Huizenbouw bij Van Leeuwen BV Bij TOOS-gym HALVE PRIJS Elke ochtend... nieuwe uren allerkleinsten Rillend TOOS wint zilver Duifs mode ^intratuin oogtepuntjes 95 ICW praat door met de politiek Frans Bos (D66) roept op tot waakzaamheid a 'Wild Romance' in De Tunnel la Kijken naar hemellichamen fwINTER- uitverkoop I I I I I I I I I I I I I Rijn en Gouwe i oj f WOENSDAG 29 JANUARI 1997 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 19 Wie nu kiest voor een kennismakings- abonnement, ontvangt Rijn en Gouwe vier weken vóór zeven uur in de bus. Voor deze Nell en Stutterheim s I D66-gemeenteraadslid Frans Bos. wijk verhuizende Van Leeuwen Truckservices BV. Óp deze locatie verdwijnt ook het behzineverkooppunt. (Foto: Sjaak No- teboom). 'Th Wild Romance' in De Tun nel in Boskoop. (Foto: Alex de Groot). 4 E.M. van der Dussen. Naam: Adres: Plaats: =5 DE GRATIS BROCHURE VOL GROEN-IDEEËN LIGT VOOR U KLAAR. meentelijke bijdrage van in totaal 667.000,-, welk be drag ten laste van de exploi- tatie-opzet van Zuidplas ’90 kzal worden gebracht. Voorstellen met betrekking tot de planologische invulling Z3 CO 1 I I I I I I I I I I I I I I I Donderdag en vrijdag koopavond. k.eukenarchitectuur Ridderhof 51 Alphen a/d Rijn Telefoon 0172-44.32.69 Alphen aan den Rijn •U <D CO o o up o co c "q -S TER AAR Veldweg Kingang Kerkweg). tel. 0172-602241. HET GROENE WARENHUIS I VVVIWII VUVI Z_^VV3I1 UUI III ut UUO. V UVI UVZ.G vrijblijvende kennismaking betaalt u 14.00. Ik heb de afgelopen drie maanden geen proefabonnement gehad op Rijn en Gouwe. De vorig jaar gehouden ICW- bijeenkomst, waarbij in con tact werd getreden met de fractievoorzitters van de ver schillende partijen in Wad- dinxveen, is door beide partij en - politiek en bedrijfsleven - als zeer positief ervaren. De eerste uitvloeiselen uit dit overleg hebben zich reeds aangediend.'We proberen ons als ICW zo professioneel mo gelijk op te stellen als partner voor de gemeente. Bij het uit komen van een verkeerscir culatieplan (VCP) buigt een speciaal team van deskunid- gen binnen onze vereniging zich over dit plan en in een persoonlijk overleg met de ge meente geven wij ons com mentaar en onze suggesties ter verbetering', licht ICW- WADDINXVEEN - Van Leeuwen Truckservices BV en het pompstation aan de Piasweg zullen worden ver plaatst naar het bedrijvenpark Coenecoop en het in ontwikkeling zijnde distripark A12 (Doelwijk). Op de vrijkomende plek zullen woningen worden gebouwd. Aan de de verhuizing wordt door de gemeente een klei ne zeven ton bijgedragen. WADDINXVEEN - Het damesteam van TOOS-gymnas- tiek heeft de deelname aan de turncompetitiewedstrijd in de C-poule in een koude Waddinxveense sporthal ’de Dreef met zilver afgesloten. Maaike Braat was de op één de beste individuele deelneemster (32,10 punt). WADDINXVEEN - TOOS-gymnastiekvereniging heeft voor de allerkleinsten (1-6 jaar) nieuwe lesuren in het leven geroepen. Er zijn nog enkele plaatsen vrij op ver schillende tijden en in verschillende zalen. BOSKOOP - Zaterdagavond 8 februari om tien uur staat er in de Boskoopse jongeren sociëteit De Tunnel een dub bel optreden gepland met de band ’Stick and the Bangers’ en ’The Wild Romance’. De toegangsprijs bedraagt tien gulden. ’Stick and the Bangers’ staan na een aantal jaren toeren door het land voor hun door braak op de wat grotere po dia. Zij verzorgden al eens het rock-and-roll voorpro gramma van Herman Brood zelf. Nu toeren zij met Wild Romance. The Wild Romance is al sinds mensenheugenis de vaste be geleidingsband van Herman Brood. Als hij zich even te rugtrekt voor zijn schilder- spraktijken, neemt drummer Guzz de leadvocals voor zijn rekening. Dubbel plezier van de Lelietjes der Dalen (Convallaria) want nu verspreiden ze een heerlijke geur in huis, maar straks kunnen ze ook in de tuin geplant worden. Ze verlangen een zonnig tot halfschaduw plekje in huis. Van 9,95 voor Aan de voor de huizenbouw in Zuidplas-Extra wijkende verkeers- en milieuhinderlij- ke onderdelen van Van Leeu wen Holding BV is een lange periode van onderhandeling voorafgegaan. Nadat tussen de directie van de Waddinxveense onderne ming en het college van Bur gemeester en Wethouders overeenstemming kon wor den bereikt over de verplaat sing zette de gemeenteraad het licht op groen. Uitplaatsing wordt financieel mogelijk door woningbouw- ontwikkeling op de vrijko mende plek. Deze relatief du re ontwikkeling op een deel van de gronden van Van Leeuwen Holding BV was echter niet haalbaar zonder financiële inbreng van de ge meente. De uitplaatsing van de mi lieubelastende bedrijfsactivi teiten aan de Piasweg wordt om een aantal redenen nood zakelijk geacht. De verplaat- de gemeente deze ’Werktui genvrijstelling’ correct heeft toegepast. De gemeente moet elk be zwaar dat wordt gemaakt in behandeling nemen en even tueel een hertaxatie uitvoe ren. Als er geen overeenstem ming wordt bereikt, kan de eigenaar-gebruiker zelfs in beroep bij de belastingrech ter. Frans Bos: ‘Overigens zit er nog een eigenaardigheidje in de wet: u bent verplicht binnen zes weken te reage ren, maar de gemeente heeft twee jaar de tijd om uw be zwaar te behandelen'. ‘Het komt natuurlijk veel be ter klantvriendelijker en sympathieker over als de ge meente een actief voorlich tingsbeleid over deze inge wikkelde zaak zou voeren en niet uitsluitend het ’mini mum’ doet wat in de wet staat'. Vorig jaar haalde het Wad dinxveense gemeentebestuur 200.000 gulden meer aan OZB op bij de inwoners dan was begroot. ‘Geen wonder datje zo terughoudend en ka rig bent met informatie en voorlichting daarover', be sluit D66-gemeenteraadslid Frans Bos. van het vrijkomende gebied aan de Piasweg en de te star ten bestemmingsplan- en bouwplanprocedures zullen op korte termijn aan de ge meenteraad worden voorge legd. GOUDA/WADDINXVEEN - Ter gelegenheid van de lan delijke sterrenkijkdagen, die de Nederlandse Vereniging voor Weer en Sterrekunde jaarlijks houdt, stelt de regio nale sterrenclub Virgo in Gouda vrijdag 14 en zaterdag f 15 februari het publiek in de gelegenheid bij heldere hemel door telescopen naar de maan, Satumus, Mars, ster renhopen en sterrennevels te kijken.De eerste kijkavond is vrijdagavond vanaf half acht in de Goudse Hout ter hoogte van de Goudse Houtsingel, tegenover het Drieweg- plein.Voor inlichtingen ken men bellen met tel. 0182- 616366. Binnenkort valt er een briefje van de gemeente in de Wad dinxveense brievenbussen, waarin vermeld staat welke waarde is toegekend aan uw eigen huis, uw huurhuis of uw bedrijfspand. Hoewel er niet meteen een re kening bij zal zitten, is het zaak die brief goed te lezen. En vooral goed te bedenken of een (pro forma) bezwaar zin vol is. ‘De raadsfractie van D66 heeft hierover schriftelijke vragen gesteld aan het colle ge van Burgemeester en Wet houders en de antwoorden waren teleurstellend', aldus D66-gemeenteraadslid rans Bos. ‘B. en W. zijn namelijk niet bereid op voorhand het rapport mee te sturen, waar op de taxatie is gebaseerd. Over klantvriendelijkheid ge sproken. Andere gemeenten, Gouda bijvoorbeeld, doen dat wel'. Zoals bekend is. met in gang van dit jaar de wet- WOZ (Wet Waardering On roerende Zaken) in werking getreden. Binnen de eerste acht weken in het nieuwe jaar moet iedereen in Wad- dinxveen een beschikking ontvangen met de vastgestel de WOZ-waarde van het on roerend goed. Op die waarde worden (geheel automatisch) vier belastingen gebaseerd: de onroerend-zaakbelasting (OZB), het huurwaardeforfait in de inkomstenbelasting, de huurwaterschapslasten en de vermogensbelasting. Het heeft bijvoorbeeld vanaf heden gaan enkele zin meer een lagere waarde van het huis aan de fiscus op te ge ven, want het wordt automa tisch gecorrigeerd en boven dien wacht de overtreder een boete. Binnen zes weken na ont vangst van de beschikking moet men reageren. Zo niet, dan is de waardegrondslag voor vier jaar en onherroepe lijk vastgesteld. Ook is de gemeente verplicht het taxatierapport waarop de beschikking is gebaseerd op verzoek toe te sturen. Wie na melijk de beschikking zonder Het gereedschap, in het Gou- wedorp ingezameld en gere- reviseerd, is bestemd voor de vrouwen van Las Dignas in de hoofdstad Sal Salvador van El Salvador. Ze zullen daarmee worden opgeleid tot monteur. Hun opleiding wordt betaald door de Nederlandse Organisatie voor Ontwikkelingssamen werking (NOVIB), Solidari- dad en de Industriebond FNV. Nadat de kist met het gereedschap was geïnspec teerd door oud-burgemeester Kees van der Linden en con- sul-generaal E.M. van der Dussen werd deze vakkundig dichtgetimmerd en klaar ge maakt voor verzending. Aanwezige leden van de lan delijke Industriebond FNV waren erg enthousiast over de snelle realisering van het I Postcode: Als gastvereniging was het voor het damesteam de eerste turncompetitiewedstrijd in dit seizoen. Hierdoor bracht dit voor en tijdens de wed strijd een stuk spanning met zich mee. Gestreden werd te gen de op papier sterkere te genstander Saturnia (Bleis- wijk) en het te kloppen team DOS (Schoonhoven). In de C-poule mogen vrije oe feningen op de toestellen wor den geturnd. De volgende da mes kwamen voor het TOOS- team uit: Marlies Asscheman, Maaike Braat, Danitsja Krayesteijn, Sylvia Verbree, Anke Lutz en Petra Hoefnagel. Door enkele bles sures kon TOOS niet het sterkste team opstellen. In de druk bezochte sporthal werd een rustige en snel ver lopen wedstrijd geturnd. Ech ter, door de lage temperatuur (12 graden Celcius) werd door alle dames voorzichtig ge turnd om geen blessures op te lopen. TOOS begon de wedstrijd bij de balk. In het algemeen turnde de dames slechte balkoefeningen. Ze vielen te vaak van de balk af wat 0,5 punt per keer kost. Alleen Maaike Braat draaide een goede oefening en Danits ja Krayesteijn een redelijke oefening. Totaal wisten de dames van TOOS 33,25 pun- tenn te vergaren. Het tweede toestel was de vrije oefening. Bij de vloer werd door iedereen een goede oefening geturnd, waarbij Maaike Braat voor de eerste keer een flik-flak met ge strekte salto sprong. Deze oe fening werd terecht gewaar deerd met een 8,05 pnt. Ook Sylvia Verbree wist een T i WADDINXVEEN - De ondernemerskring Industrieel Contact Waddinxveen (ICW) is van plan dit jaar het goede contact met de locale politiek te intensiveren. Dat meldt de ’Kamerkrant’ van de Kamer van Koop handel en Fabrieken voor Midden-Holland. voorzitter Adri Brand toe. ‘Belangrijk voor ons is bij voorbeeld een snelle aanleg van een westelijke randweg langs Waddinxveen met daarbij een noordelijke weg, mede ter ontsluiting van het bedrijventerrein Noord (Sta- ringlaan en Noordkade)'. Gelukkig gaat het ondanks de verkeersproblemen uitste kend met de Waddinxveense economie en het ICW wil graag dat dat zo blijft. ‘Een verdere ontwikkeling van Coenecoop, het Distri park A12 en de realisering van Gouwe Park (ten westen van ’t Weegje) is daarom van groot belang', besluit Adri Brand, die in de loop van dit jaar na twaalf jaar het voor zitterschap van het ICW zal overdragen aan een opvolger. goede oefening te draaien en haalde 7,40 pnt. In totaal werd de vrije oefening rede lijk uitgevoerd. Er werden 36,05 pnt. behaald. Het derde toestel was de sprong. De meeste turnsters van TOOS sprongen een overslag over het paard. An ke Lutz liet de beste sprong van TOOS zien. Zij scoorde daarmee voor het eerst het cijfer acht. Er werd door ie dereen beter gesprongen dan normaal. Dit was dan ook te merken in het puntentotaal (38,55). Als laatste moesten de TOOS-dames hun oefeningen aan de brug met ongelijke leggers tonen. Danitsja Kray esteijn had een nette oefe ning, zeker gezien het gerin ge aantal trainingsuren. Anke Lutz bleef met het op hurken op de leggers staan en haalde daardoor ook goed cijfer (7,05 pnt.). Petra Hoef nagel draaide een zeer nette brugoefening en wist de hoge score van 7,6 pnt. te bemach tigen. Totaal haalde TOOS hier 35,80 pnt. Met een scoretotaal van 143,65 werd TOOS in het sterke deelnemersveld twee de. Derde werd DOS (Schoon hoven) met 139,70 pnt en ver diend eerste Saturnia (Bleis- wijk) met 155,60 pnt. Na het slechte begin van de wedstrijd hebben de dames het ritme toch weer goed op gepakt. \Maar het kan en moet nog veel beter om een goede klas sering in de turncompetitie te behalen. De dames kunnen dat bewij zen in hun tweede turncom petitiewedstrijd op zaterdag 1 februari in Gouda. te reageren ’voor gezien’ ter zijde schuift en enkele maan den later een tegenvallende rekening van een van de vier belastingen in de bus krijgt, is te laat en heeft voor vier jaar al zijn rechten verspeeld. Deskundigen - zoals Paul Schol van Moret Ernst Yound en Sjoerd Bosma van de Adviesgroep Heffingen La gere Overheden van dat ac countantskantoor - maken zich daarover ernstige zor gen. ‘Zij verwachten dat grote groepen mensen zich later in het jaar belazerd zullen voe len en adviseren dan ook so wieso pro forma bezwaar te gen de beschikking te ma ken', meent Frans Bos. ‘De gemeente moet dan alsnog duidelijk maken hoe de taxa tiewaarde tot stand is geko men'. Voor ’rijtjeshuizen’ kan het interessant zijn te weten met welke woning uw huis is ver geleken. Een huis met een tuin op het zuiden is wellicht meer waard dan uw woning met een tuin op het oosten. Vrij uitzicht, meer ruimte voor de deur, alles kan de eco nomische waarde van een pand beïnvloeden. Vooral voor bedrijven en vrij staande woningen (vrijwel geen van die gebouwen is het zelfde) is het interessant om te weten hoe die waarde is ge schat. WADDINXVEEN - In het partijblad van de Waddinx veense Democraten ’66 heeft gemeenteraadslid Frans Bos de Waddinxveners in het kader van de nieuwe Wet Waardering Onroerende Zaken (WOZ) opgeroepen goed te letten op de taxatiewaarde van het eigen on roerend goed. Hij raadt elke inwoner het gemeentelijke taxatierapport op te vragen en laakt tegelijkertijd het belangrijk te controleren of voorlichtingsbeleid van het gemeentebestuur over de ze kwestie. Bij de WOZ-waardering van niet-woningen wordt de waarde van werktuigen (on roerende machines en instal laties) niet meegenomen, maar het is bijvoorbeeld heel sing van Van Leeuwen Truckservices BV wordt met name voorgestaan, omdat dit bedrijfsonderdeel veel ge- luids- verkeersoverlast geeft, alsmede in het nieuwe ge deelte van de woonwijk Zuid plas. Niet verplaatsen zou hebben betekend dat de woningen daar blijvend zouden kunnen worden belast met zwaar vrachtverkeer door de wijk vanaf de Beijerincklaan. Ondanks de aanwezigheid van een geluidswal en - scherm zou (indirecte) hinder worden uitgeoefend op de nieuwe woonwijk, terwijl het bedrijf ook nog eens norma tief aan de in de milieuver gunning opgenomen voor schriften voldoet. Verplaatsen van de onderha vige bedrijfsonderdelen bete kent dat met het verdwijnen van het brandstofverkoop- punt en het nieuw aan te leg gen kleiner pompstation op Coenecoop (bij het nieuw te bouwen garagebedrijf, sa men met het verdwijnen van het vrachtwagenbedrijf, het verkeersaanbod op de Pias weg beduidend minder zal worden. De mogelijkheid bestaat dan zelfs om de Piasweg verkeer sluwer en -veiliger te maken. Bovendien kunnen de voor rekening van de gemeente te treffen noodzakelijke voorzie ningen (waaronder aanleg ge luidswal) achterwege blijven. Ook een aantal onderhouds kosten die samenhangen met te plegen investeringen ten behoeve van het bedrijf van Van Leeuwen komen te ver vallen als de eerdergenoemde bedrijfsonderdelen van het bedrijf worden uitgeplaatst. De onderhandelingsresulta ten over de bedrijfsuitplaat- sing van de milieubelastende activiteiten van Van Leeu wen Holding BV waren voor de gemeenteraad vertrouwe lijk ter inzage gelegd. De transactie vraagt een ge- slii'W(WMIWIIWTIRMKBSMMEg- fi* - -■ Gered Gereedschap blijft verzenden WADDINXVEEN - Op officiële wijze is door de werk groep Waddinxveen van de Stichting Gered Gereed schap een kist met garagegereedschap en apparaten overgedragen aan de consul-generaal van El Salvador, Tel.: (voor controle op de bezorging) Stuur deze bon in een open envelop zonder postzegel naar: Rijn en Gouwe, Afdeling Abonnementen, Antwoordnummer 10008, 2400 VB Alphen aan den Rijn. nieuwe project van de Wad dinxveense werkgroep. Eer der werden er zendingen naar Zambia (2), Ghana, Ke nia, Tanzania, Roemenië en El Salvador verzorgd. ’s Avonds hield de Stichting Gered Gereedschap in Wad dinxveen een open huis. Daar werd Slootschieters-gereed- schap uitgereikt aan voorzit ter dr. Martin Kraaijestein van het Historisch Genoot schap. De Gouden Zaag ging naar de goedgevige Boskoper C. de Jong. Besloten werd door te gaan met het inpakken van een kist met gereedschappen voor zwerfkinderen in de Ghanese hoofdstad Accra, die voor een deel gehuisvest worden door de kerk. Ook dit gereedschap is ter bestemde plaatse geko men. De Waddinxveense vereni ging beschikt over een geva rieerd aanbod. Peuters en kleuters kunnen kiezen uit kleutergym, jazztiek en zelfs ouder- en kindgym. De kleuterlessen beginnen met vrij spelen gedurende minuten. Vervolgens komt de war- ming-up met gebruik van hoepels, blokken, spring touwtjes en dergelijke. Ook worden wekelijks de ‘grote' toestellen gebruikt zoals rin gen, touwen en klimramen. Tevens komen de grondvor men van bewegen zoals springen, zwaaien, klimmen, klauteren, duikelen, gooien en vangen aan bod. De les wordt beëindigd met een spelletje. De kleutergymnastiek voor kinderen van 4 tot 6 jaar wordt gegeven op maandag (sportzaal De Duikelaar van 16.00-17.00 uur o.l.v. Jac queline Zwijnenburg) en op donderdag (zaal Joh. Post- laan van 16.00-17.00 uur o.l.v. Ellen Kerver). Gymnastiek in combinatie met jazzdans wordt alleen ge geven aan kleuters, omdat het voor de hele kleintjes nog moeilijk is een keuze te ma ken. De lessen worden voor bereid vanuit een bepaald thema, zoals klein-groot, snel-langzaam, spannen-ont- spannen, recht-rond of sa menwerking. Een thema wordt op een gym nastische en dansante ma nier uitgediept, waardoor de kinderen elke les weer nieu we bewegingservaringen op doen. De jazztieklessen zijn op maandag (zaal Staringlaan van 16.15-17.15 uur voor kin deren van groep 1 en 2 o.l.v. Suzan Bik), op dinsdag (zaal Staringlaan van 16.00-17.00 uur voor kinderen van groep 1 en 2 o.l.v. Ariënne Zwijnen burg) en op woensdag (sport zaal De Duikelaar van 15.45- 16.45 voor kinderen van 3-4 jaar o.l.v. Lynn Geertsen en van 16.45-17.45 voor kinde ren van 4-5 jaar o.l.v. Lynn Geertsen). In de gymnastiekzaal aan de Staringlaan geeft TOOS les aan zowel de peuter als de meegekomen ouder of opa en oma. Met ballen, touwen, blokjes en ander klein en groot materiaal wordt er ge werkt met en door de peuter en ouder. De peuters ontdekken spelen derwijs samen met hun ou ders vele leuke oefeningen die de basis grondvormen weergeven van de gymnas tiek. Liedjes en spelletjes komen natuurlijk ook veel aan bod. Klimmen, klauteren, sprin gen, rollen of spelen met bal len, blokken of pittenzakken. De kinderen kunnen al naar de lessen toe als ze zelfstan dig kunnen lopen. Er worden drie ouder- kind- gymnastieklessen gegeven op dinsdagmorgen van 9.00- 10.00 uur (1-2-jarige kinde ren) o.l.v. Ria Zwijnenburg, op dinsdagmorgen van 10.00- 11.00 uur (2-3-jarige kinde ren) o.l.v. Ria Zwijnenburg en op woensdagmorgen van 10.00-11.00 uur (2-3.jarige kinderen) o.l.v. Suzan Bik. lëjaöj SM I.M9B1 U0 1 co op

Weekblad voor Waddinxveen | 1997 | | pagina 19