - De Wad- procent naar beneden gegaan dinxveense politie zoekt de en verdwijnen sommige sub- getuigen en de daders van sidies helemaal. een mishandeling waarbij Energiebedrijf Midden-Hol- een 15-jarige Waddinxveense land biedt in dit nieuwe jaar scholier de dupe werd, vanwege het ’bedrijfsmilieu- De jongen fietste ’s morgens actieplan’ een aantal stimule ringsregelingen aan om de aanschaf van energiebespa- straat en Dreef. Ter hoogte rende materialen, zoals isola- van het PTT-sorteercentrum tie en HR+ en HR++ glas, werd hij door vier ongeveer aantrekkelijk te maken. Dit 16-jarige jongens zonder eni- extra isolerende dubbelglas is ge aanleiding van de fiets ge- herkenbaar aan de vermei- duwd en vervolgens geschopt ding in de afstandhouder. en geslagen. De subsidieregeling voor De vier knapen, vermoedelijk energie-efficiënte verlichting Noord-Afrikaanse typen, (Stimev) en voor buitenver- droegen blauwe spijkerbroe- lichting en openbare verlich- ken en hadden ’Arafathsjaals’ ting (Stimov) worden tot één om (zwart-wit geblokt). Eén regeling samengevoegd. Aan- van hen droeg een bomber- gepaste folders hierover zijn jack, bij het Energiebedrijf Mid- - - den-Holland verkrijgbaar. Dat blijkt uit de ’geactuali seerde prioriteitenstelling’ van omvangrijke gevallen van bodemsanering, die het college van Gedeputeerde Staten heeft vastgesteld. Daarbij gaat het om sanerin gen waarvan de kosten boven de ƒ10 miljoen liggen. Bij de samenstelling van de lijst is voor het eerst gebruik gemaakt van een ’integrale prioriteitenstelling’. In deze nieuwe benadering betrekt de provincie bij het vaststel len van de prioriteit van een milieuaspecten. Nell en Stutterhe m keukenarchitectuur m a 5 )8 38 aMMmgwnMnMMtt&UMMMKMSymgggMMmMMaMuwmMmMKmMMttttmnMMMMMnnl Ridderhof 51 Alphen a/d Rijn Telefoon 0172 44.32.69

Weekblad voor Waddinxveen | 1997 | | pagina 13