Kinderopvang geeft ouders schuldgevoel Theo Thijssenschool passeert grens van honderd scholieren Moerkapelse scholieren winnen schoolkampioenschap Collecte voor Simavi Vrouwen laten hun stem horen Coenecoop'schoolkrant doet mee aan competitie Waddinxveen krijgt christelijk jongerenkoor Auto-inbraken Woninginbraak Perkplantjes bij Plusmarkt 'Toi-Toi' brengt 'Vuur in de sneeuw' Fietsen- kijkdaq bij de politie Vespers in Stille Week Woensdag 19 maart 1997 weekblad voor waddinxveen PAGINA 21 Op de foto van links naar I dia voor een aantal maanden van medicijnen te voorzien; de aanleg van een watervoor ziening in India kost ƒ1.500,- WADDINXVEEN - Zaterdag 22 maart zal er weer een fiet- senkijkdag zijn op de binnen plaats van het politiebureau aan de Mozartlaan te Wad dinxveen. Tussen 10.00 en 15.00 uur kan men komen kijken of de eigen vermiste fiets daar mo gelijk tussen staat. Zij die aangifte van vermissing heb ben gedaan, wordt verzocht deze aangifte mee te nemen. De muzikale inleiding van de middag werd verzorgd door muziekgroep ’Globaal’, ter- fabriek (Noordkade) naar Delfzijl, is het schoolteam verheugd dat het leerlingen aantal weer een stijgende lijn vertoont. Zij werken er dan ook hard voor, onder leiding van de schooldirecteur Mike Mertens. Het schoolteam had afgespro ken de dag een feestelijk tin tje te geven. Er was een grote taart besteld. Eén van de ou ders is banketbakker Frank de Graaff en hij had een heer- kinderdagverblijf (Mercuriusweg) mei - de dag voor Moederdag - worden ingewisseld tegen een doos vol plantjes. Men mag ook meerdere bonnen inleve ren. lijk werkstuk geleverd met honderd vlaggetjes. Aan WD-onderwijswethou- der Maria Wientjens-van der intimiteit en gezelligheid op zo’n kleine school de sfeer ten interesseren voor het uitge ven. Tevens wil de opleiding op de ze manier bijdragen aan een verdere De wedstrijd is uitgeschreven door de Amsterdamse HBO- opleiding. Op deze opleiding leren studenten professioneel te werken voor media als tijd schriften, boeken, internet en cd-rom’s. Met het toekennen van een prijs voor de ’Beste school- van roepen de schoolkrant die naar het oordeel van de jury voor zijn lezers het meest ori ginele, aantrekkelijke en interessante De Waddinxveense scholie ren vormen hiermee één van de 106 schoolkrantredacties van HAVO-, VWO- en MBO- Na de eerste ronden werd al snel duidelijk waar de favo rieten voor de eindoverwin ning zich schuilhielden. Een grote groep spelers stond na vier ronden nog ongeslagen aan de leiding. Al snel werd duidelijk dat Hugo vaa Elteren het sterk- ingenomen door Paul Veld huis (De Leilinde). De derde ingaan van de laatste ronde. De sterkste spelers van beide scholen behaalden echter in de finale evenveel punten. Het resultaat van de derde speler van het team was door slaggevend voor de bezetting van de tweede plaats. Hier door bereikte de Rehoboth- De winnende redactie ont vangt een multimediacompu ter en de ’Beste schoolkrant van Nederland’ wisselbokaal. Michael van Eijk (Rehoboth- school) 4,5 pnt 26,0 wp; 10. Dennis Zijderhand (Sjaloom- Bakker (Keijzerschool) 5,0 pnt 28,5 wp; 8. Stefan Rensen Maria Wientjens-van der Vel den hield een toespraakje en complimenteerde de leerlin gen met de fijne school, waar ze op zaten. Daarna sneed ze met Patrick Dekker de grote taart aan en deelde het WADDINXVEEN - Vorige week dinsdag 10 maart was er schoolteam stukjes aan de groot feest op de openbare Theo Thijssenschool aan de product is. De jury bestaat uit Ronald Giphart (schrijver), Anneke Bots (redactrice weekblad Yes) en Frank Schuitemaker, Robin Troost en Cloe Kersten (docent en studenten van de opleiding Boekhandel en Uit geverij van de Hogeschool van Amsterdam). honderdste leerling kon worden begroet. Sindsdien staat op elk schoolraam in grote cijfers 100, hoewel er nu al 110 scholieren zijn. P. Dirven van de Plusmarkt verwacht ruim 2.500 dozen uit te kunnen reiken. ‘Het zal een enorme bloemenzee wor den in de omgeving van onze supermarkt. En om alles nog leuker te maken hebben we grote school worden omdat de in de laatste week van de spaaractie, van 20 tot 26 april, een speciaal tuinthema goede komt‘, gaf de schooldi- in de winkel'. recteur nog aan. WADDINXVEEN - De Wad dinxveense toneelvereniging Toi-Toi’ zit druk in de voorbe reiding van het avondvullen de toneelstuk “Vuur in de sneeuw' van de Amerikaanse toneelschrijver Sam Shepard, dat vrijdagavond 25 en zater dagavond 26 april zal worden school de tweede plaats en De opgevoerd in het ’zolder- theater’ van de wijkschool St. gelijks leven werkzaam voor zijn bedrijf De Gulden Zetel, betekent dit een uitbreiding van zijn muzikale activitei ten. Hij is organist van de Ne derlandse Hervormde Kerk, organiseert regelmatig zang- naar de andere overwinning. Bij het ingaan van de laatste ronde had Hugo aan remise genoeg voor de eerste plaats. In de zevende ronde hadden naast Hugo nog vier spelers kansen om het kampioen- Uitslagen scholen: 1. Keijzer- schap binnen te halen. En ook voor de andere podium plaatsen lagen nog veel leer lingen in concurrentie. De strijd om de eerste plaats WADDINXVEEN - De Plus markt (Zuidplaslaan) her haalt de vorige keer succes volle jubileumspaaractie, waarbij de klanten konden sparen voor een doos met 40 eenjarige perkplantjes. De spaaractie loopt tot en met zaterdag 26 maart. Bij iedere tien gulden aan bood schappen krijgt men een spaarzegel. Tegen een volle kaart met 30 zegels en tegen bijbetaling van ƒ7,98 ont vangt de klant een tegoed bon. Die bon kan op zaterdag 10 wonnen worden. En zie, de lucht klaarde op voor Sander. Kevin Bakker was steken en de partij tegen Ste fan kreeg een gunstige wen ding. Sander Hertog dus naar de derde plaats, vlak voor de ongelukkige Aart Jan van Vliet. Voorzitter Ton Kuiper van WSV opende om kwart over avonden, geeft orgelles en is al twee jaar dirigent van het mannenensemble Resonans, een acapella zingend dubbel- kwartet. De aanstaande dirigent van het jongerenkoor hoopt dat het initiatief aanslaat. ‘Jon geren musiceren met hun hart, dat spreekt me enorm aan', weet Peter Burger. Rob Kooiman, werkzaam in de computerbranche, vindt dat het hoog tijd is voor een christelijk jongerenkoor in Waddinxveen en omstreken. ‘Ik zal niet spreken van een gat in de markt, maar een koor zoals wij dat voor ogen hebben, is in de nabije onge- ving niet te vinden'. ‘Er zijn heel veel jongeren, van 17 tot 30 jaar, die graag willen zingen. Wij hopen tij dens de oprichtingsvergade ring in april te bekijken of we dat goed gezien hebben'. De derde initiatiefnumer, Jan Kooyman, heeft een druk bestaan als freelance journa list. ‘Toch denk ik voldoende tijd te hebben om me in te zetten voor hét nieuwe koor. En buiten dat, ik vind het ge woon heerlijk om te zingen'. ‘Ik houd sowieso van allerlei soorten muziek, maar zingen in een jongerenkoor lijkt me echt gaaf. Daarom hoop ik WADDINXVEEN - In Wad dinxveen wordt volgende week gecollecteerd voor Sim avi, de vereniging voor direc te steun aan medische projec ten in ontwikkelingslanden, zoals Zambia. De plaatselijke collecte wordt gecoördineerd door mevrouw C. Kooistra- Boelmans (Bosboom Tous- saintsingel 18). school Moerkapelle 17 pun ten; 2. Rehobothschool Moer kapelle 13,5 punten; 3. De Leilinde Waddinxveen 13,5 punten; 4. Sjaloomschool Moordrecht 13,0 punten; 5. De Eendragt Zevenhuizen 11,0 punten; 6. Prins Willem- Alexanderschool Waddinx veen 10,5 punten; 7. Dick Brunaschool Waddinxveen 10,0 punten; 8. ’t Reigerbos Zevenhuizen 7,0 punten; 9. Eben Haëzerschool Waddinx veen 5,0 punten: 10. Konin gin Julianaschool 2,0 punten. Leerlingen: 1. Hugo van Elte ren (Keijzerschool) 6,5 pnt Aan het 13e schoolkampioenschap schaken van Waddinxveen namen zaterdag in het Anne Frank-centrum namen 10 scholen met 44 kinderen deel. (Foto's: Waddinxveense Schaak Vereniging). WADDINXVEEN - Drie jonge Waddinxveners hebben het initiatief genomen een christelijk jongerenkoor op te richten. Peter Burger, één van de initiatiefnemers, zal de muzikale leiding van het koor op zich nemen. De oprichtingsvergadering zal op dinsdagavond 8 april om acht uur in de hervormde Bethelkerk (Bilderdijk- laan) worden gehouden. De Waddinxveense Vrouwendag werd gehouden in het cen trum voor kunstzinnige vorming 'Kreater' aan de Kerk straat. De foto geeft een beeld van de forumdiscussie over kinderopvang nu en in de toekomst. WADDINXVEEN - In de Stille Week van zondag 23 tot en met zaterdag 29 maart worden in de her vormde Immanuëlkerk (Prinses Beatrixlaan) ves pers gehouden, waarin predikanten en gemeente leden van de Immanuël- kerkgemeente en de Gere formeerde Kerk voorgaan. Het thema voor deze ves pers is *Blinden en helder zienden op de lijdensweg’. De diensten, die ook door de locale RTW-radio wor den uitgezonden, begin nen om 19.30 uur. Alleen op de Stille Zaterdag be gint de dienst om 22.00 uur. dat er veel jongeren op ons koor komen, dat is wel zo ge zellig'. De initiatiefnemers hopen dat christelijke jongeren uit Waddinxveen en omgeving lid worden. Ook in de omlig gende plaatsen Boskoop, Gouda, Moerkapelle, Zeven huizen en Moordrecht probe ren zij christelijke jongeren enthousiast te maken. Alhoewel ze lid zijn van de Nederlandse Hervormde Kerk in Waddinxveen willen de initiatiefnemers het koor een interkerkelijk karakter geven. ‘We hebben het be wust een christelijk jongeren koor genoemd. We hopen dat jongeren uit verschillende kerken en gemeenten bij ons in de buurt zich daardoor aangesproken voelen', zegt Peter Burger. De oprichtingsvergadering is dinsdagavond 8 april in de Waddinxveense Bethelkerk. Naast het inschrijven als lid is het de bedoeling om onder het genot van een kopje koffie met elkaar kennis te maken. Uiteraard zal er ook al vast gezongen worden. Voor meer informatie kan men bellen met Jan Kooyman, tel. 030- 2612961 of tel. 06-52509692. rechts de initiatiefnemers van het op te richten christe lijk jongerenkoor Rob Kooi man, Jan Kooijman en Peter Burger. negen het toernooi. Hij had waarschijnlijk geen rekening gehouden de Waddinxveense schaakjeugd nog even bezig' te houden. De indelingscomputer wei gerde in eerste instantie dienst te doen. Toen dat euvel genomen was ontspon een verbeten strijd voor de ere plaatsen. Wedstrijdleider Al bert Prins deelde aan het ein de van het toernooi de prijzen uit. WADDINXVEEN - In maart volgend jaar zijn er weer verkiezingen voor de gemeenteraad van Wad dinxveen. De Vrouwenraad Waddinxveen vindt het be langrijk dat vrouwen in alle sectoren van de maatschap pij meepraten, dus ook in de locale politiek. Om meer invloed te kunnen uitoefenen moeten er vol doende vrouwen in de Wad dinxveense gemeenteraad worden gekozen. In de ko mende tijd stellen de poli tieke partijen hun kandida tenlijsten samen. Ook gaan kiezers nadenken over de vraag op wie zij hun stem willen uitbrengen. In dit jaar wil de Vrouwen raad Waddinxveen het be lang van politiek voor vrou wen en het belang van vrouwen in politieke func ties onderstrepen. Dat wil zij doen door geregeld in het Weekblad voor Waddinx veen een vrouw of man aan het woord te laten die in en kele zinnen zegt waarom zij of hij het belangrijk vindt dat vrouwen meedoen in de politiek. Bij de viering van de Inter nationale Vrouwendag, af gelopen zaterdag in het centrum voor kunstzinnige vorming ’Kreater’ (Kerk straat), heeft de voorzitter van de Vrouwenraad Wad dinxveen, Dea van Ringe- lenstein-Verkade de actie gepresenteerd. De eerste reactie onder het motto Vrouwen van Wad dinxveen: óók van de par tij!’ komt van WD-wethou- der Maria Wientjens-van der Velden: ‘De gemeente raad beslist óf en hoeveel geld wordt uitgegeven aan wijk- en buurtbeheer, voor zieningen voor jong en oud, verkeer enz. Beslist u mee, of laat u beslissen? Politiek is een zaak van mannen èn vrouwen!' De initiatiefnemers verwach ten met hun plannen te voor zien in de behoefte van chris telijke jongeren (vanaf 17 jaar tot ongeveer achterin de dertig jaar) uit Waddinxveen en omstreken. Het muzikale repertoire zal bestaan uit opwekkingsliede ren, Engelse hymnes, geeste lijke liederen, psalmen, ge zangen, Israëlische volkslie deren en populair-klassieke nummers. De muzikale begeleiding kan bestaan uit keyboard, piano, orgel, strijkinstrumenten (bijvoorbeeld viool), snaarins trumenten (bijvoorbeeld gi taar), blaasinstrumenten (bijvoorbeeld trompet) en an dere klassieke muziekinstru menten. Peter Burger (29), Rob Kooi man (36) en Jan Kooyman (23) zijn de initiatiefnemers. De jonge Waddinxveners lo pen al enige tijd met het idee rond. Begin dit jaar werden concrete plannen op papier gezet. tog (Keijzerschool). ‘Red Van de ruim 30 aangeschre ven basisscholen uit Wad dinxveen en omgeving had den uiteindelijk slechts 10 scholen met 44 kinderen ge- de plaats behoorde tot de volg gegeven aan de uitnodi- J ging. Op het programma Sander Hertog (Keijzer school) 5,5 pnt 35,0 wp; 4. Aart Jan van Vliet (De Een- Monique Pieters van ’Kwie- bus’ benadrukte ook dat dit naar de ouders ook een steeds terugkerend punt van zorg ik. Bovendien moet een kwalita tief goede zorg geboden wor den zodat ouders ook met een gerust hart hun kinderen kunnen achterlaten. Anneke Bosgra (medisch kleuterdagverblijf Zuidplas) is ook vertrouwd met het fenomeen schuldgevoel, van uit een heel ander gezichts punt. Kinderen met proble men geven vaak een hoop on begrip in de directe omgeving Jozef (Kanaalweg), en plaatsing op het medisch Dit boeiende en aangrijpende kleuterdagverblijf versterkt toneelspel staat onder de des- dit gevoel. kundige leiding van regisseur Koos Schinkel, die al eens eerder met succes werk van Sam Shepard regiseerde. Op het Goudse ATP-eenac- beker ging naar Sander Her- terfestival in 1994 behaalde Koos Schinkel met Cross', gespeeld door de Wad dinxveense toneelvereniging ’Maskerade’, de eerste prijs. Met de keuze van “Vuur in de sneeuw', waarin de proble matiek van twee families die tot elkaar veroordeeld lijken centraal staat, heeft ’Toi-Toi’ het zich zeker niet gemakke- laddersysteem. lijk willen maken. Dit stuk eist het uiterste van alle spelers en speelsters om zowel spel en emotie in een passende ambiance weer te- geven. En juist die uitdaging is groot voor Toi-Toi’. “Vuur in de sneeuw' moet een fan- (Foto: Jtichtmg Vrouwenraad Waddinxveen). .tastische productie worden gemaakt worden, want het schoolteam had een prijs uit geloofd voor de mooiste per groep, ’s Avonds boden de ou derraad en het schoolteam de ouders een drankje aan. Het was een gezellige bijeen komst. Halverwege de avond hield schooldirecteur Mike Mertens een toespraak waar in hij het team bedankte voor hun inzet. Zijn dank gold ook de vaste kern ouders, die eveneens in moeilijke tijden achter de scholen die zich hebben inge- school bleven staan. Verder schreven voor deze landelijke sprak hij zijn waardering uit wedstrijd. voor al die ouders die altijd Tot de ’Beste schoolkrant van weer op school aanwezig zijn Nederland’ zal worden uitge- om hulp te bieden. Mike Mertens merkte op dat zijn school deze dag wel de komst van de honderdste ginele, aantrekkelijke leerling vierde, maar dat er journalistiek intussen al 110 meisjes en jongens zijn ingeschreven. Toch willen we niet een te In Zambia bijvoorbeeld is één arts actief op 20.000 mensen. Om die harde reden klopte gynaecoloog dr. Wim Vlaan deren, in dat land als arts en docent verbonden aan het Chainama Hills College, voor hulp bij Simavi aan. Wim Vlaanderen: ‘Zambia heeft slechts 500 artsen op een bevolking van 10 miljoen. Dat is veel te weinig. Ik ver zorg daarom op het Chaina ma Hills College diverse op leidingen in de gezondheids zorg. Jaarlijks studeren hier ruim 40 studenten af. Zij wor den in drie jaar tijd tot ’clini cal officer’ (een soort huis arts) opgeleid. De aanschaf van noodzakelijke leermidde len is hard nodig en de steun van Simavi is daarbij onmis baar'. Het Chainama Hills College in Zambia voorziet met haar opleiding duidelijk in een be hoefte. Het is het enige medi sche opleidingsinstituut op dit gebied in het land. Inmid- dels zijn er 500 studenten af- kinderopvang bepaalde aspecten daarvan nader te be- gestudeerd; zij werken ver- lichten, spreid over het land in de ve le plattelandsklinieken. Simavi financieert nog veel meer opleidingen voor vroed vrouwen, voor verpleegkun- wijl cabaretière Dorien Mijk- senaar het evenement besloot met haar programma ’Kies pijn’. WADDINXVEEN - Donder- groot feest op de openbare Theo Thijssenschool aan de kinderen uit. dag werd aan de Schaepman- Kerkweg-Oost waar in Patrick Dekker (groep 1) de Als herinnering aan deze dag kreeg de 100e leerling een Voor Peter Burger, in het da- boek van Dagmar Stam aan geboden, met voorin de na men van het team van de school. Na afloop van het taart eten gingen alle leerlingen terug naar de klas. Zij kregen een Velden was gevraagd de taart kleurplaat en als cadeau een te komen aansnijden. Om mapje viltstiften. De kleur- half tien zaten alle leerlingen plaat moest zo mooi mogelijk in de met slingers versierde gymzaal. aan deze verwachtingen te kunnen voldoen. Het medisch kleuterdagver blijf Zuidplas (Kuijperhoeve) werd deze middag vertegen woordigd door Anneke Bosg ra. Deze vorm van dagopvang is meer het voldoen aan een hulpvraag van ouders met kinderen met ernstige proble men. Het is hierbij ook niet aan de ouders om te beslissen over opvang, maar aan het bureau Jeugdzorg te Gouda, die deze plaatsingen realiseert. Halima El Mourabeth van peuterspeelzaal Yasmina (Kerkstraat) benadrukte het belang van een voorziening voor migrantengezinnen. Het is heel belangrijk dat kinde ren voor de basisschoolleef tijd vertrouwd worden ge maakt met de Nederlandse taal. WADDINXVEEN - Op de zaterdagmiddag 15 maart in het centrum voor kunstzinnige vorming ’Kreater’ (Kerkstraat) gehouden Waddinxveense editie van de Internationale Vrouwendag is volop gediscussieerd over de kinderopvang. Er waren verschillende gast spreeksters uitgenodigd om vanuit hun ervaring met hoeve een poging gedaan aan de achterzijde van de woning de schuifpui open te breken. In de nacht van vrijdag op za terdag werd aan de Schie- Na een aantal j aren van leeg- landweg een raam geforceerd loop, mede veroorzaakt door en de woning doorzocht. Een het verdwijnen van de NKF- audio-set, videorecorder en fabriek (Noordkade) cd-speler werden buitge maakt. In het Anne Frank-centrum ste spel liet zien. Met groot (Jan van Bijnenpad) traden gemak liep hij van de ene 10 schoolteams uit Waddinx veen, Moerkapelle, Moord- professionalisering recht en Zevenhuizen tegen van de schoolkranten in Ne- elkaar in het strijdperk, derland. De Moerkapelse Keijzer school werd met ruime voor sprong eerste. Er ontstond een spannende strijd om de tweede plaats tussen de Re hobothschool en basisschool De Leilinde uit Waddinx veen. Beide scholen stonden met 12,5 punten gelijk bij het ging tussen Hugo van Elteren en Aart Jan van Vliet uit Ze venhuizen. Doordat Hugo bij gelijkspel voor de anderen niet meer in te halen was, schoof hij de stelling slim pot dicht zodat er voor Aart Jan geen doorkomen meer aan was en moest berusten in re mise. Hierdoor duikelde de Zevenhuizenaar wel van het podium, want op de andere borden werd daar meteen van ranglijst geprofiteerd. Paul Veldhuis 32,0 wp; 2. Paul Veldhuis (De en Kevin Bakker zagen na de Leilinde) 6,0 pnt 27,5 wp; 3. vrede van Aart Jan hun kans TT schoon om de opengevallen l te nemen. In een bikkelhard gevecht bleef Paul dragt) 5,5 pnt 32,5 wp; 5. Pie ter v.d. Werf (De Eendragt) 5,5 pnt 31,5 wp; 6. Ryan den Drijver (Eben Haëzerschool) derlaag in de 6e ronde tegen 5,0 pnt 32,5 wp; 7. Kevin Hugo van Elteren dan wel kansloos voor de eindover winning geworden, een twee- (Reboboth) 5,0 pnt 27,5 wp; 9. 1 hmo- I" 1 gelijkheden. Daarvoor moest eerst van stonden zeven speelronden clubgenoot Stefan Rensen ge- school) 4,5 pnt 23,5 wp; 11. ingedeeld door het Zwitserse wonnen worden. En zie, de Freek van Oord (Prins Wil lem-Alexanderschool) 4,5 pnt blijven 21,5 wp; 12. Ferron Palyama (Sjaloomschool) 4,5 pnt 20,0 wp; 13. Patrick Stam (Ke ijzerschool) 4,0 pnt 32,0 wp; 14. Ron Droog (Keijzerschool) 4,0 pnt 28,0 wp; 15. Jan Jaap Loef (De Leilinde) 4,0 pnt 27.0 wp; 16. Casper Rensen Ut Reigerbos) 4,0 pnt 26,5 wp. digen en gezondheidswerkers in Azië, Afrika en Latijns- Amerika. Speciale aandacht wordt be- De organisatie was in handen steed aan kleinschalige hulp van de Stichting Vrouwen- aan artsen, ziekenhuizen en raad Waddinxveen en als andere medische instellingen dagvoorzitter trad Maijan St offers op. Er waren stands te bezoeken van de Wereldwin kel Waddinxveen, Amnesty WADDINXVEEN - De Waddinxveense Schaak Vereni ging WSV hield zaterdag 15 maart voor de 13e keer het Allochtone ouders zijn vaak Met het toekennen van een schoolkampioenschap schaken van Waddinxveen. Op nog niet zover dat zij zich re- prijs voor de ’Beste school- de eerste en de tweede plaats eindigden teams van ba- aliseren dat taalontwikkeling krant van Nederland’ beoogt sisscholen uit Moerkapelle. voor de basisschool gestimu- de opleiding jongeren meer te leerd zou moeten worden. Yasmina vervult hierin een belangrijke rol. Tijdens zde forumdiscussie bleek andermaal dat veel ou ders nog steeds kampen met een schuldgevoel als zij hun kinderen voor een deel van de week onderbrengen bij een kinderdagverblijf. in ontwikkelingslanden. Voor ƒ550,- kunnen tien me dische studieboeken worden aangeschaft voor de opleiding International en de Neder- van clinical officers in Zam- landse Bond van Plattelands- bia; ƒ1.000,- is voldoende om vrouwen. een middelgrote kliniek in In- Namens ’Kwiebus’ werd een inleiding verzorgd door Monique Pieters. Als be stuurslid toonde zij een ruim inzicht in het fenomeen kin deropvang in zijn algemeen heid. Door steeds veranderende maatschappelijke en econo mische omstandigheden con stateerde zij een grotere be hoefte aan zorg voor kinde ren. Ouders maken steeds vaker de keuze om de zorg voor kinderen te combineren met betaalde arbeid. Door steeds verdere versobe ring van bijvoorbeeld de na- bestaandenregeling en de grotere verplichtingen bin nen de bijstandswet hebben ouders ook steeds minder vaak een echte keuze of zij him baan zullen opgeven of niet. Er zal dan ook steeds weer een beroep gedaan moeten worden op de overheid om goede voorzieningen te tref fen voor de opvang van kinde ren van 0 tot 12 jaar om het ook mogelijk te maken om WADDINXVEEN - Aan de Boekweitakker werd door middel van het inslaan van een autoruit een radio buitge- WD-onderwijswethouder Maria Wientjens-van der Velden snijdt met Patrick Dekker (groep maakt. Op het bedrijvenpark Coene- coop werd donderdagavond een portierruit ingeslagen. Hier werd de autotelefoon meegenomen. 1) de c; rote taart aan ter gelegenheid van de 100e leerling op de openbare Theo Thijssen- WADDINXVEEN - De schoolkrantredactie van het Coe- necoop College in Waddinxveen heeft zich ingeschre ven als deelnemer aan de door de Hogeschool van Am sterdam uitgeschreven wedstrijd ’Beste schoolkrant van Nederland’. Leilinde werd tenslotte ver dienstelijk derde. De persoonlijke werd aangevoerd door Hugo van Elteren (Keijzerschool). De tweede plaats - met een half punt achterstand - werd plaats in het langst overeind en ver wees Kevin naar de subtop. Sander Hertog was na z’n ne- I >1 I I j'C W B1 iF51 'O'B

Weekblad voor Waddinxveen | 1997 | | pagina 21