Na de zomer begint bouw 104 seniorappartementen Hoge appartementen achter Dorpstraat zijn ongewenst Audiovisueel concert organist Martin Mans Scholieren op bedrijfsbezoek Over onjuist gebruik van de WVG-gelden Boomrouwdag in Waddinxveen (2) Kindertheater in Zevenhuizen Plusmarkt Diwa bij laatste 20 i Jeugddienst Immanuëlkerk Expositie van Aly Kouwenhoven Introductie van chipknip PAGINA IX WOENSDAG 26 MAART 1997 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Het bestuur van de 35 huis- sen de Prins Bernhardlaan en 'de Passage'. (Foto: Archief - Sjaak Noteboom). G.E. VALSTAR Martin (Foto: s ■ed af van alle voorgaande plan nen. Bovendien is het gebied veel te klein voor de geplande 60 woningen. Zo zijn er onvol doende speel- en groenvoor zieningen gesitueerd en zijn er onvoldoende ontsluitings- mogelijkheden voor het toe nemende verkeer op de smal le Veenkade-Kleikade en in de Dorpstraat, waarmee ove rigens het gemeentelijk ver- tale gebrandschilderde men van kerk. De dia’s hebben allen betrek king op de lijdenstijd en de opstanding van Jezus Chris tus. Beeld en geluid verster ken elkaar. Tijdens het improvisatiecon- cert over Passie en Pasen worden dia’s vertoond met De vraag van de bewoners- vereniging ’Het Oude Dorp’ om ook bij de totstandkoming van een bouwplan een actieve WADDINXVEEN/GOUDA - Waddinxveense scholieren uit de hoogste klassen van dertien basisscholen zijn druk bezig geweest bedrijven in het Gouwedorp te ver kennen. sche Bedrijven BV (Oranje- laan), de Koningin Beatrix- huurwoningen aangeboden. Hiervan hebben enkele huur- het recht om mogelijk zonder overleg zoiets te doen (ik fan taseer maar wat, maar je door eer- natuur, die zich naar eigen aard ontwikkelt, ook in een Martin Mans achter het Mo- reau-orael in de Goudse St. Janskerk. Mans Sjaak Noteboom). Wat kunnen wij doen tegen deze ongewenste verspilling van onze WADDINXVEEN - De prij zen bij de Waddinxveense sjoelers (Alberdingk Thijm- laan) - die vanavond (woens dag 26 maart) om half zeven weer verder gaan - zijn de Ook was er vanuit de Unie 55+ veel begrip voor de inzet van de bewonersvereniging om in een zo vroeg stadium woonwensen van senioren en met aanpasbaar wonen ten behoeve van rolstoelgebrui kers. De woningen hebben een woonkamer, keuken, één slaapkamer, inpandige ber ging en een inpandig balkon. Bij de woning komt boven- theer voor bladluizen'. Cor recte gegevens, maar waar niemand enige last van on dervond. Het nut voor vogels, vlinders en andere honingverzame- laars laat ik maar buiten be- Wat betreft de ‘zorg' is de trend geworden ‘zo lang mo gelijk thuisblijven'. Als men dus naar eigen inzicht daar door recht heeft op onont koombare woningaanpassing moet men - of de thuiszorg - daarvoor de gemeente bena deren. Het mag naar mijn er geld ‘over' is omdat de recht hebbenden zich niet (laten) aanmelden. Lezers roep ik op daarover te praten met het Meldpunt Zorg (Prins Bernhardlaan 9, tel. 0182-610401, geopend natuurlijk niet verheugend is. Veel inwoners dienen geen aanvraag in voor een finan- platform wijst ook op andere voorzieningen dan voor indi viduele doeleinden. Het WVG-budget is bedoeld voor individuele voorzienin gen. De PGW wil samen met de gemeente meedenken over hoe men de WVG zo effectief en efficiënt mogelijk kan uit voeren. Dat is een heel goede zaak want het is in principe geld voor wens het platform veel succes op dat meedenken. De muzikale medewerking wordt verleend door het koor laatste keer gegaan naar Ed den Drijver, Erwin Pleus, Dirk Jan van Drunen, Dick Dros, Trudy van Dam, Corry ’t Hart, Cor Faay, Jan van Beek, Marius Kersbergen, Sjaan Faay, Dirk Faas, Cor van Gils, Alex Supusepa, Ma rie van Herk, Simon Supuse- In de eerste maanden van dit Apparatenfabriek jaar vonden en vinden diver se bedrijfsbezoeken voor de leerlingen van groep 7 en acht van de basisscholen 1.200 leerlingen de beroepen manifestatie in het Goudse Crabeth College te laten be- gen? Niets. zoeken. Er zijn drie manieren om je omgeving te beschouwen: 1. Als 'boer' met het motto: Wat kan ik er aan verdienen?' Zo iemand rooit rijpe bomen om hun houtwaarde. van de basisscholen De waarde van houtsnippers plaats. In totaal meldden zich schat ik niet hoog in. 67 basisscholen met 2.196 aan. Het is de bedoeling dat de Spreekwoorden zijn soms van toepassing. ‘Wie kaatst moet de bal verwachten' en Wie zwijgt stemt toe'. Welnu, ik heb geen bal gezien en een meerderheid in de gemeente- plein dus wel goed te kennen, raad zweeg over het onjuiste gebruik van voor de verbouwing van het Gouwebad ’de Sniep’. De gemeente Waddinxveen trekt zich niets aan van zelfs goed gemotiveerde argumen- daarmee afdekken, hetgeen ten. Als de gemeente (inclu sief de niet de wet toepassen de politieke partijen) de wet aan z’n laars lapt, hoe kan ze dan toezien op de naleving ciële bijdrage ‘om langer zelf van de voor de burgers gel- standig te kunnen blijven wo- dende wetten? nen', terwijl ze daar wel recht Wij burgers worden geacht de op hebben. Ik doel hier op wo- wet te kennen. Politieke par- ningaanpassingen en -verbe- tijen die de wetteloosheid be- teringen. wandelen behoren niet aan de macht te zijn. Welke ze kerheid bestaat er dan voor een behoorlijk bestuur? strikt toe te passen dat ie mand geen tegemoetkoming ontvangt omdat er op zijn portiek nog een toegangsdeur Koekoekdreef 27 uitkomt? Waddinxveen Tenslotte toch nog het vol- WVG-gelden gende. Het is verheugend dat de rijksoverheid zo ruimhar tig WVG-gelden beschikbaar stelt. Zo veel zelfs dat ge meenten begrotingstekorten op de inrichting van de eigen woonomgeving. Ter afsluiting concludeerde voorzitter Fedde Jonkman dat er in het algemeen meer i voor de standpunten van buurtbe woners bij de realisering van inbreilocaties. Om de daad bij het woord te voegen nam de LEZERS SCHRIJVEN ZEVENHUIZEN - Aquarel lists Aly Kouwenhoven-Paul exposeert de komende weken een deel van haar collectie in De Bloemenstulp aan de Dorpsstraat in Zevenhuizen. Haar werk wordt voorname lijk geïnspireerd door het bui tenleven in het algemeen en dieren in hun omgeving in vensmiddelenorganisatie waarbij alle Plusmarkten zijn aangesloten. De competitie dient om het kwaliteitsniveau steeds ver der te verhogen en ervoor te zorgen dat Plusmarkt borg overheerste omgeving. Geen hakker, maar een kij ker, die welgemoed de vogel poep van zijn auto poetst als zijn bijdrage aan vogelzang. 3. Als 'streber', onder het motto: ‘Hoe maak ik me zo be langrijk, dat men bereid is mij om mijn functie hogelijk te waarderen?' Zo iemand be moeit zich bij voorkeur met zaken, die hij of zij beter met rust had kunnen laten. Ze ontginnen woeste gron den, bestemmen prima land bouwgrond tot her- in te rich ten natuurgebied, ontwate ren zompig terrein en treffen maatregelen tegen verdro ging, ontwikkelen winkelpro- jecten (waaraan de midden stand wel mee moet doen om niet bij de eveneens opgejaag de concurrentie achter te blij ven) tegen prijzen die de han delsbanken straks met faillis- sementszorgen zullen belastingpennin- belasten, verzinnen verkeers- hinderende maatregelen in het belang van verkeersvei ligheid en vervangen groeien de bomen onnodig door klei nere. Tegen deze - misschien goed bedoelende - maar overijveri ge bemoeials die hun brood verdienen aan onnutte werk zaamheden staan wij mach teloos. Er staat geschreven dat de zachtmoedigen het aardrijk zullen beërven, maar waar schijnlijk is die erfenis dan Men moddert soms liever door in een onaangepaste wo ning. Vooral ouderen gaan er nogal eens van uit dat een mens geen rechten heeft, al of niet gebaseerd op ’principiële zodat het van 6 meter naar zijn mening wel het geval. De nu achter de Dorpstraat voorziene ap- partementenbouw van taal 104 seniorappartementen bij zorgcentrum Souburgh^etoond. Al enkele jaren houdt de Goudse stichting gen bij een bedrijf in hun om geving om zodoende een in druk te krijgen van de be roepsmogelijkheden die er zijn. rende woningen en start van de bouw van de overige 78 woningen. Door de directe verbinding met het zorgcentrum via de loopbrug, kan het personeel van Souburgh optimale dienstverlening bieden aan de bewoners van de senioren woningen. Er zal een 24 uurs- alarme ringssysteem worden aange bracht in de woningen. Sou burgh biedt zorg op maat voor de individuele huurder, zoals bijvoorbeeld verpleging en huishoudelijke hulp. Het zorgpakket wordt in een individueel contract vastge legd en kan naar behoeve worden uitgebreid. Tevens ne bij de vergadering van de raadscommissie voor de ruimtelijke ordening en de woningbouw zitten om hun standpunt te verwoorden. Dat gebeurde zowel monde- het niet zo mag zijn dat de huidige bewoners de dupe worden van ernstige bodem vervuiling in het verleden, waardoor nu uit zuiver finan ciële overwegingen 60 woon eenheden op deze plaats moe- ZEVENHUIZEN - Vanmid dag (woensdag 26 maart) heeft kindertheater Basta in het Zevenhuizense dorpshuis Swanla op initiatief van De Zeven Muzen (centrum voor cultuur en creativiteit) de voorstelling ‘Lekker weertje' opgevoerd voor kinderen van 4-8 jaar. ‘Lekker weertje' is een ver haal over vriendschap en ver langen. Rups en Konijn gaan op zoek naar de lente. Rups woont in de tuin van juffrouw Pruttel. Samen met Kikker, Mol en Konijn beleeft hij al lerlei avonturen. (met gebruikmaking van Round-Up) uitroeien van een fraaie vlierboom die tiental- de beroepenmanifestatie len jaren lang bescheiden en trouw - al CO2 bindende - zuurstof, bloesemschermen, geur, eetbare bessen en rust verspreid had. De beschuldiging Nederland BV (Coenecoop) en de Dick Brunaschool (Zuidplashof) Framec BV (Coenecoop). In Zevenhuizen- Moerkapelle bezocht basis- De Waddinxveense organist over bekende liederen als ’Jezus, leven van mijn leven’, ’Leer mij o Heer Uw lijden recht betrachten’, ’Weest gegroet, gij eersteling der dagen’, ’Op die heuvel daarginds’, ’Christus, onze Heer verrees’ en ’Daar juicht De Waddinxveense organist een toon’.. Martin Mans heeft als be roepsmusicus een eigen im- ontwikkeld. Improviseren is het uitbeel den van een muziekstuk of tekst van een lied en ontstaat spontaan naar van de inhoud. Tijdens het concert in Gouda improviseert de organist en musicus op bekende Passie- en Paasliederen, die door de dia’s worden gevisualiseerd. het bijzonder. Dit werk on derscheidt zich door het re alisme dat aan de dag wordt pa, Jeanette kersbergen, Da- gelegd. vid Sinnema, Dick Esveldt, Meer recent worden ook ‘de Yvonne Kersbergen en Freek elementen' op het doek vast gelegd in een wat surrealisti sche sfeer. Een voorbeeld hiervan wordt in een twee luik getoond. WADDINXVEEN - Het is nog maar zeer de vraag of er plaats. achter de Dorpstraat bij de Veenkade inderdaad dure Door Jan Borger (Unie 55+) hoge appartementen van twee tot drie ton gebouwd werd naar voren gebracht dat zullen gaan worden. Niet alleen door omwonenden, maar ook door gemeenteraadsleden worden vraagte kens gezet bij een dergelijk grote bouwmassa. Platform Midden-Holland) verschillende activiteiten waarvan de bedrijfsbezoeken en de meest bekende zijn. WADDINXVEEN - Het is de bedoeling dat direct na de bouwvakvakantie deze zomer wordt begonnen met de bouw van 52 huur- en 52 koopap- partementen-met-zorg naast zorgcentrum Souburgh (Prins Bernhardlaan). De in twee fasen uit te voeren plannen zijn door Woonpart- ners Midden-Holland ontwik keld in samenspraak met Souburgh en de gemeente Waddinxveen en naar een ontwerp van architectenbu reau Topos (Middelburgse- weg). De bouwaanvraag is inmid dels ingediend en de nieuw- bouwsubsidie is toegekend, de verkiezing ’Plus- Paasdag (maandag 31 maart) geeft de Waddinxveense Op dit moment selecteert een orgelconcert in de Goudse St. Janskerk. Het concert begint om acht uur en is toegankelijk tegen betaling van f 8,- (kinderen en 65-plussers f 6,-). Herhaaldelijk worden wij in Waddinxveen inderdaad pijn lijk getroffen door onverhoed- door menselijke manipulaties se aanslagen op de prettige 'groene' dingen in onze omge ving, zoals het kappen van bomen op beschuldiging van Zo bezochten meisjes en jon- Al enkele jaren houdt de saaiheid en groei. gens van de Rehobothschool Goudse stichting Sta-Op Onlangs was ik getuige van (Sperwerhoek) Partyservice (Stichting Arbeid - Onderwijs het onbarmhartig en grondig Gertjan van der Loo Part- ner (Staringlaan) en Glas beek Finish (Noordkade), De Leilinde (Lindengaarde) J. van den Berg Zn. Waddinx veen BV (Henegouwerweg) en Veldwijk-Van Loon Grafi- Deze activiteiten zijn bedoeld om leerlingen van groep 7 en 8 van de basisschool met de De beschuldiging luidde: school (Zuidplashof) Meubel- veel beroepsmogelijkheden in ‘Spontaan opgekomen en gas industrie Baxmeier BV (Willem de Zwijgerlaan), de Kardinaal (Zuidplashof) Truckservice WVG-pot worden gedaan? Worden we soms verrast door bijvoorbeeld geldje-pik voor het gemeentehuis? Al is er 1996 WVG-overschot van ongeveer 830.000,-, dit achtergronden’, toegezegd dat zij voorrang geeft de gemeente nog niet niet tot aanvragen komt, krijgen bij de toewijzing van het recht om mogelijk zonder De kinderen moeten ten be de nieuwe huurwoningen, overleg zoiets te doen (ik fan- hoeve van hun bejaarde ou- Ook zijn andere, met de hui- taseer maar wat, maar je ders ook meer attent zijn op dige woning vergelijkbare weet het hier nooit). WVG-mogelijkheden, evenals Nog even wil ik opmerken dat vrienden en thuiszorgers. het toch niet aangaat de ge- ‘Petje af overigens voor het ders gebruik gemaakt. De meentelijke verordening zo vele werk dat zij doen, maar meeste huidige bewoners zul- strikt toe te passen dat ie- denk toch eens aan de WVG. len naar de nieuwbouw ver huizen. De huurders ontvangen een verhuis- en inrichtingsver- goeding. Bij architectenbureau Topos (Middelburgseweg) wordt de maquette voor de bouw van in to- \v(> hebben in het Weekblad voor Waddinxveen kunnen lezen dat het Platform Ge handicapten Waddinxveen (PGW) in meerdere opzichten tevreden is met de in overleg mening niet zo zijn dat met de gemeente bereikte re sultaten en dat mag zeker naar voren worden gebracht. De Wet Voorzieningen Ge handicapten (WVG) is er niet Centraal alleen voor de senioren, maar kan en moet ongeacht de leef- 0182-610401, geopend van tijd worden toegepast. Het maandag tot en met vrijdag van 09.00 - 12.00 uur). Overi gens moet wel opgemerkt worden dat het niet ontbro ken heeft aan gemeentelijke voorlichting, getuige de in april vorig jaar overal ver spreide informatiekrant. Op bladzijde 4 van die krant staat over de WVG te lezen: ‘De Wet Voorzieningen Ge handicapten is bedoeld voor mensen die door ziekte of li- gehandicapten. Ik chamelijke gebreken proble men ondervinden bij het wo nen of het zich verplaatsen In ieder geval moet men niet binnen of buiten de woning'. 'overvallen' worden door Waarvan acte, gemeente. De in twee fasen te slopen veertigjtejaardenwoningen tus- raadsbesluiten als het eer- Het valt mij op dat Waddinx- dergenoemd. veners te weinig nota nemen Wie geeft ons de garantie dat van een dergelijke wijze van in Waddinxveen niet nog voorlichting. kunnen de bewoners gebruik meer ‘grote grepen' uit de maken van de faciliteiten die 1 Souburgh biedt zoals maal- tijdvoorziening, recreatieve activiteiten, winkel en de kapper. Aan de huidige bewoners is Gelderblom. In de tweede ronde gingen de prijzen naar school De Nessevliet (Wollef- Bas Brouwer, Gré Brouwer, openweg) ID Industriële Cees van Wijk, Riet van Wijk, Druktechnieken BV (Nieu- Jan Olie en Simon den Oude, werkerk aan den IJssel). begane grond een gezamenlij ke fietsenberging. De huur prijs zal 756,- (exclusief ser vicekosten) gaan bedragen. Naar verwachting zal de bouw van deze woningen in de loop van 1998 gereed zijn. Aansluitend wordt de tweede nieuwbouwfase gestart. Dat WADDINXVEEN - Zondag- wil zeggen sloop van de reste- ochtend 6 april om half tien is er een jeugddienst van ’Sa- men op Weg1 in de hervormde Qinolllitclflfion Immanuëlkerk (Prinses J|UVIUII OIUIJCII Beatrixlaan). Het thema van de dienst is ’Laat dat maar aan mij over!’ Voorganger is de Waddinx veense predikant ds. J.C. de Dit is een jaarlijkse orgeltour Moor, van Martin Mans waarin de Goudse kerk is opgenomen. Mede door de historische ’Sycomore’ uit Moordrecht. WADDINXVEEN - Plus markt Diwa (Zuidplaslaan) is GOUDA/WADDINXVEEN - Op de avond van Tweede voor c1 „z markt van het jaar’ na vier organist Martin Mans (Koningin Wilhelminaplein) voorrondes onder alle 120 Plusmarkten doorgedrongen tot de laatste 20 finalisten, die nu met elkaar de strijd aanbinden. Voor de competitie zijn de winkels beoordeeld door con- troleteams, waarbij onder fragmenten uit de monumen- meer werd gelet op het interi- tale gebrandschilderde ra- eur, het exterieur, de versaf- men van Nederlands langste delingen, het personeel en de presentatie van de aanbie dingen. Nagegaan werd of de winkel wagentjes naar behoren func tioneren en schoon zijn, of zo wel de afdelingen als het per soneel voldoen aan de Improvisatie hygiënische eisen, of er vol doende producten worden aangeboden, of het personeel improviseert klantvriendelijk en vakbe kwaam is en of er voldoende kassa’s geopend zijn in rela tie tot de klantenstroom. Supermarkteigenaar P. van Dirven is trots op het resul taat dat zijn ploeg behaald heeft. We hebben een fantas tisch team dat iedere dag weer vol enthousiasme en energie het de consument provisatiestijl naar de zin maakt. Dat we hiermee vervolgens de finale bereiken, is natuurlijk een prachtige prestatie van al on ze medewerkers'. Uiteindelijk gaan er 12 Plus markten door naar het slot feest op zaterdag 3 mei. Hier worden de uiteindelijke win naar en de nummers twee en drie van de verkiezing ’Plus markt van het jaar’ bekend gemaakt. De wordt jaarlijks gehouden door de Sperwer Groep, de le- zijn vastgelegd groot. Dit concert is een unieke ge legenheid om de glazen als het ware door een verrekijker te bekijken. Een audiovisueel concert dat voor de concertbezoeker veel staat voor voortdurende top- extra’s heeft, kwaliteit. Het concert in de St. Jans- kerk maakt deel uit van de serie ’Tour langs monumen tale orgels’. Orgeltour worden. Commissielid Charles Wij nen (PvdA) benadrukte het belang om bewoners in een vroeg stadium bij de planont- vereniging dinsdagavond 25 wikkeling te betrekken zodat maart deel aan een voorbe- wensen en bezwaren kunnen spreking over de bouwplan- binnen het natuurlijke, worden geïnventariseerd. nen. De bewonersvereniging ’Het keerscirculatieplan voor dit Oude Dorp’ ging op de tribu- gebied helemaal geen reke ning houdt. Burgemeester Fedde Jonk- ten worden gerealiseerd, man, die laatst met de omwo nenden in het gebied had rondgekeken, benadrukte dat de gemeente Waddinxveen ling ais schriftelijk. voor de beoogde woningbouw invloed te willen uitoefenen Het bestuur van de 35 huis- nog in afwachting is van de houdens tellende vereniging, toekenning van zogenaamde die inmiddels ook een eigen kwaliteitscontingenten. Zo- nieuwsbrief uitgeeft, vroeg de lang hierover onzekerheid commissieleden nadrukkelijk blijft bestaan is het alleminst in een vroeg stadium betrok- zeker of er wel gebouwd mag aandacht moet komen ken te worden bij de ontwik keling van de bouwlocatie Veenkade-Dorpstraat. Ir. Herbert P. Ceelen, secre taris van de vereniging, be toogde dat de contouren van Waddinxveen dienen te pas sen landelijke en open polder landschap. Dat was met eerdere plannen voor de bouw van 25 tot 45 woningen met een goothoogte inbreng te hebben vinden de sociaal-democraten te ver gaan. Ondersteunend cmmissielid vijf mr. Marcel van Reede (D66) hoog hoort daar volgens hem plaatste vraagtekens bij de beslist niet thuis. Ze wijken artistieke kwaliteit van het overigens ook nog eens sterk bouwplan. De bezwaren te gen semi-hoogbouw op de specifieke locatie in combina tie met de toenemende ver keersdrukte werden door de democraten met de vereni ging gedeeld. Ook door Jacob Bos (PCW) werd benadrukt dat het nieu we plan moest passen in de omgeving. acht de Protestantse Combi natie Waddinxveen dan ook onverantwoord op deze Woonpartners Midden-Hol land, de aan de Meercurius- weg gevestigde beheersstich ting van de woningbouwver enigingen SSW, Waddinxveen en Beter Wo nen (Zevenhuizen), de aanne mer. De in totaal 104 seniorenwo ningen worden gebouwd op de plaats waar nu nog 40 kleinere bejaarden woningen staan. Tegen de sloop ervan wordt overigens nog door een groep Waddinxveners actie gevoerd. In de eerste fase worden 6 be staande woningen gesloopt en 26 huurwoningen ge bouwd. De nieuwbouw be staat uit twee delen van ver schillende hoogte: een oostzij de van 4 hoog en een westzijde van 2 hoog (exclu sief begane grond), met el kaar verbonden via een bin- nengalerij. Vanaf de tweede verdieping kunnen de bewoners via een loopbrug het zorgcentrum be reiken. Op iedere verdieping zijn zes woningen gepland. Bij de woningontwerpen is waarde van het Moreau-orgel rekening gehouden met de en de unieke schoonheid van aanleiding de kerk trekt dit evenement jaarlijks vele bezoekers. Martin Mans treedt in deze kerk ook jaarlijks op met het Christelijk Waddinxveens Mannenkoor De Gouwestem waarvan hij dirigent is. Dit jaar vindt het koorconcert dien nog een berging en op de De beroemde Goudse glazen plaats op zaterdag 11 okto- verkiezing bevatten talloze details over ber. Passie en Pasen die op dia en uitver- de Goudse streek kennis te laten maken. Dankzij de financiële onder steuning van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland, diverse gewinde) Houthandel Houtex bedrijven en scholen voor be- roepsonderwijs was het vorig schouwing, de Koningin Julianaschool jaar november mogelijk ruim Auto Van Velde BV (Onder- weg), wijkschool St. Jozef (Kanaalweg) Banketbakerij en Partyservice Van den Berg (Passage), de Prins Willem- Alexanderschool BV Machi ne- en VanderLoo BV (Noordkade), de Dick Brunaschool (Essen- gaarde) Zorgcentrum Sou burgh (Prins Bernhardlaan), de Dick Brunaschool (Sper- 67 basisscholen met 2.196 Houtsnippers brengen kool- werhoek) Volvo Truck en Bus leerlingen (84 groepen) aan. waterstofgassen in de atmo- 1 11 T'TT Het is de bedoeling dat de sfeer. leerlingen onder begeleiding Brandhout maken het gebon- van hun leerkracht en enkele den koolzuurgas weer vrij en ouders een rondleiding krij- geven teerachtige bestandde len, roet en de gezellige geur niets meer waard, van open haarden. 2. Als gevoelsmens, met het JAN W. KOORENGEVEL motto: “Wat is dat mooi en Potgieterstraat 6 fijn'. Zo iemand geniet van de Waddinxveen WADDINXVEEN - Als ware het een pasgeboren baby heeft de Rabobank Waddinx veen (Kerkweg-Oost) de jong ste chipknip-betaalautomaat ’Cobrazzi’ geïntroduceerd. ’Cobrazzi is 25 centimeter kort, 7 centimeter smal, 3 centimeter laag en weegt 300 gram’, grapten de bedrijve- nadviseurs van de Rabobank Waddinxveen. Zij nodigden in een heus ge boortekaartje aanstaande Semi-hoogbouw Waddinxveense chipknip(h)ouders uit tijdens de ’kraamdagen’ een kijkje te op deze komen nemen. In dit individuele geval kan de gemeente naar eigen in zicht zich wel houden aan de letter van de WVG-wet: die blijken ze aan het Raadhuis- Alfrinkschool Boonstoppel BV (Coene coop), de Bethelschool (Heg- BV (Willem de Zwijgerlaan), •i Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het weekblad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op privacy te buiten gaan worden ge weigerd. Anonieme brieven worden niet gelzen. Brieven onder pseudoniem worden wel ge- plaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent.

Weekblad voor Waddinxveen | 1997 | | pagina 21