Aandacht Schaatskaart Groene Hart HALVE PRIJS voor pijn Duifs mode Alphen aan den Rijn 'De Vierstroom' wil cliëntenraad GOUDA/WADDINXVEEN - De Vierstroom (kruiswerk en maatschappelijke dienstverlening) zoekt leden voor de nieuw in te stellen cliëntenraad. Bij 'Sterrenborgh' werken 600 mensen Houthandel Houtex doet liefst alle zaken zelf Klaverjassen 'Let's Quit' in Boskoop GPV-Kamerlid in Waddinxveen Kettingbotsing Doorrijden na schade Tweeling- bijeenkomsten De Vierstroom cursussen in Kreater Twee nieuwe Waterschap maalt weer Bingo in Het Zuidhonk SWW zoekt een docent Engels fWlNTER- uitverkoop WOENSDAG 22 JANUARI 1997 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 11 missionairs die zelf met vaste relaties werken'. (Foto: Jaap Hak). van de flexibiliteit van Hou- Jaap, Hak, procuratiehouder bij Houtex BV in Waddinxveen: 'Wij werken het liefst met <om- tex. missionairs die zelf met vaste relaties werken'. (Foto: Jaap Hak). Nell en Stutterheim k e uk enarchitectuur hardhout en naaldhout, dan laat je je niet zo snel meer wat wijs maken. plosief als Sterrenborgh is onderge- tis in het gemeentehuis en bij de VW te verkrijgen uitgave aangeboden omdat ze beiden deel uitmaken van het Be stuurlijk Platform Groene Hart. De schaatskaart geeft veel in- Dat ’zelf doen’ komt bij Hou- tex tot uitdrukking in een ei- len. Dat ging toen allemaal nog via de staat. Die contac ten resulteerden in een duur- Unie mag invullen. Belang stellenden zijn van harte wel kom. steeds toeneemt'. Over de bouwsector zegt Jaap Hak: ‘Je hebt als leverancier altijd te maken met seizoens- invloeden: het weer kunnen we nog steeds niet regelen. met vaste relaties werken. ‘De praktijk leert, dat het ment is gebleven. Hij noemt het wederom een onderdeel kruid en het onkruidvrij hou den van bestrating. Daarnaast worden door het projecten begeleid, zoals Edelman en Marskramer. Bij externe projecten worden zo- ker heeft kunnen begroeten, namelijk Douwe de Koe. Douwe is geplaatst bij de Voor informatie of deelname kan men contact opnemen met regiomedewerkers ca Buisman, tel. 0172-217321 of Rian Jordaan, tel. 0182- 619895. houden onder de titel “Van Maastricht tot Amsterdam, Europa we zitten er midden in'. Een bijzonder actueel onder werp nu Nederland het voor zitterschap van de Europese GOUDA - De regio Gouda van de Stichting Pijn-Hoop houdt woensdagmorgen 29 Deze bijeenkomst is bedoeld om mensen met chronische pijn met elkaar kennis te la ten maken. Aandacht en be grip, leren omgaan en leren leven met chronische pijn staan centraal. en sinds de privatisering van de Poolse markt is het met het geduld van de houtleve- hij bezig met het verzamelen, ompakken en verpakken van diverse goederen. Douwe de Koe is tot zo’n 8 WADDINXVEEN - De GPV- kiesvereniging Waddinxveen en omstreken houdt maan dagavond 27 januari om acht uur een openbare vergade ring in de gereformeerde ba sisschool De Leilinde (Lin- dengaarde). ven klanten dus bijna nooit door te verwijzen naar ande- uitgebreid. Alle voorkomende werkzaam heden kunnen verricht wor den, zoals het onderhouden van grootschalige groenvoor zieningen, het aanleggen en ontwerpen van tuinen en zowat Daarbij hebben we de moge lijkheid om het hout op diver se manieren te bewerken'. ‘In onze schaverij kan het hout worden herzaagd en ge schaafd. Daarnaast leveren we het hout op lengte gekort aan. Bovendien hebben we hier vier volledig geautomati- product. Er is geen tijd om het hout in de open lucht te laten drogen'. 'Maar drogen is natuurlijk heel belangrijk. Hout mag traditioneel, maar toch vooral ’no nonsens’. Dat traditionele blijkt ook uit de oude prenten aan de muur van klassieke Waddinxveen- GOUDA/WADDINXVEEN - Sterrenborgh, de sociale werkvoorziening in Gouda waar ook Waddinxveners werken, heeft de 600e medewerker begroet. Het is de 46-jarige oud-vrachtwagenchauffeur Douwe de Koe, die bij het Groenbedrijf van bracht. jaren bovendien veranderd, er tegenwoordig drie kuub hout in een gaat, is het al veel.. Kapcon structies bestaan nu de functie van technisch plantsoen medewerker. Het WADDINXVEEN - Woens dag 15 januari heeft er zich een kettingbotsing voorge daan op de Beijerincklaan. Een 25-jarige Alphense auto mobilist zag te laat dat het voor hem rijdende verkeer nagenoeg stil stond. Hij bot ste er achterop en drukte ver volgens drie auto’s op elkaar. Er ontstond alleen materiële schade. over ’uitgebreide communica- tie-apparatuur’ zoals ’telex en fax’. Alsof niet praktisch iedereen tegenwoordig een fax heeft, terwijl de telex al een bijna vervlogen fenomeen is. Die trots op de eigen zaak is tege lijkertijd wel de kracht van dit familiebedrijf, waar de derde generatie Poot nu de leiding voert over dertig per soneelsleden. dat het hoofdstuk kwaliteit niet altijd even makkelijk is. ‘Sommige partijen zijn duide lijk minder. Dat is moeilijk in de hand te houden, ondanks contracten en bankgaranties. Het komt gelukkig niet vaak voor, maar toch moet er af en toe een keuringsbureau aan te pas komen'. ‘In sommige gevallen krijgt de, aflader dan een schade claim. Kwaliteit moet je ui teraard voortdurend in de ga ten houden. Neem de tim- merindustrie. Die is alleen gebaat bij hout waarmee een goed kozijn kan worden ge maakt'. Een belangrijke afnemer van Houtex is, zoals gezegd, de meubelindustrie. Deze bran che heeft het nog steeds zwaar. ‘Er is veel concurrentie en de op dat moment mogelij- productielijnen zijn kort. Het aantal bedrijven daalt, even als het aantal personeelsle den. Het is moeilijk in te schatten of de meubelindus- zocht naar kandidaten uit groepen ouderen (65-plus), gehandicapten (bij voorkeur jonger dan 50 jaar), chronisch zieken, ouders-verzorgers van jonge kinderen (0-4 jaar), ren ’50-’60). Het is de snelle voorloper van de reggae. Bas, drums, gitaar, toetsen en een drie-koppige blazerssectie zorgen voor een act die staat als een huis. Maandag 27 januari wordt een voorlichtingsavond voor belangstellenden georgani seerd. Wie belangstelling heeft voor de cliëntenraad kan een informatiepakket aanvragen of zich opgeven voor de voorlichtingsbijeen komst (tel. 0182-540483). In de Waddinxveense ge meenteraad maakt het Gere formeerd Politiek Verbond deel uit van de Protestantse Combinatie Waddinxveen (PCW). PCW-raadslid van GPV-huize is mr. Wiebrand Dijksterhuis. De Vierstroom zoekt voor de ze raad negen personen. Zij moeten allen voor langere of kortere tijd gebruik hebben gemaakt van de diensten van De Vierstroom. Het is belangrijk dat elke cliëntengroep vertegenwoor- Groenbedrijf geplaatst bij het digd is, daarom wordt ge- exteme project Marskramer. Hier geeft Douwe leiding aan een groep van vijf Sterren- borgh-medewerkers waar mee hij in het magazijn van Marskramer werkt. Verder is De verhuizing van de sociale werkvoorziening Sterren borgh in 1991 naar de nieuw bouw aan de Zuider IJssel- niet te snel drogen. Bij eiken hout treedt tijdens te snelle droging bijvoorbeeld ’collaps’ op: het hout barst dan van binnenuit en is onbruikbaar voor de meubelindustrie'. ‘De luchtvochtigheid moet dus goed in de gaten worden gehouden en die ligt voor elke houtsoort anders. Grenen is met veertien dagen droog, maar eiken zit zomaar een paar maanden in de droogka- mer. Sommige houtsoorten raken maar moeilijk hun vocht kwijt'. WADDINXVEEN - Vrij dag werd aan de Amalia van Solmsstraat een per sonenauto aan de linker- zijkant beschadigd. Dat gebeurde vermoedelijk door een zwarte vrachtau to met aanhangwagen met in gele letters de tekst ’Gert (achternaam) An tiek'. De politie zoekt ge tuigen van de aanrijding. GOUDA/WADDINXVEEN - Ouders en verzorgers van tweelingen in de leeftijd van 1,5 tot 3,5 jaar kunnen vanaf maandag 10 febru ari in Boskoop terecht voor een cursus van twee bij eenkomsten rondom op voeding van tweelingen. Naast onderwerpen die de deelnemers zelf inbrengen in de cursus van De Vier stroom (kruiswerk en maatschappelijke dienst verlening) is er aandacht voor ontwikkeling en op voeding van tweelingen peuters, eigen taal, verde len van aandacht ouders. De bijeenkomst wordt ge leid door een wijkverpleeg kundige en een opvoe- dingsvoorlichtster van de Ouder- en Kindzorg van De Vierstroom. De bijeenkomsten worden gehouden aan de Mendel- weg 22D in Boskoop van 20.00 tot 22.00 uur en kos ten ƒ10,- voor de gehele cursus voor leden van De Vierstroom (op vertoon van de lidmaatschapspas) en ƒ80,- voor niet-leden). Belangstellenden kunnen zich opgeven of meer infor matie vragen via De Vier- stroom-Zorglijn, tel. 0182- 594500. Ridderhof 51 Alphen a/d Rijn Telefoon 0172-44.32.69 WADDINXVEEN - Ze doen de zaken het liefst zelf; ook als dat per salo wellicht wat duurder is. Zijn ze bij Houthandel Houtex BV aan de Noordkade in Waddinxveen ei genwijs? Misschien, maar als je sinds 1946 actief bent als importeur en groothandel van hardhout en naaldhout, dan laat je je niet zo snel meer wat wijs maken. Er moet sneller worden ge kapt en meer rendement wor den gehaald per boom. Het is dus moeilijker om aan goede partijen te komen. tie voor onszelf houden. Het belang van onze klanten staat voorop. Het gebeurt ranciers veel minder gesteld, weleens dat we onze klanten doorverwijzen naar onder an dere deze collega, omdat we ze niet kunnen helpen'. Houtex werd net na de Twee de Wereldoorlog opgericht Jaap Hak werkt zelf 26 jaar onder de naam ’Firma Poot’. Er werd vooral constructie- hout geleverd aan de bouw en de timmerindustrie. WADDINXVEEN - In het centrum voor kunstzinnige Sterrenborgh maakt haar vorming Kreater (Kerk straat) staan twee nieuwe cursussen op het programma. De eerste is een vervolg op de cursus koorscholing en stem- vorming en de tweede is de Ska is oorspronkelijk een mu ziekstroming uit Jamaica (ja- formatie, waaronder bijvoor beeld een overzicht van de 85 officiële KNSB-startpunten van toertochten binnen het Groene Hart en waar wel of niet geschaatst kan worden en informatie over openbaar vervoer. Een belangrijk onderdeel is de achtergrondinformatie over het landschap gezien vanaf het ijs en waarom schaatsen in het Groene Hart zo bijzonder is. Ook zijn de gebruikelijke telefoon- en te- letekstnummers opgenomen over ke schaatstochten en -trajec ten. De veiligheid voor de schaat ser is het uitgangsprincipe. Daarom is ervoor gekozen om trie door het diepste dal heen geen uitgestippelde routes of is. Een gunstig aspect is dat tochten in de kaart op te ne- de vraag naar hout, als ge- men. volg van de trend naar na- De kwaliteit, de mogelijkhe- tuurlijker producten, nog den, de aanwezigheid en de betrouwbaarheid van het ijs zijn immers nooit te voorspel len. De schaatser kan met be hulp van deze informatie zijn tocht reeds thuis uitzetten. De Vierstroom verleent thuiszorg en maatschappelijk werk in Midden-Holland en omstreken. Om de mening van cliënten van De Vier stroom te horen, wordt een wel ’s zomers als ’s winters cliëntenraad ingesteld, tijdelijk Sterrenborgh-pro- ductiemedewerkers onder Sterrenborgh-leiding in di verse functies geplaatst. Sterrenborgh’s 600e mede werker Douwe de Koe is 46 jaar oud en na een wachttijd van zo’n twee jaar via het motto ‘Sterk voor mensen en werk' meer dan waar. Vanaf 1994 is de hoeveelheid aan meldingen eveneens sterk toegenomen. Dit alles heeft Afgelopen zomer werkte ik in ertoe geleid dat Sterrenborgh het groenonderhoud, nu werk cursus algemene introductie onlangs haar 600e medewer- muziek. Als eventueel vervolg op de cursus koorscholing en stem- vorming van het afgelopen kernactiviteit Groenbedrijf in najaar, spitst de vervolgcur- 21- x 1 1 sus zich toe op de klassieke muziek. Aan de hand van koorlitera- tuur uit de Middeleeuwen, Renaissance, Barok, Klassie ke tijd, Romantiek en de 20e eeuwse muziek, wordt verder ingegaan op de aspecten van de stemvorming, algemene kers. Ook is het machinepark muziekleer én notenschrift. Het door de cursisten te vor men ensemble is hierbij uit gangspunt. De cursus staat gepland voor woensdag van 20.30-22.00 uur. De tien les sen zijn van 29 januari tot en ontwerpen van met 16 april (uitgezonderd 26 plantsoenen, het onderhou- februari en 5 maart). den van planten op basis van Het aantal deelnemers be- hydrocultuur, het milieu- draagt minimaal 10, maxi- vriendelijk verdelgen van on maal 20. Docente is Rineke Marwitz. Het lesgeld be draagt 98,- per persoon. Op het programma staat ook Groenbedrijf diverse externe de cursus algemene introduc- projecten begeleid, tie muziek, die antwoord geeft op alle vragen over mu ziek. Aan bod komen muziek geschiedenis, algemene mu ziekbegrippen, het noten schrift en een oriëntatie op muziekinstrumenten. De tien lessen omvattende cursus wordt gehouden op woensdag 19.30-20.30 uur van 29 januari tot en met 16 april (uitgezonderd 26 febru ari en 5 maart). Het aantal deelnemers be draagt minimaal 10, maxi maal 20. Docente is Rineke Marwitz. Het lesgeld is 75,- per persoon. der’, verraadt al iets over de gens een volgende lading aard van dit bedrijf: ietwat bouwhout uit de havens op te halen. Langzamerhand spe- ^.7 17 1 1 1 7__ zich in eiken voor de meubel industrie. ‘Onze directeur kreeg in de re bedrijven'. plosief als voorheen ge- Maar heel soms wel. ‘We wil- vraagd in de meubelindustrie gen schaverij en houtdrogerij len heus niet alles per defini- en in eigen vervoersmogelijk heden. ‘De vraag blijft of je dergelij ke zaken in de toekomst in ei gen beheer moet blijven uit voeren. Dat is dan vooral een rendementsvraag', vertelt procuratiehouder Jaap Hak. ‘Vooralsnog doen we het zelf, omdat we op die manier sim pelweg de meeste service kunnen bieden aan onze bouw Het Zuidhonk (Zuidpla- klanten. Je bent immers heel ranciers. Jarenlang hadden we de alleenvertegenwoordi ging van Pools eiken. Dat duurde totdat in de jaren tachtig de grenzen opgen gin gen'. De Waddinxveense procura tiehouder roemt de kwaliteit van het Poolse eiken uit die tijd en spreekt over een kwa litatief zeer hoogwaardig pro duct. ‘Deze soort groeide in koude gebieden. Daardoor ontstond fijndradig hout met korte nerven. Het groeide lang zaam en kreeg ook de kans om langzaam te groeien. Bo vendien maalde niemand er om als er bijvoorbeeld maar twintig procent rendement uit een boom werd gehaald. Het Poolse eiken bleek op die manier ideaal bewerkbaar voor de meubelindustrie'. Houtex levert nog steeds Pools eiken, maar in veel ‘JJe praktijk leert, dat het bovendien een i seerde droogkamers. We hoe- mindere mate. Daarvoor zijn best loopt'. Hij erkent ronduit pakket van maten in voor- twee belangrijke oorzaken: dat het hoofdstuk kwaliteit raad hebben. Als de meubel- eiken wordt niet meer zo ’ex- niet altijd even makkelijk is. industrie nu bij ons koopt, kunnen ze het gelijk verwer ken'. De voorraden bij Houtex zijn indrukwekkend. Enorme par tijen hout liggen verspreid over twee locaties met in to taal zo’n 30.000 vierkante meter oppervlakte in Wad dinxveen. Jaap Hak schat dat er op dit moment zo’n 4.000 kubieke meter hardhout en enkele duizenden kuub grenen en vuren op voorraad is. Veel van dat hout wordt ge- bij Houtex. Hij dacht eerst dat eiken en beuken verdron gen zouden worden door vu ren en grenen. Nu is hij blij flexibel en niet afhankelijk Jaap Hak vertelt beeldend dat eiken altijd in het assorti- van derden'. pver de oude Bedford, die het De functiebenaming van hout naar klanten op de verbaar'. i Die leveringen geschieden bouwhout blijft natuurlijk be- nog altijd hoofdzakelijk aan de meubelindustrie, die ver antwoordelijk is voor zeven tig procent van Houtex om zet. Overige afnemers zijn de timmerindustrie en de aan- nemerij in de wijde regio. “Verder leveren we ook wel aan sociale werkplaatsen'. Het vuren en grenen wordt door Houtex vooral uit Scan dinavië betrokken. Eiken en beuken komen met name uit Duitsland, Frankrijk en het voormalige Oostblok. Amerika en Canada tekenen voor het Verre Oosten, Maleisië en Indonesië voor onder meer meranti en merbau. Vanuit Brazilië komen diverse hout soorten naar Waddinxveen, onder andere voor de weg- en waterbouw als vervanger voor azobé en bankgkirai. Jaap Hak werkt het liefst met commissionairs die zelf ‘Door de kortere productielij nen van tegenwoordig moetje dijk in Gouda heeft een grote jaar geleden werkzaam ge- bovendien een veel breder rol gespeeld bij de snelle groei van het aantal medewerkers. In de periode februari 1991 tot november 1996 is Sterren borgh gegroeid van 434 naar 600 medewerkers. Ook heb ben goede bedrijfsresultaten van de afgelopen jaren, mede dankzij de inzet van de Ster- renborgh-medewerkers, deze groei helpen verwezenlijken. Sterrenborgh probeert een passende werkkring te bie den aan iedereen die nog niet of niet meer aan het werk kan in het bedrijfsleven of bij de overheid en bijvoorbeeld een (gedeeltelijke) WAO- AAW-uitkering heeft. De Goudse sociale werkvoor ziening is met 600 medewer kers niet alleen één van de grootste werkgevers in de re gio Midden-Holland, het is bovendien een veelzijdig be drijf met een enorme varië teit aan functies op alle ni veaus. ‘We kunnen daardoor zowel weest als vrachtwagen chauffeur. ‘Dat was een leuke baan, maar zo’n 8 jaar gele- januari om tien uur een huis den ben ik van een trailer ge- kamerbijeenkomst in Gouda, vallen en hierbij heb ik mijn u"1-x nekwerfels beschadigd. Het slot van het verhaal was dat ik mijn beroep niet meer kon uitoefenen'. ‘Na een lange periode in de ziektewet kwam ik uiteinde lijk in de WAO terecht. Ik wilde heel graag weer aan de slag, maar het lukte mij niet meer om een passende baan met regiomedewerkers van te vinden. Of ik was te oud, of de Stichting Pijn-Hoop, Jessi- de werkzaamheden waren niet passend. Hier had ik het erg moeilijk mee'. Van een Sterrenborgh-pro- ductiemedewerker van In dustriële Toelevering hoorde Douwe positieve geluiden over werken bij een SW-be- drijf. ‘Ik heb toen het besluit geno men mezelf bij Sterrenborgh aan te melden. Veel mensen weten nog stees niet welke mogelijkheden Sterrenborgh biedt. Dat er zo’n variëteit was in functies en werkzaam heden had ik niet verwacht. Geïnteresseerden kunnen tij dens kantooruren contact op nemen met mevrouw G. van Dort, telefoon 0182-631932. WADDINXVEEN - Vrijdag avond 24 januari om half ne gen is er weer koppelklaver- j assen in buurtcentrum De Boog (C. Huygenslaan). Het inschrijfgeld bedraagt 8,- per koppel. Het eerste kopje koffie is gratis. BOSKOOP - Zaterdagavond 25 januari om tien uur treedt de live band ’Let’s Quit’ in de Het GPV-Tweede-Kamerlid Eimert van Middelkoop zal op deze avond een inleiding rij, die als zelfstandig onder deel fungeert onder de naam woning ’Schaverij Houtdrogerij Wad dinxveen BV’. meestal Jaap Hak: “Vroeger werd een uit staal, maar een goed stuk boom gekapt en ging daarna i_ 1"'1 1 het water in. Voordat er een langrijk'. product lag, was je tijden en Ondanks de desperate toe- tijden verder. Nu heb je na de stand in de meubelindustrie kap binnen drie maanden een en de weinig zekerheid bie dende situatie in de bouw draait Houtex volgens Jaap Hak naar behoren. ‘We hebben door de jaren heen veel vaste afnemers ge kregen. Daarnaast proberen onze vertegenwoordigers, vaak met succes, nieuwe klanten te werven'. De veranderde situatie in de meubelindustrie heeft nog een ander gevolg. Jaap Hak het Amerikaanse eiken, stipte de kortere productielij nen al even aan. “Vroeger draaide de meubel industrie veel langere series. De meubelbedrijven hadden zelf voor twee tot drie jaar voorraden liggen. Dat werd te duur en daarom verlegden de voorraden zich naar de hout handel'. WADDINXVEEN - Na de invallende dooi heeft het waterschap Meer en Wou- de de gemalen weer in werking gesteld. Hierdoor wordt water onder het ijs weggemalen en wordt daarmee onbetrouwbaar. Ook in andere delen van Nederland zullen gemalen weer in werking zijn ge steld. Het waterschap Meer en Woude waar schuwt dan ook voor ge vaarlijk ijs. ik bij het extern project Mars kramer en begeleid ik zo’n 5 Sterrenborgh-medewerkers'. ‘Dankzij deze baan bij Ster renborgh voel ik me weer vol ledig meetellen in de maat schappij. Daarnaast zijn er Groenbedrijf heeft de afgelo- bij Sterrenborgh ook op mijn pen jaren een dynamische leeftijd nog opleidingsmoge- ontwikkeling doorgemaakt. lijkheden. Ik heb al een EH- Zo is hard gewerkt aan het BO-opleiding gevolgd en vol verbeteren van de kwaliteit, gend jaar staat er een cursus Tevens is veel geïnvesteerd in leidinggeven op het program- opleidingen voor de medewer- ma'. gebruikers maatschappelijk werk, ouders-verzorgers van verstandelijk gehandicapten en leden van Vereniging De Vierstroom. Verder moeten kandidaten interesse hebben in het be hartigen van gezamelijke be langen van cliënten en wonen zij in het werkgebied van De Vierstroom (Midden-Hol land). GOUDA/WADDINXVEEN - Voorzitter W.H.H.M. Schenk van de Koninklijke Nederlandse Schaatsenrijders Bond (KNGB) heeft in Gouda de eerste Groene Hart- schaatskaart aangeboden aan minister M. de Boer (VROM) en de Zuid-Hollandse gedeputeerde J.W.J. Wolf. De schaatskaart is een initia tief van het Groene Hartteam in samenwerking met de KNSB. De minister en de ge- Boskoopse jongerensociëteit deputeerde kregen deze gra- De Tunnel op, een 7-hoofdige formatie uit Eindhoven die met ska aan de weg timmert. De toegangsprijs bedraagt tien gulden. WADDINXVEEN - In wijkge- slaan) wordt zaterdagavond 25 januari om acht uur een bingo-avond gehouden. De functiebenaming van De bingo-avonden mogen zich Jaap Hak, ’procuratiehou- werkplaats bracht om vervol- verheugen in een vaste groep bezoekers, die iedere keer veel plezier beleven. Er wor- traditioneel, maar toch vooral halen. Langzamerhand spe- hard- zachthout leveren. Ook De bouwstijl is in de loop der droogd in de eigen houtdroge- den, volgens beproefd recept, ’no nonsens’. cialiseerde de onderneming plaatmateriaal neemt een 8 gewone rondes gespeeld Dat traditionele blijkt ook uit zich in eiken voor de meubel- steeds belangrijker plaats in Als met mooie prijzen. Hierna de oude prenten aan de muur industrie. bij onze activiteiten. De wordt een superronde ge- van klassieke Waddinxveen- ‘Onze directeur kreeg in de meest gangbare assortimen- draaid met een superprijs als se panden en van de oprich- jaren zestig contacten in Po- ten zijn direct uit voorraad le- hoofdprijs. ter van het bedrijf. Ze keren - - - De gewone rondes kosten f. ook terug in een brochure 1,- per kaartje; de superronde waarin trots wordt vermeld kost f. 2,50 per kaartje. Te- dat men de beschikking heeft zame relatie met Poolse leve vens is er een loterij met vele leuke prijzen. WADDINXVEEN - De Stich ting Waddinxveens Welzijns werk (SWW) organiseert di verse cursussen voor senio ren. In dit cursusaanbod zit Jaap Hak wijst op de veelzij- onder andere Engels voor ge- digheid van Houtex. *We heb- vorderden. ben een groot assortiment In verband met de verhuizing houtsoorten op voorraad voor van de huidige docente zoekt zowat elk marktsegment, de stichting een nieuwe do- cent(e) Engels. Het betreft een functie op vrijwillige ba sis.

Weekblad voor Waddinxveen | 1997 | | pagina 11