Burgemeester bij Elero BV Nieuw bedrijfspand voor Elero BV aan Staringlaan Zilveren legpenning J.M. Geluk Voorlees- wedstrijd in AF-centrum beleidsplan Geslaagden B-diploma Wijkunit in De Zevenster start een filiaal in Veenendaal Twee auto's CDA-fractie over sport- Fractieberaad Democraten 66 Zaterdag weer natuurwandeling I PAGINA 11 WOENSDAG 19 MAART 1997 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Dit jaar is voor de natuurlijke WADDINXVEEN - De Wad- I I I I dinxveen, dat sinds vorig jaar is ondergebracht in het pand van ’Woonpartners Midden- Holland’ aan de Mercurius- weg. Het kantoorpand is in de af gelopen maanden grondig verbouwd en aangepast. De kantoren, magazijnen, werk plaats en kantine beslaan 2.000 van de in totaal 3.000 vierkante meter. verder zal voortzetten. Dat de concurrentie eveneens groeit vindt ik een logische zaak‘. WADDINXVEEN - De twin tigste landelijke open dag van de (glas)tuinbouw ’Kom in de Kas’ wordt in Waddinx- veen gehouden op zaterdag 5 april. ’Kom in de Kas’ in het teken van de energie-efficiëntie. Een 15-tal bedrijven in de omgeving van de Abraham Kroesweg en de Zesde Tocht- weg) zijn dan geopend voor bezoek. De officiële opening is in kwekerij ’Sjaloom’ aan de Abraham Kroesweg. meer de tuin- 8.300 vierkante meter, waar van 120 vierkante meter be schermingsmethoden. Nederland neemt met dat laatste wereldwijd een lei dende positie in. Inmiddels (MPS), terwijl de groentente lers zich richten naar MBT, Milieu Bewuste Teelt. Zodoende kan de consument dan ook in de winkel informe ren naar de wijze waarop zijn groenten, bloemen en planten worden geproduceerd. Voor dit jaar is de hommel, de natuurlijke bestuiver in de vruchtgroententeelt, gekozen als symbool voor ’Kom in de Kas’, aan welke jaarlijkse manifestatie in Waddinxveen elke twee jaar wordt meege daan. Het nieuwe bedrijfspai in Waddinxveen-Noord. (Foto: Sjaak Noteboom). op. Daar werd een fietsende inwoonster uit Waddinxveen geraakt. Het bleef bij wat schaafwonden en een pijnlijke schouder. van Bibliotheek en de andere aandurft. De ontwerpers zijn er, ondanks de strakke regie van de windtunnel, in ge slaagd een aantrekkelijke nieuwe modellenlijn neer te zetten. En er wordt al weer aan wat vlakte van 2.000 vierkante meer heeft, zowel intern als extern, een schitterende me tamorfose ondergaan naar een ontwerp van de Waddinx- veense architect Jan Rogge veen, uitgevoerd door onder- houds- en timmerbedrijf Goozen. Op de voorgevel wordt weldra nog een luifel aangebracht. De talrijke bezoekers - klan ten, leveranciers, relaties, collega-ondememers uit de buurt, werknemers, familie en vrienden - complimenteer- Honderden kleurige ballon nen uit een acht meter hoge buiten opgestelde champag nefles knalden even later het nieuwe bedrijfspand van ’Ele- ro Aandrijvingen en Bestu ringen BV open. Dochter Juliëtte van het on- dernemersechtpaar Hans en Lonneke Jansen-Bergh hield in de showroom een korte openingsspeech. Zij stak de waardering voor haar hard werkende ouders niet onder stoelen of banken. Hun start was in het eigen woonhuis. Toen het daar on danks bijgehuurde garages echt te klein werd, volgde de zettend goed. De Citroën, met z’n unieke veersysteem dat door alle jaren heen behou den is gebleven, blijft een Jonkman en CDA-wethouder Jan Hielema behoorden vrijdagmiddag tot de gasten op de openingsreceptie van ’Elero Aandrijvingen en Besturingen BV aan de Staringlaan in Waddinxveen-Noord. slachtoffer geworden van een oplichting. Met een mooi ver haal over een geldinzameling Voor hem overwegen de voor- voor de plaatselijke kinder boerderij en een afspraak die hij daarover zou hebben met haar baas nam zij wat pen nen in de hand. De aanhanger schoot plotseling los en reed ‘Zoiets gebeurt in elke bran- het naastliggende fietspad che waar het goed gaat. Onze producten zijn bewezen goed 2Ó-jarige en betrouwbaar te zijn en zo- als gezegd loopt Elero in Duitsland en Europa voorop met nieuwe ontwikkelingen. Alle aanleiding dus om de toekomst met vertrouwen te gemoet te zien‘, besluit Hans Jansen. Noordegraafs Automobielbedrijf 120‘. ‘Door uit te breiden blijf ik een goede gesprekspartner voor de importeur. Daarnaast profiteer ik van schaalvoor delen binnen mijn eigen be drijf. En daar profiteren onze klanten ook van*. Citroën is een merk waarmee Koen Noordegraaf zonder I worden in Wad- Abraham Kroesweg en WADDINXVEEN - Zaterdag middag 22 maart van half twee tot half vijf wordt in het Anne Frank-centrum (Jan van Bijnenpad) de regionale ronde van de Nationale Voor- leeswedstrijd gehouden. houd geven aan christelijke WADDINXVEEN - Waddinxveens burgemeester Fedde politiek. zegt Koen Noordegraaf: ‘Ik run de zaak niet, dat doen we met z’n allen. De medewer- Ier geen kers moeten ervan overtuigd geeft. zijn dat de klant hun klant Het bedrijf werkt verder met BOVAG-garantie. Een afde ling ’snelservice’ kan zonder afspraak worden bezocht voor reparaties aan accu’s, banden, uitlaten en remblok- ken. Leasing en financiering behoren eveneens tot de be- drij fsactiviteiten den Hans en Lonneke Jan sen-Bergh en hun zoon Erik met het nieuwe onderkomen. Burgemeester Fedde Jonk man, wethouder Jan Hielema (CDA), gemeentesecretaris Cees Loose en uitvoerend se cretaris Willem Waterreus van de ondernemerskring In dustrieel Contact Waddinx veen (ICW) waren op de re ceptie aanwezig. De magazijnen en werkplaats waren omgetoverd in feest- ruimtes, waar de genodigden gul werden onthaald. ‘We hebben gepoetst en geboend, zodat je hier echt van de grond kunt eten*, vertelde een werknemer. ‘Het leuke van dit bedrijf, waar we gezamenlijk met z’n zevenen werken, is dat je werkgever je eigen verant woordelijkheid geeft. Doe je het goed dan hoor je niets. Lukt het even niet, dan helpt hij je verder'. Vanuit Duitsland importeert Elero van de gelijknamige fa brikant electrische aandrij vingen en besturingen voor rolluiken, garagedeuren, zon wering en rolgordijnen. De Duitse fabriek is toonaange vend in Europa. Klanten van Elero Nederland zijn dealers, fabrikanten en wederverkopers. De electri sche aandrijvingen en bestu ringen zijn voor rechtstreek se verkoop aan de consument niet geschikt omdat ze altijd onderdeel vormen van een andere product, zoals bijvoor beeld zonneschermen of rol luiken. WADÏ)INXVEEN - Maan dagavond 24 maart om acht uur houdt de CDA-gemeente- raadsfractie in het gemeente huis weer een grootfractiebe- raad. Op de agenda staan het sportbeleidsplan en het in- Het sportbeleidsplan van de gemeente Waddinxveen is onlangs door ingenieursbu reau Oranjewoud BV gepre senteerd. Als voorbereiding op de komende discussie wil de CDA-fractie met leden en belangstellenden spreken over dit plan en het belang van de sport voor de Wad- dinxveense samenleving. Overigens is de fractie ook van plan over dit sportbe leidsplan met de sportvereni gingen te spreken. Informatie hierover kan men krijgen bij fractievoorzitter Dorenda Gerts of gemeenteraadslid Wout Neutel. Het tweede onderwerp gaat over de ’C’ van het CDA in re latie tot de gemeentepolitiek, verhuizing naar de Dorp- Hoeveel aandacht valt er bin- straat met een verblijf van nen de locale politiek te ge ven aan uitgangspunten. D1L deel van de avond zal worden verzorgd door dr. A. van: Dijk uit Sassenheim. As je van Dijk was in de vorige kabinetsperiode lid van de Tweede Kamer voor het CDA. Het thema van dit jaar is ’Tuinbouw: natuurlijk vak manschap’. De organisatoren van ’Kom in de Kas’ - LTO- NTS Glastuinbouw, het Cen traal Bureau van de Tuin bouwveiling en het Bloemen bureau Holland - hebben de deelnemende tuinders oproe pen om vooral de natuurlijke aspecten van hun vakman schap te tonen. Inmiddels hebben zich meer dan twintig regio’s en 300 tuinders aangemeld. Ver wacht wordt dat dit aantal de zaken gingen goed nog zal oplopen tot zo’n dertig seren ook groenten- en bloe- mendetaillisten uit te nodi gen omdat deze een belangrij ke schakel zijn tussen kweker en keuken. (oen Noordegraaf van Noordegraaf's Automobielbedrijf aan de Noordkade in Waddinx veen. (Foto: Rabobank Waddinxveen). is*. De zaken gaan goed, maar dat is geen reden voor tevre den achterover leunen. Inte gendeel. ‘Er is een schaalver groting gaande. Het aantal dealers is de laatste jaren te ruggelopen van 150 naar WADDINXVEEN - In de nacht van maandag 10 op dinsdag 11 maart werd inge broken in twee auto’s die ge parkeerd stonden op de Ak ker. ‘Een franchise heeft zijn voor- en zijn nadelen*, zegt de Wad- dinxveense Citroën-dealer WADDINXVEEN - De D66-gemeenteraadsfrac- tie houdt op dinsdag avond 25 maart om zeven uur in het gemeentehuis (Raadhuisplein) weer haar maandelijks fractie beraad. De belangrijkste onder werpen van deze avond zijn het sportbeleidsplan, het bestuurs- en manage mentmodel van de ge meente Waddinxveen, de subsidiëring van de Openbare Waddinxveen speel-o-theek en lopende zaken. Het fractieberaad van D66 staat open voor iede re belangstellende. Te vens zijn de drie D66- raadsleden aanwezig om persoonlijk met een ieder te spreken. Het Waddinxveense echtpaar Hans en Lonneke Jansen- Bergh begon negen jaar gele den met hun eigen bedrijf aan huis, in één kamer en een garage. Later werden twee garages elders gehuurd, maar en het ruimtegebrek werd nijpend. ‘Er komt een moment dat je er genoeg van krijgt dat je GOUDA/ZEVENHUIZEN - Thuiszorgorganisatie De Vierstroom in Gouda en Zorgcentrum De Zevenster in Zevenhuizen bieden sinds deze maand een nieuwe vorm van zorg voor .ouderen in Zevenhuizen- Moerkapelle. De beide in stellingen werken al enige t(jd samen. Uit onderzoek bleek dat ouderen die uit het zieken huis kwamen en nog wel verpleging nodig hadden, niet altijd aangepaste zorg konden krijgen. Langer in het ziekenhuis blijven was dan de enige mogelijkheid. De Vierstroom en De Ze venster vonden een oplos sing door het opzetten van een wijkunit. Een wijkunit is een eenpersoonsappar tement in het verzorgings huis. Hier kan de cliënt direct uit het ziekenhuis opge vangen worden en de beno digde zorg en verpleging krijgen. Bij opname wordt ervan uitgegaan dat de cliënt binnen dertien we ken naar zijn eigen huis terugkan. Wie meer informatie wil over het nieuwe zorgaan bod kan terecht bij De Vierstroom Zorglijn (tel. 0182-594500) of bij Zorg centrum De Zevenster (tel. 0180-637111). WADDINXVEEN - In het Gouwebad ‘de Sniep* (Sn- iepweg) is dinsdag 11 maart weer gezwommen voor het B-diploma. Na mens de Nationale Raad was H. Hartkoorn als afge vaardigde aanwezig. De beoordelingscommissie be stond uit W. van Minnen, R. Hogerbrugge en C. Slagter. Er waren deze keer 21 kandidaatjes die allen zijn geslaagd. Hun namen zijn: Sander Baggerman, Wes ley van der Voort, Aschwin van Zoest, Emma Govers, Yvanka de Jong, Kelly van Herk, PrisciUa Appel, Chennel van der Meer, Harmen Bregman, Joey Switzar, Laurens Rip, Le on de Jong, Linda Vis- scher, Pieter Krijgsman, Willem Krijgsman, Laura Bouwens, Timo Vermeu len, Niels Smink, Dewi Vermeulen, Mark de Kruyf en Amo Uithol. delen van Citroën, het Franse automerk dat hij al vanaf 1976 vertegenwoordigt. De afgelopen jaren maakte Noor- van de aanbieder af' De> degraafs Automobielbedrijf kinderboerderij bleek hier van niets af te weten en de waarde van de pennen was minimaal. Duitsland electrische drijvingen voor rolluiken, zonweringen, rolgordijnen en garagedeuren van klein tot groot. ‘Onze klanten zijn dealers, fa brikanten en wederverko pers1, zegt Hans Jansen. ‘Wij hebben in onze sector een goede, redelijk vaste klanten kring. Waar nodig passen wij onze producten aan de Neder landse markt aan*. Verkopen aan particulieren doet Elero niet. ‘Onze aan drijvingen en besturingen zijn niet rechtstreeks te ge bruiken. Ze moeten altijd er gens in‘, legt Hans Jansen uit. Hij en zijn zoon Erik doen de buitenverkoop. Lonneke Jan sen en administratie. In totaal werken in het Waddinxveen se bedrijf zes mensen. ‘Elero loopt in Duitsland voorop. Op de internationale vakbeurs in Stuttgart werden computergestuurde beheers systemen voor zonnescher men van gebouwen geïntro duceerd en daar was veel be langstelling voor'. “We werken in een sterk groeiende markt en ik ver wacht dat die groei van elek trische bestuurssystemen WADDINXVEEN - Vorige week donderdag 13 maart heeft J.M. Geluk van Autobe drijf Boonstoppel BV te Wad dinxveen de zilveren legpen ning met bijbehorende oor konde van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland ontvan gen. De legpenning, verfraaid met de beeltenis van de Romeinse handelsgod Mercurius, werd in besloten kring door direc teur A. Boonstoppel jr. uitge reikt ter gelegenheid van het 25-jarig dienstverband van de heer Geluk. De zilveren legpenning drukt de waardering uit voor de wij ze waarop de jubilaris zich heeft ingezet voor het bedrijf en op die wijze ook de ontwik keling van de regionale eco nomie mede heeft bevorderd. WADDINXVEEN - ’Elero Aandrijvingen en Besturingen BV heeft vrijdagmiddag 14 maart aan de Staringlaan 14 in Waddinxveen-Noord officieel de deur van een le voorleeswedstrijd mag zich nieuw bedrijfspand geopend, voorleeskampioen van de re gio Boskoop-Alphen aan den De groeiende vraag naar elec- Rijn noemen. Bovendien mag trische bedieningen in de hij of zij deze streek vertegen- zonweringsbranche maakte i /I j _i mij ~x moo i staat en zes werknemers telt, een verhuizing van de Dorp straat- naar een ruimere be huizing noodzakelijk. Het nieuwe bedrijfspand aan de Staringlaan was tot vorig jaar eigendom van de wo ningbouwvereniging Wad- Een medewerkster van een verzorgt de boekhouding winkel in ’de Passage’ is het Koen Noordegraaf in het ma gazine ’Kringnieuws’ van de Rabobank Waddinxveen. De afgelopen jaren zijn het vooral voorbeelden van mo derne tuinbouw-technologie worden verschillende produc- geweest die tot motto werden ten uit de voedingstuinbouw gekozen. Verleden jaar stond onder het officiële Agro Mi lieu Keur op de markt ge bracht. Een groot deel van de bloe- menkwekers werkt volgens aspecten van het tuindersvak het Milieu Plan Sierteelt gekozen omdat blijkt dat de bezoekers van de agrarische open dag steeds meer infor- straat met een verblijf vijfjaar. de eigen christelijke Dankzij voortgaand succes moest wederom worden uit gekeken naar een grotere ruimte, die gevonden werd in het door de woningbouwver eniging Waddinxveen afge stoten gebouw aan de Sta ringlaan. Aan de hand van meege- Dit pand met een vloeropper- brachte foto’s zal hij dit on derwerp verder uitwerken. Het publiek kan kijken naar de groei van perkgoed, gera niums, rozen, gerbera’s, zo- merbloeiers, hangplanten, germini, potplanten, chry santen, tomaten, anjers, yuc ca’s, tropische planten, papri ka’s en orchideeën. opengebroken citroën-dealer Koen Noordegraaf VADDTNXVF.EN - In d<> dan ook een constante groei door. Sinds het autobedrijf in 1988 gevestigd werd aan de Noord kade is er sprake van een ste- Tijdens het loskoppelen van vige groei. Óp een terrein van een aanhangwagen bij een met afstandsbediening, zich benzinepomp aan de Dreef had men de zaak niet geheel bouwd is, kan het bedrijf goed - uit de voeten. Dat moet ook wel, want er is een constante voorraad van ongeveer tachtig gebruikte wagens. ‘Zien doet kopen*, weet autodealer Koen Noor degraaf. Een importeur streeft naar vergroting van het markt aandeel. Van de dealer ver wacht hij dezelfde ambitie. Praktisch betekent dit dat de dealer bereid moet zijn om te investeren. Dat doet Koen Noordegraaf. In Veenendaal opent hij een dinxveense werkgroep Na- gloednieuw bedrijf met tien tuur- en Milieu-Educatie medewerkers. En dat is nog houdt zaterdagmorgen 22 maart voor belangstellenden weer een natuurwandeling op het pad bij de rioolwaterzui veringsinstallatie aan de Wil lem de Zwijgerlaan. Het gebied is bij veel wande laars bekend om zijn blauwe reigerkolonie (in 1996 waren er 16 bezette nesten). Op de plas zijn regelmatig kuifeen- den en futen te zien. De nestkasten die er hangen worden door diverse soorten zangvogels bezet. Wat de flo ra betreft komen er over een jaar genomen meer dan hon derd soorten wilde planten voor. In het voorjaar zijn dat speenkruid en klein hoefblad. De wandeling duurt ongeveer anderhalf uur en begint ko mende zaterdagmorgen om tien uur aan de Willem de Zwijgerlaan bij de Willem- Alexandertunnel. Het is be langstellenden aan te bevelen een verrekijker mee te ne men. niet alles. In de tweede helft van volgend jaar staat er op nieuw een bedrijfsopening’el- enige aarzeling de toekomst ders in Nederland’ op het pro gramma. ‘Je bent constant bezig in te spelen op de wensen van de klant*, zegt Koen Noorde graaf. ‘Die klant wil bij één adres terecht kunnen en overtuigd zijn dat er sprake is nieuwe modellen gewerkt. De van een goede verhouding ontwikkelingen gaan door, tussen prijs en product*. De Berlingo bijvoorbeeld, een De inbouw van een Ipg-instal- nieuwe kleine bestelwagen, latie, een airco, afhandeling doet het op dit moment ont- van schade, het onderhoud aan de steeds gecompliceer dere motor- en uitlaatsyste men: om dat allemaal te kun nen bieden is er heel wat goed aantrekkelijke auto. opgeleid personeel nodig. Naast activiteiten als APK- Voor die goede opleiding keuringen en WN-veilig- wordt gezorgd. De medewer- heidsinspecties werkt Koen kers volgen regelmatig bij- Noordegraaf met de Nationa- scholingscursussen om ’bij de le Autopas, die klanten de ze- tijd’ te blijven. Bovendien kerheid geeft als ze een occa sion kopen dat bijvoorbeeld de stand van de kilometertel ler geen ’gekleurd’ beeld Hans en Lonneke Jansen-Bergh vormen de directie van 'Ele ro Aandrijvingen en Besturingen BV'. (Foto: Sjaak Note- boom). sche processen bij de groei en LTO-NTS Glastuinbouw gaat bloei van gewassen en over de de deelnemende regio’s advi- sturingen BV importeert uit milieuvriendelijke gewasbe- aan' Er worden 12 voorlezers ver wacht van scholen uit Alphen aan den Rijn, Bodegraven, Boskoop, Hazerswoude, Ter Aar, Hoogmade, Leimuiden en Rijnsaterwoude. De regionale ronde wordt ge houden door de Openbare Bi bliotheken van Boskoop en Waddinxveen (Van Mecklen burg Schwerinlaan). De pre- I sentatie en het entertain ment wordt verzorgd door Ti ny en Tony Macaroni van Pïatvoer Producties. In de-jury zitten F. Bromberg (kjïïderboekenschrijver uit Bodegraven), mevrouw S. Marcus (redactrice) en R.A.A. Rbza (directeur rooms-katho- lieke basisschool De Regen boog uit Waddinxveen). De winnaar van deze regiona- WADDINXVEEN aan de Noordkade in Waddinxveen - waar onder lei- Bij één auto werd de ruit van ding van Koen Noordegraaf twaalf mensen werken - een portier ingeslagen en wordt dezer dagen uitgebreid met een eerste filiaal in werd een autoradio ont- Veenendaal, waar tien mensen komen te werken. Een vreemd. Bij de andere is het tweede filiaal ’elders in Nederland’ volgt in 1998. gebleven bij een geforceerd portierslot. woordigen bij de provinciale voor Elero, dat sinds 1988 be- ronde. ledrijfspand van 'Elero Aandrijvingen en Besturingen BV' aan de Staringlaan »en-Noord Aan 'Kom in de Kas' op zaterdag 5 april dinxveen door 15 bedrijven aan de Abrah deelnemende tuinbouwgebie- Zesde Tochtweg meegeaaan. (Foto: Kom in de Kas), den. Jaarlijks bezoeken in heel het land meer dan 160.000 mensen woonkamer en de rest van je bouwbedrijven, huis voortdurend vol met mo- toren liggen*, zegt Lonneke Jansen. ‘We waren dan ook heel blij met de nieuwe be drijfsruimte in de Dorp straat, waar wij vijf jaar met plezier hebben gewerkt*. ‘Toen ook dat pand te klein werd hebben we even aan nieuwbouw gedacht, maar deze plek aan de Staringlaan is echter een veel betere op lossing. Goed bereikbaar en in een prettige omgeving met matie wensen over de biologi- veel bedrijfsactiviteiten*. Elero Aandrijvingen en Be- «J Kom in de Kas met 15 bedrijven t I i I I l 190 TIJM - 19Ov

Weekblad voor Waddinxveen | 1997 | | pagina 11