WADDINXVE Leerkrachten in de weer met water Boomfeestdag voor ons Boomrouwdag Werkbezoek aan twee moskeeën OFFICIËLE BEKEND EN MEDEDELINGEN WEEK N Rabobank Gouds lentebal volksdansgroepen Boek vóór 31 maarta.s uw vakantie en win uw reissom tesug Koffieconcert Bromfietscontrole u Woensdag 19 maart 1997 weekblad voor waddinxveen R R B N E T E E M E G PARKEERVERBOD A3-GEBIED COLLECTEROOSTER MILIEUZAKEN ONTWERPBESLUIT GROEN BINNENGEKOMEN KAPAANVRAGEN VERKEERSZAKEN WIELERRONDE VAN WADDINXVEEN BOUWZAKEN BINNENGEKOMEN BOUWAANVRAGEN/INGE- DIENDE MELDINGEN Familie VANDENBERG, Oostpolderweg 84 Waddinxveen Rabobank Reizen feöwag cast 161 - tel. (0182) 62 53 36 (FöbdtaTk Reizei; m ock cp zatercbg van 10.00 tot 13.00 uur gecpard.) NIEUWE FOLDERS BROCHURES COMMISSIE VOOR ALGEMEEN BESTUURLIJKE ZAKEN op donderdag 20 maart 1997, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. laatste bomen te behouden. Natuurlijk worden er nieuwe boompjes geplant, maar het duurt jaren voordat deze bo men een leuk formaat heb ben. Wordt het niet tijd dat we een andere mentaliteit krijgen met betrekking tot bomen. Wij vinden allemaal dat het regenwoud in Zuid-Amerika behouden moet blijven, ter wijl het kappen daar vaak ge beurt vanuit een schrijnende armoede. Hier worden bomen gekapt vanwege saaiheid en lichte overlast. Laten we beginnen met oog te krijgen voor de waarde van de natuur in de buurt. Grote bomen zijn beter in staat de lucht te zuiveren dan kleine boompjes. Bovendien kunnen de gelden die besteed worden aan het kappen en herplanten van bomen wel licht beter besteed worden aan het planten van bomen op plekken waar het nog kaal is. Ondersteunende reacties zijn welkom. Deze bijeenkomst werd geor ganiseerd door de Milieu dienst Midden-Holland, de GGD Midden-Holland en het Centrum voor Natuur- en Mi- lieu-Educatie Gouda en oms treken. Medewerking werd verleend door het Hoogheem raadschap van Rijnland en Natuuractiviteitencentrum De Watersnip. De organisaties die in deze bijeenkomst hebben samen gewerkt hoopten op deze ma nier bij de scholen een duide lijk beeld te geven welke les- ondersteunende materialen en faciliteiten in Midden-Hol land aanwezig zijn. De concrete ideeën die zijn aangeboden zijn voor de leer krachten een stimulans om (nog meer) aandacht te beste den aan natuur, milieu en ge zondheid in het lesprogram ma. Het thema water stond eveneens centraal in het acti viteitenprogramma natuur- en milieu-educatie dat de Mi lieudienst in samenwerking met Natuuractiviteitencen trum de Watersnip dit school jaar organiseert in een aantal gemeenten in Midden-Hol land. Voor scholen uit deze gemeenten is de waterbijeen- komst vast een voorbereiding op de activiteiten die zij in het vooijaar met de leerlin gen gaan uitvoeren. LEZERS SCHRIJVEN GOUDA- Zaterdag 22 maart zal voor de veertiende maal in Gouda het jaarlijkse lente- bal worden georganiseerd door de Goudse volksdans groep Eleni en At va’Ani. Het lentebal wordt traditie getrouw gehouden in de aula van de Goudse Scholenge meenschap (Calslaan 99). De toegangsprijs voor volwasse nen bedraagt ƒ7,50 voor le den. Niet-leden betalen ƒ10,- en kinderen voor het kinder bal ƒ1,50. Het lentebal wordt geopend met een kinderbal van 19.00 tot 20.00 uur, gevolgd door een bal voor volwassenen tot 24.00 uur. De muziek wordt verzorgd door het landelijk bekende volksdansorkest Ka- leb. jaar wil hij graag een vervolg afspraak met de Marokkaan se moskee. In dat gesprek staat de jeugd problematiek onder de Ma rokkaanse jongeren centraal. De burgemeester laat het ini tiatief voor dit gesprek over aan de imam van de Marok kaanse moskee. GOUDA/WADDLNXVEEN - Donderdag 13 maart zijn er rond de 40 leerkrachten van basisscholen uit de hele regio Midden-Holland in Gouda bij elkaar gekomen tij dens de bijeenkomst ‘Met water in de weer4. Op de komende Boomfeest dag heeft ons gezin aan de Oostpolderweg niet zoveel re den om feest te vieren. Een flink aantal gezonde, vol groeide bomen in onze straat is namelijk kortgeleden ge kapt. Volgens de afdeling Openba re Ruimte van de gemeente Waddinxveen werd er ge klaagd over de saaiheid van de bomen, over de hoge krui nen en men ondervond een paar weken per jaar overlast van kleine doorntjes. Ook een aantal gemeente-ambtenaren vond de bomen niet mooi. Wij treuren om deze bomen. Wij genoten altijd van de vol le kruinen in het voorjaar en de zomer en van het zingen van de vogels, die daar een veilige plek hadden genoten. We vonden het statige bomen die een mooi straatbeeld te zien gaven. Eén van onze kinderen heeft altijd een speciale band met bomen gehad en het kappen van deze bomen heeft haar erg geschokt. Ze kan er vaak niet van slapen. Het kappen gebeurt in drie etappes. De laatste twee bo men staan vlak bij ons huis. We zijn nu bezig om deze In vijf verschillende works hops kregen zij lessuggesties en informatie over het thema water in relatie tot natuur, milieu en gezondheid. De leerkrachten gingen ook zelf binnen en buiten prak tisch aan de slag met lesma terialen en opdrachten onder andere over waterdiertjes, schoonmaakmiddelen, water zuivering en persoonlijke hy giëne. ZEVENHUIZEN - Zondag middag 23 maart om twaalf uur geeft op initiatief van de culturele stichting De Zeven Muzen het Denner klarinet kwartet een koffieconcert in de Vrijzinnig Hervormde kerk aan de Dorpsstraat in Zevenhuizen. De leden van dit klarinet kwartet zijn Zeger Verhagen, Dorien Keuper, Joyce Vos en Dion van den Berg (ook op basklarinet). Alle vier zijn zij op zeer jeugdige leeftijd be gonnen met het bespelen van de klarinet via de muziek school of de plaatselijke har monie of via lessen van één van de ouders. Wat zij ook ge meen hebben is dat zij op dit moment studeren aan het Utrechts Conservatorium. COMMISSIE VOOR DE BEZWAAR EN BEROEPSCHRIFTEN op donderdag 20 maart 1997, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. WADDINXVEEN - Waddinx- veens burgemeester Fedde Jonkman heeft - zoals vorige week bericht - niet alleen een werk- en kennismakingsbe zoek gebracht aan de Stich ting Islamitische Moskee Al- hyra (Busken Huëtlaan) van de Marokkaanse gemeen schap, maar ook aan den moskee van de Turkse ge meenschap in het Gouwedorp (Staringlaan). Beide ontmoetingen zijn vol gens de burgemeester, die zich vergezeld wist van be- stuursvoorlichtster Ine Jan sen, positief ervaren. Zowel het bestuur van de Ma rokkaanse als de Turkse mos kee legden wensen op tafel voor andere huisvesting. Goe de opvang voor de jeugd is eveneens een gezamenlijk probleem. Opvallend is de werkloosheid WADDINXVEEN - In de om geving van een school is door de politie een kleine brom fietscontrole uitgevoerd. Twee van de vijftien brom fietsen bleken opgevoerd. Voor andere overtredingen kregen drie jongeren een be keuring. Voor de liefhebbers is er eveneens een stand ingericht met cd’s en dansschoenen. In lichtingen kunnen verkregen worden bij Joop Oostveen, tel. 0182-513030, en Petra Berkbouwer, tel. 0182- 372849. die onder Marokkaanse man nen en jongeren groot is. De Turkse gemeenscghap kent deze problematiek niet. Beide gemeenschappen hechten aan het doorgeven van de ei gen cultuur. Als het aan burgemeester Fedde Jonkman ligt blijft het niet bij een bezoek. In het na- VOORAANKONDIGINGEN WERKZAAMHEDEN EN STREMMINGEN VERGADERINGEN GEMEENTERAAD op woensdag 26 maart 1997, aanvang 19.30 uur in restaurant Bibelot, Limaweg 54. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN/INGE- STEMDE MELDINGEN GEMEENTEHUIS GESLOTEN Waddinxveense burgemeester Fedde Jonkman bezocht met zijn bestuursvoorlkhtster Ine Jansen zowel Marokkaanse als de Turkse moskee in Waddinxveen-Noord. (Foto: Sjaak Ho- teboom). r/MJINA J funderings- 1. In verband met asfalteringswerkzaamheden wordt de 3. In verband met de bouw van Amalia van Solmsstraat 8, 1 berk in de achtertuin. VERLEENDE KAPVERGUNNINGEN 24 tot en met 29 maart 1997 SIMAVI I (0182) 624624 Op de agenda o.a.: Bespreking notitie Integraal Veiligheidsbeleid. De agendastukken liggen op werkdagen tijdens kantooi uren in de leeskamer van het gemeentehuis ter inzage. Gemeentehuis postadres telefax Publieksvoorlichting Raadhuisplein 1 Postbus 400, 2740 AK 624760 624500 610401 612570 Ingevolge het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet maken burgemeester en wethouders van Waddinxveen bekend de volgende aanvragen te hebben ontvangen: De agendastukken liggen bij het secretariaat van de com missie op werkdagen tijdens kantoor uren ter inzage. 08.30 - 14.00 uur 08.30- 12.30 uur 19.00-20.30 uur De Centrale balie Publieksvoorlichting is dagelijks geopend van 08.30 - 14.00 uur (vrijdag 42.30 uur). Daarna kunt u voor informatie terecht bij de receptie. De receptie is dagelijks geopend van 08.30 - 17.00 uur (op vrijdag tot 16.30 uur). W. de Rijkelaan ter hoogte van 168/170, 1 boom Piasweg (buiten de bebouwde kom), 15 bomen (deze worden vervangen). Eikenlaan 39, 1 esdoorn en 1 ceder in de tuin. EcoTeam Programma Naar een milieuvriendelijker dagelijks leven stap voor stap in een team met zichtbare resultaten Nieuwe uitgaven zijn: 1-1-2 Daar red je levens mee. Het nieuwe alarmnummer. FfeC rnaxinuTi te wirret bedrag is 5.000,- per reiscMHreeicrrEt. ten van een woonhuis Henegouwerweg 113, het oprichten van drie sheds. In de hal van het gemeentehuis staat een brochuremo- len met een assortiment gemeentelijke en algemene fol ders en brochures over uiteenlopende onderwerpen. OPENINGSTIJDEN GEMEENTEHUIS Alle afdelingen elke werkdag van 08.30 tot 12.30 uur. In de middag kunt u alleen terecht op afspraak. OPENINGSTIJDEN AFVALSTATION, Zuidelijke Rondweg 250 Voor afgifte (grof)vuil en K.C.A. elke werkdag van 10.00 tot 15.00 uur en zaterdag van 09.00 tot 12.00 uur. Indien gewenst, worden de persoonlijke gegevens van degene die een bedenking indient, niet bekend gemaakt. Het verzoek daartoe moet schriftelijk, tegelij kertijd met de bedenkingen, worden ingediend. Alleen wie tijdig bedenkingen uit tegen het ontwerpbesluit, kan later beroep instellen tegen het definitieve besluit. Op Tweede Paasdag, maandag 31 maart 1997, worden de Stationsstraat, Prinses Beatrixlaan, Willem de Zwijgerlaan, Juliana van Stolberglaan en de Kanaalstraat tussen 11.00 en 18.00 uur afgesloten voor alle verkeer in verband met de Wielerronde van Waddinxveen. Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het weekblad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op privacy te buiten gaan worden ge weigerd. Anonieme brieven worden niet gelzen. Brieven onder pseudoniem worden wel ge- l plaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. j P.C. Hooftstraat 32, het plaatsen van een dakkapel op het achtergeveldakvlak. Molenring 111, het gedeeltelijk veranderen en het ver groten van een woning. Prinses Margrietstraat 34, het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woning. Charlotte de Bourbonstraat 4, het gedeeltelijk veran deren en het vergroten van een woning. Vondellaan 37, het gedeeltelijk veranderen groten van een woning Souburghlaan 15, het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woonhuis Piasweg 14, het gedeeltelijk veranderen en het vergro en het ver- OPENINGSTIJDEN AFDELING PUBLIEKSZAKEN Balie voor Burgerlijke Stand, Burgerzaken, Reis- en Rijdocumenten: maandag tot en met donderdag vrijdag dinsdag- en donderdagavond Omleidingsroutes worden aangegeven. De verkeersregeling bij de Hefbrug wordt tijdelijk aan de situatie aangepast. Tegen het ontwerpbesluit kunnen door eenieder tot 17 april 1997 schriftelijke bedenkingen worden ingediend bij het college van Burgemeester en Wethouders. Genoemde aanvragen zijn opgenomen in het Openbaar Register, dat op werkdagen tussen 08.30 uur en 12.30 uur voor eenieder ter inzage ligt bij de afdeling Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu. ■BMi Ingevolge het bepaalde in artikel 4.5.3c van de Algemene Plaatselijke Verordening maken Burgemeester en Wethouders van Waddinxveen bekend de volgende aanvragen te hebben ontvangen: Tot een gedachtenwisseling over het ontwerpbesluit of het mondeling inbrengen van bedenkingen daartegen kan tot genoemde datum een afspraak worden gemaakt (doorkiesnummer 24757, de heerW.P. Kaandorp). Eenieder die meent rechtstreeks in zijn/haar belang te zijn getroffen door verlening van een bouwvergunning danwel instemming met een melding, kan gedurende een termijn van zes weken-, na de dag van verzending/uitreiking van de beschikking een gemoti veerd bezwaarschrift indienen bij het college van Burgemeester en Wethouders van Waddinxveen, Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. Informatie omtrent beschikkingen is verkrijgbaar bij de afdeling Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu (telefoonnummer 0182-624764). Het rooieh van bovengenoemde bomen en hout- opstanden heeft geen gevolgen voor aantasting van natuur-, landschap-, of dorpschoon, als bedoeld in artikel 5.4.2 van de Algemene Plaatselijke Verordening. Eenieder die meent door dit besluit in zijn of haar belang te zijn getroffen kan ingevolge de Algemene wet bestuursrecht binnen 6 weken na publicatie van dit besluit een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij het college van Burgemeester en Wethouders. Voor informatie kunt u terecht bij de afdeling Voorbereiding werken en Verkeer. Tijdens bovenstaande vergaderingen kunnen niet- leden gebruikmaken van het spreekrecht. Over de regels die daarbij gelden is in het gemeentehuis een brochure verkrijgbaar. Beyerincklaan tussen de Bredeweg en de rotonde afgesloten van af vrijdag 18 april 's avonds tot en met 21 april 1997 's ochtends. Indien noodzakelijk kan er verkeer via de parallelweg worden geleid. Gelijktijdig worden werkzaamheden verricht aan de A12 waardoor Waddinxveen vanuit het zuiden beperkt toegankelijk zal zijn. 2. In verband met (o.a.) het stellen van de evenaar voor noodzakelijk onderhoud kan het verkeer op 22 en 24 april 1997 geen gebruik maken van de Hefbrug in Waddinxveen. Langzaam verkeer kan wel gebruik blijven maken van de brug. een aquaduct zal de t provinciale weg N207 tussen Alphen aan den Rijn en Boskoop tijdens het weekend van 4 april 's avonds tot 6 april 1997 's ochtends worden afgesloten. Burgemeester en Wethouders delen mede dat vanaf 20 maart 1997 het ontwerpbesluit ter inzage ligt inzake de aanvraag van: Het college van Burgemeester en Wethouders hebben besloten een beperkt parkeerverbod te gaan instellen in het A3-gebied (Junolaan). Dit met name als gevolg van een groeiende parkeerproblematiek en verkeersonvei ligheid. Vooralsnog wordt volstaan met de bekendma king van het voornemen tot het nemen van dit verkeers- besluit. Degenen die hiertegen bedenkingen hebben, worden in staat gesteld schriftelijk binnen twee weken te reageren. Verder wordt de mogelijkheid gegeven bedenkingen kenbaar te maken in het kader van de inspraakmogelijkheden (Awb) en een nadere toelichting te krijgen op het parkeerplan in het raadhuis op dinsdag 25 maart 1997 van 19.00-19.30 uur. Op de agenda o.a.: een bezwaarschrift tegen een besluit tot verlening van een bouwvergunning voor het gedeeltelijk veranderen en vergroten van een woning op het perceel Herbarenerf 8; Opname in deze publicatie houdt uitdrukkelijk geen uit spraak in omtrent de definitieve besluitvorming. Evenmin kan in dit stadium een bezwaarschrift worden ingediend tegen een voorgenomen bouwplan. een bezwaarschrift tegen een besluit tot het niet instemmen met een melding, ingevolge de Woningwet, inzake het oprichten van een tuinhuisje op het perceel Graanakker 49; een bezwaarschrift tegen een besluit tot afwijzing van een verzoek om een urgentieverklaring ingevolge de Huisvestingsverordening; een bezwaarschrift tegen een besluit tot afwijzing van een verzoek om een woonvoorziening, op grond van de Wet voorzieningen gehandicapten; een bezwaarschrift tegen een besluit tot afwijzing van een verzoek om bijzondere bijstand in de aanschaf kosten van een dieetpoeder; een bezwaarschrift tegen een besluit tot afwijzing van een verzoek om een uitkering ingevolge de Algemene bijstandswet, ter voorziening in de algemeen nood zakelijke bestaanskosten. Het register van verleende bouwvergunningen en meldingen waarmee is ingestemd ligt ter inzage bij de afdeling Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu. Op vrijdag 28 maart (Goede Vrijdag) en maandag 31 maart (Tweede Paasdag) is het gemeente huis de gehele dag gesloten. 624680 624622 Meldpunt discriminatie - Inst. Sociaal Raadslieden 624524 Meldpunt vandalisme aan openbare gebouwen Afval; ophalen grofvuil, informatie en klachten Centraal Meldpunt Zorg Pr. Bernhardlaan 9 Gouwebad "De Sniep" Sniepweg 13d Andere belangrijke telefoonnummers in de gemeentegids Op de agenda o.a.: Voorstel tot machtiging tot het uitzetten van geld. Voorstel tot vaststelling van het Bestuurs- en Managementmodel van de gemeente Waddinxveen. Voorstel tot beschikbaar stellen van een krediet ten behoeve van grootschalig onderhoud aan het regen waterriool in de Eikenlaan en de Lijsterbesstraat. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet ten behoeve van een rioolinspectie in een gedeelte van de Oranjewijk. Voorstel tot het nemen van een voorbereidingsbesluit voorde percelen Middelburgseweg 1 en 1a. Voorstel inzake goedkeuring verhoging tarieven CAI en delegatie goedkeuring en vaststelling van de tarieven en programmering aan het college van Burgemeester en Wethouders. Voorstel met betrekking tot de definitieve vaststelling van de subsidie 1993 en de bestemming van het liquidatiesaldo van de Stichting Welzijn Ouderen Waddinxveen (S.W.O.W.). Voorstel tot het verlenen van een eenmalige subsidie aan verzorgingstehuis "Souburgh" ten behoeve van Thuisdiner, Waddinxveen. Voorstel tot het definitief vaststellen van de subsidies 1995 en 1996 van de Stichting Openbare Bibliotheek Waddinxveen en het voorlopig vaststellen van de subsidie 1997. Voorstel tot het verstrekken van een structurele subsidie aan de Stichting Waddinxveens Welzijnswerk ten behoeve van de instandhouding van de Speel-o-theek. Voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet ten behoeve van de instelling van een knelpuntenpot voor de sportverenigingen. Voorstel met betrekking tot de uitvoering van de WVG in Waddinxveen. Houthandel Alblas B.V. om een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning ingevolge de Wet milieubeheer voor een houthandel en machinale bewerking van houtproducten op het perceel Zuidkade 62. Piasweg 14b, het oprichten van een tuinhuisje Charlotte de Bourbonstraat 19, het plaatsen van een dakkapel op het achtergeveldakvlak Kanaalstraat 4, 6 en 8, het opheffen van gebreken Jan Dorrekenskade-Oost 1, het oprichten van drie lichtmasten. Sterrenlaan-Marga Klompéhoeve, het oprichten van een fiets- annex voetgangersbrug Limaweg 11, het gedeeltelijk veranderen van een woning. SPREEKUREN Burgemeester en wethouders alleen na afspraak via de secretaresses. Sociaal raadsvrouw op werkdagen (behoudens de woens dagen) van 09.00 tot 12.30 uur of na telefonisch afspraak.

Weekblad voor Waddinxveen | 1997 | | pagina 3