stukadoors Conferentie over armoede in Waddinxveen Dufs mode BEZORGERS PAKJES Nieuwe reclame studio voor Maike van Duppen Open dag schilders en Ernstige aanrijding in Gouwe-aquaduct van MOERKAPELLE (0182) 63 03 32 Video Elf stedentocht bij TeleKabel 0 Weekblad voor Waddinxveen omgeving: Beatrixlaan Cursussen materialen voor senioren Bingo-avond voor senioren Ruilbeurs en disco Paddestoel Showmiddaa De Zonnebloem in Reeuwijk Onder invloed Bingo in De Boog Afscheid van voorzitter SWW Kalligraferen 50-plussers Tonneke Bijker in Zevenhuizen Basiscursus kinderschmink Koffer gestolen Snelkraak Groensvoorde NBPV-avond over drugs- preventie Avond over voordelen borstvoeding HALVE PRIJS maten 38 - 48 Z WINTER- f uitverkoop kl WOENSDAG 15 JANUARI 1997 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 13 werken. Maike van Duppen werd in WADD eenvoudige ’De ene gemeente is de ande- in de plaats - I Interesse? Bel dan gezin. Haar moeder is de beeldhouwster Ton van Dup- pen-Smits. Maike deed de MAVO en en volgde de oplie- ding MTS-schilderen. Bij de laatste opleiding lag er een zwaar accent op de ont- strijdverslag zijn eigendom van de NOS. gelegen aan het drukke ver keer. Er werd op dat moment niet in file gereden. Stichting Voorkom te Hou ten. Deze stichting verzorgt pre ventieve voorlichting over al cohol nomen.Op de Juliana Stolberglaan was een 62-jari- WADDINXVEEN - De afde ling senioren van de Stich ting Waddinxveens Welzijns werk (SWW) houdt maandag- Alphen aan den Rijn is op zoek naar m/v minimum leeftijd 15 jaar WADDINXVEEN - Op zater dag 18 januari a.s. wordt er in de Paddestoel weer een 30+ disco georganiseerd. Ie dereen van 30 jaar en ouder is vanaf 21.00 uur welkom in het buurthuis aan de Lijster- de over zijn ervaringen vertellen. De toegang tot de avond is vrij voor iedereen. Vanaf kwart voor negen is er een plenaire discussie, ge richt op concrete vervolgstap pen. Waddinxveens nieuwe burge meester Fedde Jonkman is gevraagd de conferentie te leiden. In de voorbereiding is er op gerekend dat burgers, politie ke partijen, kerken en maat schappelijke organisaties be trokken worden. Iedere werkgroep heeft een voorzitter en een rapporteur nodig. Aan de politieke partijen heeft de gezamenlijke werk groep gevraagd mee te delen wie daarvoor beschikbaar is. Zij zullen dan verdere bij de voorbereiding worden betrok ken. Naast een vijftal multimedi- anten en Frank Wilson zullen ook Danny de Munck en Sandra Reemer het program ma met hun aanwezigheid opluisteren. van decoraties en specifiek decor werk. In haar nieuwe studio aan de Tweede Bloks- weg beschikt de Waddinx- veense nu ook over een grote geconditioneerde ruimte om grotere objecten - zoals recla- mewerk op vrachtauto’s - uit te voeren. fantasie. Veertig jaar film- en televisiegeschiedenis trekken als een parade voorbij aan het publiek. Van Charlie Chaplin via populaire televi sieseries als Ja zuster, Nee zuster en Swiebertje naar het met ongeveer 4 ton groenten en bloemen, moest wórden weggesleept, chauffeur alsmede een twee- list ergens tegenaan gereden en vervolgens weggereden. Hij is later bij zijn woning aangehouden. Bij controle bleek hij 1,2 promille alcohol in zijn bloed te hebben. De Waddinxveense Maike van Duppen beletter! voor reclamedoeleinden ook auot's en vrachtwagens. (Foto: Studio mai ke). WADDINXVEEN - In het Anne Frank-centrum (Jan van Bijnenpad) wordt woensdagavond 12 februari onder leiding van Waddinxveens nieuwe burgemeester Fedde Jonkman de werkconferentie ’Arm in Waddinxveen’ ge houden. Het initiatief daartoe is genomen door de plaatselijke partijafdelingen van PvdA en CDA. Zij heb ben hiervoor ook D66, GPV, HKV, RPF, Unie 55+, SGP en VVD uitgenodigd. Ter plaatse zijn tot ongeveer huidige aanbod op de tv. tien uur twee rijstroken afge- voor de kabel-tv, heeft in sa- met Omrop 1 sa mengesteld met sfeerbeelden ting afscheid van de vijftiende editie van de Friese Elfstedentocht. Het is de enige officiële band meester van Oud-Beijerland. van de toertocht. De beelden REEUWIJK - De regio Gouda van de vereniging De Zonne bloem houdt zaterdag 25 ja nuari in verenigingsgebouw De Brug (Reeuwijk) haar TWEE- en DRIEDELIG WADDINXVEEN - Donder dagnacht omstreeks één uur reed een 30-jarige Waddinx- vener zeer opvallend over de Dreef. Bij controle door de po litie bleek hij 1,25 promille alcohol in zijn bloed te heb- WADDINXVEEN - Vrijdag avond 17 januari om half ne gen wordt er een bingo-avond gehouden in buurtcentrum ’De Boog1 (C. Huijgenslaan). Er zijn weer prachtige prijzen te winnen. WADDINXVEEN - Vrijdag 17 januari van twee tot acht uur is er open huis in de nieuwe reclamestudio van Maike van Duppen aan Tweede Bloksweg 60 in Wad dinxveen. Tot voor kort was de Waddinxveense met haar bedrijfje gevestigd aan de Kromme Esse. WADDINXVEEN - Bart van der Hart (Heuvelhof) heeft met ingang van dit jaar zijn werkzaamheden beëindigd als voorzitter van de Stich ting Waddinxveens Welzijns- Voor de SWW betekent het vertrek van Bart van der Hart het afscheid van een strateeg die een belangrijke bijdrage heeft geleverd aan de groei en ontwikkeling van de stichting.Het bestuur is inmiddels gestart met de werving van een plaatsver vanger. Geïnteresseerden kunnen contact opnemen met Jan Korving, teamleider van de stichting. Tijdens kantoor uren is hij bereikbaar op tele foonnummer 0182-631932. Armoede en de tegenstelling rijk-arm in ons land staan sinds volgens de organisato ren enige tijd prominent op de politieke agenda, zowel landelijk als plaatselijk. Op initiatief van de PvdA is met het CDA in een gezamen lijke werkgroep een debat over ’Arm in Waddinxveen’ voorbereid. Dat heeft nu vorm gekregen in een werkconferentie, met name gericht op inventarisa tie als eerste stap. Over hoeveel armen praten we, tot welke categoriën be horen ze, hoe bereiken we ze, hoe kan armoede worden bes treden en hoe vult de ge meente zijn beleidsruimte in? De discussie hierover is ook een bijdrage aan de toezeg ging van het Waddinxveense college van Burgemeester en Wethouders tijdens de be handeling van de gemeente begroting voor 1997 om de stille armoede in Waddinx veen beter in beeld te bren gen en te bestrijden. Met enkele collegeleden en ambtenaren van de gemeente heeft de gezamenlijke werk groep dan ook contact gehad over doel, opzet en medewer- centrum voor kunstzinnige vorming ’Kreater’ (Kerk straat). Er zijn nog enkele plaatsen beschikbaar. Be langstellenden kunnen con tact opnemen met de Stich ting Waddinxveens Welzijns werk, tel. 0182-631932. uur uniek beeldmateriaal is een drie kwartier durende vi deo samengesteld met korte sfeerimpressies, interviews met deelnemers en toeschou wers en alle andere hoogte punten van de vijftiende edi tie van de ’tocht der tochten’. De video is een eerbewijs aan de helden van die barre en hartverwarmende dag. Het gaat nu niet om de grote jon gens van de wedstrijd, maar om de anonieme helden van de toertocht en de helden langs de kant. De vrijwilligers die voor dag ben. Het rijbewijs werd inge- en dauw klünplekken, stem- nomen.Op de Juliana van pelplaatsen en EHBO-posten bemanden. De toeschouwers ge Waddinxveense automobi- die lachten om de gevoel stemperatuur en die tot ver in de nacht bleven aanmoedi gen. De band kost voor abonnees van TeleKabel 24,95 en Voor niet-abonnees 39,95; inclusief verzendkosten. Be langstellenden kunnen op werkdagen contact opnemen met TeleKabel Midden-Hol- land, tel 0172-447272. Dit aanbod geldt tot en met vrij dag 17 januari 1997 en de op lage is beperkt. WADDINXVEEN - De afde ling senioren van de Stich ting Waddinxveens Welzijns werk (SWW) houdt de ko mende maanden weer een cursus ’Kalligraferen’ voor beginners. Deze cursus is bestemd voor mensen van 50 jaar en ouder, die handgeschreven teksten iets extra’s willen meegeven. Men kan daarbij denken aan oorkonden, felicitaties en ge boortekaartjes. De cursus is vrijdag 10 januari gestart. De kosten van de in totaal 10 les sen bedragen 35,-. De les sen worden gegeven in een activiteitenruimte in het An ne Frank-centrum en begin nen om 9.30 uur en duren tot 11.00 uur. Wie belangstelling heeft of meer informatie wil kan even langsgaan bij het kantoor van de Stichting Waddinxveens Welzijnswerk in het Anne Frank-centrum. Op maandag king, tot en met donderdag is daar ’s morgens meestal iemand aanwezig. Men kan ook even bellen, telefoon 0182-615555 of 0182-631932. WADDINXVEEN - Vorige week woensdagavond 8 janu ari omstreeks half acht vond op de rijbaan van rijks weg A 12 in de richting Utrecht ter hoogte van het Gou- jaarlijkse ontspanningsmid- we-aquaduct een ernstige aanrijding plaats tussen een personenauto en een vrachtauto met aanhangwagen. Ter plaatse van het verkeérs- Dé vrachtauto, die was bela- ongeval is de rijbaan vier rij- den met ongeveer stroken breed. De vrachtauto kwam uit de richting Den Haag en ging van de derde rijstrook naar de meest recht- de chauffeur liepen geen let- se. Op dat moment echtér ZEVENHUIZEN - Donder dagmorgen 23 januari van half tien tot elf uur komt tij- fiek doel de veilige zichtbaar heid van het motorvoertuig. Naast het bedrijfsreclame deel voert Maike van Duppen ook ambachtelijke schilders- Op 24 plaatsen in het land kunnen belangstellenden te recht voor meer informatie over werk en opleiding voor een beroep in het afwerkings- en afbouwbedrijf. De landelijke open dag is een gezamenlijk initiatief van het Opleidingscentrum SVS aan de Limaeweg in Waddinx veen, de Samenwerkingsver banden Schilderen (SPOS) en Stukadoren (SPS) en de Re gionale Opleidingscommis sies (ROC). De open dag bij de samenwer kingsverbanden is speciaal bedoeld voor schoolverlaters en hun ouders, werkzoeken den, decanen en beroepskeu- ze-adviseurs. In de praktijkleerwerkplaat- sen van de samenwerkings verbanden kunnen zij zich uitgebreid informeren over de beroepsmogelijkheden in het afwerkings- en afbouwbe drijf. Er zal bovendien veel aan dacht worden besteed aan voorlichting over de opleidin gen; met name in het kader van werkend leren. Elk samenwerkingsverband geeft een eigen invulling aan de open dag. Leerlingen, die de opleiding al volgen, zullen hierbij echter een belangrijke rol vervullen. Veelal verzorgen zij demon straties van schilderen en be hangen, het zetten van glas, het stukadoren van een wand en het trekken van lijstwerk. Ook vertellen deze leerlingen over hun eerste ervaringen in de opleiding en over wat zij in de toekomst in het vak willen bereiken. In sommige praktij- kleerwerkplaatsen kan de be zoeker zelf de kwast op de spaan hanteren. Aan de open dag is op de scholen en de arbeidsbureaus bekendheid gegeven via de opleidingskrant Monitor. Ook de Vrouw en Werkwinkels, de Centra Buitenlanders en de Adviesbureaus voor Oplei ding en Beroep hebben deze krant ontvangen. Verder is er naar deze instellingen een poster verstuurd, waarmee de open dag wordt aangekon- digd. De opleidingskrant Monitor en de poster zijn een geza menlijke productie van het Opleidingscentrum SVS, de Stichting Vakopleiding Bouwbedrijf, de Stichting Be- nog aanmelden. Er zijn nog enkele plaatsen beschikbaar. De kosten voor 10 lessen be dragen 60,-. Daarvan dient 10,- te wor den betaald bij de inschrij ving. Men kan zich aanmelden bij het kantoor van de Stichting Waddinxveens Welzijnswerk, afdeling senioren, in het An ne Frank-centrum (tel. 0182- 615555 of 0182-631932). Van maandag tót en met donder dag is daar ’s morgens meest al iemand aanwezig. WADDINXVEEN - Donder dag 23 januari begint de ba siscursus ’Kinderschminken’ van de Stichting Waddinx veens Welzijnswerk. De cur sus is bedoeld voor vrijwillig sters en beroepskrachten in het peuter- en kinderwerk en andere geïnteresseerden. De reeks omvat acht lessen van anderhalf uur. In de voorjaarsvakantie is er geen les. De lessen beginnen om 19.30 en duren tot 21.00 uur. Tijdens de lessen zullen ma terialenkennis, techniek en specifieke technieken voor het schminken van kinderen aan de orde komen. De kos ten bedragen 75,- voor acht lessen, inclusief een reader WADDINXVEEN - Vrijdag- besstraat te Waddinxveen. middag parkeerde een 16-ja- De entree is gratis. rige Reeuwijker zijn fiets op Op woensdag 22 januari a.s. is er voor de jeugd een ruil beurs. Van 19.00 tot 20.30 uur kan men postzegels, sui- ’s en tele foonkaarten ruilen. Het en tree kost f 1,-. WADDINXVEEN - TeleKa bel, het bedrijf dat in Wad dinxveen verantwoordelijk is werk (SWW). Donderdag 9 januari hebben de overige bestuursleden en de medewerkers van de stich- van hem geno men in verband met de be noeming van hem tot burge- Maike van Duppen in haar werkruimte aan de Tweede Bloksweg in Waddinxveen. (Foto: Studio Maike). we verfraaiers van Nederland’ wordt vrijdag 31 januari een landelijke open dag georganiseerd bij de Samen werkingsverbanden Praktijkopleiding Schilderen (SPOS) en Stukadoren (SPS). WADDINXVEEN - Zaterdag avond omstreeks negen uur vond er bij Bastiaan Optiek aan de Groensvoorde een snelkraak plaats. Door mid del van een trottoirband werd de voordeurruit ingegooid. Ontvreemd worden twee draagbare computers en tien zonnebrillen. De dader is vol gens de politie lopend ge vlucht in de richting van het NS-station Waddinxveen- Noord. De man zou zijn gekleed in een lichte broek en een don kere jas met capuchon. De po litie is op zoek naar getuigen. roepsopleidingen Weg- en Waterbouw en de Stichting Hout Meubel. Vrijdag 31 januari houden namelijk ook de samenwer kingsverbanden in de bouw, de wegenbouw en de hout en meubilering een landelijke open dag. De Samenwer kingsverbanden en de Regio nale Opleidingscommissies zullen ook in hun eigen regio voor publiciteit zorgen. In een aparte uitnodigingsfol- der zijn alle locaties waar de open dag voor het afwer kings- en afbouwbedrijf wordt gehouden en de ope ningstijden op een rijtje ge zet. Deze folder is op te vragen bij de sectie PR van het Oplei dingscentrum SVS via tele foonnummer 0182-641111. Ook voor meer informatie, bijvoorbeeld over de open da gen bij de vak-MTS’en en CI- BAP Zwolle, NIMETO Utrecht en Sint Lucas Boxtel, kan men bellen met het Op leidingscentrum SVS in Wad dinxveen. IEN - Dinsdag avond 21 januari om acht uur houdt afdeling Waddinxveen van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen (NBPV) in zorgcentrum Sou- burgh (Prins Bernhardlaan) een avond over drugspreven- tie. Het gaat om een audio-visu- eel programma dat wordt verzorgd door Theo van deer avond 20 januari om acht uur Sluijs. Hij is werkzaam bij de weer een bingo voor iedere Waddinxvener van 55 jaar en dag. Op deze middag zullen 300 langdurig zieken, lichamelijk gehandicapten en hulpbehoe vende ouderen genieten van een in samenwerking met De theaterbureau Joop van den Ende ontwikkelde Zonne- bloemshow. sel op. Het wordt een programma stond op de tweede rijstrook Wat de oorzaak is geweest gebaseerd op een bioscoop- een personenauto stil of na- dat de bestuurder van de per- genoeg stil. sonenauto op de rijbaan heeft De 46-jarige vrachtwagen- stil gestaan, is nog onbekend, chauffeur zag dat te laat en In ieder geval heeft het niet WADDINXVEEN - Donder dagavond 16 januari om acht menwerking uur houdt ’La Leche Leaque Fryslan een videoband Waddinxveen’ voor aanstaan de en al voedende moeders een informatie-avond over de voordelen van borstvoeding voor moeder en baby bij Nel Veenman op het adres De Ge- zijn afkomstig uit de speciale nestetlaan 3 in Waddinx- journaals die Omrop Fryslan veen. op de dag van de tocht heeft Tijdens de avond worden be- uitgezonden. Het gaat om kende en minder bekende sfeerbeelden op en rond het voordelen van borstvoeding ijs; de rechten van het wed- voor moeder en baby belicht. Tevens is er volop gelegen heid tot het stellen van vra- Aan de hand van meer dan 60 gen en het uitwisselen van ervaringen met andere moe ders. Moeders en al voedende moe ders met eventueel hun baby zijn van harte welkom op de ze avond. Voor hulp en telefo nische informatie kan men bellen met Riet Boef, tel. De werkconferentie op woensdagavond 12 februari in het Anne Frank-centrum heet de volgende opzet. Er wordt begonnen om 18.00 de Kerkweg-Oost met daar- achterop een koffer met schoolboeken en gitaaronder- delen. Toen hij twintig minu- kerzakjes, flippo’i ten later terug kwam was de c1-L— koffer verdwenen. uur met een broodmaaltijd. Om half zeven is er een inlei ding op het thema door Katja van Laarhoven, schrijver van ouder in het Anne Frank-cen- een studie over de toepassing trum (Jan van Bijnenpad). van de (nieuwe) Bijstandswet De kosten voor deelname be- cohol-, drugs- en gokversla- ’De ene gemeente is de ande- dragen f 3,75 voor één plank- ving. Ook zal een ex-verslaaf- re niet’. je en f4,75 voor twee plankjes de over zijn Van zeven uur tot half negen voor 7 ronden en een kopje wordt in zes werkgroepen ge- koffie, sproken over ouderen, werk lozen, allochtonen, vrouwen, woonlasten-huren en toepas sing nieuwe bijstandswet. Ie dere werkgroep heeft een in leider. dens de koffie-ochtend van ’Vrouwen bouwen aan Gods Koninkrijk’ in het Hervormd Centrum aan de Dorpsstraat in Zevenhuizen spreken Ton- technieken uit zoals het imi- neke Bijker uit Almere. tatie-marmeren, air brushen De van de EO-televisie be kende spreekster zal het heb ben over het onderwerp ’Als het anders gaat dan je denkt’. Het doel van de ochtend is el kaar te bemoedigen en op te bouwen in het geloof. Ieder een is uitgenodigd. probeerde de auto te ontwij ken. Maar dat lukte niet. Hij botste er met een snelheid van ongeveer 70 km per uur achterop. De personenauto werd daar- sloten geweest, hetgeen niet door totaal vernield en de 18- tot stremming heeft geleid, jarige bestuurder uit Oude- Het verkeersaanbod was zo- water moest met behulp van danig dat de twee overgeble- de vrijwillige brandweer uit ven rijstroken dit konden ver hef wrak worden bevrijd. Hij is met zeer zwaar lichamelijk letsel overgebracht naar het Academisch Ziekenhuis Utrecht. WADDINXVEEN - Deze week start de Stichting Wad dinxveens Welzijnswerk (SWW) voor senioren in het Anne Frank-centrum (Jan van Bijnenpad) met twee cur sussen ’Kennismaken met materialen’. De eerste groep is dinsdag 14 januari begonnen. De cursus tijden zijn van 13.30 uur tot 15.30 uur. In deze groep ko men de volgende technieken en onderwerpen aan de orde: heksen maken, brooddeegfi- guren maken, paasversierin- gen maken, keramin gieten en beschilderen en cadeau- doosjes maken. De tweede groep startte van morgen (woensdag 15 janu ari) tussen half tien en half twaalf. In deze groep worden 1968 geboren in een creatief de volgende technieken be- TT- handeld: krasfolie techniek, volksschilderen, poppetjes maken, keramin gieten en be schilderen en paasversierin- gen maken. Wie voor deze cursussen be langstelling heeft, kan zich wikkeling van haar creativi- teit en de praktische toepas sing van het vakmanschap. Na het behalen van deze stu die was de Waddinxveense werkzaam bij het standbouw- bedrijf Luhlf (thans MACI- groep), tevens decorbouwer in tv-studio’s. Daar behoorde tot haar werkzaamheden de- coratieschilderwerk voor bio scopen, beurzen en theaters en speciale objecten. Bij een klein reclamebureau in Pij- nacker heeft Maike van Dup pen veel ervaring opgedaan. Inmiddels woont de Wad- WADDINXVEEN - Onder het motto ’Wij zoeken de nieu- dinxveense samen en is ze moeder van een flinke zoon. In 1994 is Maike van Duppen gestart met een eigen bedrijf, waarin zij begon met het ver zorgen van decoratieschilde- ren en reclamewerk voor di verse bedrijven. Om modern en kwalitatief-creatief werk te kunnen afleveren werd al snel computerapparatuur aangeschaft en geavanceerde programma’s om efficiënt en concurrerend ontwerpwerk- zaamheden en uitvoering te kunnen realiseren. Deze mo derne wijze van aanpak sloeg goed aan en na ruim driejaar gewerkt te hebben in een stu dio bij haar ouders aan de Kromme Esse werd het door groei noodzakelijk naar een nieuwe locatie uit te kijken. Maike van Duppen werkt nu met drie personen aan de ver zorging van totale reclame- pakketten voor kleine en en een kopje koffie of thee per middelgrote bedrijven, het- lesavond. geen betekent dat in overleg De basiscursus wordt gege- eigen huisstijlen en logo’s ven in het gebouw van het worden ontworpen. voor kunstzinnige Daarna worden deze verder ’Kreater’ (Kerk- uitgewerkt en uitgevoerd zo wel in het briefpapier als in de wervende categorie zoals reclameborden, vlaggen, drukwerk en een attractieve en opvallende reclamebe- schildering op motorvoertui gen. Bij dat laatste wordt met het ontwerp en de uitvoering van de reclame op auto’s een spe cifiek accent gelegd op de op vallendheid, niet uitsluitend met als doel de reclamewer ving, maar ook met als speci- Él

Weekblad voor Waddinxveen | 1997 | | pagina 13