Teams Gouwestaete doen goede zaken Sportclubs praten mee over sportbeleidsplan WSV-koploper loopt verder uit Korbis pakt korfbaltitel riyers"i>asKetDai ^xssBurgeraeesteren Ook willen Burgemeester en ZVH-volleyballers behouden 3e plaats Dames- recreanten bij Rowah- handbal W'veense boulers bekeren verder Klaverjassen in Zevenhuizen Extra geld sportclubs Kees Kuipers stijgt omnoog Rommelmarkt 'Concordia' Jeugd W'veen wint met 3-2 Ropid-titel Dick Bac Sportweek op complex WSE-voetbal Be Fair-dames bij middenmoot Kaartavond Gouwe Rijders WOENSDAG 12 MAART 1997 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN PAGINA 31 nengehaald in de derde klasse. WADDINXVEEN - Het eerste damesteam van Gouwe- i hadden Het werd met 5-2 gewonnen. prijzen. raten (zoals lampen, tv-toe- stellen, pick-up’s, radio’s), uit Soesterberg veel moeilij- ker tot schot konden komen. Korbis daarentegen wist de korf juist makkelijker te vin- avond 13 maart om acht uur weer een kaartavond in ho- tel-café-restaurant De Unie (Kerkweg-Oost). Tijdens deze avond worden vier i deelnemers hoeven geen lid met 25 punten. Dames 2 maakte er onnodig een spannende wedstrijd van tegen Rowic. Vooral de eerste won acht van zijn negen par tijen en zijn mooie beker was dan ook welverdiend. niet meer in gevaar gekomen. Toen hij zijn eerste twee par tijen gewonnen had was de derde tegen Ben van Gefïen niet echt meer van belang. de verschillende sportactivi teiten, de accommodaties en de deelname. schilderijen. Wie nog enkele bruikbare ar tikelen in huis heeft staan kan deze tot en met volgende week donderdag 13 maart af geven in ’De Hoge Noot’. toernooi van WESE-voetbal zal worden gehouden op vrij dag 28 maart, de eerste dag UZV werd weggezonden. Voor de geringe score mag het team van trainer-coach Martin Pronk de hand in ei gen boezem steken, want kansen waren er wel degelijk om tot een behoorlijk hogere score uit te komen dan de 6-3 die uiteindelijk op het score bord prijkte. In de eerste periode Gouwestaete via solo’s wedstrijd tegen ZPB-Profus. Overigens niet alleen vanwe ge het onaangename wed- name ver- 1 (Barendrecht) met 6-3 matig uit de verf, de heren teams deden daarentegen in het Gouwebad ’de Sniep’ Komende zaterdag 15 maart speelt Gouwestaete uitwed strijden. Dames 1 (thuis 12-6) speelt om 20.15 uur tegen PSV 1 in zwembad ’De Ton en Remko Overdam de score op 6-4 te brengen. In de derde periode werd het verschil al leen maar groter. De Wal- visch was ’uitgeblust’ en de Gouwestaete maakte hiervan gebruik om het doelsaldo op nemen met de 6e plaats. De uitslagen zien er als volgt uit: Klasse A: 1. Kees Kuipers 1400, 2. Dick Dros 1378, 3. André Kersbergen 1372, 4. Henk van Beek 1357, 5. gezet. Uitslag 48-14. Tops coorder: Pieter van Gorkum met 22 punten. mende jaren. Het college is van mening dat dit bij draagt aan het totaaloverzicht over het sportgebeuren in Wad dinxveen. iedereen is van harte wel kom. Na het kaarten is er een met laten en ZPB-Profus via een goedmakertje op 6-2 kwam. De irritaties waren inmiddels behoorlijk hoog opgelopen. Bij één van de minder vrien- confrontaties werd Miijam O verdam hiervan het zijn en een prognose van de onderhoudskosten voor de ko- WADDINXVEEN - Het colle ge van Burgemeester en Wet- se door eeuwig schaak. Eindstand aan de kop: 1. Dick Bac 56 punten, 2. Ben van Geffen 50, 3. Gerard van Ommeren 47, 4. Jacques de en Haan en Ronald Mandersloot 41. In de twaalfde editie van het Heren 1 (thuis 8-8) speelt om 20.20 uur tegen UZSC 1 in zwembad ’De Kromme Rijn’ te Utrecht. Hiervoor speelt heren 2 (thuis 7-6) om 18.40 uur tegen UZSC 2. Dames 2 (thuis 5-5) speelt om 18.30 uur tegen De Zijl-LGB 1 in zwembad ’De Zijl’ te Leiden. handhaven door in een sterke partij J. Muit te verslaan. In de subtop winst voor J. Stam, die in zijn partij tegen A. Kar dol over geluk niet te klagen had. Tevens winst voor C. As- scheman tegen J. Smit, waar bij laatstgenoemde zijn hoge positie van de laatste weken duidelijk moest prijsgeven. In het middengedeelte remi- separtijen tussen J. v.d. Hei den en H. van Offeren en F. Ritter en A. van Nieukerke. Opnieuw knap werk van B. David, die nu J. v.d. Haven aan de zegekar wist te binden. Verrassend waren de punten voor D.J. van Offeren tegen T. Wiersma. J. Markus en A. Versluis kwamen uiteindelijk een puntendeling overeen. Een opvallend lange en hekti- sche partij was er tussen J. van Sandijk en U. Beerends, waarbij laatstgenoemde met de zwarte stukken gezien de stand op het bord wel moest winnen. Maar door een schaakblunder van de zwartspeler werd J. van Sandijk door een simpele matcombinatie de totaal on verwachte overwinning ca deau gedaan. Verder trok P. van Offeren de overwinning naar zich in de parij tegen J. de Bock. rapport zijn in een eerder sta dium de sportverenigingen betrokken geweest. Het plan houders gaat de gemeente waar Korbis medekoploper is geeft een duidelijk beeld van en ook hier kansen maakt op Gijs Ronnes. De Zevenhuize naren liepen daarna uit naar een 10-15 setwinst. Ook in de tweede set behield leuke ZVH het overwicht op Sudo- sa. De dreiging van het blok van Looman noopte de Asse naren om hun aanval aan te passen. Hierdoor kreeg de verdediging van ZVH het ge makkelijker om deze aanval len te pareren. Met 8-15 ging WADDINXVEEN deze set ook weer over in Ze- venhuizense handen. In de derde set verzuimde ZVH om een 9-14 voorsprong te verzilveren en werden er onnodige fouten gemaakt, kampioenschappen van Hierdoor kon Sudosa bij ko- landelijke NJBB. Barend men en zelfs de set met 16-14 naar zich toe halen. Maar in de vierde set liet ZVH zien, waarom zij op een derde plaats staat (met 22 punten uit 16 wedstrijden) en won weer met overmacht met 6-15 deze set en zo de wed strijd. voor de Zevenhuizenaren een ZVH deed wat verwacht mocht worden en won met 3-1 via de setstanden 10-15, 8-15, 16-14 en 6-15. door doelpunten van Remko Overdam (2x) en Marc Faber. WADDINXVEEN - Kees Kui pers heeft als enige sjoeler Zij bepaalden de eindstand op 1.400 punten gescoord. De andere toppers bleven ver achter. Door dit goede resul taat komt Kees Kuipers steeds hoger in het klasse ment van de sjoelvereniging Waddinxveen Thijmlaan). De leider Jan een nog grotere voorsprong voor het Waddinxveense achttal (12-7). Na een score van KVO was het opnieuw Jaco Wim Lebbing, die de korf met Leen afstandschot wist te vin- In de top moest uitdager L. El lers (7) de strijd aanbinden met B. Jansen. Het bleek een snelle partij te worden, die de koploper vrij snel in winst wist om te zetten. H. van Woudenberg (2), die met de witte stukken moest winnen om in het goede spoor van de koploper te blijven, had in L. Willemen (6) een tegenstan der van formaat tegenover zich. Er bleek sprake te zijn van flinke strijd, waarbij de uitdager - die deze competitie net als zijn tegenstander ove rigens pas twee keer op ver lies werd gezet - goed tegen stand bood. In de slotfase ech ter moest de witspeler de ware kracht en scherpte van zijn tegenstander lijdzaam on dergaan, aangezien L. Wille men met zijn vertoonde spel en schaakniveau wel degelijk in staat is zich te mengen in de strijd met de beste vier. Verder verlies voor H. Smits- kamp (5), die zijn meerdere moest erkennen in W. Hen- nink (3) en daarmee de twee de plaats van H. van Wouden berg wist over te nemen. Remisepartijen vonden plaats tussen W. v.d. Hoek en E. Phi- lipse en L. v.d. Haven en J. van Gort. Verder wist N. Dan nis zijn positie in de top 10 te de waren het Wouter Steller, Marcel Ribbens, Marc Faber, Remko Overdam en Jeroen van Tol die de stand op 11-5 brachten. Het publiek in goede zaken door de nummer gelijkwaardige 2, The Jump, met een 42-37 nederlaag naar huis te sturen en behield hierdoor de leiding in de competitie. Topscoor der: Judy de Mik met 21 pun ten. De benjamins blijven het goed doen. Nu waren zij te sterk voor Grasshoppers. De basis voor werd gelegd in de eerste pe- dosa in Assen. Gezien de stand op de ranglijst moest dit van het riode. Hierin werd Grasshop- voor de Zevenhuizenaren een overwinning opleveren, nog verder uit de hand begon spel had, had net niet genoeg pers op een 24-2 achterstand ZVH deed wat verwacht mocht worden en won met 3-1 te lopen. Zat de viermeter voor ZPB- Profus nu wel of niet? Feit is dat even later trainer-coach Izaak Hofman van de Baren- drechters het bad mocht ver- WADDINXVEEN - De Wad dinxveense muziekvereni ging ’Concordia’ houdt ko mende zaterdag 15 maart van acht tot vier uur in het ei gen clubgebouw ’De Hoge strijdverloop, met Noot’ (J.W. Frisoweg) de oorzaakt door de erbarmelijk vooij aarsrommelmarkt. Een week later - vrijdagavond 21 maart - wordt er in de Ont- moetingskerk een vooij aars concert gegeven. Komende zaterdag zullen er trappende beweging, met een weer diverse bruikbare arti- 6. Marcel de kelen uitgestald liggen op ta fels in de beide lokalen van het clubgebouw ’De Hoge Noot’. Alle spullen worden van te voren goed gesorteerd, waar- eens een goede wedstrijd, al was er dan verlies. Winst was er voor dames 2, jongens-junioren, meisjes-junio- ren 2, meisjes-adspiranten en benjamins. Sportverenigingen en inwo ners van Waddinxveen zullen uitgebreid hun mening kun nen geven over het door WD- getraind en gecoached wethouder Maria Wientjens- van der Velden geschreven met rondtikken zoek ge speeld. De ruststand was een verdiende 2-0 voorsprong. Na de thee werd de vaart iets geminderd, maar er bleef ge noeg over om de score uit te bouwen tot 3-0. Fysiek gezien bleken er overi gens twee partijen in het veld. Nadat de laatste man van Waddinx veen tegen de doelpaal was gewerkt en vervolgens was gewisseld, duurde het even voordat Waddinxveen de de fensie weer in balans had. In de tussentijd had Zwammer- dam tweemaal weten te sco ren. BI, dat het betere Vier teams van de jeu de boules- vereniging Waddinxveen (Al- berdingk Thijmlaan) hebben meegedaan aan de voorronde voor de ’Boule d’Or’, de beker- kampioenschappen van de en Corrie Monster en Ymca Mat- la wonnen slechts één wed strijd en vielen af voor de vol gende ronde, waaraan slechts 32 teams mee mogen doen. De volgende triplettes gaan door naar de volgende ronde, die in Breda wordt gespeeld: Roy Hulskamp-Marco van se. Over enkele weken hervat Korbis de veldcompetitie, van de paasvakantie van de Waddinxveense basisscholen. Het toernooi begint om 10.00 uur en duurt tot ongeveer 16.00 uur. Er kan bij de jon gens ingeschreven worden in vier leeftijdsgroepen: F- groep: geboren na 31-07- 1988; E-groep: geboren tus sen 1-8-1986 en 1-8-1988; D- groep: geboren tussen 1-8-1984 en 1-8-1986 en de C- groep: geboren tussen 1-8- 1982 en 1-8-1984. Bij de meisjes is inschrijving mogelijk vanaf 6-14 jaar. De uiteindelijke groepsindeling van de meisjes is afhankelijk van het aantal inschrijvin gen. Mogelijk worden meis jesteams ingedeeld bij jon- gensgroepen, welke in sterk te vergelijkbaar zijn. WADDINXVEEN - Het nieuw gemeentelijk sportbe- ke Heerkens en Richard Ha geman was hier debet aan. Jammer dat Flyers dat goede spel van de eerste helft niet geheel kon vasthouden in het De start van de tweede helft tweede gedeelte van de wed strijd. Vooral de press van Cady ver oorzaakte nogal wat balver lies. Hierdoor nam Cady het heft in handen en werd Fly- WADDINXVEEN - Na het futloze spel tegen Olympia Jongens-junioren geen enkele moeite met Zoe- Lange 42, 5 bas. In een hoog tempo werd de ene score na de andere ge produceerd en na het eindsig naal stond er een einduitslag jeugdtoernooi van de schaak- van 115-52 op de borden. - - - Topscoorder: Edwin van Hei ningen met 37 punten. Meisjes-junioren 2 deed het en andere belangstellenden volop inge sproken kunnen worden. gespeeld, maar KVO wist de achterstand toch nog te ver kleinen tot 13-10. Korbis was in deze fase van de wedstrijd al bijna zeker van de overwinning: dankzij van Yvonne Boomers en Wim Lebbing kreeg de overwinning nog meer glans (15-10). Na het laatste fluitsignaal kreeg Korbis een ovatie van het toe gestroomde publiek. Door deze overwinning ac- WADDINXVEEN - Met nu nog dertien wedstrijdronden voor de boeg blijven WSVs sterkste vier - B. Jansen, H. van Woudenberg, W. Hennink en E. Philipse - nog altijd bij elkaar. Koploper B. Jansen wist in de 23e ronde van de Waddinxveense Schaak Vereniging door verlies van zijn grootste rivaal H. van Woudenberg zijn voorsprong in punten flink uit te breiden. Wageningen-Hans Camme- raat, Francisca Laning-Jopie Hulskamp-Henry van Wage- ningen, Jan Kooistra-Betsy Lanting-Piet v.d. Made. Zaterdag 1 maart wonnen Jan Kooistra, Betsy Lanting en Piet v.d. Made een toer nooi in Pijnacker. Ook de tweede plaats was voor een Waddinxveens triplette be staande uit Norbert Schiffer- MOERKAPELLE - In de vier de en laatste ronde van de Strijd om het Rapid-kam- pioenschap van de schaak vereniging Moerkapelle is de WADDINXVEEN - In de laatste wedstrijd van de zaal- competitie heeft Korbis-korfbal door een 15-10 over winning op KVO (Soesterberg) het kampioenschap bin- ling, Nel Oudijk en Wim van Bockom Maas. Bij de interne vier tegen vier-competitie be zetten na twee wedstrijda- vonden Ton en Roy Huls kamp, Marco van Wagenin- gen en Francisca Laning de eerste plaats met 11 gewon nen wedstrijden. De tweede plaats is voor Piet v.d. Made, Hans Cammeraat, Betsy Lanting en Jan Kooistra. De derde plaats wordt ingeno men door het team bestaande uit Wout Versluis, Toos Wub- ben, Stephan Tabben en Nor bert Schifferling. lem den Besten voor de duur van een jaar verlengd. Jan Wijnen heeft te kennen gege ven met het trainerschap van het tweede elftal te willen stoppen. WSE is op zoek naar een ge schikte opvolger voor hem. Bij de jeugd zijn de contrac- ten van Marcel van Dijk, Pe ter Holstein, Mathé Moons en Jan van Velzen verlengd. ZEVENHUIZEN - Za terdagmiddag 15 maart om half twee houdt de klaverjasvereniging ’Ho tel Vos’ in het gelijkna mige hotel in Zevenhui zen een klaverjasmid- dag over drie ronden. De deelname kosten be dragen ƒ4,- per persoon. De opbrengst komt ge heel ten goede aan de ANBO-afdeling Zeven huizen. Iedereen is wel kom op deze klaveija- smiddag. In de tweede periode kregen de heren een terugslag en kon Walvisch terugkomen in de wedstrijd. De Walvisch bracht, door twee fraaie goals, de span- Heren 1 won met 16-6 van de- laten en ZPB-Profus via een ning in wedstrijd. Zij kwa- gradatiekandidaat De Wal- goedmakertje op 6-2 kwam, men terug tot 3-2. Hierna visch (Groningen) en nam De irritaties waren inmiddels was het gedaan met de ploeg zelf hierdoor weer enige af- behoorlijk hoog opgelopen. uit Groningen en lieten de stand van deze zone. Bij één van de minder vrien- Gouwestaete-heren zien Heren 2 versloeg mededegra- delijke confrontaties werd waarom zij in de eerste klas- XT---- Miijam O verdam hiervan het se thuishoren. slachtoffer. Met nog vier mi- In de tweede periode wisten nuten te spelen probeerde Jaco de Jong, Mare Mommers Martin Pronk de meiden tot - - - rust te manen; dit lukte won derwel. ZPB-Profus scoorde slechts een keer en bracht de vereniging Promotie in Zoe- termeer leverde Ron Droog door er per tafel verkocht zul- een prachtige prestatie. In de len worden electrische appa- categorie E (9-jarigen) legde i w hij verrassend beslag op de stellen, pick-up’s, radio’s), In de eerste periode nam eerste plaats. Ron Deroog huishoudelijke spullen (kop Gouwestaete via solo’s van en schotels, borden, bestek, Wendy de Frankrijker en Gil- glazen), bloempotten, vazen, lian van den Berg een 2-0 boeken, spelletjes, puzzels en voorsprong. In de tweede pe- node werd het via een vier meter 2-1, waarna de Wad- dinxveensen verder afstand namen. Via Miijam Over dam, Wendy de Frankrijker en Gillian van den Berg werd het 5-1. In de derde periode had Gou westaete alle kans om op 10-1 te komen, doch door allerlei slordigheden en de uitste kend keepende Erica Hos- kens kwam het er niet van. Begin vierde periode scoorde Gillian van den Berg 6-1, waarna door allerlei discuta bele beslissingen de wedstrijd van Herk 1276, 4. Bas Koppe naal 1271 en 5. Adia Faas 1260 punten; klasse C: 1. Ma rius Kersbergen 1184, 2. Sjaan Faay 1173, 3. Dirk Faas en Cor van Gils beiden 1161 en 5. Riet van Wijk 1154 punten. Heren 1 trad onbevangen aan tegen het veel hoger geklas seerde Cady. Blijkbaar kwam Topscoorder: Mike Heerkens de tegenstander hiervan on der de indruk, want de eerste helft nam Flyers brutaal een kleine voorsprong. Vooral het goede spel van Mi- helft hadden de Waddinveen- se dames moeite met de zone- verdediging van de tegen stander. De ruststand was 19-23. 16-6. Hiermee behaalde de ploeg van Anton Heiden be langrijke punten voor het be houd in de eerste klasse Heren 2 heeft de punten nog steeds hard nodig. Tegen (Alberdingk Aqua Novio ’94 2 lukte dat 1 T i prima. In een regelmatige Kersbergen moest genoegen wedstrijd werd, via de perio- destanden 3-1, 4-1, 6-2 en 7- 2, een terechte overwinning behaald. Doelpuntenmakers waren Henk van der Linde en Marco Kraak (2x), Rody Vis- van Beek 1357, 5. ser, Jos van den Dool en Mar- Frans Bötger 1309, 6 Jan cel Romeijn (lx). Kersbergen 1292, 7. Bas Brouwer 1290, 8. Dirk Jan van Drunen en Ed den Drij ver 1283, 10. Erwin Pleus 1264 punten; klasse B: 1. Pascal van Gils 1296, 2. Peter gelreep’ te Eindhoven, van Leeuwen 1280, 3. Cor was voor Flyers. In een vijftal minuten was de achterstand omgebogen in een voorsprong leidende positie van Dick Bac van zeven punten. Hierna '4 ging het even gelijk op. Rond de achttiende minuut kwam Rowic sterk terug en er kwam een stand van 42-42 op de borden. Flyers werd op Deze partij eindigde in remi- tijd wakker en kon alsnog de winst grijpen. Eindstand 48- 42. Topscoorder: Brigit Ha gen met 15 punten. Trainer-coach Teun Buijs koos voor deze wedstrijd om met het volgende zestal te starten: Gijs Ronnes, Michiel van der Kuip, Martijn Diele- man, Ferry van Hal, Matt Ly les en Joost Looman. De eerste set, die bijna een uur later begon dan gepland, WADDINXVEEN - De ’Spor tweek Waddinxveen 1997’ wordt in mei gehouden op het voetbalcomplex van WSE in Waddinxveen-Noord. De rooms-katholieke voetbalver- enigng ’Excelsior’ organiseert de week ook. Voor het sportieve evenement zijn gereserveerd maandag 12 mei, dinsdag 13 mei, woensdag 14 mei, donderdag 15 mei, vrijdag 16 mei, dins dag 20 mei, woensdag 21 mei, vrijdag 23 mei, zaterdag 24 mei en vrijdag 30 mei. Aan de Sportweek kunnen meedoen bedrijven, vereni- gingsteams, straat- en buur- telftallen van dames en heren Het jaarlijkse vier tegen vier en speeltuinverenigingen. WSE-voetbal heeft het con tract met hoofdtrainer Wil- Via drie rake afstandschoten van KVO keek Korbis opeens tegen een achterstand aan (3- 4). Door doelpunten van Wineke en Yvonne Visser (tweemaal) kreeg de stand op den (13-8). De wedstrijd leek het scorebord voor Korbis weer een gunstiger aanzien (6-4). KVO liet door het snel achter elkaar scoren van twee doel punten het talrijk opgekomen publiek in sporthal ’de Dreef doelpunten in spanning: 6-6. Boomers en Wim Lebbing, die in deze wedstrijd Frits Visser ver ving, nam met een fraai af standschot de 7-6 voor zijn re kening. Nadat KVO ander maal gelijk had gemaakt, bezorgde Yvonne Boomers teert Korbis volgend zaalsei- leidsplan ‘Samen Spelen4 is klaar. Over het onlangs ge zoen, net als drie jaar gele- presenteerde plan zal door de Waddinxveense sport- den, weer in de tweede klas- verenigingen se. Toen viel Korbis na één jaar weer terug naar de derde klasse. voor een subsidie uit de nieu we knelpuntenpot moeten verenigingen aan een aantal eisen voldoen. Dit zijn dezelf de eisen als in 1995 toen zes verenigingen in aanmerking kwamen voor een subsidie uit de knelpuntenpot. In 1995 zijn ook financiële middelen beschikbaar gesteld omdat verenigingen in de problemen staete-waterpolo kwam in eigen huis tegen ZPB-Profus kwamen door afname van de gemeentelijke subsidies. De geactualiseerd gemeenteraad heeft eerder goede zaken, een signaal afgegeven om snel iets te doen aan de finan ciële positie van sportvereni gingen. De keuze om dat te doen op basis van de tarief- verhoging in 1996 en 1997 is een praktische. datiekandidaat Aqua Novio ’94 2 (Nijmegen) en houdt daarbij de kans in eigen hand om degradatie af te wenden. Dames 2 was vrij. Het eerste damesteam van Gouwestaete zal met weinig plezier terugkijken op de eindstand op 6-3. De heren kregen hekkeslui- ter De Walvisch op bezoek. De ploeg van trainer-coach te vijzelen. In de derde perio- Anton Heiden moest winnen om uit de degradatiezone te zwakke arbitrage. blijven en begon goed aan de Immers, een direct gevolg wedstrijd. daarvan was het feit dat Mir- In de eerste periode nam jam Overdam in de vierde pe- Gouwestaete direct de leiding Gouwebad ’de Sniep’ werd riode, wegens een vermeende door doelpunten van Remko vermaakt met snelle aanval len en fraaie goals. Ook in de laatste periode kon Walvisch weinig doen om de schade beperkt te houden. Rody Visser (2x), Marc Faber, Jos van den Dool en Niek de Leeuw mochten het karwei afmaken. WADDINXVEEN - In de ge wonnen thuiswedstrijd van het eerste damesteam van Keukencentrum Waddinx veen Be Fair-volleybal op za terdag 8 maart tegen Leyton bleek al gauw dat het goede spel van een week eerder in Rotterdam kon worden voortgezet. Een vlotte achterstand van 0-4 werd snel omgezet in een voorsprong. Er was een goede service- druk. De aanval was geva rieerd. De middenaanvalsters kon den vaak aangespeeld wor den en dat gebeurde ook. Ie dereen scoorde gemakkelijk, zeker ook Anneke Verwoerd. Het blok bleek deze wed strijd een belangrijk wapen. Met 15-12 werd de eerste set gewonnen. In de tweede set werd die lijn voortgezet. Enthousiastme in het veld, op de bank en ook onder het publiek gaven het nog steeds goed draaiende Be Fair een extra steuntje. Jacqueline v.d. Ruit blokte veel rechtstreekse punten. Ook Sjanet van Tol zat lek ker in de wedstrijd. Een dub bele wissel pakte goed uit: er werden drie punten op rij ge maakt. De stand aan het eind van de tweede set was 15-8. Ook in de derde set konden de Waddinxveense dames de zwakke passers van Leyton uitkiezen en was het snel 8- 2. Van 8-4 werd het 11-4. Daar na direct door naar 15-4. In 58 minuten was het een over duidelijke overwinning van Be Fair. Er wordt door de Waddinx- veensen afstand genomen van de onderste plaatsen. De aansluiting met de midden moot is er. Het spel van de laatste twee weken belooft veel voor het laatste deel van deze compe titie. Korbis de 8-7 voorsprong bij de rust. Na de pauze speelde Korbis beter dan in de eerste helft; er werd strakker verdedigd, waardoor de tegenstanders Volgend seizoen moet het in middels wat meer ervaren Korbis, dat ook volgend sei zoen wordt door Simon Trommel, den. Erwin Lesschen gaf het in staat worden geacht zich te sportbeleidsplan. goede voorbeeld door de 9-7 te handhaven in de tweede klas- Bij de totstandkoming van dit scoren, vrij snel daarna ge volgd door een geslaagde ac tie van Yvonne Visser onder de korf (10-7). Wim Lebbing (via een straf- worp) en Erwin Lesschen (af- het kampioenschap in de der- standschot) bewerkstelligden de klasse. WADDINXVEEN - De Wad- werd geholpen, werd alles of dinxveense autoclub De Gou- niets gespeeld. Het werd we Rijders houdt donderdag- kende een gelijk opgaand be- niets. Uitslag 4-1. avond 13 maart om acht uur gin, waarbij de beide ploegen E2 kreeg eindelijk loon naar weer een kaartavond in ho- elkaar aftasten. werken. Weliswaar kreeg te- tel-café-restaurant De Unie Na 7-7 begon het bij ZVH genstander Spirit na rust (Kerkweg-Oost). goed te lopen en werd de ex- tweemaal de gelegenheid om Tijdens deze avond worden Sudosaspeler Joost Looman dichterbij te komen, maar de vier ronden gespeeld. De goed in stelling gebracht door voor rust opgebouwde voor- 1lid - sprong werd niet uit handen te zijn van de vereniging, dus gegeven. Uitslag 6-4. F1 blijft in de winning mood. De derby tegen Be Fair werd prijsuitreiking ers gedwongen risico’s te ne men. Einduitslag 90-111. WADDINXVEEN - Deze maand start de Waddinx veense handbalvereni ging Zuidplas Assuran tiën Rowah (Sniepweg) met een recreantenteam dames. ‘Het aantal vragen van oud-handbalspeelsters, maar ook van ouders van jeugdleden naar de moge lijkheid om recreatief te handballen, nam de laat ste tijd zodanig toe dat het bestuur besloten heeft op korte termijn met een dames recreantenteam van start te gaan4, aldus trainer Simon Krol. Een aantal dames, oud- handbalsters, heeft er in middels de schouders on der gezet om een recrean tenteam van de grond te krijgen. In korte tijd wisten zij een groepje liefhebbers te for meren waarmee gestart kan worden. De bedoeling is lekker ontspannen ‘te ballen4, zo als de initiatiefneemsters het uitdrukten. Dus we kelijks ontspannen een uurtje trainen en zo af en toe eens een wedstijdje spelen tegen een leuke en redelijk gelijkwaardige tegenstander. De start was afgelopen donderdag 6 maart om acht uur op het Rowah- veld. Handbalsters die in teresse hebben kunnen Simon Krol bellen (te. 0182-618547) of het secre tariaat (tel. 0182- 618437). Een ieder is in de gelegen heid een aantal malen zonder verdere verplich tingen aan een training deel te nemen. waren de Al-junioren van Waddinxveen-voetbal zich er van bewust dat een en ander moest worden rechtgezet. Het bezoekende Zwammer- dam was afgelopen zaterdag een stevige tegenstander om de krachten mee te meten. Vanaf de aftrap zocht Wad dinxveen in een hoog tempo ook voortreffelijk door Blitz de aanval en wanneer dat no- met een grote nederlaag naar dig was werden de bezoekers huis te sturen. Uitslag 57-20. Opvallend was het debuut van Jantien Groeneveld. Me teen in haar eerste wedstrijd Verder speelde de jeugd van werd zij topscoorder mét 16 groep 1 de tiende ronde van punten, samen met Charlotte de onderlinge competitie, die Lelieveld. wordt geleid door Hugo van Meisjes-adspiranten 1 deed Elteren. Bij groep 2 leidt Ron Droog. Met dit totaalbeeld is een goede inhoudelijke behande ling in de gemeenteraad van april van dit jaar mogelijk. De financiering van de voor stellen wordt betrokken in het kader van het beleidsplan 1998-2001. Voordat behandeling van het plan in de gemeenteraad plaatsvindt, wordt het be raad voorstellen een bedrag leidsstuk woensdagavond 9 van 20.000,- beschikbaar te april in raadscommissie II be stellen voor de sportvereni- sproken, gingen in het Gouwedorp. Concrete uitwerkingen zijn Om in aanmerking te komen nog niet verwoord en worden I k gefaseerd uitgewerkt. De in- Iw KB K I Ka Kb KB ja spraakreacties zijn van be- w wa w w lang voor het formu]eren van m n S het ambtelijk advies aan het WADDINXVEEN - Het eerste herenteam van Flyers- Wethouders op korte termijn basketbal speelde sinds lange tijd tegen Cady weer inzichtelijk hebben op welke onderdelen doelmatiger ge werkt kan worden. Daarvoor zal het beheerplan ‘De Groe ne Velden4 worden. Daarin moet ook worden meegenomen hoe verant woordelijkheden verdeeld ZEVENHUIZEN - De Zevenhuizense volleybalvereni- de overwinning ging Rentokil-ZVH speelde zaterdag tegen Ecostyle-Su- het riode. Hierin werd Grasshop- kracht om de thuiswedstrijd tegen Linschoten met een overwinning te bekronen. De uitslag bleef steken op een 3- 3 gelijkspel. De meisjes-junioren waren een beetje de draad kwijt. Toen een prachtkans om de 2- 1 achterstand tegen HBBS gelijk te trekken om zeep t A BHRHMMOBnHRMM

Weekblad voor Waddinxveen | 1997 | | pagina 31