Eben Haëzerschool wint schooldammen Vijfde wielerronde op Tweede Paasdag Sociowoningen Hooge Burch zijn teken ander beleid Telefoons uit auto's CDA-Vrouwenberaad over gedeelde zorg Opslagruimte van senutters in de as Wantrouwen weer een stuk groter Lezinq over zeesc ers D66 over Kreater Kop-staart- aanrijding Extra avond specerijen Dader bekent auto-inbraken 1FHVISH WOENSDAG 22 JANUARI 1997 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 15 Voorzitter Brigitte Leferink van het CDA-Vrouwenberaad in Aandenken vrijwillige brandweer van Waddinxveen wist het dubge- uw van ae schuttersvereniging Waddinxveen op water LEZERS SCHRIJVEN de van Waddinxveen. (Foto: dinxveen). een toelichting geven on het onderwerp 'Gedeelde zorg, ge deelde vreugd in 2010'. (Foto: Fejagrafie Ton Bennemeer). De vrijwillige brandweer van Waddinxveen wist het clubge bouw van de schuttersvereniging Waddinxveen - op water en rookschade na te behouden. WC<dd’ °P **e f°*° Sda<Alb°<°d*>Ur^e Li"61/6' ^°°5 ^ee'e *,ran<^ *n portocabin van de schuttersvereniging Een beeld van een van de laatste edities van de wielerron- Stichting Wielerronde Wad- de opslagruimte nisatiestructuur) en door re- allocatie (naar regio’s met te weinig zorgplaatsen en in sa menwerking met anderen, voor zorg op maat). De veranderingen zijn ge richt op de organisatie van Hooge Burch. De structuur helpen Hooge Burch bij het uitvoeren van de plannen. lijk gaat. De invoering van de zorgeenheden in de verschil lende regio’s ontstaat door Er werd gestreden in 14 groe pen van 8, daaruit kwamen de volgende winnaars naar voren: Eben Haëzerschool: Arnold Roos, Evert Olie, Daan Olie, Ruud de Smit, Hans Hoogen- doorn, Tanja van der Loo, Ry an den Drijver, Michael Mar- bijeenkomst over ’Gedeelde zorg, gedeelde vreugd in 2010’. Werkgroep ‘Passage Rond- om‘ IR. E.H. ALLAART Prins Bernhardlaan 73 MR. VV'.A. DE VOOGD Stationsstraat 43 KEES WIJDOOGE Prins Bernhardlaan 83 C.W. SLOB Stationsstraat 29 H.J. HOLLENKAMP Passage 190 Het team bestond uit Arnold Roos, Daan Olie, Evert Olie, Ruud de Smit, Bianca Blom. Ze scoorden 60 van de maxi maal te behalen 70 punten. De hervormde Bethelschool legde met 55 punten beslag op een fraaie tweede plaats. Op de voet gevolgd door de openbare Dick Brunaschool met 53 punten. De vierde en laatste beker verhuisde naar Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het weekblad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op privacy te buiten gaan worden ge weigerd. Anonieme brieven worden niet gelzen. Brieven onder pseudoniem worden wel ge- plaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. overleg met de gemeente no dig was voor de aanwijzing van een definitief parcours op de Juliana van Stolberglaan, Kanaalstraat, Stationsstraat, Stationsplein, Prinses Beat- rixlaan en Willem de Zwijger- laan. Opnieuw heeft de stichting het groene licht gekregen van het gemeentebestuur om dit selectieve stratencircuit, met een heuse klim op de Juliana van Stolberglaan, als par cours voor de wielerronde te gebruiken. De Ronde van Waddinxveen is één Van de eerste criteri ums op de wielerkalender van het district Zuid-Holland - MM MM» Voor de tweede maal zullen er dit jaar wielrensters aan de start komen in deze hoog aangeschreven wielerronde met start en finish op de Ju liana van Stolberglaan. Het bestuur van de stichting kan haar energie dit jaar weer volledig richten op de organisatie van het wielren nen nadat eerder langdurig wordt weer de Ronde van Waddinxveen verreden. Er zijn weer diverse nieuwighe den. Opnieuw zullen er dames deelnemen. Via een woonwensenonder- zoek worden de wensen van bewoners en ouders met be trekking tot wonen geïnven tariseerd. Op die manier wordt duidelijk wie waar en met wie wil wonen. Op basis van de wensen kan (in andere regio’s) worden gezocht naar passende voorzieningen. Natuurlijk blijft daarbij het uitgangspunt dat de keuze vrijheid van bewoners en fa- uitgangspunt miïie is gewaarborgd. De bre de steun van ouders, mede werkers maar ook van de De organisatie had het 25-ja- rig bestaan opgeluisterd met de enige vrouwelijke gooche laar die Nederland rijk is, Sylvia Schuijer. Deze ’lady in magie’ manipuleerde voor de verbaasde kinderogen met kranten, kaarten en touwen tijdens de twee pauzes. WADDINXVEEN/ZWAMMERDAM - Dat Hooge Burch in het nieuwe gedeelte van de woonwijk Zuidplas in Wad dinxveen nieuwe sociowoningen voor 210 mensen gaat bouwen is een belangrijk voorbeeld van de veranderin gen die bij het christelijk centrum voor mensen met een verstandelijke handicap in Zwammerdam worden ziening op één terrein naar doorgevoerd. een organisatie waar zorg op vele manieren in verschillen de regio’s wordt aangeboden. Het terrein in Zwammerdam zal, inclusief alle aanweizge voorzieningen, blijven be staan, zij het dat er op ter mijn minder mensen komen te wonen. De ontwikkeling van de zorgeenheden naar re- ren door reorganisatie (betere gio’s is iets dat heel geleide- communicatie, minder over- head, minder leidinggeven den, de invoering van per soonlijk begeleiders en het het gereed komen van wonin- vereenvoudigen van de orga- gen in andere regio’s, bijvoor beeld in Waddinxveen. Ver der gaan bewoners naar an dere regio’s als zij en hun ouders dat wensen, worden lege plaatsen in Zwammer dam overgebracht naar ande re regio’s en wordt samenge werkt met organisaties die in verandert. Doel daarbij is de andere regio’s al actief zijn, kwaliteit van zorg te verbete- Via een ren en niet om bezuinigingen door te voeren. De belangrijkste uitgangs punten voor familie en bewo ners zijn dat de zorg voor de huidige cliënten van Hooge Burch juist in een periode van veranderingen gewaar borgd dient te blijven en dat de keuzevrijheid van bewo ners en ouders ten aanzien van woonplek en woonvorm steeds het blijft. Om de communicatie met zorgvragers te verbete ren komen er ’persoonlijk be- overheid (landelijk en lokaal) geleiders’. Een persoonlijk begeleider is Z-verpleegkun- dige en werkzaam als groeps- begeleider op de woning van de cliënt. De persoonlijk begeleider is centraal aanspreekpunt voor bewoners en familie. De per soonlijk begeleider is tevens verantwoordelijk voor het op stellen van het individuele zorgplan. Vandaar dat hij of zij ook aanspreekpunt is voor collega-begeleiders en behan delaars. Er is voor gekozen de organisatie naar ’zorgeenhe den’ in te delen. Alle zorgca- tegorieën zijn in een zorgeen- heid vertegenwoordigd. Bin nen een zorgeenheid kunnen alle vormen van zorg, wonen en i boden. Daarnaast zijn ook de ondersteunende diensten, zo als medische en psychologi sche zorg, maar ook schoon maak en technische dienst. Het is de vijfde keer in suc cessie dat de Stichting Wie lerronde Waddinxveen te kent voor de organisatie van dit sportieve evenement in het Gouwedorp. Hoofdspon sor is Keukencentrum Wad dinxveen (Zuidkade). pij is echter nog niet ingericht op een andere verdeling van arbeid en zorg. De bijeenkomst wordt geleid door Annie Vermeij, voorzit ster van het CDA-Vrouwen- beraad Boskoop. Brigitte Le ferink, voorzitster van het CDA-Vrouwenberaad Wad dinxveen, zal het thema toe lichten. Daarna is er volop ge legenheid tot discussie. Belangstellenden, vrouwen èn mannen, worden van har te uitgenodigd de avond te be zoeken en mee te discussië ren. Opvallend zijn de werken van Willem van de Velde de Jonge. Van de Velde’s zeeën zijn woest, grauw of stil. De overweldigende luchten zijn prachtig van kleur en beweging. Waar nodig zijn de schepen in details uitgewerkt en vor men een geheel met lucht en water. WADDINXVEEN - Dins dagavond 28 januari om acht uur verwachten de le den en vrienden van de Waddinxveense Kunst Kring in hun midden voor een dia-lezing Ivonne Ne- derlof, educatief mede werkster van het Rotter damse museum Boymans Van Beuningen. In het centrum voor kunst zinnige vorming Kreater (Kerkstraat) zal zij de in haar museum lopende om vangrijke tentoonstelling van Hollandse zeeschil ders van de 17e eeuw ’Lof der zeevaart’ toelichten. De meest bekende schil ders, zoals Hendrick Vroom, Jan Forcellis, Si mon de Vlieger en Willem van de Velde de Jonge, schilderden zeegezichten, schepen en spectaculaire zeeslagen met meesterlijk vakmanschap. hand: het wantrouwen van de bewoners van Waddinxveen tegen het gemeentebestuur is eveneens weer een stuk gro ter. De nu gepubliceerde cijfers waren uitdrukkelijk bij de ge meente bekend. Desondanks wordt geprobeerd de gemeen teraad en de burgers zand in de ogen te strooien. Wordt het niet eens tijd dat de relatie tussen burgers en bestuur wordt hersteld? Het respect voor ons gemeentebe stuur, dat moet een stuk gro ter worden! Zoals bekend zijn wij voor standers van een modern, niet te groot boodschappen- centrum. De beslissing om de Passage meer dan te verdub belen respecteren wij als een democratisch genomen be sluit. Maar als we met meetlint en officiële tekeningen in de hand de gemeente discreet op onjuistheden wijzen, mogen we toch van onze plaatselijke overheid een correct ant woord verwachten. Dit nu hebben wij nooit ontvangen. Daarom zijn wij opgelucht dat de burger vorige week door het voorpagina-artikel van de redactie van het Weekblad voor Waddinxveen op de hoogte is gebracht. Een artikel dat dankzij de ve le gegevens een goede kijk op de problematiek geeft. Wij zijn bereid elk detail te beves tigen en te documenteren als u als burger dat wenst. Onder de titel ’Hooge Burch in ontwikkeling’ maakt deze instelling voor mensen met een verstandelijke handicap zich in deze tijd sterk om de zorg voor haar bewoners te verbeteren. Allereerst is met ingang van dit nieuwe jaar een organisa torische indeling in vier zor geenheden effectief gewor den. Vervolgens zal gefaseerd worden overgegaan in het fy sieke deel van de reallocatie. De ontwikkeling van De Sjop en het bijbehorende atelier in Het Evertshuis in Bodegra ven, evenals de ontwikkeling van nieuwe sociowoningen in Waddinxveen zijn hier reeds voorboden van. Aanleiding voor de verande ringen is onder andere dat de zorgzwaarte toeneemt, maar het budget niet. Zo hebben nieuwe cliënten van Hooge Burch een groeiende behoefte aan intensieve zorg, bijvoor beeld op het gebied van licha melijke verzorging of een in tensieve begeleiding bij men sen met ernstige gedragsproblematieken Ook de wensen van de zorg vrager worden belangrijken Er wordt steeds meer zorg op maat geleverd. Steeds meer zal Hooge Burch de vraag van de cliënt centraal stellen in het bieden van zorg, in plaats van datgene aanbieden waar Hooge Burch goed in is. Omdat de wachtlijsten afne men dreigt een leegstand in Zwammerdam. Verhuizing naar nieuwe regio’s met veel vraag is dan een passend ant woord. Het overbrengen van 210 plaatsen naar regio Wad dinxveen is een eerste stap hierin. Zoals bekend stuurt het be leid van de rijksoverheid aan op een verkleiding van insti tuten en een decentralisatie ervan. Gelet op deze ontwik kelingen wil Hooge Burch proberen de goed geoutilleer de voorzieningen in Zwam merdam (in kleinere vorm) te handhaven. Er moet ook meer aandacht komen voor de relatie tussen bewoner, familie en begelei der, de algemene kosten (overhead) moeten afnemen ten gunste van de directe Een 31-jarige bestuurder van bestelauto uit Deventer druk te de voor hem tot stilstand gekomen auto’s tegen elkaar. Alle drie de auto’s moesten worden weggetakeld. Er waren geen gewonden. WADDINXVEEN - De D66- gemeenteraadsfractie houdt maandagavond 27 januari om zeven uur in het gemeen tehuis (Raadhuisplein) weer haar maandelijks fractiebe- raad. De belangrijkste onderwer pen van de avond zijn de sub sidieverstrekking aan het centrum voor kunstzinnige vorming Kreater, de jaarre kening 1995 van het Gouweb- ad en het onderzoek naar buurt- en wijkbeheer. Tevens zullen verschillende lopende zaken aan de orde komen. Het D66 fractieberaad staat open voor iedere belangstel lende. Tevens zijn de de drie D66-raadsleden aanwezig om persoonlijk met een ieder te spreken. WADDINXVEEN - De tweede zaterdag van de zilveren editie van het schooldamtournooi, dat jaarlijks wordt gehouden door de damclub Excelsior en de Vereniging voor Openbaar onderwijs (VOO), is gewonnen door de hervormde Eben Haëzerschool. Ze wonnen in de cate gorie van de oudste leeftijdsgroep met 120 deelnemers. aandenken een drie-hoek stift met inscriptie mee naar huis. De eerst twee aanko menden van iedere poule kre gen daarbij nog eens een vaantje. WADDINXVEEN - Op de middag van Tweede Paasdag - dit jaar maandag 31 maart - binnen de zorgeenheden te vinden. Dit alles betekent dat Hooge Burch zich op termijn zal ont wikkelen van één grote voor zorg, de communicatie moet verbeterd worden, zowel tus sen medewerkers onderling, als tussen medewerkers en ouders-familie en er moeten lege plaatsen voorkomen worden. Hooge Burch wil dit verande- WADDINXVEEN - Aan de Prunusstraat is door mid del van het uitsnijden van een ruit van een auto een paar schaatsen en zeven t- shirts ontvreemd. Aan de J.W. Frisoweg werd een poging gedaan via het por- tierslot in een auto te ko men. Op het bedrijvenpark Coe- necoop werd geprobeerd het slot van een auto te forceren en werd daadwer kelijk in een auto ingebro ken door het inslaan van een ruit. De buit bestond uit een telefoon. Aan de Kievitdreef werd door het inslaan van een autoruit een radio en zon nebril ontvreemd. Aan de Willem de Rijkelaan werd op dezelfde wijze een auto opengebroken. Er werd niets ontvreemd. Door het inslaan van een autoruit aan de Passage werd zondagavond een te lefoon buitgemaakt. Dit was ook het geval aan de Jan Dorrekenskade-Oost. Hier werd niets weggeno men. Iedere deelnemer aan het schooldamtournooi kreeg als WADDINXVEEN/BOSKOOP - Het CDA-Vrouwenberaad in Waddinxveen en in Boskoop houden donderdag avond 23 januari om acht uur in het centrum voor Het bestuur van de Stichting kunstzinnige vorming Kreater (Kerkstraat) samen een Wielerronde Waddinxveen hebben zitting Hans Moons (voorzitter), Piet Kloet (secre taris), Piet Versluis (penning meester), Rien Asscheman, Jaco v.d. Eijk, Gerard Haze- broek en Wim Rip. De hervormde Eben Haëzer school manifesteerde zich in het Coenecoop College (Dreef) als het beste school team van de basisgroepen 6,7 en 8. Het betrof een uitslaande brand in de opslagruimte van de schuttersvereniging Wad dinxveen. De portocabin met spullen van de schutters brandde geheel uit. Omdaf in WADDINXVEEN - Dinsdag avond 28 januari om acht uur houdt de afdeling Waddinx veen van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrou wen in Huize Souburgh (Prins Bernhardlaan) een ex tra avond. Deze avond zal verzorgd worden door Verste gen Specerijen. Er zal een vi- deo-presentatie zijn, waarbij een kijkje in de keuken van het bedrijf wordt genomen. activiteiten worden aange- Verder zal er gelegenheid zijn om de specerijen te ruiken en tegen inkoopsprijs te kopen. Na afloop van de avond is er ook iets te proeven. Introdu- cees betalen ƒ6.- entree. WADDINXVEEN - Zater dagavond omstreeks ze ven uur is de vrijwillige brandweer van Waddinx veen met twee bluseenhe- den uitgerukt voor een brand aan de Alberdingk Thijmlaan. Dit thema is ontleend aan de brochure ’Gedeelde zorg’ van het ministerie van Sociale Za ken en Werkgelegenheid. Een commissie doet daarin verslag van een onderzoek naar de mogelijkheden van de herverdeling van zorgta ken (in het gezin, de familie en de omgeving) tussen vrou wen en mannen. Vier mogelijke toekomstsce nario’s worden daarbij be sproken. Gedeelde zorg, ge deelde vreugd, is een zaak van mannen en vrouwen. De huidige situatie is dat vrouwen 70% van de zorgta ken verrichten en dat man nen 70% van de betaalde ar- bied voor hun rekening ne men. Niet alleen willen vrouwen zelf een evenwichtiger verde ling van zorgtaken en betaal de arbeid, zij worden daartoe ook door de maatschappij ge dwongen. Denk maar aan de nieuwe maatregel die vrouwen in de kus; Dick Brunaschool: Su- bijstand vanaf het moment zanne Oldenburg, Pieter van dat hun (jongste) kind vijf Offeren, Kevin van Leeuwen, jaar is, verplicht werk te zoe- Tineke de Heer; Bethel school: Jaap Cammeraat, Dirk Boekhout, Leon Plai- sier; Koningin Beatrixschool: Erik Hennink; Prins Willem- Alexanderschool: Vliegendhart. ken. Bovendien zijn er steeds meer (jonge) mannen die naast een baan een deel van de zorg voor hun kinderen en Raynor overige zorgtaken op zich wil len nemen. Onze maatschap- WADDINXVEEN - De vrij dag op heterdaad op de Ei kenlaan aangehouden 24-ja- rige Waddinxvener heeft naast de inbraak nog 13 auto- inbraken en één poging tot inbraak in een woning, allen te Waddinxveen, bekend. Hij is maandagochtend voorge leid aan de Officier van Justi tie. WADDINXVEEN - Vrijdag middag vond op de Noor- dringdijk een kop-staartaan- rijding plaats. de protestants-christelijke Prins Willem-Al exander- school (locatie Wingerd). I en wordt slechts vooraf ge gaan door de klassieke omlo pen Ronde van Zuid-Holland en Omloop van de Glazen Stad. Dit jaar zal de Ronde van Waddinxveen een weer at tractief wielerprogramma kennen waarbij de categorie dames opnieuw de plaats heeft ingenomen van de rol- stoelracers (wheely’s). Nieuw is ook de benaming van de diverse categoriën die de KNWU dit jaar heeft door gevoerd. De recreatierenners (voorheen amateur C), die ook weer in Waddinxveen deelnemen, zullen om twaalf uur als eerste worden wegge schoten tesamen met de vete ranen. Hierna vertrekken de cyclo- Waddinxveen'zal donderdagavond 23 janauri in 'Kreater' sportieven (voorheen ama teur B) voor hun wedstrijd, gevolgd door de dames. Uit smijter van het Waddinx veense wielerspektakel wor den de elite- en neo-amateurs die rond vier uur op weg gaan voor hun 80 km-wedstrijd. Uiteraard wordt er ook weer in elke klasse gestreden voor het ’bergklassement’. naast bouwmaterialen en ge reedschap gasflessen lagen was het even spannend op de brandweerlieden konden voorkomen dat deze gasfles sen in tact zouden blijven. Dat was het geval. Ze over leefden de hitte. Het clubgebouw van de schuttersvereniging liep wa ter- en rookschade op. Ook het dak van het pand werd beschadigd. De politie ver moedt dat de brand in Wad- dinxveen-Noord is aangesto ken. grenzen plaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. Vorige week stond in het Weekblad voor Waddinxveen op de voorpagina een artikel met de kop ’Nieuwe Passage weer een stuk groter’. Daaruit bleek dat het Wad dinxveense gemeentebestuur bezig is de bouw van een nieuwe winkelcentrum voor te bereiden dat 1.652 m2 gro ter dreigt te worden dan wat uitdrukkelijk is besloten in de raadsvergadering van mei 1996. Weer een stuk groter. Juist over de grootte is tijdens die raadsvergadering heel wat te doen geweest. Zowel de om wonenden als al diegenen die Souburgh in haar rust en ruimte willen behouden zijn terecht verontrust over de grootte van het winkelcen trum. Veel bewoners van Waddinx veen zijn niet overtuigd van de wenselijkheid van zo’n groot centrum. Het gebied van Souburgh en dat van de zorgwoningen moet immers heel wat vierkante meters, uitzicht en rust inleveren. Nog even heel kort de cijfers. Na de sloop van ongeveer de halve huidige Passage blijft er staan: 3091 m2. De ge meente blijkt daar 13.510 m2, minus de vorig besloten vermindering van 904 m2, aan toe te voegen. In totaal zal dat dus worden: 3091 13.510 - 904 15.697 m2. En dat is 1.652 m2 méér dan de gemeenteraad in mei 1996 besloot. Wij horen het CDA-projectwethouder Jan Hielema nog zeggen: om aan te geven dat het hem ernst was: 14.045 m2 moest er ge realiseerd worden. En de raad stemde in met een maxi male grootte van, onthoudt u dit getal, 14.045 m2. Aan de leden van de gemeen teraad is het nu de beurt om in te grijpen. Dat zullen ze hopenlijk doen. Maar er is iets veel ernstigers aan de

Weekblad voor Waddinxveen | 1997 | | pagina 15