Mooiste duif van M. Hofman Olympic car voor Gillian van den Berg Gelijk spel voor Excelsior (8-8) Kampioenstitel voor Florida 2 Degradatie dichtbij eerste schaakteam WSV Eben Haëzerschool wint schooldammen Afstand met kopgroep voor hockeyers klein I g Flyers-dames op goede spoor Volleybalsters missen middenmoot \ffautocentrum van Vliet opelS Clubtitels schutters Sjoeluitslagen Klaverjassen Het Zuidhonk Bedrijfs- competitie schieten Kaartavond Gouwe Rijders Diploma- zwemmen B Moerkapelse jeugd verrast PAGINA 25 WOENSDAG 15 JANUARI 1997 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN de hockeycompetitie met school. I I Be Fair, met een sterk aan vallende Annemarie de Rooy, vocht terug en de stand ging tot 13-13 gelijk op. Be Fair verzuimde het karwei af te maken, met name door een Ook meisjes-junioren 1 van Flyers verloor na een span nend duel van Dunckers. Da- om half tien houden de basis groepen 6, 7 en 8 in het Coe- necoop College aan de Dreef hun damkamp. wedstrijd en liep hierdoor vooral in de eerste helft ach ter de feiten aan. Ruststand het midden van deze helft werd zelfs een voorsprong ge nomen. Maar dit had zoveel kracht de Koning, Kelvin Groene- veld, Gerrieke van Dam, Job van der Plicht, Mike Wame- link, Kim Janssen, Margreet spel geen enkel verweer te gen specialist Ben van Geffen Metselaar, 2. H. Metselaar, 3. M. Hofman en 4. W. Bree- dijk; klas 6 oude duivinnen tot 200 km: 1. J. Troost, 2. W. Breedijk en 3. R.v.d. Made; klas 7 oude duivinnen tot 500 km: 1. N. Hoogerdijk, 2. R. v.d. Made, 3. P. Noorlander en Zn.; klas 8 oude duivinnen boven 500 km: 1. W. Bree dijk; klas 9 jonge doffers on bevlogen: 1. H. Metselaar; klas 10 jonge doffers tot 200 km: 1. H. Metselaar, 2. W. Breedijk, 3. J. Toor; klas 11 jonge doffers tot 400 km: 1. H. Metselaar, 2. E. v. Beek, 3. J.L. Bol en 4. H. Metse laar; klas 12 jonge doffers bo ven 400 km: 1. W. Breedijk, 2. N. Hoogerdijk, 3. P. Noor lander en Zn., 4. P. Noorlan der en Zn., 5. R. v.d. Made; klas 14 jonge duivinnen tot 200 km: 1. H. Metselaar, 2. J. Toor; klas 15 jonge duivinnen tot 400 km: 1. H. Metselaar, 2. J. Troost, 3. J. Troost, 4. C. Bode; klas 16 jonge duivin nen boven 400 km: 1. H. Met selaar, 2. P. Noorlander en Zn., 3. P. Noorlander en Zn., 4. P. Noorlander en Zn., 5. R. v.d. Made, 6. W. Breedijk; klas 17 late jonge doffers: 1. W. Breedijk, 2. J.L. Bol; klas 18 late jonge duivinnen: 1. J.L. Bol. Deze fusie heeft tot nu toe he laas nog niet geleid tot de beste resultaten. Gezien het doelsaldo kan gesteld worden De uitslagen per klasse wa ren als volgt. Klas 1 oude doffers onbevlo gen: 1. M. Hofman, 2. J.L. Bol, 3. M. Hofman en 4. M. Hofman; klas 2 oude doffers tot 200 km: 1. H. Metselaar; klas 3 oude doffers tot 500 km: 1. J. Toor, 2. R. v.d. Ma de, 3. P. Noorlander en Zn. 4. R. v.d. Made, 5. C. Bode; klas 4 oude doffers boven 500 km: 1. H. Metselaar, 2. J. Troost, 3. W. Hofman; klas 5 oude duivinnen onbevlogen: 1. H. Bodegraven Woerden - Ondanks de aanhoudende kou staan onze modellen er warm bij. - Kom dus vrijdag of zaterdag a.s. bij ons opwannen. - Speciaal voor onze huidige en toekomstige relaties hebben wij een hartverwarmende attentie uit Friesland om mee naar huis te nemen. OPEL-dealer voor Midden-Nederiand voet. De laatste twee duels werden in razende tijdnood afgewerkt. De damkunde ter zijde, het ging er om wie de sterkste zenuwen had. Raijmond van Es bleek daar over te beschikken. Hij liet Jan Passchier twee dammen halen, om ze af te pakken en de overblij vende schijven te pinnen. Dick Dibbets nam te veel risi co tegen junior Leendert van Beelen. Hij dacht dat Raij mond zou gaan verliezen en dat pakte dus averechts uit. Met een werd hij uitgetikt. plekken kan Be Fair de oor zaak van deze nederlaag vol ledig bij zichzelf zoeken. Voor een team dat vorig jaar in de tweede divisie uitkwam mag Be Fair wel wat meer dadendrang en agressie op de punten van zichzelf eisen. opening, maar Wim Vroegin- deweij speelde knap tegen. Remise was het resultaat. Bovenaan staat Dick Bac. Gerard van Ommeren is der de. clubblad Stickpraet op een originele manier te manifes teren. Eind vorig seizoen heeft de hockeycommissie moeten besluiten om het ve teranen- en het semi-vetara- nenteam samen te voegen. Ie der team op zich was helaas te klein was om zelfstandig te de meisjes best zicht hebben Jongens-kadetten 1 speelde niet z’n allerbeste wedstrijd. sprake. Uitslag 109-56. Tops- overwinning werd reeds in de eerste helft veilig gesteld. Goed samenspelend werd een ruime overwinning behaald. WADDINXVEEN - Een oude doffer van de Waddinxve- ner M. Hofman was de mooiste van de ruim 200 gekeur de duiven bij de op vrijdag 3 en zaterdag 4 januari ge houden tentoonstelling van de Waddinxveense post duivenvereniging De Sperwer (Stationsplein). N. Hoogerdijk had op deze nieuwjaarsexpositie de mooi ste oude duivin en H. Metse laar had de mooiste jonge doffer en duivin. Bij de vier tallen bleek H. Metselaar de hoogste score te hebben ge haald. Keurmeester D. de Bruijn (Noordwijk), lid van de Ne derlandse Groep van Keur meesters van Postduiven, was zeer kritisch aan zijn keurwerk begonnen. Hij was tevreden over hetgeen hij in Waddinxveen in handen had gekregen. C. Slagter en R. Ondanks de koude werd de Hogerbrugge. Namens de Na- tentoonstelling goed bezocht en bestuur en leden kunnen opnieuw terugzien op een ge slaagd weekeinde. Opnieuw was een groot aan tal foutservices er debet aan dat het goede spel niet in punten kon worden omgezet. De Waddinxveensen namen nog wel een 13-9 voorsprong maar gaven de kansen op een beslissende vijfde set uit han den (13-15). Met een goed fluitende scheidsrechter en een tegen- raat’. Er moest zondag al om negen uur gespeeld worden. Hugo van Bergeijk en Emiel van Boxtel wonnen allebei na een lange en zware partij hun enkel. Maar hierna ging het alleen nog maar bergaf waarts. Er werd geen enkele partij meer gewonnen. Team 3 staat nog steeds bovenaan, maar ze zijn nu verplicht om hun laatste wedstrijd tegen Spotvogels te winnen. Anders gaat het kampioenschap naar Voorburg. Team 4 moest het thuis tegen Zigo opnemen. Beide teams waren goed aan elkaar ge waagd. De uitslag hier was 4- 4. Team 6 moest thuis tegen Shuttlewoude. En met de overwinning van vorige week nog in de vingers sleepte het team ook deze week de overwinning naar zich toe (5-3). Het achtste team, dat eveneens thuis- speelde zorgde voor een ge lijkspel (4-4). wijk met de invallers Jaap van der Eist en Daniël West- maas. De Katwijkse dam mers hadden drie jeugdspe lers in hun gelederen. Daniël Westmaas liep in via een lichte combinatie één schijf achterstand op. Dat na deel kwam hij niet meer te boven. Jaap van der Eist gelijk op. De laatste vijf mi- der ook niet, want het laag geklasseerde Guards was geen partij. Via een ruststand Toen eenmaal het zelfver trouwen terug was dicteer den de Waddinxveense da mes de wedstrijd. In de eerste helft bood Dunc kers nog enige tegenstand, maar de tweede helft was vol ledig voor Flyers. Opvallend in deze wedstrijd waren de scores van de ‘kleine* dames. Vooral Gea Kok was op schot. Uitslag 71-45. Topscoorder Gea Kok met 13 punten. Heren 1 ging incompleet op bezoek bij titelkandidaat Dunckers en was volkomen kansloos. Na de eerste helft was de wedstrijd in wezen al gespeeld. De tweede helft ging het iets beter, maar van Wondergem, Mathias Freeke, Kristy v.d. Berg, Jenny Geertsen en Joyce de Vos. WADDINXVEEN - Tijdens de nieuwjaarsreceptie op dinsdag 7 januari heeft de schietvereniging Waddinx veen (Alberdingk Thijmlaan) de prijzen uitgereikt van de clubcompetitie 1996. De ere plaatsen waren voor groep A: 1. kampioen W.J. van Loenen gem. 268, 2. J. Angenent gem. 259; groep B: 1. H. Hou- dijk gem. 247, 2. P. Theussen gem. 237 en 3. H. van Loenen gem. 228; groep C: 1. A. Hak gem. 235, 2. G. Heemskerk gem. 222 en 3. B. Colla gem. 218; groep D: 1. M v.d. Bosch gem. 211. Teams: 1. team Houdijk gem. 233; 2. team W. van Loenen gem. 227; 3. team B. Verhoef gem. 224 en 4. team P. Theeussen gem. 221. tegenstander naar twee dam men doorbrak. Datzelfde overkwam ook Vincent van Es die een gezonde schijf tegendoelpunten voorstond, maar zijn tegen stander onnodig damdoor- braak toestond. Al met al stonden de beide partijen nog steeds op gelijke ten gemaakt. Zowel jongens B als jongens C spelen in een kleine poule en kunnen zich daar redelijk in de midden moot handhaven. Voor jon gens B is de achterstand op de koploper wel behoorlijk groot, maar jongens C heeft alle mogelijkheden om kam- met schijfwinst pioen te worden. De achters tand op nummer één is slechts twee punten. Boven dien hebben ze in hun poule de minst gepasseerde keeper. En ook heeft dit team in hun poule het meest gescoord. Jongens D staan nu nog op de lichte combinatie vierde plaats, maar gezien de Het afgelopen weekeinde was al weer het voorlaatste van deze competitie. Voor veel badmintonteams zal het nog spannend worden of er degra datie of promotie in zit. Het eerste team van Florida moest uit tegen Culemborg. De degradatie van het eerste team lijkt bijna vast te staan. Ook dit weekeinde kon hier aan niks veranderd worden. Alle partijen werden name lijk verloren. Wel positief nieuws komt er uit het tweede team. Nog één wedstrijd te gaan is het kam pioenschap voor Florida 2 nu al binnen. De Waddinxveners zijn zon dag door middel van een 7-1 overwinning op Randstad 1 kampioen geworden. Het tweede team bestaat uit, Erik Besemer, Jean LaMaison, Dick Schaap, Ilona Groenen- veld en Liesbeth van Berge ijk. Deze succesvolle formatie heeft in het afgelopen seizoen geen enkele wedstrijd verlo ren. Er werd slechts één keer gelijk gespeeld. Door de over winning op Randstad is het verschil met de nummer twee in deze afdeling zo groot dat Florida 2 niet meer ingehaald kan worden. Toen de over winning op Randstad zeker was kwamen er de felicitaties van Nic de Vries (voorzitter) en Marcel van Putten (wed strijdsecretaris). Deze waren speciaal hiervoor naar sport hal ’de Dreef gekomen. Ook het derde team kon het kam pioenschap veilig stellen. Dit moest gebeuren uit tegen Voorburg, hun directe tegen stander. De wedstrijd speelde zich af in de Voorburgse sporthal ’Het Forüm Kwad- Het vlaggeschip van WSV Wiersma uiteindelijk toch op slechte beurt verlies gezet door F. Ritter en P. van Offeren kwam nu ook weer eens tot een overwin ning. Slachtoffer werd B. Loef. In de kelder van de schaakdivisie bleek T. Goor te sterk voor D.J. van Offeren en H.E. van Offeren en J. de Bock wisten elkaar in even wicht te houden. een gelijke stand na een lange strijd tussen J. Ponsioen en J. van Sandijk en als laatste vermelding dat rode lantaarndrager L. Coe- vert voor een verassing wist te zorgen door een onver wachte winstpartij tegen G. Torenbeek. Ih de eerste set begon de se lectie van trainer-coach Paul van Yperen overtuigend. Spelverdeelster Wilma de Jong wist haar aanvalsters .Fair het beste van het spel, steeds in scorende posities te brengen. Met name midden- aanvalster Jacqueline v.d. Ruit maakte indruk aan het net. Met 15-8 leek Be Fair op rozen te zitten. In de tweede set zorgde een sterk serve rende Marcella Bos voor een 9-3 voorsprong. Eigen fouten van de Waddinxveensen ga ven Vollido de kans langszij te komen. De dubbele wissel -stander met veel zwakke met Cora Bos en Liesbeth van Wijngaarden liep slecht af omdat Cora Bos na twee ballen het speelveld met een voetblessure moest verlaten. De setwinst ging vervolgens met 15-13 naar Vollido. De derde set nam Vollido di rect een 5-0 voorsprong, maar Komende zaterdag worden de dames geacht drie punten te halen tegen het nog puntloos onderaan staande Radius. Deze wedstrijd wordt om half vier gespeeld in sportzaal Groenswaard (Wingerd). prestaties van de andere teams in hun poule, zal het voor hun een grote uitdaging worden om deze plaats vast te houden. Door de ongeluk kige leeftijdsopbouw van de jeugd heeft de vereniging dit jaar voor het eerst geen meis jes A-team. Maar wel twee meisjes B-teams. Meisjes BI heeft tot nu toe nog geen ge lukkig seizoen gehad. De pou le waarin zij zijn ingedeeld is duidelijk iets te sterk. Meis jes B2 doet het gelukkig iets beter. Zij kunnen zich in de middenmoot redelijk handha ven. Dan tot slot meisjes D. Dit team staat op een gedeel de eerste plaats, maar heeft een iets minder doelsaldo. De voorsprong op de nummer drie is royaal. Dit is echter geen reden om rustig de tweede helft van het seizoen in te gaan. Een heuse eerste plaats moet er in zitten. En daar gaan ze dan ook voor. Tot slot zijn er nog een paar teams, die niet in een officiële competitie meedoen. Ten eer ste zijn dat de donderdagda- mes. Zij spelen zeer verdien stelijk, maar de gezelligheid gaat hier duidelijk voorop. Ook het meisjes D-8-tal speelt alleen door de bond ge organiseerde wedstrijden op een half veld. Daarin gaat het zeer goed. En dan uiteinde lijk de E-jeugd, allen 6-tallen, die op een kwart veld spelen. Hier gaat het voornamelijk van de technieken en de regels. De aankomende talenten zijn al duidelijk te herkennen. De club kan daar nog veel plezier aan beleven. en kan zich moeizaam hand haven in deze sterke poule. kon niet verhinderen, dat zijn Van de jeugdteams heeft jon gens A het zeer lastig. Ook hier geldt, net zoals bij de se- mi-veteranen, dat het aantal best wel meevalt. Wat dat betreft ho ren ze in de middenmoot thuis. Hopelijk worden er na de winterstop meer doelpun- WADDINXVEEN - Uitslagen van de Waddinxveense sjoel- club (Alberdingk Thijmlaan): Klasse A: 1. André van Geme- ren 1382, 2. Cees Kuipers 1376,3. Dick Dros 1374; klas se B: 1. M. Renesse 1303, 2. Adrie Faas 1252, 3. Bas Kop penaal 1249; klasse C: 1. Cor van Gils 1201, 2. Dirk Faas 1162, 3. Sjaan Faay 1146; klasse D: 1. Alex Supusepa 1089, 2. M.C. Taktor 1061, 3. Ceron van Beek 1060; klasse E: 1. Sinnema 954,2. Y. Kers bergen 881. Het gemiddelde van de avond was 117.35. Het gemiddelde van de vereni ging is 114.622. Het totaal van de vereniging is 439329.000. groot aantal foutservices. Vollido profiteerde opnieuw met 15-13. Ook in de vierde set had Be J. v.d. Haven op r -11 T» T\ l niet bolwerken tegen H. Stouten, die deze ronde blijk baar in sterke vorm schijnt te verkeren. In een lange partij werd T. WADDINXVEEN - In de zesde ronde van de regionale competitie behaalde het eerste achttal van de Wad dinxveense damclub Excelsior een gelijkspel (8-8) in de altijd moeilijke uitwedstrijd tegen Katwijk. WADDINXVEEN - Met nog één competitiewedstrijd te gaan is het tweede team van Florida-badminton kam pioen geworden. Ook het derde team behaalde de titel. Het eerste team lijkt te gaan degraderen. WADDINXVEEN - In wijkge- bouw Het Zuidhonk (naast Zuidplaslaan) kan vrijdag avond 17 januari vanaf acht uur weer vrij geklaverjast worden (géén competitie). De toegangsprijs bedraagt f. 2,50 per persoon. WEERBERICHT WARM -i De eerst twee aankomenden van iedere poule kregen daar bij nog eens een vaantje. Er werd gestreden in 16 groepen van 6. Daaruit kwamen de volgende winnaars naar vo ren. Eben Haëzerschool: Susette Blom, Niek Vermeulen, Da vey van Vliet, Bardine Mon ster, Larry Monster, Melvin Donker, Remy van Hattum, Marc van der Windt, Martijn Feenstra; Dick Brunaschool: Erik Veenstra; Bethelschool: Ricardo van Tol; De Regen boog: Bianca Akkermans, Walter Akkermans; Kardi naal Alfrinkschool: Gilles Bresser, Jeroen Enthoven; Rehobothschool: Annemarie de enige vrouwelijke gooche- Stolk; Prins Willém-Alexan- laar die Nederland rijk is, derschool: Frank Glasbergen. WADDINXVEEN - De schiet vereniging Waddinxveen (Al berdingk Thijmlaan) gaat een bedrijfscompetitie schieten (discipline luchtgeweer staand) houden om een bre dere bekendheid aan deze Olympische concentratie- sport te geven. De competitie-avonden voor maximaal 15 bedrijfsteams worden gehouden op 11 en 25 februari, 11 en 25 maart en op 8 en 22 april. Dinsdag avond 22 april is de prijsuit reiking. Het Waddinxveense bedrijfs leven is uitgenodigd met een team te gaan deelnemen. Een team bestaat uit drie perso nen en één reserve. De kosten bedragen ƒ100,- per team (dit is voor de totale competitie). De bedrijfscompetitie wordt gehouden met toepassing van de reglementen van de KN- SA. Wapens zullen door de schietvereniging ter beschik king worden gesteld. Uiter aard mogen de schutters(sters) hun eigen wapen dat aan de regels vol doet gebruiken. Bedrijven die aan deze com petitie willen deelnemen wor den verzocht voor nadere in lichtingen dinsdagavond of donderdagavond het clubge bouw te bellen, tel. 0182- 616528. Bezoeken kan ook vanaf acht uur. WADDINXVEEN - De Wad dinxveense autoclub De Gou we Rijders houdt donderdag avond 16 januari om acht uur weer een kaartavond in ho- tel-café-restaurant De Unie (Kerkweg-Oost). Tijdens deze avond worden vier ronden gespeeld. De deelnemers hoeven geen lid te zijn van de vereniging, dus iedereen is van harte wel; kom. Na het kaarten is er een prijsuitreiking met leuke prijzen. Berg met haar teamgenoten regelmatig te vinden voor krachttraining in een speci aal voor topsporters ingericht fitness-home te Zevenhuizen, hetgeen weer gesponsord wordt door NVO-verzekerin- geh uit Capelle aan den IJs- sel. Ter voorbereiding op de FI- NA-World-Cup in Nancy van 1-6 juli wordt in Quebec een toernooi gehouden van 22-30 juni. Na Nancy wordt van 1-3 WADDINXVEEN - Na ruim anderhalf jaar op de wacht lijst te hebben gestaan is de VW Polo er dan eindelijk voor waterpoloster Gillian van den Berg van het Waddinx veense Gouwestaete. Ze kreeg de leasewagen vrij dag 10 januari bij Pon’s Auto mobielhandel te Leusden van het NOC*NSF officieel in bruikleen overhandigd. Er staat voor Gillian van den Berg en haar oranje-teamge- noten een bijzonder jaar voor de deur. Naast enkele belang rijke internationale waterpo- lotoernooien moet er volop worden getraind, zowel bij haar eigen vereniging Gou westaete als met het nationa le team in Zeist. Tevens is Gillian van den WADDINXVEEN - Vorige week donderdag werd de 15e ronde gespeeld van de huishoudelijke competitie van de Waddinxveense Schaak Vereniging WSV, waarbij opnieuw van koploper werd gewisseld. WADDINXVEEN - Het eerste damesteam van Flyers-basketbal is na de misstap van vorig weekeinde weer op het goede spoor met winst op Dunckers. Het niet complete heren verloor kansloos in Hilversum van dezelfde ploeg. alsof de ring was dichtge plakt en in deze periode greep Dunckers de overwinning. mes 4 is de ongeslagen status Uitslag 53-60. Topscoorder kwijt, na verlies van MSV. Ymke Troost met 14 punten. Heren 4 verloor, jongens-ju- Dames 4 begon slecht aan de nioren en kadetten wonnen van Guards en verlies was er voor meisjes kadetten. WADDINXVEEN - In het Gouwebad ‘de Sniep* is op dinsdag 7 januari weer ge zwommen voor het B-diplo- ma. De beoordelingscommis sie bestond uit W. van Min nen, C. Slagter en R. WADDINXVEEN - De zilveren editie van het door de damclub Excelsior en de Vereniging voor Openbaar Onderwijs (VOO) opgezette schooldamtoernooi is za terdag in het Coenecoop College (Dreef) bij de jongste leeftijdsgroep met bijna honderd deelnemers begonnen met een eerste plaats voor de hervormde Eben Haëzer- sïagen Dunckers. Het werd een spannende strijd, waarin (J 1X -lx 111 gehad op de overwinning. De gehele wedstrijd ging het Nu motiveerde de tegenstan- Bout, Sylvia de Jager, Fabian C T nuten werden Flyers fataal. Geen enkel schot ging raak, augustus het Thetis-Cup- Toernooi gehouden in Athe ne. Dit toernooi geldt weer als voorbereiding op de Europese Kampioenschappen in Sevil la, welke worden gehouden van 13-23 augustus. bij de tegenstander beter ver zorgd en zo kon deze lang zaam maar zeker verder uit lopen en nog een ruime over winning boeken. Uitslag 39-75. Topscoorder Susan WADDINXVEEN - Het eerste herenteam van hockey club Waddinxveen heeft een zeer moeilijke en turbu lente periode achter de rug. Hoewel ze nu nog bij de on- Tenslotte wordt het interna- derste vier in hun poule staan, is de afstand aan het be- tionale seizoen in de periode gin van de tweede helft van 8-18 januari 1998 afgesloten de kopgroep zeer klein, met de wereldkampioen schappen in Perth (Austra lië). Naast Gillian van den Berg van Gouwestaete is ook haar teamgenote Mirjam Overdam geselecteerd voor de nationa le selectie, alsmede enkele re- giogenoten zoals Ellen Bast en Petra Meerdink van GZC en Daniëlle de Bruijn van Keiler Keukens-Donk. aSSÏÏKB .-v. maakte een door een blamerende neder laag. De Waddinxveense kop loper verloor van rode lan taarndrager Nieuwerkerk aan den IJssel. De Waddinx veense schakers bakten er niet veel van, getuige slechts één overwinning die werd be haald in een vooruitgespeelde partij door B. Jansen, gevolgd Eveneens door drie remisepartijen met als gevolg dat een smadelijke 2,5-5,5 nederlaag werd gele den. Met slechts één punt uit vier partijen en nog drie par tijen voor de boeg zal er door de WSVers tactisch toch an ders gespeeld moeten wor den. Daarbij is het van be lang het minder op remise te laten aankomen en gewoon op eigen kracht met wat meer risico alsnog de winst te for ceren. Voor de huishoudelijke competitie kwam B. Jansen (3) terug aan de top door in een sterke partij A. Kardol (7) te verslaan. Gelijkspel be reikten J. Stam (knap ge speeld) en L. Ellers. N. Dan nis (12) blijft positief verba- Excelsior speelde tegen Kat- zen door zich de top 10 in te spelen door J. Smit met lege handen achter te laten. In de subtop een remisestand tussen C. Asscheman en J. Muit en overwinningen voor J. v.d. Heiden, W. v.d. Hoek en M. Moerland tegen respec tievelijk A. v.d. Starre, T. Kuiper en H. van Offeren. boven. Jaap van In het middengedeelte klom mocht zijn handen dicht knij- A. van Nieukerke wat op door pen met het remise-aanbod J. v.d. Haven op verlies te van routinier Theo Zwetsloot, zetten en B. David kon het nu Hij stond namelijk glad verlo ren in een fraai miniatuurtje op de tric-trac lijnen wat in damafname en oppositie re sulteerde. Ondanks schijf winst kon Adriaan Blom zijn partij tegen de jeugdige Bas Messemaker niet met winst bekronen. Teun van de Krol, die als re gionaal kampioen de komen de weken in Ellecom de halve finale van het kampioen schap van Nederland speelt, won met speels gemak van regionaal wedstrijdleider Jan Jungerius. Met een vernieti gende rondslag maakte hij Op dit moment wopden er voorbereidingen getroffen om na de winterstop op volle kracht er weer tegen aan te kunnen gaan. Het HCW-be- stuur doet in ieder geval al het mogelijke om de speelom- standigheden zodanig te ver beteren dat optimale presta ties van het eerste herenteam verwacht kunnen worden. Het tweede herenteam, dat van nature in de schaduw van ’het eerste’ staat, heeft zich bijna geruisloos naar de tweede plaats in hun poule gespeeld. Geruisloos is niet het juiste woord. De ver- MOERKAPELLE - De jeugd meende ontbrekende aan- van de schaakvereniging dacht compenseert het team Moerkapelle speelde de twee- ruimschoots door zich via het de ronde in de fmalegroepen. In groep 1 waren de verrass ingen niet van de lucht. Favo riet Hugo van Elteren verloor van Aart-Jan van Vliet, die de leiding nam. Tweede staat Peter van Vuurde. In groep 2 handhaafde Saskia Droog zich op de eerste plaats door brutaalweg van Glenn Krijgs- kunnen blijven voortbestaan, man te winnen. Tweede staat Michael van Eijk. Bij de seni oren werd de vijftiende ronde gespeeld. Maarten Vroegin dewey had in een tweepaard- dat het enigszins scheelt aan de kracht om te scoren, want aan de keeper kan het eigen- (tweede plaats). Gerard van lijk niet liggen. Het aantal te- Ommeren kwam goed uit de gendoelpunten is vergelijk baar met dat van de andere teams. Het eerste dames team, dat het afgelopen sei zoen geheel onverwacht hoog om bij bijbrengen is geëindigd, doet het ook dit seizoen helemaal niet slecht. Doordat met nog drie andere teams de tweede plaats moet worden gedeeld (allemaal 16 punten en 2 minder dan de nummer 1), zal het zeker ook in de tweede helft van de competitie hard werken wor den om de positie vast te hou den. Maar de dames hebben laten zien, dat ze het kunnen. Het tweede damesteam heeft het duidelijk een stuk moei- het karwei vakkundig af. lijker. Dit team heeft een Piet Swart stond in zijn eind- sterke verjonging ondergaan spel tegen Jaap van Duijven- bode drie schijven voor, maar De Eben Haëzerschool (Jan aandenken een driehoek stift Dorrekenskade-Oost) mani- met inscriptie mee naar huis, festeerde zich als beste schoolteam in de basisgroe pen 3, 4 en 5. Het schoolteam bestond uit Davey van Vliet, Daniël van der Laarse, Niek Vermeulen, Remy van Hat tum en Rebecca Meskine. Ze scoorden maar liefst 44 van de maximale 50 punten. De rooms-katholieke De Re- genboogschool (Jacob Cat- slaan) legde met 36 punten beslag op een fraaie tweede plaats, op de voet gevolgd door de openbare Dick Bru naschool met 35 punten. De vierde en laatste beker ver huisde naar de hervormde Bethelschool. De organisatie had het 25-ja- rig bestaan opgeluisterd met van 51-8 werd de einduitslag 82-18 bereikt. Topscoorder Freddy Hoffman met 18 pun ten. Meisjes-kadetten 1 verloor van het hoger geklasseerde Leiden. Het was een wed strijd waarin Flyers qua veld spel niet veel onder deed voor 13-19. De tweede helft ging Leiden, alleen het scoren was Dames 1 begon aarzelend aan aanvankelijk veel beter en in de wedstrijd tegen Dunckers. Het verlies tegen Rowic van vorig weekeinde had zijn spo ren achter gelaten. Toch bleek Flyers de betere ploeg, gekost dat MSV in de laatste minuten nog langszij kon ko- Tholenaar met 12 punten, men en de overwinning mee naar Noordwijk nam. Uitslag 36-39. Topscoorder: Yvonne Henderson met 15 punten. Heren 4 speelde een redelijke wedstrijd. De eerste helft werd er te gehaast gespeeld en hiervan profiteerde de er varen tegenstander, Leider dorp, goed en deze ging met een behoorlijk marge (18-36) de pauze in. De tweede helft was een ge- lijkopgaande strijd en er werd om en om gescoord, tionale Raad was A. v.d. Vel- Einduitslag 40-58. Topscoor- den als afgevaardigde aanwe- der Gert Jan Krijn met 14 zig. Er waren deze keer 20 punten. kandidaatjes die allen zijn Jongens-junioren deden het geslaagd. De namen van de een echte wedstrijd wasteen rustig aan tegen Guards. De kinderen die hun diploma ge- haald hebben zijn Monica coorder Coen van Wilgen met eerste helft veilig gesteld. Verleun, Tim Tijsterman, 16 punten. Goed samenspelend werd een Bart v.d. Hondel, Vivianne Meisjes-junioren 1 moest het ruime overwinning behaald. Driessen, Lotte Jonker, Phi- opnemen tegen het nog onge- Uitslag 98-46. Topscoorder lip Freeke, Anco van Os, Lex Edwin van Heiningen met 26 punten. 3 -i laar die Nederland rijk is, derschool: Frank Glasbergen. Sylvia Schuijer. Deze ’lady in Zaterdagmorgen 18 januari magie’ manipuleerde voor de verbaasde kinderogen met kranten, kaarten en touwen tijdens de twee pauzes. Iedere deelnemer kreeg als WADDINXVEEN - De volleybaldames van Keukencen trum Waddinxveen Be Fair zijn er zaterdag niet in ge slaagd zich bij de middenmoot van de derde divisie E aan te sluiten. In vier sets werd de cruciale wedstrijd tegen Vollido met 3-1 verloren (8-15,15-13,15-13 en 15- 13. buiten i ’V Plantsoen 9, Woerden, tel. 0348-486060 Spanjeweg 22 Bodegraven, Industriëlen: Groote Wetering, tel. 0172-610328 koffie showroom e s 3

Weekblad voor Waddinxveen | 1997 | | pagina 25