WADDINXVE Marcel van Reede: Triangel wordt straks prachtige nieuwe woonwijk 1 G E M E E N T E OFFICIËLE BEKENDMAKINGEN EN MEDEDELINGEN 08.30 - 14.00 uur 08.30 - 12.30 uur 19.00 - 20.30 uur 1997 1997 1997 1997 stegen. ‘En dit aantal mag wat ons betreft stijgen tot 30.000‘, meent democraat. ‘Geen metropool dus. Dit zou ook ten koste gaan van de woonomgeving, want zoveel inbreilocaties hebben we niet en wie volt er nou echt voor grootschalige verdichting van Ter gelegenheid van het be spreken van het gemeentelijk volkshuisvestingsplan en het beleid van de woningbouw verenigingen, is het verkopen van bestaande huurwonin gen aan zittende, geïnteres seerde bewoners een reeële optie gebleken. ‘Ook daarmee is straks geld te generen voor ongesubsidieerde nieuwbouw in de sociale sector', weet mr. Marcel van Reede. De Triangel, aan de andere kant van de Beijerincklaan, zal ook een landschappelijk en architectonisch voldragen project worden. Naast 2.700 koopwoningen, voornamelijk in de middeldure en dure sec tor en een nog onbekend aan tal particuliere en sociale huurwoningen, komt er ook voldoende plaats voor groot schalig winkelarsenaal. De voorziene (lichte) indus triezone vlakbij de A12 vormt tor is thans reeds ƒ784,- per maand. Toch zijn de woning bouwverenigingen er in ge slaagd voor dit bedrag een aantal sociale huurwoningen neer te zetten door enerzijds op te treden als projectont wikkelaar voor koopwonin gen en anderzijds de grond- kosten te verrekenen met die voor koopwoningen, waarbij de vierkante meters onder de sociale huurwoningen wat goedkoper konden uitvallen. ‘Een prima staaltje van soli dariteit', vindt Marcel van Reede. Koopwoningen in Zuidplas ’90 zijn al beschik baar vanaf ƒ198.000,- vrij op naam. Dit is tegen de huidige bouwkosten redelijk uniek te noemen. Het laatste woning- behoefte-onderzoek bracht aan het licht dat in de koop sector de vraag naar wonin gen in de prijsklasse 2 tot ƒ300.000,- relatief groot is. de bebouwing?' Mr. Marcel van Reede geeft in het partijblad van D66 aan dat de prijsstelling van koop woningen op inbreilocaties vaak wordt beïnvloed door grond- en saneringskosten. Daardoor liggen deze wonin gen niet direct in het ver schiet voor de smalle beurs. ‘Eenvormige wijken met soms eindeloos repeterende woningbouw willwn we niet zo meer. Zuidplas’90 en te ge legener tijd Zuidplas’90-Ex- tra (locatie Van Leeuwen) is wat dat aangaat een verade ming'. Huurwoningen in di verse prijsklassen (duur- goedkoop) zijn gerealiseerd door de woningbouwvereni gingen en door een belegger. Sociale huurwoningen bou wen voor zeer lage prijzen kan eigenlijk niet meer. Het gemiddelde huurniveau in de nieuwbouw- en de sociale sec- WADDINXVEEN - D66- steunraadslid mr. Marcel van Reede heeft in het blad van zijn partij een blik geworpen op de woningbouw van Wad- dinveen nu en straks. Dat zijn huizen in Zuidplas ’90 en in ’De Triangel’, de woning bouwlocatie met 2.700 wonin gen na de eeuwwisseling tus sen Beijerincklaan, Zuidelij ke Rondweg en de spoorlijn Gouda-Alphen aan den Rijn. [St]tekst:‘Goed en betaalbaar wonen, hoe en op welke wijze dan ook, kan beschouwd wor den als een van de eerste le vensbehoeften en vormt een voorwaarde voor het welbe vinden van mensen en dus voor de gewenste ontwikke ling van een maatschappij', aldus D66-steunraadslid mr. Marcel van Reede. Volgens hem is het aantal in woners in Waddinxveen de laatste jaren behoorlijk ge- een mooie zichtlocatie aan een uitvalsweg, met parkeer- en werkgelegenheid. ‘Een uit daging voor de toekomst: ver gelijk de ontwikkeling van Alexandrium in Capelle aan den IJssel', besluit mr. Mar cel van Reede. PAGINA 3 WOENSDAG 29 JANUARI 1997 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN (0182) 624 624 VERGADERINGEN VERKEERSZAKEN BOUWZAKEN Binnengekomen bouwaanvragen/ingediende meldingen I Naam: AARD VAN HET BOUWPLAN BOUWPERCEEL I Adres: het oprichten van een woonhuis Piasweg 2a-3 HO Brederolaan 12 5 FEB Coenecoop 570 Mijn belangstelling gaat met name uit naar: Kromme Esse 2 19 FEB U FEB MILIEUZAKEN Groensvoorde 1 Terinzagelegging ontwerpbesluit Otto-erf 1 9 vierde prijzen, een spelcomputer, zijn gevallen op: rose 33* Verleende bouwvergunningen/ingestemde meldingen BOUWPERCEEL AARD VAN HET BOUWPLAN Coenecoop 655 Coenecoop 7 reeds afgehaald De prijzen kunnen tegen inlevering van de loten toten met 14fe- NIEUWE FOLDERS EN BROCHURE UITSLAG LOTING INZAMELING KERSTBOMEN Terinzagelegging besluit GROEN Binnengekomen kapaanvragen Schaatsen in het Groene Hart OPENINGSTIJDEN AFDELING PUBLIEKSZAKEN De uitslag van de verloting is als volgt: P.C. Hooftstraat 16 1 berk in de voortuin Het besluit is niet gewijzigd t.o.v. het ontwerpbesluit. De eerste prijs, een portable cd speler, is gevallen op: rose 258* DE CHEMOCAR De chemocar rijdt weer op vrijdag 7 februari 1997 3 derde prijzen, een walkman met radio, zijn gevallen op Marcel van Reede Afhankelijk van waar u woont bent u van harte welkom op de desbetreffende data: Voor de inspraakavonden is Waddinx- veen verdeeld in 4 gebieden. j komt opfebruari naar de inspraakavond over het I Verkeerscirculatieplan in het Nieuwe Trefpunt. Het loket voor de Algemene Publieksinformatie is dagelijks geopend van 08.30 - 14.00 uur (vrijdag 12.30 uur). Daarna kunt u voor informatie terecht bij de receptie. De receptie is dagelijks geopend van 08.30 -17.00 uur (op vrijdag tot 16.30 uur). Tijdens de beide avondopenstellingen is de receptie geopend. Tot 13 maart 1997 kan beroep worden ingesteld bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State door: - degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen het ont werp van het besluit; - de betrokken adviseurs; - belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden ver- Burgemeester en Wethouders delen mede dat vanaf 30 januari 1997 het ontwerpbesluit ter inzage ligt inzake de aanvraag van: Op de agenda o.a.: - Stand van zaken grondverwerving. - Wijziging gemeenschappelijke regeling, vastgesteld door 3 gemeenteraden. - Eerste resultaten haalbaarheidsstudie. Commissie I op dinsdag 4 februari 1997, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. Raadhuisplein 1 Postbus 400, 2740 AK 624 680 624 500 610 401 624 524 624 760 612 570 Voor informatie kunt u terecht bij de afdeling Voorbereiding wer ken en Verkeer. Van de indiener van een beroep en/of een verzoek om een voor lopige voorziening wordt een zeker bedrag aan griffiegeld ver langd. weten geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen het ont werp van het besluit. het oprichten van een kantoorgebouw met een opslagruimte het gedeeltelijk veranderen van een kantoor- annex bedrijfsgebouw in een kantoorgebouw het geheel veranderen en het vergro ten van een woonruimte in een ont- moetings-annex vergaderruimte het gedeeltelijk veranderen en het ver groten van een bedrijfsgebouw het oprichten van een woonhuis en een brug het plaatsen van een dakkapel op het- voorgeveldakvlak en een dakkapel op het achtergeveldakvlak 2 tweede prijzen, een radio cassette recorder, zijn gevallen op Regels van de Chemocar. - Bedrijven kunnen niet bij Chemocar en afvalstation terecht. - U mag het K.C.A. absoluut niet vooraf bij de halteplaats zet ten, omdat dan eventueel kinderen ermee kunnen gaan spe len. - Injectienaalden moet u in een gesloten verpakking aanbieden. - Lege plastic flessen van chloor, ammonia, spiritus e.d. kunnen nadat ze met water zijn omgespoeld, worden weggegooid in de grijze container of de vuilniszak. - Goed geleegde verfblikken kunnen in de blikbak worden ge gooid. De Onderweg, Stationsstraat en Kerk- weg-Oost verdelen Waddinxveen in Noord en Zuid. Praat mee over het Verkeerscirculatieplan. In opdracht van de gemeente heeft het Ingenieursbureau Oranjewoud een Verkeerscirculatieplan (VCP) voor de ge meente Waddinxveen opgesteld. Het plan beschrijft de ver- keers- en vervoersproblematiek van Waddinxveen en geeft een aantal korte en lange termijn maatregelen ter verbetering weer. Eind januari wordt een uitgebreide brochure hierover huis-aan- huis verspreid. In deze brochure wordt nader ingegaan op de inhoud van het VCP en op de (inspraak)procedure. U kunt het volledige VCP ook inzien in het gemeentehuis (balie Publieks voorlichting) of bij de bibliotheek. De spoorlijn verdeelt Waddinxveen in Oost en West; blauw 739* groen 813* Verdere procedure Het ambtelijk advies aan Burgemeester en Wethouders dat in maart 1997 wordt opgesteld, moet aangeven welke maatrege len prioriteit krijgen. Uw inbreng heeft daar mede invloed op. Bij de behandeling van het ambtelijk advies kijkt B. W. naar de inspraakreacties. Het definitieve besluit wordt, na behande ling in de betreffende raadscommissies, door de gemeente raad voor de zomervakantie genomen. Waddinxveen Noordwest Waddinxveen Noordoost Waddinxveen Zuidwest Waddinxveen Zuidoost bruari 1997 worden afgehaald bij de balie Publieksvoorlichting (indien gesloten bij de receptie) in het gemeentehuis. U kunt hiervoor terecht van maandag tot en met vrijdag van 08.30 tot 16.30 uur en op de dinsdag- en donderdagavond van 19.00 - 20.30 uur. In de hal van het gemeentehuis staat een brochuremolen met een assortiment gemeentelijke en algemene folders en brochu res over uiteenlopende onderwerpen. blauw 853 blauw 950* Loket voor Burgerlijke Stand, Burgerzaken, Reis- en Rijdo- cumenten maandag tot en met donderdag: vrijdag: dinsdag- en donderdagavond rose 43* rose 397* rose 658* rose 915 groen 23 groen 230 woensdag 5 februari a.s. woensdag 12 februari a.s. woensdag 19 februari a.s. - woensdag 26 februari a.s. blauw 20* blauw 27* blauw 118* blauw 279* blauw 411 blauw 712* blauw 734* blauw 792 blauw 932* blauw 807* blauw 854 blauw 970* Op de agenda o.a.: - Meerjarenprogramma woningbouw. Commissie II op woensdag 5 februari 1997, aanvang 20.00 uur in het gemeentehuis. wit 112* wit 137* rose 702* wit 14 wit 43 wit 79 wit 101* wit 194* wit 313 wit 331 tt FEB Eenieder die meent rechtstreeks in zijn/haar belang te zijn ge troffen door verlening van een bouwvergunning danwel instem ming met een melding, kan gedurende een termijn van zes we ken na de dag van verzending/uitreiking van de beschikking een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij het college van Burge meester en Wethouders van Waddinxveen, Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. Informatie omtrent beschikkingen is verkrijg baar bij de afdeling Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu (telefoonnummer 0182-624764). Tijdens bovenstaande vergaderingen kunnen niet-leden ge bruikmaken van het spreek-recht. Over de regels die daarbij gelden is in het gemeentehuis een brochure verkrijgbaar. Op woensdag 8 januari 1997 heeft ‘s middags de inzameling van de kerstbomen plaatsgevonden. Ook dit jaar was hieraan een verloting verbonden met prijzen. Voor elke ingeleverde boom is een lot en een sinaasappel uitgereikt. Voor de loten zijn de kleuren groen, wit, rose en blauw gebruikt. In totaal zijn er 2.622 kerstbomen ingeleverd tegenover 3.399 vorig jaar. - de directie van W. Roskam B.V. om een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning ingevolge de Wet milieube heer voor een smederij, constructiewerkplaats en handels- onderneming op het perceel Kerkweg 193,195 en 197. Het besluit met bijbehorende stukken ligt vanaf 30 januari 1997 gedurende zes weken voor eenieder ter inzage bij de afdeling Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu in het ge meentehuis alhier, elke werkdag van 08.30 tot 12.30 uur en op verzoek op de maandagavonden gedurende drie uren (door- kiesnummer 624757, de heerW.P. Kaandorp). Zij die beroep instellen kunnen bij een spoedeisend belang overeenkomstig de Algemene wet bestuursrecht een verzoek doen tot het treffen van een voorlopige voorziening. Dit verzoek moet binnen bovengenoemde termijn worden gericht aan de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA ‘s-Gravenhage. Het ontwerpbesluit, de aanvraag en andere ter zake zijnde stuk ken liggen vanaf 30 januari tot 27 februari 1997 ter inzage bij de afdeling Volkshuisvesting Ruimtelijke, Ordening en Milieu in het gemeentehuis alhier, elke werkdag vanaf 08.30 tot 12.30 uur en op verzoek, op de maandagavonden gedurende drie aan eengesloten uren (doorkiesnummer 624757, de heer W.P. Kaandorp). Desgewenst kan een mondelinge toelichting worden verkregen. Ook na afloop van bovengenoemde periode kan nog inzage worden verkregen en wel tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen het besluit op de aanvraag. Ingevolge het bepaalde in artikel 4.5.3c van de Algemene Plaat selijke Verordening maken Burgemeester en Wethouders van Waddinxveen bekend de volgende aanvragen te hebben ont vangen: Opname in deze publicatie houdt uitdrukkelijk geen uitspraak in omtrent de definitieve besluitvorming. Evenmin kan in dit stadi um een bezwaarschrift worden ingediend tegen een voorgeno men bouwplan. Ingevolge het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet maken Burgemeester en Wethouders van Waddinxveen bekend de vol gende aanvragen te hebben ontvangen: De inspraakavonden worden gehouden in het Nieuwe Trefpunt aan de Stationsstraat 18 van 19.30 - 21.00 uur. Als u een in spraakavond bij wilt wonen, vult u dan onderstaande bon in. U bent dan in ieder geval verzekerd van een zitplaats. U kunt de bon inleveren of sturen naar de gemeente Waddinxveen, Post bus 400, 2740 AK Waddinxveen. Als u een schriftelijke reactie heeft, kunt u die bij de bon voe gen of tijdens de inspraakavond overhandigen. Schriftelijke re acties worden gebundeld en krijgen een reactie van de ge meente. groen 258 groen 313 groen 608* groen 623* groen 880* rose 918 groen 964* Burgemeester en Wethouders delen mede dat op 21 januari 1997, onder voorschriften ter bescherming van het milieuver gunning ingevolge de Wet milieubeheer is verleend aan: TELEFOONNUMMERS Gemeentehuis postadres telefax Afvalstation (ophalen grofvuil) Zuidelijke Rondweg 250, Centraal Meldpunt Zorg Pr. Bemhardlaan 9, Meldpunt discriminatie Instituut Sociaal Raadslieden Meldpunt vandalisme aan openbare voorzieningen Gouwebad "De Sniep” (informatie) Overige belangrijke telefoonnummers zie pagina 5 gemeentegids Als u 7 februari a.s.niet in de gelegenheid bent om uw K.C.A. in te leveren, kunt u: het chemisch afval bewaren tot één van de volgende inzame lingen, te weten: 1 april 30 mei 15 augustus 10 oktober 19 december 1997 uw buren of kennissen vragen om K.C.A. te brengen en af te geven; het K.C.A. op werkdagen brengen naar het afvalstation aan de Zuidelijke Rondweg 250, tussen 10.00 uur en 15.00 uur; op zaterdag van 09.00 uur tot 12.00 uur. Inspraakavonden Een beter inzicht in de opvattingen van de bevolking komt de kwaliteit van het plan ten goede. Hiervoor worden vier inspraakavonden over het VCP gehou den. Tijdens de inspraakavonden zijn naast de wethouder van Ver keerszaken ook verkeersdeskundigen van de gemeente en adviseurs van het ingenieursbureau Oranjewoud aanwezig. Zij zullen het plan presenteren, toelichten en antwoord geven op uw vragen. Uw mening over het plan wordt zeer op prijs ge steld. Misschien vindt u dat er te weinig aandacht aan bepaal de problemen is gegeven of bent u het niet eens met de oplos singen. Positieve opmerkingen kunt u uiteraard ook aan de gemeente kwijt. - de directie van Boers Exploitatie B.V. inzake het verande ren van de inrichting (im- en exportbedrijf van land- en tuin bouwproducten c.a.) door uitbreiding van de overslag van bloemen en planten op het perceel Bredeweg 22. 12.50-13.30 uur Centrum, Passage ingang stationszijde; 13.35-14.20 uur Vondelwijk, winkelcentrum Luifelbaan; 14.25-15.10 uur Groenswaard, winkelcentrum Groensvoorde; 15.15-16.00 uur Willem de Zwijgerlaan bij de markt. -1 Alleen zij die tijdig (schriftelijk of mondeling) bedenkingen heb ben ingebracht tegen het ontwerp van een besluit kunnen later beroep instellen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, tenzij wordt aangetoond dat men redelijkerwijs niet in staat is geweest (tijdig) bedenkingen in te brengen, dan wel de besluitvorming straks afwijkt van het voornemen. Indien gewenst, worden de persoonlijke gegevens van degene die een bedenking indient, niet bekend gemaakt. Het verzoek daartoe moet schriftelijk, tegelijkertijd met de bedenkingen, worden inge diend. Schriftelijke bedenkingen tegen de aanvraag en het ontwerpbe sluit kunnen door eenieder tot 27 februari 1997 bij hun college worden ingediend. Desgevraagd bestaat gedurende voornoemde termijn voor eenieder gelegenheid tot een gedachtenwisseling over het ont werp van het besluit en het mondeling inbrengen van bedenkin gen daartegen (doorkiesnummer 624757, de heer W.P. Kaan dorp). De stukken voor de vergadering liggen ter inzage in het ge meentehuis van Moordrecht bij de secretaris van het bedrij- venschap. Het besluit wordt de dag na afloop van de beroepstermijn van kracht, tenzij vóór deze datum beroep is ingesteld en een ver zoek tot het treffen van een voorlopige voorziening is gedaan. Een besluit wordt dan niet van kracht voordat op dit verzoek is beslist. Nieuwe uitgaven zijn: Sollicitatieklachten? publicatie van het Ministerie van Sociale Zaken en Werkgele genheid het gedeeltelijk veranderen van een woning Op vrijdag 7 februari a.s. kunt u weer het bewaarde klein che misch afval (K.C.A.) persoonlijk aan de chemocar afgeven. 09.55-10.40 uur Bomenwijk, winkelcentrum leplaan; 10.45-11.15 uur St. Victorwijk, wijkgebouw Zonnig Zuid; 11.20-12.05 uur Oostpolderwijk, Overtoom; Openbare vergadering Algemeen bestuur Bedrijvenschap regio Gouda op donderdag 30 januari 1997, aanvang 20.00 uur in het gemeentehuis van Moordrecht, Westeinde 1. De agendastukken liggen op werkdagen tijdens kantoor uren in de leeskamer van het gemeentehuis ter inzage. Op de agenda o.a.: - Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet van f 362.275,00, waarvan f 300.000,— ten laste van de reserve “stadsuitleg” en f 62.275,00 ten laste van de voorziening “Wet voorzieningen gehandicapten” voor ver-/aanbouw entree e.a. van het Gouwebad “De Sniep”. - Voorstel Jaarverslag leerplicht schooljaar 1995/1996. De Chemocar stopt op de volgende tijden en plaatsen: 08.00-08.20 uur halte Kromme Esse; 08.30-09.15 uur wijk Zuidplas, Zuidplashof, kringloophalte; 09.20-09.50 uur wijk Zuidplas, cirkelflat; OPENINGSTIJDEN Het hele gemeentehuis elke werkdag van 08.30 tot 12.30 uur. In de middaguren kunt u alleen terecht op afspraak. Openingstijden afdeling Publiekszaken zie elders In deze rubriek. Afvalstation voor afgifte (grof)vuil en K.C.A. Elke werkdag van 10.00 tot 15.00 uur en zaterdag van 09.00 tot 12.00 uur. SPREEKUREN Burgemeester en wethouders alleen na afspraak via de secretaresses. Sociaal raadsvrouw op werkdagen (behoudens de woensdagen) van 09.00 tot 12.30 uur of na telefonische afspraak. Het register van verleende bouwvergunningen en meldingen waarmee is ingestemd ligt ter inzage bij de afdeling Volkshuis vesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu. Een gedeelte van de plek achter de spoorlijn Gouda-Alphen aan den Rijn waar na de eeuwwisseling Waddinxveen ver der wil bouwenmet bedrijven en woningen. Er zou daar dan ook de halte Waddinxveen-Coenecoop Kunnen komen aan de tot lightrail omgebouwde spoorlijn. (Foto: Archief Sjaak Noteboom). Genoemde aanvragen zijn opgenomen in het Openbaar Regis ter, dat op werkdagen tussen 08.30 uur en 12.30 uur voor eenieder ter inzage ligt bij de afdeling Volkshuisvesting, Ruimte lijke Ordening en Milieu. wit 68 wit 275 wit 314 wit 356 30 vijfde prijzen, een waardebon van f 10,00, zijn gevallen op: Een beroepschrift moet in tweevoud worden ingediend bij de Af deling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA ‘s-Gravenhage.

Weekblad voor Waddinxveen | 1997 | | pagina 3