WADDINXVE Fedde Jonkman leidt W'veens armoededebat Waddinxveen reageert op Thaise actie RTW-radio gaat terug in de tijd E E N E G M T E OFFICIËLE BEKENDMAKINGEN EN MEDEDELINGE GEMEENTELIJKE VERORDENINGEN Werkconferentie Victor- Debat WADDINXVEEN - Waddinxveens nieuwe burgemeester Fedde Jonkman is door de afdelingen Partij van de Ar beid (PvdA) en het Christen-Democratisch Appel (CDA) aangezocht om een plaatselijk debat over het armoede vraagstuk te gaan leiden. De partijpolitiek wil te weten komen hoeveel armen er in het op zich welvarende Gou- wedorp zijn. Op initiatief van de PvdA is met het CDA in een gezamen- ambtenaren van de gemeente heeft de gezamenlijke werk groep dan ook contact gehad over doel, opzet en medewer king. se regio. Tevens zal ook het landelijke nieuws uit die tijd voorbijkomen. Voor de inhoudelijke invul ling van de programma’s is RTW-radio nog op zoek naar mensen die informatie kun nen verschaffen over de jaren zestig. Tevens is men op zoek naar mensen die verhalen kunnen vertellen over de gebeurtenis- Zoals bericht hebben enkele Waddinxveners het initiatief genomen in een korte periode geld te gaan inzamelen voor het bekostigen van een stu dieproject van gehandicapte Thaise kinderen, geleid door een geestelijke. Als de jeugdige gehandicap ten in staat worden gesteld een vak te leren betekent dat zij vaak het gezin waaruit zij komen financieel geheel kun nen helpen ondersteunen. Vandaar de bijzondere Wad- dinxveense actie, waarvoor een week geleden het start sein is gegeven. wordt in zes werkgroepen ge sproken over ouderen, werk lozen, allochtonen, vrouwen, woonlasten-huren en toepas sing nieuwe bijstandswet. Ie dere werkgroep heeft een in leider. Vanaf kwart voor ne gen is er een plenaire discussie, gericht op concrete vervolgstappen. In de voorbereiding is er op gerekend dat burgers, politie ke partijen, kerken en maat schappelijke organisaties be trokken worden. Iedere werkgroep heeft een voorzitter en een rapporteur nodig. Aan de politieke partij en heeft de gezamenlijke werkgroep gevraagd mee te delen wie daarvoor beschik baar is. Zij zullen dan verdere bij de voorbereiding worden betrokken. SPREEKUREN sen in de Waddinxveense re gio die zich in die tijd afspeel den. Mensen die meer informatie willen verschaffen kunnen contact opnemen met Jasper de Vries, telefoon 0182- 616783. Tevens is het moge lijk om via dit nummer ver zoekplaten aan te vragen die tijdens de bewuste dag ge draaid kunnen worden. De ’Jaren ’60-dag’ zal zater dag 1 februari worden uitge zonden via de RTW-radio, die is te ontvangen via 105.8 FM in de ether en via 93.1 op de Waddinxveense kabel. giften over te maken. Gegarandeerd wordt dat elke gestorte gulden volledig ten goede komt aan het studiep roject in Thailand. Er zijn dus geen kosten doe op de over te maken bedragen ge kort moeten worden. Zaterdag 1 februari 1997 zal de gehele programmering van RTW-radio in het teken staan van de legendarische jaren zestig, de ’Jaren ’60- dag’. Van acht uur ’s ochtends tot zeven uur ’s avonds zal er al leen maar muziek worden ge- Zoals bericht wordt de werk conferentie ’Arm in Waddinx veen’ gehouden in het Anne Frank-centrum (Jan van Bij- nenpad) op woensdagavond 12 februari. PvdA en CDA hopen dat aan het armoededebat ook deel zal worden genomen door vertegenwoordigers van D66, GPV, HKV, RPF, Unie 55+, SGP en WD. Armoede en de tegenstelling rijk-arm in ons land staan volgens de organisatoren sinds enige tijd prominent op de politieke agenda, zowel landelijk als plaatselijk. Om de geldinzameling in goe de banen te leiden is op ini tiatief van ondernemer G. Oudijk (Zuidplaslaan) een speciale commissie van toe zicht in het leven geroepen waarin zitting hebben G. van Ringelenstein (Beethoven laan), T. Ververs sr. (Groens- voorde) en T.W. Verweij (Sta tionsstraat). Als penningmeester fungeert H.H. Heller (St. straat). De Waddinxveense Commis sie Weeshuis Pattaya heeft bij de ABN AMRO Bank voor het goede doel het rekening nummer 602489962 geopend. Het gironummer van de bank is 3016. Waddinxveners, par ticulieren en zakenmensen, wordt opgeroepen voor de jeugdige gehandicapte Thais WADDINXVEEN - Particu lieren en zakenmensen in Waddinxveen hebben in de afgelopen week door het trek ken van hun portemonnee en thousiast gereageerd op het initiatief van een bijzondere financiële actie voor een weeshuis in het Thaise Pat taya. De werkconferentie op woensdagavond 12 februari in het Anne Frank-centrum heeft de volgende opzet. Er wordt begonnen om 18.00 uur met een eenvoudige brood maaltijd. Om half zeven is er een inlei ding op het thema door Katja van Laarhoven, schrijver van een studie over de toepassing van de (nieuwe) Bijstandswet ’De ene gemeente is de ande re niet’. Van zeven uur tot half negen lijke werkgroep een debat over ’Arm in Waddinxveen’ voorbereid. Dat heeft nu vorm gekregen in een werk conferentie, met name ge richt op inventarisatie als eerste stap. Over hoeveel armen praten we, tot welke categoriën be horen ze, hoe bereiken we ze, hoe kan armoede worden bes treden en hoe vult de ge meente zijn beleidsruimte in? De politieke discussie hier over is ook een bijdrage aan de toezegging van het Wad dinxveense college van Bur gemeester en Wethouders tij dens de behandeling van de gemeentebegroting voor 1997 om de stille armoede in Wad dinxveen beter in beeld te brengen en te bestrijden. Met enkele collegeleden en WADDINXVEEN - De tijd van terugblikken op het jaar 1996 is inmiddels weer voorbij maar toch wil de locale RTW-radio terugkijken. Weliswaar niet op het afgelopen jaar, maar op de jaren zestig. draaid uit de bewuste jaren. Van ieder jaar zullen de mu zikale hoogtepunten op een rijtje worden gezet. Naast de muziek zullen uiter aard ook de nieuwsfeiten uit dië tijd centraal staan. Zo zal er ieder half uur een speciaal nieuwsblok te beluisteren zijn met nieuwsfeiten uit de jaren zestig die zich afspeel den binnen de Waddinxveen- PAGINA 3 WOENSDAG 22 JANUARI 1997 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN (0182) 624 624 VERGADERINGEN VERKEERSZAKEN Op de agenda o.a.: BOUWZAKEN Binnengekomen bouwaanvragen/ingediende meldingen BOUWPERCEEL AARD VAN HET BOUWPLAN Noordeinde 15 '"1 Verordening kinderopvang 1997 I Mijn belangstelling gaat met name uit naar: Verleende bouwvergunningen/ingestemde meldingen BOUWPERCEEL AARD VAN HET BOUWPLAN vangen: 1 boom Justus van Effenlaan 11 Alb. Thijmlaan RUIMTELIJKE ORDENING I Verzoek om medewerking NIEUWE FOLDERS EN BROCHURES De uitslag van de verloting is als volgt: De eerste prijs, een portable cd speler, is gevallen op: rose 258 GROEN 2 tweede prijzen, een radio cassette recorder, zijn gevallen op OPENINGSTIJDEN AFDELING PUBLIEKSZAKEN Verzoek om tijdelijk vrijstelling 3 derde prijzen, een walkman met radio, zijn gevallen op 8 vierde prijzen, een spelcomputer, zijn gevallen op: Binnengekomen kapaanvragen groen 23 rose 33 Loket voor Burgerlijke Stand, Burgerzaken, Reis- en Rijdo- cumenten maandag tot en met donderdag: vrijdag: dinsdag- en donderdagavond Het loket voor de Algemene Publieksinformatie is dagelijks geopend van 08.30 - 14.00 uur (vrijdag 12.30 uur). Daarna kunt u voor informatie terecht bij de receptie. De receptie is dagelijks geopend van 08.30 -17.00 uur (op vrijdag tot 16.30 uur). Tijdens de beide avondopenstellingen is de receptie geopend. 08.30 - 14.00 uur 08.30 - 12.30 uur 19.00 - 20.30 uur De gemeenteraad heeft op 18 december 1996 de "Verordening kinderopvang 1997" vastgesteld. De verordening regelt o.a. de vergunningverlening aan diverse vormen van kinderopvang. Deze verordening hangt samen met de inwerkingtreding van een wijziging van de Welzijnswet die gemeenten verplicht om een verordening kinderopvang te hebben waarin minimumeisen ten aanzien van kwaliteit zijn opgesteld. Vastgesteld bestemmingsplan Noordkade '96 Burgemeester en Wethouders van Waddinxveen maken ter uit voering van het bepaalde in artikel 26 van de Wet op de Ruim telijke Ordening bekend dat met ingang van 23 januari 1997 ge durende vier weken voor eenieder ter inzage ligt het vastgestelde bestemmingsplan "Noordkade '96”. Dit bestemmingsplan betreft het gebied ten zuiden van het be stemmingsplan "Recreatiegebied Gouwebos '89” en ten noor den van het Sint-Huybregtsgeregt, tussen de Ringvaart en de Gouwe. Het plan behelst in hoofdzaak de actualisering van het bestaan de bestemmingsplan voor het bedrijfsterrein Noordkade; de be bouwing langs de Gouwe is daarbij tevens betrokken. De betreffende instellingen hebben een exemplaar van deze verordening toegestuurd gekregen. De verordening ligt voor eenieder op werkdagen tussen 08.30 en 12.30 uur ter inzage bij de balie Publieksvoorlichting in de hal van het gemeentehuis en is tegen betaling van de legeskosten verkrijgbaar. Het bestemmingsplan ligt ter inzage bij de afdeling Volkshuis vesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu in het gemeentehuis, Raadhuisplein 1 alhier, op werkdagen van 08.30 tot 12.30 uur. Gedurende voormelde termijn kan degene die tijdig zijn ziens wijze bij de gemeenteraad kenbaar heeft gemaakt, alsmede een belanghebbende die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest zijn zienswijze bij de gemeenteraad kenbaar te ma ken, schriftelijk bedenkingen inbrengen maken bij Gedeputeer de Staten van Zuid-Holland, Provinciehuis, Prinses Beatrixlaan 15, 2509 LP Den Haag. Het vastgestelde bestemmingsplan is gewijzigd ten opzichte van het ontwerpbestemmingsplan. Tegen deze wijzigingen kan eenieder schriftelijk bedenkingen inbren gen bij Gedeputeerde Staten op het bovengenoemde adres. Tijdens bovenstaande vergaderingen kunnen niet-leden ge bruikmaken van het spreekrecht. Over de regels die daarbij gelden is in het gemeentehuis een brochure verkrijgbaar. De burgemeester van Waddinxveen maakt bekend dat een aan vraag om afgifte van een bouwvergunning is ingediend ten be hoeve van het perceel Pater Jornaweg naast nr. 14 voor het tij delijk, voorshands voor een periode van maximaal vijf jaren, oprichten van een standplaats en het plaatsen van een woon wagen. De bouw zal niet in overeenstemming zijn met het ter plaatse geldende bestemmingsplan "Landelijk Gebied West". Burgemeester en Wethouders hebben het voornemen om met toepassing van artikel 17 van de Wet op de Ruimtelijke Orde ning voor de duur van genoemde periode vrijstelling te verlenen van het geldende bestemmingsplan. De agendastukken liggen op werkdagen tijdens kantooru ren in de leeskamer van het gemeentehuis ter inzage. Gemeenteraad op woensdag 29 januari 1997, aanvang 19.30 uur in restaurant Bibelot, Limaweg 54. 624 680 624 500 610 401 624 524 624 760 612 570 De burgemeester van Waddinxveen maakt bekend dat Burge meester en Wethouders voornemens zijn medewerking te verle nen tot het oprichten van een pompgebouw en een reinwater tank op het perceel Bredeweg 23-13. Het verzoek om medewerking te verlenen ligt met ingang van 23 januari 1997 gedurende twee weken, tijdens werkdagen van 08.30 tot 12.30 uur, voor eenieder ter inzage bij de afdeling Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu. Gedurende deze termijn kunnen door eenieder schriftelijk bedenkingen naar voren worden gebracht bij Burgemeester en Wethouders van Waddinxveen, Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. Eenieder, die meent rechtstreeks in zijn/haar belang te zijn ge troffen door verlening van een bouwvergunning danwel instem ming met een melding, kan gedurende een termijn van zes we ken na de dag van verzending/uitreiking van de beschikking een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij het college van Burge meester en Wethouders van Waddinxveen, Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. Informatie omtrent beschikkingen is verkrijg baar bij de afdeling Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu (telefoonnnummer 0182-624764). Opname in deze publicatie houdt uitdrukkelijk geen uitspraak in omtrent de definitieve besluitvorming. Evenmin kan in dit stadi um.een bezwaarschrift worden ingediend tegen een voorgeno men bouwplan. Binnenkort zal een begin worden gemaakt met het verwijderen van bomen in de groenstrook tussen de Petteplas en de Kerk- weg-West. Omdat hier sprake is van het dunnen van bomen is hier geen kapvergunning voor nodig. De werkzaamheden om vatten het verwijderen van die bomen die o.a. door hun grootte, maar ook omdat ze minder vitaal zijn, andere bomen storen waardoor deze zich niet optimaal kunnen ontwikkelen. Ook zal de beplanting een algehele snoeibeurt krijgen. Voor nadere in formatie over dit specifieke onderwerp kunt u contact opnemen met de afdeling Openbare Ruimte. Pater Jornaweg naast nr. 14 Ingevolge het bepaalde in artikel 4.5.3c van de Algemene Plaat selijke Verordening maken Burgemeester en Wethouders van Waddinxveen bekend de volgende aanvragen te hebben ont in verband hiermede ligt het verzoek om vrijstelling met de daar bij behorende stukken, waaronder bouw- en situatietekeningen, voor eenieder ter inzage met ingang van 23 januari 1997 gedu rende twee weken tijdens werkdagen van 08.30 uur tot 12.30 uur bij de afdeling Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Mi lieu, Raadhuisplein 1 te Waddinxveen. Gedurende deze termijn kunnen tegen het voornemen om vrijstelling te verlenen door een ieder schriftelijk bedenkingen worden ingediend bij Burgemees ter en Wethouders van Waddinxveen, Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen). het plaatsen van een dakkapel op het- voorgeveldakvlak en een dakkapel op het achtergeveldakvlak het oprichten van een standplaats en het plaatsen van een woonwagen het plaatsen van een dakkapel op het voorgeveldakvlak W. de Rijkelaan ter hoogte van 168/170 Voor informatie kunt u terecht bij de afdeling Voorberei ding werken en Verkeer. blauw 739 groen 813 wit 112 wit 137 rose 702 Inspraakavonden Een beter inzicht in de opvattingen van de bevolking komt de kwaliteit van het plan ten goede. Hiervoor worden vier inspraakavonden over het VCP gehou den. Tijdens de inspraakavonden zijn naast de wethouder van Ver keerszaken ook verkeersdeskundigen van de gemeente en adviseurs van het ingenieursbureau Oranjewoud aanwezig. Zij zullen het plan presenteren, toelichten en antwoord geven op uw vragen. Uw mening over het plan wordt zeer op prijs ge steld. Misschien vindt u dat er te weinig aandacht aan bepaal de problemen is gegeven of bent u het niet eens met de oplos singen. Positieve opmerkingen kunt u uiteraard ook aan de gemeente kwijt. Praat mee over het Verkeerscirculatieplan. In opdracht van de gemeente heeft het Ingenieursbureau Oranjewoud een Verkeerscirculatieplan (VCP) voor de ge meente Waddinxveen opgesteld. Het plan beschrijft de ver- keers- en vervoersproblematiek van Waddinxveen en geeft een aantal korte en lange termijn maatregelen ter verbetering weer. Eind januari wordt een uitgebreide brochure hierover huis-aan- huis verspreid. In deze brochure wordt nader ingegaan op de inhoud van het VCP en op de (inspraak)procedure. U kunt het volledige VCP ook inzien in het gemeentehuis (balie Publieks voorlichting) of bij de bibliotheek. Voor de inspraakavonden is Waddinxveen verdeeld in 4 gebie den. Afhankelijk van waar u woont bent u van harte welkom op de desbetreffende data: De spoorlijn verdeelt Waddinxveen in Oost en West; de Onderweg, Stationsstraat en Kerkweg-Oost verdelen Waddinxveen in Noord en Zuid. blauw 853 blauw 950 wit 68 wit 275 wit 314 wit 356 14 acacia's (deze worden ver vangen) 13 populieren (deze worden vervangen) Verdere procedure Het ambtelijk advies aan Burgemeester en Wethouders dat in maart 1997 wordt opgesteld, moet aangeven welke maatrege len prioriteit krijgen. Uw inbreng heeft daar mede invloed op. Bij de behandeling van het ambtelijk advies kijkt B. W. naar de inspraakreacties. Het definitieve besluit wordt, na behande ling in de betreffende raadscommissies, door de gemeente raad voor de zomervakantie genomen. In de hal van het gemeentehuis staat een brochuremolen met een assorti ment gemeentelijke en algemene folders en brochures over uiteenlopende onderwerpen. Nieuwe uitgaven zijn: Zeker van zorg. Uw bijdrage aan de gezondheidszorg. Nieuwe regelingen vanaf 1 januari 1997. Publicaties van de Ziekenfondsraad Waddinxveen Noordwest Waddinxveen Noordoost Waddinxveen Zuidwest Waddinxveen Zuidoost groen 258 groen 313 groen 608 groen 623 groen 880 groen964 rose 43 rose 397 rose 658 rose 915 rose 918 woensdag 5 februari a.s. woensdag 12 februari a.s. woensdag 19 februari a.s. woensdag 26 februari a.s. blauw 20 blauw 27 blauw 118 blauw 279 blauw 411 blauw 712 blauw 734 blauw 792 blauw 932 blauw 807 blauw 854 blauw 970 - Voorstel tot wijziging van het Reglement van Orde voor de vergaderingen van de gemeenteraad. - Voorstel tot wijziging van de samenstelling van raadscommis sies in verband met de toetreding van de heer H. de Bas tot de raad. - Voorstel inzake de uitvoering van het Collegeprogramma 1994-1998. - Voorstel tot vaststelling van de Lokale Agenda 21 - Voorstel tot het nemen van een voorbereidingsbesluit voor het perceel Bredeweg 4. - Voorstel definitieve vaststelling subsidie schooljaar '94/'95, '95/’96 en voorlopige vaststelling subsidie schooljaar '96/'97 en meerjarenbegroting 1997-2000 C.K.V. Kreater. - Voorstel tot vaststelling van het Beleidsplan Abw 1997. Raadhuisplein 1 Postbus 400, 2740 AK Alpherwetering ter hoogte van 2/12, 99/109 en 155/161 UITSLAG LOTING INZAMELING KERSTBOMEN OPENINGSTIJDEN Het hele gemeentehuis elke werkdag van 08.30 tot 12.30 uur. In de middaguren kunt u alleen terecht op afspraak. Openingstijden afdeling Publiekszaken zie elders in deze rubriek. Afvalstation voor afgifte (grof)vuil en K.C.A. Etke werkdag van 10.00 tot 15.00 uur en zaterdag van 09.00 tot 12.00 uur. Burgemeester en wethouders alleen na afspraak via de secretaresses. Sociaal raadsvrouw op werkdagen (behoudens de woensdagen) van 09.00 tot 12.30 uur of na telefonische afspraak. I- I Naam: Adres: De inspraakavonden worden gehouden in het Nieuwe Trefpunt aan de Stationsstraat 18 van 19.30 - 21.00 uur. Als u een in spraakavond bij wilt wonen, vult u dan onderstaande bon in. U bent dan in ieder geval verzekerd van een zitplaats. U kunt de bon inleveren of sturen naar de gemeente Waddinxveen, Post bus 400, 2740 AK Waddinxveen. Als u een schriftelijke reactie heeft, kunt u die bij de bon voe gen of tijdens de inspraakavond overhandigen. Schriftelijke re acties worden gebundeld en krijgen een reactie van de ge meente. De prijzen kunnen tegen inlevering van de loten, vanaf donder dag 23 januari 1997, 13.30 uur tot en met 14 februari 1997 wor den afgehaald bij de balie Publieksvoorlichting (indien gesloten bij de receptie) in het gemeentehuis. U kunt hiervoor terecht van maandag tot en met vrijdag van 08.30 tot 16.30 uur en op de dinsdag- en donderdagavond van 19.00 - 20.30 uur. Het register van verleende bouwvergunningen en meldingen waarmee is ingestemd ligt ter inzage bij de afdeling Volkshuis vesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu. Bloemendaalseweg 19bis het oprichten van een boomkweke rij kas Ingevolge het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet maken Burgemeester en Wethouders van Waddinxveen bekend de vol gende aanvragen te hebben ontvangen: Oostpolderweg aan de zijkant 7 acacia's (deze van 38/43 en ter hoogte worden vervangen) van 110/112 Op woensdag 8 januari 1997 heeft 's middags de inzameling van de kerstbomen plaatsgevonden. Ook dit jaar was hieraan een verloting verbonden met prijzen. Voor elke ingeleverde boom is een lot en een sinaasappel uitgereikt. Voor de loten zijn de kleuren groen, wit, rose en blauw gebruikt. In totaal zijn er 2.622 kerstbomen ingeleverd tegenover 3.399 vorig jaar. i komt opfebruari naar de inspraakavond over het I Verkeerscirculatieplan in het Nieuwe Trefpunt. TELEFOONNUMMERS Gemeentehuis postadres telefax Afvalstation (ophalen grofvuil) Zuidelijke Rondweg 250, Centraal Meldpunt Zorg Pr. Bemhardlaan 9. Meldpunt discriminatie Instituut Sociaal Raadslieden Meldpunt vandalisme aan openbare voorzieningen Gouwebad "De Sniep" (informatie) Overige belangrijke telefoonnummers zie pagina 5 gemeentegids Genoemde aanvragen zijn opgenomen in het Openbaar Regis ter, dat op werkdagen tussen 08.30 uur en 12.30 uur voor een ieder ter inzage ligt bij de afdeling Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu. 30 vijfde prijzen, een waardebon van f 10,00, zijn gevallen op: wit 14 wit 43 wit 79 wit 101 wit 194 wit 313 wit 331

Weekblad voor Waddinxveen | 1997 | | pagina 3