Gouwestaete' zit op het goede spoor Rijn en Gouwe BEZORGERS (0182) 61 89 50 Elke ochtend... Polderloop in Hazerswoude BEZORGER BOSKOOP 1 Jezus en de gnosis Bijzondere klus voor stucadoors Voor verkoop bij VW Eerste boom Bentwoud nog niet de grond in kort'n?“/07o 1 Fietstas in brand den hertog Rijnen Gouwe Verdachten aangehouden Velgen ontvreemd WADDINXVEEN - Aan de Zuidelijke Rondweg werden in de nacht van vrijdag op za terdag onder twee Nissan- personenauto’s (type 200SX en 100NX) acht lichtmetalen velgen gedemonteerd. Werkbezoek VVD'er Blauw Weekblad voor Waddinxveen Schouwburg Uitverkoop streekromans bibliotheek Skibeurs van Willy den hertog I I I I I I I I I I I I I I Goudse Rijweg, Rijneveld KARPETTEN I PAGINA 17 Het Boskoopse stucadoorsbedrijf van Ronald Lindhout legt de laatste hand aan een gipsen object met een enorme roos. (Foto: Jan Beernink) is op zoek naar m/v minimum leeftijd 15 jaar Interesse? Bel dan binnenhuis adviseurs b.v. Hooftstraat 72 - Alphen a/d Rijn Interesse? Bel dan (0172) 21 31 20 Prima verdiensten, ƒ270,- p.m. is op zoek naar een m/v minimum leeftijd 15 jaar in de plaats Boek vóór 31 maarten win uw reissom terug. ZUIVER WOL - 200 x 300 cm van ƒ3.234,- voor ƒ1.617,- ZUIVER WOL - 250 x 250 cm voor 750,- ZUIVER WOL - 250 x 250 cm van ƒ3.500,- voor ƒ1.750,- OPRUIMING. OPRUIMING. KORTINGEN /[I TOT f U /O WOENSDAG 22 JANUARI 1997 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN binnenhuis adviseurs b.v. Wie nu kiest voor een kennismakings- abonnement, ontvangt Rijn en Gouwe vier weken vóór zeven uur in de bus. Voor deze j vrijblijvende kennismaking betaalt u 14.00. 2’G-ZITSB AN K Italiaans design, afneembare bekleding, van ƒ5.840,- voor ƒ3.995,- FAUTEUIL afneembare bekleding, van ƒ2.450,- voor 995,- ii* Door Hans Démoed huilen’ me van verkeer. op Rijn en Gouwe. Naam: Adres: Plaats: I I En alles over uw favoriete vakantieplaats. Postcode: De Stichting Beeldstroom is een initiatief van vijf kunste naars in Midden-Holland met als doel het ’duurzaam initië- komen dat de gemeente als gevolg van haar bevoegdheid tot wijziging van het bestem mingsplan financiële schade lijdt door de Bentwoudplan- door Kleine uur. naar BOSKOOP - De VW heeft in de voorverkoop onder andere kaarten voor Dyna mo Open Air van 16 t/m 18 mei op vliegbasis Eindho ven. Schlagerfestival op 5 en 6 september in de Roda- hal in Kerkrade. WADDINXVEEN Sniepweg werd Tel.: (voor controle op de bezorging) Stuur deze bon in een open envelop zonder postzegel naar: Rijn en Gouwe, Afdeling Abonnementen, Antwoordnummer 10008, 2400 VB Alphen aan den Rijn. WADDINXVEEN - Zaterdag middag omstreeks kwart over drie werden in het Warnaar- plantsoen een 19- en 20-jari- ge Gouwenaar aangehouden op verdenking van twee auto- inbraken in de Burgemeester Trooststraat en de Molen- ring. In beide gevalleen werd een ruit ingeslagen en de telefoon weggenomen, alsmede in één geval ook een portemonnee. In een lokaal van de voorma lige technische school aan de Graaf Florisweg in Gouda, nu een werkplaats van de Stich ting Beeldstroom, werd ge werkt aan een groot object Met name in de eerste perio de brachten zij de Gouwesta- ete-dames behoorlijk in de problemen. De (harde) hand van trainer Huub Maass is duidelijk zichtbaar in het team van De Futen. Na 1-1 door Gillian van den Berg werd de periode afgesloten met 1-2. In de tweede periode werd het 2-2 door Marion van Hooft en 3-2 door Gillian, al vorens De Futen met 3-3 we derom langszij kwamen. De periode werd door Gillian en Ingrid van Veen, via een fraaie break, afgesloten op 5- 3. Hierna gaf het moegestre den De Futen zich pas gewon nen. Wedstrijdformulier. straks ook. Rabobank Reizen Kerkweg Oost 161 - tel. (0182) 62 53 36 (Rabobank Reizen; nu ook op zaterdag van 10.00 tot 13.00 uur geopend.) REGIO - Het platform van Vrijz. Geloofsgemeenschap pen in de regio organiseert op 6 februari een lezing ’Jezus en de gnosis’. In het nieuwetijdsdenken staat de gnosis centraal, een vorm van intuïtieve kennis die ook al in de vroeg-christe- lijke traditie bestond en als ketterij eeuwenlang werd be streden omdat de gnosis uit gaat van de goddelijke vonk in ieder mens, zelfverlossing van de mens leert en de kerk als heilsinstituut overbodig maakt. met onder meer een roos in gips. De bedoeling is dat hier van mallen worden vervaar digd waarvan later een kunstwerk wordt gemaakt dat ergens in Nederland een permanente plek moet krij gen. BERGAMBACHT- Kamerlid P.M.Blauw van de VVD komt de Lekdijk west in Bergam bacht bekijken. Het werkbezoek vindt op maandag 3 februari plaats op uitnodiging van de plaatselij ke VW-afdeling. Reden van het bezoek is de dijkverzwa ring over drie-ën-een-halve kilometer. Ook de vraag wie het werk moet betalen komt ter sprake. Na de Lekdijk brengt Blauw een bezoek aan de veehouderij van A.Oskam en bespreekt de economische gevolgen van de landinrich- tingsplannen voor de Krim- penerwaard en het natuurbe heer. ’s Avonds spreekt Blauw om 20.00 uur in restaurant Lek- zicht over de WD-visie op het rijksbeleid van Waters taat en de genoemde plannen voor het Groene Hart. zorgpunten als het gaat om de aanleg van het Bentwoud. Allereerst vreest de gemeente aanspraken op planschade wanneer zij overgaat tot het vaststellen van nieuwe be- an- der probleem is de totale in frastructuur rond Benthui zen en Hazerswoude-dorp. Deze wegen zijn totaal niet Als u uitkijkt naar de vakantie geven wij u een mooi vooruitzicht. Rabobank Reizen heeft nu een persoonlijk informatiepakket voor u. Met een selectie van nieuwe reisgidsen naar wens. En... het Reissom retour En wie weet, uw vakantie Want als u vóór 31 maart 1997 boekt, kunt u uw reissom terug winnen. Loop binnenkort eens binnen bij uw reizenverkopende Rabobank. Het informatiepakket is gratis. een symbolische start kun nen maken met het Bent woud’, zei Van der Meulen. De commissie was echter niet afspraken worden ge- overtuigd van de noodzaak om nu geforceerd deze start te maken. Algeheel waren de commissieleden van mening dat de juiste volgorde gevolgd moet worden en dat er geen enkele reden is voor deze haast. ’Er is in 1998 weer een boomfeestdag’, zo relativeer de één van de leden. De gemeente Rijnwoude Aan de zaterdag avond een fietstas met daarin een sjaal van een 13-jarige jongen in de brand gestoken. BOSKOOP/GOUDA - De Bo skoopse stucadoor Ronald Lindhout en zijn medewer kers legden vorige week de laatste hand aan een bijzon dere klus. commissie ruimtelijke orde ning van de gemeente Rijn woude. Tijdens de commissieverga dering was aanwezig de pro jectleider van het Bentwoud, Tonny van der Meulen. Hij verzekerde de aanwezigen dat de provincie Zuid-Hol- land ook hecht aan de juiste procedure waarin overleg cen traal staat. Tk wil alle mis verstanden die op dat punt gerezen zijn wegnemen’, al dus Van der Meulen. Hij ver zekerde dat het slechts één boom betrof die ter gelegen heid van boomfeestdag op 19 maart zou worden aange plant. ’Wij zouden het zeer op prijs nen. Het is uiteraard niet re delijk om deze mogelijke kos ten op het bordje te leggen van de gemeente’, aldus Van der Meulen. De commissie gaf duidelijk aan dat het niet zo kan zijn dat hogere overhe den allerlei ontwikkelingen over Rijnwoude uitstorten zonder dat men rekening houdt met de gemeente en haar inwoners bij de inpas sing. Na afloop van de commissie- behandeling was er bij de massaal opgekomen agra riërs enige opluchting nu de eerste aanplant in ieder geval is uitgesteld. Eén van de be trokkenen: ’Ook al gaat het nu maar om één boom, ge voelsmatig heeft het voor ons grote consequenties. Om die reden willen wij in de komen de maanden goede afspraken maken over onze belangen.’ ren en onderhouden van con tacten met potentiële op drachtgevers en beeldend kunstenaars.’ De stichting zal zich ook manifesteren op de Internationale Bouw- beurs, die van 2 tot en met 8 februari in de Utrechtse Jaarbeurs wordt gehouden. Op deze inzending zijn ook werken - monumentale kunst - van Jolanda Stil en Linda Dijkstra uit Boskoop te zien. De lezing wordt gegeven door dr. E.H. Cossee, Remonst rants predikant in Rotterdam en bijzonder hoogleraar aan de Rijksuniversiteit Gronin gen in de geschiedenis en be ginselen van het Unitarisme. Plaats van handeling is acti viteitencentrum Wielewaal, Kwartelstraat 66 in Alphen. Aanvang 20.00 uur, entree 6 gulden. In de eerste periode leidde Gouwestaete met 2-1 door doelpunten van Wilfred Bon- tje en Anton Heiden. In de tweede periode werd het 2-3 en in de derde periode weer 4- 3 door doelpunten van Mark de Gruijl en Johan Sloof. In de vierde periode leek Neptunus met de winst te gaan strijken, doch met min der dan een minuut te spelen maakte Anton Heiden gelijk 5-5 en werden de punten als nog gedeeld. Dames 2 draait het gehele seizoen al boven verwach ting. Ook de Ham 2 uit Wor- merveer leverde geen proble men op voor de dames. Na een moeizame start, kwamen de dames vanaf de derde pe riode goed op dreef. Met een goede 7-4 overwin ning scharen de dames zich in de top van het klassement. Doelpuntenmakers: Heike Kogling (3x), Nancy van der Hoek (2x), Marieke Moolhui- zen en Helen Cornelissen (ie der lx). Zondagavond speelde dames 1 van Gouwestaete de tweede wedstrijd in dit weekeinde. Zij wonnen met 12-6 tegen een ongekend fel spelend De Futen uit Amstelveen. Programma Goudse Schouw burg, Boelekade 67, tel. 0182- 513750. ’Wolven Theater de Korre, zaal, 23 januari 20.30 Schrijver gaat op zoek de halfbroer van zijn groot moeder en vindt mensen met een oorlogsverleden. Lenette van Dongen met ’Nee, nee en nog eens nee’. Grote zaal, 25 januari, 20.00 uur. Frédérique Spigt in con cert. Kleine zaal, 25 januari, 20.30 uur. ’Moby Dick’, familievoor stelling door Peter Dros. Gro te zaal, 26 januari, 14.30 uur. Russische folklore door het Staatsdansgezelschap van Wit-Rüsland. Grote zaal, 28 januari, 20.00 uur. Alexandra van Marken in concert ’Under the moon’. Kleine zaal, 28 januari, 20.30 uur. Musical ’West Side Story’ van 29 januari t/m 2 febru ari. Verschillende aan vangstijden. WADDINXVEEN - We gens ruimtegebrek heeft de Openbare Bibliotheek (Van Mecklenburg Sch- werinlaan) een groot aan tal dubbele exemplaren van streek- en familier omans afgeschreven. Van af maandag 27 januari zijn deze boeken te koop voor 2,- per stuk. De openingstijden van de Openbare Bibliotheek zijn maandag van 14.00-20.30 uur, dinsdag van 10.00- 12.00 uur en van 14.00- 17.30 uur, woensdag van 14.00-20.30 uur, donder dag van 14.00-20.30 uur, vrijdag van 14.00-17.30 uur en zaterdag van 10.00- 13.00 uur. parcoursrecord is een specia le prijs beschikbaar. Het startschot voor de 10, de 15,2 en 20 km valt om 11.15 uur, voor de 1,5 en 5 km vijf minuten later. Inschrijven kan vanaf 10.00 uur in het clubhuis van de vereniging. Het parcours gaat over rusti ge wegen en fietspaden door het poldergebied. Er zijn vol doende kleedkamers, dou ches en EHBO, alsmede een bezemwagen en oversteek- hulpen. Informatie: tel. 589622. Op de dag zelf: 588312. In de derde periode liep Gou westaete verder uit naar 9-3 door doelpunten van Astrid Coene (intik), Gillian van den Berg (omhaal) en Sandra Berckenkamp (2x). De Futen sloten de periode af met 9-4. In de laatste periode werd om en om gescoord. Wendy de Frankrijker maakte 10-4 en Marion van Hooft scoorde fraai achterwaarts 11-5, ter wijl de zeer produktieve Gil lian van den Berg de éind- stand op 12-6 bracht. WADDINXVEEN - Vooruitlo pend op de wintersportva kanties wordt vanaf zaterdag 1 februari tot en met zater dag 15 februari door de Wad- dinxveense Willy Geerling (organisatrice van de jaarlijk se schaatsbeurs) in haar huis aan het Nicoalaaserf 15 een skibeurs gehouden. Letterlijk alles wat met win tersport te maken heeft kan op deze beurs gebracht of ge kocht worden, zoals ski’s, ski schoenen, accessoires, sneeuwkettingen, skiboxen en skikleding. Skikleding voor groot en klein dient cor rect schoon en eigentijds te zijn. Ski’s en skischoenen met moderne veilige bindingen, geen oud materiaal. Kleding vanaf maat 98 tot en met 188, maar ook dames- en heren kleding. Het inleveren van deze artikelen is zaterdag van 11.00 tot 12.30 uur en woensdag van 09.30 tot 11.30 uur. Inleveren en verkoop is op woensdag van 19.30 tot 20.30 uur. De verkoop is iede re donderdag van 09.30 tot 11.30 uur en van 13.15 tot 15.15 uur en iedere zaterdag van 11.00 tot 15.00 uur. The Glory of Gospel op 2 februari in Carré, Amster dam. The Amsterdam Ba roque Orchestra Choir op 2 maart in het Concert gebouw, Amsterdam. Rene Froger op 2mei in de RAI, Amsterdam. Cirque Du Soliel Alegria in Tent Olympiasch Stadion, Am sterdam. Hooftstraat 72 - Alphen a/d Rijn WADDINXVEEN - Zater dag speelden de bonds- teams van Gouwestaete- waterpolo thuiswedstrij den en dat verliep met name voor de eerste teams uitstekend. Heren 1 speel de een prima wedstrijd te gen VZC-RZR 1 uit Veen- dendaal en won met 14-4. Dames 1 had geen kind aan De Ham 1 uit Wormer- veer en won met 21-3. HAZERSWOUDE - Vereni ging Hazerswoudse Boys or ganiseert voor het tiende ach tereenvolgende jaar de pol derloop. De eerste uit een cyclus van vier is op zondag 26 januari vanaf het terrein van Hazerswoudse Boys. De overige drie lopen zijn op 16 februari, 16 maart en 20 april. Naast de dagprijzen is er een uniek Polderloop T-shirt te verdienen door drie van de vier lopen te voltooien. Hier voor wordt een stempelkaart bijgehouden. Voor een nieuw RIJNWOUDE - Het stre ven van de provincie Zuid-Holland om met boomfeestdag 1997 de eer ste boom van het Bent woud te mogen planten zal geen medewerking krijgen van de gemeente Rijnwoude. De commissie ruimtelijke ordening met alle betrokkenen heeft op 14 januari beslo ten om geen voorberei- dingsbesluit te nemen naar aanleiding van het verzoek van de provincie. Ik heb de afgelopen drie maanden geen proefabonnement gehad I I I I I I I I I Heren 2 had het moeilijker dan gedacht tegen Neptunus 2 uit Arnhem en speelde met 5-5 gelijk. Ook dames 2 wist met 7-4 te winnen van de Ham 2 uit Wormerveer. Zon dagavond wonnen de Gouwe- staete-dames met 12-6 van De Futen uit Amstelveen. In de eerste wedstrijd na de winterstop moest het voor het eerste herenteam van Gou westaete gaan gebeuren. De Waddinxveners moesten win nen tegen de nummer voor laatst, VZC-RZR Veenendaal, om aansluiting te houden met de middenmoot. Bij ver lies zouden de heren zich scharen bij de potentiële de- gradatiekanditaten. De heren begonnen geconcen treerd en namen in de eerste periode de leiding. Door doel punten van Marcel Ribbens, Marc Faber en Jaco de Jong was de tussenstand na de eerste periode 3-0. In de tweede periode kon VZC-RZR enigszins terugko men, maar Marcel Ribbens en Jaco de Jong wisten in de ze periode de marge van drie doelpunten te behouden. Vanaf de derde periode wa ren de Gouwestaete-heren oppermachtig. Ondanks de routine van het vorig seizoen uit de hoofd klasse gedegradeerde VZC- RZR, bleven de heren goed spelen. Het collectief draaide op volle toeren. Ook keeper Erik van Beek liet zien een zeer waardige sluitpost te zijn. Met een 9-3 voorsprong, door doelpunten van Öees Boon- stoppel (2x) en Wouter Steller (2x) in de derde periode, leek de strijd gestreden. In de laatste periode lieten de he ren zien dat er nog meer in het vat zat. Mare Mommers, Niek de Leeuw en Marc Faber zorg- Openingstijden VW op maandag 13.30-16.30 uur, overige werkdagen 9.00- 12.00 en 13.30-16.30 uur, zaterdag 10.00-13.00 uur. Zondag gesloten. Tel. 214644. den voor een tussenstand van 12- 3. Remko Overdam en Je roen van Tol mochten in de laatste minuut de eindstand bepalen op 14-4. Een mooie en belangrijke overwinning voor de ploeg van trainer-coach Anton Hei den, die in de tweede helft van de competitie nog wel een aantal punten nodig heeft om niet te degraderen. Het eerste damesteam van Gouwestaete had geen enkele moeite met het laaggeplaats te De Ham uit Wormerveer. In de uitwedstrijd was het al 13- 4 en thuis werd het 21-3, waaruit kan worden opge maakt dat in ieder geval De Ham niet sterker uit de win terstop is gekomen. De tussenstanden van 5-1, 10-1, 14-1 en 21-3 laten zien dat de overwinning voor Gou westaete vrij regelmatig tot stand kwam. Toch was het na ruim vier minuten nog maar 1-1 en dit noopte trainer coach Martin Pronk al snel tot een time-out. En dat hielp. Gouwestaete gaf wat meer gas en zo werd de eerste pe riode afgesloten met 5-1. Na 6-1 in de tweede periode nam ook De Ham een time-out, doch de Waddinxveensen gin gen rustig door met scoren tot de produktie halverwege de derde periode haperde. Bij een stand van 11-1 nam de coach van Gouwestaete de tweede time-out en de Gou- westaete-dames namen de draad weer op tot 14-1 eind derde periode. Begin vierde periode kwam De Ham nog tot 15-2 en vlak voor tijd werd het 20-3, alvo rens Gouwestaete de laatste goal scoorde en de eindstand op 21-3 bepaalde. Doelpuntenmaaksters waren Sandra Berckenkamp, Gil lian van den Berg en Marion van Hooft (ieder 5x), Wendy de Frankrijker (3x), Mirjam Overdam (2x) en Angela Boonstoppel (lx). Heren 2 speelt nog Steeds wisselvallig. Na een goede start werden de laatste wed strijden voor de winsterstop verloren. Ook afgelopen za terdag ging het de heren niet gemakkelijk af. Wel was het spannend tegen het laagge plaatste Neptunus uit Arn hem. De provincie heeft inmiddels een aantal gronden in haar bezit en wilde symbolisch een start maken van het Bént- woud-project. De Rijnwoudse stellen als wij op dat moment commissieleden waren eens gezind van mening dat dit té vroeg is. Het plan Bentwoud verkeert in het stadium dat er maakt met de betrokkenen, de agrarische sector en de ge meenten. Ook een symboli sche start zorgde voor veel onrust onder de betrokken agrariërs. De Agrarische Commissie Bentwoud (ACB) had voorafgaand aan de ver gadering een bezwaarschrift ingediend bij de gemeente. De gemeente De commissie had veel begrip heeft zelf ook nog een aantal voor de bezwaren van de ag rarische sector. Uit de eens gezindheid van de commissie concludeerde wethouder Hoogendoorn dat het voor een besluit in die richting nog te vroeg is. Zij stelde dan ook stemmingsplannen. Een dat het college het voorstel niet zal voorleggen aan de ge meenteraad. Op de dag van de commissie- behandeling diende de Agra- berekend op een extra toena- rische Commissie Bentwoud een bezwaarschrift in. Het bezwaar werd gesteund door Van der Meulen toonde be- ongeveer vijftig agrariërs, grip voor de Rijnwoudse zor- Het belangrijkste argument gen. ’Wij onderzoeken mo- was het feit dat de provincie menteel hoe wij kunnen voor- en de betrokkenen bezig zijn met het opstellen van een af sprakenkader. Deze gesprek ken zijn nog in volle gang. De bezwaarmakers zagen niet in waarom er in afwijking van de procedure zo’n haast wordt gezet op de procedure. ’Dit wekt geen vertrouwen bij de betrokkenen en dat is no dig om dit project tot een goed einde te brengen’, aldus de

Weekblad voor Waddinxveen | 1997 | | pagina 17