Aeolus met beide 'De Leilinde' beheerst kerstvolleybaltoernooi WADDINXVEEN - Maandag 23 december heeft de Vijfmaal goud voor Nic Geers Goed begin nieuw jaar voor Florida Zesde overwinning op rij voor Korbis Zilveren benen op de grond schooldam- toernooi Derde plaats voor zwemmers Gouwestaete Korbis ongeslagen in eerste «ompetitiehelft Dick Bac wint schaaktoernooi Jan Kersbergen leidt sjoelers Bridgenacht Het Zuidhonk Jeugd Korbis speelde door Slankzwemmen in Gouwebad Vierde plaats Rentokil-ZVH IJLI KU er PAGINA 27 WOENSDAG 8 JANUARI 1997 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Een beeld van het kersttoernooi van volleybalvereniging Keukencentrum Waddinxveen Be Fair. (Foto: Y. van Erk - Be Fair). Y. van Erk Be Fair). KVO wist in deze wedstrijd als eerste de korf te vinden (1-0). Vrij snel daarna kende de scheidrechter Korbis een strafworp toe, die werd ver zilverd door Mark van den Brink. uitwedstrijd tegen het twaalfde team van Aigis is echter niet bekend. Net als het vierde en zesde team ontving het achtste team een team van Shuttle ’74. In de wedstrijd tegen het elfde team van Shuttle ’74 dolf het team van Aeolus met 6-2 het onderspit. Brouwer, Henk van Beek, Cor Kersbergen, Cor Faay, Teus Visser, Marius Kersber gen, Cees van Wijk, Jan Olie, Jan Kersbergen en Jan van Beek. E. 0182-611852. De kosten a ƒ50,- per paar kan men voldoen bij binnen komst. Meesterpunten voor deze bridgenacht zijn aange vraagd. De goed op schot zijnde Frits Visser gaf Korbis weer wat meer lucht (10-12). Daarna speelde Korbis een zeer goede tweede helft: scherp verdedi gend en secuur aanvallend, daarbij vaak goed gebruik makend van het blok. KVO verspeelde door het scherpe verdedigen vaak snel de bal, terwijl Korbis achter elkaar de korf wist te vinden. Korbis liep dan ook snel uit naar een 10-18 voorsprong via doelpunten van Ellen van den Ent (tweemaal), Jaco Wi- neke (tweemaal), Frits Visser en Mark van den Brink. Korbis sloot de wedstrijd in stijl af: een strakke assist van Ellen van den Ent uit het ver- dedigingsvak werd in het aanvalsvak achter de korf mooi afgemaakt door Donja van Otterloo (10-19). Korbis verdedigde in deze fa se van de wedstrijd scherp, waardoor KVO moeilijk een behoorlijke aanval op kon zetten. Korbis daarentegen trof wel doel: via doelpunten van achtereenvolgens Erwin Lesschen, Ellen van den Ent en Frits Visser liepen de Waddinxveners uit naar 1-4. De thuisploeg uit Soesterberg wist daarna de achterstand te verkleinen, maar een door Jaco Wineke benutte straf worp betekende een 2-5 voor sprong voor Korbis. bij de gelijkmaker was, was de eerste score in de tweede helft voor Korbis. Mark van den Brink zorgde met een af standschot voor 8-10 in het voordeel van Korbis. Nadat Erwin Lesschen met een schot de 8-11 had be werkstelligd, verspeelde Kor bis voor de derde keer bijna de voordelige marge van drie doelpunten: de Soesterbergse korfballers kwamen naderbij tot 10-11. Een fraai afstandschot van Jaco Wineke en een door de Soesterbergers benutte straf worp brachten een 8-9 rust stand op het scorebord. Hoewel KVO na de rust dicht Het eerste team van Aeolus ging goed van start in Wate ringen tegen het derde team van Conservatrix-Velo. Joeri Kraaijestein trok de eerste herenenkel naar zich toe, maar hierna ging het niet meer naar wens. Sander Treffers, Linda Wiegel en Corrine Mojet verloren allen hun enkelspel. Toen ook de herendubbel van Joeri en Tjeerd Hillerts en de damesdubbel verloren gin gen, zonk het team de moed in de schoenen en werden ook beide gemengd dubbels inge leverd. Met een 7-1 nederlaag vond het team haar Waterloo in Wateringen. Zowel het tweede als het der de team waren wel succesvol. In Rotterdam won het tweede team van het derde team van Ommoord. In Nootdorp was het derde team te sterk voor het tweede team van Deo. Het vierde team was thuis in ontbijt Faay 124.743; klasse C: Het evenement wordt gehou den in Het Zuidhonk (Zuid- plaslaan). Men kan zich aan- WADDINXVEEN - Na de euforie, naar aanleiding van de winst van het eerste team op twee hoger geklasseer de teams, staat Aeolus-badminton na afloop van de elf de competitieweek weer met beide benen op de grond. Het tweede team daarentegen ligt evenwel nog steeds op koers voor een mogelijk kampioenschap. Florida, zoals ieder jaar, het oliebollentoernooi dat voor de gelegenheid tot nieuwjaars- toernooi werd omgedoopt. De belangstelling was dit keer zo groot, dat er geloot moest worden om te voorko men dat men te lang stil moest zitten. Ook mede dank zij het niet komen opdagen van de Duikelaar-heren, bleef het geheel voor de organisatie nog te overzien. Dit jaar voor het eerst was er voor de mini’s en de jonge jeugd een speciaal toernooitje opgezet. Er werden hier par tijen gespeeld volgens de nor male regels, maar ook wer den er eigen regels toegepast. Er was een ronde waarbij men met de ’verkeerde’ hand moest spelen en een waarbij men om-en-om moest slaan. Ook was er een balspel om punten te verzamelen. Aan het einde van de dag wa ren Michelle Both en Mat- heuw de Vroom, respectieve- jeugdcommissie van volleybalvereniging Keukencen- lijk het beste meisje en de beste jongen bij de mini’s. De poedel-prijs was voor Rick Luiendijk. Bij de jeugd waren Daniëlle van Bergeijk en Mi- chiel van der Laan de besten. Ook door de senioren werden de verschillende regels toege past, maar in plaats van een balspel werd er hier gespeeld met een afgeplakt oog, wat tot hilarische momenten leid de. De sfeer was door deze ’rare’ spelregels gezet en de avond was, zoals gebruikelijk, zeer geslaagd. Ook hier waren er winnaars. Els van Riet en Ben Hofmann haalden de meeste punten binnen. WADDINXVEEN - In Soesterberg heeft Korbis-korfbal ook zijn zevende wedstrijd in de derde klasse van de districtscompetitie in winst omgezet. Tegen het op der de plaats gerangschikte KVO behaalden de Waddinxve ners een ruime 10-19 overwinning. Deze overwinning zorgt ervoor dat Korbis ongeslagen koploper blijft. trum Waddinxveen Be Fair een kersttoernooi gehou den voor de Waddinxveense basisscholieren. Maar liefst 27 teams hadden zich ingeschreven voor het ge zellige evenement dat voor de 26e keer plaats vond. ren trok de zwemploeg van het Waddinxveense Gouwe staete naar Zoetermeer om het jaar af te sluiten bij de oudejaarswedstrijd van WVZ. score van twaalf punten uit zes wedstrijden alleen op kop blijft staan in de derde klasse district. Naast Korbis 1 wist ook het tweede team van Korbis een overwinning te behalen. Te genstander Oranje Nassau 2 (Vlaardingen) werd met 20-6 een verpletterende nederlaag ging Julianaschool) toegebracht. Het in de bovenste regionen meedraaiende derde team van Korbis verloor met klein verschil van RWA 4 (Al- brandswaard). Korbis 4 won haar wedstrijd tegen NIO 4 (Rotterdam) met ruim ver schil, terwijl Korbis 5 op nieuw niet in staat was te winnen: met 5-10 werd verlo ren van het Goudse Gemini 5. Door deze overwinning heeft Korbis nog steeds het maxi male aantal van veertien punten uit zeven wedstrijden en blijft daarmee de ranglijst aanvoeren. Bovendien lijkt KVO nu kansloos te zijn voor het kampioenschap, waar door Korbis weer één concur rent minder heeft. (1983) van on der 15 jaar aan de bak en ver overde twee bronzen plakken in die categorie. Op de 100 m wisselslag produceerde Kim een tijd van 1.11.8 en op de 200m rugslag wist zij met een tijd van 2.33.8 de limiet voor de nationale juniorenkam pioenschappen ruim te halen. Op één nummer, de 50m rug slag, moest Nic Geers genoe gen nemen met zilver. Hij komt nu al vier jaar uit in de leeftijdsgroep 55-59 jaar en dat betekent dat de concur rentie jonger wordt. In deze groep wordt 1997 zijn laatste jaar en in 1998 begint dan de nieuwe groep 60-64. Nic Geers verwacht dan, met name op de langere vrijeslag nummers, op wereldniveau hoge ogen te kunnen gooien indien hij zijn huidige vorm kan behouden. En dat zit er wel in, gezien het handhaven van zijn con ditie in de twaalf jaar waarin de Boskoper het master- zwemmen nu beoefent. In Parijs won Nic Geers de 50 en 100m vrijeslag, de 100m rug, de 50m vlinder en de 200m wisselslag. Het laatste plaats op de 100 m vrije slag in een persoonlijk record van 1.12.6. Ook op de 100 m wis selslag was het zilver voor Saskia en ook hier kwam er met een tijd van 1.25.4 een persoonlijk record op de klok. De dames zwommen ter af sluiting de 4x100 m vrije slag estafette. Met een tijd van 4.13.5 werden Inge v.d. Schrier, Lonneke Pronk, Kim Middendorp en Miranda Boer als tweede geplaatst. De jongens onder 15 jaar gin gen het duel aan met WVZ op de 5x50 m vrije slag estafette en werden met een verschil van slechts 0.1 seconde nipt verslagen. Joost Krommenhoek, Martin Pet, Viktor Terlaky, Wouter Rams en Jos Kiens lieten de stopwatch stilstaan op een tijd van 2.20.7. Door het scoren van twee doelpunten vrij snel na el kaar knokte KVO zich toch weer in de wedstrijd (4-5). Korbis kon daar twee hele mooie doelpunten tegenover stellen: Frits Visser scoorde van grote afstand en Jaco Wi neke was succesvol met een treffer onder de korf (4-7). Evenals in een eerdere fase van de wedstrijd gaf Korbis de marge van drie doelpun ten weer prijs. Frits Visser scoorde, wederom van af stand, weliswaar het achtste doelpunt voor Korbis, maar KVO liet drie treffers noteren (7-8). onderdeel was het meest overtuigend in 2.53. Ook op de 1500m vrijeslag, gezwommen op de winterlan- gebaan van Apeldoorn, maakte hij indruk met een tijd van 21.29. Hier waren nog twee Gouwestaete-mas- ters van de partij. Wanda den Boer zwom in de jongste groep naar een per soonlijk record in 25.05 en haar vader Hans den Boer vestigde een nationaal record in 27.53 in de groep 65-69 jaar. Op zondag 19 januari zwem men deze drie in Aalsmeer een uur achtereen. Aan de hand van de afgelegde af stand wordt dan de stand op de wereldranglijst bepaald voor het jaar 1997. De poging dient in de maand januari te worden gedaan. Ebens-bokaal’, welk kleinood nu nog in het bezit is van het echtpaar De Boer. De Waddinxveense bridge- marathon begint om 20.00 uur morgen om 08.00 uur, waar na de prijsuitreiking tijdens een gezamenlijk MOERKAPELLE - Een dag voor oudejaarsavond hield de Schiedamse schaakver eniging Groenoord haar traditionele oliebollentoer nooi. Onder de 119 deelnemende schakers, onder wie 5 vrou wen, bevonden zich ook 12 leden van de schaakvereni ging Moerkapelle. Ze vero verden maar liefst 7 prij zen. Dick Bac spande de kroon. Hij won de hoogste finalegroep en was daar mee de sterkste schaker van het toernooi. Eerste prijzen waren er ook voor Gerard van Ommeren en Jesse van Elteren. Een tweede prijs scoorde Hugo van Elteren. Derde prijzen wonnen Ben van Geffen, Arie Hoogduijn en Mark van Putten. De onderlinge competitie bij de jeugd zag het begin van de finalegroe- pen. Bij de senioren werd de 14e ronde gespeeld. Aan kop staat Dick Bas met op de tweede plaats Ben van geffen en op de derde plaats Gerard van Ommeren. Het vierde Gouda Top-12 toernooi werd bij de Moer- kapelse jeugd schitterend gewonnen door Jesse van Elteren. De 13-jarige Moer- kapellenaar had enkele ma len over geluk niet te kla gen, maar bleef ongeslagen. Hij behaalde 10,5 punten uit 12 partijen met in totaal slechts 13 deelnemers. De Moerkapelse senior René Ordelman speelde in dit toernooi geen rol van bete kenis. BOSKOOP/WADDINXVEEN - Boskoper Nic Geers van zwemclub Gouwestaete heeft op het tweedaagse open Franse decembertoernooi voor masters in Parijs bij vijf zwemnummers beslag gelegd op de eerste plaats. WADDINXVEEN - Het alge meen klassement bij de Wad dinxveense sjoelers wordt on danks zijn tweede plaats nog steeds aangevoerd door Jan Kersbergen. Peter van Leeu wen bezet de eerste plaats in de B-klasse. De stand bij de sjoelers, die vanavond (woensdag 8 janu ari) om half zeven weer bij eenkomen in het gebouw van De Waddinxveense damclub Ecelsior en de Vereniging voor Openbaar Onderwijs (VOO) organiseren vanaf 1972 dit damfestijn voor alle schoolkinderen in het basis onderwijs. Het topjaar was ongetwijfeld 1983 met 683 deelnemers. WADDINXVEEN - De bridgeclub Waddinxveen houdt van vrijdag 24 op za terdag 25 januari de tiende bridgenacht van Waddinx veen met als inzet de ’Lydia de schuttersvereniging Wad dinxveen (Alberdingk Thijm- laan), ziet er als volgt uit. Klasse A: 1. Jan Kersbergen 140.057, 2. Cees Kuipers 138.029, 3. Wim Slingerland en eindigt de volgende jr. 137.575; klasse B: 1. Peter van Leeuwen 126.143, 2. Cor van Herk 124.983, 3. Cor - 1 Marius Kersbergen 116.400, 2. Jan Olie 115.667, 3. Dirk Faas 115.517; klasse D: 1. Ce ron van Beek 106.650, 2. John van Beek 104.800, 3. Otto Supusepa 104.657; klas se E: 1. Lisette Vos 96.500, 2. Simon Supusepa 96.186, 3. Henk Heidebrink 96.100. De prijzen bij de Waddinx veense sjoelers zijn gegaan naar Ed den Drijver, Guus van Renesse, André van Ge- meren, Frans Bötger, Asha den Drijver, Cor van Herk, Bas Koppenaal, Mien van Re nesse, Riet van Wijk, Ronald Meijer, Simon den Oude, Wim Slingerland sr., Ceron van Beek, Otto Supusepa, Ri- nus Taktor, Greet Brouwer, Alex Supusepa, David Sinne- ma, Ben dan Oude en Simon Supusepa. De prijswinaars in de tweede ronde zijn Sjaan WADDINXVEEN - Zaterdag Faay, Trudy van Dam^ Bas 11 januari gaat de 25e editie van het jaarlijkse schooldam- toenooi van start met 222 deelnemers. WADDINXVEEN - Het eerste badmintonweekeinde in het nieuwe jaar was voor menig team van Florida een mooie gelegenheid de nodige competitiepunten binnen te halen. het vijfde team van Shuttle ’74. Zij trokken met een 5-3 jaar wordt nederlaag echter aan het kortste einde. Ook het zeven de team trof een team van Ai- Bij team 1 wist Bart Moors voor de tweede keer in drie wedstrijden zijn enkel te win nen. Toch stond het na de en kels 2-2, ondanks dat inval ster Liesbeth van Bergeijk van huis was gehaald om de broodnodige punten binnen te halen. Na de enkels was het de buurt aan dubbels. De heren dubbel werd een zeer specta culaire partij, die pas in de derde set werd beslist. De gelukkige winnaars wa ren Dennis Steenland en Bart Moors. Helaas werd er na deze partij niets meer ge wonnen. En zo was de uitein delijke uitslag 3-5, in het na deel van Florida. Door dit verlies is de kans op degrade ren erg groot geworden. Team 2 en 3 wonnen beide met 5-3. Door deze winst is voor beide teams het kam pioenschap nabij. Het vierde team speelde in Zoetermeer tegen Aigis 11 gelijk, waar door dit team waarschijnlijk wel in de middenmoot zal ein digen. De spelers van team 5 had den het wat makkelijker. Zij wonnen gemakkelijk met 8-0. Dat kwam mede doordat er een tegenstander met een blessure uitviel en twee par tijen op moest geven. Team 7 heeft zoals gebruike lijk gewonnen. Dit keer met een behoorlijk verschil van vier punten (6-2). Het negen de team heeft thuis met 5-3 gewonnen. Vooral de heren Piet Vermeulen en Arie Pie ter van Ness haalden de pun ten binnen voor dit team. Donderdag 2 januari hield WADDINXVEEN - Ook tus sen de feestdagen door speel den de jeugd teams van Kor bis-korfbal hun wedstrijden. BI won in Maassluis met 6- 12 en B3 met 4-8 bij Ten Donck. Belangrijk was ook het eerste winstpunt voor E2 dat met 0-0 gelijk speelde te gen Rozenburg. Een uitstekende prestatie was te melden van de welpen teams. Zij wonnen in het ou de jaar beiden een uitwed strijd met 11-17 van Kapellen (Gl) en met 18-20 van Vites se (G2). Afgelopen zaterdag was er winst voor het B2 team (10-2 op ZKV) en een knappe pres tatie van El dat met 0-2 won bij NIO. Het laagste welpen team verloor met 20-21 van IJsselvogels. WADDINXVEEN - Maandag 16 januari begint in het Gou webad ’de Sniep’ (Sniepweg) de cursus slankzwemmen. De oefenserie bevat een combi natie van bewegen en voe dingsadviezen. De cursus slankzwemmen neemt 10 weken in beslag en wordt gehouden op donder dagochtend van 9.00-11.00 uur. Er wordt gestart met een uur trimzwemmen onder lei ding van een gediplomeerd zwemonderwij zer Tijdens dit uur wordt er een les aangeboden waarin alle mogelijkheden van het water worden benut om op attrac tieve wijze ieders lichaam te trainen. Na iedere les zal diëtiste Cor ry Muis een uur voorlichting geven over verantwoorde voe ding en de cursisten op weg helpen naar een gezonder le venspatroon. Deelname aan deze cursus kost ƒ150,- (10 lessen). In schrijven is mogelijk aan de kassa van het zwembad, tel. 0182-630444. de) kwamen de ’KJ Smashers’ als beste uit de bus. Zij won nen de wedstrijd met 9-6. Naast deze poule-winnaars had Be Fair ook een prijs uit geloofd voor het team dat de leukste en meest sportieve ’yell’ had verzonnen. Deze prijs ging naar ’De Swingen de Ballerina’s’ van de Koni- ning Beatrixschool en ’Het Smurfteam’ van de Prins Wil- lem-Alexanderschool (Win gerd). De meiden van ’De Swingen de Ballerina’s’ hadden een leuk dansje bij hun ’yell’ ver zonnen en ’Het Smurfteam’ had ’yell’, naam en mascotte (een smurf) origineel gecom bineerd. Miesjes en jongens die na het kersttoernooi enthousiast zijn geworden voor het volley- balspel, kunnen op de maan dagavond een keer een trai ning (gratis) bijwonen. Voor meer informatie over tijd en locatie kan men contact opne men met Kees Swets, tel. 0182-618803. Op de 100 vrij kwam Marcel niet verder dan brons maar zijn tijd (58.6) stemde wel tot plaatsvindt, tevredenheid omdat voor het eerst sinds lange tijd progres sie werd geboekt. Bij de meisjes onder 17 jaar melden per paar bij mevrouw werd Inge v.d. Schrier gedis- W. Berends-Rietveld, tel. kwalifïceerd op de 100 m vrije 0182-618325, of bij mevrouw slag en dat was een tegenval- E. Schaaf-van Asch, tel. Ier die het zilver op de 100 m vlinderslag (1.10.3) niet com penseerde. Saskia Captein deed het bij de meisjes onder 11 jaar uit stekend met haar tweede Korbis startte de wedstrijd naar behoren. Via een fraai afstandschot was Mark van den Brink de eerste doelpun tenmaker voor Korbis. Een door Mark van den Brink verzilverde strafworp en een afstandschot van Jaco Wine ke zorgden ervoor dat een 3-0 voorsprong op het scorebord verscheen. Het niveau van de wedstrijd was echter niet erg hoog. Hekkesluiter Fluks was in het veld niet bij machte om erg veel gevaar te stichten en Korbis speelde ook niet erg geïnspireerd. De tegenstanders uit Noord- wijk maakten gebruik van het statische spel van Korbis en wisten terug te komen tot 3-2. Korbis wist vervolgens de voorsprong weer uit te bouwen tot 6-2 via doelpun ten van Yvonne Visser, Jaco Wineke (strafworp) en Ellen van den Ent (afstandschot). Na een score van Fluks be nutte Mark van den Brink een door de scheidsrechter toegekende strafworp, waar door de ruststand bereikt werd (7-3). Na de rust leek Korbis de Noordwijkers een verplette rende nederlaag toe te gaan brengen. Yvonne Boomers was als eerste na de rust voor Korbis succesvol; van afstand maakte zij er fraai 8-3 van. Vrij snel daarna wisten nog twee Korbissers de korf te vinden: Jaco Wineke vanaf de strafworpstip en Frits Visser met een afstandschot. Via een strafworp kwam Fluks even dichterbij, maar twee treffers van Jaco Wineke (via een strafworp en een afstand schot) bezorgden Korbis weer een riante 12-4 voorsprong. In het tweede gedeelte van de tweede helft zakte het niveau van de wedstrijd naar een be denkelijk peil. Fluks kon niet beter en Korbis paste zich moeiteloos aan aan het ni veau van de tegenstander: opgelegde kansen werden ge mist en met name het tweede aanvalsvak speelde statisch. Fluks kwam dan ook weer dichterbij door het scoren van drie doelpunten op rij (12-7). Jaco Wineke wist met zijn zesde doelpunt Korbis naar 13-7 te tillen. Het laatste doelpunt van de wedstrijd werd gescoord door de laag geklasseerde gasten uit Noordwijk (13-8). Ondanks het matige niveau van de wedstrijd leverde de overwinning voor Korbis weer twee punten op, waar door Korbis met de maximale sportzaal De Duikelaar (Zuidplaslaan) een maatje te groot voor het derde team van Shuttle ’74 (Ter Aar). Met 7-1 werden beide punten in eigen huis gehouden. In Zoeter meer bleef het vijfde team ternauwernood het tiende team van Aigis met 5-3 de baas. Het zesde team ontving thuis Toen nog in de zalen van Het Trefpunt, maar sinds vier nu gedamd in de aula van het Coenecoop Col lege (Dreef). Komende zaterdag begint de gis. Het resultaat van deze jongste categorie (groepen 3, tegen het 4 en 5 van de basisschool). Om half tien geeft wedstrijd leider Piet Swart het start schot en de prijsuitreiking is gepland om half een. Vanwege het zilveren jubi leum hebben de organisato ren er voor gezorgd, dat er niet alleen met damschijven wordt gegoocheld maar ook met andere attributen. In zes poules werd door de meisjes en jongens gestreden om de beste plaatsen, waarna de nummers 1 en 2 uit elke poule door gingen naar de halve finale. De winnaars uit de halve fi nale verdeelden na de finale de eerste en tweede prijzen. De verliezers uit die halve fi nale streden in een verlie- zersronde om de derde of vierde plaats. De bekers zijn als volgt over de verschillen de poules verdeeld. In poule A-B zijn ’De Neger- zoenen’ van De Leilinde der de geworden en hebben ’De Snotneuzen’ (ook van De Lei linde) met een 15-3 overwin ning op de ’Dick Bruna Boys Girls’ (Dick Brunaschool) de eerste prijs behaald. Ook in poule C-D heeft De Leilinde het uitstekend ge daan. De derde prijs ging wel iswaar naar ’Het Smurfteam’ van de Prins Willem-Alexan- derschool (Wingerd), de eer ste en tweede prijs waren voor teams van De Leilinde. ’De Springkevers’ zijn daarbij tweede geworden en ’De Smashers’ eerste. ’De Flying Smashers’ van de Prins Willem-Alexander- school (Oranjelaan) zijn in poule E-F derde geworden. Na een spannende finale tus sen de ’KJ Smashers’ (Konin- en de ’Smashing Boys’ (De Leilin- Hoewel niet compleet wist Gouwestaete beslag te leggen op de derde plaats na gast heer WVZ en het Aalsmeerse Oceanus, beide uitkomend in de hoogste klasse van de zwemcompetitie. Viktor Terlaky liet weer van zich spreken door de 100m rugslag bij de jongens onder 15 jaar te winnen in een nieuw persoonlijk record van 1.11.1. Op de 100 vlinder zwom Viktor met een tijd van 1.10.9 naar een verdienstelij ke tweede plaats. Kim ZEVENHUIZEN - De Zeven- huizens volleybalvereniging Rentokil-ZVH kwam uit in het sterk internationale Con- rad-toemooi in Almelo. Dat werd afgesloten met een vier de plaats. Op de eerste dag WADDINXVEEN - Volgens de traditie van de laatste ja- wist het door Teun Buijs ge- - - - - - - - - trainde ZVH door te dringen in de halve finales. De Zeven huizenaren begonnen het toernooi tegen de Letse kam pioen Ventspils Nafta en kon niet goed in hun spel komen. Deze wedstrijd ging verloren met 15-6 en 15-7. In de daarop volgende wed strijd wist ZVH wel een posi tief resultaat te behalen. Van de kampioen van Kroatië, Mladost Zagreb, werd met 15-12 en 15-8 gewonnen en ook van de kampioen van De nemarken Gentofte Volley werd gewonnen (15-12 en 15- 6). Hierdoor behaalden zij de halve finale waarin de kam pioen van Rusland CSKA Kim Middendorp Moskou hun tegenstander moest bij de meisjes werd. Tegen de latere win naar van het toernooi konden de Zevenhuizenaren geen echte vuist maken, zodat zij naar de kleine finale werden verwezen. Op deze tweede dag kwamen de Zevenhuize naren in de strijd om de derde en vierde plaats weer tegen- x i over dé Letse kampioen Vent- Joost Krommenhoek spils Nafta te staan. Was de eerste ontmoeting een snelle overwinning voor de Letten, ditmaal waren de ZVH-spe- lers goed voorbereid en hiel den zij de Letten goed bij. De eerste set wist ZVH met 17-16 winnend af te sluiten. Na een 15-12 verlies in de tweede set was er een goed set-overwinning met 15-9. In de vierde set hielden de beide ploegen elkaar lang in Marcel Zijderhand was goed evenwicht,maar door erva- voor zilver op de 100 m rug- ring wisten de Letten weer op slag bij de jongens onder 17 gelijke hoogte te komen door jaar.met een tijd van 1.08.0. deze set met 16-14 naar zich toe te trekken. In de rally point set liepen de Zevenhui zenaren toch nog averij op en moesten de winst met 15-12 aan Ventspils Nafta laten. WADDINXVEEN - In een matige wedstrijd heeft Korbis- korfbal voor de zesde achtereenvolgende keer de te genstander aan de zegekar gebonden. Tegenstander Fluks (Noordwijk) was onvoldoende opgewassen tegen het spel van de Waddinxveners en leden een 13-8 ne derlaag. Nell en Stutterheim keukenarchrtectuur zege vierde op de 200 m vrije slag bij de jongens onder 13 jaar en ook zijn tijd van 2.17.2 was voldoende voor een NJK startbewijs. Op de 100 m rug slag ging het wat minder maar met 1.14.1 werd het toch zilver op dit nummer. Patrick van Keulen pakte op de 200 m vrije slag met een dik persoonlijk record van 2.21.6 het brons. voor al het voortgezet onderwijs A.B.T. Hazenberg Kalverdans 27, 2771 RR Boskoop, (0172) 21 37 74 i x-s Ridderhof 51 Alphen a d Rijn Telefoon 0172-44 32 69

Weekblad voor Waddinxveen | 1997 | | pagina 27