WADDINXVE AZC telde vori par TV-Plus is gestopt BEZORGERS m/v Penning diamanten bruiloft ah terne vorig par drie uitzetconflicten Rijn en Gouwe CDA-fractieberaad over verkeersplan Peuterspeel zalen 25 jaar Boskoop krijgt ook een historische vereniging (0182) 63 24 43 /61 25 78 NCVB over monumenten uit oorlog Avonddienst baptisten Politie hoort asielzoekers Fiscus gaat langs kwekers G E M E E E N T OFFICIËLE BEKENDMAKINGEN EN MEDEDELINGE het Wereld van Prima verdiensten. ma ’Sta een ogenblik stil’ zal hij spreken over oorlogsmo numenten. DEN VEEN fabriceert exemplaren in cu- pro-nikkel, zilver en goud. Het prinselijk paar heeft te kennen gegeven het 60-jarige huwelijksfeest uitsluitend in familiekring te willen vieren. Maar voor een herdenkings- penning heeft het wel toe stemming gegeven. De opbrengst van de uitgifte is conform de wens van Julia na en Bernhard bestemd voor de Stichting redt de kinderen Mevrouw Ammerlaan geeft haar visie op het gemeentelij ke plan vanuit provinciale op tiek. Bert Woudenberg komt met zijn oordeel op basis van de bevordering van de verkeers veiligheid. Het afgelopen jaar is met veel mensen in positieve zin ge sproken over de beoogde ver eniging, maar de oprichtings- avond wordt met enige span ning tegemoet gezien. circulatieplan denken. Daar om houdt de christen-demo- cratische fractie dit beraad. Als sprekers zullen aanwezig zijn het Zuid-Hollandse sta tenlid mevrouw Ammerlaan (CDA) en Bert Woudenberg, woordvoerder van de vereni ging Veilig Verkeer Neder land (WN). is op zoek naar minimum leeftijd 15 jaar in de plaats WADDINXVEEN Bomenwijk (Sniep) Interesse? Bel dan Gast deze avond zal zijn P.B. van Bohemen. Onder het the- tra waar tijdens (Nederland) en Natuur Fonds. De keerzijde van de penning is verdeeld in een mat en een hoogglanzend gedeelte. Over beide delen is een veer gelegd die een weergave is van het gouden exemplaar waarmee in 1937 de trouwakte is on dertekend. Op de beelde naarszijde staan de actuele portretten van de prinses en de prins. Het onderwerp van die avond is het gemeentelijk verkeers circulatieplan (VCP) zoals dat inmiddels in concept is verschenen. Dit plan zal bin nenkort de inspraak ingaan, waardoor de inwoners van Waddinxveen de kans krijgen om hun visie hierop te geven. Ook de CDA-raadsfractie wil graag weten hoe de leden en niet-leden over het verkeers- Het is nog niet bekend waarmee het kanaal, dat gedeeld werd met Euro 7, door de REKAM gevuld zal worden. TV-Plus is eind mei 1992 opgericht met het doel breedbeeldtelevisie in de MAC-standaard te intro duceren. Om aan de bepa lingen in de Mediawet te voldoen werd TV-Plus ge codeerd uitgezonden. Voor de ontvangst van TV-Plus was een breedbeeld MAC- decoder nodig. De uitzendnorm MAC wordt geleidelijk verlaten. Breedbeeld wordt - via het PAL-plus systeem - thans door een aantal zenders geïntroduceerd. TV-Plus heeft besloten haar experi menten te staken. GOUDA/WADDINXVEEN - Omdat het breedbeeld te- levisie-station TV-Plus haar uitzendingen heeft gestaakt is dit programma ook van de kabel aan de Bloemendaalseweg (Stich ting Regionale Kabeltele visie Midden-Holland) ver dwenen. ciaal voor het COA ontwik kelde training ’agressie- en conflict-deëscalitie’. Deze training, die inmiddels door bijna alle COA-medewerkers is gevolgd, heeft tot doel de medewerkers te leren hoe zij kunnen worden geconfron teerd met potentiële conflic ten. HAAG/WADDINX- De Nederlandse Munt slaat een speciale her- denkingspenning ter gelegen heid van de diamanten brui loft op dinsdag 7 januari van prinses Juliana en prins Bernhard, ereburger van Waddinxveen. Het ontwerp van de penning is van de Hazerswoudse me- dailleur Willem Vis. Het na tionale munthuis in Utrecht eerste nummer van een ei gen, periodiek blad. Daarmee ging men aan de slag. Er werden sponsors aangezocht, het Verboom- fonds en het Mesmanfonds deden een schenking. Ook de gemeente Boskoop verleende een startsubsidie. Hiermee kon het eerste blad van de nieuwe vereniging worden gefinancieerd. De officiële presentatie van het blad (de titel wordt nog even geheim gehouden) vormt tevens het startpunt van de oprichting van de His torische Vereniging Boskoop, die zich wil gaan bezighouden met historisch onderzoek, pu blicaties en de organisatie van informatieve avonden en tentoonstellingen. WADDINXVEEN - De afde ling Waddinxveen van de Ne derlandse Christen Vrouwen Bond (NCVB) houdt woens dagavond 15 januari om kwart voor acht in De Hoek steen (Esdoomlaan) haar maandelijkse vergadering. WADDINXVEEN - In het tijdelijk asielzoekerscentrum Waddinxveen aan de Zuide lijke Rondweg zijn vorig jaar drie gevallen gemeld van verbale agressie, bedreiging, vernieling en soms van fysiek geweld van uitgeprocedeerde asielzoekers tegen de politie en medewerkers van de Centrale Opvang Asielzoekers (COA). Dat meldt staatssecretaris mr. E. Schmitz van Justitie in antwoord op acht schrifte lijke vragen van de WD-frac- tie in de Tweede Kamer. Uit haar antwoord blijkt dat Waddinxveen met drie inci denten behoort tot de twee opvang- en asielzoekerscen- dergelijke proble men tijdens uitzettingen meer dan eens plaats vinden. De andere plek is het opvang centrum Leiden. WADDINXVEEN - Dit jaar viert de Stichting Waddinx- veense Peuterspeelzalen haar 25-jarig bestaan. Dit betekent een vijfde lus trum voor peuterspeelzalen Dikkie Dik, Hummelhonk, Kabouterhof, Ketelbinkie en Pieter Pierebas. Om het feest zo veel mogelijk luister bij te zetten gaat een aantal bestuursleden, ouder- raadleden en leidsters de boer op om de plaatselijke middenstand te vragen de festiviteiten financiel te steu nen. De sponsoractie vindt plaats in de tweede week van janu ari. Er wordt gehoopt op groot respons. Alle sponsors zullen worden vermeld in een door de stichting uit te geven jubileumboekje. In totaal registreerde het COA vorig jaar (tot en met medio november) 27 gevallen van verbale agressie, bedrei ging, vernieling en soms van fysiek geweld in 18 opvang en asielzoekerscentra. Het zijn meestal de contact ambtenaren van de Immigra tie- en Naturalisatiedienst (IND) die zo nu en dan wor den geconfronteerd met vreemdelingen die zich ver baal agressief uiten, zowel voor en tijdens het effectu eren van uitzettingen als bij het presenteren van vreem delingen bij diverse ambassa des ter verkrijging van een ’laissez passer’. Het komt echter, mede door een professionele houding van de conmtactambtenaren, WADDINXVEEN - Zon dagavond 12 januari om half zevenhoudt de baptis tengemeente ’Ichthus’ haar maandelijkse avond dienst in het centrum voor kunstzinnige vorming Kreater (Kerkstraat). Spreker is H. Wulfraat. Deze keer komt er een groot koor, ’Sound of Cele bration’, dat wordt bege leid door eigen band. Het koor bestaat uit enthou siaste mensen die door middel van zang en mu ziek iets willen uitdragen. Ook is er gelegenheid na de dienst gezellig een kop je koffie te blijven drinken. WADDINXVEEN - De po litie in Rijsbergen heeft drie bewoners van het asielzoekerscentrum aan de Zuidelijke Rondweg ge hoord over een openlijke geweldpleging even na middernacht. Bij het gebeuren waren in totaal één Somaliër, vijf Algerijnen en een Joego slaaf betrokken. Op het Waddinxveense asielzoe kerscentrum werd een 17- jarige Somaliër door zes anderen bedreigd en licht mishandeld. GOUDA/BOSKOOP - Mede werkers van de Belasting dienst Gouda heeft 35 Bo- skoopse kwekers die in kerst- hulst handelen, opnieuw gecontroleerd. In september en oktober voerde de dienst haar eerste controle uit. Toen telde zij bij 150 boomkwekers in Boskoop en omgeving de ilex-struiken en schatte de opbrengst van de takken. Dit om de handel in hulst, ge wild voor het opmaken van kerststukjes, in de gaten te houden en greep op de zwarte handel te krijgen. Volgens de belastingdienst is kersthulst voor veel boom kwekers een belangrijke bij verdienste, die zij soms niet of niet volledig opgeven. Nog voor de uitkomsten van het onderzoek bekend waren, zetten de boomkwekers hun vraagtekens bij de volgens hen heksenjacht. Zo trokken zij de deskundigheid van de belastingambtenaren en hun tellingen in twijfel. Mede om de argwaan over de deskundigheid van de ambte naren weg te nemen, maakte de fiscus de afgelopen weken nog een rondje langs de kwe kers. De belastingdienst zeg de toe indien nodig de inven tarisatie bij te stellen. WADDINXVEEN - Maan dagavond 13 januari om acht uur houdt de CDA-raadsfrac tie in het gemeentehuis het eerste grootfractieberaad in het nieuwe jaar. zeer zelden tot een escalatie. Voor zover bekend geldt een zelfde beeld voor de Vreemde lingendiensten. Ook COA- medewerkers hebben af en toe te maken met agressie van asielzoekers. Alle betrokken medewerkers worden getraind om met dit soort situaties om te gaan. Daarbij gaat het ook om so ciale en communicatieve vaardigheden. Daarnaast wordt ook veel aandacht gegeven aan de theorie en de praktijk van het gebruik van wettelijke be voegdheden en dwangmidde len. De opleiding is afge stemd op het correct toepas sen van vaardigheden in moeilijke situaties. Voor ambtenaren van de Ko ninklijke Marechaussee en de politie zijn daarbij de Politie wet 1993 en de Ambtsinstruc tie voor de politie, de Konink lijke Marechaussee en de bui tengewoon opsporingsambtenaar toepassing. Medewerkers van de IND worden door intensieve ge- sprekstrainingen en het leren omgaan met conflicten ge traind om conflicten niet te laten escaleren. COA-personeel volgt de spe- BOSKOOP - Precies een jaar was nodig om de oprich ting van een Historische Vereniging Boskoop voor te bereiden. De oprichtingsvergadering is donderdag avond 16 januari om acht uur in de Boskoopse Rozen burcht (Rozenlaan). Boskoop is in de Goudse regio een van de weinige gemeen ten zonder een historische kring of vereniging. Ge schiedkundige boeken en boekjes over het boomkwe- kersdorp zijn wel in ruime mate verschenen, maar van een organisatie was geen sprake. Wel heeft Boskoop haar Boomkwekerijmuseum, maar bij een enkeling leefde de wens iets structureels van de grond te krijgen. Om die re den werd in december 1995 een aantal mensen uitgeno digd voor een gesprek, gevold door een tweede meeting en geconstateerd werd dat er ze ker belangstelling voor is. Daarna werd een werkgroep je gevormd dat de plannen verder zou voorbereiden. Na adviezen ingewonnen te heb ben kwam dit werkgroepje tot de conclusies dat de voorkeur uitging naar een verenigings- vorm en dat de vereniging zou moeten starten met een WOENSDAG 8 JANUARI 1997 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 3 (0182) 624 624 INSTALLATIE BURGEMEESTER JONKMAN BOUWZAKEN Verleende bouwvergunningen/ingestemde meldingen AARD VAN HET BOUWPLAN Iedereen die hiervoor belangstelling heeft is uitgenodigd. BOUWPERCEEL Woubrechterf 56 GLADHEIDSBESTRIJDING telijk veranderen van een woning Aletta Jacobshoeve 7 GEMEENTEGIDS 1997 VERBOUWINGSWERKZAAMHEDEN MILIEUZAKEN Terinzagelegging ontwerpbesluit GROEN Binnengekomen kapaanvragen Verhuizing bestuur(ssecretariaat) en afdelingen Heuvelhof 29 Verleende kapvergunningen Staringlaan 14 3 berken VERGADERINGEN OPENINGSTIJDEN AFDELING PUBLIEKSZAKEN VERKEERSZAKEN Afsluiting fietspad Loket voor Burgerlijke Stand, Burgerzaken, Reis- en Rijdo- cumenten maandag tot en met donderdag: vrijdag: dinsdag- en donderdagavond 08.30 -14.00 uur 08.30 - 12.30 uur 19.00-20.30 uur De vergadering van Commissie II, vanavond in het gemeente huis, vangt aan om 20.00 uur en niet om 19.30 uur, zoals vorige week abusievelijk in deze rubriek is vermeld. Commissie III op donderdag 9 januari a.s., aanvang 19.30 uur in het Nieuwe Trefpunt, Stationsstraat 18. 624 680 624 500 610 401 624 524 624 760 612 570 De gemeentegids 1997 wordt in de eerste weken van januari huis-aan-huis verspreid. De gids, met veel informatie op allerlei gebied, is geheel geactualiseerd. schooljaar 1996/1997 en meerjarenbegroting 1997-2000 van C.K.V. Kreater. - Voorstel inzake uitvoering collegeprogramma 1994-1998. openbaar groen nabij school aan de Oranjelaan 1 populier 11 coniferen, 1 atlasceder en 1 Magnolia het gedeeltelijk veranderen en het- vergroten van een woning het plaatsen van een dakkapel op het voorgeveldakvlak en het gedeel- Voor eventuele verdere informatie of als u wilt weten hoe de di verse strooiroutes er uit zien dan kunt u zich wenden tot de ba lie Publieksvoorlichting van het gemeentehuis. spraakbijeenkomst gehouden over de herstraatplannen van de Zeeheldenbuurt. De bijeenkomst vindt plaats in het gebouw van de speeltuinver eniging "de Overkant", Kromme Esse 3. Vaak wordt er preventief gestrooid. Dit is gladheidsbestrijding voordat het daadwerkelijk glad wordt onder andere ter voorko ming van opvriezing van natte weggedeelten. Op deze manier worden er veel problemen voorkomen. De doorgaande routes worden met nat zout gestrooid, de andere routes met gewoon zout. Nat zout is droogzout waar pekel aan is toegevoegd. Bij sneeuwval worden de strooiauto's voorzien van een sneeuw ploeg om zo de weg schoon te maken, direct daar achteraan wordt er gestrooid. Op de agenda o.a.: - Voorstel met betrekking tot Lokale agenda 21 - Actieplan gladheidsbestrijdingsplan 1996-1997. - Voorstel tot vaststelling van het Beleidsplan Abw 1997. - Voorstel inzake de uitvoering van het collegeprogramma 1994- 1998. Raadhuisplein 1 Postbus 400, 2740 AK Een verzoek aan u: geef de gladheidsbestrijdingswagens tijdens hun werkzaamheden de ruimte, ook voor hen zijn de wegen glad. Bezoekers aan de afdeling wordt dringend verzocht zich tussen 10 januari en 21 februari eerst te melden bij de receptioniste in het gemeentehuis. Geadviseerd wordt op werkdagen uitsluitend gebruik te maken van het telefonisch spreekuur tussen 09.00 en 10.00 uur, telefoonnummer 624624. Het ontwerpbesluit, de aanvraag en andere ter zake zijnde stuk ken liggen vanaf 9 januari tot 6 februari 1997 ter inzage bij de afdeling Volkshuisvesting Ruimtelijke, Ordening en Milieu in het gemeentehuis alhier, elke werkdag vanaf 08.30 tot 12.30 uur en op verzoek, op de maandagavonden gedurende drie aaneenge sloten uren (doorkiesnummer. 24757, de heer. W.P. Kaandorp). Ingevolge het bepaalde in artikel 4.5.3c van de Algemene Plaat selijke Verordening maken Burgemeester en Wethouders be kend de volgende aanvragen te hebben ontvangen: Voor de weggebruiker is de winter meestal niet de meest aan gename periode van het jaar. Sneeuw en ijzel kunnen er voor zorgen dat het op de weg gevaarlijker wordt dan gebruikelijk. Een van de taken van de gemeente Waddinxveen is het zo goed mogelijk berijdbaar houden van doorgaande routes bij sneeuw val en ijzel. De melding van gladheid gebeurt meestal door de politie aan de dienst doende storingscoördinator of de storings- coördinator heeft de gladheid zelf al geconstateerd. Vervolgens belt hij de mensen die strooidienst hebben op en binnen 10 mi nuten zijn dan de strooiauto's op de weg. Burgemeester en Wethouders delen mede dat vanaf 9 januari 1997 het ontwerpbesluit ter inzage liggen inzake de aanvraag van: - de directie van Horeca van der Zwaard b.v. om vergunning in gevolge de Wet milieubeheer inzake het oprichten en in wer king hebben van een groothandel in horecabenodigdheden o.a. op het perceel Coenecoop 550. Desgevraagd bestaat gedurende voornoemde termijn voor een ieder gelegenheid tot een gedachtenwisseling over het ontwerp van het besluit en het mondeling inbrengen van bedenkingen daartegen (doorkiesnummer 24757, de heer W.P. Kaandorp). Schriftelijke bedenkingen tegen de aanvraag en het ontwerpbe sluit kunnen door eenieder tot 6 februari 1997 bij hun college worden ingediend. Het rooien van bovengenoemde bomen en houtopstanden heeft geen gevolgen voor aantasting van natuur-, landschap-, of dorp- schoon, als bedoeld in artikel 5.4.2 van de Algemene Plaatselij ke Verordening. Eenieder die meent door dit besluit in zijn of haar belang te zijn getroffen kan ingevolge de Algemene wet bestuursrecht binnen 6 weken na publicatie van dit besluit een gemotiveerd bezwaar schrift indienen bij het college van Burgemeester en Wethou ders. Voor informatie kunt u terecht bij de afdeling Voorbereiding werken en Verkeer. De werkzaamheden aan het fietspad IJsermanweg langs Zuid- plas '90 worden in verband met de weersomstandigheden voor lopig uitgesteld. Op vrijdag 10 januari verhuizen het college van Burgemeester en Wethouders, het bestuurssecretariaat, de directeur Maat schappelijke Ontwikkeling en Dienstverlening, de Staf Bestuur en Organisatie en de afdeling Welzijn, Educatie en Recreatie naar hun definitieve werkplekken in het gemeentehuis. De afde ling Sociale Zaken en Arbeid verhuist naar een tijdelijke werkruimte. Bewoners kunnen bij de gladheidsbestrijding echter ook zelf een handje helpen door bij ijzel en sneeuwval het trottoir voor de eigen woning begaanbaar te maken en te houden. Zeker voor mensen die wat minder goed ter been zijn is het van groot be lang dat ook de stoepen schoon zijn. Bij zware ijzel en aanhou dende gladheid kunnen bewoners tegen betaling van f 2,50 tien liter zout ophalen bij de receptie van de gemeentewerf. Desgewenst kan een mondelinge toelichting worden verkregen. Ook na afloop van bovengenoemde periode kan nog inzage worden verkregen en wel tot het einde van de termijn waarbin nen beroep kan worden ingesteld tegen het besluit op de aan vraag. De gemeentegids wordt niet bezorgd bij mensen, die door mid del van een sticker aangeven, geen prijs te stellen op de ont vangst van ongeadresseerd drukwerk. Deze mensen kunnen gratis een exemplaar afhalen in het gemeentehuis. Tijdens de verhuizingen zullen het bestuur (secretariaat) en de genoemde afdelingen (telefonisch) zeer beperkt bereikbaar zijn en die dag nauwelijks diensten kunnen verlenen. Door verbouwingswerkzaamheden zal de afdeling Sociale Za ken en Arbeid in de periode van 10 januari tot en met 21 febru ari 1997 gehuisvest zijn in de porto-cabines, gelegen tussen het gemeentehuis en de Aldi. Op 10 januari en 21 februari (verhuis dagen) zal sprake zijn van een zeer beperkte openstelling. Afdeling Sociale Zaken en Arbeid tijdelijk in andere huis vesting. Het college van Burgemeester en Wethouders nodigt de inwo ners van Waddinxveen, vertegenwoordigers van het vereni gingsleven en het bedrijfsleven van harte uit hierbij aanwezig te zijn. U kunt dan persoonlijk kennismaken met de nieuwe burge meester en zijn echtgenote, mevrouw L. Jonkman-Kootje. Ter gelegenheid hiervan wordt hem een receptie aangeboden in het Anne Frankcentrum aan het Jan van Bijnenpad 1van 19.00 tot 21.00 uur. Op vrijdag 17 januari a.s. wordt, in een buitengewone raadsver gadering, de heer F. Jonkman geïnstalleerd tot burgemeester van de gemeente Waddinxveen. Alleen zij die tijdig (schriftelijk of mondeling) bedenkingen heb ben ingebracht tegen het ontwerp van een besluit kunnen later beroep instellen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, tenzij wordt aangetoond dat men redelijkerwijs niet in staat is geweest (tijdig) bedenkingen in te brengen, dan wel de besluitvorming straks afwijkt van het voornemen. Indien gewenst, worden de persoonlijke gegevens van degene die een bedenking indient, niet bekend gemaakt. Het verzoek daartoe moet schriftelijk, tegelijkertijd met de bedenkingen, wor den ingediend. De agendastukken liggen op werkdagen tijdens kantooru ren in de leeskamer van het gemeentehuis ter inzage. Tijdens bovenstaande vergaderingen kunnen niet-leden ge bruikmaken van het spreekrecht. Over de regels die daarbij gelden is in het gemeentehuis een brochure verkrijgbaar. OPENINGSTIJDEN Het hele gemeentehuis elke werkdag van 08.30 tot 12.30 uur. In de middaguren kunt u alleen terecht op afspraak. Openingstijden afdeling Publiekszaken zie elders in deze rubriek. Afvalstation voor afgifte (grof)vuil en K.C.A. Elke werkdag van 10.00 tot 15.00 uur en zaterdag van 09.00 tot 12.00 uur. SPREEKUREN Burgemeester en wethouders alleen na afspraak via de secretaresses. Sociaal raadsvrouw op werkdagen (behoudens de woensdagen) van 09.00 tot 12.30 uur of na telefonische afspraak. Inspraakbijeenkomst herstraatplannen Zeeheldenbuurt Op dinsdag 14 januari 1997, aanvang 19.30 uur, wordt een in- Het loket voor de Algemene Publieksinformatie is dagelijks geopend van 08.30 - 14.00 uur (vrijdag 12.30 uur). Daarna kunt u voor informatie terecht bij de receptie. De receptie is dagelijks geopend van 08.30 -17.00 uur (op vrijdag tot 16.30 uur). Tijdens de beide avondopenstellingen is de receptie geopend. TELEFOONNUMMERS Gemeentehuis postadres telefax Afvalstation (ophalen grofvuil) Zuidelijke Rondweg 250, Centraal Meldpunt Zorg Pr. Bernhardlaan 9, Meldpunt discriminatie Instituut Sociaal Raadslieden Meldpunt vandalisme aan openbare voorzieningen Gouwebad "De Sniep" (informatie) Overige belangrijke telefoonnummers zie pagina 5 gemeentegids Het register van verleende bouwvergunningen en meldingen waarmee is ingestemd ligt ter inzage bij de afdeling Volkshuis vesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu. Eenieder die meent rechtstreeks in zijn/haar belang te zijn ge troffen door verlening van een bouwvergunning danwel instem ming met een melding, kan gedurende een termijn van zes we ken na de dag van verzending/uitreiking van de beschikking een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij het college van Burge meester en Wethouders van Waddinxveen, Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. Informatie omtrent beschikkingen is verkrijg baar bij de afdeling Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu (telefoonnummer (0182) 624764). Commissie IV op dinsdag 14 januari a.s., aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. Op de agenda o.a.: - Voorstel definitieve vaststelling subsidie schooljaar 1994/1995, 1995/1996 en voorlopige vaststelling subsidie

Weekblad voor Waddinxveen | 1997 | | pagina 3