Rijn en Gouwe Eenzijdig verhaal van PCO-bestuur (0182) 63 24 43 /61 25 78 WADDINXVEEN BEZORGERS VVD: Raad een harde isisngen Dubbel jubileum in Hervormde Dorpskerk D66 en het sociale gezicht van het CDA Dick Brunaschool sluit oude jaar af Aantasting van ons Gouwedorp Overlast blijft in Kerkweg-Oost-flat nam a best Midwinter hockeyers Kortebaan- wedstrijden Ml PAGINA 19 WOENSDAG 8 JANUARI 1997 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN I Interesse? Bel dan Prima verdiensten. Veelzijdig In het Weekblad voor Wad- dinxveen stond een verhaal van de plaatselijke D’66-frac- tie over het sociaal gezicht van het CDA. bestuur niet, of wilde die niet nemen. Met elkaar in gesprek zijn, luisteren naar eikaars behouden, terwijl buiten staanders zich niet meer zon der reden ophouden in de centrale hal. - Plaatsing van nieuwe sloten op de toegangsdeuren, omdat veel oud-bewoners en andere onbevoegden in het bezit zijn van sleutels van de huidige sloten. - Plaatsing van borden op de gevel van de Aldi, waarop de Aldibezoeker wordt gevraagd zijn afval niet op de grond of in de afvalcontainers van het gebouw te deponeren. - Plaatsing van een duidelij ker en wellicht ’strenger’ bord tegen onrechtmatig gebruik, bij de afvalcontainer van het gebouw. - Plaatsing van een artikel in het Weekblad voor Waddinx- MARIEN VERHULST CDA-gemeenteraadslid LIESBETH JEURSEN Onderweg 85, Waddinx- veen Z. KLUIFHOOFT-UELDE- RINK C. Huygenslaan 12, Wad dinxveen BEWONERS KERKWEG- OOST, Kerkweg-Oost 243, Wad- dinxveen minimumleeftijd 15 jaar in de plaats is op zoek naar m/v Van Vliet vervolgt: ’Ik kreeg in die periode les van toch wel een aantal topfiguren zoals Leo Mens van de Pieterskerk in Leiden. Piet v.d. Kerkhof, de organist van de Nieuwe Zuiderkerk te Rotterdam, Si mon C. Jansen van de Wes- terkerk te Amsterdam en Stoffen van Viegen van de Domkerk in Utrecht.’ Hij ontving uiteindelijk zijn Staatsdiploma Muziek na het eindexamen aan het Conser vatorium in Den Haag waar voor hij het eindspel speelde op het orgel van de Haagse Kloosterkerk. ’En toen begon het werken met de muziek pas goed’, vertelt Dirk van Vliet. Helemaal klopt dat niet, want hij is al vanaf zijn twaalfde jaar kerkorganist in Alphen a.d. Rijn. Eerst van de Christelijk Gereformeerde Kerk, daarna van de Kruis kerk en vervolgens van de Hervormde Evangelisatie, de latere Sionskerk. eens posi tief beschreven wordt. Hierin kunnen de negatieve associa ties die bij dorpsgenoten le ven omtrent het gebouw, wor den tegen gesproken. De negatieve naam van het naar ons idee in het verleden steeds criminaliteit en vandalisme aangetrokken. Dit terwijl de door worden bewoond. We richten deze brief zowel aan woningbouwvereniging SSW-Woonpartners, de Wad- dinxveense politie en de ge meente Waddinxveen om de Als agrarische bedrijfsvoe ring op dit stuk van de On derweg niet meer mogelijk is, kunnen we als gemeenschap nog wel zorgen voor een alter natief, waarbij in ieder geval het landschap onaangetast blijft. Mogelijkheden zijn bij voorbeeld een kinderspeel plaats of woonboerderij met kleine landbouwhuisdieren. Ieder die ’s zomers of ’s win ters geniet van dit stukje Waddinxveen, laat uw stem horen, voordat de gemeente raad van start gaat met het uitvoeren van deze plannen, waarmee het college van B. en W. reeds heeft ingestemd! - Overlast door vandalisme, in de vorm van vernieling en diefstal van openbare voor zieningen en persoonlijke ei gendommen van de bewo ners. In en rond het gebouw. - Overlast door rondslinge rend afval in de centrale hal van het gebouw en rondom het gebouw. Hiermee wordt het afval bedoeld dat gedepo neerd wordt door bezoekers van de Aldi-supermarkt en van cafetaria Vork. Het gaat hierbij om glasscherven, kar ton, kassabonnen en overig afval. De afvaloverlast is meerdere malen gemeld aan de Aldi. - Deponering van afval door bezoekers van winkelcen trum De Brug in de afvalcon tainers van het gebouw. - Overlast in de vorm van ge schreeuw in en om het ge- Vorig weekeinde is de mid- wintercompetitie begonnen voor de hockey-elftallen. Dit is een extra competitie naast de normale competitie. Deze duurt vijf weekenden, mjts het weer het toelaat. stek van 12 jaar waarin ons bestuur begon samen te wer ken met de Stichting St. Vic tor. Mijns inziens is dat niet terecht gesteld. Zo’n goeie 3 jaar geleden na melijk zijn pas de eerste stap pen gezet om een federatie (géén fusie) aan te gaan met de Stichting St. Victor. Dit naar aanleiding van de uitkomst van een werkgroep om mogelijkheden te onder zoeken die perspectief boden, inclusief alle bezuinigingen, waarvan acte. Ook D’66 weet inmiddels dat je een gulden bouw door ’ongewilde’ bezoe- maar een keer kan uit geven. Nu we sinds kort weten dat er wordt op de uitkering van het Aldi, die rond 04.00 uur dage lijks zijn waren komt lossen. U zult begrijpen dat deze klachten het woongenot be hoorlijk nadelig beïnvloeden, waardoor de bewoners zich onprettig en onveilig voelen in en om het gebouw. Doordat de bewoners tot op heden zowel individueel als gezamenlijk getroffen zijn door de overlast, wordt er on derling over mogelijke oploss ingen gesproken. Enkele van onze ideeën staan hieronder vermeld: in het bos’? Wie zijn die - Plaatsing van wettige bord- wolven dan wel? Wie is het jes Verboden Toegang voor onbevoegden op de buiten deuren van het wooncomplex. Hierdoor hopen de bewoners bos? Zoals we wel vaker bij D’66 zien: Veel geschreeuw, wei nig wol! Een partij die als hun eigendommen te kunnen motto heeft dat de maat- behouden, terwijl schappij zelf wel haar nor men stelt en zich zelf wel cor rigeert heeft al moeite genoeg om haar (paarse) sociale ge zicht te tonen. meer te hebben. Iets wat al decennia lang als een ’groot goed’ binnen het PCO-gebeu- ren, werd en wordt ervaren. Dit zeer belangrijke onder deel van de stemming in de cember jl. was onbespreek- flatgebouw baar voor het PCO-bestuur. Het voorstel om de rechts vorm om te zetten werd dan WADDINXVEEN - Zaterdagmiddag hield de WD-afde- ling Waddinxveen haar traditionele nieuwjaarsborrel in Het Nieuwe Trefpunt (Stationsstraat). actie kan worden overgegaan. We willen nu eindelijk eens een betere woonomgeving en een zuivering van de naam naar eikaars van het gebouw. ideëen, beweegredenen blijkt De klachten zijn: o zo moeilijk, wanneer je met elkaar in een impasse bent beland. Nu moeten we weer verder; zoekend naar oplossingen, en weer luisterend naar elkaar. Ook, mijns inziens, naar onze rooms-katholieke geloofsge noten toe. Hoe nu verder? De tijd zal het leren. WADDINXVEEN - Op de eer ste zondag van het nieuwe jaar werd traditioneel de nieuwjaarsborrel gehouden voor de leden van de hockey club Waddinxveen. Dat D’66 het sociaal gezicht van het CDA opgemerkt heeft is verheugend, maar de in houd van het stukje doet geen recht aan de realiteit. Een groot aantal beweringen verwijs ik naar het rijk dere fabelen. Als D’66 beweert dat het CDA vooral meegedaan heeft met bezuinigingen op openbaar groen en wijk en buurtbeheer daag ik die par tij uit om dat te bewijzen. Als collegepartij hebben wij getekend in 1994 voor een so ber collegeprogramma omdat het er toen naar uitzag dat we flink gekort werden op de uitkering van het gemeente fonds, dat is het geld wat de gemeente elk jaar krijgt van het rijk om de grootste uitga ven te kunnen betalen. Met PCW en VVD zijn een aantal bezuinigingen afge sproken waarvoor wij de volle verantwoordelijkheid tot mei 1998 willen dragen. Het gekke is dat D’66 zowel vorig jaar, als voor 1997 voor de begroting heeft gestemd BOSKOOP - Zondag 5 januari was het dubbel feest in de Hervormde Dorpskerk. Die dag werd uitgebreid stilge staan bij het het jubileum van Dirk van Vliet die vijftig jaar geleden als organist werd aangesteld. Voorts werd aandacht besteed aan het feit dat de kerk een eeuw ge leden weer in gebruik werd genomen na herbouw: no dig na de brand van oktober 1895. ‘Als u mij de vraag stelt wat het afgelopen jaar absoluut niet uit de verf is gekomen, dan hoef ik daar niet lang over na te denken', aldus WD-fractievoorzitter Koos de Vogel. ‘Dat is zonder meer de kemtakendiscussie die we gevoerd hebben'. ‘Helaas zijn wij als Waddinx- veense gemeenteraad en als WD-fractie in deze kwestie harde beslissingen uit de weg gegaan. Het compromis, waar de raad zich in kon vinden, heeft geleid tot een behoorlijk kleurverlies waardoor het eindresultaat behoorlijk grijs is geworden. En grijs is nou eenmaal niet de favoriete kleur van mijn fractie1. Wat volgens de liberale frac tievoorzitter wel respect ver dient, is het in mei vorig jaar genomen raadsbesluit over het nieuwe winkelcentrum De Nieuwe Passage in Wad dinxveen. ‘Ik weet dat er best tegen standers van de locatie Pas sage-West zijn, maar die loca- tiekeuze hebben we in 1994 al afgezegend. Het huidige Passageplan houdt overigens nadrukkelijk rekening met de soms tegenstrijdige belan gen van omwonenden, winke liers en consument1. De in zijn derde raadsperiode verkerende Koos de Vogel vervolgt: ‘Ik zie reikhalzend uit naar het concrete Passa- ge-.projectplan dat voorjaar 1997 beschikbaar komt. Dan krijgt De Nieuwe Passage handen en voeten, dan gaat het pas echt leven en dan kan - eindelijk - de schop in de grond1. Voor het kersverse nieuwe jaar staat de behandeling van het verkeerscirculatieplan (VCP) op de Waddinxveense raadsagenda. De mening van de WD-fractie over het VCP: ‘Er wordt een heel scala van korte termijn acties voorge steld en enige lange termijn maatregelen. Hoog op onze wensenlijst staat in ieder ge val een westelijke rondweg1. WD-wethouder Maria Wien- tjens-van der Velden vult aan: ‘En dat kost geld, veel geld. Laten we daarom tijdig - en met tijdig bedoel ik eigen lijk: nog vandaag - gaan spa ren voor deze ingrijpende kaarsenvlammetjes volop ge nieten van het traditionele kerstontbijt. Daarna zijn nog heel wat ge zellige uurtjes besteed aan zang en voorlezen. Op een van de locaties kwam de kerstvrouw zelfs langs om een kerstverhaal te vertellen. De Dick Brunaschool heeft alle ouders overigens duide lijk vooraf geïnformeerd over de risico’s van vuurwerk. Bert de Rijke, directeur van de Dick Brunaschool, hier over: ‘Wanneer een kind vuurwerk meeneemt naar school, wordt dat onmiddel lijk door ons in beslag geno men en zullen we ouders en politie informeren. De veilig heid van alle kinderen is voor ons immers het belangrijk ste1. ‘Het gevolg van dit harde maar duidelijke standpunt is echter wel geweest dat we het afgelopen jaar gelukkig geen enkel vuurwerk-incident heb ben beleefd. Ik denk dat ie dereen deze boodschap dan ook goed heeft begrepen en daar ben ik blij om1, aldus Bert de Rijke. De uitslagen zijn: meisjes tot 15 jaar: 1. Lieneke Uit- tenbogaard, 2. Judith Uit- tenbogaard en 3. Rianne Dijkman; jongens tot 15 jaar: 1. Harmen Boer, 2. Bas Meindert en 3. Maar ten Dijkman; dames: 1. Monique Eind hoven, 2. Rosemarie Mole naar en 3. Dautser van Weeringh; heren: 1. Rut- mer van Weeringh, 2. Je roen Bakkeren en 3. Kees van Wensem. Als één van de vele PCO-le- den die onze vereniging voor PCO-onderwijs een warm hart toedraagt, meen ik deze brief te moeten schrijven. Mede door het eenzijdige ver haal dat de pers vanwege het algemeen bestuur heeft be reikt, wil ik bij deze wat kant tekeningen plaatsen. Allereerst is dat het tijdsbe- ook in stemming gebracht. De uitkomst was niet krap, maar zeer duidelijk: 70% stemde tegen het omzetten van de verenigingsvorm in een stichting. Deze twee stemmingen, fusie ën rechts vorm, waren "J met elkaar verbonden, en ty peerden het verloop van die avond. Eigenlijk was een ie der confuus door de uitslagen van de twee stemmingen. Een fusie-proces is iets, zeker in dit verband, wat tijd nodig Hiermee hopen we dat er tot in het kader van bestuurlijk heeft. Die tijd had het PCO- samenwerken. Uit dit onderzoek kwam on der meer naar voren dat een fusie tussen PCO-Waddinx- veen en de Stichting St. Vic tor als een minder perspec tiefvolle optie gezien kan worden. In 1995 kwam de be sluitvorming tot stand om een federatie aan te gaan. Ten tweede, maar zeker net zo belangrijk, is dat de ver enigingsvorm een punt van stemming is geweest. Om na melijk te komen tot een be- sturenfusie, zou de vereni gingsvorm omgezet moeten worden in een stichting. Dat zou voor de PCO-leden inhouden, geen stemrecht ZEVENHUIZEN - Donder dag 2 januari zijn er korte- baan-wedstrijden gereden bij de Zevenhuizensche Ijsclub op de verlichte baan op de Rottemeren, gelegen bij restaurant ’De Roerdomp’. nist in de aula van de Ooster- begraafplaats. ’Echt waar, dan laat ik mijn emoties via mijn orgelspel wel eens doorklinken. Som migen vinden dat gek, ik niet. Ik ben ook maar een mens. Net als tijdens de voorberei ding op de eredienst. Ik ben dan altijd erg gespannen, bang om foutjes te maken, of schoon mij dat op dat Bo- skoopse orgel niet zo gauw zal gebeuren, daar speel je met groot plezier. Maar toch. Die gespannenheid, die lichte onzekerheid is er toch wel de oorzaak van geweest dat ik nooit, in tegenstelling tot mijn broer, concertorganist ben geworden. Laat mij maar wat uit het zicht lekker boven blijven. Ook na deze ruim vijftig jaar dat ik organist ben, bereid ik mij terdege voor. Als ik bijvoorbeeld zon dag dienst heb dan ben ik op zaterdag al in de kerk om de te zingen psalmen en liede ren in te studeren. Ook als deze bij mij overbekend zijn. Datzelfde doe ik trouwens ook in de aula van de begraaf plaats.’ Muzikale aanleg blijkt wel degelijk erfelijk te kunnen zijn. Het echtpaar van Vliet heeft vier kinderen waarvan er drie, net als hun vader, van de muziek hun beroep hebben gemaakt en de vierde als amateur ook voortreffelijk haar partij meespeelt. Zoon Ralph is koordirigent en mu- ziektherapeut bij verstande lijk gehandicapten. Dochter Hester speelt hobo en geeft les aan een muziekschool. Desireé speelt fagot en catra- fagot bij het Radio Philhar- monisch Orkest en Marit, van beroep grafische ont werpster speelt cello en fluit en begeleidt veel in cantate diensten. Wij hebben onze kinderen geheel de vrije hand gelaten in het kiezen van hun beroep. Dat dit zo zou uitpakken had den mijn vrouw en ik nooit kunnen voorzien. Niettemin zijn we er erg blij mee en als het hele gezin compleet is, ontstaat er vaak genoeg een spontaan, informeel huiscon cert.’ Gelukkig beheerst de muziek niet het totale fami lieleven, want Dirk van Vliet probeert toch altijd wat tijd aan andere zaken te beste den. Zoals de fotografie, het bewerken van hout, varen met zijn motorkruiser, wan delen en fietsen. Van Vliet heeft de reputatie een ’plakker’ te zijn. Jaren lang schooldocent, veertig jaar koordirigent en nu dus vijftig jaar organist in Bo skoop. ’Ach’, klinkt zijn sim pele verklaring. ’Als je het er gens naar je zin hebt, hoef je toch niet zo nodig weg. En daarbij, de altijd typische Bo- skoopse zakelijke mentaliteit staat mij wel aan. Niet om heen draaien, gelijk zeggen waar het op staat. Dat was niet alleen bij mijn sollicita tie, maar ook later toen er voor organisten CAO-afspra- ken kwamen.’ De Hervormde gemeente in Boskoop was één van de eerste in Nederland die deze nieuwe regeling ging toepassen, zelfs met terug werkende kracht. Dirk van Vliet vierde afgelo pen zondag zijn vijftigjarig jubileum. heeft gelukkig de procedure voor het wijzigen van het be stemmingsplan nog niet op gestart. Al vaak is de agrarische be stemming die dit stuk gebied veen, waarin het gebouw op nog heeft onderwerp geweest de Kerkweg-Oost van discussie. Anno 1996 wordt minder plaats inge ruimd voor agrarische be drijfsvoering. Ieder kan verschillend den ken over de noodzaak en wen selijkheid hiervan. Een grote wooncomplex heeft meerderheid van het Neder landse volk echter hecht wel waarde aan de instandhou ding van ons landschap, of woningen momenteel veelal dat nu een natuurlandschap door fatsoenlijke mensen is anno 1000 of een cultuur landschap anno 1960. Maar de meeste aandacht ging uit naar het jubileum van organist Dirk van Vliet die per 1 januari 1947 werd aangesteld als vaste organist van de Nederlandse Her vormde dorpskerk. Na afloop van de bijzondere dienst om half tien was er gelegenheid om Van Vliet en zijn familie met dit vijftigjarig jubileum te feliciteren. Zijn aanstelling in Boskoop kwam met enig geluk tot stand. Dirk van Vliet had als jong organist gesolliciteerd en kreeg net als andere kan didaten een oproep voor een vergelijkend examen. Hij voelde zich zeer vereerd, want het kwam in die tijd nog niet zoveel voor dat men via deze methode getest werd op muzikale kwaliteiten. Maar op de dag dat hij moest verschijnen werd hem ook ge vraagd om met zijn koor, want buiten zijn vak als orga nist was Van Vliet ook een veelgevraagd docent en advi seur kerkorgelbouw, een pas benoemde burgemeester in een omliggende gemeente in te halen. En dat vond de toen vierentwintigjarige Dirk van Vliet veel leuker dan voorspe len bij een sollicitatiecommis sie. Tot zijn verbazing kreeg hij later opnieuw een uitnodi ging. Een uur voor de test mocht hij het orgel even uitproberen en was toen meteen verkocht. Vanaf het eerste moment was Van Vliet onder de indruk van dit prachtige Bats-Witte orgel. Eén van de laatste or gels die door deze Utrechtse firma gebouwd is. Dat proef spelen werd heel professio neel aangepakt. Tijdens het spel van de kandidaten werd het orgel met grote doeken af geschermd zodat de benoe mingscommissie niets van de kandidaat kon zien en boven dien ook de naam niet wist van diegene die aan het spe len was. In die bewuste be noemingscommissie zat on dermeer Willem Hulsman, de toenmalige organist van de Sint Janskerk te Gouda en zijn assistent. ’Als verplicht werk moest ik een stuk van Bach en een im provisatie spelen. Wellicht doordat ik helemaal in de ban was van dit toch wel unieke orgel kwam dit waarschijn lijk heel onbewust ook in mijn spel tot uiting, want ik blééf maar doorgaan. Tot het mo ment dat er iemand op mijn schouders tikte met de mede deling dat het wel genoeg was. Afijn, ik werd benoemd tegen een salaris van drie honderd gulden in de maand.’ Dirk van Vliet heeft de liefde voor het orgel misschien wel van thuis meegekregen. ’Ik kwam uit een arm, maar wel ontzettend gezellig gezin. Mijn vader maar ook mijn moeder hebben altijd hard moeten werken om de eindjes aan elkaar te knopen. Later werd dat nog erger toen mijn broer en ik zich verder in de muziek gingen bekwamen. Liefde voor het orgel? Wij hadden thuis een klein har monium waar mijn vader ie dere zondagmorgen heel zachtjes op zat te spelen. Dat klonk fantastisch, ofschoon mijn vader geen noot kon le zen en nooit les heeft gekre gen. Maar het was voor mij wel het begin van mijn mu ziekstudie. Geen gemakkelij ke periode want de eerste ze ven jaren kon dit alleen maar met het zelfverdiende geld als werkstudent. Een moeiza me tijd maar de moeite dub bel en dwars waard.’ WADDINXVEEN - De echo van de" oetstappen van Sin terklaas was nog niet weggestorven of de kerstbomen, met kluit, werden de gebouwen van de openbare Dick Brunaschool - waar maandagavond 6 januari een nieuwjaarsreceptie is gehouden - al binnen gebracht. In alle klassen op de drie locaties is vanaf dat moment druk gerepeteerd met het zingen van kerstliederen voor de kerstuitvoeringen. Helaas zal deze onaangetaste horizon binnenkort ontsierd worden door een parkeerter rein voor auto’s, bedrijfswa gens en containers voor afval. Het bedrijf wat zich hier gaat vestigen begrijpt ook dat nie mand daar echt op zit te wachten. De oplossing: in het beste ge val een gesloten heg om een en ander te verdoezelen. Daar zitten liefhebbers van een open agrarisch cultuur landschap echter net zo min op te wachten. En niet alleen ik, maar meere verontruste bewoners van de Onderweg zijn deze mening toegedaan. Op 9 december jl. werden de bewoners van de Onderweg ingelicht over de plannen. Groot was de bezorgdheid voer de verhoogde verkeers- van en over- Dinsdag- en woensdagavond 17 en 18 december hebben ouders en andere belangstel lenden in een volle zaal aan de Zuidplashof kunnen lui steren naar het resultaat: het kerstverhaal zoals dat door Dick Bruna is opgetekend. Elke groep heeft minstens tweemaal opgetreden en de kinderen bespeelden instru menten. Ook heeft een van de leerlingen een prachtige zangsolo ten gehore gebracht. Donderdag 19 december heb ben de kinderen van de groe pen 1 tot en met 8 van de lo caties Sperwerhoek en Es- sengaarde onder grote belangstelling van ouders en verzorgers diverse kerstlied jes laten horen. En ook hier werden diverse instrumenten bespeeld en is op fanatieke wijze toneel gespeeld. Na afloop zijn de aanwezige ouders door hun kinderen rondgeleid door de feestelijk versierde klaslokalen. Vrijdagochtend 20 december om acht uur konden kinderen en leerkrachten in een gezel lig en warm aangekleed ge bouw en bij het licht van ernst van de overlast aan te geven. We hopen dat in overleg met of tussen deze instanties tot oplossingen voor de beschre ven problemen gekomen kan worden. Individuele akties hebben tot op heden weinig teweeg gebracht. LEZERS SCHRIJVEN maar noodzakelijke verkeers ader, willen we het centrum van Waddinxveen in de toe komst zoveel mogelijk ontlas ten van het doorgaande ver keer1. ‘Onze fractie is het afgelopen jaar overigens voor de helft veranderd. Voor agrariër Kees Kroes (dijkgraaf Meer en Woude) is apotheker Frank van Dijk in de raad ge komen en door het vertrek van Karei van Soest (burge meester van Heel) heeft Henk Vink zijn intrede in de Waddinxveense raad ge daan1. ‘Bij onze fractiesamenstelling kiezen wij heel nadrukkelijk voor een mix van: vernieu wing en ervaring; vrouw en man; jong en oud en diverse beroepsgroepen. En dit uit gangspunt zal ook onvermin derd voor de WD-kandida- tenlijst van de komende ge meenteraadsverkiezingen moeten gelden1. De bijna één jaar als wethou der in functie zijnde Maria Wientjens-van der Velden over de samenstelling van de WD-fractie: Woor die nood zakelijke vernieuwing kun nen we trouwens altijd ‘vers bloed1 gebruiken1. onveiligheid, aantasting het cultuurlandschap hoogstwaarschij nlijke last. Als beroepsmusicus bleef zijn hoofdvak wel orgel, maar daarnaast bleek hij een even enthousiast koordirigent. On dermeer van Jubilate Deo uit Alphen a.d. Rijn, het koor dat hij zelf heeft opgericht en veertig jaar onder zijn leiding had. Ook was hij vijfentwin tig jaar dirigent van het Her vormd Kerkkoor in Boskoop. De jeugd kon bij hem een pot je breken. Jarenlang was hij docent schoolmuziek en een bevlogen dirigent van het kinderkoor ’De Lenteklokjes’. In feite een aantal kinderko ren in diverse gemeenten die allemaal onder dezelfde naam zo’n tien jaar medewer king verleenden aan radio- uitzendingen van de diverse omroepen. Daarvan was veel tijd gevuld met live-optre- dens in het kader an het des tijds zeer goed beluisterde NCRV programma ’Jeugd land’. Deze programma’s werden al tijd op woensdagmiddag op genomen, want dan hadden de kinderen vrij van school, en op donderdagsavond uit gezonden. De opnames ge beurde de eerste jaren in de NCRV studio, maar door ruimtegebrek moest men ver huizen naar ’Het Gebouw’. Niemand vond dat leuk. La ter wel, want de akoestiek was in dat gebouw meer dan voortreffelijk en toen werd het ook daar dringen. Dirk van Vliet en zijn Lenteklokjes waren in ons land een begrip, want ruim honderd opnames voor de grammofoonplaat en later de CD heeft hij met zijn koren mógen verzorgen. De veelzijdige musicus is overal inzetbaar. Hij is ook een man die openstaat voor andere ideeën en streeft naar een optimale samenwerking tussen dirigent en organist maar ook tussen voorganger en organist. Hij maakt geen geheim van zijn emotionele betrokkenheid bij zijn werk en is bijvoorbeeld ook orga- De gemeente, die de bewo ners bijeengeroepen had, Wie heeft nooit bij het bin nenfietsen van onze gemeen te vanuit Moerkapelle geno ten van de landelijke aanblik van ons dorp? Het eerste boerenbedrijf bin nen de bebouwde kom aldaar zorgt mijns inziens voor de mooiste manier van een be sloten boerenerf, onbedorven door tekenen van modernis me, zoals grootschaligheid en blik. Sinds langere tijd staat het r aan de Kerkweg- Oost als zorgenkind te boek betreft criminaliteit, vanda lisme en overlast. Na een relatief rustigere pe riode, is inmiddels sinds en kele maanden de overlast weer flink toegenomen. Nadat meerdere bewoners af gelopen nacht wederom wreed in hun slaap gestoord onlosmakelijk werden door vuurwerk, van dalisme en andere overlast, werd besloten in het Wedek- blad voor Waddinxveen een overzicht van de klachten te publiceren. kers en voorbijgangers. - Geluidsoverlast door de aanzienlijk minder gekort bakkerijleverancier van de gemeentefonds en er boven dien afgesproken is om poli tiek overleg te voeren kon el ke politieke partij met voor stellen komen. Het CDA heeft een aantal voorstellen ingebracht en ook de dekking aangegeven. Deze voorstellen zijn over het alge meen positief ontvangen bij het college. Ook D’66 had met onderbouwde voorstellen kunnen komen. Wat bedoelt D’66 eigenlijk met ’meehuilen met de wol ven Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het weekblad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op privacy te buiten gaan worden ge weigerd. Anonieme brieven worden niet gelzen. Brieven onder pseudoniem worden wel ge plaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent.

Weekblad voor Waddinxveen | 1997 | | pagina 19