De Gouwestem in Nederland Zingt Expositie trekt veel bekijks Automobiliste slipte in sloot Gouwe-masters winnen in Breda Informatieavond van het Gastouderproject Voorbereiding PvdA landelijk congres Scheuren in de St. Victorkerk Concordia druk bezig met voorbereiding eeuwfeest voor ZVH woude) actieve stichting kan SGP-jongeren debatteren Rommelmarkt van Concordia Afhalen prijzen Vrijgemaakten in de ether IJsweekeinde j# in De Herbert Jeugddienst Kinderbingo De Paddestoel Kinderhulp zoekt ouders Soosmiddag AF-centrum Avond over verstandelijk gehandicapten ftl f WOENSDAG 29 JANUARI 1997 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 15 begint om acht uur en is voor iedereen toegankelijk. tie naar behoren vervullen. Er zijn aanpassingen nodig daagse expositie W. Faay, tel. 0182-618150. bakken van het PvdA-pro- gramma voor de verkiezinge- ne voor de Tweede Kamer in mei 1998‘, aldus de Wadsd- inxveense PvdA. De PvdA vindt dat de sociale zekerheid ren aan de voorzijde van de rooms-katholiekë kerk niet alleen veroorzaakt worden door de kwaliteit van het fun- deringshout. De kwaliteit daarvan is voor lopig voldoende en het hout Het huidige clubgebouw is in zeer slechte staat. Het is de bedoeling dat het nieuwe clubgebouw in maart 1998, de maand waarin Concordia is opgericht, geopend zal gaan worden. In Waddinxveen wordt bin nen de kerk regelmatig aan dacht besteed aan verstande lijk gehandicapten door mid del van aangepaste diensten. teerd door het Rode Kruis, Leger des Heils, sociale dien sten en het RIAGG. Voor in- uitzending kan men luisteren naar een aantal gedichten, afgewisseld met muziek. (Prins Bernhardlaan). De be langstelling om de prachtige merklappen, tafelkleden en andere kleinigheden te bekij ken was op de beide dagen enorm. Velen hadden de weg gevon- plaats met alle betrokken partijen. De restauratiewerkzaamhe den van de St. Victorkerk en de daaraan verbonden kosten trekken al enige tijd de aan dacht. In verband met scheu ren aan de voorzijde van de kerk is onderzoek gedaan naar de kwaliteit van het fun- deringshout. Daaruit bleek dat dit hout aan de voorzijde van de kerk slecht was, maar hoe het fun- deringshout in de overige de len van de kerk eraan toe is, kon niet met zekerheid wor den aangegeven. Hiervoor was aanvullend on derzoek nodig. Zou ook op de andere plaatsen het funde- ringshout niet in goede staat zijn, dan zou dat aanzienlijke extra kosten met zich mee brengen. Herstel van alleen de voorzij de van de kerk zou ongeveer een kwart miljoen gulden gaan kosten. Gezien deze kosten werd eerst nog eens door een andere deskundige (prof.ir. A.F. van Weele) een onderzoek gedaan naar de kwaliteit van het funderings- hout aan de voorzijde van de kerk. WADDINXVEEN - In het Anne Frank-centrum (Jan van Bijnenpad) wordt maandagavond 3 februari van uur tot kwart voor tien voor adspirant-gastouders weer in informatieavond gehouden van de Stichting Gastouderproject Waddinxveen en omstreken. tellen. Zij die geïnteresseerd De jaarvergadering van Con- zijn en deze avond willen bij wonen wordt verzocht dit van te voren even telefonisch te melden (tel. 0182-619591). den avond van de hervormde ontmoetingskring De Open Cirkel komt mevrouw J. Slin gerland uit Gouda spreken over verstandelijk gehandi- WADDINXVEEN - Een klein aantal prijzen van de succes volle eindej aarsloterij 1996 van het Waddinxveense win kelcentrum Luifelbaan is nog steeds niet afgehaald. Tot en met zaterdag 1 febru ari kunnen de loten nog wor den vergeleken met de win nende nummers bij de gewon nen prijzen in de etalage van De Bas Speelgoed. Hier zijn ook nog de officiële trekkings- lijsten gratis verkrijgbaar. WADDINXVEEN - In het clubgebouw ’De Hoge Noot’ (J.W. Friso weg) heeft de Waddinxveense muziekvereni- acht ging Concordia haar jaarlijkse algemene ledenverga dering gehouden. De contributie is verhoogd, het be stuur is weer volledig en er wordt uitgezien naar het 100-jarig bestaan en een nieuw clubhuis in 1998. Op de Onderweg week een 23-jarige Waddinxveense au tomobiliste uit voor enkele fietsers, waarna zij op het gladde wegdek in een slip raakte en de auto op de zij kant op het ijs van de naast de weg gelegen sloot terecht kwam. Woensdag 22 januari vond er een aanrijding plaats op de Zuidkade. Een vrachtwagen stond dwars op de weg een container te lossen. Een 20- jarige bestuurder uit Ammer- stol zag dit te laat en botste tegen de vrachtauto. Hij is met een hoofdwond en een ge wonde tong naar het zieken huis gebracht. Als onderpand voor een nog niet terug betaalde lening werd door een ondernemer dure apparatuur uit een be drijf weggenomen en veilig gesteld. Voor de ondernemer die dit deed pakte dit echter ver keerd uit. Na overleg met de officier van justitie maakte de politie proces-verbaal te gen hem op wegens diefstal. Bij een rechterlijke ontrui ming door de deurwaarder en assisterende politie van een woning aan de Wingerd werd men geconfronteerd met een matie kan men bellen naar bewoner die zich met benzine overgoot en dreigde zichzelf Tijdens de jaarvergadering werd er ook stilgestaan bij het feit dat Concordia vol gend jaar 100 jaar bestaat. Naar aanleiding hiervan is er tijdens de vorige jaarvergade ring een jubileumcommissie opgericht die reeds actief be zig is geweest met het beden ken en uitwerken van diverse activiteiten die in 1998 zullen plaatsvinden, zoals een jubi leumconcert en een receptie. Bij Concordia zijn er ook ont wikkelingen omtrent de bouw van een nieuw clubgebouw. WADDINXVEEN - Vrijdag 24 en zaterdag 25 januari ex poseerde Nelly de Bruin-Rij- laarsdam haar creatieve naaldwerkstukken op de der de etage van zorgcentrum Souburgh WADDINXVEEN - In de her vormde Bethelschool (Hegge- winde) wordt donderdag avond 30 januari om acht uur (Rhenen) en het Christelijk Streekmannenkoor Noord- West Veluwe (Nijkerk). Alle drie de koren en de sa menzang stonden onder lei ding van De Gouwestem-diri- gent Martin Mans. Instru mentaal is meegewerkt door de Boskoopse musicus Ben Kramer (vleugel), Hendrie Westra (marimba), Anja van der Maten (hobo), André van WADDINXVEEN - De Wad dinxveense muziekvereni ging Concordia houdt een vooijaarsrommelmarkt op za terdag 15 maart. Voor deze rommelmarkt kan Concordia nog bruikbare artikelen ge bruiken- Deze kunnen dan ook afgegeven worden in het clubgebouw De Hoge Noot (J.W. Frisoweg). Voor infor- den om al dat moois te bekij ken. Niet alleen familieleden en kennissen kwamen een kijkje nemen op deze tentoonstel ling, maar ook de Souburgh- zondag de drie oudste bewoonsters. en Duitslands ambassadeur W. Haas, beginnen zich al wéér voor te bereiden op de komende zomervakantie, want er moet nog veel gebeu ren voordat alles rond is en de kinderen voor drie weken nPVfinrllP De in Waddinxveen, Zeven- C huizen-Moerkapelle en Rijn- VWI V 11 zich regelmatig verheugen in ZEVENHUIZEN - Zaterdag nieuwe gastouders, speelde de Zevenhuizense Voordat mensen volleybalvereniging Rentokil- ZVH in Breda tegen TDK- Brevok. In deze wedstrijd wisten de Zevenhuizenaren zich binnen vijf kwartier te revancheren voor de 3-2 ne derlaag die in eigen huis werd geleden. Met een duidelijke 3-0 over winning, met de setstanden 5-15, 7-15 en 10-15 behoudt ZVH de aansluiting met de top drie van de SNS-league. Voor ZVH betekende deze 3-0 overwinning dat de aanslui ting met de top drie van de SNS-league gehandhaafd bleef en dat er nog steeds een goede uitgangspositie voor de te spelen play-off in april is. WADDINXVEEN - Op ver zoek van het kerkbestuur van de rooms-katholieke St. Vic- torparochie heeft funderings- armoedebestrijding, deskundige prof.ir. A.F. van Weele een onderzoek inge steld naar de kwaliteit van de St. Victorkerk (Zuidkade). REEUWIJK - In de ReWrtv- ijkse discotheek ’De Herberg’ wordt komend weekeinde vanaf 31 januari een knal lend mega-ijsweekeinde ge houden. Discotheekbezoekers bevin den zich dan drie dagen lang vanaf negen uur in een ijsde- cor van ijspegels, ijsrotsen, iglo’s en enorme sneeuwvlak tes. Deze ‘Antartica-êxpe- rience' wordt compleet ge maakt met een ‘ijskanon* en ijskoude drankjes aan de dakgootbar. Vrijdagavond 31 januari is er een Ice Adventure Night met Feigling Games en Ice Dance- shows, zaterdagavond 1 fe bruari is er een Mega Ice Night met ijsdansshows, ijs- decoraties, Feigling Gim micks en promotion en zon dagavond 2 februari is er de Aspen Glamour Ice Night. In de sfeer van ijsdecoraties en Eskimo’s wordt leuke mu ziek gebracht vanaf de jaren zeventig tot heden. Tussen tijds is er een Glamour Dan ceshow. Bovendien maakt de bezoeker deze ijsnacht kans op het winnen van een volle dig verzorgd skiweekeinde met skipas voor twee perso nen. Voordat mensen besluiten werkelijk te beginnen met het opvangen van kinderen is het heel nuttig om eens te ho ren wat er allemaal komt kij ken bij het gastouderschap. Daarom houdt het Gastou derproject bijeenkomsten voor wie overweegt gastouder te worden. Op deze bijeen komsten wordt bijvoorbeeld gesproken over het werken in eigen huis, de relatie met de vraagouder(s), maar ook over praktische zaken als belas ting en de kindveilige inrich ting van het huis. Tevens zal in het kantoor van het Gastouderproject een er varen gastouder aanwezig die uit eigen praktijk zal ver- Faay herkozen voor de func tie van secretaris. De vacante plaats in het bestuur is inge vuld door B. v.d. Valk. Het jaarplan 1997 brengt weer nieuwe activiteiten met zich mee. Naast de vaste optredens zo als het vooij aarsconcert op vrijdag 21 maart, een optre den op Koninginnedag (woensdag 30 april) in de Zuidplas, de Dodenherden king op zondag 4 mei en de rommelmarkt op zaterdag 15 maart, staat er op zaterdag 14 juni een uitwisselingscon- cert met St. Carolus gepland en op donderdag 26 juni een buitenoptreden. Op vrijdag 7 november geven de harmonie en het gemengd koor Krea Musica een gezamenlijk con cert Naast de terugblik en verant woording van bestuur, werk groepen en fractie over doorgang vinden. Dit optre- jaar wordt den wordt verschoven naar een nog nader bekend te ma ken datum. Hiervoor in de plaats wordt door het bestuur van de Stichting Ouderen Onderling Sociëteit (SOOS) een gezelli ge middag gehouden met leu ke gezelschapsspelen. Boven dien worden er aan de win naars en winnaressen mooie prijzen uitgereikt. cordia werd geopend door voorzitter A.C. van Rutten. Hierna werden het verslag van de vorige vergadering en het jaarverslag van 1996 be handeld. De harmonie en het slag- werkensemble hebben een drukjaar achter zich met het vooij aarsconcert, een optre den tijdens Koninginnedag, een buitenoptreden in de Zee heldenbuurt, een uitwisse- lingsconcert met St. Carolus (Montfoort), een gezamenlijk concert met Krea Musica en een koor uit Pelhrimov (Tsje chië) en diverse andere acti viteiten zoals de halfjaarlijk se rommelmarkt. De contributie is weer met 2% verhoogd. Tijdens de be stuursverkiezing werd W. WADDINXVEEN - Dinsdag middag 4 februari om drie uur wordt in de toneelzaal van het Anne Frank-centrum (Jan van Bijnenpad) weer de soosmiddag voor senioren ge houden. Wegens omstandigheden kan het reeds aangekondigde op treden van het Huisvrouwen orkest uit Moerkapelle geen Vliet (Domus-orgel) en Erik Zwiep (hoofdorgel). Dit muziekprogramma is op genomen in de prachtige, pas gerestaureerde Cunerakerk te Rhenen en zal door de EO op de televisie worden uitge zonden op zondagochtend 2 februari van 10.00 tot 10.30 en op dinsdagavond 11 febru ari van 21.45 tot 22.12 uur (Nederland 2). WADDINXVEEN - Dinsdagavond 4 februari houdt de afdeling Waddinxveen van de Partij van de Arbeid (Pv dA) haar jaarvergadering in het centrum voor kunst zinnige vorming Kreater (Kerkstraat). De bijeenkomst Mevrouw H. Zeeuw-van Zelderen verricht met de schaar de officiële opening van de twee- s van naaldkunstenares Nelly de Bruin-Rijlaarsdam. (foto: Jan Oskam). doorgedrongen want de spea ker kondigde hem aan als de schaatsende zwemmer. Hans den Boer zette een spectaculaire verbetering op de klokken. Hij bracht het Nederlands re cord op de 200m schoolslag met een halve minuut om laag, waardoor dit verander de van 4.10 in 3.40. Dat hij op de goede weg terug is na een heupblessure be wees hij ook op de 400m vrije slag, welke hij voor het eerst sinds twee jaar onder de ze ven minuten aflegde in 6.54. tra (tel. 0182-611953) Jannie Visser (tel. 0180- 634263). WADDINXVEEN - Vrijdag avond 31 januari van zeven uur tot half negen is er een extra kinderbingo voor de leeftijd van 4 tot en met 12 jaar in wijkgebouw De Pad destoel (Lijsterbesstraat). De degenen die er iets toegangsprijs voor leden be- x J‘x draagt ƒ2,25 en voor niet-le- den ƒ2,75. De oorzaak van de scheuren is naar zijn oordeel mede een tekortkoming van het metsel werk (de voorgevel krijgt on- vc.doende steun). Een en ander zou betekenen dat herstel van het funde- ringshout niet op korte ter mijn nodig is. Alleen de scheuren moeten worden her steld en aan de beide zijge vels moet iets gedaan wor den. Deze kosten zullen echter aanzienlijk lager zijn dan de eerdergedachte kosten van ongeveer ƒ250.000,-. Er vindt daarover nader overleg om zorg, arbeid en scholing te combineren en flexwerkers beter te beschermen. Het rapport van een commis sie onder leiding van Karin Adelmund heeft daarvoor voorstellen gedaan. Een be- langrijk uitgangspunt is dat sociale zekereheid er is voor iedereen en dat betaald en onbetaald werk gelijkwaar dig moet zijn. De PvdA stelt voor een parti cipatiewet te maken, waarin mensen rechten krijgen om maatschappelijk zinvol (on betaald) werk te doen. Inves teren in mensen en voorko men van scherpe sociale te genstellingen zijn de belangrijkste doelen. Ook voorkomen van sociale uit sluiting en toereikendheid van uitkeringen staan hoog op de agenda. Op initiatief Zijn conclusie is dat de scheu- van de PvdA wordt op woens dagavond 12 februari daar over in het Anne Frank-cen trum een bijeenkomst gehou den. Tijdens de jaarvergadering op dinsdag avond 4 februari wordt het landelijk beleid van de PvdA kan nog vele jaren zijn func- op hoofdlijn voorbereid. De PvdA nodigt iedereen voor deze interessante bijeen komst uit. ging een over de Waddinxveense com promisbesluitvorming over de nieuwe winkeltijdenwet. In juni vorig jaar werd de winkeltijdenwet van kracht. De daarop gebaseerde ge- beter geregeld moet worden, meentelijke verordening win- keltijden is in november door Waddinxveen vastgesteld. Daarbij is het tot dan gelden de beleid van volledige win kelsluiting op zondag losgela ten. Tijdens bijeenkomst van de SGP-studievereniging zal PCW-fractievoorzitter Jan van Wijk over dit politieke proces van gedachten te wis- selen met de aanwezigen. De te restaureren rooms-katholieke St. Victorkerk aan de Zuidkade in Waddinxveen. (Foto: Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN - Europa Kinderhulp zoekt ook in Waddinxveen gastgezinnen, waarin niet alleen slaap- en speelruimte over is, maar waarin de ouders ook warm te, geduld en begrip op kun nen brengen voor een gast- kind. Voor kinderen bij wie het thuis niet zo vlekkeloos ver loopt als het wel zou moeten zijn en die wonen in oude büurten van grote Europese steden waar geen speelruim te is. De medewerkers van Europa Kinderhulp, met een comité van aanbeveling waarin zit ting hebben majoor A.M. Bos- shardt van het Leger des Heils, Amsterdams burge meester mr. S. Patijn, oud- commisssaris der Koningin in WADDINXVEEN - Zondag- Gelderland dr. J.C. Terlouw morgen 2 februari van negen - - - tot twaalf uur wordt het we kelijkse kerkprogramma van de locale RTW-radio verzorgd door de Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt) aan de Passa ge. De uitzending start met kerkmuziek. Om half tien kunnen worden uitgenodigd, kunnen de kinderen luisteren De kinderen worden geselec- naar een verhaal uit de Bij bel. Daarna staat gospelmu ziek op het programma. Ds. M. de Vries, predikant lichtingen kunnen gastou- van de Gereformeerde Kerk ders bellen met Monie Wijns- (Vrijgemaakt) van Hoogvliet- tra (tel. 0182-611953) en Spijkenisse, gaat om tien uur voor in de kerkdienst in de Kruiskerk (Passage). Het programma vervolgt met een gesprek over opvoeden en hoe je daaraan vorm geeft vanuit een christelijke levensover tuiging. Aan het einde van de, WADDINXVEEN - Zondag middag 2 februari om vijf uur is er een Samen op Weg- jeugddienst van de Gerefor meerde Kerken en de her vormde Immanuëlkerkge- meente in de Ontmoetingskerk (Groens- voorde). Het thema van de dienst is ‘God als vriend?'. Voorganger is H. Asscheman uit Waddinxveen. Muzikale medewerking wordt verleend door de Spiritual Singers uit WADDINXVEEN - Dinsdag 21 januari gebeurde er op de Ede. Na de jeugddienst volgt Onderweg een verkeersongeval, waarbij een automobi liste gewond raakte. Ze moest met nekklachten naar het Goudse Groene Hart Ziekenhuis worden overge bracht. gemeenteraads- het afgelopen over de werk zaamheden in 1997 gespro ken In maart 1998 zijn er ge meenteraadsverkiezingen. Daarvoor worden nu commis sies ingesteld die het verkie zingsprogramma maken en de kandidatenlijst voor de PvdA-fractie in de nieuwe ge meenteraad ontwerpen. Verder wordt het landelijk congres op vrijdag 14 en za terdag 15 februari in Den Haag voorbereid. Er wordt daar een nieuwe voorzitter gekozen in de plaats van Fe lix Rottenberg. Tweede-Kamerlid Karin Adelmund is een belangrijke kandidaat. En verder worden er besluiten genomen over plannen voor een beter stelsel van sociale zekerheid, over de AOW en pensioenen en over door de SGP-studievereni-de buitenlandse politiek. ’Jongerenperspectief ‘Zo worden de bouwstenen ge- debatavond gehouden WADDINXVEEN - Op het jaarlijkse open zwemtoemooi van de Old Dutch masters- vereniging in Breda waren mas ters van de Waddinxveense zwemclub Gouwestaete te vinden. Judith van Berkel uit Koude kerk aan den Rijn en Bosko per Nic Geers, beiden nu in de groep 55-59 jaar, namen ieder deel aan vier onderde len en Waddinxvener Hans den Boer zwom drie num mers. Bij elk nummer legden zij be slag op de eerste plaats. Voor Judith is 1997 het eerste jaar in de groep 55-59 en meteen verbeterde zij drie nationale records, te weten 100m rug slag in 1.31, de 400m vrij in 6.07 en de 200m rug in 3.16. Voor Nic Geers is het het laatste jaar in deze groep en hij heeft zijn nationale re cords zo scherp gezet dat ver beteren erg moeilijk is. Hij toont wel vormbehoud en won bijvoorbeeld de 400m vrijeslag, het onderdeel waar op hij regerend wereldkam pioen is, in 5.09. Dat hij onlangs, tussen zijn zwemwedstrijden door, de Elfstedentocht probleemloos uitreed was ook in Breda WADDINXVEEN - Woens dagavond 22 januari heeft het Christelijk Waddinx- veens Mannenkoor ‘De Gou westem' meegewerkt aan het televisieprogramma ‘Neder land Zingt' van de Evangeli sche Omroep (EO). Aan dit bekende EO-pro- gramma werkten verder mee de Christelijke Gemengde Zangvereniging ‘Immanuël‘ Mik - MM in brand te steken. Dit gebeurde in de keuken van de galerijwoning, terwijl de politie nog buiten stond. Direct is de deur geforceerd en kon de aansteker van de man worden afgenomen. De betrokkene is gekalmeerd woensdag 5 en op het bureau onder de kwart over douche gezet. Door het luch- Schaapskooi (Nesse) te hou ten en gebruik van vloeistof opnemende korrels kon het brandgevaar snel worden weggenomen. De ontruiming is door de deurwaarder verder uitge- capten binnen de kerk, voerd waarna het pand van andere sloten werd voorzien. Later op de dag weigerde een 26-jarige man het gemeente huis te verlaten en is hij aan gehouden en ingesloten door De Open Cirkel wil in bredere de politie. kring bekendheid geven aan de manier waarop deze groep mensen een plaats kan krij gen in de kerk. Mevrouw Slingerland heeft zelf een gehandicapt kind en is al jaren betrokken bij het werk voor verstandelijk ge handicapten in de kerk. Zij heeft er ook een boekje over geschreven. Voor iedereen die zich bij dit werk betrokken voelt en voor s meer over willen weten, is dit zeker een avond om naar de Open Cir kel te komen. er nog een miniconcert van een half uur van dit koor. WADDINXVEEN - Op de - februari om acht in De kwart r 4

Weekblad voor Waddinxveen | 1997 | | pagina 15