weidevogels Vrijwilligers beschermen sMO ill J,. Wielerronde aangekleed met mooi prijzenpakket Open tuindagen Wijsman-hoveniers Demogyjada's van TOOS in sporthal 'de Dreef' trekken veel publiek Drukke weken voor koorleden 'Vox Jubilans1 L Toverbal ART K wil i|ü f 1 E F Concordia: twee mille y;-; Dialezing Kunstkring Randstad komt met 21e 'Werkpocket' w ii|| igK Samenzang in de Bethelkerk o? F. PAGINA 15 Ook in 1996 schoot CDA-sportwethouder Jan Hielema het rennersveld weg. (Foto: Stichting Wielerronde Waddinxveen). In de sporthal 'de Dreef' hield de Waddinxveense gymnas tiekvereniging TOOS twee regionale demogyjada's. (Foto: TOOS Evert Hardendood). leden fe- vrijdag 21 en zaterdag 22 maart twee open tuindagen. (Foto: G.J. Wijsman Hoveniers). Het jeugdkoor treedt op de avond van de Tweede Paas dag op in de Grote - of St. Laurenskerk te Rotterdam. Hier is een groot Paasconcert georganiseerd, waarbij het jeugdkoor samen met de ko ren ’Jubilate Deo’ uit Wou denberg zijn uitgenodigd te april in de Goudse Schouw burg te Gouda. Het is voor het eerst dat Vox Jubilans’ in deze ruimte concerteert en ook voor het eerst dat er in een aantal instrumentalisten mee, onder wie Herman en Henk-Jan Drost met hun trompetten. Jan Mulder heeft de leiding van de koorzang en zal ook de André van Vliet bespeelt de vleugel en Han Kapaan be speelt de hobo. Na al deze optredens wach ten de koorleden van Vox Ju bilans’ en jeugdkoor voor de zomervakantie nog optredens in Amersfoort (woensdag 23 april), Waddinxveen (maan dag 5 mei), Huizen (donder- vrijwilligers, die de nesten opzoeken en markeren, kan dat uitkomst bieden. Iedereen die van eind maart tot half juni ongeveer vijf uur pen met het organiseren van deze samenzangavond het zingen van geestelijke liede ren te bevorderen. Zij hopen tevens dat mensen die niet zo vaak een kerk bezoeken, naar de Bethelkerk komen om te zingen over Pasen. Fedde Jonkman heeft de Stichting Wielerronde Wad dinxveen inmiddels laten we ten niet persoonlijk aanwezig te kunnen zijn tijdens de koersen. Hij laat zich bij het lossen van het startschot voor de amateurs om vier uur ver vangen door CDA-sportwet houder Jan Hielema. demonstratiegroep FoKus I was met twee dansen ook goed vertegenwoordigd. uitsluitend geestelijke koor werken wordt gebracht. Vox Jubilans’ en jeugdkoor brengen deze avond een keur aan koorwerken ten gehore, waarvan verschillende spe ciale verzoeknummer van het ling een aantal dansen zien, zoals een mangodans, een dans met swingende spoken, de taraboemboembanddans, een dans met chocoladevla en cadeautjes en een dans op muziek van ’Kinderen voor Kinderen’ met de titel Voor lopig niet verliefd*. Tijdens de avondvoorstelling waren het voornamelijk de dansen van FoKus I II die het oog streelden. Alle dames van FoKus II hadden voor hun dans ‘Take it to the top* zelfs hun haren laten vlech ten. Met hun streetdance lieten ze een moderne dans zien, aan gepast aan deze tijd. Ook de WADDINXVEEN - De leden van de Waddinxveense Her vormde Gemengde Zangvereniging Vox Jubilans’ en het jeugdkoor bereiden zich voor op in totaal vier con certen in Katwijk, Gouda en Rotterdam. WADDINXVEEN - Het startsein voor de amateurs tij dens wielerronde in het hart van Waddinxveen op Tweede Paasdag (maandag 31 maart) zal opnieuw wor den gegeven door CDA-sportwethouder Jan Hielema. Hij vervangt burgemeester Fedde Jonkman. veen op de mat zal vallen. Om in aanmerking te komen voor één van de vele aantrek kelijke prijzen moeten eieren met letters gezocht worden, die ’verstopt’ zijn in de Ron- dekrant. Alle letters op een rij levert de oplossing van de prijsvraag op. Deelnameformulieren kun nen worden ingeleverd bij bloemsierkunst Mia en Wim Rip, Dorpstraat 48 (tot en met zaterdag 29 maart), Shell Boonstoppel, Juliana van Stolberglaan (tot en met zondag 30 maart), Gall en Gall, Dorpsstraat 129, Zeven huizen en op Tweede Paas dag (maandag 31 maart) tot 15.00 uur op het parcours bij het podium. De trekking van de loten ge schiedt op Tweede Paasdag omstreeks 15.45 uur voor de De recreatiedansgroepen van TOOS lieten eveneens mo derne en gevarieerde dansen zien. Na afloop was de dans- leiding van TOOS volop te vreden over de uitvoeringen van ‘hun* dansers en over het verloop van de gehele demo gyjada. De dansdocenten van nu opmaken voor hun eigen voorstelling ’Trippie II’ die zaterdag 14 juni in de Goudse Schouwburg gegeven gaat worden. WADDINXVEEN - Egypto loog Réne van Walsum van de Rijksuniversiteit van Leiden houdt donderdagavond 20 maart om acht uur een uitvoe rige dubbele dia-lezing in de zaal van de hervormde Imma- nuëlkerkgemeente Centraal staat de vraag in hoeverre men criteria en (voor)oordelen kan hanteren ten aanzien van Westerse kunst en hoe die van toepas sing zijn of betrekking hebben op de oud Egyptische kunst. Onder andere ten gehore zal worden gebracht ’Psalm 56’, ’The Holy City’ en ’Halleluja’ uit The Messiah. De koren worden muzikaal onder steund door Jan Mulder op een speciaal voor deze gele- G.J. Wijsman; ‘Wanneer wij een tuin ontwerpen moet het zo zijn dat men een stukje van zichzelf hierin terug vindt, de mensen hebben vaak zelf al enkele basis ideeën en wensen. Het is onze taak hier goed naar te luiste ren en dit aan te vullen met onze kennis ervaring en cre ativiteit*. ‘Wij zijn nu zo’n achttien jaar actief als hoveniersbedrijf en nog steeds hebben wij trouwe klanten vanuit de beginperio de. Wanneer men eenmaal bij ons klant wordt, blijft men ook. De meeste van hen zijn dan ook goede kennissen ge worden*. ‘Onze kracht is dat wij de ont wikkelingen op tuingebied nauwkeurig volgen, daarbij alleen nieuwe producten in onze ontwerpen toelaten met voldoende kwaliteit en in houd voor een langere ter mijn*. ‘Ook zijn wij voortdurend be zig met het ontwikkelen van nieuwe producten of nieuwe toepassingen van reeds be staande producten. Tuinen moeten geen eenheidsproduct worden maar moeten de per soonlijke smaak van de op drachtgever weergeven*. vestigingen marktleider in Nederland. Jaarlijks helpt zij ongeveer 300.000 mensen aan een tijdelijke baan en tienduizenden opdrachtge vers bij het oplossen van hun flexibiliseringsvraagstukken. Het Waddinxveense hove niersbedrijf hoopt op deze manier nog beter in te kun nen spelen op de meest actu ele vragen en wensen van de Woensdag 19 maart 1997 weekblad voor waddinxveen WADDINXVEEN - Uitzend bureau Randstad (Nesse) heeft voor relaties en geïnte resseerden de 21e editie van de Werkpocket uitgebracht. Een handzame pocket voor bedrijven, instellingen, wer kenden en werkzoekenden met nuttige informatie over werken en werk. De Werk pocket is in 1978 ontwikkeld om uitzendkrachten te infor meren over alle regelingen op het gebied van sociale zeker heid en werk. Inmiddels wordt de Werkpocket niet al leen door uitzendkrachten geraadpleegd, maar ook door schoolverlaters, werkzoeken den, werknemers, werkge vers en adviserende instellin gen. In de Werkpocket wor den alle aspecten die samenhangen met werk uit voerig behandeld. Zo wordt onder meer aandacht besteed aan sociale wetgeving, stude ren, belastingwetgeving, wer ken in het buitenland, VUT en pensioen. Ook wordt inge gaan op nieuwe ontwikkelin gen ten aanzien van de ziek tewet. De Werkpocket wordt ieder jaar opnieuw herzien en bevat alle recente cijfers en bepalingen. Dit jaar zijn dat onder andere de invoering van de Algemene Nabestaan denwet (ANW), de privatise ring van de ziektewet en de nieuwe fiscale mogelijkheden ten aanzien van secundaire arbeidsvoorwaarde. De opla ge voor 1997 bedraagt hon- dervijfenzestigduizend exem plaren. Randstad Uitzendbu- te zijn van het succes van de reau is met haar ruim 300 ronde en hoopt op een zonni ge Tweede Paasdag voor zo wel deelnemers als toeschou wers. WADDINXVEEN - De za terdag 15 maart door de Waddinxveense muziek vereniging ’Concordia’ ge houden rommelmarkt in het clubgebouw De Hoge Noot (J.W. Frisoweg) is weer goed verlopen. Dit komt mede doordat Concordia veel spullen heeft gekregen voor deze vooij aarsrommelmarkt. De opbrengst bedraagt ƒ1.195,-, f welk geld ge bruikt zal worden voor aanschaf van bladmuziek en muziekinstrumenten. Ruim voor de ‘officiële* openingstijd stond er al een aantal kopers te wach ten. Van acht tot twee uur was er een aardige stroom van kopers. In beide loka len stonden diverse artike len, zoals electrische appa raten (tv’s, radio’s, lam pen), huishoudelijke artikelen (kopjes, mokken, borden, bestek, glaswerk), boeken en speelgoed. koor hierna ’Jezus mijn Hei land, groot is Uwe liefde’. Het jeugdkoor laat zich horen in het opwekkingslied ’Hij kwam bij ons, heel gewoon’ in een bewerking van Jan Mul der en samen met de solist Pieter Vis in de negro-spiritu- al ’Were you there?’ Naast de koorzang staat er ook samenzang en instru mentale soli van de gebroe ders Brouwer en de violist met orgel op het programma, zoals een fantasie over het lij- denslied ’Ik wil mij gaan ver troosten’. De Waddinxveensde predi kant ds. A.W. van de Plas zal de avond openen en sluiten en verzorgt tevens een korte meditatie. Een volledig pro grammaboekje met alle tek- zijn de bloeiende planten op het terras en balkon aan de beurt. Dan volgt een periode van onderhoud en genieten van alles wat groeit en bloeit, alvorens het najaar met zijn specifieke werkzaamheden weer voor de deur staat. De open tuindagen worden daarom dit jaar méér gekop peld aan deze perioden. Het thema van de komende tuin- Sja- dagen is tuinontwerpen. La ter in het jaar zullen er nog andere thema’s worden ge presenteerd. G.J. Wijsman Hoveniers zijn gespecialiseerd in het op pa pier vertalen van tuinwen- sen-en ‘dromen*. Op creatieve wijze worden ontwerpen ge maakt die zich vooral ken merken door het gebruik van ‘eerlijke* materialen, sfeer en kleur het hele jaar door. De Stichting Wielerronde Waddinxveen viert haar eer ste lustrum met een grandio ze prijsvraag waarmee aan trekkelijke prijzen te verdie nen zijn. De hoofdprijs is een reische- que ter waarde van f 1000,- te besteden bij reisburo Royal Tours in Alphen aan den Rijn. De tweede prijs is een hardhouten tuinbank van de houthandel Houtex. De overige prijzen zijn een campingset bestaande uit vier tuinstoeltjes met tafel, twee boormachines (Formi- do), twee waardebonnen (La Lingerie) en vijftig screensa vers (Rabobank Waddinx veen). De prijsvraag is opgenomen in de Rondekrant die volgen de week in zo’n 20.000 huis houdens in de regio Waddinx- Regionale demogyjada’s (de monstraties van gymnastiek en jazzdans) zijn dansfestij- nen waarbij dansgroepen vanuit heel Nederland; die verschillende vormen van jazzdans beoefenen, de moge lijkheid krijgen om hun dan sen aan het publiek en ande re deelnemers te tonen. Hierbij maakt het niveau niet uit. Iedere dansgroep, onge acht leeftijd, vaardigheid en samenstelling, kan aan één van de 26 regionale demogy jada’s die dit seizoen worden gehouden meedoen. In Waddinxveen werden de eerste en de tweede regionale demogyjada van dit seizoen gehouden. Er waren tijdens de demogyjada geen prijzen te winnen voor de beste of de origineelste groepen. Het pu bliek waardeert elke groep met een applaus. De beste of origineelste groepen worden uitgenodigd voor de landelij ke demogyjada in november in het Haagse Congresge bouw. Tijdens de Waddinxveense demogyjada waren verschil lende verenigingen vanuit het land naar de sporthal ’de Dreef gekomen. In totaal lie ten 49 verschillende groepen aan het toegestroomde pu bliek hun dansen zien. Verdeeld over een middag- en een avondvoorstelling, waar bij de middagvoorstelling to taal uitverkocht was en enke le toeschouwers teleurgesteld naar huis toe moesten, lieten 9 verenigingen hun dansen zien. In de middagvoorstelling lie ten voornamelijk de kinder groepen hun dansen zien. In de avondvoorstelling waren voornamelijk de tienergroe pen en de volwassenen aan de beurt. TOOS was in totaal met 17 dansen goed vertegenwoor digd. In de middagvoorstel ling werden er 8 dansen ge showd. In de avondvoorstel ling gaven 9 groepen van TOOS, waaronder FoKus I II en twee demonstratiegroe- pen van de jazzafdeling, acte de présence. De kindergroepen van TOOS lieten in de middagvoorstel- voor zijn rekening nemen. Deze paaszangavond begint om acht uur. Een bijzondere uitnodiging bezoekers. voor het geven van een con- Het werk van G.J. Wijsman eert, ontving het bestuur ’Vox Hoveniers wordt sterk bein- Jubilans’ van de Waddinx- ~’--J J1--i -- veense familie D. Oosterom. is vrij. Het is inmiddels al een tradi tie van vele jaren dat ’Vox Ju- tweetal neemt bilans’ met jeugdkoor op de vooravond van Pasen zingen in de St. Janskerk te Gouda. Ieder jaar weer bestaat er voor dit evenement een grote belangstelling. De passie en paasstonde in deze monu mentale kerk is ditmaal za terdagavond 29 maart om acht uur. De ruim 160 koorleden van Vox Jubilans’ en de 40 jeugd- koor-zangers en zangeressen kondiging kreeg, laten zich hier muzikaal be- Dit concert, met daarbij ook geleiden door Pieter Vis (bas- receptie, wordt gegeven op 3 bariton), Peter van Essen (vi ool), Gebroeders Brouwer (trompet) en Jan Mulder op het grote Moreau-orgel. Het geheel staat onder de muzikale leiding van dirigent die ruimte een concert met Pieter Stolk. Deze bekwame koorleider is alweer ruim 16 jaar aan Vox Jubilans’ ver bonden. Van zijn hand zingt het koor ook deze avond weer een aan tal koorwerken, waaronder het prachtige ’Op Jezus be- jubilerende echtpaar, grafenis’, waarin de dames- en herenpartijen elkaar af wisselen. Heel indrukwekkend is ook het werk van de Engelse com ponist Maunder, getiteld ’Be fore Pilate’. Dit werk doet sterk denken aan de Passion- genheid gehuurd groot orgel, muziek, waarin het volk bij Pilatus schreeuwt om de kruisdood van Jezus. Als scherp contrast zingt het Verder werkt ook de bekende sopraan Riet den Hertog aan het concert mee. Deze van oorsprong Waddinxveense zangeres heeft nog verschil lende jaren deel uitgemaakt van Vox Jubilans’, zodat dit concert na een aantal jaren weer een hernieuwde kennis making wordt. De algehele leiding van dit speciale con cert is in handen van dirigent Pieter Stolk. Dirigent Pieter Stolk van 'Vox Jubilans' is sinds mei 1981 ..1 verbonden aan de Waddinxveense Hervormde Gemengde gaan begeleiden. Zangvereniging 'Vox Jubilans'. dag 5 juni), Elburg (zaterdag G.J. Wijsman Hoveniers houdt aan de Tweede Bloksweg op 7 juni) en wederom Waddinx- vrijdag 21 en r -J-- ---- veen (zaterdag 28 juni). WADDINXVEEN - Afgelo pen zaterdag. 15 maart is in de sporthal ‘de Dreef* in Waddinxveen door de jaz zafdeling van de Waddinx veense gymnastiekvereni ging TOOS twee geslaagde regionale demogyjada’s gehouden. Het eerste concert is woens- sten - wat tevens dient als dagavond 26 maart om kwart toegangsbewijs - is op de voor acht in de Nieuwe Kerk te Katwijk aan Zee. Voor de derde achtereenvolgende maal is Vox Jubilans’ daar jaar hebben gratis toegang, uitgenodigd door een plaatse lijke evangelisatiecommissie. Deze commissie organiseert jaarlijks met het oog op Pa sen in de Stille Week een zangavond. Naast Vox Jubi lans’ onder leiding van diri gent Pieter Stolk werkt er ook mee het plaatselijke her vormde gemengd koor ’Imma- zingen. Verder werken er nog nuël’ onder leiding van Frans Cocks. Het prachtige Van den Heu- vel-orgel dat de Katwijkse Nieuwe Kerk - met ruim 1.500 zitplaatsen - rijk is, wordt bespeeld door de eigen samenzang op het hoofdorgel organist Jaap van Rijn. Naast de koorzang van beide koren is er in het programma ook veel samenzang opgeno men. De liederen worden aan elkaar verbonden met gespro ken tekst door ds. W.J.J. Jubilans’ van de Waddinx- vloed door het jaargetijde. Glashouwer, predikant in veense familie D. Oosterom. Het voorjaar begint met het Katwijk aan Zee. De toegang Dit echtpaar viert donderdag maken van plannen, aanleg- 3 april het feit dat zij 40 jaar gen en renoveren. Vervolgens geleden zijn getrouwd. Het tevens af scheid van potplantenkweke rij ’Sjaloom Sharon’, waar van zij eveneens vier decen nia geleden de grondleggers waren. Deze beide jubilea en het af scheid was voor de familie re den naast een receptie hun dank aan God te uiten door middel van een concert, wat de mooie naam van loom(vrede)-concert als aan- als kieviten, grutto’s en tureluurs broeden voor het grootste deel (zo’n 80%) op gewoon boerenland. Ze staan echter sterk onder druk, onder andere door ver stedelijking en de intensieve re landbouw. Modern graslandgebruik en een goede weidevogelstand kunnen echter prima samen gaan. Voorwaarde is wel dat boeren en loonwerkens bij hun vooij aarswerkzaamhe den extra aandacht besteden aan de bescherming van wei devogels. Meer en meer veehouders willen dat ook wel, maar ze weten de nesten niet te vin den of hebben er geen tijd avond zelf a ƒ7,50 te verkrij- voor in het voor hen drukke gen aan de ingang van de voorjaar. Samenwerking met kerk. Kinderen tot en met 12 - g i WADDINXVEEN - Het Co mité Samen Zingen van de Centrale Hervormde Ge meente houdt zondagavond 23 maart om half negen in de hervormde Bethelkerk (Bil- derdijklaan) een zangavoncr die in het teken staat van Passie en Pasen. Ds. A.W. van der Plas verzorgt een korte meditatie. Bezoekers van deze zang avond gaan samen psalmen, gezangen en geestelijke liede- en leden ren zingen. Peter Burger be- FoKus I II gaan zich geleidt de samenzang op het orgel en Kees van Garden be speelt het keyboard. Daar naast zullen Maarten Roos (trompet) en Adri Neven (cel lo) hun muzikale medewer king verlenen. Tevens zal het mannenensemble Resonans, onder leiding van Peter Bur ger, enkele liederen ten geho re brengen. Resonans is een dubbelkwartet. De acht man nen zingen hun repertoire voornamelijk acapella (zon der begeleiding). Er zijn rond Pasen veel con certen en zanguitvoeringen, maar op deze avond krijgen de mensen de gelegenheid om, in plaats van te luisteren naar muziek, zelf te musice ren. De zangavond wordt ge organiseerd door het Comité Samen Zingen van de Centra le Hervormde Kerk te Wad dinxveen. Al een aantal jaren worden zangavonden rond Kerst en Pasen georgani- seerd. De organisatoren ho- GOUDA/WADDINXVEEN - Landschapsbeheer Zuid- Holland wil de vrijwillige weidevogelbescherming in de provincie sterk stimuleren. Hiervoor zijn veel vrij willigers en veehouders nodig die mee willen helpen om de weidevogelstand overeind te houden. per week of meer beschikbaar heeft en graag het vrije veld in trekt, kan meedoen. Van vutter tot scholier, van car rièrevrouw tot huisman. Het beschermingswerk kan zowel overdag als in de (vroe ge) avonduren of op de zater dag plaatsvinden. De nieuwe vrijwilligers krijgen, naast een informatiepakket, bege leiding in het veld. Vrijwilligers en uiteraard ook veehouders die willen mee werken aan de weidevogelbe scherming, zijn dus van harte welkom. Meer informatie kan, vrijblijvend, worden op gevraagd bij Landschapsbe heer Zuid-Holland, Postbus 558, 2800 AN Gouda, tel. 0182-524500. jurywagen (tussen de wed strijden voor de cyclosportie- ven en de amateurs). In zijn voorwoord voor de Rondekrant feliciteert Wad- dinxveens burgemeester Fed de Jonkman de Stichting Wielerronde Waddinxveen met het behalen van het eer ste lustrum. De eerste burger merkt daarbij op dat de Ron de van Waddinxveen een tra ditie aan het worden is. Hij schrijft verder overtuigd WADDINXVEEN - G.J. Wijsman Hoveniers aan de Tweede Bloksweg houdt vrijdag 21 en zaterdag 22 maart twee open tuindagen. Afgelopen jaar werkten al ruim 500 vrijwilligers samen met even zoveel veehouders mee aan de vrijwillige weide vogelbescherming. Nieuwe vrijwilligers krijgen een uit gebreid informatiepakket en een ’opleiding1 in het veld. Mede dankzij extra geld van het ministerie van LNV, de provincie Zuid-Holland en de Europese Unie zijn namelijk veldmedewerkers aange steld, die nieuwe vrijwilligers (Foto: Wooning). Weidevogels I I Donderdag en vrijdag koopavond. TER AAF Veldweg 1 (Ingang Kerkweg) tel. 0172-602241 Ltratuin HET GROENE WARENHUIS De Pieris Forest Flame’ heeft het hele jaar blad. Maar dat verandert doorlopend van kleur. Het blad kleurt van stralend rood naar roze, dan crème en tenslotte donkergroen. In het voorjaar heeft ze bovendien witte bloemen. Zet haar op een plekje in de (half) schaduw. Van 12,95 voor 6?5

Weekblad voor Waddinxveen | 1997 | | pagina 15