WADDINXVE SWW: Afscheid van Bart van der Hart 'Creatief werken met kinderen' Anke Mensink exposeert Gouds Riagg-gebouw g intratuin Hang ’m high 95 in Jeugddisco in De Paddestoel I i «Hg! 1 Kinderdisco De Paddestoel Gewond bij aanrijding ^ffautocentrum van Vliet opel-B f I 1 Voorlichting ivan kynologen in 'De Unie' OFFICIËLE BEKENDMAKINGEN EN MEDEDELINGE Bodegraven Woerden I - Ondanks de aanhoudende kou staan onze modellen er warm bij. - Kom dus vrijdag of zaterdag a.s. bij ons opwarmen. - Speciaal voor onze huidige en toekomstige relaties hebben wij een hartverwarmende attentie uit Friesland om mee naar huis te nemen. Vorige week donderdagavond 9 januari hebben de overige bestuursleden en de mede werkers van de stichting op hartelijke wijze afscheid van hem genomen. Bart van der Hart is in no vember 1993 toegetreden als voorzitter van de SWW. De stichting bestond als opvolger van de Stichting Werkne- merspool op dat moment bij na een jaar en hoopt dan aan het einde van dit nieuwe jaar haar 5-jarig bestaan te vie ren. Het vertrek van de nieuwbe noemde eerste burger, oud- waarnemend griffier bij de provincie Zuid-Holland, bete- e en een gast-djZij draaien on der andere de grootste hits uit de töp-40, house, hiphop en nog veel meer. Ook zijn er bij de dj’s verzoekjes in te die nen. WADDINXVEEN - De Stichting Waddinxveens Welzijns werk gaat de cursus ’Creatiwef werken met kinderen’ houden voor vrijwilligers van buurt- en speeltuinver enigingen en scholen in Waddinxveen. WADDINXVEEN - Waddinxvener Bart van der Hart (Heuvelhof) heeft - in verband met zijn benoeming tot burgemeester van Oud-Beijerland - zijn werkzaamhe den als voorzitter van de Stichting Waddinxveens Wel zijnswerk officieel beëindigd. WADDINXVEEN/GOUDA - Werk van de Waddinxveense kunstenares Anke Mensink is tot en met vrijdag 7 fe bruari te zien in de expositieruimte van het Riagg-geb- vouw Midden-Holland aan de Ronsseweg in Gouda. S wereld met een voorname, feestelijke uitstraling. Verwantschap met het werk van Matisse en Kandinsky en beeldende invloeden uit Afri kaanse culturen zijn, evenals in het vrije werk, in de op drachten dikwijls zichtbaar. Het Goudse Riagg-gebouw, waar de expositie van Anke Mensink te zien is, is geopend van maandag tot en met vrij dag van 08.30-17.00 uur. I werden ramen in de wand achter het altaar op magni fieke wijze in het ontwerp be trokken. Het vierhonderd meter grote gebogen plafond van de theaterzaal verandere door de beschildring in een eigen W'- WEERBERICHT WARM WADDINXVEEN - Op de Kruising XuiclviijRw R-ond-weg- Coenecoop vond maandag middag een aanrijding plaats. Een 37-jarige Rotter damse automobilist verleen de, komende vanaf Coene coop, geen voorrang aan een 52-jarige Goudse automobi list. Deze laatste is met een hoofdwond overgebracht naar het Goudse Groene Hart Ziekenhuis. WADDINXVEEN - Vrijdag avond 17 januari houdt de wijk- en speeltuinvereniging De Paddestoel in het gelijk namige gebouw aan de Lijs terbesstraat weer de maan delijkse disco-avond voor de Waddinxveense jeugd van 9 tot en met 14 jaar. De muziek op deze disco- avond wordt verzorgd door de Waddinxveense drive-in-dis- cotheek The Flying Dutch man, met de disc-jockey dj Ed kent voor de SWW het af scheid van een strateeg die een belangrijke bijdrage heeft geleverd aan de groei en de ontwikkeling van de stich ting. Het bestuur is inmiddels ge start met de werving van een plaatsvervanger. De Stich ting Waddinxveens Welzijns werk is een tweedelijns in stelling met een brede taak binnen de Waddinxveense ge meenschap. De taken bestaan uit het on dersteunen van het locale welzijnswerk. Zo ondersteunt de stichting vrijwilligers van instellingen voor sociaal cul tureel werk, waaronder buurthuizen en speeltuinver enigingen. Aan deze instellin gen biedt de stichting inhou delijke en praktische onder steuning. Daarnaast worden er cursus sen voor vrijwilligers opgezet. De stichting houdt die cur sussen voor vrijwilligers, werkzaam in non-profit in stellingen in Waddinxveen, zoals scholen, hulpdiensten, vrouwenorganisaties, mi grantenorganisaties, buurt huizen, speeltuinverenigin gen en ouderenorganisaties. De cursussen zijn bedoeld om vrijwilligers toe te rusten voor hun werkzaamheden. Verder worden er activiteiten voor doelgroepen georgani seerd. Het gaat hierbij om kinderen, tieners, jongeren, volwassenen en senioren, waarvoor door de stichting regelmatig eerstelijns activi teiten worden georganiseerd zoals kindervakantieactivi- teiten en tieneractiviteiten. De stichting is tevens verant- SPREEKUREN Het is een practische cursus gericht»op het creatief wer ken mej kinderen in de leef tijd ve» 2 tot en met 12 jaar, in buurt- en speeltuinvereni gingen en scholen. Op iedere bijeenkomst zal een activiteit (bijvoorbeeld handvaardigheid, sport en spel, toneel, werken met the ma’s en audiovisuele midde len) worden behandeld. De cursus, die wordt gehou den in het centrum voor kunstzinnige vorming Kre- ater (Kerkstraat), is een doe- cursus waarbij men de eigen vaardigheden kan vergroten. De cursusdagen zijn woens dag 29 januari, 5, 12 19 en 26 februari van 9.30 tot 11.00 uijr De cursus wordt begeleid door Astrid de Weerd van de Stichting Waddinxveens Wel zijnswerk. De stichting ver zorgt ook het lesmateriaal. Tijdens de cursus is er echter ook ruimte voor het uitwisse len van ervaringen en kun nen de cursisten programma- suggesties doen. Vrijwilligers van de buurt- en speeltuinverenigingen en scholen in Waddinxveen krij- gen de cursus gratis aangebo den door de SWW. Zij betalen alleen een vergoeding voor de koffie en thee. Voor andere vrijwilligers en geïnteres seerden bedragen de kosten voor de cursus f 50,-. Dit be drag dient vooraf te worden betaald. Man kan zich opgeven bij de Stichting Waddinxveens Wel zijnswerk, Kerkstraat 13 te Waddinxveen, telefoon 631932. Opgaven moeten ui terlijk maandag 20 januari binnen zijn. WADDINXVEEN - Vrijdag avond 7 februari is er weer een kinderdisco in wijkge- bouw De Paddestoel (Lijster besstraat) voor 7- tot en met 11-jarigen Na twee eerdere disco’s heeft de evenementen commissie van De Paddestoel besloten door te gaan met de ze disco. De muziek op deze disco-avond is aangepast aan de leeftijdsgroep. Er kunnen bij dj Ed verzoekjes aange vraagd worden. De entree prijs is ƒ1,50. Bij de ingang krijgen de bezoekers een loot je, waarmee prijzen te win nen zijn. Bij de ingang krijgen de be zoekers een entreebewijs met daarop een lotnummer. Hier mee kan men onder andere een cd-single uit de top-40 winnen. De entreeprijs is ƒ1,50. twee voorlichtingsavonden over een puppy- en jonge honden- triining en over elementaire jenoorzaamheid. Dè cursussen vangen aan op zaterdag 1 februari. De jaar- lijkse^clubmatch van de kyno- logenckub Gouda en omstre ken wordt gegeven op zondag 26 januari in de beurshal Flo rida te Boskoop. Voor informatie over de cur sussen Kan men bellen tel. 0182-521495 en voor infor matie over de clubmatch tel. 0182-342015. woordelijk voor de organisa tie van ruim 30 verschillende activiteiten voor senioren in Waddinxveen. De SWW houdt zich verder bezig met het realiseren van voorzieningen. Onder verant woordelijkheid van de stich ting zijn diverse projecten op gestart, zoals ’Vervoer op Maat - de Belbus’ (dit ver- voersproject voor senioren is na een succesvolle proefperio de van twee jaar is overgeno men door Geukes BV uit Gouda), ’Kijk op de Wijk’ (dit sociaal activeringsproject heeft dat plaatsgevonden in de wijk ’De Overkant’, peu terspeelzaal ’Yasmina’ (deze peuterspeelzaal voor allocht one kinderen is opgezet om deze kinderen met name op het taalgebied voor te berei den op de basisschool) en de Speel-o-theek ’de Speelbieb’ (ook dit speelgoeduitleenpro- ject blijkt na de proefperiode van twee jaar zeer succesvol, zodat de stichting de gemeen te Waddinxveen heeft ge vraagd het project te mogen voortzetten. De stichting heeft voorts ge participeerd in de realisatie van het beleidsplan voor jon geren ’Jeugd(beleid) in de groei’ en neemt deel aan de uitvoering van deze beleids plannen. Daarvan zijn een tweetal reeds gestart, zoals een op- voedspreekuur voor ouders, dat nu al heel duidelijk voor ziet in een behoefte, en de vernieuwing van de skate- baan voor jongeren aan de Dreef. Op dit moment heeft de stich ting nog een tweetal projec ten in voorbereiding. Dat is de vrijwilligersvacaturebank (een voorziening waar de vraag naar en het aanbod van vrijwilligers op elkaar kun nen worden afgestemd) en een verdere uitbouw van de cursussen voor vrijwilligers en met name voor senioren. Wie door het lezen van dit al les geïnteresseerd is geraakt in de werkzaamheden van de stichting en van mening is dat men de capaciteiten bezit om een functie te vervullen in het bestuur van de SWW, dan kan contact opgenomen wor den met Jan Korving, team leider van de stichting. Op verzoek krijgen eventuele gegadigden een exemplaar van het jaarverslag over het jaar 1995 toegestuurd. Jan Korving is tijdens kantooru ren bereikbaar op telefoon nummer 0182-631932. Deze tentoonstelling wordt gehouden in samenwerking de Regionale Kunststichting Gouda. Van Anke Mensink zijn werkstukken te zien uit de serie roots, rhythm soul, die bestaat uit olie- en acryl- schilderijen en aquarellen. Cross over is een muziek term. Elementen uit de mu ziek van het ene land of we relddeel zijn terug te vinden in de muziek van het andere. In het werk van Anke Mens ink zou je kunnen spreken van een cross over van de mu ziek naar de beeldende kunst; vooral van de muziek die uit Afrika komt of die daar haar oorsprong vindt (blues, funk, jazz): ritmes, herhalingen en structuren. De steeds terugkerende pa tronen vormen een uitgangs punt voor vrije improvisaties. Evenals in de muziek kunnen de patronen zelf van tijd tot tijd onderhevig zijn aan ver anderingen. De serie roots rhythm be staat uit olie- en acrylschilde- rijen en aquarellen. Van re cente datum zijn twee door Anke Mensink voltooide op drachten, respectievelijk in een bezinningscentrum en een theaterzaal, beide te Oegstgeest. In het bezinningscentrum WADDINXVEEN - De Kyno- lo£enclub Gouda en omstre- kaïq houdt in hotel-restau- TEfct-café ’De Unie’ (Kerkweg- Oost) ro|brlichtingsavonden j en over elementaire gehoorzaamheid. Dinsdagavond 21 januari om cht uur staat de puppy- en je hondentraining cen traal. De elementaire gehoor- WOENSDAG 15 JANUARI 1997 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 3 E E N T E G E M (0182) 624 624 Gouwebad "De Sniep” (informatie) Kerkweg-Oost 214 Peuleyen 94 Gouwebad de Sniep Heuvelhof 29 Verleende bouwvergunningen/ingestemde meldingen BOUWPERCEEL AARD VAN HET BOUWPLAN Middelburgseweg 14b Bloemendaalseweg 8 het oprichten van een berging VERKEERSZAKEN Piasweg 2a-4 het oprichten van een woonhuis Inspraak Verkeerscirculatieplan (VCP) Piasweg 2a-5 het oprichten van een woonhuis Op de agenda o.a.: Staringlaan 14 BOUWZAKEN Binnengekomen bouwaanvragen/ingediende meldingen OPENINGSTIJDEN AFDELING PUBLIEKSZAKEN BOUWPERCEEL AARD VAN HET BOUWPLAN Graanakker 49 het oprichten van een tuinhuisje Sperwerhoek 26 Verleende sloopvergunning Middelburgseweg 14b Coenecoop 550 GROEN Justus van Effenlaan 11 het plaatsen van een dakkapel op Verleende kapvergunningen De Waddinxveense kunstenares Anke Mensink. koffie showroom buiten 08.30 - 14.00 uur 08.30 - 12.30 uur 19.00 - 20.30 uur - Resultaat politiek overleg en stand van zaken uitvoering Colle geprogramma. 624 680 624 500 610 401 624 524 624 760 612 570 Bredeweg 23 (ter hoogte van Unigro) het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woning het oprichten van een opslagruimte met kantoorruimte het oprichten van een bedrijfsge bouw met kantoorruimte Zonnesingel (ter hoogte van Zonnehof) het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een bedrijfsruimte het oprichten van een transformator- station het slopen van een stallingsruimte voor landbouwmachines, kassen en het verwijderen van asbestgolfplaten dakbedekking het oprichten van een woonhuis met een onderheid terras het gedeeltelijk veranderen van een kantoorgebouw Donderdag en vrijdag koopavond. Volgende week wordt in deze rubriek meer aandacht aan dit on derwerp besteed. Loket voor Burgerlijke Stand, Burgerzaken, Reis- en Rijdo- cumenten maandag tot en met donderdag: vrijdag: dinsdag- en donderdagavond Het loket voor de Algemene Publieksinformatie is dagelijks geopend van 08.30 - 14.00 uur (vrijdag 12.30 uur). Daarna kunt u voor informatie terecht bij de receptie. De receptie is dagelijks geopend van 08.30 -17.00 uur (op vrijdag tot 16.30 uur). Tijdens de beide avondopenstellingen is de receptie geopend. 1 boom in de noord-westelijke hoek •van het perceel 3 iepen op het terrein van het zwem bad 1 appelboom in de achtertuin en 2 bomen in de voortuin 11 coniferen, 1 atlascederen 1 Mag nolia Raadhuisplein 1 Postbus 400, 2740 AK K - - voor al het voortgezet onderwijs A.B.T. Hazenberg Kalverdans 27, 2771 RR Boskoop, (0172) 21 37 74 OPEL-dealer voor Midden-Nederland ’V Plantsoen 9, Woerden, tel. 0348-486060 Spanjeweg 22 Bodegraven, Industrieterr. Groote Wetering, tel. 0172-610328 2 3 O Eenieder die meent rechtstreeks in zijn/haar belang te zijn ge troffen door verlening van een bouwvergunning danwel instem ming met een melding, kan gedurende een termijn van zes we ken na de dag van verzending/uitreiking van de beschikking een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij het college van Burge meester en Wethouders van Waddinxveen, Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. Informatie omtrent beschikkingen is verkrijg baar bij de afdeling Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu (telefoonnummer 0182-624764). In tegenstelling tot eerdere berichten in het Weekblad voor Wad dinxveen en de Goudsche Courant worden er voor inwoners van Waddinxveen vanaf 5 februari 1997 een viertal inspraakavon den gehouden in het kader van het Verkeerscirculatieplan. De bijeenkomst op 22 januari is alleen voor genodigden (belangen groepen). Ingevolge het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet maken Burgemeester en Wethouders van Waddinxveen bekend de vol gende aanvragen te hebben ontvangen: I sïJHI 2 O° Het register van verleende bouwvergunningen en meldingen waarmee is ingestemd ligt ter inzage bij de afdeling Volkshuis vesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu. Op vrijdag 17 januari a.s. wordt, in een buitengewone raadsver gadering, de heer F. Jonkman geïnstalleerd tot burgemeester van de gemeente Waddinxveen. OPENINGSTIJDEN Het hele gemeentehuis elke werkdag van 08.30 tot 12.30 uur. In de middaguren kunt u alleen terecht op afspraak. Openingstijden afdeling Publiekszaken zie elders in deze rubriek. Afvalstation voor afgifte (grof)vuil en K.C.A. Elke werkdag van 10.00 tot 15.00 uur en zaterdag van 09.00 tot 12.00 uur. Burgemeester en wethouders alleen na afspraak via de secretaresses. Sociaal raadsvrouw op werkdagen (behoudens de woensdagen) van 09.00 tot 12.30 uur of na telefonische afspraak. Ter gelegenheid hiervan wordt hem een receptie aangeboden in het Anne Frankcentrum aan het Jan van Bijnenpad 1van 19.00 tot 21.00 uur. De bouwplannen liggen met ingang van 16 januari 1997 gedu rende twee weken voor eenieder ter inzage bij de afdeling Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu, tijdens werk dagen van 08.30 uur tot 12.30 uur, Raadhuisplein 1 te Wad dinxveen. Gedurende deze termijn kunnen door eenieder schrif telijk bedenkingen worden ingediend bij Burgemeester en Wethouders van Waddinxveen, Postbus 400, 2740 AK Wad dinxveen). WONINGWET DOORBREKEN AANHOUDING De burgemeester van Waddinxveen maakt bekend dat Burge meester en Wethouders voornemens zijn om met toepassing van artikel 50, vijfde lid, van de Woningwet en gebruikmaking van de zogeheten specifieke verklaring van geen bezwaar van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland bouwvergunning te ver lenen ten behoeve van de percelen: Henegouwerweg 13 en 14: het oprichten van twee bergingen. De beslissing op een bouwaanvraag moet worden aangehou den wanneer ter plaatse een voorbereidingsbesluit van kracht is of een bestemmingsplan in procedure is gebracht. Het doorbre ken van de aanhouding is mogelijk wanneer het bouwplan in overeenstemming is met zowel het geldende bestemmingsplan als het toekomstige plan. Aan die voorwaarde voldoet het bo vengenoemde bouwplan. De specifieke verklaring houdt in: toe stemming vóóraf om de aanhouding te doorbreken op voor waarde dat tijdens het ter inzage liggen van het bouwplan geen bedenkingen worden ingediend. artikel 50, lid 5, van de Woningwet. Burgemeester en Wethouders Rebben het voornemen de ge vraagde vrijstelling te verlenen, met het oog hierop bij Gedepu teerde Staten van Zuid-Holland de vooraf benodigde verklarin gen van geen bezwaar aan te vragen en na ontvangst van die verklaringen en de gevraagde bouwvergunning te verlenen. het voorgeveldakvlak Genoemde aanvragen zijn opgenomen in het Openbaar Regis ter, dat op werkdagen tussen 08.30 uur en 12.30 uur voor ee nieder ter inzage ligt bij de afdeling Volkshuisvesting, Ruimtelij ke Ordening en Milieu. Opname in deze publicatie houdt uitdrukkelijk geen uitspraak in omtrent de definitieve besluitvorming. Evenmin kan in dit sta dium een bezwaarschrift worden ingediend tegen een voorge nomen bouwplan. Bloemendaalseweg (tussen nrs. 17b en 19) Het rooien van bovengenoemde bomen en houtopstanden heeft geen gevolgen voor aantasting van natuur-, landschap-, of dorpschoon, als bedoeld in artikel 5.4.2 van de Algemene Plaat selijke Verordening. Eenieder die meent door dit besluit in zijn of haar belang te zijn getroffen kan ingevolge de Algemene Wet Bestuursrecht binnen 6 weken na publicatie van dit besluit een gemotiveerd bezwaar schrift indienen bij het college van Burgemeester en Wethou ders. Voor informatie kunt u terecht bij de afdeling Voorbereiding werken en Verkeer. Het college van Burgemeester en Wethouders nodigt de inwo- ners van Waddinxveen, vertegenwoordigers van het vereni- ,gingsleven en het bedrijfsleven van harte uit hierbij aanwezig te rizijn. U kunt dan persoonlijk kennismaken met de nieuwe burge rmeester en zijn echtgenote, mevrouw L. Jonkman-Kootje. 1,1 in m VERGADERINGEN 111 r Bijzondere openbare raadsvergadering op vrijdag 17 janu- mari 1997, aanvang 15.00 uur in restaurant Bibelot, Limaweg in 54. 111 Op de agenda staat de installatie van de heer F. Jonkman als ij nieuwe burgemeester van de gemeente Waddinxveen. Hl Commissie voor Algemeen Bestuurlijke Zaken op woens dag 22 januari 1997, aanvang 16.30 uur in het gemeente huis. INSTALLATIE BURGEMEESTER JONKMAN D:“ ac,- jofig» f— L _1 zalamheid komt aan de orde op woensdagavond 22 janu ari. Beide avonden beginnen oiji acht uur. TER AAR Veldweg Kingang Kerkweg), tel. 0172-602241. HET GROENE WARENHUIS Deze trendy combinatie van rieten vaas met hangplant is niet alleen leuk om kado te geven, maar net zo leuk om zelf te houden. Keuze uit diverse hangplanten. K' Compleet van 11.95 voor TELEFOONNUMMERS Gemeentehuis postadres telefax Afvalstation (ophalen grofvuil) Zuidelijke Rondweg 250, Centraal Meldpunt Zorg Pr. Bemhardlaan 9, Meldpunt discriminatie Instituut Sociaal Raadslieden Meldpunt vandalisme aan openbare voorzieningen Overige belangrijke telefoonnummers zie pagina 5 gemeentegids 1 - De agendastukken liggen op werkdagen tijdens kantoor- i luren in de leeskamer van het gemeentehuis ter inzage. Tijdens bovenstaande vergaderingen kunnen niet-leden ge bruikmaken van het spreekrecht. Over de regels die daarbij gelden is in het gemeentehuis een brochure verkrijgbaar. - 1 RUIMTELIJKE ORDENING |lKf X VbF^oek om vrijstelling r»Bedaurgemeester van Waddinxveen maakt bekend dat een aan- j 'vrafig om afgifte van een bouwvergunning is ingediend voor Henegouwerweg 26 f: het gedeeltelijk veranderen en het ver- '.'.groten van een bedrijfsgebouw (spuiterij) annex meubeltoon- zaal. Dit verzoek kan slechts worden ingewilligd na het verlenen i van vrijstelling als bedoeld in artikel 19 van de Wet op de Ruim- 1 telijke Ordening, aangezien het bouwplan in strijd is met het ter plaatse geldende bestemmingsplan "naam bestemmingsplan 1 Brugweg '80", en voorts na ontvangst van verklaringen van geen bezwaar van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland als be- doeld in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en in f 1

Weekblad voor Waddinxveen | 1997 | | pagina 3