Alleen dames 2 van Gouwestaete winnen Goede prestaties van zwemmers Gouwestaete Volleybalsters van Be Fair poetsen klasseverschil weg Titel voor W'veense Pro Patria-turnsters TOOS-gym wint acht prijzen Zwemmen voor diploma A Nieuwe start volleybaljeugd Tafeltennis voor senioren Bridgenacht met 15 paren Nederlaag Excelsior Toernooi voor bedrijfsteams Flyers-heren dichterbij degradatie PAGINA 33 WOENSDAG 29 JANUARI 1997 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN was Levie met 11 punten. een spannende WADDINXVEEN - Afgelopen zaterdag moest het eerste damesteam van Gouwestaete-waterpolo aantreden te gen het sterke Nereus (Zaandam). De Waddinxveensen verloren kansloos met 12-3. competitie werd met 5-4 nipt gewonnen. Kortom er lagen kansen voor de heren. Mare Mommers en na 8.80 en vloer 8.30 (totaal 34.85). Ook zij werd regio- kampioen en mocht een gou- tegen de Polar Bears. Dames 2 sluit de avond af om 20.45 uur tegen De Dolfijn. met 13 punten. Verrassend was het optreden van heren 2. Wanneer de he- nioren 1 en voor dames 4. Verrassend was de winst van de Zevenhuizense ploeg is een spel was aan beiden kanten van hetzelfde hoge niveau. In de eerste set begonnen de dames van Be Fair goed. Er werd agressief aangevallen, met Annemarie de Rooy als nieuwe libero, en Marcella Bos en Anneke Verwoerd als vaste aanspeelpunten op de buitenkant. De scheidsrech ter nam een aantal vreemde was aanwezig. Met 22,45 pnt kwam ze op een 15e plaats. Hanneke daarentegen draai de meer onderdelen in haar werd doorgezet. Oet Wijker en Wilma de Jong konden el kaar prima vinden aan het net. De vreugde in het veld en met name de goede inzet van allen zorgde voor een riante voorsprong van 10-2. Wat er daarna gebeurde is voor een ieder een raadsel. Er kwamen veel individuele fou ten, de aanval ging stroever lopen, de pass van de hoofd stoppers werd slordig en de Waddinxveense dames kre gen last van zenuwen. ZVH kwam met een tegen offensief. Van 10-2 naar 10-6 en het gat werd kleiner. Op de stand 13-7 leek de over winning voor Be Fair in zicht, maar de tegenstanders kr open dichterbij. Elke keer één of twee punten dichterbij de 13 punten, waar de Waddinx veensen op bleven steken. De slotfase was spannend, maar bracht uiteindelijk geen overwinning voor de Wad dinxveense dames. Met 16-14 trokken zij aan het kortste eind. Zaterdagmiddag 1 fe bruari om half vier spelen de dames van be Fair een thuis wedstrijd tegen Riva (Rijs wijk) in sportzaal Groens- waard (Wingerd). hij met een lichte dam-combi- natie winnend kon afronden. Dat gaf een tussenstand van 4-4. Alle ogen waren toen ge- met tijden van 32.5 (50 m), 1.10.4 (100 m) en 2.34.3 (200 m). Zowel op de 100 m als op de 200 m verbeterde Joost de clubrecords van Mark v.d. Schrier, gevestigd in 1991. Bij de jongens onder 17 jaar ging het goud naar Marcel Zijderhand met een serie van 31.0, 1.06.3 en 2.22.9. Na een lange periode van stilstand gaat het met Marcel duidelijk spannende (winst met één punt), nu was het krachtsverschil erg groot en won Flyers overduidelijk. Uitslag: 52-30. Topscoorder: Yvonne Henderson met 18 De jongens en heren bestre den elkaar op de 50, 100 en 200 m rugslag. Bij de jongens onder 13 jaar was Joost ners niet meer te boven. Teun van de Krol ervoer de grotere klasse van zijn erva ren tegenstander Arjan van Leeuwen. naar zijn hand zetten en nog een ruime overwinning boe ken. Uitslag 71-102. Tops coorder: Mike Heerkens met 18 punten. Meisjes-junioren 1 deed wat verwacht werd en won duide lijk van BOB (Oud-Beijer- land). De eerste helft kon BOB nog aardig bijbenen, maar de tweede helft was Meer pech voor Sanne van Vuuren. Zij kan nog geen he- Angela Boonstoppel en dy de Frankrijker wisten in deze periode tot scoren te ko men, maar de dames bleven halverwege de wedstrijd een achterstand houden van 7-2. In de derde periode kwamen de dames beter in de wed strijd. Vooral verdedigend liet de ploeg zien waar zij toe in staat waren. De score bleef 7-2. De vierde en laatste pe riode werd geopend door een prachtige score van routenier Angela Faber. Hierna was de maat vol voor Europees kampioen Nereus. Met vijf goals op een i j Nereus uiteindelijk de eind stand te bepalen op 12-3. De herenploeg van trainer coach Anton Heiden moest zaterdag aantreden tegen DWK (Barneveld). De thuis wedstrijd werd met 10-10 ge lijkgespeeld en voor de beker- Heren 1 wist tegen DWK (Barneveld) ook niet tot winst te komen. Zij verloren met 9- 7. Heren 2 was ook kansloos Mare Mommers en Cees tegen UZSC 2. Zij verloren Boonstoppel opende de score, maar konden er niet voor zor gen dat dexheren met een 3-2 achterstand de tweede perio de ingingen. Beide ploegen waren zeker aan elkaar ge waagd en hadden de punten hard nodig om niet in degra- datiezorgen te komen. De eerste helft was duidelijk voor de tegenstander uit Gouda. Ruststand 32-49. De tweede helft gaf een beter spelend Flyers te zien en lan ge tijd schommelde de ach terstand van Flyers rond de tien punten. Maar rond de vijftiende mi nuut verloor Flyers twee spe lers met vijf fouten en toen knapte er iets in het spel en leybaldames van zo kon Springers de wedstrijd Fair hebben in de streekderby tegen Rentokil-ZVH het klasseverschil helemaal weggepoetst, hoewel uiteinde lijk de Zevenhuizense koploper toch de baas was over de Waddinxveensen (3-1). Fair op een 6-0 voorsprong Deze werd niet meer uit han den gegeven. Het thuispu bliek van ZVH probeerde de geflatteerde, want het Zevenhuizense dames nog te helpen, maar de variatie in de aanval, een constante pass en veel werklust van het Waddinkveense team brach ten de ploeg de overwinning in die set (15-6). In de vierde set was het in de sporthal Swanla een heksen ketel. Het publiek was en thousiast over het mooie spel dat aan beide kanten werd vertoond. Bij Be Fair leek al les goed te lopen. dames gaan dan ook door naar de provinciale D-kam- pioenschappen. Bij de jeugd D turnden voor het eerst Hanneke van Buur- en en Melanie Marchand. Vooral Melanie was hierdoor erg zenuwachtig. Doordat ze nog niet alle onderdelen be heerst haalde zij op de toe stellen niet erg hoge cijfers. De vooruitgang in vergelij king met de vorige wedstrijd wedstrijd. Als laatsten moesten Maaike Braat en Marlies- Asscheman in de categorie C-senior tur nen. Beide turnden een goede oefeningen. Vooral haar kip wedstrijd in deze steeds ster- in de brugoefening leverde haar een eerste plaats (8,50 pnt) op. In totaal wist zij 28,60 pnt te halen, goed voor een zesde plaats. Zij mag dan ook door naar de provinciale D-kampioenschappen. Als laatsten moesten Petra Hoefnagel en in de D-lijn turnen. Beide da mes records te verbeteren. Ook wisten ze meer punten te ha len dan de vorige wedstrijd. Echter, voor Sylvia was haar score van 29,05 pnt (elfde plaats) net te weinig om door te stromen. Petra mag met 30,85 p^it (vierde plaats) wel nale top in zicht. Bij de meisjes onder 17 jaar toonde Inge v.d. Schrier zich de beste met een rijtje van 37.2, 1.20.2 en 2.49.8. Van origine is Inge geen school- slagzwemster maar tegen woordig presteert zij op deze discipline ook uitstekend. 29.5, 1.04.4 en 2.22.9,Ook Michelle Nahon is geen meer omgooien (15-7). Iedereen had na deze twee sets een 3-0 einduitslag ver wacht. Niets was minder waar. De Waddinxveensen gingen in de derde set onbe vangen spelen en lieten een ander gezicht zien. Door een sterke servicebeurt van Jac- WADDINXVEEN - De be langstelling voor de tiende Dames 2 speelde een span nende wedstrijd tegen Juven tus) (Schiedam). De eerste volleybal. De uitslag 3-1 voor helft ging gelijk op en de rust- stand was 25-24. Het eerste gedeelte van de tweede helft was voor de Waddinxveense dames een Bij de heren Al werd Emiel van Boxtel redelijk gemakke lijk eerste door afwezigheid van zijn belangrijkste rivaal, Hugo van Bergeijk. Hiermee prolongeerde hij zijn titel van vorig seizoen, door te winnen van Roel Kalkman en Jeroen van Boxtel. De dames enkel A2 bleef tot het laatst spannend met als ontknoping de finale tussen Danielle van Bergeijk en Su zanne Both, die uiteindelijk door Daniëlle werd gewon nen. WADDINXVEEN - In het Gouwebad ‘de Sniep* (Sn- iepweg) is dinsdag 21 ja nuari gezwommen voor het A-diploma. De beoor delingscommissie bestond uit W. van Minnen, C. Slagter en R. Hogerbrug- ge. Namens de Nationale Raad was W. v.d. Hoek als afgevaardigde aanwezig. Er waren 43 kandidaatjes die allen zijn geslaagd. De namen van de geslaagde kinderen zijn: Wesley van der Voort, Jeffrey Verka- de, Manouk Zwanenburg, Kirsten Schippers, Nick Hoogendoorn, Kelly van Roon, Marloes de Hoog, Tess Boon, Savanne Pas- tijn, Job Mulleman, Miry- ea Krijgsman, Fatine Bou- said, Jeroen Baardolf, Nick Hazelaar, Erik Ho- lierhoek, Mandy Grimme- lius, Laurens Both, Kim berley Koster, Harmen Bregman, Joey Switzar, Jacqueline Mulckhuyse, Vincent Belt, Joost Ha- moen, Remco Gorissen, Marcel van Staveren, Den nis Verboom, Kai Kai Wu, Marvin den Toorn, Pamela Rijsdijk, Jordan Verburg, Mark Hendrikman, Sjoerd Bergshoeff, Timo Vermeu len, Gertrude Blijleven, Niels Smink, Bart Uithol, Niek Bosman, David Wijs beek, Patrick Hielema, Jan Rehorst, Renske Lo pes, Anton van der Veen en Linda Jongenburger. In de categorie jeugd C deed de Waddinxveense Pro Pa- tria-turnster Marjoleine Ver- weij mee. Zij en haar zus Ber- linda hebben dit seizoen hun trainingsuren verminderd van 12 naar 5 uur per week en turnen daarom dit seizoen opnieuw in de C-lijn. Marjoleine Verweij turnde een goede wedstrijd met het hoge totaal van 35.90 (sprong 9.30, brug 9.50, balk 8.80 en vloer 8.30). Ze werd voor de vierde maal regiokampioene. In de categorie jeugd A turn de Verona v.d. Leur. Zij be hoort, met meer dan 25 trai ningsuren per week, bij de hoogste lijn turnsters van de ze leeftijd. Ook zij turnde uit stekend. Voor haar brugoefening (af sprong dubbel salto ge- deden van zich spreken door Leider- naar huis te sturen. De gehele wedstrijd was Flyers de bete re ploeg en de overwinning kwam geen moment in ge vaar. Uitslag 56-30. Tops coorder: Judy de Mik met 22 punten. Jongens-adspiranten 1 zorg de ook voor een verrassing door het hoger geklasseerde Oegstgeest met een ruime ne derlaag naar huis te sturen. Flyers speelde een van de beste wedstrijden van deze competitie. Uitslag 69-47. Topscoorder: Biniam David met 20 punten. Jongens adspiranten 2 deed hetzelfde wat heren 1 deed, verliezen van Springers. te nog tot winst te komen in half open klassieke partij. Hij kreeg in het eindspel groot voordeel, maar net niet ge noeg om het winnend af te ronden. ker wordende categorie. Maaike scoorde een persoon- lijk record op de sprong en de l'MUI balk Marlies haalde een per- Ljj nijtOClub soonhjk record op de sprong w,| en de brug. Maaike mag met WADDINXVEEN - De Wad- haar 32,35 pnt (zevende plaats) door naar de voorwed- Sylvia Verbree strijd, Marlies mag als eerste - reserve door naar de voor wisten vier persoonlijke wedstrijd. Zij scoorde 30,35 pnt (dertiende plaats). Met vier startbewijzen voor de voorwedstrijden van het Nederlands kampioenschap hoeft geen lid te zijn en vier startbewijzen voor de provinciale toestelfinales heeft TOOS acht prijzen we ten binnen te halen. dinxveense autoclub ‘De Gou we Rijders' houdt donderdag avond 30 januari om acht uur in hotel-café-restaurant De Unie (Kerkweg-Oost) de maandelijkse kaartavond. Tijdens deze avond worden vier rondes gespeeld. Men van de vereniging, dus iedereen is van harte welkom. Na het kaarten is er de prijsuitrei king. specialiste op de schoolslag maar niettemin pakte zij met een serie van 38.3, 1.26.1 en 3.03.1 het brons. Miranda Boer is wel iemand die zich regelmatig op de schoolslag manifesteert en haar zege bij de dames was dan ook voor niemand een verrassing. Met tijden van 35.8, 1.16.4 en 2.46.5 beves tigde Miranda haar status als de nummer 1 van de kring. volleybaltoernooi verschijnt De eerste tien minuten werd er helemaal niet gescoord en Juventus liep uit tot 25-38. Hierna werden de dames wakker en men begon aan een inhaalrace. Maar de winst kon niet meer worden gepakt. Uitslag 43-46. Tops- beslissingen, waardoor Be coorder: Miijam v.d. Sman Fair in de beginfase twee te genstanders had. Op de servi- Het spel van de derde set ceplaats lieten de Waddinx veense dames het echter een ren compleet kunnen aantre- beetje afweten. Door een te risicovolle service te spelen werden er te veel fouten op de koplo- dat punt gemaakt, waardoor de tegenstander eerder aan scoren toe kwam (15-6). De tweede set startte Be Fair beter. De gevaarlijke service, die nu wel ging draaien, zette de tegenstander onder druk. Hierdoor kwamen de Wad dinxveensen meer in hun ei gen spel. Later in de set nam ZVH het initiatief over en WADDINXVEEN - De Stichting Waddinxveens Welzijnswerk (SWW) de senioren van Waddinx- veen de mogelijkheid te gaan tafeltennissen. Voor dat doel is in één van activiteitenruimten van het Anne Frank-centrum (Jan van Bijnenpad) een tafeltennistafel geplaatst. De contributie zal 8,- per maand bedragen. Wie mee wil doen kan zich opgeven op het kantoor van de SWW in het Anne Frank-centrum van maan dag tot en met donderdag van 9.30 tot 12.00 uur (te lefoon 0182-615555 of 0182-631932). de goede kant op. Mark v.d. Schrier deed het bij de heren naar behoren met een reeks van goed voor de derde plaats. Voor de meisjes en dames stond de schoolslag op het programma. Melissa Dings pakte het goud bij de meisjes onder 15 jaar met uitsteken de tijden. Op de 50 m tikte zij aan na 37.7, op de 100 m na 1.19.9 (persoonlijk record) en op de 200 m na 2.50.7 (clubre- cord). Elke wedstrijd gaat het weer iets beter met Melissa en langzaam komt de natio- WADDINXVEEN - De tegen degradatie vechtende vol- leybaldames van Keukencentrum Waddinxveen Be door de bridgeclub Waddinx veen en in Het Zuidhonk (Zuidplaslaan) gespeeld in de nacht van zaterdag 25 op zon dag 26 januari, was wat klei ner dan in voorgaande jaren, doch de strijd om de Lydia Ebens-wisselbokaal daarom niet minder. Gedurende twaalf uren moes ten dertig bridgers zeventig bridge-spellen afwerken in drie zittingen, waarbij de he ren Persoon en Groenendijk een uitstekende start hadden door de eerste zitting op hun naam te schrijven. De latere winnaars, de heren Van der Weerdt en Van ’t Slot, maakten echter hun fa voriete rol waar door de twee de zitting op te eisen, terwijl de laatste zitting was voor de onlangs door de bridgeclub tot lid van verdienste be noemde heer Moons met zijn partner de heer Van Duppen. Gedurende een afsluitend ge zamenlijk ontbijt werd de einduitslag bekend gemaakt. Eerste werden de heren Van der Weerdt en Van ’t Slot 5743%, tweede mevrouw Sla ger en de heer Schoenmakers 56.56%, derde de heren Moons en Van Duppen 55.80%, vierde mevrouw Hin- sen en de heer Kramer 55.47% en vijfde het echtpaar Anker 55.36%. ook aantreden. Twee weken geleden hadden de meisjes de eerste wedstrijd bij de C- jeugd met 3-0 verloren. Zodoende waren zij er dit maal op gebrand beter te presteren. In sportzaal Groenswaard (Wingerd) be gon het team dan ook vol goe de moed aan de thuiswed strijd tegen MVC A2. Het A4-team heeft negen speelsters, maar twee meisjes waren deze zaterdag niet aanwezig. Wel aanwezig wa ren Linda de Knikker, Carola Bak, Hissa Hussein, Anneke Koren, Katinka Ros, Maijoke Bos en Alice de Pater. Een geluk voor de tegenstan der was dat Behnaz Assado- lahi, die normaal uitkomt in het mini 3B-meisjes team, vandaag voor het eerst mee mocht spelen met het A4- team. Het team van MVC had na melijk slechts vijf speelsters mee genomen naar Waddinx veen, terwijl er zes in het veld moeten staan. Gelukkig was Behnaz bereid én zo sportief om mee te spelen bij de tegen stander. Het werd door naar de provinciale D- kampioenschappen. In de C-lijn moest José Droge turnen. Door een griepje was ze nog niet volledig fit en luk-i te niet alles. Met 26,35 pnt en een zesde plaats heeft zij zich niet geplaatst voor de voor ronde. Haar zus Nelleke Droge scoorde in een andere catego rie tijdens de onderdelen iets de korte vleugelaanval op, die beter. Met 28,65 pnt (elfde plaats) heeft zij zich ge plaatst voor de voorwedstrij den. Pech voor Wieke van Vuuren, richt op Raijmond van Es, die die zich blesseerde aan haar voet tijdens haar vrije oefe ning. Zij deed daarna nog een brugoefening. Verder turnen was niet meer mogelijk en ze WADDINXVEEN - Sinds be gin deze maand heeft volley balvereniging Keukencen trum Waddinxveen Be Fair er twee jeugdteams bij. Re den daarvan is dat twee mini teams hoger zijn gaan spelen. De resterende twee mini teams zijn gesplitst in een 3B-jongens en een 3B-meisjes team. Het meisjes team moest afgelopen zaterdag in Oudewater de eerste wed strijd in het nieuwe jaar spe len. Zonder de afwezige Mar tine Elsholz, wonnen Patricia Ros, Jacoline Hunink, Mar lies Swets en Behnaz Assado- lahi hun eerste wedstrijd ge makkelijk met 14-7 en 15-5 van Rentokil-ZVH (Zevenhui zen). De tweede wedstrijd te gen Agon 3Bl-mix was vol gens coach Norma van Dam erg spannend. Helaas moest zij toezien hoe haar meiden de eerste set gelijk speelden (8-8) en de tweede set verlo ren, nadat de jongelui een partij met lange rally’s ge speeld hadden (6-11). Geluk kig werd de laatste wedstrijd, tegen het 3B2-mixteam van Agon, met twee sets gewon nen. De stand was 12-9 en 10- 8. Eén van de nieuwe jeugd teams van Be Fair, het meis jes A4-team van Jacqueline van der Ruit, moest zaterdag WADDINXVEEN - Vorige week donderdag is het Zoe- termeerse DID (Denken is Doen) op bezoek bij de Wad dinxveense damclub Excelsi or kampioen geworden in de provinciale hoofdklasse van het damdistrict Midden-Hol- land. Met nog twee rondes te gaan staan de Zoetermeerders 5 punten los van de naaste be lagers Excelsior en OGB (Bo degraven). De Waddinxveners kwamen in de sterkste opstelling uit, maar konden niet verhinde ren dat de Zoetermeerders een verdiende 10-6 zege be haalden. Op bord 1 speelde Teun van de Krol tegen Aijan van Leeuwen, die allebei tot de sterkste 40 dammers van Ne derland behoren. De wed strijd begon hoopvol voor Ex celsior. Tijmen den Ouden jr. won vlot aan bord 8. Dit werd al spoedig door va der Tijmen te niet gedaan. ook landelijk spelend voor Damlust, positioneel werd overspeeld. Adriaan Blom nam een com binatie die niet correct was en was daar zo teleurgesteld over dat hij zijn tegenstan der, oud-Excelsior-lid Henk Boele, de hand ter overgave reikte. Analyses achteraf toonden aan dat hij gerust voor de remise had kunnen vechten. Dick Dibbets bouwde een goe- WADDINXVEEN - In de maand april wordt door de volleybalvereniging Keuken centrum Waddinxveen Be Fair voor de zevende maal het bedrijfsvolleybaltoernooi voor mixteams en heren teams gehouden. De speeldata zijn de woens dagavonden van 2,9,16 en 23 april van zeven tot elf uur in sportzaal Groenswaard (Win gerd). De deelnamekosten be dragen 70 gulden per team. De deelnemende teams (be- wedstrijd. In de eerste set werd door de meisjes van Be Fair meteen laten zien hoe graag ze wilden winnen. Bij de stand 15-14 voor Be Fair dachten de meisjes er al te zijn, en stonden ze in het veld te juichen. Anders dan bij de mini’s, en dit wisten de speelsters nog verliezen van niet, moet er bij een wedstrijd Topscoorder werd Michael de op een groot veld altijd ge- T wonnen worden met twee punten verschil. Dit was dus nog niet het geval en het team moest nog slechts één punt halen. Jammer genoeg lukte dit niet meer en werd de set met 15- 17 verloren. De tweede set was een stuk moeilijker, al hoewel er vaak mooi in 3 keer werd overgespeeld en de ser vice van Be Fair goed verliep. Toch werd ook deze set verlo ren (7-15). De derde set was wederom spannend en het spel ging net als de eerste set gelijk op. Aangezien de lange rally’s vaak door MVC werden ge wonnen, verloor Be Fair ook deze set nipt met 14-16. Toch is coach Jacqueline v.d. Ruit zeer tevreden, omdat de ze tweede wedstrijd al een stuk beter verliep dan de eer ste. Nu maar hopen dat de meisjes de derde wedstrijd winnend gaan afsluiten. ning op Springers. Wel had Springers steeds een voor sprong, maar deze bleef over tegen hun grote concurrent brugbaar. Polar Bears (Ede). Heren 2 4-0 achterstand verwege de wedstrijd op 4-4. speelt om 20.00 uur eveneens Ondanks de gelijke stand 1 Tijdens de tumkampioen- schappen voor dames van de Be Fair. Zodoende kon er KNGV-regio Gouda en oms treken werd gestreden om de regiotitels in de categorieën A, B, C en D. Tevens plaatsten de beste turnsters van deze wedstrijd in de categorie B en C zich voor de toestelfinales en voor de voorwedstrijden. In cate gorie D kon men zich plaat sen voor de provinciale kam pioenschappen. Bij de pupillen 1D lieten van TOOS Marleen Heikens en Maijet van Vuuren hun tuin kunsten zien. Zij draaiden die zich blesseerde aan haar op het clubkampioenschap beide een goede wedstrijd. In voet tijdens haar vrije oefe- van Excelsior lijkt af te ste- totaal verbeterden zij negen ning. Zij deed daarna nog een venen. persoonlijke records. brugoefening. Verder turnen Via een verrassende forcing Marleen Heikens kwam met was niet meer mogelijk en ze plaatste Cees de Groot Raij- totaal 30,30 pnt op de tweede staakte de wedstrijd. mond van Es voor onoverko- plaats en Marjet van Vuuren Meer pech voor Sanne van melijke problemen. In plaats met 28,85 pnt op de vierde Vuuren. Zij kan nog geen he- van 6-4 werd het 4-6. Deze plaats. Beide Waddinxveense le volledige wedstrijd draaien klap kwamen de Waddinxve en was dus al bij voorbaat kansloos. De Waddinxveense turnde echter nog wel een persoonlijk record op de vloer en brug. Beter ging het met Anke Lutz Cor Barelds behaalde nog een in de categorie C-Junior. Zij gelijkwaardige remise tegen draaide een prima wedstrijd Joop Fijen, na de gehele par- met vijf persoonlijke records, tij onder druk te hebben ge in totaal wist zij 30,60 pnt staan. (twaalfde plaats) te halen. Ze Voorzitter Piet Swart tracht- is dan ook door naar de voor- door dit resultaat op een tweede plaats op twee punten achterstand op de nummer 1, WVZ uit Zoetermeer. Komende zaterdag kan ieder een weer genieten van water polo op het hoogste niveau in Gouwebad ’de Sniep’. Heren 1 bijt de spits af met de kraker zicht houden op een overwin- tegen streekgenoot BZ&PC 1 (Bodegraven) om 18.00 uur. In de tweede periode scoorde Dames 1 speelt om 19.00 uur Al in de beginfase trok aanvoerder Marc Faber twee maal en bracht te stand hal- WADDINXVEEN - Het eer- WADDINXVEEN/NIEUWKOOP - Bij klassementswed- ste herenteam van Flyers- strijden voor de top van de KNZB-kring Gouwe Rijns- basketbal redde het niet te- treek in het Nieuwkoopse zwembad ‘De Wel‘ hebben de gen Springers en komt dich- pupillen van trainster Trudy Vermeulen goede zaken terbij degradatie. gedaan. met 13-3. Alleen dames 2 wist hun opmars door te zet ten en won met 3-1 van Ne reus 3 in Zaandam. Het eerste damesteam van trainer-coach Martin Pronk en teammanager Adri Berc- kenkamp kon het niet waar maken tegen koploper Ne reus. Nereus aan het langste eind. Met een werd de eerste periode afge sloten en bleek al snel dat het speelden de heren niet met moeilijk zou worden om voor hetzelfde vertrouwen als te- een stunt te zorgen. gen VZC-RZR. In de tweede periode konden De ploeg liet vele kansen on- de dames nog iets terugdoen, benut, waardoor er onnodig Wen- veel energie werd verspeeld. Dit resulteerde in een 6-5 achterstand in de derde pe riode. Voor Gouwestaete wist alleen Remko Overdam tot scoren te komen. De vierde periode moest de ommekeer brengen, maar al snel keken de heren tegen een 7-5 achterstand aan. De ploeg streed voor wat het waard was, maar een over winning leek er niet in te zit ten. In de laatste periode wa ren het Remko Overdam en Wouter Steller die de eind stand bepaalden op 9-7. rij wist Door deze nederlaag blijven de heren strijden tegen de gradatie en zal het nog een spannende tweede helft van de competitie worden. Heren 2 is dit seizoen nog zoekende naar vorm. Zaterdag werd kans loos verloren tegen UZSC 2. De ploeg verloor met 13-3. Voor Gouwestaete wisten al leen Rody Visser (2x) en Rob van de Meer tot scoren te ko men. Dames 2 daarentegen speelt tot nu toe een geweldig sei- o-o zoen. Cr122_ 22_ o bridgenacht, georganiseerd afgelopen jaren nog volop leven krijgt op die manier ge- j- i mee ajs degradatiekandi- legenheid zich te promoten. daat, nu doen de dames een rf* Vlij** WADDINXVEEN - Op de zaterdag in Lekkerkerk ge houden regionale kampioenschappen A, B, C en D-lijn turnen zijn ook drie Waddinxveense turnsters van de turnvereniging Pro Patria (Zoetermeer) regionaal kampioen geworden. WADDINXVEEN - TOOS-gymnastiek, dat met 13 dames in verschillende categorieën meedeed aan de regionale turnkampioenschappen in Lekkerkerk, veroverde acht Hij werd door Peter van Eek, startbewijzen voor de voorwedstrijden en de provin ciale kampioenschappen. gooi naar het kampioen schap. Nereus 3 werd met 3-1 ver slagen door drie doelpunten Winst was er voor meisjes-ju- van Heike Kogling. Een stand die al na twee periode werd bereikt. De dames staan heren 2 op koploper Hooters. Dames 2 verloor eerste wed- onder 13 jaar was strijd in nieuwe competitie Krommenhoek oppermachtig nipt van Juventus 2. Bij de jeugdteams was er een knap pe winst voor meisjes-adspi- ranten en jongens-adspiran ten 1. Heren 1 kon lange tijd uit- den zijn zij een factor om re kening mee te houden. Dit ondervond een van pers The Hooters (Delft). Heren 2 domineerde de gehe le wedstrijd en gaf de oud- studenten geen schijn van kans. Via een ruststand van 38-23 werd een mooie over winning van 67-47 behaald, schroefd) kreeg ze 9.10. Daar- Topscoorder: Derk Deenik volgden sprong 8.65, balk met 19 punten. Dames 4 blijft koploper. Ook Luba (Zoeterwoude) kon daar keerde het tij. geen verandering in brengen. Passend liep het niet meer bij den medaille in ontvangst ne- Was de uitwedstrijd nog een men. spannende aangelegenheid nauwelijks meer een scoren- Ook Berlinda Verweij ont- (winst met één punt), nu was de aanval worden opgezet, ving goud voor haar oefenin- het krachtsverschil erg groot Een dubbele wissel van Yvon- gen (totaal 35.55). Op sprong en won Flyers overduidelijk, ne van Erk (spelverdeelster kreeg ze 8.40, brug 9.15, balk Uitslag: 52-30. Topscoorder: van dames 2) en Sjanet van 8.60. Zij besloot haar wed- Yvonne Henderson met 18 Tol kon ook het roer niet strijd met een prachtige punten. mnhhhhibhnhmmhmmmmmmhi vloeroefening waar ze 9.40 Meisjes-adspiranten deden voor kreeg. van zich spreken door Leider- JpUfldtitpIs Uiteraard gaan de drie Wad- dorp met een nederlaag naar JWIJMIIICIa dinxveense Pro Patria-turn- huis te sturen. De gehele L|j E|nt*iflt1 sters door voor de volgende wedstrijd was Flyers de bete- Ul| IIUIIUm voorronden, die de komende re ploeg en de overwinning WADDINXVEEN - Op zater- maanden overal in Neder- kwam geen moment in ge- dag 25 januari zijn bij Flori- land gehouden zullen wor- vaar. Uitslag 56-30. Tops- da-badminton de jeugdclub- den, op weg naar de Neder- coorder: Judy de Mik met 22 kampioenschappen gehou- landse kampioenschappen C- punten. den in de enkel en in de mix. lijn en A-lijn. Jongens-adspiranten 1 zorg- Rick Luijendijk was bij de heren de beste en en Michel le Both bij de dames. Door het grote aantal in schrijvingen (43) kon er in veel verschillende poules worden gespeeld. Zo konden er binnen de poules veel spannende partijen worden gespeeld door het kleine sterkte verschil. Alleen in de hoogste catego rie waren de poules erg klein. Dat kwam dan door ziekte of andere verplichtingen. Toch werden ook hier zeer span nende partijen afgewerkt. Bij de dames Al, werd aan het einde van de dag een nieuwe club kampioene ge kroond: Britt van Braam Morris. Zij won in haar poule van Michelle de Vries en Lin da Hartwijk. Heren Al Een streekderby behoort al tijd een spannende wedstrijd te zijn. Daarop vormde het eerste damesteam van Be Fair zaterdag geen uitzonde ring. Temeer daar Be Fair- coach Paul van Yperen zijn duidelijk voor Flyers. Uitslag broer Ben op de andere bank 48-25. Topscoorder: Charlotte als opponent had. staande uit mixteams met Lelieveld met 14 punten. De uitwedstrijd tegen het queline v.d. Ruit kwam Be minimaal twee dames (in het Dames 2 speelde een span- tweede damesteam van ZVH - veld) en de rest heren en he- nende wedstrijd tegen Juven- werd een zinderende partij renteams met alleen heren) ----- zullen naar sterkte worden de juiste ingedeeld om de speelvreug- 1 1 de zo groot mogelijk te laten zijn. Elk team speelt één avond. Ten behoeve van het bedrijfs- regelrechte ramp. er een toernooikrant, worden er extra reclameborden in sportzaal Groenswaard ge- plaatst en komt er een pro- Speelden de dames de grammaboekje. Het bedrijfs-

Weekblad voor Waddinxveen | 1997 | | pagina 33